Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 12.2.
Honza1307, vloženo 13.2.2017 11:15

Okolo Bukovky a Suchého vrchu stopa výborná, sníh starý+1cm poprašek, místy trochu ledovaté, kameny žádné. Zde je video :

https://www.youtube.com/watch?v=2iOqL3r_t2g&index=1&list=PLv22uF0RIlL5mtEShDv79qx_t9TDTeKM6

Mazal jsem jen modré+fialové skivo a drželo to.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 12.2.
Dusan, vloženo 12.2.2017 9:28

Od serpentiny z Výprachtic až k lesu vyfoukané, ledovaté, dál až na Suchý vrch stopa perfektní, lehce poprášená.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 11.2.
Žabák, vloženo 11.2.2017 17:45

Z Čihalky pod Polomské sedlo krásně upravená trať.Přez Bukačku to také šlo.Kolem Velké Deštné
tvrdo a umrzlo.Jel jsem na modrý extráč a dobrý.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Lenka, vloženo 11.2.2017 22:57

Na jaký stoupací vosk se dalo dneska jet?
Zítra chci jet Velká Deštná, Šerlich, Polomské sedlo, a dolu zpět do Deštného.
Extra modrý je jiný vosk nežli normální modrý vosk? předpokládám,že Žabák píše o stoupacím vosku.

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Miska, vloženo 11.2.2017 19:45

Prosím Vás, byl dnes někdo na Šerlichu? Jaké to tam bylo? Děkuji M.

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.2.
eva, vloženo 11.2.2017 7:52

Vřelý dík rolbaři ze Záhoří za krásně upravené tratě.Geniální nápad upravit tratě večer,bohužel,je sám kdo takto upravuje tratě.Vřelý dík.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.2.
Peter, vloženo 10.2.2017 23:18

Na trat´ můžete nastoupit kousek nad Čihalkou,nebo Ruským údolím,kde trat´začína cca.2km od Olešnice v O/h.Tratě jsou pravidelně upravovány v Pátek a v Úterý.Hezký den.
(Odpověď na dotaz uživatele JanaČ z 10.2.: Mohla bych poprosit o informaci, jak vypadají tratě v okolí Olešnice? Kde se dá na tratě nastoupit? Díky.)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.2.
Míra, vloženo 10.2.2017 22:10

Dnes po fachu skate Šerlich 5cestí. K homoli krásný, dál spodní cestou nad Záhořím. Tady byl sníh pomalejší, ale čistý a bez zmrazků. Z 5cestí jsem chtěl pokračovat na Mezivrší, ale rolba tam v tu dobu ještě nejela, takže bunkrovkou zpět k Homoli, to "nebylo moc pěkný". Rolba tam zřejmě projela až později, tak se to snad zlepšilo. Celký dojem za jedna!:)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Kaja, vloženo 10.2.2017 10:39

Mám dotaz jak vypadají zavodní okruhy v Deštném?

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.2.
Pida, vloženo 9.2.2017 20:20

Včera projetá trasa Deštné - Pod Jelenkou - Velká Deštná - Šerlich - Polomské sedlo - po loukách k Sedloňovu a zpět do Deštné....trať nad sjezdovkou lehce hrbolatá, ale pak už parádní. Hodně zmrzlá, takže rychlá, ale parádní podmínky pro bruslení a k tomu ta nádherně omrzlá příroda :-)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.2.
Marek, vloženo 8.2.2017 18:41

Nejkrásnější vrcholové trasy válcují sněžné skútry - je úplně absurdní, že obce, které úpravu stop zajišťují, si v tomhle nezjednají pořádek, či alespoň nezkoordinují s těmi, kdo do hřebenových partií mohou legálně vjíždět. Pokud upravené stopy ničí nelegální vjezdy, mělo by se tvrdě pokutovat. Dle možností přispívám koupí samolepek na úpravu tratí, ale tohle ščlověka demotivuje. Bunkrovka Pěticestí - Pod Homolí má ok stopu, na bruslení nic moc, všude vyházné zmrzlé sněhové koule od pásů skútru. Cesta z Pod Homolí na Pěticestí nad O. Záhořím je na bruslení zcela zprasená, skútry vyjely hluboké koleje, vše pokrývá nános zmrazků. Stejně tak velká část cestyPěticestí - Mezivrší je na skate v ubohém stavu. Je to fakt škoda, sníh je přemrzlý a rychlý, hory téměř bez lidí, ideální podmínky. Udělá s tím někdo něco?

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 8.2.
Aleš Sokol, vloženo 8.2.2017 10:36

Pro Luďka: Záleží, co chcete a co preferujete. Upravený trasy jsou daný, nic víc se vymyslet nedá. Dají se jezdit okruhy v Deštným, ale to se člověk nikam nepodívá. Dá se jet přes Zámeček nad Deštným na Luisino, dá se na Vrchmezí a přes Polsko zpět na Šerlich. To Záhoří je taky krásný, dá se až na Neratov, ale zpátky asi bus. Krásnej je taky přejezd celýho hřebenu, z nebo do Rokytnice, ale opět jedna cesta busem nebo vlakem. Jinak doporučuju Čihalku, dá se udělat okruh z Polomskýho sedla, jednou stranou přes Polomský kopec směrem k Čihalce, druhou stranou přes Knížecí cestu nad Ruský údolí a zpět serpentinama na Polomské sedlo - např. ze Mlýna (nástup i konec) to odhaduju na 25 km...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.2.
Luděk, vloženo 8.2.2017 9:47

Aleš: Tuhle znám a jezdíme ale co další dny? Do záhoří a nazpátek autobusem, na lyžích by to bylo 34km a na to nemáme. Vždy je to stejné musíš šlapat dlouho na horu a pak sjet. To jde ale ještě jednou?
Proto hledám možnosti? Ale i tak děkuji

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.2.
Aleš Sokol, vloženo 8.2.2017 6:59

Klasika je od Nároďáku na Polomské sedlo a přes Bukačku, Šerlich, V.Deštnou a Jelenku do Luisina údolí a zpět do Deštného. Nebo z Deštného na Pěticestí a zpět. Případně ještě do Šerlišského Mlýna....
(Odpověď na dotaz uživatele Luděk z 7.2.: Zdravím všechny. Jako hobík je naše max. tak 25km. Budeme týden v deštným a někam se dostat na běžkách problém není ale jak nazpátek? Máte někdo nějakou radu na trasu a autobusem, skibusem nazpátek? Za případné rady budu moc vděčný.
(kopie dotazu který jsem omylem v odpovědi smazal))

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Tomin, vloženo 8.2.2017 19:59

Zdravím, chtěl bych se zeptat - víte někdo, v jakém stavu je teď stopa z Čihalky směr Vrchmezí? Je to ok na klasiku nebo by šel i skate? Co byste na klasiku mazali v odpoledních hodinách? Díky za jakékoli info..

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji