čecháček - profil uživatele

Registrován od 22.12.2011, vložil celkem 42 příspěvků.

Jezdím na běžkách?
Ano
Jaký jsem běžkař?
dle nálady:-)
Jezdím na sjezdovkách nebo na prkně?
Ano, na lyžích

Vložené příspěvky:

Info ze dne 21.3.
vloženo 22.3.2018 08:51 , Lužické hory (běžky)

večer s čelovkou ze Stožeckého sedla, překvapivě hezké lyžování, cca15cm sněhu (ještě na Nové Huti to vypadá, že lyže jsou zbytečné), projeto skútrem od chaty pod Luží, němci ovšem nevyrazili. Samozřejmě na "práskačky", občas nějaký kámen, nebo vytáté místo. Určitě na víkend to bude ještě parádní.

Info ze dne 11.2.
vloženo 13.2.2018 14:17 , Jakuszyce a okolí (běžky)

(Odpověď na dotaz uživatele lsisec z 13.2.: Máte někdo zkušenost s lanovkou Swieradovw Zdroj a potom štrekou do Jakuszyc ? Chtěl bych vyjet lanovkou nahoru a potom po stopě ( pokud tam je ).)
Jak jsem psal 12.2. zkušenost z neděle 11....na Stog jezdí kabinková lanovka-ceník je na webu ...od lanovky je potřeba kousek dolů po "silničce" do ohybu, kde začíná stopa kolem Stogu Izerskeho (nebo jít přes vrchol) až na Chatu Górzystów jela rolba, pak je potřeba se připravit na "divokou" stopu od lyžařů, s občasnou nutností objet vyfoukané místo (šlo by i bruslit) až na Orle, pak už upravené okruhy.

Info ze dne 11.2.
vloženo 12.2.2018 09:09 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Z Bedřichova - Jizerka - mostek přes Jizeru - Chatka Górzystów - Stog Izerski - a zpět přes Orle do Harrachova ... Z Bedřichova slušná stopa v částečně umělém sněhu(pozor na mázu - lepší to nechat těch pár metrů trochu klouzat ... nahoře již pak prašánek na běžný modrý-se zažrehleným modrým klistrem-i modrá extra může namrzat), pak už pohoda až ke kiosku na Promenádní, silnička na Jizerku trošku horší a jen protisměrná stopa, kdy člověk dost často musí jet mimo stopu. lidí méně něž Promenádní, ale ta jedna stopa je znát, slušně sjízdné až k mostku, mostek se musí pěšky a nahoru od řeky je to takové všelijaké, ale dali tam přes potoky větve, tak už se nemusí sundávat, k Chatě Górzystów je to jen od lidí na soupaž a občas na louce vyfoukané - pozor na kamínky, lze se vyhnout - ale zase to vynahradí nádherné výhledy na Jizeru, pak překvapení kousek od Chaty Górzystów až po Stog Izerski rolbované, nikdo nikde, nádnerně zasněžíno - nejkrásnější kout Jizerek v pravé zimě. Na Schronisku sice dost sjezdařů, ale polévka výborná, pivo pitelné:-) - doporučuji všem, kde se chce kochat sám přírodou skoro bez lidí. A pak už hurá zpět na vlak, pozor na ten kousek sjezdu na nádraží, jetelné to je, ale dost led.

Info ze dne 25.1.
vloženo 26.1.2018 10:55 , Lužické hory (běžky)

noční lyžování s čelovkou - cca -1st. lehce přimrzlo, tj. velmi rychlé, ale pouze pro opravdové nadšence na kameňačkách... ze Stožeckého sedla na rozcestí "pod Ptačincem" - dost dlouhé přenášení, pak už bez sundání lyží ... něměcká magistrála - slušná, chata pod Luží (lyžařská stopa celkem ujde, červená hřebenovka rozšlapaná od pěších a kameny), nejlepší svezení od Trojhranu k Jánovi - tam jsou velmi ucházející podmínky, spojka na magistrálu je proteklá potokem-lze to, "ale", pak magistrála od Křížku ke Stožeckému sedlu slušná. ... tak mi z toho vychází asi lepší parkovat a vyrazit od Jána a vyhnout se především úvodní části (Stožecké sedlo-rozc. Pod ptačincem, tam to již bylo v dost dlouhém úseku pěšky a bude hůř).

Info ze dne 26.12.
vloženo 27.12.2017 12:32 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Dolni Dukt - Orle - Bedřichov ... moc pěkný výlet(moderní vlak bez přestupu z Liberce), v Jakuszycích perfektně upraveno, na Orle se vyplatí mít zlotky(polévka 10Zl/nebo 100Kč...jediný problém je přejezd z Orle k mostku a pak na Jizerku - zde totálně rozšlapáno v měkkém sněhu od pěšáků a pak to zmrzlo - "jetelné" to je, ale pouze pro otrlé (lyže jsem nesundal ani z mostku). Pak zas krásná stopa z Jizerky po silnici ... až do Bedřichova, díky OPS za perfektní úpravu.

Info ze dne 20.12.
vloženo 21.12.2017 09:03 , Lužické hory (běžky)

Polevsko:klasická desítka ve velmi dobrém stavu, sněhu dostatek(tak 30-40cm) až na úsek Jedličná-pastviny-zde prosvítá voda(zatím OK, ale jakmile bude obleva, tak to bude první nesjízdné místo), jinak krásná je stopa i na Prácheňský vysílač. Večer -2st., zavlhlý sníh, ve stopě zmrzlý a krásně rychlý.

Info ze dne 25.1.
vloženo 26.1.2017 12:58 , Lužické hory (běžky)

Polevsko kaplička-Jedličná a na druhou stranu vysílač nad Práchní (trasa Luž30) ... slušně upraveno, v některých sjezdech už je to dost umydlené, což vadí při cestě nahoru(chtělo by to stopu), jinak pořád paráda.

Info ze dne 18.1.
vloženo 19.1.2017 09:02 , Lužické hory (běžky)

Jedličná-kaplička-vysílač nad Práchní-večer s čelovkou -12st. ...vše krásně upraveno,pěkně to ztvrdlo,zimní pohádka.večer projela nově rolba okruh na bruslení po louce nad vlekem.

Info ze dne 9.1.
vloženo 10.1.2017 23:05 , Lužické hory (běžky)

v noci s čelovkou ... okruh na bruslení od kapličky v perfektním stavu - dostatečně tvrdý a velmi široký, 3ka soupaží také velmi pěkná (raději jezdím směr dle Luž30 - tj.z Jedličné na Kytlické pastviny a na Jedličnou esíčkem dolů - protože ikdyž je dost sněhu, tak v zatáčce nad pastvinami často vylezou brzo šutry). díky všem za perfektní úpravu.

Info ze dne 7.1.
vloženo 7.1.2017 20:07 , Lužické hory (běžky)

Jedlová(žel.st.)-Stožecké sedlo...projeto velmi pěkně lyžaři...PodPtačincem-německá magistrála-až nad Hubertusbaude...perfektně řízlé stopy na válcovaném podkladě...chata Luž(super polévka Elixír Luž-pak to jelo samo:-),nahoru nepoužívanou sjezdovkou a průsekem...projeto lyžaři,dále po magistrále pod Trojhran...nejdřív stopa jen od lidí,pak krásná stopa stopovačem vlevo od hřebenovky(Němci se číní:-)...UJána...projeto lyžaři,ale nic moc,směr "pod Suchým vrchem"...pěkná stopa od stopovače,ale dále na Milštejn vypluženo(asi mají lesáci moc nafty:-(...zpět na Kaufmanův Buk...přes paseku jen měkká stopa od lyžařů,Nová Huť...nejdřív stopovač,ale pak už jen stopa od lyžařů...Sv.Antonín...pozor,cesta od Nové Huti směr Svor totálně vyplužená lesníky, lyžovat lze jen na pěkně prošlapané cestě od lyžařů po modré značce,zbytek pěšky...Jedličná,Kytlicképastviny,kaplička,vysílač nad Práchní,kousek zpět a sjezd kolem lomu k benzínce KM Promo(Okrouhlá)...perfektní stopy stopovačem jak od Ski Polevssko,tak od Obce okrouhlá. ... krásných cca 47km za ideálního počasí (stačilo doma namazat 3vrstvy zeleného a drželo to všude bez problémů) ... vřele doporučuji:-)

Info ze dne 5.1.
vloženo 6.1.2017 09:27 , Lužické hory (běžky)

Jedličná-kaplička-vysílač nad Práchní a kolečko zpět. 5ka z Jedličné paráda, trochu měkčí stopa, na Prácheň to bylo jen válcované bez stopovače a na loukách dost zafoukané. Krásné svezení s čelovkou, doporučuji.

Info ze dne 30.12.
vloženo 2.1.2017 10:37 , Hrubý Jeseník (běžky)

Skřítek-Alfrédka-Malý Kotel-Velký Kotel-a zpět se sjezdem na Mravencovku. Pokud se chcete vyhnout davům v okolí Pradědu a netrváte na strojové stopě, tak ideální výlet. Pod Ztracené kameny je potřeba jít pěšky (zpět jsem to asi 1km zkusil sjet, ale jen pro velmi otrlé), pak vrstevnicová cesta perfektní, HS to jela stopovačem za čtyřkolkou, až do Velkého kotle stopa po pár lyžařích, lehce zničená od pěších, ale moc to nevadilo. Sjezd na Mravencovku z Malého Kotle v pohodě ... do půlky koleje od čtyřkolky, ale pak už upraveno rolbou z Karlova, dále jsem nejel ale rolba pokračovala nad Karlov, silnička na Novou Ves se zdála sjízdná, z Maravencovky po modré nahoru v pohodě, ale dolů bych to nejezdil - ke konci občas nějaký kámen ... tj. určitě z Malého Kotle je sjezd bezpečný a lepší. Bufet na Alfrédce zavřený, ale voda v Kotlích příjemně svěží :-)

Info ze dne 26.12.
vloženo 26.12.2016 22:36 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Smědava-Jizerka po Knížecí-Předěl-Smědava-Knajpa a zpět ... příjemná klasika, taková jarní s vlahým deštíkem:-), sněhu dostatek, na KX65(na podkladu) to drželo jak hřebíky a překvapivě celkem jelo.

Info ze dne 23.12.
vloženo 25.12.2016 12:03 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Bedřichov-Hřebínek přes Olivetskou horu ... nejezděte na Olivetskou horu, jsou tam kameny a zničíte lyže!!!, panelka, Smědava a zpět ... všude super, až na tu horu.
Veškeré kolize způsobuje neznalost pravidel!"3. Je-li proříznuta jen jedna stopa a zbytek trati je upraven pro bruslaře, má přednost lyžař jedoucí vpravo, bez ohledu na to, jede-li z kopce nebo do kopce." - viz. http://www.jizerskaops.cz/jizerska-magistrala/pravidla-pro-bezkare/ ... tj. pokud někdo jede ve stopě vlevo,byť s kopce musí jet tak, aby dával přednost stoupajícím (a pokud to neumí a nezvládá, tak ve stopě nemá co dělat, vždy může jet pomaleji!)

Info ze dne 7.12.
vloženo 8.12.2016 12:43 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Bedřichov-Hřebínek-Knajpa-Kristiánov-Bedř. ... na klasiku krásné svezení s čelovkou...konec ve 22hod (v pohodě jedničkové lyže). Od N.Louky jsou koleje od traktoru, ale stopa od lidí slušná. Pak jsou zas koleje z Kristiánova k rybníku. Pro klasiky nejsou koleje větším problémem. Paradoxně už to není nic moc, na základním okruhu, kde je stopa již dost ledová-pro dobrý odraz už by to bylo spíš a klistr, všude jinde v pohodě na V45. Snad sníh to očekávané oteplení přežije.

Info ze dne 3.12.
vloženo 3.12.2016 20:14 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Smědava-Jizerka po Jezdecké-Mořina parkoviště a po Promenádní zpět prostě paráda na jedničkové lyže, krásná tvrdá rychlá stopa, na modré extře to perfektně drželo. skate by byl taky super ... protaženo rolbou. Nahoru na Knajpu už to je o poznání horší, kroužek kolem Smědavské hory s krásným výhledem ... prostě na druhou stranu od Smědavy neupravováno, pouze projeto lyžaři, zase o poznání méně lidí. Parkoviště na Mořině praskalo ve švech, Smědava je příjemnější ... akorát je zavřená hospoda, ale Kiosek to jistí.

Info ze dne 19.1.
vloženo 19.1.2016 23:59 , Lužické hory (běžky)

Polevsko: od kapličky klasickou 5ku - je potřeba ji jezdit ve směru Luž.30(nikoliv jak se jede Polevská lyže), tj. vyhnout se sjezdu ke Kytlickým pastvinám, tam jsou prostě kameny - jediné místo na celé trase, ale na ničení lyží to stačí(pokud to jde člověk do kopce tak není problém), stopa trochu horší-"vyšmatlaná", jinak bruslařský okruh kolem louky hezký, kroužilo tam plno lidí ... pak od kapličky k vysílači, dolů na Prácheň, zpět až k hřišti - všude kvalitní stopy-nádhera naprosto doporučuji ... večer s čelovkou, -10st., drželo to pěkně na zeleném s lehkým přetření modrým

Info ze dne 10.1.
vloženo 10.1.2016 18:46 , Lužické hory (běžky)

Stožecké sedlo- Pod ptačincem, po něměcké straně a pak po lyžařské cestě na chatu Pod Luží, zpět přes německou (hned průsekem nad sjezdovku-červená je samý kámen) stranu po magistrále, sedlo pod Ptačincem, kousek do kopečka a z JV strany pod Pěnkavčím vrchem - nejlepší úsek... a k autu. ...sněhu dost málo 2-10cm, je to na kameňačky, sjezdům je potřeba se vyhnout, nebo sejít ... ale stromy zasněžené, takže pro turisty pohádka a na trénink (pokud člověk neřeší pár škrábanců) taky v pohodě.

Info ze dne 5.4.
vloženo 5.4.2015 16:20 , Lužické hory (běžky)

okruh: Stožecké sedlo, zprava kolem Pěnkavčího vrchu, po lyžařské cestě na chatu Pod Luží, zpět přes německou stranu po magistrále, sedlo pod Ptačincem a k autu. ...sněhu celkem dost 10-15cm, tam, kde se pohybují jen lyžaři, tak je to super, jinde bohužel hodně rozšmatlané od pěšáků:-(, asi nejmíň sněhu bylo od sedla pod Ptačincem na Stožecké sedlo, zde už je to místama vytáté (zatím lze objet bez sundávání lyží). Je to určitě na starší lyže, ale jako dubnové svezení super.

Info ze dne 11.2.
vloženo 12.2.2015 08:16 , Lužické hory (běžky)

Stožecké sedlo, doprava kolem pěnkavčího vrchu, hranice - stopa od lidí, po hranicích směrem k chatě pod Luží (přímo k chatě pak zas už jen od lidí) a na německé straně strojová stopa velmi dobré kvality (pod Ptačincem, celá německá magistrála a dolů na Neu Sorge, tvrdá, večer umrzlá (nově projetá po oblevě), krásné svezení, sněhu dost na jedničkové lyže, na fialovém klistru to při cca -1st.C jelo parádně.

Info ze dne 21.1.
vloženo 21.1.2015 19:37 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Pustevny: http://beskydska-magistrala.msregion.cz/zima/ Trasa 5D, závodní 5km-pouze na bruslení, občas trochu hlíny. 5E(9km) je ideální v déce cca 8km-klasika i skate, ale pak je tam úsek asi 1km v nejnižším místě, kde je to na pěší chůzi (málo sněhu,štěrk), 5C-směr chata Mír-ideální na klasiku, v ploše na bruslení občas vyrytý nějaký ten kámen, na chatu Mír ovšem nelze dojet, dole už chybí sníh. 5G perfektní na bruslení i klasiku. Celkový dojem velmi dobrý, nejlepší běžkování v Beskydech, když níže je to jak na jaře.

Info ze dne 20.1.
vloženo 21.1.2015 19:25 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Bumbálka směr Polianky, ledová rozbytá stopa, jsou tam kameny, kořeny ... sněhu okolo dost, takže alternativní stopy přes louky parádní, ale na magistrále jenom na šutračky a pro nadšence.

Info ze dne 17.1.
vloženo 18.1.2015 12:11 , Hrubý Jeseník (běžky)

Trasa J70 - Skřítek-Žlutý potok občas nějaký ten kamínek nebo hlína-lze se vyhnout, od Žlutého potoka již perfektně řízlá stopa na Alfrédku-na jedničkové lyže, Alfrédka-Jelení studánka-slušně šláplé od turistů, hřeben sjízný až na vrchol Vysoké Hole-zde tak 500m sníh vyfoukaný, nutno jít pěšky. Ovčárna-ČHS - slušně projeté rolbou(2stopy klasika,skate), ve sjezdu ze Švýcárny pár vydřených míst, lze vpohodě objet. Hřebenovku z ČHS jsem vynechal a vrátil jsem se po lyžařské cestě. Na Praděd lze dojet cca 200m pod vrchol, pak vyfoukaný asfalt. V součtu perfektní lyžování, zvlášť okolí Alfrédky krásné stopy s minimem lidí, bufet otevřený. Při odjezdu z Pradědu začalo sněžit, a ráno v Horním Benešově tak 10cm mokrého sněhu ... ale nahoře to bude dnes perfektní.

Info ze dne 1.1.
vloženo 1.1.2015 21:11 , Lužické hory (běžky)

Polevsko: Okruh od kapličky nad vlekem - uválcováno i na skate (občas leze tráva takže dvojkové lyže), jinak pěkné svezení. Okruh od kapličky na Prácheň k vysílači je na starých lyžích sjídný, ale s místy koukajícími kameny, bohužel jsem potkal ve stopě auto, takže docela slušnou stopu od lidí dost zničilo :-(

Info ze dne 1.1.
vloženo 1.1.2015 21:06 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

vím, že to sem nepatří, ale když čtu tu diskuzi o přednosti v jízdě a rady: " uhýbám vždy.." apod., tak už chápu, proč je tolik zbytečných kolizí.
Na širší cestě(všechny rolbované cesty, byť úprava proběhla třeba před týdnem) přednost má vždy člověk jedoucí vpravo... když někdo jede levou stopou, protože je vyřízlá a lepší, tak musí vždy ustupovat, ať jede z kopce, či do kopce a za případnou kolizi je odpovědný tento člověk (a pokud si netroufá vystoupit z kopce ze stopy, tak tam nemá co dělat a jet po pravé straně třeba pluhem).
Pravidlo o přednosti lyžaře z kopce je pouze v případě jedné stopy třeba jeté lyžařem nebo skútrem - bohužel tohle pravidlo na rolbovaných cestách je nesmysl, byť si někteří jedinci myslí opak a tento mýtus defakto z historie lyžování pořád přežívá.
Prosím proto všechny, jezděte vpravo a dávejte přednost uhnutím do pravé strany.(tj. kdo by uhýbal "do příkopu" má přednost)

Info ze dne 29.12.
vloženo 29.12.2014 23:40 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Souš-Smědava: ráno pěkně projeté od lyžařů...dokud mě málem nepřejelo auto ze spoda a nerozrylo stopu (nešla by zavírat závora? kvůli takovým idiotům,rolbař by ji musel otevřít), na Knížecí cestě na jednom místě pár kamínků pod stromem, k Václavíkové studánce na "oko" krásné, ale míst s kamínky hlavně níže celkem dost - tam lze jet jen s velkou opatrností, Promenáda a okolí perfektní. Zpět na Souš po silnici už projela rolba se stopovačem, takže zpět k autu pěkné svezení.

Info ze dne 28.12.
vloženo 28.12.2014 21:06 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Smědava-Knejpa-Josefův Důl-zpět-Kristiánov-Krásná Máří-Smědava ... podmínky nad očekávání dobré, sněhu je sice celkem málo a člověk píchá občas až do asfaltu, ale až na pár kamínků(drobný štěrk) při sjezdu na Kristiánov a pak na panelce, kterým se dá celkem vpohodě vyhnout naprosto bez škrábnutí. Sníh super, na zeleném to krásně stoupalo. V pohodě na dvojkové lyže.

Info ze dne 27.12.
vloženo 27.12.2014 19:14 , Lužické hory (běžky)

Polevsko: Na louce od Kapličky je na "travních" lyžích pěkné svezení (kdyby pod tím prašánkem cca 10cm byl podklad, tak to nemá chybu) do lesa nemá smysl jezdit, tam drhnou kamínky (tak cca 5cm sněhu).

Info ze dne 22.12.
vloženo 23.12.2014 10:08 , Hrubý Jeseník (běžky)

Ovčárna-sedýlko rolbou na bruslení a 2 stopy, ze sedýlka na Švýcárnu jsou stopy skútrem, ale je to na dvojkové lyže-občas tráva, nějaký ten kamínek. Ze sedýlka na Praděd je to tak 500m super, pak kousek příkopou a závěr je vyfoukaný na asfalt - tj. s lyžema v ruce. Ze Švýcárny se dá pokračovat až na Červenohorské ... ale na kameňáčkách, hlavně sjezdy jsou bohužel neřešitelné bez škrábnutí (chybí podklad, takže je potřeba nebrzdit :-), bez sundání jsem to proletěl jenom s pár škrábanci, ale je to pro nadšence, pak ale traverzová cesta cca délky 6km je pěkně projetá lyžaři, tam je to pěkné svezení (pokud to ovšem neodtálo- bylo to tak 10cm mokrého sněhu, takže stačí den tepla a je to pryč).

Info ze dne 12.2.
vloženo 13.2.2014 06:53 , Lužické hory (běžky)

Už to "skoro" nejde...ze Stožeckého sedla na Ptačinec to je 50% přenášení, pak už na kameňačkách se dá dojet až na chatu Pod Luží (okolo Luže je skoro jedno jestli po značce, nebo po lyžařské cestě), zpět německou stranou to bylo docela ucházející. Přejezd po žluté ze Žitavské magistrály na Ptačinec trošku o ústa, ale bez sundávání. Nejlepší je cesta od Ptačince východní stranou kolem Pěnkavčího vrchu až po sjezd k magisrále(sjezd moc nejde), po magistrále s jedním přenešením zpět na sedlo. Pokud nenapadne, tak je to jen pro velké nadšence ačkoliv je s podivem, že nějaký sníh (led) se drží.

Info ze dne 2.2.
vloženo 3.2.2014 09:47 , Lužické hory (běžky)

Postřehy ze čtvrtka a neděle. Sněhu není opravdu moc, je to "travní" lyžování, ale na starých lyžích to jde. Od kapličky přes plán je to dost sfoukané, u lesa je stopa slušná, na hlavní cestě na polevské pastviny je vrstvička sněhu, na které se docela dobře jede, kameny jsou u křížku, tam se tomu nedá vyhnout, bohužel po této cestě prošel dav volů a krav(i stopou), takže se podmínky oproti čtvrtku zhoršily. Od pastvin na Jedličnou je to totálně nesjízdné. Kočárovku rozjezdily auta , takže taky nic. Nejlepší podmínky jsou spíš na druhou stranu od kapličky směrem na Prácheň, na cestě v lese jsou kameny, ale celkem to projet lze (na starých lyžích!), na loukách, především na první to vypadá jako v zimě, tam je sněhu dost, u vysílače se to obkroužit taky dá dobře až na pár krtinců. Jinak atmosféra je super, stromy zapadané, ojíněné ... chybí akorát ten sníh na zemi, ale lyžařů jsem potkal docela dost.

Info ze dne 30.11.
vloženo 2.12.2013 10:18 , Hrubý Jeseník (běžky)

Ovčárna-Švícárna urolbováno a vyřízlé 2 stopy, tak 50cm sněhu, -6st., dále na Červenohorské projeto pouze lyžaři (dole tak 15-20cm sněhu, +1st.), ale na klasiku slušné, kameny nikde, takže lze i na dobrých lyžích. Na Praděd jen jedna stopa a dost foukalo. Parádní lyžování na úvod sezóny.

Info ze dne 4.4.
vloženo 5.4.2013 14:09 , Lužické hory (běžky)

okolí Luže nejlepší sněhové podmínky za celou zimu ... projeto ze Stožeckého sedla, Pod Ptačincem, pak na německou stranu do Neu Sorge, po lyžařské magistrále německem na chatu Luž a pak od Trojhranu druhou stranou kopce zpět do sedla. Sněhu všude plno, stopy od turistů dobré kvality, v Německu a v okolí Luže jsou upraveny skůtrem.

Info ze dne 22.1.
vloženo 25.1.2013 10:29 , Vsetínské Beskydy (běžky)

Ve Velkých Karlovicích probíhá úprava na Karlovskou 50ku, perfektně upravené traverzovky - nový netknutý manžestr, na straně stopa stopovačem, dole v údolí tak 5cm sněhu na kvalitním podkladě. Jediné horší místo bylo v místě ve sjezdu k pile, kde zrovna rolba nahrnovala z louky sníh, ale do rána to předpokládám upraví.

Info ze dne 31.12.
vloženo 2.1.2013 11:50 , Hrubý Jeseník (běžky)

Ovčárna-Švícárna-ČHS a zpět + Praděd ... slušný sníh, bohužel neslušní turisté, kteří i na 15m široké cestě vlezou na kraj a dupou ve strojově upravené stopě - sjezd ze Švícárny, v zatáčce v korýtku lesem sundejte na těch 50m lyže-jsou tam kameny a i rozházené kamínky (nedá se tomu úplně vyhnout)...ještě 29.12. to bylo bez kamenů, paseka již úplně v pohodě šusem, jinak slušné i na bruslení, zkratka po modré krásně vysněžená - na cestu dolů ideální...., pak poslední úsek na Praděd vyfoukaný jako skoro vždy .. .ale to už je tak 200m a za toho panáka Pradědu na Pradědu to stojí :-)

Info ze dne 30.12.
vloženo 2.1.2013 11:41 , Hrubý Jeseník (běžky)

od rozcestí"maravencovka" - Alfrédka ... dostatek sněhu na lyžařské cestě přes rozcestí na Malý Kotel, turisty krásně projetá cesta na Skřítek - pěkný sníh, dvě stopy, hřeben překvapivě dobře sjízdný-prašánek (jenom při výstupu na Ztracené kameny je nutno občas sundat lyže), sjezd z Jelení studánky na Alfrédku kolem tyčí trošku pro odvážné, ale lze oběhnout po značce pěšky, pak už v pohodě. Celá cesta z Alfrédky přes Malý a Velký Kotel pškně projetá turisty na klasiku ... z Velkého kotle zpět do Karlova ale už je nutno jít pěšky. Ze zpráv od kamarádů - na Nové Vsi okruh na klasiku i bruslení na loukách, lze bruslit i po hlavní cestě z Nové Vsi na Alfrédku (asi raději na horších lyžích, ikdyž snad bez kamínků).

Info ze dne 24.1.
vloženo 25.1.2012 08:43 , Lužické hory (běžky)

Asi nepřekvapí, když napíši že jsou na Polevsku ideální podmínky ... základní tratě najety stopovačem (na bruslení okruh najetý ale není), sněhu dostatek.

Info ze dne 1.1.
vloženo 1.1.2012 19:17 , Východní Krušné hory (běžky)

Okruhy kolem Klínů stále v pohodě, ale bylo 8st. a sníh strašně mokrý a mizí před očima.

Info ze dne 31.12.
vloženo 31.12.2011 19:04 , Východní Krušné hory (běžky)

Jeli jsme z Mníšku Německem na Heidelberg, pak nahoru na magistrálu a směr Dlouhá Louka, zpět po magistrále na Klíny a do Mníšku. V Německu vše projeto jak na bruslení tak stopovačem, teď je to po sněžení perfektní, ale někde je jen cca 10 cm prašanu bez podkladu, magistrála projeta rolbou k oboře, úsek kolem přehrady Fláje je projet jen skútrem, za oborou už zase najeto rolbou z Dlouhé louky. Klíny a dolů do Mníšku upravené rolbou jak pro bruslení tak klasiku, kolem Klínu už jezdíme 3 dny a i před novým sněhem to bylo slušné ... dnes super lyžování při sluníčku na pěkném sněhu.

Info ze dne 28.12.
vloženo 28.12.2011 20:16 , Lužické hory (běžky)

Obleva skoro znemožnila lyžování, pokud je někdo hodně fanatik, tak na starých lyžích si "svůj kilometr" sněhu najde, louky jsou hodně vytáté - mezi 0-15cm sněhu, v lese je 5-15cm. V obci pod tratěmi to bohužel vypadá optimističtěji, než to ve skutečnosti je.

Info ze dne 25.12.
vloženo 26.12.2011 18:19 , Hrubý Jeseník (běžky)

Ovčárna-Švícárna-Červenohorské a dále ... stopa na klasiku a bruslení byla najeta až odpoledne ke Švícárně, dále na Červenohorské sedlo projeto pouze 2-mi skútry,při bruslení bohužel člověk musel ničit 1 stopu od turistů. Dále na Vřesovou studánku bylo cca 10cm prašanu na původně urolbované trati. Při zpátečním stoupání v posledním úseku na asfaltce na Praděd byl jen klasický problém dost rozbité podložky od pěších turistů a začalo sněžit. Na vrcholu -9st., u Figury -5st., parádní sníh, škoda jen, že se upravuje jen hlavní trasa a nic více(např. okruhy kolem Kurzovky by hodně pomohly, aby se oddělili turisté od tréninků). Honza

Info ze dne 22.12.
vloženo 22.12.2011 22:03 , Lužické hory (běžky)

Okruhy z Jedličné k vleku a k práchenské silnici po sněžení znovu upraveny pro klasiku, sněhu mezi 20-30cm-úplně vklidu na nových lyžích, dokud pořádně nepřituhne tak kousek trati nad Kytlicí nebude nic moc, teče tam voda, do poloviny se dá jet i kočárovka(pak už to je vypluhované lesníky). Jinak super svezení, na červeném sádle to celkem drželo. Škoda že se oteplilo, v úterý bylo sněhu méně, ale zase krásný a akorát tvrdý.

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.