Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 11.2.
CHB, vloženo 11.2.2018 20:29

Bunkrovka je cesta která je lemována malými bunkry, tzv. řopíky. Je to obecný název, jedna taková cesta je z Deštného od Národního domu, na Sedloňovský vrch, další je třeba ze sedla Pod Homolí na Pěticestí po západním svahu. Obě jsou na turistické mapě jako značené cyklotrasy. Cesta od Národního domu na Šerlišský mlýn je stoupání asi 4,5 km, pak se profil na 2 km srovná a ze Sedloňovského vrchu se na Šerlišký mlýn 3 km sjíždí. Celkem asi 10 km.
(Odpověď na dotaz uživatele disi z 11.2.: Chci se zeptat co je to bunkrovka a kudy prosím vede?
A ještě jaká je cesta od Národního domu na Šerlišský Mlýn ?
Děkuji)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.2.
CHB, vloženo 11.2.2018 20:19

Rolba okruh projela, ale dá se předpokládat, že tam asi bude místy koukat tráva nebo hlína. V Orlickém Záhoří není moc sněhu. Nicméně včera večer (10.2.) tam proběhly mezinárodní lyžařské závody volným stylem, takže sjízdné to je: http://www.orlickezahori.eu/index.php/stalo-se/512-mezinarodni-nocni-bezecke-lyzarske-zavody-10-2-2018-ski-arena-orlicke-zahori
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 11.2.: Ahojda, nevíte někdo aktuální stav Skiarény v Orlickém Záhoří? Díky Petr)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.2.
roobert.g@gmail.com, vloženo 11.2.2018 7:37

Projel jsem trasu ze šerlichu do Říček a zpátky klasicky. Pri teplotách okolo - 5 celkem ideální podmínky. Stopa poměrně zachovalá i pri množství lyzaru i odpoledne. Pas na skate pevný utaženy. Ranni slunecne počasí odpoledne vystridala zatazena mlhava obloha. jediný problém je nedostatek mista na parkovišti, lepší je možná vyrazit z Deštné.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.2.
sysel, vloženo 10.2.2018 21:52

Cotkytle-Heřmanice-Rýdrovice-Valteřice sněhu 5-10 cm bez podkladu,spíš na starší lyže. Ve sjezdu v lese mezi R a V je to skoro na sundání lyží. Od V lepší, kolem Bukovky a Sucháku strojově upraveno po Boudu, ale ani tady není moc sněhu, tak do 25 cm. Ale OK. Dál na Mladkov jen stopy od lyžařů a opět velmi málo sněhu.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 9.2.
Marena, vloženo 9.2.2018 18:37

Dnes jen odpolední vyjížďka z Deštného po bunkrovce na Šerlich a Šerlišský mlýn. V akci byly všechny rolby, tak jsou parádní stopy po celých Orličkách. Sluníčko se dnes nekonalo, nahoře mrak, -5°C, aspoň to pořádně vymrzne před víkendovým náporem. Kupujte samolepky, ať je na údržbu, protože tohle stojí za to!
Fotka zde: https://m.facebook.com/groups/852485418256379?view=permalink&id=870823243089263

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 9.2.
Hani, vloženo 9.2.2018 13:15

Ahoj, nevíte někdo jestli je dnes, tzn. bude pravděpodobně i zítra - na hřebenovce Šerlich - Rokytnice sluníčko (inverze), hledám jak můžu, koukám přes webkamery, ale dopátrat se nemohu:). Děkuji! Hani

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 9.2.
Touš, vloženo 9.2.2018 8:37

Zítra budu vědět. :-D Ale byl jsem před týdnem na inspekční cestě a myslím že by to na 80 % mělo jít a to tam ještě ze středy na čtvrtek napadlo + 7 cm.

(Odpověď na dotaz uživatele Arnie z 9.2.: Zdravim, nevite prosim zda se da dojet na bezkach z panskeho pole (hanicky) az do Rokytnice..?)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Dotaz
Iv, vloženo 9.2.2018 16:51

Dobry den, nevíte prosím, jak to vypadá se sněhem Čihalka - Šerlich ? Dekuji

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.2.
Marena, vloženo 8.2.2018 18:29

Od lanovky přes Luisino údolí na Jelenku. Pak po hřebeni až na Anenský vrch a zpět přes Velkou Deštnou a Šerlich, bunkrovkou dolů do Deštného. Nový sníh- dole tak 5 cm, na hřebeni až 10 cm. Stopy zapadané, kde to bylo v úterý projeté rolbou, tak je to furt dobré, ale od Jelenky dál už je to jen prošláplé prostředkem , tak je to mělké a křivé. Ale snad to zítra upravěj. Na Deštné -4°C, já jel na finálovém Skigo, ale jinak modrý extra jasná volba.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.2.
Karl, vloženo 8.2.2018 13:43

Z Klötzerplanu nad sjezdovkou bučinou nahoru po křížení Řivnáčovky s Knížecí to rozhodně bude zu Fuss... bo tam neni sníh. Ale jinak nahoře je to dobrý.

(Odpověď na dotaz uživatele Pepan z 8.2.: Nevíte nekdo, půjde to v sobotu 10.2. na Čihalku v Olešnici?)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.2.
matyas hromadka, vloženo 8.2.2018 13:33

Sněhové řetězy netřeba. Jen se parkoviště obvykle o víkendu docela brzo zaplní a pak je rozumné respektovat různé zákazy stání - policie tam dává pokuty.

(Odpověď na dotaz uživatele Harold z 8.2.: Zdravím všechny, jsem z daleka a o Orlických Horách jsem mnohé slyšel...rád bych se tam přijel podívat...dovede mi tady někdo poradit, zda jsou nutné na Šerlich sněhové řetězy (ja tam někde značka)? Děkuji moc předem.)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Pepan, vloženo 8.2.2018 17:03

Díky Karl. Tím Klötzerplanem nad sjezdovkou bučinou myslíš vrchol sjezdovky u Čihalky?Odtud je to po křížení Řivnáčovky s Knížecí jen 1,5km.Mysliš, že pak dál směr na Masaryčku by to šlo bez sundáváni lyží? Nespadlo tam něco ve středu? Jak vypadá Řivnáčovka Směr nahoru?Díky.

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Filip, vloženo 8.2.2018 12:59

Zdravím, máte někdo zkušenosti s lyžováním na novém okruhu v Orlickém Záhoří? Jak je to s návazností na polské trasy, popřípadě s jejich úpravou?

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 7.2.
Aleš Sokol, vloženo 8.2.2018 6:48

Ze Šerlichu na 5cestí a zpět, pěkný svezení, pevnej podklad, dá se klasika i skate. Jen tam projel skútr, tak je to nepříjemný, držet stopu. Celkově za 2 jako ve škole.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 6.2.
Marena, vloženo 6.2.2018 17:37

Ze Šerlichu nejdřív s dětmi kolečko na V. Deštnou. Jižní trasa najetá od neděle, trochu zapadaná novým prašanem, hlavní magistrála čerstvě najetá. Pak od Masaryčky pres Polomské sedlo na Vrchmezí a bunkrovkou dolů. Taktéž čerstvá stopa. Sjezd uplně paradni a bezpečný. Od poslední serpentiny je lepsi to sjet po loukách. Krtincům se dá vyhnout. Rolba jela až k nároďáku a ajela kolecko na zavodnich tratích. Dole je ale snehu málo, tak dp stopy leze hlina. Celý den tak -8°, azuro, prašan- prostě ráj.;-)

Fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/869056629932591/

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků