Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Centrální Šumava - Zadov, Kvilda – běžky

Jako centrální Šumavu jsme označili rozlehlou oblast v okolí horního toku Teplé Vltavy. Největším lyžařským centrem v této oblasti jsou Zadov a Churáňov, kde kromě závodních běžeckých tratí začíná i velké množství upravovaných turistických stop. Jihovýchodně odtud leží další významné obce Horská Kvilda a Kvilda. Z ní na jih se dá zamířit k pramenům Vltavy nebo na hraniční přechod Bučina, kde se napojují německé lyžařské stopy. Východněji leží Borová Lada nebo Nové Hutě, odkud se dá dojet ještě dále na východ na Kubovu Huť, kde se nacházejí další závodní tratě. Horní Vltavice a Strážný jsou obcemi na hranici se sousední oblastí nazvanou Trojmezí a Stožec.

Podívejte se na video a popis výletu z Kvildy na Bučinu a Knížecí pláně.

Odkaz: webkamery - Šumava

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 24.2.
Martin L., vloženo 24.2.2017 15:29

Ahoj, dnes pokus o běžkování z Kvildy směr pramen Vltavy a Bučina. Vzdali jsme to asi po 2 km. Na cestě je zmrzlá voda - sníh bych to nepojmenoval, a ten je pěkně posypaný jehličím, šiškami, lišejníkem a vším možný. Žádný požitek to tedy rozhodně není.

Info ze dne 23.2.
Vencolin, vloženo 23.2.2017 17:03

Zdarec. Mate cerstve vlastni zkusenosti z kvildy. V zadove je ti same jehlici a krtci v zakopech.

Info ze dne 23.2.
Roman, vloženo 23.2.2017 12:09

(Odpověď na dotaz uživatele Sara z 23.2.: Dobrý den, kde je prosim upraveno kolem H. Kvildy/Kvildy/Modravy/Churanova na skate? Jake jsou podminky? Dekuji)

Omrkni to zde: http://bilastopa.cz/cs/aktualni-zpravodajstvi/

Info ze dne 18.2.
Roman, vloženo 20.2.2017 14:19

Jel jsem z Kvildy na Modravu a zpět. Sněhu dost, stopa upravená, spousta lidí (ale zase ne davy), nádhera. Snad to ještě pár týdnů vydrží.

Info ze dne 11.2.
Stanislav, vloženo 12.2.2017 21:59

Trasa v sobotu 11.02.: Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Modravský potok, Černá hora, U pramene Vltavy, Bučina (Alpská vyhlídka), Kvilda, 32 km.
Stopy na klasiku pěkně upravené. Dopoledne sníh zmrzlý (-6 °C) a jede to pěkně, odpoledne to jede méně (+3 °C), ale pořád to stojí za to. Sluníčko a modrá obloha, jasno celý den. Lidí dost, ale zdaleka není tak "narváno" jako v Jizerkách.

Info ze dne 5.2.
Deer, vloženo 5.2.2017 20:49

Kvilda - Filipova Huť v noci přemrzlo a ráno přejela rolba, takže výsledek bylo pěkné oraniště na skate. Stopy na klasiku vypadaly dobře. Místy lezl podklad. Filipova Huť - Ptačí nádrž - Pramen Vltavy super. Pramen Vltavy - Kvilda místy lehce rozryté, ale celkově šlo, sněhu převážně dostatek.

Info ze dne 28.1.
Magdalena, vloženo 29.1.2017 17:40

Super počasí, dostatek sněhu, stopy upravené. ráno promrzlé, v poledne na nule.

Info ze dne 14.1.
Franta, vloženo 14.1.2017 18:46

Churanov - Zlata studna - Zhuri - Horska Kvilda - Danielka - U Matesa - Zlata studna - Churanov. Super svezeni, krasne udelane stopy, na klasiku optimum. Na skate se to borilo. Lidi na sobotu primerene. Dnes za 1*

Info ze dne 31.12.
Marek, vloženo 2.1.2017 0:09

Z Kvildy k pramenům Vltavy dobré, žádná suchá místa. Zpět po silnici z Buciny do Kvildy bída. Žádný sníh, tráva drny a tak.

Info ze dne 30.12.
Peta, vloženo 30.12.2016 22:54

Vimperk okruh u kempu Vodník, nastříkán okruh cca 1,3 km a připravují prodloužení, večer super skate, je i stopa na klasiku. Velký dík patří Ski klubu Šumava

Dotaz
Zdeněk, vloženo 3.12.2016 8:21

Ahojky, jak to vypadá se sněhem na běžky, dá se teď někde běhat v okolí Kvildy? Děkuji za jakoukoli odpověď

Zodpovědět
Info ze dne 13.11.
Lukáš, vloženo 13.11.2016 20:13

Nejlepší místo nástupu je parkoviště Pláně (musí se jen přejít silnice), což je na silnici z Vimperka do Kvildy. Parkoviště je shrnuté a neplatí se na něm.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 13.11.: Dobrý den,
mohu poprosit o informaci. Na stránkách LA Zadov jsem našel, že stopa Zadov-Pláně je již upravená. Mohu se zeptat, kde je možné do této stopy nastoupit? Někde u parkoviště?
Děkuji
Petr)

Info ze dne 13.11.
Lukáš, vloženo 13.11.2016 20:12

Kupodivu hodně lidí, kteří šli přivítat první sníh. Zadov - Pláně "za jedna" perfektní stopa, slušná trasa (tedy jen vyjetá od běžkařů) je také ze Zlaté Studny přes Horskou Kvildu na Kvildu (dál jsem nejel), dá se jet i přes Přilbu. Z Churáňova na Studnu kolem rašeliniště je málo sněhu (ale lze to objet přes rozcestí Na Hřebenovce, kde je v lese sněhu více) a na Nových Hutích na loukách jsou ohradníky, takže tam se jet nedá. Jinak sněhu cca 15 cm, Kvildy dokonce 25 cm, celodenní mráz. Kdo chce vyrazit, musí v pondělí nebo v úterý, pak se oteplí a kvalita sněhu půjde dolů, bohužel.

Info ze dne 13.11.
Veronika Tomanova, vloženo 13.11.2016 12:56

Dnes Jeste prisnezilo a ochladilo se, aktuálně -5 stupňů. Stopy na Pláni vyjete, povrch dobry.

Info ze dne 12.11.
Fišerák, vloženo 12.11.2016 16:33

Strojově upravená stopa Churáňov - parkoviště Pláně. Místy dost vlhká, ale jinak paráda.

Doporučujeme

Pobyty na Šumavě - slevy až 45 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 2690 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Zadov - sekce běžky
Informace o úpravě lyžařských tras v okolí Zadova
Informační středisko Horská Kvilda - lyžařské trasy
Informace o lyžařských trasách v okolí Horské Kvildy, včetně mapy lyžařských tras v blízkém Německu
Kubova Huť - běžecké tratě
Mapa a popis upravovaných běžeckých tratí v okolí Kubovy Hutě

Kulturní akce - Jihočeský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Jihočeském kraji