Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Žďárské vrchy - Žďársko – běžky

Okolí Žďáru nad Sázavou je známe nejen Martinou Sáblíkovou a Martinem Koukalem, ale také kvalitní úpravou lyžařských tratí v případě dostatku sněhové pokrývky. Hamry nad Sázavou, Velká Losenice, Polnička a Škrdlovice jsou další obce, do jejichž okolí stopy ze Žďáru nad Sázavou vedou.

Odkaz: webkamery - Vysočina

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 15.2.
Honza, vloženo 15.2.2016 17:12

Tam není ani vločka sněhu (viz webkamera na Třech Studních: http://www.e-vysocina.cz/cgi-bin/macro.file/kamera2.mbr/report ). Lyžovat se dá pouze na okruzích ve Vysočina Aréně...

(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 15.2.: Dobrý den, nevíte někdo jak to vypadá kolem Nového města na Moravě? Jedeme s přáteli příští týden do Vlachovic a netušíme jestli se vůbec vyplatí brát běžky. Děkuji!)

Info ze dne 14.2.
Petra, vloženo 15.2.2016 11:01

Dobrý den, nevíte někdo jak to vypadá kolem Nového města na Moravě? Jedeme s přáteli příští týden do Vlachovic a netušíme jestli se vůbec vyplatí brát běžky. Děkuji!

Info ze dne 8.2.
Veronika, vloženo 9.2.2015 10:15

Racin - Velke Darko - Polnicka - Racin. Na louce u Racina stopa kompletne zafoukana. Vitr by silnejsi, ale v techto mistech stopa spatna temer vzdy. V lese stopa slusna (ne strojove projeta), bez lidi, vsichni byli asi v NMnM na zavodech :)

Info ze dne 31.1.
Žanek, vloženo 31.1.2015 17:55

Z Plíček na Lhotku je to horší, dal nad Lhotkou už snehu dost. Prošlápli jsme stopu kolem Lazů na Vlachovice. Nahoře je ježdění super. Kopec ze Slennýho od křížku po žluté ke křížku u Lhotky je též v pohodě.

Info ze dne 31.1.
RaK, vloženo 31.1.2015 13:26

Trasa Skrdlovice,Karlov,Vojnv mestec,Radostin,Racin je vyjeta trasa skutrem na klasiku.Snehu je malo,hodne leze hlina a trava,kameny ale nejsou,starsi lyze jsou lepsi.Ted chumeli jako o zivot,do zitra neco pripadne.

Info ze dne 8.1.
charlie, vloženo 9.1.2015 9:16

proslapli jsme stopu ze skrdlovic po cervene smer tisuvka, dal je lesacka ceta na cikhaj prohrnuta sjizdna ale lezou kameny. Lesacke cesty mezi cikhaji tremi studnemi a zakovou horou jsou na tom podstatne lip, super brusleni

Info ze dne 6.1.
Lukym, vloženo 6.1.2015 18:40

Nové Veselí - Žďár a zpět - projeté stopy čtyřkolkou, na sfoukaných místech trochu méně sněhu, ale celkově PARÁDA: http://www.sports-tracker.com/workout/lukym/54abf7c8e4b02018390fb654 , http://skizdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckych-trati-str-8-1-8-2.html

Info ze dne 17.2.
Jitka, vloženo 17.2.2013 22:55

Dobrý den, prosím, máte někdo nějaké novější informace, jak to vypadá se sněhem v okolí Žďárské hory? Chystám se tam na běžky, tak ať vím, co mě čeká. Děkuji.

Info ze dne 31.1.
Lukym, vloženo 1.2.2012 6:20

Okolí Nového Veselí směrem k Rendlíčku a Březí protkáno stopami od lyžařů. V nízké sněhové pokrývce na loukách se dá i krásně bruslit. V oranici občas vykoukne hrouda.

Info ze dne 29.1.
Lukym, vloženo 30.1.2012 6:50

Lyžářský areál nad Pilákem ve Žďáře nad Sázavou v perfektním stavu. Asi 10 km urolbovaných tratí, většinou 4 stopy vedle sebe, mezi nimi trať na bruslení.

Info ze dne 22.1.
Lukym, vloženo 22.1.2012 20:01

Cyklotrasa Přibyslav - Sázava, úsek ze Sázavy k odpočívadlu u Nových Dvorů. Skútrem upravená stopa ze soboty po nočním sněžení a dešti zapadaná a promoklá. Sněhu tak tak, hůlky se píchaly do asfaltu. V úseku od Přibyslavi byla stopa také prošláplá jedním lyžařem.

Info ze dne 13.1.
charlie, vloženo 13.1.2012 20:05

Idealni misto na vyjeti do kopcu kde je super snih jsou radnovice , pres harusak na vlachovice mnohem lepsi podminky nez z nmnm nadrazi nebo zastavky

Info ze dne 31.12.
Lukym, vloženo 1.1.2012 8:19

Od Pilské nádrže vyšláplá stopa, občas vylézala tráva, ale dalo se.

Info ze dne 6.2.
Redakce, vloženo 6.2.2011 21:09

Během víkendu sníh na Žďársku téměř zmizel. Jen poslední zbytky sněhu se drží v lesních úsecích žďárského regionu. (Zdroj: http://zdarsky.denik.cz/zpravy_region/behem-vikendu-snih-na-zdarsku-temer-zmizel20110206.html )

Info ze dne 26.1.
Milan Venhoda, vloženo 27.1.2011 21:44

já mám na včerejší lyžování u Piláku jiný názor než xaws. Ve stopě to asi opravdu bylo horší, ale skate byl téměř perfektní, na Řádkově louce úplně super. Horší část je za přejezdem silničky, tam už opravdu tráva leze¨.

Doporučujeme

Nabídka práce na Vysočině
Volná pracovní místa v kraji Vysočina a spousta dalšího, pokud hledáte práci ...
Eshop s lyžařskými vosky
Kompletní nabídka vosků SWIX, TOKO a RODE pro běžecké lyžování - parafíny, prášky, stoupací vosky, klistry, škrabky, kartáče, smývače

Odkazy k oblasti

Ski Region Žďársko
Informace o běžeckém lyžování v okolí Žďáru nad Sázavou, včetně aktuálních informací o úpravě stop a přehledné mapy

Kulturní akce - Vysočina

Načítám data...
Další kulturní akce na Vysočině