Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Dotaz
Míša, vloženo 31.1.2018 21:48

Netušíte, zda se dá ještě jet z Šerlichu do Rokytnice?

Zodpovědět > Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Dotaz
Radovan, vloženo 31.1.2018 15:27

Dobrý den
Jak to vypadá na trase od Haničky na Pěticestí ????
Děkuji

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 30.1.
CHB, vloženo 31.1.2018 11:08

Včera projela rolba trasu z Deštného přes Jelenku, Velkou Deštnou, Šerlich, Vrchmezí, Šerlišský mlýn a serpentýny do Deštného, ale jen na konec lesa. Díky tomu se na tom již dá lyžovat. Je to ale zmrzlá hrubozrná sůl, takže to docela rychle jede. Tam, kde nejela rolba je to téměř čistý led, takže na to s dětmi nedoporučuju.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 31.1.: Dobrý den, máte prosím aktuální informace o stavu běžeckých tratí? Je to umrzle, měkké,...? Chtěl bych vyrazit z dětma. Díky za info. Petr)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 29.1.
Jakub, vloženo 29.1.2018 22:52

Dnes skate: bunkrovka - Šerlišský mlýn - Vrchmezí a zpět. Pěkná stopa, krásně sjízdné.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 29.1.
Čenda, vloženo 29.1.2018 21:23

Okruh v Orlickem Zahori uz dnes dokola nesjizdny. Svetla svitila, ale jet se dalo se jenom na rovince nahore podel lesa. Zbytek trasy vic bahna nez snehu.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 28.1.
Čenda, vloženo 29.1.2018 10:27

Osvetleny okruh v Orlickem Zahori - zatim dobre sjizdne, ale se zvysenou opatrnosti, leckde uz leze hlina. Vzhledem k naslednemu desti uz opravdu nevim nevim ....

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 28.1.
Ladislav, vloženo 28.1.2018 20:03

Hanička-Pěticestí a zpět, +-1 st.C., mrholilo, sněhu poměrně dost, větrno, mlha, ale přesto dobré svezení.L

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 27.1.
Lenochod, vloženo 28.1.2018 1:24

Z Převáže kolem Bukovky na Suchý vrch a zpět. Oproti pátku se oteplilo a do stop opadal přemrzlý sníh ze stromů a ještě se to víc umydlilo, takže těžké mazání na klasiku. Chtělo to dát asi klistr a překrýt tuhým, samotné tuhé to skoro nebraly, takže skejt a soupaž. Sem tam sice větvičky, ale stále pěkné. Z Převáže se to bude ale asi rychle zhoršovat, tam je sněhu méně.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 27.1.
PL, vloženo 27.1.2018 19:40

Orlické záhoří dneska k černé vodě a jela jsem zpět. Je to uklouzany, skate jsem si moc neuzila ani klasika nic moc..

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 27.1.
MK, vloženo 27.1.2018 16:09

Úsek Odolov-Paseka-Markouš rozhledna-Nad Petříkovice všude napadlo 1-2cm nového sněhu...pro klasiku místy ideální podloží, většina pak zmrzlý podklad s namoklým sněhem. Nešlo to vůbec namazat.
Úsek Odolov-Bílý Kol docela v pohodě i pro skate. Ten pitomec co se tam projel v týdnu čtyřkolkou už respekt následky už moc vidět....stopa pro klasiku je ale místy narušená. uježděná spíš již přírodní.
Pro skalní- Odolov-Krkavčina také napadlo ale je to spíše přemrzlé- také nenamažete. U Krkavčiny místy vyfoukané a vytáté. V lese již jakžtakž....Po panské jsem to ale nejel.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 26.1.
Honza, vloženo 26.1.2018 22:53

Vyjel jsem skatem okolo půl 6 večerní z Masaričky na Velkou Deštnou je to dost tvrdé a trochu to ustřeluje.Směrem na Mezivrší také moc pěkné a nejslepší úsek kde to jelo parádně Mezivrší- Hanička. Potkal jsem dva skutry, naštěstí jak je to tvrdé tak to moc nezničili. Zítra to tam bude nejspíš masakr. Tak si to užíjte

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 26.1.
Aleš Sokol, vloženo 26.1.2018 21:28

Odpoledne ze Mlýna na Pěticestí a zpět. Vzhledem k Š.Longu to ještě jde, je tvrdej podklad, takže to není tak rozježděný, podmínky dobrý. Asi lepší na skate, než klasiku. Zas to ale při inverzi docela povolilo a měklo. I když jestli to přes noc ztvrdne, bude i skate opruz. Ty rozjetý hovna by mohl přikrýt nový sníh. Jinak tvrdý a rychlý. Je projetá odbočka doleva před M.Deštnou, vyústí dole pod sjezdem z Velký v zatáčce. Vyhnete se pěšákům

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.1.
Míra, vloženo 25.1.2018 16:55

Od Hranice nad Čihalkou, začátek ok, stoupání od vleku nad Čihalkou to slezlo, musel jsem sundat běžky. Od odbočky na Řivnáčovu cestu to bylo top svezení, pár zatáček nad Sedloňov rychlý sníh, nejlepší to bylo do Ruského údolí, tam nesvítí a byl tam super rychlý sníh a tvrdý podklad, od úterní úpravy jsem tam byl asi druhý na skate. Celkově super svezení, ale ten začátek je špatný a asi se to bude ještě zhoršovat:(

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Petr, vloženo 25.1.2018 19:35

Ahoj, v pátek ráno chci vyrazit z Šerlichu na klasiku. Prosím jaký je sníh, jakou si mám připravit mázu. Mám to 120 km z vysočiny kde sníh pomali odtál a co zůstalo je jak mokrá houba.
Děkuji

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 23.1.
Míra, vloženo 24.1.2018 16:55

Od hranice nad Čihalkou po knížecí do Deštné a zpět. Opět jsem měl štěstí a když projela rolba když jsem nazouval lyže. Byla to manžestrová extáze. Z Deštné po čerstvě upravené trase někdo běžel, stopy byly až nahoru na kopec, když jsem jel zpátky, tak kolem mě projel skůtr s pořadateli Šediváčkova longu. Škoda, že skvostná úprava je na pár hodin...Díky za úpravu!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků