Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Modravsko a Srní – běžky

Tato oblast v okolí řek Vydry a Křemelné navazuje na oblast Železnorudska, hraničním místem jsou Prášily. Kus nad nimi leží nejvyšší vrchol této oblasti, 1315 metrů vysoký a na lyžích přístupný Poledník. Důležitými obcemi v této oblasti jsou Srní, v jehož blízkosti leží pohodový lyžařský okruh okolo vrchu Spálený, a Modrava. Odtud se dá vyrazit třeba západním směrem na Javoří Pilu, na jih podél Modravského potoka, nebo na východ. Tam už ale začíná sousední oblast, Centrální Šumava.

Odkaz: webkamery - Šumava

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
eva, vloženo 9.2.2017 15:51

je sníh "přemrzlý", jak uvádí Bílá stopa nebo spíš ledovatý a zmrzlý? Předem děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 22.1.
Martin, vloženo 31.1.2017 12:45

Pro malé děti je podle mého vhodný třeba úsek z Modravy na Javoří pilu podél Roklanského potoka - 5 km po rovině nebo z Modravy směrem k Březníku podél Modravského potoka (7 km), tam velmi mírné stoupání, zpátky samozřejmě velmi mírně z kopce:). Najděte si to na "mapy.cz" (změňte mapu na zimní).

Info ze dne 17.1.
Martin, vloženo 18.1.2017 9:51

Krásný den všem. Včera (úterý 17.1) jsme dojeli do Prášil, nechali auto na parkovišti pod Slunečnou (neprohrnuté, a byli jsme tam sami). Vyrazili jsme podél silnice do Srní.

Všude téměř metr krásného čerstvého sněhu. Stopa v celé trase byla zřejmě před víkendem strojově projeta, ale od té doby zcela zapadána, takže jsme si razili cestu v jejím zbytku. Nepotkali jsme ani živáčka, a užili si nádherný vzduch a přírodu.

Na Srní nás od smrti žízní a hladem zachránil penzion U Zlatého Srnce s vlastním minipivovarem .... posíláme poděkování, a úsměv.

Moc jsme ti to užili, příště by to chtělo víc času, nastoupat Poledník, a pak teprve do Srní na gáblák, a pak už jen podél silnice rovně auto a domů.

Dotaz
Honza, vloženo 12.1.2017 7:09

Přesně jak píše Zak, na skate se upravuje pouze z Churáňova (některé trasy viz. bilastopa.cz) a pak široká rolba z Horské Kvildy.
Ostatní lokality jsou upravovány pouze na klasiku!

Zodpovědět
Info ze dne 11.1.
Zak, vloženo 11.1.2017 20:19

Jel jsem z Borovych lad na Knizeci Plane pres Bucinu a prameny Vltavy. Skate spatny, je to soupaz nebo rozbruslit stopu na klasu a i tak se to bori. Mistni radi: mezi Kvildou a Horskou Kvildou a zavodni okruhy u Zadova, konkretne parkoviste "Plane" ( 49.05418°N 13.63364°E ) Zkusim to zitra a dam vedet.
(Odpověď na dotaz uživatele Zuzana z 8.1.: Dotaz: Jsou na Sumave trasy upravene na brusleni/skate, prosim? Pokud ano, ktere konkretne?
Predem moc dekuji!)

Info ze dne 8.1.
HONZA, vloženo 8.1.2017 12:56

UŽ JE SNĚHU DOST UPRAVENÁ STOPA ROLBOU JE SRNÍ MODRAVA ZBYTEK PRÝ AŽ V ÚTERÝ.
(Odpověď na dotaz uživatele HANZA z 31.12.: NEVÍ NĚKDO JESTLI SE DÁ BĚŽKOVAT VOKOLÍ SRNÍ?)

Info ze dne 29.12.
Vítek, vloženo 30.12.2016 20:45

Na Pláních a Kvildě to moc dobře nevypadalo. Led a na tom asi 2 cm nového sněhu. Překvapivě dobře to šlo z Filipky na Černou horu a dolů k pramenům Vltavy. Jakmile se člověk dostal do lesa, tak byla místy i dost pěkná stopa. (teda ne kolem Bučiny, kde to bylo rozšlapané od pěšáků) Na Černé hoře poctivých 20-30 cm sněhu. Potkali jsme docela dost dalších nadšenců. Závodní lyže bych citlivějším povahám nedoporučoval, ale už jsem jezdil v mnohem horších podmínkách.

Info ze dne 24.12.
Katka M., vloženo 28.12.2016 19:31

Byli jsme v Srní, tam ani v okolí a ani na Modravě nic...
Bohužel.

Info ze dne 13.11.
T.F., vloženo 14.11.2016 0:36

Filipovka - Černohorská nádrž - Modravský potok - Modrava - Poledník (po letní červené) - zpět na Modravu - Filipovka.
Sněhu překvapivě dost, 20 - 30 cm, bohužel pluhováno v úseku Modrava - Březník a Modrava - Javoří Pila (přes Tříjezerní slať). Naštěstí se dalo vše pluhované objet vyšláplou stopou v pásu pro běžkaře nebo stopa vede mezi kolejemi od aut. Na úvod sezony naprostá spokojenost. Škoda že nám to od středy roztaje. Kdo můžete, určitě ještě vyražte v pondělí a v úterý.

Dotaz
Honza, vloženo 13.11.2016 20:29

Zdravim běžkaře. Neví někdo jak to vypadá na běžky v okolí Srní?

Zodpovědět
Info ze dne 12.11.
Veronika Tomanova, vloženo 12.11.2016 9:15

Od vcerejsiho rana snezi, byl mokry snih. Dnes uz prituhlo a stale snezi. Podklad je tvrdy, dnesni snih uz pekny prasan. Vcera trochu odtalo, ted odhaduju 10 cm. Na bezky v okoli Modravy to urcite je, aktualne ve Filipove huti jsem na zadne projete stopy nenarazila, na bursleni ale prohrnute mensi silnice super. Tento vikend ideal na start sezony, hory jsou prazne, pristi tyden je svatek :)

Dotaz
Honza, vloženo 10.11.2016 18:52

Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá se sněhem v okolí Modravy, podle web kamery to vypadá, že tam docela nasněžilo? Děkuji za jakékoliv info :-)

Zodpovědět

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 2.4.
Duch, vloženo 2.4.2016 21:51

Moc pěkný závěr běžkařské sezóny na Šumavě. Ráno za slunečného počasí Modrava-Březník tvrdý a rychlý jarní sníh na klasiku i skate. Z Ptačí nádrže přes Černou horu k Pramenům Vltavy vysněženo-jarní skate. Všude bez lidí.

Info ze dne 22.3.
Vojta, vloženo 23.3.2016 21:38

Jak, prosím vás, vypadají stopy v okolí Modravy? Bude to o víkendu ještě na běžky?

Díky!

Info ze dne 21.3.
Luboš, vloženo 21.3.2016 12:19

Modrava - Březník - Lovecká skála (Nad Filipovkou) stále velmi slušné stopy, hlavně po ránu.

Doporučujeme

Pobyty na Šumavě - slevy až 45 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 2690 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Kulturní akce - Jihočeský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Jihočeském kraji