Obecná diskuze o lyžování

Nově vytvořené obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, můžeme ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech občas přesouvat sem. Stránky se zprávami z oblastní pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány.

Nejnovější diskusní příspěvky

Kvůli napadaní spamovacím robotem byla obecná diskuze dočasně pozastavena, takže tlačítko pro přidání zprávy zde není úmyslně. Třeba ho to časem přestane bavit a zas ji otevřeme. Děkujeme za pochopení.

MP, vloženo 1.2.2018 18:14 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

No ona je velká škoda hlavně to, že v posledních dnech není ze strany ops o čem aktuálně psát, protože z nějakého důvodu rolby nevyjíždí. Kupuji si pravidelně ročně známku za 1000 Kč pro sebe i svou ženu a platil bych rád i víc, kdyby to fungovalo jako v každé rakouské vesničce, kde rolba vyjede každý den. Co na to OPS?

Iva z Jizerek, vloženo 1.2.2018 17:18

Upozornění na nevhodné chování je potřebné - s tím plně souhlasím. O to víc mne překvapuje, že v situaci, kdy u Knejpy je spousta lyžařů a já odkazuji přítomné pejskaře mimo magistrálu se ke mne nikdo další nepřidá. Minulý týden jsem během dvou hodin potkala pět psů... Ještě, že jsou i rozumní pejskaři, jinak už by to na lyžování nebylo vůbec. Prosím, přidejte se a nenechte ty bezohledné, aby jim to stále bez problémů či poznámek procházelo (některé potkávám téměř pokaždé). Navíc by neškodilo, aby na to bylo výrazněji upozorněno na webu o.p.s. či skimapě - kam psi mohou a kam nikoliv.

Tomáš B., vloženo 1.2.2018 16:38 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

je velká škoda, že již nedává aktuální info o úpravách a stavu magistrály přímo jizerska ops, ještě vloni to docela šlo, ale letos tam třeba 3 dny není ani řádek, jsem přispěvatelem a tenhle přístup mne mrzí

JFk, vloženo 1.2.2018 15:33 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Redakce - můžete mi prozradit, jestli dnes večer projedou rolby Jizerky ? Asi by se to hodilo - než začne pořádně mrznout. díky

H., vloženo 1.2.2018 10:55

"... je nešvar..." pardon

H., vloženo 1.2.2018 10:54

Pro M. , pěšák jdoucí slušně po straně je sci-fi, když už jdou, tak pásem pro bruslení vedle sebe, aby toho rozdupali co nejvíc. Když je to tvrdé, tak to není devastující, ale v době oblevy ano. Chůze po upravených tratích se nešvar, který je potřeba osvětou vymýtit. Fyzické a verbální útoky jsou pochopitelně špatné, upozornění na nevhodné chování je ale potřebné.

Jezek, vloženo 31.1.2018 16:36 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Já si naopak myslím,že debata o hloupých lyžařích sem patří.Někteří slušní lidi si třeba rozmyslí sem jet a pojedou jinam.Cenzura už tu kdysi byla

lyžař, vloženo 31.1.2018 16:33

Odkud si myslíte,že tyto takzvaní lyžaři jsou.?Že by z Prahy?

Honza, vloženo 31.1.2018 14:52

Skol,mám z letoška taky jednu zkušenost.Jedu od Buku ke stadionu,byl leden,kdy byla jen stopa na původní trati,dvě pro klasiku a mezi skejt.Proti mě skupinka bruslařů,kteří sledují cestu pohledem nahoru,znáte to doprava nezaplužíte je tam příkopa a vlevo bruslaři.Jedna z nich na cestu nekouká hlava skloněná řvu jak divý všichni až na tu blbku dávají bacha.Její levá lyže závora,mrcha jako hrom,nabitý horní pysk,něco červené z nosu,děvče na kolenou.Celkem nezájem co je se mnou a když zjistila i její matka,že mi celkem nic není začaly na mne obě řvát,že jedu s kopce jako magor kdyby mi bylo 20 možná,ale v 67 už člověk jako magor nejede.Nějaká slečna mi pak pomohla se dát dohromady a když jsem se z toho zmátožil tak přijel borec,který mne seřval co se tam motám,neviděl co se stalo,chápu,ale chtěl jsem běžky zahodit do lesa a už nikdy nejezdit.Teď si raději počkám a koukám skoro na stadion jestli někdo nejede.Tak kdoví jak to bylo za Gregorákem.Bacha,bacha,bacha.

M., vloženo 31.1.2018 13:31

Bohužel to co zde psal Milan je pravdou, také se s tím setkávám, není například nijak ojedinělé, že běžkaři záměrně bodají pěšáky jdoucí zcela po straně do bot a s ohleduplností těch arogantních, bezohledných, egoistických borcích v kombinezách, jezdících především skejt kteří si myslí, že jsou pány stopy nemluvě. Ti samý nám své IQ předvádí následně i kolech až roztaje sníh. Ostatně nemusíme chodit daleko o tom chování, viz dnešní článek:
https://www.novinky.cz/domaci/461916-bezkar-srazil-chlapce-na-lyzich-a-od-zraneneho-ujel.html

H., vloženo 31.1.2018 11:18

Když už jsem měl nějaký konflikt s někým, kdo se choval nevhodně, typu pěší, psi na upravené trati, skupinka blokující celou trať v zatáčce pod kopcem atp., tak se téměř nikdy nejednalo o někoho místního. Vždy se jednalo o jednorázové návštěvníky. Těm je jedno jak se chovají, zda zničí úpravu tratě, odjedou a že to bude po druhý den téměř nesjízdné je nezajímá.

Pavel, vloženo 31.1.2018 10:01

To Milan: Do Jizerek jezdím na lyže několikrát za týden (3-5x). Mimo zimní sezónu pak běh a kolo, a s tím co popisujete, jsem se za těch 30 let tedy ještě nesetkal. Marně vzpomínám na byť jen jediný případ. Pravda je že jezdím spíše ve všední dny a o víkendu kvůli "turistům" jezdím jinam, ale ani o víkendech jsem neviděl, že by na sebe někdo řval nebo na někoho najížděl. Tak mě napadá jestli chyba nebude tedy spíše ve Vás a v tom co se tam navalí právě na víkend ze vzdálenějších oblastí.
Co se týká toho Vašeho "psychopata" tak by mě zajímala právě i výpověď té druhé strany. Protože to mohlo být jakkoliv, např. kluk jel ve tmě bez reflexních prvků a bez čelovky (což se běžně děje). Vyhnuli se oba na poslední chvíli ale málo a kluk po střetu nevypadal že by mu něco bylo... takže s tím lynčem bych počkal. Nemuselo to být tak, jak jednostranně prezentují média.

Marek, vloženo 30.1.2018 23:26

My jezdíme lyžovat každý rok. A uznávám, že to není zrovna ta nejlevnější zábava :) ale jezdíme celá rodina a všechny nás to moc baví a hodně sbližuje. Nejčastěji jezdíme lyžovat někam v Česku, ale ani to Slovensko není špatné. Jednou jsme byli dokonce lyžovat v Chorvatsku. Konkrétně v lyžařské oblasti Platak. Je to kousek od hranic cestou na Rijeku. Dá se tam v pohodě dojet autem. Koukal jsem se a teď je tam skvělé počasí a pěkně nasněženo :) Pokud nad tím někdo přemýšlí tak zde (reklamní odkaz odstraněn - poznámka admina) vždy seženu poměrně levné ubytování.

Petr, vloženo 30.1.2018 21:44 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Laskavě prosím, nechte si svoje komentáře s problémy s lyžaři nebo je řeště na místě. Tohle není fórum, ale informativní stránky o STAVU STOP A SNEHU.

Prosím adminy aby offtopic příspěvky mazal... Nebudu se tu probírat haldou diskusí abych konečně našel kde a jak je upraveno.
TOHLE NENI FB!!!!!

Martin, vloženo 30.1.2018 21:20 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

ad Milan: vážně??? "Na Vysočině, Šumavě , v Krkonoších a Jeseníkách zatím jezdí slušní lidé"

tak zrovna minulý víkend na Šumavě se během závodů na závodní trati motal jakýsi nerudný turista, což o to, křikl sjem na něj standardní STOPA, na které slyší většina ohleduplných běžkařů, neuhnul, ale nejen to, když jsem ho objížděl tak se slovy "zasraný závodníci" švihl po mě úmyslně holí a přerazil mi karbonovou hůlku za 5000, to se ví, po dojezdu do cíle jsem se ho vydal hledat po okolí, bohužel nenašel, gezicht si dobře pamatuju napříště, nicméně s tvrzením, že do Jizerek jezdí hulváti, kdežto do ostatních hor slušní lidé kategoricky nesouhlasím, naopak si myslím, že je to největší hloupost, kterou se v této diskusi podařilo vyplodit

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.