Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.12.
Kryštof, vloženo 22.12.2017 17:17

Deštné za Nároďákem - Šerlich - Velká Deštná - Pod Homolí a zpět ... Mlha teplota k nule, sníh celkem skluzný, ale skvělá úprava tratě pro oba styly ... zpět dokonce po čerstvém manžestru

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.12.
pj, vloženo 22.12.2017 17:13

Dnes z polské strany na Vrchmezi a dál po hřebeni na V. Deštnou.Luxusní podminky, upraveno(díky) chybí zatím z polské strany,ale jde to v pohodě...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.12.
FCB, vloženo 22.12.2017 10:07

Včera okolo Bukové hory a na Hvězdu. Stopa super jak na klasiku tak na skate. Jen na Hvězdě jsme potkali bezkaře co se vracel od Pěti bratrů a nadával, že tam stopu někdo rozjel traktorem.
Takže stejně jako předchozí roky nám stopu bude ničit nějaký pitomec z Jamného nad Orlicí ☹ Asi neví kolik financí a úsilí stojí úprava tratě.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 21.12.
Franta, vloženo 21.12.2017 22:03

Ráno ze Šerlichu měr Velká Deštná a Homoli, byla perfektní úprava tras jak na klasiku, tak i skate. Chvílemi padal mrznoucí déšť takže na klasiku horší mazání. Podklad velice rychlý.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.12.
Peter, vloženo 21.12.2017 17:13

Dobrý den.
Pokuď všechno dopadne tak jak má,tak zítra vyjede rolba od Čihalky po staré zmáme trase.Je možné,že navíc bude upravený i nový úsek směrem k Sedloňovu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Tomas, vloženo 21.12.2017 19:07

Ahoj. Prselo vam dneska v Destnem a na hrebenu?
Bude to zitra na klistr?

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 20.12.
Aleš Sokol, vloženo 21.12.2017 8:30

Jinak směr Čihalka z Polomskýho sedla - pořád mrtvo, jen klasická stopa od turistů...snad se dočkáme po novým roce.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 20.12.
Aleš Sokol, vloženo 20.12.2017 21:25

Od Nároďáku z Deštného přes Polomské sedlo na Šerlich a Velkou, dále na Pěticestí. Parádní svezení, jen od Homole dál pozor, je to upravený jen doleva směrem ke Korunce, ale první úprava, takže je to měkčí. U Korunky je úprava dolů do Záhoří i nahoru na Pěticestí, ale z Pěticestí zpět je 20 cm neupravenýho sněhu!!! Rolba ze Záhoří vyjede asi až v pátek nebo sobotu....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Pavel, vloženo 20.12.2017 6:19

Nevíte někdo zda funguje okruh v Orlickém Záhoří? A případně kdy je možné to za osvětlení využít?
Děkuji za info

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.12.
JariH, vloženo 19.12.2017 21:42

Dnes z Deštné v Orlických horách směr Polomské sedlo, Šerlich, V.Deštná, Pod Jelenkou,Luisino Údolí,Deštné.
Krásně upraveno na klasiku i skate. Moc díky lidem z Deštného za úpravu i v týdnu! Pod Jelenkou upravenou i rolbou z Orlického Záhoří (od Homole přes Pod Jelenkou a dolů do Orlického Záhoří). Bohužel Rolba z Čihalky ani z Říček nevyjela :-(

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.12.
Miluna, vloženo 19.12.2017 18:02

Po obede sem narazil na rolbu Serlich-Vrchmezi takze idelane upraveno i na brusleni, pokud by ten clovek na biku nemel potrebu to hnedka uprostred zorat...snih mekci, moc to nejelo (ale to muze byt i nohama) ....Serlich -Velka Destna taky nove upraveno.....parada, diky tem co se o trate staraji

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.12.
Fantomas, vloženo 18.12.2017 19:22

Klasika: , ze skicentra Říčky na Pěticestí super, z Pěticestí po Jiráskové až na Mezivrší málo jetá, měkčí podklad. Pro skate celkově špatné: 5 - 8cm neupraveného čerstvého prašanu. Jinak počasí de-lux, krásné jasno a sluníčko.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 18.12.
Míra, vloženo 18.12.2017 16:04

(Odpověď na dotaz uživatele Jenik z 18.12.: Také by mě to zajímalo a těším se až bude upraveno. Jinak musím říct, že třeba minimálně loni se s úpravou velmi snažili a byla výborná. Snad tomu bude tak i tuto zimu až bude dostatek sněhu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.12.
Bruce, vloženo 17.12.2017 17:55

Od 13.30 směr Velká Deštná docela nasypáno. Klasici byli asi v pohodě. My co se nám nechce řešit máza a jezdíme skate, jsme to měli trochu horší, leželo 5-10 cm krásného, nového. Každopádně už je to tam s množstvím sněhu luxusní. Až se to párkrát projede s rolbou, bude to boží :-)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.12.
Míra U., vloženo 17.12.2017 15:32

Příspěvek od pána s infantilní přezdívkou jasně značí, že mezi námi běžkaři co máme tenhle pohyb rádi za každých podmínek, se najdou i opravdový s prominutím pitomci, kteří umí hlavně kritizovat. Prosím pokud to čte někdo z údržby stop v Orličkách, tak nejsme všichni stejní a jsme rádi, že se o to staráte jak to jen trochu jde a podmínky dovolují. Jinak dnes skate v 9 ze Šerlichu směr 5 cestí opravdové běžkování pro skutečné srdcaře, řekl bych poctivých 7cm nového sněhu a stále padalo. Je to prostě luxusní prosincová zima!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků