Lyžařské oblasti
Žďárské vrchy - Novoměstsko (Vysočina)
Nejnovější aktuality ze stopy
Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste
projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez
sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od
chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd.
Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými
podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné
příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.
Freeskating na planich stale mozny, i kdyz misty je prasanu na kruste az moc. V lese snezeni pomohlo, da se pohodlne turistikovat. skol
Na pláních paráda. Tvrdej podklad na tom pár cm novějšího, na jižní svahy a remízky bacha, tam už je málo. V lese spousta bordelu. Tři studně-Fryšava-Samotín-Sněžné-Kadov-Tři Studně
Okruh z Noveho Mesta na Vlachovice, Tri Studne Frysavu super svezeni ( teda obcas v lese je humus ale to se da prejit ).
Kolem Křižánek pěkné stopy na pláních, v lese nesjízdné.
Zdar nevíte, jak to vypadá na stopách u NMnM, dá se to ještě?
Byl jsem minulou nedeli a na loukach to bylo v pohode. V lese byla hromada jehlici, sisek a tak ( coz v sovislosti s klistrem nic moc ). Dneska tam neco napadlo, tak myslim ze to bude v pohode. Taky se tam asi v nedeli chystam.
Pozor na bystrickym okruhu. Vyhnete se domaninskymu rybniku, probiha odbahnovani a velky nakladaky vyvazi blato pres hraz na pole smer domanin. Neda se to projit ani botama, po kotniky sracek. Bohuzel stopa vas zavede primo do nejhorsiho. Od rybnika az k silnici bystrice nmnm zase pujdete po asfaltu. Neni to nijak oznaceny a dokaze to fest otravit. skol
Vlachovice - pěkný upravený okruh pro bruslení. Sněhu dost. V lesních partiích jsou popadané větvičky, ale dá se jim vyhnout.
Perfektní podmínky na klasiku: Samotín, Kadov, Tři Studně, Fryšava, Samotín. Ale též dobře prošlápnuté stopy na hřebeni, Malinská skála, Křovina (odbočka na Samotín také prošlápnutá), Lisovská skála, Devět Skal, dále solidní po žluté až do Svratky. Ze Svratky najeté stopy do Kžižánek k penzionu Bukáček a dále pak na Milovy. V neděli se jel SKI Adventure z Nového Města, kvůli absenci porouchané rolby některé stopy zaváté, hlavně na otevřených pláních k Jimramovu, jinak solidní, havně v oblasti Blatin a Samotína. Vyrazte na na běžky, stojí to za to!
Pěkně upravená byla trasa Milovy - Samotín - Fryšava - a pak asi různými cestami do Nového Města. Sice jsme bruslili, ale příjemnější je v této oblasti jet klasicky - stopy jsou dost blízko u sebe a prostoru na bruslení je málo - komfortní bruslení bylo jen na okruzích u Skleného. Jinak tu rozbitou rolbu jsme potkali stále stojící na Blatinách :-(
Rolba ktera upravuje trate ma technicke problemy ( ocekava se zprovozneni v prubehu tydne ), takze upravovane trate jsou na otevrenych mistech uz celkem zafoukany a dokud to nespravi tak to asi lepsi nebude ;-( Naopak stopy proslapnuty manualne v lese jedou bezva ;-)
Tratě v okolí Tří Studní (Vlachovice, Sklené) jsou ve velmi dobrém stavu. Na loukách projeli dokonce velmi často i 2 rolby vedle sebe, jedna se 2 stopaři, druhá na hladko. Po víkendových závodech v LOBu (Lyžařský orienťák) je velmi kvalitně upravena síť stop u rybníku Medlov a mezi Třemi Studněmi a Skleném.
Po včerejším sněhové vánici dnes opět vyjeli rolby a tratě v okolí Třech Studní vypadají nádherně. Viděl jsem hlavně část na loukách z Vlachovic na Tři Studně a jsou tam vyřízlé 2 skvostné stopy na klasiku, za které by se nemuseli stydět ani pořadatele světových pohárů. Závodní tratě u hotelu SKI jsou připraveny taktéž skvěle, dnes byla najeta hlavně závodní 5km trasa pro Akademické MČR v lyžování.
Okolí Tři Studní. Z osady Yukon vede kolem rybníka Medlov hezká jednostopa podél břehu rybníka. Tato část trasy se mi líbila nejvíc. Dále směrem na Tři Studně po loukách je stopa místy docela zavátá a měkká, ale na klasiku to jde. Ze Tři Studní směrem na Vlachovice je v lese stopa dobrá, je to asi jediné místo, kde se dá i bruslit. Po loukách se pak dá pokračovat směrem na Vlachovice a Nové Město.
Dnes se jelo na tratích u hotelu SKI Akademické MČR v lyžování. Stav tratí v areálu je velmi dobrý, protažena rolbou je většina tras a tudíž je možno využít hodně kombinací propojení okruhů. Vřele doporučuji pro sportovně-založené lyžaře jako místo pro skvělý trénink.
Doporučujeme
- Ubytování na Vysočině
- Nabídka ubytování na Vysočině s možností online zakoupení
Odkazy k oblasti
- Lyžařské Novoměstsko
- Web o lyžování v okolí Nového Města na Moravě včetně aktuálního zpravodajství
- Sportovní klub Nové Město na Moravě
- V sekci tratě se nachází mapy závodních tratí ve SKI areálu v lese Ochoza
- Region-vysocina.cz - sekce zima
- Tipy na výlety na běžkách v okolí Nového Města na Moravě