Azory, ostrov São Miguel - fotogalerie

Tato fotogalerie z dovolené na Azorech na podzim 2010 se doplňuje s článkem o dovolené na Azorech vydaném na informuji.cz.

Ne, na Azory se za sněhem nejezdí :-) Že jsou fotky umístěny na lyžařském webu je dáno pouze tím, že zakladatel kamzasněhem.cz Martin Sajal rád jak lyžuje, tak cestuje, a samostatný web o Azorech se mu zakládat nechtělo...

Po kliknutí na náhled se fotografie zobrazí ve větším rozlišení.

Lagoa das Furnas

Lagoa das Furnas - pohled na část jezera z Pico do Ferro (tam se dá i vyjet autem)Lagoa das Furnas - pohled na část jezera z Pico do Ferro (tam se dá i vyjet autem).
Lagoa das Furnas - pohled z vrcholu Pico da Areia (tam se musí pěšky).Lagoa das Furnas - pohled z vrcholu Pico da Areia (tam se musí pěšky).
Městečko Furnas - pohled z vyhlídky na turistické trase, ale dostupné i autem.Městečko Furnas - pohled z vyhlídky na turistické trase, ale dostupné i autem.
Caldeiras nedaleko břehu Lagoa das Furnas.Caldeiras nedaleko břehu Lagoa das Furnas.
Bublající caldeiras nedaleko břehu Lagoa das Furnas.Bublající caldeiras nedaleko břehu Lagoa das Furnas.
Kostel na břehu Lagoa das Furnas. Vnitřek kostela není přístupný.Kostel na břehu Lagoa das Furnas. Vnitřek kostela není přístupný.

Lagoa do Fogo

Lagoa do Fogo - pohled na jezero z horního odpočívadla u silnice. Stezka k jezeru vede ale ze spodního.Lagoa do Fogo - pohled na jezero z horního odpočívadla u silnice. Stezka k jezeru vede ale ze spodního.
Sestup k Lagoa do Fogo. Vodní plocha vlevo je samostatné malé jezírko.Sestup k Lagoa do Fogo. Vodní plocha vlevo je samostatné malé jezírko.
Lagoa do Fogo - břeh jezera je krásný, zvlášť když zmizela mlha.Lagoa do Fogo - břeh jezera je krásný, zvlášť když zmizela mlha.

Sete Cidades a okolí

Sete Cidades - největší jezero Lagoa Azul, v pozadí Lagoa Verde. Pohled ze severní strany.Sete Cidades - největší jezero Lagoa Azul, v pozadí Lagoa Verde. Pohled ze severní strany.
Sete Cidades - kráter Caldeira Seca a jezero Lagoa Azul v pozadí.Sete Cidades - kráter Caldeira Seca a jezero Lagoa Azul v pozadí.
Zajímavé barvy hladiny jezera Lagoa Verde a most oddělující jezero Lagoa Azul.Zajímavé barvy hladiny jezera Lagoa Verde a most oddělující jezero Lagoa Azul.
Městečko Sete Cidades na břehu největšího jezera Lagoa Azul a menšího Lagoa Verde. Pohled z jižní strany, nedaleko vyhlídky Vista do Rei.Městečko Sete Cidades na břehu největšího jezera Lagoa Azul a menšího Lagoa Verde. Pohled z jižní strany, nedaleko vyhlídky Vista do Rei.
Opuštěný velký hotel v zatáčce s vyhlídkou vyhlídky Vista do Rei již zarůstá.Opuštěný velký hotel v zatáčce s vyhlídkou vyhlídky Vista do Rei již zarůstá.
Nepřístupné jezero Lagoa de Santiago v oblasti Sete Cidades.Nepřístupné jezero Lagoa de Santiago v oblasti Sete Cidades.
Krávy na cestě na hraně kráteru v oblasti Sete Cidades mají přednost. V pozadí oceán.Krávy na cestě na hraně kráteru v oblasti Sete Cidades mají přednost. V pozadí oceán.
Akvadukt podél silničky u Mata do Canário - na konci turistické trasy vedoucí ze Sete Cidades.Akvadukt podél silničky u Mata do Canário - na konci turistické trasy vedoucí ze Sete Cidades.
Rocha da Relva - osada na pobřeží nedaleko hlavního města Ponta Delgada, přístupná po souši jen po jediné stezce.Rocha da Relva - osada na pobřeží nedaleko hlavního města Ponta Delgada, přístupná po souši jen po jediné stezce.

Ponta di Ferraria - termální mořské koupaliště aneb termální voda vytéká do moře.Ponta di Ferraria - "termální mořské koupaliště" aneb termální voda vytéká do moře.
Ponta di Ferraria - mořské termální lázně. Koupajícím se momentálně nechce do nejteplejších míst (u lana v popředí, kam vytáká termální voda).Ponta di Ferraria - "mořské termální lázně". Koupajícím se momentálně nechce do nejteplejších míst (u lana v popředí, kam vytáká termální voda).
Pláž v městečku Mosteiros, skály v moři a vlny, které na fotce vypadají menší než ve skutečnosti...Pláž v městečku Mosteiros, skály v moři a vlny, které na fotce vypadají menší než ve skutečnosti...

Západní pobřeží ostrova São Miguel

Ostrov Ilhéu da Vila - pohled z města Vila Franca do Campo.Ostrov Ilhéu da Vila - pohled z města Vila Franca do Campo.
Zátoka na ostrově Ilhéu da Vila , v pozadí město Vila Franca do Campo.Zátoka na ostrově Ilhéu da Vila , v pozadí město Vila Franca do Campo.
Zátoka na ostrově Ilhéu da Vila, ideální místo ke koupání.Zátoka na ostrově Ilhéu da Vila, ideální místo ke koupání.

Vodopády a cesty k nim

Vodopád Salto do Prago - cíl turistické trasy vedoucí z Faial da Terra.Vodopád Salto do Prago - cíl turistické trasy vedoucí z Faial da Terra.
Městečko Faial da Terra a oceán v pozadí.Městečko Faial da Terra a oceán v pozadí.
Vodopád v parku u silnice někde na severním pobřeží ostrova.Vodopád v parku u silnice někde na severním pobřeží ostrova.

Hotely na Azorech

... několik fotek hotelů aneb aktuální nabídka zájezdů na Azory:

Hotel Whale´Come Ao Pico
Pico
27.09.2018 - 04.10.2018
23090 Kč
Domy Houses In Pico
Prainha
26.04.2018 - 03.05.2018
24090 Kč
Hotel Quinta Das Buganvilias
Horta
05.10.2018 - 12.10.2018
24490 Kč
Hotel Alma Do Pico
Ostrov Pico
11.10.2018 - 18.10.2018
24890 Kč
Hotel Talisman
Ponta Delgada
26.04.2018 - 03.05.2018
25190 Kč
Studia a apartmány Do Mirante
Agua de Pau
26.04.2018 - 03.05.2018
25190 Kč

Doporučujeme

Zájezdy na Azory
Vybírejte ze zájezdů na Azorské ostrovy od mnoha pojištěných cestovek.