Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jihlavské vrchy – běžky

Jihlavské vrchy jsou oblast zhruba mezi městy Jihlava, Telč, Pelhřimov a dálnicí D1. V okolí nejvyššího vrchu Českomoravské vrchoviny (Javořice 837 m n.m.) jsou k dispozici jak turistické lyžařské tratě, tak i závodní tratě v Řasné. Stopy vedou až do Telče, takže se nabízí jedinečná možnost zajet na běžkách přímo k památkám Unesco. Lyžovat se dá ale také například v okolí areálu Čeřínek nedaleko od Jihlavy.

Odkaz: webkamery - Vysočina

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 1.12.
Václav Kafka, vloženo 2.12.2016 11:46

Ahoj příznivci lyžování, včera 1.12. v podvečer byly krásné podmínky pro klasickou stopu na Vysoké, cca 10-12 cm vlhkého sněhu, nádherné projetí, po nočním dešti je asi sníh minulostí. Nezbývá nežli doufat v ochlazení a další sněhovou nálož.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 17.1.
paja, vloženo 17.1.2016 22:26

Hojkov - noční běžkování a paráda. Díky za přípravu tratě!! (možná sem tam potkal pana rolbaře, dával tam nějaké cedulky)

Info ze dne 16.1.
Milan Venhoda, vloženo 16.1.2016 21:11

Hojkov (Čeřínek) je parádní. Uválcovaný okruh byl ještě rozšířen na celkovou délku asi 8 km (5,5 km u Hojkova a 2,5 km u Větrova, mezi okruhy je nutné přejet kousek po silnici). U Větrova jen skate beze stopy, u Hojkova je na většině okruhu velmi slušná stopa. Na pár mezích leze tráva, ale jinak velmi pěkné. Fotky a další info na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 14.1.
Milan Venhoda, vloženo 14.1.2016 20:19

Okruh u Vysoké Martin K. uválcoval ještě když byl nově napadaný sníh mokrý, takže je teď pěkně zmrzlý, ale bez problémů sjízdný (i když je povrch tvrdý a lehce hrbolatý). Ideální základ, když na to napadne pár cm bude to perfektní. Dá se lyžovat i vedle ujetého pásu, sněhu je na travnatém podkladu dostatek na vyšlápnutí stopy. Tráva místy leze, ale vůbec to nevadí.
Kromě toho www.lyzarskejihlavsko.cz hlásí perfektní podmínky na Hojkově (Čeřínek) jak na bruslení, tak i na klasiku.

Info ze dne 8.1.
Milan Venhoda, vloženo 8.1.2016 0:25

Dnes to ještě na uválcovaném okruhu u Vysoké šlo, ale už to bylo hraniční, tráva lezla hodně. Pokud do toho zítra zasvítí sluníčko, tak myslím, že už to asi nepůjde. Snad možná by bylo řešení si vyšlápnout novou stopu, mimo pás je sněhu relativně dost.

Info ze dne 5.1.
Milan Venhoda, vloženo 5.1.2016 19:59

U Vysoké u Jihlavy byl uválcován 3 km okruh. Sice leze tráva, ale žádné kamínky ani krtince tam nejsou, takže svezení je za daných okolností velmi dobré. Stopa se na většině okruhu docela vyšlápla (ale je samozřejmě mělká). Aktuální fotky z dneška jsou na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 5.1.
MaKr, vloženo 5.1.2016 17:52

Uválcovaný okruh na skate u Vysoké u Jihlavy, sněhu je sice stále málo, ale lyžovat už lze, leze jenom tráva, viz www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 19.2.
xaws, vloženo 20.2.2015 11:54

Nový Hojkov, -3°C, skate. Stopy použitelný, ve sjezdech spíš boj o holáč. Na remízcích už sníh téměř není. Pytel směrem na Větrov docela jde, pytel směr Hojkov po průtah remízkama taky. Dál to nemá cenu, málo sněhu, rošlapaná stopa. Stopy na klasiku jsou z 30% na trávě. Stačí tak 1-2 dny teplo a konec.

Info ze dne 18.2.
Pavel, vloženo 18.2.2015 21:16

Okruhy u Nového Hojkova jsou bruslením stále velmi dobře sjízdné. Sníh je ráno tvrdý a rychlý. Někde jsou odtátá místa, ale průjezdná. Spokojenost.

Info ze dne 15.2.
Milan Venhoda, vloženo 15.2.2015 14:45

Dnes se v Řásné konal závod "Javořická 15", pro který pořadatelé připravili jeden dlouhý okruh až na Javořici a zpět. Kromě toho upravili kratší okruhy po loukách a částečně v lese u Řásné. Množství dalších stop je našlápnutých. V okolí vrcholu Javořice je dostatek sněhu a dá se lyžovat bez problémů (třeba i po lesních silničkách), v nejnižších partiích je to horší a je třeba dávat pozor (leze tráva, klacky nebo kamínky).

Info ze dne 11.2.
Milan Venhoda, vloženo 11.2.2015 20:29

Upravený okruh u Nového Hojkova (Čeřínek) v délce asi 9 km je velmi slušný, sněhu je většinou dost, jen některé meze jsou problematické, ale s opatrností průjezdné. Lehce přimrzlo, takže dnes to bylo docela rychlé.

Info ze dne 8.2.
charlie, vloženo 8.2.2015 20:32

Jel jsem po zlute od silnice u janstejna, smer rozcesti lovu zdar, po sem velmi spatne, dal po zlute smer studanka pane lepsi, obcas neco leze, zelena z javorice na velky parezity je pekna, to samy zpet k lovu zdar. V lese bylo prijemne, nefoukalo, z Michovy skaly super vyhledy

Info ze dne 29.1.
Milan Venhoda, vloženo 29.1.2015 19:58

V úterý byl u Vysoké uválcován okruh 2,5 km dlouhý. Když na to v noci připadlo asi 2-3 cm nového sněhu a dnes byl okruh opět uválcován (a rozšířen na asi 3 km) tak se podmínky zlepšily. Většina okruhu je velmi dobrá, jen na pár místech leze tráva. Dá se jak bruslit, tak i klasika, ale beze stopy (postupně se místy stopa trochu vyšlápla). Fotky z dneška a mapka je na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 8.1.
Martin Daňhel, vloženo 11.1.2015 10:26

Pánové,
všem, kteří jste nám připravili alespoň na pár dní skvělé sklouznutí VELKÉ PODĚKOVÁNÍ.

Info ze dne 6.1.
Petr, vloženo 6.1.2015 20:37

Vysoka: perfektni s celovkou, trasa pekne ztuhla prichazejicim mrazem s tmou, bezvetri a hvezdna obloha s mesicem, super!!!!!

Doporučujeme

Nabídka práce na Vysočině
Volná pracovní místa v kraji Vysočina a spousta dalšího, pokud hledáte práci ...
Eshop s lyžařskými vosky
Kompletní nabídka vosků SWIX, TOKO a RODE pro běžecké lyžování - parafíny, prášky, stoupací vosky, klistry, škrabky, kartáče, smývače

Odkazy k oblasti

Lyžařské Jihlavsko
Projekt pro úpravu lyžařských stop na Jihlavsku. Na webu jsou i informace o aktuálním stavu tras.
bezky-telcsko.cz
Popis a mapy lyžařských tras v okolí Telče včetně aktuálního zpravodajství.

Kulturní akce - Vysočina

Načítám data...
Další kulturní akce na Vysočině