Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Centrální Šumava - Zadov, Kvilda – běžky

Jako centrální Šumavu jsme označili rozlehlou oblast v okolí horního toku Teplé Vltavy. Největším lyžařským centrem v této oblasti jsou Zadov a Churáňov, kde kromě závodních běžeckých tratí začíná i velké množství upravovaných turistických stop. Jihovýchodně odtud leží další významné obce Horská Kvilda a Kvilda. Z ní na jih se dá zamířit k pramenům Vltavy nebo na hraniční přechod Bučina, kde se napojují německé lyžařské stopy. Východněji leží Borová Lada nebo Nové Hutě, odkud se dá dojet ještě dále na východ na Kubovu Huť, kde se nacházejí další závodní tratě. Horní Vltavice a Strážný jsou obcemi na hranici se sousední oblastí nazvanou Trojmezí a Stožec.

Podívejte se na video a popis výletu z Kvildy na Bučinu a Knížecí pláně.

Odkaz: webkamery - Šumava

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 25.3.
Tomáš Havel, vloženo 25.3.2016 16:01

Z běžeckého stadionu na Churáňově projeto na Zhuří, nadruhou stranu na Horskou Kvildu, tam už ale na loukách kouká tráva. Dále je to projete ze stadionu směr Přilba. V okolí Kvildy opět nesouvisla pokrývka a neupraveno.

Info ze dne 13.3.
Rob, vloženo 14.3.2016 11:40

Kvilda, Prameny Vltavy, Černá hora, Březník, Modrava, Černá hora, Prameny, Kvilda. Na Šumavu velmi kvalitní podmínky (kromě závodů). Skluz lepší než 3. Super. V Jizerkách by to byl stěží průměr, tady to je nadprůměr. Trať srovnaná, podklad pevný, nový sníh tvořil měkkou povrchovou vrstvu. Je vidět že se tu upravuje tak 1 týdně a pak podle situace :). Svezení to je i tak pěkný.

Dotaz
PETR, vloženo 12.3.2016 16:38

Ahoj, nevíte jak vypadají běžecké tratě v okolí Prášil ?

Zodpovědět
Info ze dne 3.3.
Jana, vloženo 3.3.2016 18:56

Kvilda a okolí: sníh ráno s krustičkou + cca 5 cm nového prašanu, stopy ok po celý den. Sníh rychlý, nelepivý. Pokud by měl někdo zálusk na Zhůří a okolí, rolba tam nebyla, stopy jen od běžkařů. Sníh bude parádní ještě zítra, na sobotu to vypadá opět na oblevu, tak neváhejte.

Info ze dne 3.3.
Tom a Jerry, vloženo 3.3.2016 18:46

Jak to vypadalo dnes na Kvildě?

Dotaz
Sylvie, vloženo 3.3.2016 20:34

Ahoj, poradí prosím někdo pěknou upravenou trasu, kde je málo lidí. Jedno v jaké části Šumavy.

Zodpovědět
Info ze dne 2.3.
Tom a Jerry, vloženo 2.3.2016 19:37

Dnes měkký sníh, místy trochu obleva. Stopy pěkné.

Info ze dne 2.3.
Jana, vloženo 2.3.2016 18:38

Kvilda-Prameny-Bučina-Pod holubí skálou-Kvilda (přes Hraběcí huť) pak směr Horská Kvilda, odbočka Filipova huť. Ráno sníh velmi dobrý, stopa projetá rolbou z úterka, k Pramenům ok, i když sem tam mrholilo. Strážní cesta-Bučina skvělé. Po poledni sníh hodně měknul a na Kvildě se kolem 13h už plavalo. Směr HK vytátá místa na hlínu, stoupání na Filipku ok (1 stopa, zbytek skate). Kolem 5. Odpo do toho začalo pršet. To by se mělo kolem 22h zlomit a opět začít mrznout a sněžit. Ve čtvrtek by přes den měl být mráz.

Info ze dne 1.3.
Tom a Jerry, vloženo 1.3.2016 15:11

Zadov, Churáňov a okolí super podmínky.

Info ze dne 1.3.
V, vloženo 1.3.2016 10:27

Dnes ráno projela rolba: Kvilda – Prameny Vltavy – Bučina – bývalá signálka přes Holubí skálu – Tetřeví cesta – spojka pod Jezerní slatí – Kvilda

Ráno jsem skoro celou tuhle trasu projel a paráda. Na klasiku upravený krásně, na skate je mezi stopama málo místa. Ale zase lepší než bruslit v 15 cm prašanu.

Info ze dne 1.3.
Honza, vloženo 1.3.2016 9:11

Ze Zadova na Planė v 8 projeto rolbou. Upraveno jak na svetaku.

Info ze dne 29.2.
Jana, vloženo 29.2.2016 19:15

Pláně-Horská Kvilda-Kvilda-Jeleniště-Přilba po modré-Zadov-Pláně. Z 2 cm, které ráno sem tam ležely na zemi, se to dnes zvedlo na 8-12 cm. Sníh leží teď i na silnicích, i když pluhy jezdí pořád dokola. Problém je, že podklad roztál a ráno do toho napršelo, takže sníh můžete prošlápnout až na vodu. Do úterý to ale zmrzne a v noci ještě připadne. Po celé trase jsem dnes jela sama, stopy nikde, takže to dost lepilo. Pokud to (aspoň některé z tras) projede skútr a udělá stopy, budou podmínky špičkové.

Info ze dne 27.2.
Kremilek, vloženo 27.2.2016 18:22

Parking na Kvilde, musi se pesky cca 1km smer pramen Vltavy. Pak podminky super, nikde to nedrhlo, vetsina trasy upravena, nove lyze bych radeji nebral. Vhodne i na skate. Trasa pramen, Cerna hora, zpet na Bucinu a okolo zpet na Kvildu. Jelikoz se jel Skimaraton, tak podminky budou ok minimalne na Modravu. Skol

Info ze dne 26.2.
Redakce, vloženo 26.2.2016 18:54

Severně od Kvildy bych se osobně bál s ohledem na to, že odtamtud byla přesnuta trať Šumavského skimaratonu, který se jede o víkendu jižně od Kvildy (Modrava - Černá hora - Kvilda). Více viz http://stopaprozivot.cz/clanky-stopy-pro-zivot/aktualni-informace/10482-aktuality-pred-sumavakem


(Odpověď na dotaz uživatele Veah z 26.2.: Hodi sem pls nekdo aktualni info z Kvildy? Je to upraveny i na skate. Diky moc)

Info ze dne 21.2.
Kamila, vloženo 22.2.2016 15:03

Neděle 21.2.2016 cca od 3h ranní nonstop celý den do noci deštíček a větrno, nicméně stopy super upravené z Kvildy na Prameny Vltavy, Č. horu, Modravu. Dále z Modravy podél Roklanského potoka směr Javoří pila se hladina vodního toku dosti blížila břehu, vznikaly i nové vodní živly z lesa a tam kde jindy nebývají:)) Stopa jen od lidí, tam by rolba asi spíše uškodila. Zklamání k Tříjezerní slati ani vidu ani slechu po údržbě, což je škoda jelikož po sobotní husté nadílce stálo za to trošku tomu pomoci k běžkařské podobě. S někým jsme se snažili ze všech sil ten mokrý těžký sníh prošlapat ale ani jednoho z nás to moc nebavilo takže střídavě i po vyhrnuté silnici..:) Dolů k Rokytě sníh utíkal, rybníky i v botách, místy hluboké brody:) Plavební kanál úplně bez sněhu. Od kanálu po červené nahoru na Modravu tak 30% sjízdné ale vůbec ne příjemné. Snad se po ochlazení zase pomějeme :) Z Modravy přes Filipovu huť na Kvildu upraveno a snížek všude!! Jen mokrý a těžký. Kde šli pěšáci, díry po nich.. Sobota byla horší, hustě sněžilo takže vše zaváto, Ze Zadova ok, přes Pláně skoro bez sněhu, čím níže tím hůře, k Borovce jen pěšo. Od Borové Lady na Knížecí pláně dobré, až hodně dobré. Knížecí pláně..to už sněžilo a fučelo, takže sněhu určitě přibylo, ale stopy zmizely:) Souhrn víkendu, neděle deštivá ale úprava skoro bezchybná, děkujeme bílástopo! :) Kamča

Doporučujeme

Pobyty na Šumavě - slevy až 45 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 2690 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Dovolená na Šumavě
Nabídka zimních pobytů na Šumavě s možností online zakoupení

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Zadov - sekce běžky
Informace o úpravě lyžařských tras v okolí Zadova
Informační středisko Horská Kvilda - lyžařské trasy
Informace o lyžařských trasách v okolí Horské Kvildy, včetně mapy lyžařských tras v blízkém Německu
Kubova Huť - běžecké tratě
Mapa a popis upravovaných běžeckých tratí v okolí Kubovy Hutě

Kulturní akce - Jihočeský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Jihočeském kraji