Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 29.12.
Marťas, vloženo 29.12.2016 11:51

Zdar všem. Nevíte někdo jak to vypadá na trase Deštné (Area) - Sedloňovský vrch - Šerlich - Velká Deštná - Deštné (čerp. st.) a jaký je tam sníh. Díky moc za info.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
jipovka, vloženo 29.12.2016 21:02

Ahoj, máte nějakou zprávu, jak to vypadá od Masarykovy chaty na Vrchmezí?
Poraďte nějakou trasu tímto směrem pro začínající běžkařky. Díky

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Dan, vloženo 29.12.2016 19:27

Jak vypadá úsek Hanička - Rokytnice? Dá se to rozumně projet?

Zodpovědět > Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 28.12.
pj, vloženo 28.12.2016 22:12

Díky skuhrovákům za krásné svezení na jejich tratích ..
Jó čihalka , jestli vůbec nekdy vyjede ...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 28.12.
Zuzana, vloženo 28.12.2016 19:49

Dnes z parkoviště u Haničky po červené lesem kolem bunkrů trasa pošlapaná chodci, ale klasikou se jet dala. Zmrzlý podklad, na něm prašan. Skoro po celé trase ovšem jen jedna stopa. Ve stopě nalezeny klíče s čipem, bohužel nebyla obsluha parkoviště, takže ponechány na mapě na parkovišti.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 28.12.
Roman Kašpar, vloženo 28.12.2016 19:41

Ahoj všem. Neví někdo jak vypadá trasa po oblevě od Čihalky na hřebenovku ? Díky moc.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 28.12.
Marena, vloženo 28.12.2016 18:39

Od Haničky na Šerlich a zpět. Po celé trase perfektní podmínky- dole pevný podklad a na tom čerstvý sníh. Jen na začátku občas ledovaté, ale bez šutrů. Mohly být tak -2 až -3°C, na extráč to není, ale cokoli teplejšího to bere parádně. (pro Aleše)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 28.12.
BCH, vloženo 28.12.2016 18:37

Podle předpovědi by mělo být opět jasno, takže ideální by byl starý modrý extra od Swixu, ale ten už asi nikdo moc nemá. Mohl by to vzít i "nový" modrý extra, tj. nové označení V40, 2-3 tenčí vrstvy, protože sníh ve stopě bude přemrzlý a občas smíchaný se starým zmrzlým.
(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 28.12.: Poradí prosím někdo, co namazat zítra na odraz na klasiku? Děkuji.)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 28.12.
kriso, vloženo 28.12.2016 16:37

Destne od Narodaku pres Vrchmezi - Serlich - V. Destna - Pod Homoli - Peticesti pres Korunku. Vse perfektne upravano na skate i klasiku. Jenom kolem Bukacky je to klasicky horsi ale porad to jde.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 28.12.
BCH, vloženo 28.12.2016 14:40

Dnes 12 -14 hod Šerlich - Pěticestí a zpět. Mezi Šerlichem a bufetem davy lidí, až do sedla Pod Homolí taky ještě docela dost, ale okruh Pod Homolí - Pěticestí obě cesty již téměř bez lidí a upraveno včera rolbou z Říček. Pouze pozor v prvním sjezdu z Pěticestí severní cestou, dole je přes cestu vytáté koryto potoka. Je to hluboké, ledovaté a na zlomení lyží. Rolba z Deštného dnes znovu upravila úsek Luisino - Šerlich, což je fajn, protože jsou stopy po obou stranách a i uprostřed je dostatek místa pro 2 bruslaře, případně bruslaře a pěšáky jdoucí po straně za sebou. Dnes vyjela i rolba ze Záhoří, takže hřebenovka je upravená celá, včetně sjezdů. Krásné lyžování za slunečného počasí.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Peťule, vloženo 28.12.2016 22:03

Zdar všem. Také mám dotazna na kvalitu sněhu na trase Deštná - Kamenný vrch - Údolí Bělé - Šerlich. Díky moc za info.

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 27.12.
Aloisiu, vloženo 27.12.2016 20:21

Šerlich-Velká Deštná-Pod homoli a zpět. Odpoledne kolem 15h, tvrdy podklad, na tom cca 5cm čerstvého prasanu. Zataženo. Snehu dost. Byl jsem na skate, na klasiku by to bylo taky OK, možná i lepší. Mezi rozcestim pod Velkou Deštnou a rozcestim Pod homoli nebylo rolbou čerstvě upraveno, ale moc nevadilo, dal na obě cesty zase upraveny. Bylo to prijemny svezeni, az vykoukne slunce a stahne rolba, bude to jeste lepsi. Proti loni super. :-)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 27.12.
Jno, vloženo 27.12.2016 17:34

Šerlich - Velká Deštná - ráno, všude led, ale k polednímu silné chumelení. V místech, která nebyla kryta před větrem byl sníh vyfoukaný.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 26.12.
Mača, vloženo 26.12.2016 19:34

Vyjel jsem z Orlického Záhoři na Pěticestí a zpátky. Kupodivu sníh už od lesa, lyže jsem nasadil za můstkem přes potok, od křižovatky (čtyřcestí) stará strojova stopa až nahoru. Chtěl jsem bruslit, to nešlo, ale klasika krása. Sníh těžký, pomalý, ale dostatek, dolů jsem píchal. Co nevidět zamrzne a bude to bomba!!

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 26.12.
Kuba, vloženo 26.12.2016 17:29

10:00-12:00 Masarykova ch.-Velká Deštná-zpět-Bukačka-Pod sedlem-Masarykova ch. Sněhu dostatek, mokrý, těžký, neupraveno.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji