Modravsko a Srní – běžky

Tato oblast v okolí řek Vydry a Křemelné navazuje na oblast Železnorudska, hraničním místem jsou Prášily. Kus nad nimi leží nejvyšší vrchol této oblasti, 1315 metrů vysoký a na lyžích přístupný Poledník. Důležitými obcemi v této oblasti jsou Srní, v jehož blízkosti leží pohodový lyžařský okruh okolo vrchu Spálený, a Modrava. Odtud se dá vyrazit třeba západním směrem na Javoří Pilu, na jih podél Modravského potoka, nebo na východ. Tam už ale začíná sousední oblast, Centrální Šumava.

Odkaz: webkamery - Šumava

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 26.1.
Zbyněk, vloženo 26.1.2018 16:44

Dnes z Modravy na Poledník a zpět.

Podle předpovědi mělo být už ráno + 2°C, v reálu bylo ještě kolem půl desáté -3°C. Stopa kolem Roklanského potoka zmrzlá a velmi rychlá. Dál od Tmavého potoka na Poledník neupraveno, což bylo trochu zklamání (Prášily avizovaly na dnešek úpravu). Jízda ve zmrzlé rozježděné stopě nebyla nic moc. Vosky, ani klistry se nechytaly, takže vše na rukách. Celý den dnes ale slunečno a téměř bezvětří, takže v tomto směru super. Sníh postupně měkl a sjezd z Poledníku už byl pomalý a poměrně bezpečný. Nazpět jsme to vzali kolem Tříjezerní slatě a tahle pasáž nezklamala. Rychlá a vymrzlá stopa a nula lidí. Dnes rozhodně nejlepší úsek. Sjezd k Rybárně rychlý, ale bezpečný.

Info ze dne 25.1.
Zbyněk, vloženo 25.1.2018 23:32

Modrava - Filipova Huť - Horská Kvilda - Kvilda - Filipova Huť -Lovčí skála - Černohorská nádrž - Modrava.
Ráno stopy zledovatělé (pod stromy měkké). Oproti minulým dnům dnes slunečno. Po poledni sníh mokrý a kašovitý (zejména na loukách kolem Kvildy a F. Huti), někde stopy trochu znečištěné (Březová hora), nicméně najdou se stále pěkné úseky. Dobrá a vcelku rychlá stopa byla kolem Jezerní slatě a pak zejména z F.Huti přes Černohorskou nádrž na Modravu. Pocitově lepší lyžovačka jak včera.

Info ze dne 24.1.
Zbyněk, vloženo 24.1.2018 21:37

Včera večer upravila rolba z Kvildy okruh přes Bučinu + Tetřeví cestu. Jeli jsme z Modravy na Březník, přes Černou horu k Pramenům Vltavy, směr Kvilda, Březovou horu a přes Filipovu Huť zpět na Modravu. Stopy na celém okruhu v dobré kvalitě, nejlepší na Tetřeví cestě, kde skoro nikdo nejezdí. Sníh vlhký, těžký, špatně se mazalo. Sjezdy pomalé. Většinu dne mlha a drobně mžilo. Na Filipově Huti krátce vysvitlo slunko. Přes Březovou horu se začínají objevovat ve stopě nečistoty. Běžkařů více pouze mezi Prameny a Kvildou. Na Březník jsem jel úplně první. Teď večer aktuálně mírně pod nulou.

Info ze dne 23.1.
Zbyněk, vloženo 23.1.2018 22:20

Modrava - F. Huť - Vlasatá cesta - Knížecí Pláně - černá hora - Modrava

Z Modravy na Filipovu Huť najeta čerstvá stopa. Dál přes Březovou horu včerejší úprava s cca pěti cm čerstvého sněhu. Kolem Kvildy, Vlasatá cesta a dál na Knížecí Pláně jen hrbolatá stopa od běžkařů. Stoupání na Bučinu oraniště, přes Stráž už lepší a od Pramenů přes Černou horu pěkná stopa až na Modravu.Máza dnes problematická, ale zatím na pevné vosky (VR 50+55 a později červený extra celkem držely). Teplota kolem nuly, ráno sněhové přeháňky proměnlivé konzistence. Nejlepší podmínky byly na úseku Prameny - Modrava, naopak kolem Knížecích Plání hodně umydlené a pěkně to střílelo. Vcelku ale vydařený den se spoustou sněhu a ani lidí moc nebylo.

Info ze dne 21.1.
Zbyněk, vloženo 22.1.2018 8:37

Včera s čelovkou z Modravy na Javoří Pilu a zpět.
Sněhu přes metr, prašan, podmínky dobré.

