Obecná diskuze o lyžování

Nově vytvořené obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, můžeme ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech občas přesouvat sem. Stránky se zprávami z oblastní pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány.

Nejnovější diskusní příspěvky

Kvůli napadaní spamovacím robotem byla obecná diskuze dočasně pozastavena, takže tlačítko pro přidání zprávy zde není úmyslně. Třeba ho to časem přestane bavit a zas ji otevřeme. Děkujeme za pochopení.

Slušňák, vloženo 22.12.2016 17:21 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Sprosťáku: "Je-li proříznuta jen jedna stopa a zbytek trati je upraven pro bruslaře, má přednost lyžař jedoucí vpravo, bez ohledu na to, jede-li z kopce nebo do kopce."

Kadel, vloženo 21.12.2016 20:07 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Sádlo s cibulí:)
(Odpověď na dotaz uživatele Luboš z 19.12.: Lidičky, zítra se chystáme do Bedřichova na klasiku, poraďte co namazat, nebo co jste dnes mazali?
Díky moc)

Entrechaux, vloženo 12.12.2016 21:11 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Ne- jenom ze Slovenska
(Odpověď na dotaz: Dá se už vyrazit z Německa na Mísečky?
Milan)

Martin Sajal, vloženo 12.12.2016 20:43

Kdyby někdo hledal záznam reportáže z Jizerské magistrály v Událostech ČT z pátku 9.12. o podmínkách úpravy před uplynulým víkendem, tak ji najde zde http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000101209/video/509950

Kdo radši čte text než sleduje video, najde přepis na tomto lesnickém webu http://www.silvarium.cz/zpravy-z-oboru-lesnictvi-a-drevarstvi/lyzari-versus-lesnici-a-myslivci-ct-1

Z dnešních zpráv o lyžařů to vypadá, že napadlo dost sněhu, tak věřme, že snad už se pracovníci lesů na Jizerskou magistrálu nevrátí :-)

Milan, vloženo 12.12.2016 20:37 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Je to děs s tou úpravou, spíše neupravou stop. Hlavně, že stále nabadate s nákupem samolepek ! Na co čekáte? Ze napadne metr sněhu?

Johhny, vloženo 9.12.2016 15:56 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Nechci zavádět diskusní klub,ale vidím,že Lesy ČR jsou neomezeným pánem,který si muže dělat co chce.Jen čekám,kdy bude vydána vyhláška s povolením pro lyžaře v Jizerských horách.Mozna dojde i na povolení odstřelu běžkařů kteří ničí lesy běháním po cestách Jizerek.

Jirka, vloženo 9.12.2016 9:53 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Protože z vyjádření Lesů ČR vyplývá, že si v podstatě mohou (a budou) jezdit kdykoli kamkoli, měl bych dotaz na OPS-ku, jestli neexistuje nějaká dohoda (smlouva), od kdy a kam by jezdit neměli, nebo jestli to je opravdu jen na jejich dobré vůli.
Děkuji.
Pokud jde o pěší chodce na magistrále (pokud se tedy bude upravovat), možná by bylo dobré umístit více cedulek "zákaz chůze", třeba se někteří otočí u třetí, někteří u čtvrté ...

em, vloženo 8.12.2016 22:14 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

škoda, že přesunuli J50. To by se snažili využít sníh jako podklad. I přes veškerý provoz by urolbovaný sníh vydržel jako základ. Navíc lovecká sezóna je až do 15 ledna a vysoký už šla z hřebenů pryč. Navíc Bedřichov v sobotu na idnes lákal na ideální podmínky, upravené stopy. A na parkovišti je plná zimní sezona..

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.