Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Modravsko a Srní – běžky

Tato oblast v okolí řek Vydry a Křemelné navazuje na oblast Železnorudska, hraničním místem jsou Prášily. Kus nad nimi leží nejvyšší vrchol této oblasti, 1315 metrů vysoký a na lyžích přístupný Poledník. Důležitými obcemi v této oblasti jsou Srní, v jehož blízkosti leží pohodový lyžařský okruh okolo vrchu Spálený, a Modrava. Odtud se dá vyrazit třeba západním směrem na Javoří Pilu, na jih podél Modravského potoka, nebo na východ. Tam už ale začíná sousední oblast, Centrální Šumava.

Odkaz: webkamery - Šumava

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 13.11.
T.F., vloženo 14.11.2016 0:36

Filipovka - Černohorská nádrž - Modravský potok - Modrava - Poledník (po letní červené) - zpět na Modravu - Filipovka.
Sněhu překvapivě dost, 20 - 30 cm, bohužel pluhováno v úseku Modrava - Březník a Modrava - Javoří Pila (přes Tříjezerní slať). Naštěstí se dalo vše pluhované objet vyšláplou stopou v pásu pro běžkaře nebo stopa vede mezi kolejemi od aut. Na úvod sezony naprostá spokojenost. Škoda že nám to od středy roztaje. Kdo můžete, určitě ještě vyražte v pondělí a v úterý.

Dotaz
Honza, vloženo 13.11.2016 20:29

Zdravim běžkaře. Neví někdo jak to vypadá na běžky v okolí Srní?

Zodpovědět
Info ze dne 12.11.
Veronika Tomanova, vloženo 12.11.2016 9:15

Od vcerejsiho rana snezi, byl mokry snih. Dnes uz prituhlo a stale snezi. Podklad je tvrdy, dnesni snih uz pekny prasan. Vcera trochu odtalo, ted odhaduju 10 cm. Na bezky v okoli Modravy to urcite je, aktualne ve Filipove huti jsem na zadne projete stopy nenarazila, na bursleni ale prohrnute mensi silnice super. Tento vikend ideal na start sezony, hory jsou prazne, pristi tyden je svatek :)

Dotaz
Honza, vloženo 10.11.2016 18:52

Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá se sněhem v okolí Modravy, podle web kamery to vypadá, že tam docela nasněžilo? Děkuji za jakékoliv info :-)

Zodpovědět

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 2.4.
Duch, vloženo 2.4.2016 21:51

Moc pěkný závěr běžkařské sezóny na Šumavě. Ráno za slunečného počasí Modrava-Březník tvrdý a rychlý jarní sníh na klasiku i skate. Z Ptačí nádrže přes Černou horu k Pramenům Vltavy vysněženo-jarní skate. Všude bez lidí.

Info ze dne 22.3.
Vojta, vloženo 23.3.2016 21:38

Jak, prosím vás, vypadají stopy v okolí Modravy? Bude to o víkendu ještě na běžky?

Díky!

Info ze dne 21.3.
Luboš, vloženo 21.3.2016 12:19

Modrava - Březník - Lovecká skála (Nad Filipovkou) stále velmi slušné stopy, hlavně po ránu.

Info ze dne 8.3.
Artis, vloženo 8.3.2016 9:43

Modrava - Javoří pila = SUPER

Info ze dne 6.3.
Rowan, vloženo 7.3.2016 7:09

Modrava - Březník
Dopoledne padal sníh, takže to trošku lepilo, stopy dobře projeté, sněhu dostatek (20-40cm).

Info ze dne 14.2.
Jan, vloženo 14.2.2016 21:15

Jezero Laka, celkem to šlo, ale stopa neudržovaná, rachle to měklo, ráno zase zledovatělá krusta a bohužel i hodně pěších návštěvníků, kteří stopu ničili.

Info ze dne 14.2.
Ludek, vloženo 14.2.2016 18:32

Čerstvý sníh rychle měkne, stopa nebyla utažena rolbou, nicméně parádní asi poslední kousek šumavy se sněhem ve stopě. Lidí hodně, ale jen na začátku se to štosovalo.

Odhaduju, že opravdu tam bylo 30-70 cm vrstva, tak snad ještě tden-14 dní vydrží

Info ze dne 13.2.
Miklo, vloženo 14.2.2016 9:22

Modrava-Javoří pila-Tmavý potok-Bavorská cesta-Předěl-Poledník naprostá špička. Před Javoří pilou jsou dvě tak 15m nejízdná místa. Byl problém s parkováním, jelikož asi jen zde jsou docela luxusní podmínky.

Info ze dne 7.2.
Rob, vloženo 8.2.2016 12:38

Předchozí zpráva naznačuje problém. Šumava se rozpadá z pohledu pevnosti sněhové vrstvy. Bylo by potřeba každodenní práce, pokud má nový připadávající sníh nějak vydržet.
Situace kdy napadne nový sníh do neutaženého měknoucího povrchu vyústí v tu smůlu co byla tento víkend na Šumavě, ale i v Jizerkách. Zoufalá kluznost, ještě celkem pevná, ale už měknoucí vrstva brzdícího sněhu. Velmi obtížné podmínky, 4 tedy o 40% horší skluz než optimum, to by nevadilo. Horší je že to takhle rychle zmizí a už nebude na čem.
Kvilda - Pramen Vltavy Tenounká vrstva dole, nahoře dobrý. Pramen Vltavy - Černá Hora sněhu dost, jakž takž pevná vrstva s novou příměsí. Spojnice Černá Hora - Březník měknoucí , nedostatečně upravené . Březník - Modrava Slušné ale měknoucí . Celkově o dost horší než před týdnem. Pokud se na tom nezačne každý den dělat nebo nepřijde zázrak s počasím, bude rychlý konec.

Info ze dne 7.2.
Vicktor, vloženo 7.2.2016 21:45

O víkendu na Modravě. Luxusní podmínky: Modrava-Březník-Černá Hora-po kraj lesa u Filipovy Huti. Horší od pramenů Vltavy po Kvildu, cca 2 km od Kvildy sníh i úplně schází. Na Březník to asi ještě chvíli vydrží pěkné. Jen nechápu údržbu na Modravě, když to projedou rolbou v pátek, ale už ne třeba v sobotu v noci, aby to srovnali a promrzlo to.

Info ze dne 3.2.
blechaluk, vloženo 3.2.2016 13:34

Dnešní trasa Modrava-Javoří pila dost bída, stopa mělká a rozpadlá a nedrží stopu. Asi 8 míst, kde je třeba sundavat na několik metrů lyže. Dále na Vaňková cesta dobré, sněhu dost, ale stopa stará.

Doporučujeme

Pobyty na Šumavě - slevy až 45 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 2690 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Dovolená na Šumavě
Nabídka zimních pobytů na Šumavě s možností online zakoupení

Kulturní akce - Jihočeský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Jihočeském kraji