Info ze dne 16.1.
Zuzka D, vloženo 16.1.2018 21:35

Minimálně 20 cm nového sněhu, teploty lehce nad nulou, neupraveno. Dneska sníh lepil moc, nejlepší stoupací vosk byl sjezdový parafín. Kdo nemazal vyhrál. Bruslení nemožné. Cesta Modrava-Březník prošlapaná jedna stopa. Přes Černou horu odpoledne úplně zaváté, téměř neprostupné. Z Kvild na Prameny Vltavy stopa rozšlapaná od školních zájezdů. Snad to projedou, když přestane sněžit.

Info ze dne 13.1.
Ivan, vloženo 14.1.2018 7:43

Vcera Filipova Hut, Cernohorska nadrz, Breznik, Filipova Hut. Snehove podminky velmi dobre. Jen skoda bruslaru co rozbyli stopy. Napocital jsem jich za cely den tak do deseti. Stopa uplne na sr...ku. Kdyby sly vlozit fotky, tak pridam.

Info ze dne 12.1.
Honza 12, vloženo 12.1.2018 20:24

Dnes v poledne Modrava, Březník a zpět. Čistá upravená stopa na klasiku, zmrzlý sníh, jelo to hodně slušně, paráda.

Info ze dne 7.1.
6623, vloženo 8.1.2018 8:19

Modrava-prm.Vltavy, Modrava-Březník, ráno strojově upraveno, těžký, vlhký sníh, místy zledovatělé stopy. 1st.C, mlha. Sněhu dostatek.

Info ze dne 2.1.
Michal J, vloženo 2.1.2018 19:23

Velky Bor - Nova studnice (na zacatku snehu mene - radeji jsem sel asi 300 m pesky - dale uz snehu dostatek, ale stopa komplet zavata). Nova studnice - Bavorska cesta (cca 10cm vesmes noveho snehu na asfaltove ceste). Bavorska cesta - Predel (snehu dostatek, stopa kompletne zavata) Predel - Gruberg (Snehu dostatek - 1 stopa od proslapana od lidi) Gruberg - Velky bor (snehu mene, 500 m pred Velkym Borem jsem radeji sundal opet lyze)

Info ze dne 2.1.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 2.1.2018 11:48

Teplota -1°C, 8.15 hod., sněžení, cca 45 cm sněhu, z toho asi 6 cm sněhu nového, pod novým sněhem výskyt ledovky…
trasy byly naposledy strojově upraveny v sobotu.
ZDROJ: www.bilastopa.cz

Info ze dne 29.12.
Michal J, vloženo 30.12.2017 11:13

Rovina-Pustina-U maleho babylonu - stopa zavata , roslapana nebo vubec zadna. V lesnich usecich na lesnich cestach pomerne malo snehu (obcas kaminek). Maly Babylon - Stodulky - Velky Bor - hlubsi snih stopa pouze od lidi, ale velmi pekna. Velky Bor-Prasily-Serluv Dvur a dale k hlavni silnici - krasne, cerstve projete strojove stopy. Od silnice 190 Na vysoky hrbet - Rovina - pouze proslapana stopa misty zavata s dostatkem snehu.

Info ze dne 23.12.
Ten v cestarske bunde, vloženo 23.12.2017 21:55

Dopoledne Modrava - Breznik, krasne upraveno pro klasiku i brusleni. Teplota nad nulou, klistr.
Nasledne dale Cerna hora, Prameny Vltavy, Kvilda. Vse krasne upraveno stopa i pas. Kolem Cerne hory prachovy snih, pred Kvildou dost necistot ve stope.
Kvilda - Filipova hut jen pro otrle, neupraveno, tezky teren, tezky snih. Z Huti na Modravu jiz opet pas se dvema stopami.
Celkem zdarile, az na usek Kvilda - Filipova hut. Snehu dostatek.

Info ze dne 20.12.
Petapetulka, vloženo 20.12.2017 21:12

Modrava-Cerna hora-Prameny Vltavy-Kvilda-Filipova Hut-Breznik-Modrava..malo lidi,hodne snehu

Info ze dne 16.12.
Marcel, vloženo 16.12.2017 20:16

Cesta Modrava - Březník. Na Klasiku stopa prošlápla super... na FT skate je to bída rozšlapaná lidmi po novém sněhu neprojetá, byl to boj. Hluboké stopy od pěšáků....

Doporučujeme

Pobyty na Šumavě - slevy až 45 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 2690 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.