Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Centrální Šumava - Zadov, Kvilda – běžky

Jako centrální Šumavu jsme označili rozlehlou oblast v okolí horního toku Teplé Vltavy. Největším lyžařským centrem v této oblasti jsou Zadov a Churáňov, kde kromě závodních běžeckých tratí začíná i velké množství upravovaných turistických stop. Jihovýchodně odtud leží další významné obce Horská Kvilda a Kvilda. Z ní na jih se dá zamířit k pramenům Vltavy nebo na hraniční přechod Bučina, kde se napojují německé lyžařské stopy. Východněji leží Borová Lada nebo Nové Hutě, odkud se dá dojet ještě dále na východ na Kubovu Huť, kde se nacházejí další závodní tratě. Horní Vltavice a Strážný jsou obcemi na hranici se sousední oblastí nazvanou Trojmezí a Stožec.

Podívejte se na video a popis výletu z Kvildy na Bučinu a Knížecí pláně.

Odkaz: webkamery - Šumava

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 29.4.
Mira K, vloženo 29.4.2017 17:51

Ahoj lyžníci! O dnešní zážitek ze Šumavy se nelze nepodělit. Neuvěřitelná paráda! Dnes ráno 30 - 40 cm sněhu, skútrem upravená stopa na klasiku a slunečné počasí. Opravdu parádní rozloučení se zimou. Velký dík tomu, kdo stopy upravil!

Něco k trase - jeli jsme z Churáňova na Horskou Kvildu, stopa je upravená kousek za Zlatou Studni, pak je to ale taky ok, prošláplý od lidí a ve stopě po traktoru to jelo celkem rychle. Bohužel po cestě zpět už leckde koukala hlína, ale vždy se to dalo v pohodě objet. Zpátky jsme se vraceli stejně až po rozcestí za Zlatou Studní, kde jsme nejeli doleva, ale pokračovali rovně, kde to bylo rovněž projeté skútrem. Celkově ok, ráno i na áčkový lyže, odpoledne raději zvolit starší model. Věřím, že zítra ráno (má mrznout!) to bude parádní svezení a dle mého úsudku i poslední. Kdo můžete, jeďte tam!

Skol a na podzim ve stopě na viděnou!

Info ze dne 20.4.
Lukáš, vloženo 20.4.2017 12:51

Dnes jsem se informoval jaký je stav na Kvildě. Stav sněhu je prý cca okolo 20 cm, ale o strojní úpravě se neuvažuje.

Info ze dne 13.3.
Dana, vloženo 13.3.2017 20:36

Na běžky se dá mezi Kvildou a Horskou Kvildou. Na fialový klistr. U Horské Kvildy místa bez sněhu, lze obejít. Jinde např. na Churáňově nad stadionem led, nesjízdné. Jinde už je jaro.
Nemám informace, jak z Kvildy na pramen Vltavy, tam se chystáme zítra.

Info ze dne 12.3.
Tomáš, vloženo 13.3.2017 22:11

Trasa z Kvildy k pramenům Vltavy je ok. V neděli bylo projeto rolbou od Hraběcí Hutě podél silnice okolo vrchu Lapka zpět na Jezerní slať, i cesta za silnicí okolo vrchu Tetřevu k teplé Vltavě je velmi dobře sjízdná s vyjímkou jednoho místa asi 10m na přenášení. Od pramenů Vltavy dále už je to zimní pohádka, slunce zmrzlé stopy, vše jak má být .... :-)

Dotaz
Tomin, vloženo 3.3.2017 11:08

Díky za info, je to ale na dobré lyže nebo je ve stopě jehličí atd.? Pojedu až z Hradce Králové, tak bych nerad jel zbytečně.. Mějte se a běžkám zdar :)

Zodpovědět
Info ze dne 1.3.
Ondřej, vloženo 1.3.2017 19:45

Byli jsme dnes na běžkách na Kvildě směr Modrava. Dva dny sněžilo,sněhu tedy dost,upravené,prohnuté tratě a jsou vyjeté stopy. Ideální podmínky. Pokud máte možnost, vyrazte.

Info ze dne 28.2.
Petr, vloženo 6.3.2017 9:52

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 6.3.: Jedeme na jarní prázdniny od 12.3, je zatím sníh nebo kam nejlepe na běžky?)
Kousek od Železné Rudy je z druhé strany německého Velkého Javoru parádní běžkařské centrum denně udržované (několik okruhů 4 - 16 km) vše v nadmořské výšce cca 1200 m, tudíž téměř vždy jistota sněhu. Více na www.aktivzentrum-bodenmais.de

Info ze dne 24.2.
martin, vloženo 24.2.2017 20:47

my jsme v ramci treninku na zitra vyjeli vecer s celovkama az k prameni Vltavy, bylo to o zabiti a jinde to drhlo o sisky, jet v tom nejde, odnesl jsem to rozbitym loktem, podle organozatora Sumavaka je trat v bezvadnem stavu...

Info ze dne 24.2.
Martin L., vloženo 24.2.2017 15:29

Ahoj, dnes pokus o běžkování z Kvildy směr pramen Vltavy a Bučina. Vzdali jsme to asi po 2 km. Na cestě je zmrzlá voda - sníh bych to nepojmenoval, a ten je pěkně posypaný jehličím, šiškami, lišejníkem a vším možný. Žádný požitek to tedy rozhodně není.

Info ze dne 23.2.
Vencolin, vloženo 23.2.2017 17:03

Zdarec. Mate cerstve vlastni zkusenosti z kvildy. V zadove je ti same jehlici a krtci v zakopech.

Info ze dne 23.2.
Roman, vloženo 23.2.2017 12:09

(Odpověď na dotaz uživatele Sara z 23.2.: Dobrý den, kde je prosim upraveno kolem H. Kvildy/Kvildy/Modravy/Churanova na skate? Jake jsou podminky? Dekuji)

Omrkni to zde: http://bilastopa.cz/cs/aktualni-zpravodajstvi/

Info ze dne 18.2.
Roman, vloženo 20.2.2017 14:19

Jel jsem z Kvildy na Modravu a zpět. Sněhu dost, stopa upravená, spousta lidí (ale zase ne davy), nádhera. Snad to ještě pár týdnů vydrží.

Info ze dne 11.2.
Stanislav, vloženo 12.2.2017 21:59

Trasa v sobotu 11.02.: Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Modravský potok, Černá hora, U pramene Vltavy, Bučina (Alpská vyhlídka), Kvilda, 32 km.
Stopy na klasiku pěkně upravené. Dopoledne sníh zmrzlý (-6 °C) a jede to pěkně, odpoledne to jede méně (+3 °C), ale pořád to stojí za to. Sluníčko a modrá obloha, jasno celý den. Lidí dost, ale zdaleka není tak "narváno" jako v Jizerkách.

Info ze dne 5.2.
Deer, vloženo 5.2.2017 20:49

Kvilda - Filipova Huť v noci přemrzlo a ráno přejela rolba, takže výsledek bylo pěkné oraniště na skate. Stopy na klasiku vypadaly dobře. Místy lezl podklad. Filipova Huť - Ptačí nádrž - Pramen Vltavy super. Pramen Vltavy - Kvilda místy lehce rozryté, ale celkově šlo, sněhu převážně dostatek.

Info ze dne 28.1.
Magdalena, vloženo 29.1.2017 17:40

Super počasí, dostatek sněhu, stopy upravené. ráno promrzlé, v poledne na nule.

Doporučujeme

Pobyty na Šumavě - slevy až 45 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 2690 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Zadov - sekce běžky
Informace o úpravě lyžařských tras v okolí Zadova
Informační středisko Horská Kvilda - lyžařské trasy
Informace o lyžařských trasách v okolí Horské Kvildy, včetně mapy lyžařských tras v blízkém Německu
Kubova Huť - běžecké tratě
Mapa a popis upravovaných běžeckých tratí v okolí Kubovy Hutě

Kulturní akce - Jihočeský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Jihočeském kraji