Obecná diskuze o lyžování

Nově vytvořené obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, můžeme ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech občas přesouvat sem. Stránky se zprávami z oblastní pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány.

Nejnovější diskusní příspěvky

Kvůli napadaní spamovacím robotem byla obecná diskuze dočasně pozastavena, takže tlačítko pro přidání zprávy zde není úmyslně. Třeba ho to časem přestane bavit a zas ji otevřeme. Děkujeme za pochopení.

newli, vloženo 2.1.2018 19:19 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Uz 2 roky jezdim na kole ozbrojen a asi zacnu i na bezkach. V patek jsem se s nejakym, mozna hodnym, ale velkym hovadem malem srazil. Fakt nechapu, proc s sebou ty cokly tahate ?!?

(Odpověď na dotaz uživatele H. z 2.1.: Chci se zeptat, zda Jizerky nyní trpí v zimním období "kontaminací" pěšáky nebo je to jen ryze krkonošská specialita. Dřív tomu tak nebylo. Např. včera na Horních Mísečkách venčila slečna bez lyží pejska na závodní pětce. Případně zda to s nimi řešíte?)

zoly, vloženo 2.1.2018 17:43 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

(Odpověď na dotaz uživatele H. z 2.1.: Chci se zeptat, zda Jizerky nyní trpí v zimním období "kontaminací" pěšáky nebo je to jen ryze krkonošská specialita. Dřív tomu tak nebylo. Např. včera na Horních Mísečkách venčila slečna bez lyží pejska na závodní pětce. Případně zda to s nimi řešíte?)
Pěšáci - to je nekonečný příběh...nový manžestr je pro ně neodolatelný...Na páteřní trase Jiz. magistrály to ještě jakž takž jde, je tam tolik běžkařů, že to asi i pěšákům dost vadí. Okraje - nástupní trasy, tam je to horší... Nejhorší úsek: trasy k Protržené přehradě... to je poutní místo zdejších pěšáků. Řešení? domlouvat, domlouvat... pár jich to snad pochopí. Pokud není magistrála zpoplatněna, není jiné řešení.

Tomas, vloženo 2.1.2018 17:42 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Ja jsem na to jiz rezignoval. Maslim, ze nastal cas abychom si jako bezkari priznali, ze jsme ten boj prohrali. Uznavam vitezstvi pesaku a navrhuji, aby se místo upravy rolbou cesty prohrnovali traktorem. Vyjde to levneji a alespoň jedna z tech dvou skupin si to uzije. Pesaku je stejne poslední dobou vic jak bezkaru, a rolbovat jim cesty, aby se chudaci moc neborili, to je vazne uz trochu moc.
(Odpověď na dotaz uživatele H. z 2.1.: Chci se zeptat, zda Jizerky nyní trpí v zimním období "kontaminací" pěšáky nebo je to jen ryze krkonošská specialita. Dřív tomu tak nebylo. Např. včera na Horních Mísečkách venčila slečna bez lyží pejska na závodní pětce. Případně zda to s nimi řešíte?)

Martin Sajal, vloženo 23.12.2017 22:00

Jety: Když je sníh nasátý vodou, rolba by se v něm moc bořila a udělala by víc škody než užitku. Zároveň to chce upravovat za teplot pod nulou, aby mohly stopy vymrznout. Naopak díky úpravě po každém větším sněžení pak sníh lépe odolává oblevě a dešti, navíc když napadne najednou víc sněhu, tak se stopy rychle opotřebovávají a jízda v nich není až tak velký zážitek. Rolbaři nebo větší specialisté by to asi popsali ještě odborněji.

Jety, vloženo 21.12.2017 17:28

proč rolba neupravuje, když je mokro, obleva? myslím že bylo taková úprava byla lepší, snih by se zhutnil, tratě jsou pořád měkké a když se oteplí, tak se boří hole i s velkými košíky. Upravit 10 cm prašanu se mně zdá jen jako skoro zbytečná kosmetická úprava.

Martin Sajal, vloženo 9.12.2017 20:27

Taky FB používám v poslední době víceméně jen kvůli téhle skupině... Na Kamzasnehem.cz jsme před lety zkoušeli rozjíždět lyžařskou spolujízdu ve spolupráci s Jízdomatem, ale lidi o ní neměli zájem... taky tehdy byla návštěvnost Kamzasnehem.cz výrazně menší.

Tomáš, vloženo 9.12.2017 20:15

Ahoj Martine, díky, tušil jsem, že to bude pořešené hlavně na FB, tam nejsem, takže holt tam asi budu muset být.

Martin Sajal, vloženo 9.12.2017 17:24

Tomáši, ono se to hledá blbě, protože Facebook zatím moc hledání neumí :-) Ale FB skupina "běžky společně" funguje na spolujízdu na běžky z Prahy velmi dobře. V minulosti jsem zkoušel i jiné způsoby hledání spolujízdy, ale vždy to byla bída.

Tomáš, vloženo 9.12.2017 17:15

Máte někdo zkušenost, kde nejlépe funguje nějaká nabídka spolujízdy na běžky? Buď blbě hledám, nebo nic aktuálního a funkčního není. Určitě by to chtělo alespoň takové to klasiky Praha-Bédov, -Mořina, -Jakuszyce, -Kvilda, -Mísečky, -Boží Dar,.., třeba by se našli i nadšenci na Praha-N.M.N.M.(až tam bude sníh), Praha-Dlouhá Louka/Klíny/Komárka/Lesná (vše Krušné hory). Díky ta tip.

Karel, vloženo 7.12.2017 21:50

Jmenuje se to Freestylekolbenka a najdete ji na adrese Kolbenova 898/11, 190 00 Praha 9

Jaroslava, vloženo 6.12.2017 21:07

A kde to je v té Praze? ta vnitřní sjezdovka?

Petra, vloženo 5.12.2017 11:28

Martin Sajal:
Jak už jsem řekla. :) Nejsem idiot, s mými psy tahám už nějakou dobu na koloběžce či v běhu a přes zimu na běžkách. Mají stranové povely, zastavovací i zpomalovací. Do stopy na klasiku nelezu a volno taky nejsou. Vše je o toleranci a jak jsem již psala, minulý rok kohokoliv jsem potkala v Orlickém záhoří, tak všichni zdravili a byli nadšení jak se mám, že to nemusím vše odmakat sama. :) Nejsem bezohledná a věřím, že lidé kteří se se psem věnují tomuto sportu jsou stejní jako já. Pak jsou "majitelé psů" kteří nechají psa běžet navolno dupat ve stopě a díky těmto vzniká nenávist....bohužel

Petra, vloženo 5.12.2017 11:23 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

Aleši, jak jsem ti už řekla je to s psíčkařema stejně jako s ostatníma lidma. Někteří jsou idioti a někteří ohleduplní a pokorní. :) Věřím, že jestli jednou potkáš mě, uvidíš že nejsme všichni stejní. :) Mě stejně nakonec běžky nevyšly...

Pepa, vloženo 4.12.2017 0:58

Já jsem byl v Praze na vnitřní sjezdovce a musím uznat, že je to lepší jako klasická sjezdovka, člověk si mnohem víc zajezdí

Vikingtour, vloženo 2.12.2017 21:45 , přesunuto z Brno

Máme tip na běžeckou oblast NORSKO:
Pro milovníky běžkování doporučujeme výpravu do nádherné zimní přírody Norska a to do NP Hardangervidda – nejrozsáhlejší evropské pustiny. Na 60° severní šířky a 800 až 1 300 m vysoko. V oblasti známého lyžařského střediska GEILO bývá upraveno 220 km kvalitních stop. Tratě jsou upraveny na klasiku ve dvou stopách a uprostřed je pás na bruslení. Více informací na: vikingtour.cz/norsko-na-bezkach/

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.