Vysočina – běžky

Vysočina neboli Českomoravská vrchovina je rozlehlé pohoří ležící mezi Čechami a Moravou. Je typická svým jen mírně zvlněným terénem, který z ní v případě dostatku sněhu dělá jednu z nejzajímavějších oblastí na běžky v ČR. Pro veřejnost nejznámější lyžařskou oblastí Vysočiny je okolí Nového Města na Moravě, ale pěkně lyžovat se dá i jinde.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Vysočina

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 1.1.
Garret, vloženo 1.1.2018 16:18

Ve Vysočina aréně se i po oblevě dal jet celý okruh - slušně upravená stopa pro klasiku, nikde se nebořila, trochu zledovatělý sjezd u Harusáku, jinak ok. Na Universal klistr + červený klistr to stoupalo dobře.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 30.12.
Garret, vloženo 30.12.2017 21:04

Ve Vysocina arene je snehu dost na celem okruhu, na stary zaklad vecer dopadlo tak 4 cm noveho prirodniho snehu,jen obcas ve sjezdech vyleza zmrzly podklad. Byl jsem na vecernim lyzovani na klasiku - na fialovy special to stoupalo dobre, stopa uz vyrezana nebyla, osvetlena jen cast okruhu,za tunel byla do lesa potreba celovka.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Dotaz
Tonda, vloženo 27.12.2017 16:48

Jak to vypadá v aréně se sněhem? Díky.

Zodpovědět > Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 24.12.
Garret, vloženo 24.12.2017 15:17

Ve Vysocina arene je snehu porad dost na celem okruhu,ale je spinavy a dnes byly trate bez upravy-stopa na klasiku skoro zmizela. Ale s cervenym klistrem se pojezdit dalo.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 18.12.
Garret, vloženo 19.12.2017 8:20

Ve Vysočina areně perfektně upravený celý okruh (cca 4 km) na bruslení i jedna stopa na klasiku. V hodinách pro veřejnost lidí pomálu. Jinak je kolem Nového Města jen 2-3 cm poprašek, mimo arenu se nedá.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 7.12.
Milan Venhoda, vloženo 7.12.2017 21:04

U Nového Hojkova byl dnes znovu uválcován předchozí okruh. Po předchozím sněžení se tak situace výrazně zlepšila a bylo to velmi slušné svezení, i když místy samozřejmě tráva vykukovala. Obleva posledních dvou dnů se tam nijak neprojevila (na rozdíl od Jihlavy, kde vše zmizelo), sníh je přemrzlý a celkem rychlý.

> Jihlavské vrchy

Info ze dne 6.12.
charlie, vloženo 6.12.2017 16:05

Frysavsky ledovec pekna stopa dobry svezeni dnes za vetrem teplota kolem 0. Plane smerem sklenne taky dobry ale bez stopy, da se ale jezdit volne, bori se to tak akorat. Ze tri studni smer Medlov nic moc, to same z medlova smer frysava, kadov. Odpo jsem pak byl zabruslit v arene a parada, lidi tak akorat, trate se nebori, i kdyz u ski uz bylo nad nulou.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 4.12.
Milan Venhoda, vloženo 4.12.2017 21:38

Dnes navečer byl po dnešním sněžení na Vysoké uválcován okruh 3,8 km. Podmínky se rapidně zlepšily, tráva se samozřejmě občas objevuje, ale jen minimálně . Tak doufejme, že to přes následující dva dny, kdy se má lehce oteplit, vydrží.

> Jihlavské vrchy

Info ze dne 3.12.
Petr.L, vloženo 5.12.2017 8:36

V Neděli jsem zkoušel jet okruh Nové město-Tři studně-Fryšava-Samotín-Kadov a zpět. Sněhu je tak 10cm prašan bez podkladu, takže rozhodně to bylo na kamenačky. Běžky možno nasadit už od vlaku(Nové město nm zatávka) a dá se říct že až na Fryšavu, krom rozježdených lesních přejezdů a na pár místech rozoraných polí to šlo docela dobře+ již byl prošláplé stopy od nadšenců. Z Fryšavy na Samotín a Kadov už to nemělo moc cenu, neboť v lesních úsecích lezly dost kamínky a přes rozorané pole to taky nešlo, pouze v místech, kde byla louka se dalo jet (okolo Samotína).

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 1.12.
Milan Venhoda, vloženo 1.12.2017 21:20

Včera večer Lyžařské Jihlavsko uválcovalo na loukách u Vysoké u Jihlavy okruh 1,6 km dlouhý. Samozřejmě leze tráva, ale na kameňačkách to jde bez problémů, jediné místo kde je potřeba dát pozor je pár krtninců v nejvzdálenější otočce. Podle zprávy na www.lyzarskejihlavsko.cz byl dále dnes uválcován i okruh na Novém Hojkově (Čeřínek)

> Jihlavské vrchy

Info ze dne 1.12.
Jiří Hlaváč, vloženo 1.12.2017 17:25

Od Nového Města výš je všude asi 8 cm včerejšího prachového sněhu, pod ním je vrstva odměklého a zmrzlého sněhu z úterka (nahoře na kopcích 2-3 cm, v úrovni NMNM je stará vrstva skoro nulová). Po trávě se tudíž dá ve vyšších polohách (Vlachovice, Studnice a pláně kolem) luxusně jet, ale chce to kameňačky, neb krtince a větší drny nejsou dost zakryty. Skůtrovou stopu jsem dnes odpoledne nikde neviděl, jen sem tam stopy od lyžařů.
(Odpověď na dotaz uživatele Lubomír Koutný z 1.12.: ?Chci jet zítra na běžky, kamera Tři Studně ukazuje, že tam sníh je. Jenže zde aktuality jsou z jara. Opět normální Vysočina. Ano dotace na strojní stopy brát umí. ale dát běžkařům včas informaci, to ani náhodou-
Takže kolik je sněhu na Fryšavském ledovci, jsu již nějaké strojní stopy z Vlachovic ke SKI hotelu)

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Doporučujeme

Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.
Nabídka práce na Vysočině
Volná pracovní místa v kraji Vysočina a spousta dalšího, pokud hledáte práci ...

Odkazy k oblasti

Skivysocina.cz - sekce běžecké tratě
Pár tipů na běžecké výlety po Vysočině
Článek o lyžování na Vysočině
Článek na idnes.cz z ledna 2006 o běžeckém lyžování na Vysočině
Region-vysocina.cz - sekce běžky
Přehled možností lyžování po celé Vysočině