Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 25.12.
kriso, vloženo 25.12.2016 22:06

Serlich - Pod Homoli a okruh pres Peticesti. Vydrzel jsem v tom desti dole do pozdniho odpoledne, pak jsem vyrazil omrknout, jestli na hrebeni nahodou nesnezi. Skate sa dalo dobre po Pod Homoli, pak okroh pres Peticesti trapeni v 10-15 cm neupravenem novem mokrem snehu, proslapnuto jenom lehce na klasiku. Bohuzel predvanocni uprava zasnezena, dobra zprava je, ze nahore je zas bilo a spis snezi nebo padal zmrzly dest. Je to v klidu na nove bezky.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.12.
carculka, vloženo 25.12.2016 17:36

ŠERLICH-POD JELENKOU-POD HOMOLÍ-VELKÁ DEŠTNÁ(rozcestí).........napadlo dalších 5-10cm,při jízdě stále hustě sněžilo.Trasy tudíž neupraveny,pouze pro klasiku běžkařima vytvořená stopa po které se jelo celkem dobře

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.12.
Karl, vloženo 25.12.2016 10:51

@Aleš: Napadlo 5 cm? To je skvělá zpráva, už se těším do stopy! Tak snad to oblevu opravdu vydrží.
Jinak se připojuji s přáním běžkařům na bezva poježdění ve stále upravených stopách a všem ostatním Frohe Festtage aus Adlergebirge!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 24.12.
Aleš, vloženo 25.12.2016 9:05

Na štědrý den byly v úseku Šerlich Pěticestí ideální podmínky na klasiku i bruslení. V noci na 25.12. připadlo 5 cm sněhu, tak to snad přežije i avizované oteplení. Krásné svátky vsem

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 24.12.
FCB, vloženo 25.12.2016 0:10

Dneska kolem oběda ze Sucháku. Stopa je většinou OK, jenže jsou úseky které jsou o hubu. Třeba zjezd od Těchonínského lesa ke kantýně, pak dále na Boudu, tam je hodně málo sněhu. Podobné je to i dále na Odranec a ke Třem pánům, tam taky lezou šutry. Další úsek je ze Sedla na Bukovku vpravo od chaty. Záměrně jsem jel tímto směrem nahoru, minule jsem to jel obráceně a musel to sejít pěšky. I dnes tam byla ledovatka a lezlo kamení.
Jinak ještě zmíním úsek z Hvězdy k Pěti bratrům, tam je část stopy součástí cesty na S.Vrch. I tam je málo sněhu a navíc zde probíhala těžba dřeva, tak tam ani radši nejezděte!!!

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 23.12.
eva, vloženo 25.12.2016 8:21

Všem běžkařům přeji krásné a pohodové Vánoce,šťastný Nový rok,hodně sněhu,čisté tratě bez udupání pěšáků

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 23.12.
Míra, vloženo 23.12.2016 21:05

Dneska skate - pendl masaryčka homole jelenka homole...až do zblbnutí. Sníh místama plný jehličí a bukvic jak už psal níže Aleš. Na 5 cestí jsem se s lepšími lyžemi neodvážil. Největší pecka je probuzení rolby z říček, která po týdnu vyrazí na úpravu, jenž o víkendu asi přijde v niveč. Jinak pořád krásné svezení se souvislou vrstvou sněhu. I na tom kousku se dá příjemně unavit.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 23.12.
Hiker, vloženo 23.12.2016 19:29

Mezivrší - Pěticestí - Pod Homolí - Velká Deštná - Šerlich. Sněhu zatím dostatek, čerstvě projeto rolbou. Místy zledovatělé úseky, jehličí.... ale jinak celkem pěkné svezení. p.s. - pozdravuji slečnu s černobílým trhačem jménem Ejmi, ze setkání pod Komářím vrchem.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 22.12.
Míra, vloženo 22.12.2016 13:18

Také děkuji za info. Dokud bude po cestě jezdit SUV, není potřeba vůbec upravovat. Raději to, pokud to lze, zrovna pošlete na úpravu Dešeňákům. Jinak za mě je knížecí cesta jedna z nejhezčích v Orlických horách.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.12.
Aleš Sokol, vloženo 22.12.2016 10:00

Díky Peterovi a Alešovi za info

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.12.
Miloš Němec, vloženo 22.12.2016 8:14

Hanička - Mezivrší - Pěticestí - Pod Homolí a zpět. Od parkoviště u Haničky cca 1 km nahoru je asi 5 cm víceméně jen ledu, nepříjemný je hlavně sjezd. Na hřebenech je to lepší, ale zdaleka ne ideální. Asi jen pro nadšence, do zimní pohádky je daleko.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 21.12.
Aleš, vloženo 21.12.2016 17:29

Z Deštného Bunkrovkou přes Polomské sedlo na Šerlich nedoporučuji kvůli velkému množství jehličí a bukvic. Dále přes Deštnou, Jelenku a Luisino celkem Ok. Těžké s mázou na klasiku na odraz kvůli střídavým podmínkám. Někde ještě prašan, na slunci vata a místy zmrzlé až ledové.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.12.
Peter, vloženo 21.12.2016 16:42

Zdravím.Projel jsem část úseku od Ćihalky k hranicí a pak po Knížecí cca.3km.Výška sněhu v kolejích projetého od SUV. je5 až 15cm.podklad je místama ledovatý.V Ruském údolí je cca.20cm,měřeno u vodojemu,také vyjeté koleje od SUV.cestou jsem potkal dva cyklisty.Je potřeba si uvědomit,že trasa není vedená někde po louce ,ale po asfaltové silnici.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.12.
Aleš Sokol, vloženo 21.12.2016 14:54

Ty důvody ohledně úpravy k Čihalce jsou pochopitelný, ale nyní asi jen peníze - sníh je. Jinak nechápu, jak mohla vyjet rolba ze Záhoří, když na loukách v Záhoří je víc trávy než sněhu. Včera jsem jel od Korunky do Záhoří a zpět k Jelence - v podstatě nesjízdné, nejezděte tam!!! Myslím, že od Čihalky bude určitě víc sněhu, jedním projetím by se alespoň utvořil základ. Ale je to jen můj názor.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.12.
Peter, vloženo 21.12.2016 13:54

Ohledně údržby běžecké stopy Olešnice v O./h.
Trasa Ćihalka-Polomský kopec a Ruské údolí.Ty důvody jsou dva.1.Minimální vrstva přírodního sněhu 30cm.2.Jak jinak finance.Zdůvodu že máme na celou zimní sezónu omezené množství peněz,které pokryjí sotva tak 10 výjezdu rolbou.Proto musíme velmi pečlivě zvažovat,kdy běžeckou stopu upravovat.První údržba běžecké stopy určitě neproběhne dřív než po Vánočních svátcích.S pozdravem P.K.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji