Žďárské vrchy - Žďársko – běžky

Okolí Žďáru nad Sázavou je známe nejen Martinou Sáblíkovou a Martinem Koukalem, ale také kvalitní úpravou lyžařských tratí v případě dostatku sněhové pokrývky. Hamry nad Sázavou, Velká Losenice, Polnička a Škrdlovice jsou další obce, do jejichž okolí stopy ze Žďáru nad Sázavou vedou.

Odkaz: webkamery - Vysočina

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Dotaz
Bridge, vloženo 21.2.2018 21:23

Dobrý večer, prosim o info, zda je snih kolem Cachnova, karlstejna., svratouchu.? Chci vzit zitra dite 7let, žádné zavody, ale bez snehu by bylo zklamáni. Moc dekuji.

Zodpovědět
Info ze dne 9.2.
Romy, vloženo 9.2.2018 19:09

Okolí Radostína je najeté, pojeďte k nám restaurace u Šimáka vás očekává. Možno jet na Račín, Karlov, Škrdlovice i Vojnův Městec.

Info ze dne 9.2.
Johny, vloženo 9.2.2018 11:04

Novoměšťáci něco velmi základního skutrem upravili, ale je velmi málo sněhu 10-15 cm. viz lyzovani.nmnm.cz

(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 9.2.: dotaz na zítra případně neděli na běžky. lze někde na Vysočině ? A nechce se někdo přidat?)

Dotaz
Albi, vloženo 9.2.2018 7:31

Dá se na vysočinu do okolí (zítra-10.2) směr Devět skal na sněžnice? Díky za odp.

Zodpovědět
Info ze dne 8.2.
Romy, vloženo 8.2.2018 22:20

na bezky se da jet!!je najeto okoli radostina,karlov i skrdlovice!
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 6.2.: Prosím, prosím... jaký je stav sněhu a tratí okolo Velkého Dářka, Škrdlovic a směr na Žďár??? Děkuji)

Info ze dne 20.1.
Redakce - Martin Sajal, vloženo 21.1.2018 8:55

info ze Zdaru nad Sazavou, spousta pekne upravenych trati vrchnim expertem Pepou Holemarem na uzemi celeho mesta. Moznost klasika i skate. - od Davida + Foto z Radkovy louky nad Skiarealem Pilak je na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859146844256903/

Jinak množství užitečných informací o úpravě tratí je k nalezení na http://www.ski-zdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckych-trati-str-8-1-8-2.html

Info ze dne 18.1.
otosson, vloženo 18.1.2018 10:01

Info Žďár nad Sázavou: Slunce, bezvětří a hlavně bílo, kam se podíváš. Čtyřkolka najiždí okruh na skiareálu za Pilskou nádrží. Vzhledem k dnešní předpovědi (odpoledne má ještě něco připadnout) pouze uválcujeme široký pás, zpevníme podklad pro nový sníh a zítra bychom vyřízli klasickou stopu. Více na: http://skizdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckyc

+ Novoměstsko také začíná: https://lyzovani.nmnm.cz/zahajeni-uprav-lyzarskych-trati/

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 11.2.
Hanka, vloženo 13.2.2017 15:31

Musím říct, že pro mě bylo obrovské překvapení, že letos skutečně byly tratě lépe udržované na Žďársku než na Novoměstsku. Na Žďársku byly tratě upravovány dle počasí, na Novoměstsku pouze na víkend. Když se zhoršilo počasí a na Novoměstsku upravovat tratě už nešly, tak nebyly upravené ani na ten víkend. To je holý fakt. Jinak tento víkend to bylo na Novoměstsku o život, led, led, led. Teď přijde výrazná obleva (ve středu např. na Fryšavě +8°C a nad nulou i v noci), tak to bude bohužel pro Vysočinu letos konečná (pokud tedy nepřituhne a nenachumelí aspoň 20 cm). Ale i tak byla letošní sezóna na Vysočině super. Konečně!!!

Info ze dne 11.2.
Kamila, vloženo 12.2.2017 22:47

Zdravím. Dotaz pro znalé místních poměrů tratí na Žďársku: má význam chystat se příští sobotu na běžky? Počasí hlásí na příští týden slunečno 5-7C ...zbyde ještě nějaký sníh? Jsem z daleka a netuším, kolik je aktuálně sněhu. ....O víkendu jsem byla na Lipně a tam byl jen zbytek zmrzlého sněhu, který by v takovém počasí vydržel max.1-2 dny....díky za informaci.

Info ze dne 26.1.
Čenda, vloženo 27.1.2017 14:29

Projetý Škrdlovický a Polničský okruh + kus po jižní straně Dářka.

Polničský okruh - na řadě míst leze hlína už docela fest (jak ve stopě, tak v pruhu na bruslení), zejména v dolní části okruhu (u silnice).

Na Škrdlovickém okruhu s hlínou to samé, v horní části okruhu (pod lesem a u spojce do Škrdlovic) naopak hodně zafoukané.

Suma sumárum: Na obou okruzích si to teď o víkendu ještě užijete, ale chce to zvýšenou opatrnost. Po víkendu už to bude asi bída.

Info ze dne 25.1.
Richard, vloženo 26.1.2017 10:49

Zdravím, prosím, pokud někdo víte, jak to vypadá se sněhem na jihovýchod od Žďáru? Odkud se dá už běžkovat? Budu v sobotu v Dolních Borech a potřeboval bych vědět, kam až se musím přesunout, abych mohl pokračovat do Žďáru na běžkách - Ostrov nad oslavou? Sazomín? Vatín? Díky moc za radu. Pak pokračuju buď do Cikháje nebo do Třech Studní, ale tam už nepředpokládám žádnej problém se sněhem...

Info ze dne 15.1.
Janča, vloženo 17.1.2017 19:21

trasa: Račín - Velké Dářko - Radostín - Račín
z Račína přes louku - velké návěje, stopa nic moc,
ale dál lesem fajn stopa a u Dářka moc pěkně upravené až k hospůdce do Radostína :)

Info ze dne 15.1.
petr, vloženo 16.1.2017 9:43

Ze Žďáru přes polničský okruh k Dářku a dále kolem Dářka ke Karlovu a zpět. Pěkné stopy vedly i dál, při takovéto zimě to jde zřejmě všude. Polní části projeté rolbou se na bruslení dost bořily, k večeru po přituhnutí to už bylo lepší. Celkově se asi nedá udělat chyba a lze vyrazit kamkoliv v okolí, tedy pokud vám jde hlavně o turistiku v krásné přírodě a stačí jistota slušné stopy na klasiku.

Info ze dne 15.1.
Patrik Plhoň, vloženo 15.1.2017 18:23

Ahoj, doplňuji svůj předcházející komentář. Žďárský a Hamerský okruh u Piláku ve Ždáru dnes paráda. Čerstvě strojově upravené stopy na bruslení i klasiku (dvojitě). Občas se to sice ve stoupáních bořilo, ale to je dáno malým podkladem a čerstvým sněhem. Víc aktuálně viz již jednou uvedené odkazy.

Info ze dne 14.1.
Patrik Plhoň, vloženo 14.1.2017 16:29

Dobrý den, čerstvou zkušenost nemám (na Žďársko se chystám až zítra), ale info servis viz http://www.ski-zdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckych-trati-str-8-1-8-2.html a http://www.ski-zdarsko.cz/diskuse-1.html

(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 13.1.: Dobrý den, jak vypadají tratě kolem Žďáru ? Děkuji.M.)

Doporučujeme

Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.
Restaurace v Jihlavě
i jinde na Vysočině v Pivním deníčku. Seznam hospod, jejich hodnocení, jaké pivo točí, ...

Odkazy k oblasti

Ski Region Žďársko
Informace o běžeckém lyžování v okolí Žďáru nad Sázavou, včetně aktuálních informací o úpravě stop a přehledné mapy