Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 4.2.
kriso, vloženo 4.2.2017 22:41

Skate ze Sedlonova az po spojku z Knizeci - Sedlonovsky vrch cista tragedie, borili se jak hulky tak lyze. Po Vrchmezi pak OK ale polskou stranou na Serlich opet hodne spatne/meke. Na V. Destnou OK ale jizni cestou opet meke. Pak pres Polomske sedlo na Cihalku OK, zpatky do Sedlonova po Knizeci asi nejlepsi svezeni. Uz aby prituhlo, je to hodne tezke.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 4.2.
Míra, vloženo 4.2.2017 20:59

Dnes skate v 15:30 od nároďáku na Kameňák, dolů ke Mlýnu a zpět. Od Mlýnu pod polomský kopec a zpátky ke mlýnu jsem to jel několikrát, abych nahnal nějaký metry v rozumným terénu, protože to v čem jsem jel od nároďáku, jsem snad nikdy nezažil:-D Hůlky měli tendenci při KAŽDÝM odrazu zmizet tak o 30cm pod zem a bylo jedno v které části člověk jel a o tom jak čistý a rychlý sníh to byl psát nemá ani cenu. Prostě kvalitní trénink na nohy a pochybuju, že to přes noc přituhne. Nejúčinější na zítřejší orličák bych viděl nasadit na hůlky pořádný talíře:-)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 4.2.
Petr, vloženo 4.2.2017 16:52

Jsem tu dva dny, a snih taje pred ocima. Zitra to bude na 99% klistr, nebo hodne silne ruce. Ja dnes mazal klistr rex 0 az +10, hulky se borily . V poledne na slunicku bylo snad 8 stupnu.
Otazka co bude v noci. Dle predpovedi ma byt kolem nuly :-( .
Upravy pry probehnou v rannich hodinach :-( .
Skol zitra :-) .

(Odpověď na dotaz uživatele Touš z 4.2.: Zítra bych měl jet taky závod.Jako hobík s cílem si to užít.Co namazat?Podle předpovědi padat nemá...)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 3.2.
Marena, vloženo 3.2.2017 21:05

No, bude to loterie, ale jestli bude sypat podle předpovědi, tak je to jasnej mikrokontakt...zatím teda ale bez záruky...
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 3.2.: Ahoj, v Neděli mám jet v Deštném Orlický Maraton.
Z předpovědi počasí jsem docela vyděšenej.
Chvíli déšť, chvíli sněžení.
Chci se zeptat, jak to tam vypadá a jestli to je ještě na tuhý, nebo už na klistry?
Popřípadě, jestli znáte někdo přesnější předpověď :-))
Dík za info.)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 3.2.
Peter, vloženo 3.2.2017 11:01

Děkujeme p.Lukaši za Vaše kladné hodnocení a přejeme všem milovníkům běžeckých stop hezké zážitky.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
petr, vloženo 3.2.2017 21:33

A kdyz nemam mikrokontakt?

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.2.
Lukáš, vloženo 2.2.2017 22:21

Chtěl bych udělit 1* za krásně upravenou trať od Čihalky směrem na Knížecí a Polom. Na bruslení hezký tvrdý povrch, stopa lehce namrzlá.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Jarda, vloženo 1.2.2017 21:33

Ahoj.
Mám dotaz,jak to vypadá okolo Teplicko-Adr. skal.
Dík.

Zodpovědět > Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 31.1.
Vítek, vloženo 31.1.2017 19:57

Trasa Mladkov - České Petrovice: Ve stoupání po ZLZ k vrchu vleku spousta sněhu, dále okruh České P., Kašpar. chata a zpět. Krásně upravené stopy. Poté Mladkov, ZLZ na Boudu a Suchý vrch, ZLZ na ČV sedlo a Buk. horu a pak ZLZ, vlevo dolů po MLZ a vpravo 4 km po ČLZ super sjezd do Výprachtic. Stopy po celé trase upravené, úžasné. Slabá vrstva jen místy, ale nikde neprodřené, přestože krásně hřálo slunce.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 30.1.
Cenda, vloženo 31.1.2017 10:25

Z Bartošovic přes Haničku, Anenský Vrch, Pěticestí na Velkou Deštnou a druhou stranou Homole zpátky. Sněhu všude dost, luxusní svezení. Na některých místech (zejména Komáří vrch a severní cesta kolem Homole) už ale místy hodně ledovaté, pro začátečníky nebezpečné. Nejlepší sníh a úprava paradoxně mezi Bartošovicemi a Haničkou :-)Nicméně ode dneška už je všechno jinak, vzhledem k tomu, kolik toho tam už od rána napadlo :-)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 29.1.
fwj, vloženo 29.1.2017 21:30

Krásné svezení nad inverzními mraky, ale slunce mělo už hodně sil a našly se v terénu i místa, kde to byl trochu březen ( ve strojové zatím ne ). Ve stínu v poledne -5, na sluníčku před bufetem na Sucháku to byla opalovačka.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 29.1.
Tomin, vloženo 29.1.2017 21:26

Dnes z Odolova směr Bílý kůl sice stopa a sníh byly, ale top lyže bych tam nebral - magistrála je místy silně zapadaná větvičkama, jehličím atd. Naopak perfektní záležitost je stopa udělaná okolo Rtyně v Podkrkonoší (z Batňovic paralelně s hlavní silnicí), krásnej sníh a čerstvě vysoustružený stopy. Okolo Rtyně jsem si všiml i dalších stop, které nejsou na mapách.cz vyznačený. Rozhodně na polích je to lepši, než v lese.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 29.1.
Jindra, vloženo 29.1.2017 13:22

Dnes Šerlich,Vrchmezí,Sedlońovský vrch a na Knížecí cestě rolbou upravená odbočka do Sedloňova.Svezení pěkné,stopa výborná , občas v lese jehličí ve stopě.Kolem Sedloňova nečekaně pěkně upravené stopy - pravděpodobně rolbou ze sedloňovské sjezdovky.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 28.1.
Píťa, vloženo 29.1.2017 9:44

Z Odolova až po Bílý kůl nádhera i na bruslení. Dál na Markoušovickou rozhlednu už spíš jen na klasiku, ale stopa taky nádhera. Snad to ještě takhle chvíli vydrží.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 28.1.
Tommy, vloženo 28.1.2017 21:10

Olešnice-Taszów-Borová-Nad Českou Čermnou-Dobrošov
Skvělé sněhové podmínky. Něco jsme prošlapávali, ale většina cesty projeta od běžkařů. Moc pěkná projížďka pro ty, kteří mají rádi trasy, kde není nával ;-) Jediná nevýhoda je, že je to trochu náročnější na orientaci. Nad Olešnicí jsou stopy dost zaváté a kolem Borové jich je zas hrozně moc :-)

> Broumovsko a Náchodsko

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji