Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 7.1.
sysel, vloženo 9.1.2017 9:41

turistická stopa z Cotkytle do Heřmanic, sněhu 20-30 cm, z Rýdrovic na ČV sedlo upravená stopa, místy byla zafoukaná nebo s novým sněhem, celkově velmi dobré podmínky.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 7.1.
Kamil, vloženo 8.1.2017 14:26

mráz ale krásně, na hřebení víc než půl metru prašanu, úprava tak 3/5, ale nádherně upravená Čihalka, po skvělém obědě (dodporučuji) cca 1km pod neupravenou spojkou doleva na Polomský kopec u mě zastaví rolba, uvnitř Polák a ptá se, kudy na Vrchmezí (Orlica), tak mu to nějak vysvětlím a lidi on projede a skvěle upraví tu spojku, uprostřed uvázne před šikmým stromem, chvíli hledá pilu :), chodí bezradně kolem, znovu se ptá jestli jede dobře a já že jo, tak to nějak objede a frčí na tu svou Orlicu a dál do Polska...jestli je tohle nějaká spolupráce díky které budou ty krásné terény nad Čihalkou upravovány častěji tak hurá....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 7.1.
Jan, vloženo 7.1.2017 23:21

Zdravím. Dnes jsem se nakonec odhodlal ráno jet do Deštvého do stopy. Bruslím,tak jsem to risknul,i přes nechvalné poznámky od kolegů co tu dobře informují :) Byl jsem v Deštném.Vyjížděl jsem od kostelíka na Šerlich a Masaryčku. Celkem upraveno,ale pro zdatnější bruslaře! Lehce jsem promázl,tak to ze začátku moc nejelo. Z Masaryčky na Pěticestí KATASTROFA!!! Tak krásně by se tam jelo,ale naprosto neupravené a rozbité. Vzdal jsme to trápení a na zrozcestí Pod Jelenkou jsem sjel zpět do Deštného. Lidí tak akorát,spíš néně a mráz luxusní :) Při každém sjedru jsem hned vychladl a ruce mrzly nahned! Jinak to šlo,ale byla to dřina. Díky za vaše zprávy. Honza

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 7.1.
Jef, vloženo 7.1.2017 17:45

Je upravena trasa Hedeč-Severomoravská chata-Šanov,stopa dobrá místy je hlína.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 7.1.
Marena, vloženo 7.1.2017 17:23

Kozlov nad Českou Třebovou: cca 30 cm prašanu, stopy najeté skútrem všude okolo po loukách i dál k Pekláku a nad Přívrat, dál na Andrlův chlum projeto od lidí. Na turistiku ideální, ale na to, jak idylicky zima vypadá, to má pár much - že na sfoukaných místech, kterých je naštěstí jen pár, leze tráva by až tak nevadilo, ale jinak spousta krtinců, nad Přívratem je stopa najetá po zoraném poli, tam to teda škrtá dost, v lese se taky občas objeví dost nečekaně šutry. Prostě na výlet na turisťačkách paráda, s jedničkama radši na Sucháč. Doporučuji útulnou hospůdku dole v Kozlově.
pro Martina: jo, okruh na louce je projetý i na skejt, ale dost se to boří

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 7.1.
Martin, vloženo 7.1.2017 17:09

Prosím Vás nevíte někdo jestli na Kozlovskym kopci (Česká Třebová) mají udělanou trať pro skate?
Mockrát díky za info

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 7.1.
Honza, vloženo 7.1.2017 17:01

Dnes Hanička- Pod Homolí a zpět.Na skate je to hodně měkký.Boří se to. Až si to sedne bude to super.Klasická stopa vypadá výborně. Jinak to bylo hezký :-) a hlavně málo lidí

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 7.1.
Jindra, vloženo 7.1.2017 14:57

Dnes z Šerlichu do Olešnice,včetně Panského kopce.Nahoře sice zaváto,dále stopa od Sedloňovského vrchu na Čihalku úúúúžasná.Z Panského kopce k Hartmanovi stopa jen od běžkařů v hlubokém sněhu.Čihalko děkuji.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 7.1.
Jawer, vloženo 7.1.2017 13:32

Dneska teda velka, velka bida... jak nekde na louce. Na skate je to velkej punk. A to od Masarycky na obe strany..:(

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 7.1.
zahori, vloženo 7.1.2017 12:40

V Polsku upraveno cca 20km stopy Lasowka info

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 6.1.
jinej Míra, vloženo 10.1.2017 12:13

Ano, bez debat na jedničkové lyže!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 6.1.
FCB, vloženo 6.1.2017 23:33

Dnes dopoledne z Hoblovny do Jablonného nad Orlicí.
Včera upravené stopy byly dnes pod 10cm vrstvou nového sněhu. Mimo les dost foukalo a v těchto úsecích stopa nebyla vůbec, navíc tam byly závěje skoro po kolena.
Rolbu jsem potkal na Sucháku ve 13hod a zrovna vyjížděla. Prý jenom okolo Sucháku a Bukovky.
Sjezd do Jablonného byl boj, víceméně po kolena v závějích. Snad se počasí umoudří a dovolí údržbu stop i v nižších polohách.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 6.1.
Karl, vloženo 6.1.2017 20:57

.. tak rolba je zpět v Záhoří, ale podle mapy projížděla v polském příhraničí stopu směrem na kopec Piekielnica (805 m). Podle výškopisu to vypadá jako zajímavý terén pro prima svezení bez velkých výškových rozdílů. Neznáte to tam někdo?

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 6.1.
Míra, vloženo 6.1.2017 18:37

Dnes opět epesně upraveno od Čihalky, skvělé svezení, druhý den po sobě v manžestru jako první, nádhera.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 6.1.
Petr M., vloženo 6.1.2017 17:12

Ze Šerlichu jsem měl namířeno na 5ticestí, ale plán jsem přehodnotil, protože jsem byl na skatech a to pro dnešek nebyla dobrá volba. Zvláště v úseku mezi Jelenkou a Homolí to bylo měkké (hůlky se zapichovali 20 cm hluboko) a ještě tam nějaký blb se čtyřkolkou udělal koleje, tak jsem to otočil a jel na Vrchmezí. Tam to bylo lepší, rolba tam jela dnes odpoledne, ale vzhledem ke stále padajícímu sněhu i tam to nebyla žádná pohoda. Klasici na tom byli lépe, měli stopu docela dobře projetou, tak zítra jdu na klasiku.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji