Modravsko a Srní – běžky

Tato oblast v okolí řek Vydry a Křemelné navazuje na oblast Železnorudska, hraničním místem jsou Prášily. Kus nad nimi leží nejvyšší vrchol této oblasti, 1315 metrů vysoký a na lyžích přístupný Poledník. Důležitými obcemi v této oblasti jsou Srní, v jehož blízkosti leží pohodový lyžařský okruh okolo vrchu Spálený, a Modrava. Odtud se dá vyrazit třeba západním směrem na Javoří Pilu, na jih podél Modravského potoka, nebo na východ. Tam už ale začíná sousední oblast, Centrální Šumava.

Odkaz: webkamery - Šumava

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 18.4.
Petr, vloženo 19.4.2017 9:27

Ahoj, jak to aktuálně na Šumavě vypadá se sněhem? Dá se někde běžkovat? Jsou někde vyjeté/prošlapané stopy?
Díky moc za info.

Info ze dne 25.3.
Iva Škaloudova, vloženo 26.3.2017 22:21

Modrava - Breznik, upraveno. Snih byl mokry, ve stinu zmrzly. Posledni sance na bezky

Info ze dne 18.3.
Šiška Petr, vloženo 20.3.2017 12:49

Od nástupního místa všude dostatek sněhu sice mokrý a těžký ale dalo se.V Modravě poprchávalo nahoře na Černé hoře chumelenice jak blázen přesto že není upraveno dá se jezdit dobře i s novými lyžemi.

Info ze dne 16.3.
petr, vloženo 16.3.2017 22:19

Start v 11 z Modravy na Březník. Čerstvě upraveno, hodně sněhu - mokreho, ve stínu vydržel zmrzlý celý den, hodně lidí. Z Březníku kolem Černé hory k Pramenům Vltavy opět dobrý, potom zpět k Červenohorské nádrži a do Modravy. Žádná místa bez sněhu, vše příjemné a bezpečné, ale v mokrém sněhu dřina. Dnešních 40 km úplně stačilo

Info ze dne 16.3.
petr, vloženo 16.3.2017 22:02

Kvilda -Filipova Huť - Horská Kvilda - Kvilda. Ráno 7-9 hod. Zmrzlý sníh na skate, místy o hubu, zvláště pod stromy, kde je spousta ledu. Z Filipovy Hutě na H. Kvildu hodně přenášení, od Zlaté Stezky až po Vydří most bez sněhu. Dál do Kvildy čtyři stopy, zmrzlé a rychlé, odpoledne mokré a těžké. Při stávajících předpovědích tato trasa nebude mít smysl.

Info ze dne 15.3.
petr, vloženo 16.3.2017 21:51

Kvilda - Bučina - Knížecí pláně - Pramen Vltavy - Kvilda. Upraveno strojově, spousta sněhu, i když mokreho, žádná křížová místa. Málo lidí.

Info ze dne 13.3.
Petapeťulka, vloženo 13.3.2017 13:42

Dnes trasa: Modrava - Černohorská nádrž - Lovčí skála - Ptačí nádrž - Černá hora - Březník - Modrava. Stopa částečně ledová, na sluníčku taje, ale ani jedno vytáté místo na asfalt. Podle "měřidel" na Černé hoře i na Březníku ještě 60 cm sněhu. Navíc překvapivě vyjela rolba (na zdejší poměry - najela to už i v sobotu). Chce to jezdit po ránu, cca do 11h, a pak na večer cca od 16:30, kdy to začíná přimrzat, jinak je to těžká dřina :)

Info ze dne 11.3.
Pavel, vloženo 11.3.2017 20:28

Dnes projeta trasa Modrava - Javoří pila - Tříjezerní slať a Modrava - Březník - Modrava.
Před Javoří pilou několik velmi krátkých úseků s asfaltem, vesměs možno objet po louce.
Sníh většinou mokrý, ale žádná katastrofa. Nejlepší sníh byl nad stoupáním za Javoří pilou. Od Modravy na nástupní místo směr Březník je třeba jít pěšky, potom sníh bez problémů.
Je smutné, jak sem nikdo nepíše aktuální stav, přitom liduprázdno ve stopě není.

Info ze dne 8.3.
Kuba, vloženo 9.3.2017 0:34

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je to ještě někde na Šumavě na jedničkové běžky bez rizika poničení? Chystáme se v sobotu. Poradí někdo trasu s nejlepšími sněhovými podmínkami? Třeba trasa Horská Kvilda - Kvilda - Prameny Vltavy - Bučina a zpět nebo Modrava - Březník nebo Modrava - Javoří Pila - Poledník? Moc děkuji za odpověď!

Info ze dne 4.3.
vitr, vloženo 9.3.2017 11:02

Úplně aktuální info je na bilastopa.cz, naposledy jsem tam byl v neděli a trasa z Modravy na Březník byla v pohodě, jinde bych si na Ačkové lyže tak jistý nebyl. V

(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 9.3.: Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je to ještě někde na Šumavě na jedničkové běžky bez rizika poničení? Chystáme se v sobotu. Poradí někdo trasu s nejlepšími sněhovými podmínkami? Třeba trasa Horská Kvilda - Kvilda - Prameny Vltavy - Bučina a zpět nebo Modrava - Březník nebo Modrava - Javoří Pila - Poledník? Moc děkuji za odpověď!)

Info ze dne 2.3.
Tomin, vloženo 2.3.2017 18:24

Ahoj, taky se připojuji k dotazu - bude, myslíte, v sobotu někde v oblasti od Železné Rudy po Volary místo, kde by to šlo na skate na jedničky bez obav o poničení skluznice? Moc díky za jakékoli info. Chystám se na Šumavu z Hradce Kr. a nevím, jestli brát běžky nebo kolo :)


(Odpověď na dotaz uživatele Vladimír z 2.3.: Jak to vypadá na Modravě na běžky co mažete ?)

Info ze dne 1.3.
Vladimír, vloženo 2.3.2017 16:48

Jak to vypadá na Modravě na běžky co mažete ?

Info ze dne 27.2.
Jirka, vloženo 1.3.2017 13:27

Sníh je vzhledem k teplotám dost měkký,na dvou místech odModravy k Javoří Pile je nutno lyže pár metrů přenést,jinak je trasa celkem slušná až na Poledník,ale asi už je lepší klasika ( s klistrem),na skate už docela náročné-pomalé a nijak si to člověk neužije. Navíc se množí pěší turisti a ty tomu taky nepřidaj... Od Modravy k Černé hoře to celkem jde,terén samozřejmě taky povolený,ale potom od Pramenů ke Kvildě naprostá zoufalost-bordel,minimum sněhu,upravit už to nelze. Pokud něco ještě nepřipadne,tak je to na Šumavě konečná a užijou si to už jen ortodoxní běžkaři-výletníci.

Info ze dne 25.2.
TH, vloženo 1.3.2017 8:26

Dobrý terén na klasiku i skate z Modravy na Březník. Naopak Zadov-Churáňov už zcela bez sněhu.

Info ze dne 8.2.
eva, vloženo 9.2.2017 15:51

je sníh "přemrzlý", jak uvádí Bílá stopa nebo spíš ledovatý a zmrzlý? Předem děkuji

Doporučujeme

Pobyty na Šumavě - slevy až 45 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 2690 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.