Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jihlavské vrchy – běžky

Jihlavské vrchy jsou oblast zhruba mezi městy Jihlava, Telč, Pelhřimov a dálnicí D1. V okolí nejvyššího vrchu Českomoravské vrchoviny (Javořice 837 m n.m.) jsou k dispozici jak turistické lyžařské tratě, tak i závodní tratě v Řasné. Stopy vedou až do Telče, takže se nabízí jedinečná možnost zajet na běžkách přímo k památkám Unesco. Lyžovat se dá ale také například v okolí areálu Čeřínek nedaleko od Jihlavy.

Odkaz: webkamery - Vysočina

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.1.
Jaroslav Vohlídal, vloženo 18.1.2017 9:40

Vysoká. Super svezení. Stopy krásně upraveny.No prostě jako v pohádce. Díky za ty tratě.

Info ze dne 15.1.
Milan Venhoda, vloženo 15.1.2017 15:38

Z Řásné se dnes jela Javořická 15, takže od hřiště v Řásné jsou upravené okruhy 1,3, 5 km a samozřejmě velký 15 km okruh prakticky přes vrchol Javořice, vše na klasiku (skvělá práce, díky). Po silničkách na Javořici je samozřejmě našlápnuto další množství stop.

Info ze dne 10.1.
Milan Venhoda, vloženo 11.1.2017 16:23

Mezi Jihlavou, Okrouhlíkem a okolím Vysoké je upraveno více než 20 km stop. Okruh 5 km u Vysoké je uválcován na bruslení, je dost tvrdý. Ostatní stopy (včetně paralelní stopy vedle skate okruhu) jsou dobré a většinou velmi tvrdé. Nastoupit se dá už na kraji Jihlavy u garáží směr Pístov, nad Pístovem se to trošku zafoukávalo, ale jinak v pohodě, krásné svezení.

Info ze dne 5.1.
Redakce, vloženo 5.1.2017 20:54

Na Jihlavsku je upraven pro oba styly okruh Vysoká, zítra se plánuje úprava okruhu Nový Hojkov - podrobnosti na www.lyzarskejihlavsko.cz popř. na https://www.facebook.com/lyzarskejihlavsko , kde je i pár fotek.

Info ze dne 3.1.
Milan Venhoda, vloženo 3.1.2017 20:02

Dneska se to na Hojkově docela zafoukávalo, ale sněhu je dost. Část okruhu k Větrovu byla dnes super (je to schované za lesem), některé části v závětří taky, ale přejezd mezi nimi už tvoří sněhové závěje.

(Odpověď na dotaz uživatele Dušan z 3.1.: Dobrý den,
Máte někdo zprávy jak to vypadá na tratích na běžky. Děkuji moc za informaci)

Info ze dne 1.1.
Jiří, vloženo 1.1.2017 21:11

i dnes parádní svezení, pokud na to něco v týdnu připadne, nebude to jen na starší lyže už. Jen příjezd je složitější do Nového Hojkova. Ten příjezdový kopec pod ledem a někteří řidiči se s ním dost prali dnes...

Info ze dne 29.12.
Jarda, vloženo 30.12.2016 7:00

Stopa skvěle upravena (na skate), pokud jsou starší lyže dá se "proběhnout" i v okolí Čeřínku, kde v lese je poprašek, ale dá se a na mýtinách paráda.

Info ze dne 29.12.
Terez, vloženo 29.12.2016 20:20

Včera byl upraven 4,5km okruh na Hojkově (viz Lyžařské Jihlavsko). Překvapivě hodně sněhu a skvělé podmínky na skate. Určitě vyražte!

Dotaz
Vilda, vloženo 22.12.2016 21:52

Neví tady někdo jak to vypadá aktuálně v Hojkově? Díky

Zodpovědět
Info ze dne 3.12.
Milan Venhoda, vloženo 3.12.2016 12:43

Na Hojkově je uválcovaný okruh dlouhý asi 4,5 km. Některá místa perfektní, někde trochu leze tráva, pozor je třeba dávat na pár přejezdech mezí. Celkově na první svezení docela slušné podmínky, samozřejmě na horší lyže. Stopa není, lepší je to na skate.

Info ze dne 1.12.
Václav Kafka, vloženo 2.12.2016 11:46

Ahoj příznivci lyžování, včera 1.12. v podvečer byly krásné podmínky pro klasickou stopu na Vysoké, cca 10-12 cm vlhkého sněhu, nádherné projetí, po nočním dešti je asi sníh minulostí. Nezbývá nežli doufat v ochlazení a další sněhovou nálož.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 17.1.
paja, vloženo 17.1.2016 22:26

Hojkov - noční běžkování a paráda. Díky za přípravu tratě!! (možná sem tam potkal pana rolbaře, dával tam nějaké cedulky)

Info ze dne 16.1.
Milan Venhoda, vloženo 16.1.2016 21:11

Hojkov (Čeřínek) je parádní. Uválcovaný okruh byl ještě rozšířen na celkovou délku asi 8 km (5,5 km u Hojkova a 2,5 km u Větrova, mezi okruhy je nutné přejet kousek po silnici). U Větrova jen skate beze stopy, u Hojkova je na většině okruhu velmi slušná stopa. Na pár mezích leze tráva, ale jinak velmi pěkné. Fotky a další info na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 14.1.
Milan Venhoda, vloženo 14.1.2016 20:19

Okruh u Vysoké Martin K. uválcoval ještě když byl nově napadaný sníh mokrý, takže je teď pěkně zmrzlý, ale bez problémů sjízdný (i když je povrch tvrdý a lehce hrbolatý). Ideální základ, když na to napadne pár cm bude to perfektní. Dá se lyžovat i vedle ujetého pásu, sněhu je na travnatém podkladu dostatek na vyšlápnutí stopy. Tráva místy leze, ale vůbec to nevadí.
Kromě toho www.lyzarskejihlavsko.cz hlásí perfektní podmínky na Hojkově (Čeřínek) jak na bruslení, tak i na klasiku.

Info ze dne 8.1.
Milan Venhoda, vloženo 8.1.2016 0:25

Dnes to ještě na uválcovaném okruhu u Vysoké šlo, ale už to bylo hraniční, tráva lezla hodně. Pokud do toho zítra zasvítí sluníčko, tak myslím, že už to asi nepůjde. Snad možná by bylo řešení si vyšlápnout novou stopu, mimo pás je sněhu relativně dost.

Doporučujeme

Nabídka práce na Vysočině
Volná pracovní místa v kraji Vysočina a spousta dalšího, pokud hledáte práci ...
Eshop s lyžařskými vosky
Kompletní nabídka vosků SWIX, TOKO a RODE pro běžecké lyžování - parafíny, prášky, stoupací vosky, klistry, škrabky, kartáče, smývače

Odkazy k oblasti

Lyžařské Jihlavsko
Projekt pro úpravu lyžařských stop na Jihlavsku. Na webu jsou i informace o aktuálním stavu tras.
bezky-telcsko.cz
Popis a mapy lyžařských tras v okolí Telče včetně aktuálního zpravodajství.

Kulturní akce - Vysočina

Načítám data...
Další kulturní akce na Vysočině