Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 14.1.
Karl, vloženo 14.1.2017 9:20

Člověče, Albathalem nahoru jsem nešel ani nepamatuji, to je let. To fakt netuším, jestli se tam ještě někdo trmácí. Jistota bude nechat auto okolo Nároďáku a stopou to vzít na Černý kříž a Sedloňovský vrch.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 13.1.: Jak se dá nyní dostat od parkoviště v Deštném na Šerlišský mlýn. Nebyl jsem tam již mnoho let. Existuje ještě nějaká vyšlápnutá stopa, nebo pouze pěšky po silnici?)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 14.1.
Karl, vloženo 14.1.2017 9:12

Sjezdovky jsou v tuto dobu v pohodě v Deštném i Říčkách a většinu sezón i v menších střediscích. Stopy bývají taky cajk, ale některé roky už je to bída, ačkoli vzpomínám, že jsem byl na běžkách i začátkem května :) Samozřejmě únor a první půlka března je jistota.

(Odpověď na dotaz uživatele Zb z 14.1.: Zdravím místní, chceme do Deštného v půlce března. Jak je to tam s lyžováním v takovém termínu...?)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 13.1.
carculka, vloženo 14.1.2017 10:56

Krkavčina – Švédský vrch – Odolov – Bílý Kůl – Paseky v Jestřebích horách.Od rána se postupně upravuje trasa hřebenovky.Přes noc ješte napadlo tak bylo slíbeno,že se dnes doupraví.Odpoledne tam jedu,tak písnu novější informace.Úsek po Panské cestě z Krkavčiny na Odolov se neupravuje, je to klasicky upravováno přes Švédský vrch. Na víkend bude celá hřebenovka Jestřebek upravena.Na Jestřebí Boudě bude opět narváno,počítejte s tím.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 13.1.
Holasek, vloženo 13.1.2017 18:12

Nefunguje, cedule tam je, ale lidem je to jedno.
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 13.1.: Zdravím příznivce bílé stopy. Jsou ideální podmínky pro běžkaře. Jak je patrné z předchozích zpráv, většině vadí, že pěší kazí upravené trasy. Dříve byly na počátku upravených stop značky zákazu vstupu pro pěší (od horské služby????) a bylo to od pěších akceptováno.
Nyní to nějak nefunguje.)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 11.1.
PerBejl, vloženo 20.1.2017 10:47

(Odpověď na dotaz uživatele Miska z 14.1.: Neví někdo prosím, jaké je to od Ćervenovodského sedla směr Buková hora? Je to na skate?Díky :-))

Ahoj, ted sem tam nebyl, ale pravidelně rolbují, viz odkaz zde: http://ski.ttnet.cz/ Skate se dá, ale na dost místech je urolbovaná stopa pomerně uzká, takze si semtam drbnes do stopy na klasiku. Není to dálnice jako v jizerkách, ale já tam normálně bruslím. Lepší a širší stopa jsou od tří pánů po béle značené lyžařské trase k boudě a zpět ke třen pánům. Tam jezdí i méně lidí.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 11.1.
FCB, vloženo 11.1.2017 23:50

Dneska po šichtě jenom taková protahovačka z Jablonného od Borku do Jamného ke skladováku a zpět.
Stopa strojově upravená, byla místy zavátá a jinde zase vyfoukaná a právě v těchto vyfoukaných místech bylo vidět i hlínu či trsy trávy. Stejně ale super svezení, které už pár let nepamatuju !!!
Navíc v Jablonném U borku udělal rolbař dva cca.400 m. dlouhé okruhy, kde lze "blbnout" díky veřejnému osvětlení i po setmění.
Je čas si vážit dnů, kdy je možné si nasadit či sundat běžky kousek za dveřmi domu i v polohách nad 400 m.n.m. Což v minulosti bývalo samozřejmostí.
Tož užívejme dokud nám to příroda umožní.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 11.1.
Jirka, vloženo 11.1.2017 21:43

Hoblovna-Bukovka-Suchy vrch-Lichkov. Hoblovna vyfoukany snih,leze kameni pak po trase ok. Od Boudy do Lichkova stopa přírodní.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 11.1.
Aleš Sokol, vloženo 11.1.2017 6:27

Jinak k parkování na Čihalce - z polský strany je u silnice vyhrnuto parkování asi pro 5 aut, takže se dá parkovat líp, než jen u silnice...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.1.
Míra, vloženo 11.1.2017 10:39

Včera z Čihalky na Vrchmezí, škoda tuposti lidí který tam chodí pěšky, kdybych někoho potkal, tak ho asi umlátím holí, posledně jsem viděl jít v čerstvém manžestru polskou rodinku, je jim to úplně jedno. K tomu auto od Čihalky, to člověk fakt nepochopí, pěšákům to spíš asi ani nedochází, že nám to ničí.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.1.
Bobák, vloženo 10.1.2017 20:44

Cesta od Šerlišského mlýna přes Polomské sedlo na Masaryčku krásně upravená. Dnes dělali nový manžestr. Podmínky jsou ideální :-)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.1.
Aleš Balcar, vloženo 10.1.2017 20:25

Z Čihalky pod Homoli a zpět. Zpátky přes Polomský kopec, vyhnete se tak rozšlapaný Knížecí cestě - škoda toho, jinak to nemělo chybu, upraveno všude a čerstvě, ideální podmínky!!! Čihalka best....Jinak od hospody na Čihalce k hranici zas nějakej magor v autě si asi dokazoval, že nemá malýho pindíka, ach jo. Debilové holt budou furt, s tím je třeba se smířit

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.1.
Karl, vloženo 10.1.2017 20:20

Stopu rozšlapali polští vojáci, zřejmě z té základny pod Čihalkou. Včera jsem je tam večer potkal, ale ve sjezdu z Klözterplanu jsem je nestihl seřvat. Je to nepříjemné, ale ne tak hrozné jako třeba ze Schierlichpassu na Großkoppe. Včera i dnes ale svezení bezva, ačkoliv dnes večer už byla fest kaltna...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.1.
Milan, vloženo 10.1.2017 20:15

super podmínky a díky za to všem kdo se starají , mám dojem že ty stopy od "pěšáků" jsou od polských vojáků-bežců sídlících nedaleko od Čihalky , několikrát jsem je tam potkal , někteří běží uprostřed a někteří bohužel ve stopě kde se jim to neboří........

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.1.
Míra, vloženo 10.1.2017 19:43

Škoda, že to tu nečtou pěšáci! Celá cesta z Čihalky až za knížecí rozcestí neskutečně rozšlapaná. Odhaduju to na 2-3 lidi, stopy jsou v obou směrech.Celkově ale hezké, rychlé svezení, ve stopě i mimo. Jinak to zamrzí o to víc, když se člověk dočte, že mají peníze max na 10 úprav za celou zimu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Míra, vloženo 10.1.2017 9:42

Jo díky Aleši za odpověď (zlobí mi připojení tak jsem to napsal 2x).

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji