Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.12.
Spanel, vloženo 17.12.2017 14:41

Směr z Č.Vod. sedla na Bukovou upraven strojově, nevím jak druhá strana, ta asi též ,celkem čistá stopa.Dost sněhu, paráda. Ahoj

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 17.12.
Gabriel Soukal, vloženo 17.12.2017 14:15

Běžecký areál dole v Destny neupraven. Nevím na co čekáte?! Na Serlichu směr Sedlonov pouze na klasiku. To už jsou cestáři připraveni lépe, nebo je snad překvapení,že v prosinci sněží? Pohled na uzavřený lyžařský areál je smutný. Proč to na druhé straně v Polsku uz nějaký ten týden jede?
Až Vám to.v lednu roztaje, tak budete fnukat do televize.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 16.12.
Pavel, vloženo 17.12.2017 13:04

Bruslení z Mezivrší na Velkou Deštnou a zpět. Potvrzuji místy měkčí podklad, ale jet se v pohodě dalo. Jen to bylo pomalejší a náročnější než například minulý týden. Cestou zpět jsem jel na Pěticestí po severní straně nad Orlickým Záhořím a pro skate jednoznačně lepší volba než esíčka. V nich mi to přišlo z celé trasy nejměkčí a celkově hůře upravené, hluboké. Holt čerstvý prašan, nedá se nic dělat, časem to přituhne.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 16.12.
Iva, vloženo 16.12.2017 16:26

Je to upravené, jenom jim nejde v Záhoří nejde gps, ale jinak to píšou zde: http://www.orlickezahori.eu/index.php/orlicke-zahori/aktuality/aktuality-v-obci/467-15-12-2017-upraveny-bezecke-trasy-z-orlickeho-zahori
(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 16.12.: Ahoj, mám dotaz, na mapě je mezi jelenkou a homolí neupravený úsek, který mají jezdit z Orlického záhoří. Anebo je to projeté třeba od dešeňáků a akorát to nezezelenalo? Dík!)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 16.12.
moták, vloženo 16.12.2017 14:46

Na Luisině údolí je to spíš na kameňačky. Stopa pro běžkaře upravená ale místy kamínky. Mimo stopu v lese místy kameny nebo větve. Jeli jsme na skialpech nahoru po zelené na Velkou deštnou a šlo to. Jen je třeba místy přelézat potůčky. Výše a mimo les znatelně lepší. Hřebenovka mezi Velkou deštnou a Homolí pěkně upravená, sníh parádní. Pod 850m je i na lesních svážnicích málo sněhu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 16.12.
Honza, vloženo 16.12.2017 13:05

Z Mezivrší na Velkou Deštnou a zpět. Dnes výborné podmínky, skvěle upravené. Jen do rána málo mrzlo a bylo to na skate měkčí. Z Deštného vyjela rolba až ráno a tak no nebylo vůbec přimrzlý a dost měkké. Snad brzo připadné a podmínky se ještě zlepší :-)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 15.12.
Secan, vloženo 16.12.2017 9:37

Včera večer (tj. 15.12., cca 20:30) Z parkoviště na Šerlichu směr nahoru na Velkou deštnou.. za mě teda zklamání z úpravy, která nebyla absolutně žádná. Sněhu dost. Jestli někdy repete, tak možná až to někdo najede. Zatím z Orliček na běžky zklamání a to je nahoře pěkná podmínka..

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 14.12.
CHB, vloženo 14.12.2017 20:18

Na zledovatělý podklad napadlo asi 5 cm prašanu, ale foukal silný vítr, takže na některých místech závěje nebo vyfoukáno na led. Ale dá se klasika i bruslení. Zítra by mělo napadnout dalších několik cm sněhu. Úprava rolbami není, možná vyjedou zítra. Z Říček uvádějí, že tratě upraví o víkendu. Kdy a kde rolby jedou lze sledovat na www.destne.info/bezecketrate
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 14.12.: Ahoj. Nevite nekdo, jak to vypada v Orlickach?
Jaka je soucasna situace a jak to vypada s predpokladanou upravou na tento vikend.
Chci tam vyrazit v Sobotu. Dik)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 11.12.
Jakub, vloženo 11.12.2017 22:07

Dnes Bunkrovkou na Masaryčku. Celou trasu bruslením. Jen vyjet s rolbou....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.12.
humpolec, vloženo 11.12.2017 16:14

snih tam byl

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.12.
Dom, vloženo 11.12.2017 9:25

V neděli Masaryčka - Pěticestí na turistiku klasikou pěkné podmínky, na kondiční skate trápení, sněhu dost, ale pravidelná údržba stop asi zatím není v plném proudu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.12.
Aleš Sokol, vloženo 10.12.2017 18:51

Od nároďáku na Polomský sedlo, Vrchmezí i Mlýn. Všude základ přikrytý vrstvou 4-7 cm prašanu, odkrytý místa směrem od Polomskýho sedla dolů k Nároďáku odfoukaný a navátý. Jinak perfekt svezení, směr Čihalka mrtvo.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 10.12.
Lyzar, vloženo 10.12.2017 17:03

Dnes pred polednem plne parkoviste na Červenov.sedle, snehu dostatek, stopa dobra, na klasiku jen po jedne strane, ale na prvni svezeni idealni, dokonce i slunicko bylo.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 10.12.
Honza, vloženo 10.12.2017 13:48

Ráno kolem 8 z Říček na Mezivrší, Pěticestí, severní stranou Pod Homol, jížní stranou zpět na Pěticestí a dolů do Říček. Letos jsem jel poprvé. Skatem to byla dost velká dřina v tom sněhu. Nový sníh cca 5cm. Dost se to bořilo a většinou jsem si razil první stopu. Na prosinec paráda.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Dotaz
Lilka, vloženo 10.12.2017 13:04

Jak to dnes prosím se skatem vypadalo okolo Šerlichu?

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků