Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 27.12.
Al., vloženo 27.12.2017 20:54

Na parkovišti u Šerlichu nebylo možné zaparkovat (kolem 11 hod.). Sjeli jsme do Záhoří - tam není sníh. Nakonec dobrý skate z Mlýna k vyhlídce.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 27.12.
Luděk Čermák, vloženo 27.12.2017 18:54

Dnes trasa Šerlich - Pěticesti a zpět skate plus klasika v pohodě viditelnost nic moc snih tvrdy stopy upravené,docela dost lidi chtělo by to čerstvy snih

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 26.12.
Radek, vloženo 26.12.2017 16:53

Ze střediska po Letohradské - ráno bylo hodně umrzlé a rolba od pátka nejela, ale šlo to. Spojka na hlavní trasu pod komářím vrchem zničená od čtyřkolky a vody. Velký kus se museli sundat lyže. Cesta na peticesti paráda a nádhera. Na hřebenech taky krásné. Sjezd druhou stranou dolů umrzlí, ale dalo se ubrzdit. Pozor ve známé zatáčce po sjezdu, potok se bude muset brzy obkračovat. Pak při přibližování k modré dost ledu i sem tam kámen.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 26.12.
jirka, vloženo 26.12.2017 12:46

Dnes v 8 rano skate ze Serlichu - Pod homoli a zpet. Tvrde rychle po V. Destnou rozslapane od pesaku. Ve sjezdech to slo ubrzdit. Ale kdyby pripadlo aspon neco, nikdo by se asi nezlobil. Jinak snehu stale celkem dost nikde jsem asfalt neobjevil. Ve stope to frci fest. V 9.30h uz spodni parkoviste plne.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.12.
pj, vloženo 25.12.2017 13:54

ahoj, dnes rano od pomnicku na vrchmezí,po manipulak docela hegešna hřebeni lehce umrzlo po , pak už dobrý , vrchmezí polom dobrý , nejlepší svezení bylo ale do Šerlich.mlýna , tam je to čistý..a pěkný ..

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 24.12.
Kriso, vloženo 24.12.2017 21:51

Dnes rano skate Destne od Narodaku - Cihalka. Uprava na 1 ale uz se na tom hodne citelne podepisuje obleva. Na stadionu v Destnem to jiz dloho nevydrzi, uz rano tam lezla na nekterych mistech zem. Jak se ale zacne stoupat serpentinama nahoru tak dobry, byl tam jeste citit dobry zaklad. Dik rolbarum za upravu a snad to neroztaje.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 24.12.
Míra, vloženo 24.12.2017 15:12

Po včerejším top svezení na Knížecí dnes ráno ještě znovu. Člověk by nevěřil, jak se to za těch pár hodin může otočit. Šlo to ještě projet na jedničkových lyžích bez škrábance, ale na pár místech si musel člověk dát pozor. Někde vylezl i asfalt. Mokré, špinavé, ale pár hezkých úseků taky bylo. Snad se zas vrátí zima.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 24.12.
Zuzka J., vloženo 24.12.2017 15:07

Dnes ráno trasa Komáří vrch-Anenský vrch-Hanička: trasa pro klasiku sjízdná, ale místy jsou kaluže. Střed pro skate ještě celkem držel, ale zítra už bude příliš měkké. Celou dobu také mrholilo, takže to podmínky ještě zhorší. Jestli se nám neochladí, máme po běžkách.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 24.12.
Karl, vloženo 24.12.2017 7:40

Výborně, ta osvětlená stopa je fajn nápad. A jen bokem taková historicky zeměpisná drobnost - trasa je samozřejmě v Orlickém Záhoří, ale může být pouze mezi Bedřichovkou a Jadrnou nebo Kunštátem. Název Orlické Záhoří (OZ) je novotvar, vzniklý po vyhnání horalů a následném vylidnění tohoto krásného koutu hor. Žádná část OZ se tak přímo nejmenuje a výše tří zmíněných částí je doplňují další dříve samostatné obce Trčkov, Zelenka a Černá Voda. A jen pro představu před pouhými 100 roky v těchto obcích žilo 2.765 obyvatel...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 23.12.
V.U.Pardubice, vloženo 25.12.2017 5:51

Přejeme všem běžkařům , krásné a pohodové Vánoce,hezký Nový rok.Děkujeme všem rolbařům, za perfektně upravené tratě,U.V.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 23.12.
Redakce, vloženo 23.12.2017 21:54

Osvětlený okruh v Orlickém Záhoří je ode dneška v provozu. Trať je dlouhá 5 km (dle webu 4,5 km) a nachází se mezi Bedřichovkou a Orlickým Záhořím. Osvětluje ji 160 světel, vybudováno bylo i parkoviště pro 65 aut. Sněhu je aktuálně 25 cm, údržba se plánuje každý den.

Čerpáno z reportáže v Událostech ČT: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000101223 , od času 43 tedy jako poslední zpráva + info na webu http://orlickezahori.eu/index.php/orlicke-zahori/aktuality/aktuality-v-obci/473-od-23-12-2017-v-provozu-osvetleny-bezecky-okruh-ski-arena-orlicke-zahori

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 23.12.
Honza, vloženo 23.12.2017 15:32

Přesně jak píšou kluci. Naprosto úžasné svezeni hlavně pro skate z Deštné na Čihalku a zpět ještě přes Šerlich. Málo lidi. Tvrdý podklad jelo to parádně

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 23.12.
Jindra, vloženo 23.12.2017 13:34

Ahoj.Dnes ze Šerlichu do Olešnice.Nahoře mírně zaváto,Knížecí cesta naprosto úžasná.Nad Čihalkou jsem to prošlapal přes Panský kopec do Olešnice k Hartmanovi.Cestou po Knížecí jsem viděl úpravu na Polom a dále úpravu na Ruské údolí.Díky za stopy,rolbaři.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 23.12.
Míra, vloženo 23.12.2017 11:52

Díky za perfektní úpravu Knížecí cesty od Čihalky. Dnes z rána perfektní svezení na tvrdém podkladu do Deštné a zpět. Nečekal jsem, že by po včerejší úpravě ani nikdo nevyrazil a dnes ráno jsem měl panenský manžestr. Krása

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 23.12.
CHB, vloženo 23.12.2017 10:55

Již některém z minulých komentářů bylo zmiňováno,že rolba ze Záhoří dočasně nemá GPS, proto se na mapě úprava nezobrazuje, ale v komentářích k úpravám v okénku u mapy vpravo dole je uvedeno, že rolba ze Záhoří vyjela včera dopoledne, takže upraveno mezi Jelenkou a Homolí je. Ze Šerlichu na Pěticestí klidně i na nové lyže.
(Odpověď na dotaz uživatele Daniel z 23.12.: Ahoj, chci se zeptat, jak to vypadá mezi Homolí a Jelenkou? Na webu podle GPSky je vidět, že to letos ještě ani jednou neprojeli, ale jestli nemají chybu v GPS. A ještě jeden dotaz, je to na úplně nové lyže bez škábance mehi Masaryčkou a Pěticestím? Díky moc za odpověď :))

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků