Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 5.2.
Garret, vloženo 5.2.2018 19:50

Klasikou z Šerlichu na Pěticestí a zpět (kolem Deštné cestou zleva i zprava, stejně tak kolem Homole), pak přes Bukačku po bunkrovce do Deštného k Nároďáku.
Ráno chumelenice, úprava z minulého týdne zasněžená prašanem, ale všude prošlápnutá stopa.
Pozor jen na louce pod serpentýnama, pod čerstvým sněhem lezou krtince a šutry. Oba bufety zavřené.
Lidí málo, hřeben téměř pustý, bufety zavřené.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 4.2.
Luděk Čermák, vloženo 4.2.2018 22:34

Dnes od Haničky na pěticesti čerstvý snih cca 7 cm podminky super jak na skate tak na klasiku spodek od Haničky asi 1 km misty zledovatěly hodně lidi krásné počasí

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 4.2.
carculka, vloženo 4.2.2018 21:48

Zdarec,nevíte někdo jak to vypadá na klasiku šerlichu- pěticestí-hanička?díky předem

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 3.2.
Hanes, vloženo 4.2.2018 11:43

Z Číhalky na Velkou Deštnou a zpět. Od Číhalky 2 km nedostatek sněhu. Pod stromy kameny a prosvítajcí asfalt. Od odbočky na Řivnáčovu cestu už to bylo ok. Dalo se bruslit a byla i stopa pro klisiku.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 3.2.
Gandalf, vloženo 3.2.2018 15:37

Ze sedla směrem na Suchý vrch urolbováno místy až na ledovatý podklad, okolo Bukové hory lepší. Teplota kolem nuly, mazání obtížné.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 3.2.
Dana Rypackova, vloženo 3.2.2018 15:03

Serlich-Peticesti-Pod Jelenkou-Luisino udoli-Destne.
Serlich-Jelenka vyjeto na skate kvuli zavodum,ale z Jelenky na Peticesti nic moc stopa od lyzaru.po snezeni nebyly stopy upraveny.Pod Jelenkou -Luisino udoli -luxusni stopa...ale alespon svitilo slunicko ;). Zitra bude Serchlich od rana marny,ani dnes se tam nesmelo parkovat.Jedine se nacpat do busu pro zavodniky,co jede od zakladky.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 3.2.
Marty, vloženo 3.2.2018 13:49

Šerlich - Olešnice v O.h. , na hřebeni super stopy na klasiku i skate, z hřebene sjezd po bunkrovce v prachovém sněhu, dále do Ruského udolí, za zatáčkou křižoval stopy traktor, jinak v pohodě až dolů k mostku, od mostku 2 km do Olešnice bez sněhu.
Na Šerlichu se tento vikend nedá nikde zaparkovat kvůli maratonu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.2.
Honza, vloženo 2.2.2018 22:58

Skate za svitu čelovky byl parádní z Masaričky na Haničku a zpět. Sněhu po celé trase dost. Krásně čistý sníh, kde je upraveno tak se neboří. Neupraveno Jelenka- pod Homolí, ale už je to docela ujeté.Stopy jsou všude. Někde jsou pomalé, občas i umrzlé a ty frčej. Zítra bych opravdu Šerlich vynechal, už těd mají obsazené i malé parkoviště

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.2.
Marena, vloženo 2.2.2018 14:36

V sobotu se kromě dětských závodů jede ještě skate od 13:00! Tak je otázka, jestli po trase závodu bude vůbec vyřízlá klasická stopa...

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 2.2.
CHB, vloženo 2.2.2018 12:26

Skibusem se na Šerlich samozřejmě dostanete. V sobotu dopoledne jsou pouze dětské závody, které budou probíhat pouze na začátku (asi 1 km) Vaší trasy. Takže když se vyhnete závodícím dětem, dál už se v sobotu dopoledne dostanete v pohodě. Sněhu je dost, včera na hřebenech skoro celý den chumelilo.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 2.2.: Zdravím, přečetl jsem si , že jsou na Šerlichu v sobotu závody( kolem V. Deštné). Mám dotaz , když dojedu skibusem na Šerlich cca v 10,00, dostanu se ze Šerlichu na kotu Pod Jelenkou a dále na Pěticestí a Haničku. Díky za info či radu. Jak to vypadá na hřebenu se sněhem?)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 1.2.
Redakce - Martin Sajal, vloženo 2.2.2018 17:32

V okolí Bukové hory se ve čtvrtek konal závod v lyžařském orientačním běhu v rámci zimní olympiády dětí a mládeže. 5minutová reportáž z ní je k vidění na
http://www.ceskatelevize.cz/porady/12155278473-hry-viii-zimni-olympiady-deti-a-mladeze-2018/218471291371092-lyzarsky-orientacni-beh/ , o sněhových podmínkách taky něco ukazuje.

Pro závod byly upraveny minimálně ty tratě, co jsou vyznačeny v mapě, která je součástí článku na http://o-news.cz/prelozeny-zavod-jako-vrchol-zodm/

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Dotaz
Martin Vondrouš, vloženo 2.2.2018 13:31

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo z Vás běžkařů nejel v poslední době z Mezivrší do Neratova (žlutá turistická) a potom z Neratova zpátky na Mezivrší, ale pak po Hamplově cestě do Nové Vsi. Díky M.

Zodpovědět > Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Dotaz
Dája, vloženo 2.2.2018 12:37

Nevíte prosím, jak to vypadá s podmínkama/sněhem z mezivrší na pěticestí a homoli?

Zodpovědět > Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Dotaz
Leoš, vloženo 2.2.2018 9:02

Dobrý den,nevíte jak to vypadá na trase Haníčka - Pěticestí?Díky

Zodpovědět > Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 1.2.
CHB, vloženo 1.2.2018 18:48

UPOZORNĚNÍ NA OMEZENÍ V OBLASTI ŠERLICHU O TOMTO VÍKENDU. Z důvodu nedostatku sněhu v nižších partiích byli organizátoři tradičního Orlického maratonu nuceni přesunout start a trasu závodu z Deštného na Šerlich, kde se Orlický maraton jel i v roce 2016. Závod se pojede na okruzích vedoucích ze Šerlichu kolem Velké Deštné. Podmínky v okolí trasy závodu budou komplikované, žádáme proto nezávodící lyžaře, aby v zájmu bezpečí závodníků i svého využili v sobotu po celý den a v neděli dopoledne běžkařské trasy v jiné části Orlických hor. Nedělní závod vystartuje o hodinu dříve, tedy již v 9 hodin. Organizátoři berou v potaz začátek jarních prázdnin a chtějí co nejdříve po závodě, tedy kolem 13. hodiny zpřístupnit lyžařské trasy i rekreantům. Velmi omezená bude i parkovací kapacita na Šerlichu, takže i ti, kteří by se chtěli vydat např. na sjezdovky do Zielence nebudou mít s největší pravděpodobností, kde zaparkovat. Celou situaci bude koordinovat policie ČR a organizační tým. Po naplnění parkovišť budou vracet auta buď do Orlického Záhoří nebo zpět do Deštného.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků