Ski areál Friesovy boudy

Friesovy boudy vlastně nejsou klasický skiareál. Jde o jednu 750 metrů dlouhou sjezdovku vybavenou kotvovým vlekem umístěnou v nadmořské výšce okolo 1200 metrů nad mořem. Zásadní nevýhodou pro některé lyžaře může být, že Friesovy boudy nejsou v zimě dostupné autem. Což ale znamená výhodu zejména pro lyžaře ubytované v hotelu Friesovy boudy a okolních chalupách, protože vlek a sjezdovka jsou víceméně určeny jen pro ně. Friesovy boudy mohou sloužit i jako vhodné startovací místo pro běžkaře – přímo areálem prochází Krkonošská magistrála a také na Sněžku se odtud dá slušně vyrážet.

Friesovy boudy pochopitelně nepatří mezi areály, u nichž získáváme informace o aktuálních podmínkách od centrálního dodavatele sněhového zpravodajství. Ideálním místem pro informování o sněhových podmínkách tedy může být náš web.

Odkaz: web ski areálu Friesovy boudy

Nejnovější aktuality ze sjezdovek

Info ze dne 12.3.
Martin Sajal, vloženo 13.3.2016 8:48

Na sjezdovce už byla vidět místy vydřená místa. Okolo poledního na vleku poloprázdno nebo spíš prázdno. Vše z pohledu běžkaře, co se zastavil na Andule občerstvit se :-)

Info ze dne 28.1.
Martin Sajal, vloženo 1.2.2012 0:07

I v sobotu se kromě denního konalo i noční lyžování. Jak přes den tak před nočním lyžováním byla sjezdovka luxusně upravena. Sjezdovka je celkem mírná, takže tentokrát jsem zvládal celkem bez problému v noci sjezdovat i na běžkách. Pouze když vypadlo osvětlení (tentokrát 2x), tak jsem se na těch běžkách necítil nejjistěji. Sněhu je tam samozřejmě spousta, do jara by měl vydržet...

Jinak vlek jede rychlostí 7-8 km/h a z GPS záznamu http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1436289 je vidět přesné umístění sjezdovky (jezdil jsem jen upravenými místy) a taky maximální dosažená rychlost 80 km/h (to ale bylo den předtím na sjezdovkách)

Info ze dne 27.1.
Martin Sajal, vloženo 28.1.2012 8:46

Friesovy boudy nabízejí i noční lyžování (na vyžádání). Většinu sjezdovky před ním upravili. Veselé bylo, když asi na 5 minut vypadlo osvětlení, pak to bylo opravdové noční lyžovaní. Ale i za tmy se jezdit dalo.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Ubytování Špindlerův Mlýn
Stylový pension Karolína vhodný pro rodinnou i sportovní rekreaci, nacházející se jen kousek od Aquaparku, bobové dráhy nebo provazového centra.