Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 29.1.
Tomin, vloženo 29.1.2017 21:26

Dnes z Odolova směr Bílý kůl sice stopa a sníh byly, ale top lyže bych tam nebral - magistrála je místy silně zapadaná větvičkama, jehličím atd. Naopak perfektní záležitost je stopa udělaná okolo Rtyně v Podkrkonoší (z Batňovic paralelně s hlavní silnicí), krásnej sníh a čerstvě vysoustružený stopy. Okolo Rtyně jsem si všiml i dalších stop, které nejsou na mapách.cz vyznačený. Rozhodně na polích je to lepši, než v lese.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 29.1.
Jindra, vloženo 29.1.2017 13:22

Dnes Šerlich,Vrchmezí,Sedlońovský vrch a na Knížecí cestě rolbou upravená odbočka do Sedloňova.Svezení pěkné,stopa výborná , občas v lese jehličí ve stopě.Kolem Sedloňova nečekaně pěkně upravené stopy - pravděpodobně rolbou ze sedloňovské sjezdovky.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 28.1.
Píťa, vloženo 29.1.2017 9:44

Z Odolova až po Bílý kůl nádhera i na bruslení. Dál na Markoušovickou rozhlednu už spíš jen na klasiku, ale stopa taky nádhera. Snad to ještě takhle chvíli vydrží.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 28.1.
Tommy, vloženo 28.1.2017 21:10

Olešnice-Taszów-Borová-Nad Českou Čermnou-Dobrošov
Skvělé sněhové podmínky. Něco jsme prošlapávali, ale většina cesty projeta od běžkařů. Moc pěkná projížďka pro ty, kteří mají rádi trasy, kde není nával ;-) Jediná nevýhoda je, že je to trochu náročnější na orientaci. Nad Olešnicí jsou stopy dost zaváté a kolem Borové jich je zas hrozně moc :-)

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 28.1.
Jindra, vloženo 28.1.2017 17:28

(Odpověď na dotaz uživatele Soňa z 28.1.: Babiččino údolí je stále OK? Nebo raději jinam v okolí Červeného Kostelce? Děkuji za aktuální info.)

Dnes autem do České Skalice,přejezd vlakem do Olešnice a Babiččiným údolím zpět do Skalice k autu.Na loukách stopa projeta skutrem v obou směrech,v lese stopa místy zapadaná jehličím a starým listím.Celkově svezení úžasný,stopa je vymrzlá,tvrdá a rychlá.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 27.1.
Aleš Sokol, vloženo 27.1.2017 6:09

Z Čihalky na V.Deštnou, vzhledem k tomu "nádhernýmu" závodu čoklů všude hovna, naštěstí je to tvrdý, takže to není tak rozbitý a dá se i klasika. Doufám, že pořadatel přispívá na úpravu tratí, o úklidu výkalů si nechám zdát....Jinak místama už dost tvrdý a špinavý, chtělo by to novej sníh.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 26.1.
Leoš, vloženo 26.1.2017 17:20

Doplnil bych Huskyho. Šediváčkův long už začal. Běžkaři se vyhýbají psím výkalům, ale všude to nejde.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.1.
Jenda, vloženo 25.1.2017 9:19

Havlovice - Babiččino údolí je podél řeky upravena stopa na klasiku skútrem. K chatám ale bohužel jsou projety koleje auty, ale i tak je to tam po dlouhé době dobré svezení.
(Odpověď na dotaz uživatele Lucka z 24.1.: Nevíte, prosím, jak to vypadá v Babiččině údolí? Z České Skalice směrem na Havlovice... Je dost sněhu i v lesem zakrytých částech? Po loukách, předpokládám, že to bude bez problémů...)

> Broumovsko a Náchodsko

Dotaz
Novák, vloženo 25.1.2017 18:02

Nevíte někdo zda li je již upravená trasa kolem loveckého zámečku?Případně z jakého důvodu není letos upravována?stavoval jsem se zde na jídlo a pivečko,před asi 10.dny neupraveno přitom sněhu habaděj,škoda,mržení.

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 24.1.
Husky, vloženo 24.1.2017 16:17

Od zítra do pátku se poběží psí závody, 60 km stop bude upraveno průjezdem spřežení. Tudíž určitě ne pro klasiku. Psi se vyhýbají běžkařům, ale všude to nejde. Společné trasy budou Deštné - Černý kříž, Polomský kopec - Šerlich, Pěticestí - Orlické Záhoří - Bedřichovka - hřeben a další kratší úseky. Psí mapy na www.sedivackuv-long.cz. Sobotní etapa bude kratší a trochu stranou.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.1.
FCB, vloženo 22.1.2017 21:33

Včera po obědě z Jablonného na Suchák a zpět. Dole inverze, nahoře paráda. Stopa na klasiku i na skate vynikající.
Dnes opět na Suchák, ale z Mladkova. Podmínky výborné, stopa umrzlá a pěkně jela. Nahoře lehce nad nulou, takže občas ze stromů něco spadlo. Škoda, že do stopy lezou pěšáci a to i se psy. Neradi se uhýbají a ještě ničí stopu.
I tak, ale perfektní svezení, které už dlouho nebylo. Počasí vše jenom umocnilo, takže spokojenost.
Jo ještě bych chtěl poděkovat za dokonalou úpravu stop.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 22.1.
Míra Koštis, vloženo 22.1.2017 18:12

Ano, super podmínky a veliké poděkování za úpravy. Dnes jsem si sjel i do Sedloňova, hezké svezení, jen jsem nepochopil, proč proti mě vyjelo 5 skůtrů z lesa a jeli si vesele směrem na Polomské sedlo po běžkařské trati, pokud to bylo potřeba, dobře chápu, poud ne, tak to jako něčí zábavu opravdu nechápu a považuju spíše za demenci.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.1.
Jindra, vloženo 22.1.2017 14:23

Dnes Šerlich,Vrchmezí,Sedloňovský vrch,Čihalka,Panský kopec,Olešnice.Perfektní úprava,skvělé svezení.Z Knížecí cesty rolbou upravena odbočka do Sedloňova a další odbočka na Ostružník směr Polomský kopec.
Logistika pro ne místní - Auto nechte v Dobrušce u vlakového nádraží,přejděte na autobusové-spoj na Šerlich jede 7:47, stanoviště č.1.(o víkendu) a z Olešnice Vás autobus odveze ve 13:30 zpátky do Dobrušky k autu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Jirka Si., vloženo 23.1.2017 10:06

Chata Číhalka v sobotu kolem oběda otevřená, plná hostů, běžkařů, sjezdařů, dětí.. S jídlem spokojenost, na TV biatlon.
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 22.1.: Nevíte někdo jak to vypadá s chatou Číhalka.Byl jsem tam minulý týden v úterý,tento týden v pátek a zavřeno.Je to definitivní konec?)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Kamil, vloženo 22.1.2017 14:06

skate liusino údolí-jelenka-5cestí-anenský vrch-z5 na masaryčku-luisino údolí, nádhera, všude skvěle upraveno, moc díky...a mirkovi níže - tomu šlapačovi v okolí anenskému vrchu jsem vynadal, vrhl na mě vyděšený pohled a když jsem sjížděl zpět od rozhledny z vrcholu, vídím ho jak na stromy věší krmitko pro ptáky...od pohledu dobrák, je to těžký...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji