Marena - profil uživatele

Registrován od 7.1.2013, vložil celkem 37 příspěvků.

Jezdím na běžkách?
Ano
Jezdím na sjezdovkách nebo na prkně?
Ne

Vložené příspěvky:

Info ze dne 24.2.
vloženo 24.2.2018 16:53 , Okolí Suchého vrchu a Čenkovic (běžky)

Za účelem vyježdění čtvrteční hospody dnes z ČV sedla přes Hvězdu, 5 bratří ke 3 pánům, dál přes Těchonínský les k Boudě a zpátky ke 3 pánům a severní cestou na sedlo. -8°C, skoro celou dobu sněžilo. Stopy krásně tvrdé, ale kvůli větru plné bordelu. Sněžení mělo ale za důsledek, že čerstvý sníh sice nejel, ale zas ten slončík aspoň zakryl. S výjimkou úseku k Hvězdě kupodivu provoz docela v pohodě. Psí závody ze sedla ve směru na bukovku vůbec nevadily.

Info ze dne 9.2.
vloženo 9.2.2018 18:37 , Deštné v Orlických Horách a okolí (běžky)

Dnes jen odpolední vyjížďka z Deštného po bunkrovce na Šerlich a Šerlišský mlýn. V akci byly všechny rolby, tak jsou parádní stopy po celých Orličkách. Sluníčko se dnes nekonalo, nahoře mrak, -5°C, aspoň to pořádně vymrzne před víkendovým náporem. Kupujte samolepky, ať je na údržbu, protože tohle stojí za to!
Fotka zde: https://m.facebook.com/groups/852485418256379?view=permalink&id=870823243089263

Info ze dne 8.2.
vloženo 8.2.2018 18:29 , Deštné v Orlických Horách a okolí (běžky)

Od lanovky přes Luisino údolí na Jelenku. Pak po hřebeni až na Anenský vrch a zpět přes Velkou Deštnou a Šerlich, bunkrovkou dolů do Deštného. Nový sníh- dole tak 5 cm, na hřebeni až 10 cm. Stopy zapadané, kde to bylo v úterý projeté rolbou, tak je to furt dobré, ale od Jelenky dál už je to jen prošláplé prostředkem , tak je to mělké a křivé. Ale snad to zítra upravěj. Na Deštné -4°C, já jel na finálovém Skigo, ale jinak modrý extra jasná volba.

Info ze dne 6.2.
vloženo 6.2.2018 17:37 , Deštné v Orlických Horách a okolí (běžky)

Ze Šerlichu nejdřív s dětmi kolečko na V. Deštnou. Jižní trasa najetá od neděle, trochu zapadaná novým prašanem, hlavní magistrála čerstvě najetá. Pak od Masaryčky pres Polomské sedlo na Vrchmezí a bunkrovkou dolů. Taktéž čerstvá stopa. Sjezd uplně paradni a bezpečný. Od poslední serpentiny je lepsi to sjet po loukách. Krtincům se dá vyhnout. Rolba jela až k nároďáku a ajela kolecko na zavodnich tratích. Dole je ale snehu málo, tak dp stopy leze hlina. Celý den tak -8°, azuro, prašan- prostě ráj.;-)

Fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/869056629932591/

Info ze dne 2.2.
vloženo 2.2.2018 14:36 , Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí (běžky)

V sobotu se kromě dětských závodů jede ještě skate od 13:00! Tak je otázka, jestli po trase závodu bude vůbec vyřízlá klasická stopa...

Info ze dne 27.1.
vloženo 27.1.2018 20:32 , Hrubý Jeseník (běžky)

Že Žďárského potoka přes žlutý potok k zeleným kamenům. Pak přes Ostružnou na Alfrédku, přes Malý kotel na mravencovku a zpět. Pak ještě pod ztracené kameny a od Alfrédky dolů do Staré vsi. Ráno O°C, odpo už asi lehce nad nulou. Bylo to ještě na tuhé, ale tak tak. Bral to až žlutý Skigo. Dlouho nesnezilo, tak to ve stopě začíná být špinavé, pod stromama napadaný led a s ním větvičky, nejvíce a tak. Ke žlutém potoků už je stopa místy prořízlá až na asfalt. Nad mravencovkou ke to špinavé a rozbité, občas díry, jak teče voda. Jinak sněhu furt dost. Včera najeté stopy tvrdé, paráda

Info ze dne 18.1.
vloženo 18.1.2018 18:14 , Brno (běžky)

V Brně, zdá se, vypukla lyžařská horečka. Na Hádech prošláplé stopy v lese směrem na Spálenisko i všemi směry po loukách kolem kamenolomu. Dtto prý medlánecké letiště. Sněhu tak 15 čísel, +1°C, zatím je to na tuhý a docela to jede.

Info ze dne 6.1.
vloženo 6.1.2018 19:16 , Králický Sněžník (běžky)

Po magistrále přes Vileminku na Lavičky a zpět. Dá se už asi 400 m za závorou, dál asi 2 km občas bez stopy, ale lze í na dobrých lyžích. Poslední úprava ve čtvrtek, tak se to dost boří, pro bruslare asi dost dřina. Nahoře 1 místo, kde je už jen led, ale lze po kraji objet. V posledním žlabu před lavičkama nutno přenést pres potok. Firnovaté i nahoře, flexi klistr to moc nebral, chtělo to červený. Odpoledne se to vybralo, nádherné výhledy, ve stínu se začlo rychle odhlasovat, takže stopa ve sjezdu rychlá a v tom oranisti to byl zpátky v příštích sjezdech docela adrenalin. Jestli na zítřek upraví, bude to pecka.

Info ze dne 27.12.
vloženo 27.12.2017 15:43 , Králický Sněžník (běžky)

Nahoře na slamence pořád parádní podmínky, sice občas bordel ze stromů ve stopě, ale včera projeté stopy furt dobré. Jen magistrála tak 2 km od závory ledovatá, dál už ok.

Info ze dne 30.11.
vloženo 30.11.2017 20:18 , Brno (běžky)

Na klajdovce 10 cm sněhulákového sněhu. Z kopanin po šumbeře k vyhlídce na seřadiště. Odspodu do toho jde voda a pěšáci to tam hned rozšlapou, ale na Brno dobrý a třeba to chvíli vydrží. Dole v Líšní ještě pršelo, ale na Hádech padal sníh.

Info ze dne 3.2.
vloženo 3.2.2017 21:05 , Deštné v Orlických Horách a okolí (běžky)

No, bude to loterie, ale jestli bude sypat podle předpovědi, tak je to jasnej mikrokontakt...zatím teda ale bez záruky...
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 3.2.: Ahoj, v Neděli mám jet v Deštném Orlický Maraton.
Z předpovědi počasí jsem docela vyděšenej.
Chvíli déšť, chvíli sněžení.
Chci se zeptat, jak to tam vypadá a jestli to je ještě na tuhý, nebo už na klistry?
Popřípadě, jestli znáte někdo přesnější předpověď :-))
Dík za info.)

Info ze dne 21.1.
vloženo 21.1.2017 19:53 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

od sjezdovky v Novém Jimramově přes Pavlovice, Míchov, Skalský dvůr a Zubří na Studnici, pak přes Tři Studně a, Kadov, Kuklík a Odranec zpátky.
Okolo Jimramova oproti centrální části okolo Třech studní minimum lidí, stopy krásně vymrzlé a skoro neporušené, ale taky méně sněhu a tím pádem mnohem víc trávy a hlíny ve stopě. Z Odrance na Věcov jela rolba kus cesty lesem po silnici, tak se to tam hůř hledá a musí se kousek lyže poponést.
Bystřické stopy okolo Skalského dvora vedle stop na klasiku souběžně i pás na bruslení.

Info ze dne 16.1.
vloženo 16.1.2017 18:12 , Brno (běžky)

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 15.1.: Jsou tu někde i vysoustružené stopy, nebo jsou to všechno turistické? Díky.)
Jedině v Jinačovicích na golfu - ale dle jejich stránek zatím ještě nenajížděli. Jinak pár let zpět něco najížděli skútrem na polích mezi Slatinou a Líšní.

Info ze dne 15.1.
vloženo 16.1.2017 18:08 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

Ještě dodám, že cestou zpět z NMNM jsme viděli strojovou stopu podél silnice mezi Zvolí a Dolní Rožínkou. Na stránkách Dolní Rožínky opravdu píšou, že "lyžařská trasa z Dolní Rožínky, směr Zvole, Rozsochy a Bystřice nad Pernštejnem, je prohrnutá." Akorát těžko říct, jaký tam bude provoz a jestli se to nezafouká

Info ze dne 15.1.
vloženo 15.1.2017 20:54 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

Asi jsem měl větší kliku než Eda, ale celý den jsem jel ve strojové stopě. Sněhu hodně, tak se dost boří hůlky. Nejhorší to bylo na čerstvě projetém okruhu od rozcestí nad Kuklíkem přes Sněžné, Milovy a Blatiny. A ani lidí nebylo nějak nesnesitelně moc. Na Fryšavě jsme teda byli o půl jedenácté a na Sudnici až ve dvě - přes poledne bylo asi fakt narváno skoro všude.

Info ze dne 14.1.
vloženo 14.1.2017 16:28 , Brno (běžky)

Prýgl od přístaviště až skoro do Vev. Bítýšky, ideální pro trénink soupaže. Stop dost, občas v nich je po oblevě voda, ale dá se a do zítřka to třeba ještě zmrzne.

Info ze dne 8.1.
vloženo 8.1.2017 20:25 , Okolí Suchého vrchu a Čenkovic (běžky)

Bacha při sjezdu k Výpřeži, je to tam sfoukaný a lezou docela velký šutry...

Info ze dne 7.1.
vloženo 7.1.2017 17:23 , Podorlicko (běžky)

Kozlov nad Českou Třebovou: cca 30 cm prašanu, stopy najeté skútrem všude okolo po loukách i dál k Pekláku a nad Přívrat, dál na Andrlův chlum projeto od lidí. Na turistiku ideální, ale na to, jak idylicky zima vypadá, to má pár much - že na sfoukaných místech, kterých je naštěstí jen pár, leze tráva by až tak nevadilo, ale jinak spousta krtinců, nad Přívratem je stopa najetá po zoraném poli, tam to teda škrtá dost, v lese se taky občas objeví dost nečekaně šutry. Prostě na výlet na turisťačkách paráda, s jedničkama radši na Sucháč. Doporučuji útulnou hospůdku dole v Kozlově.
pro Martina: jo, okruh na louce je projetý i na skejt, ale dost se to boří

Info ze dne 30.12.
vloženo 30.12.2016 17:53 , Vsetínské Beskydy (běžky)

Velkými Karlovicemi od Miloňova údolím na Babskou, pak zpět až na závodiště. Vzal jse,m si radši kameňáčky, ale mile mě překvapilo, jak skvělé jsou podmínky. Sněhu sice není moc, ale právě od Miloňova nahoru je to v klidu i na dobré lyže. Špatný je jen úsek od kluziště dolů za pilou, tam je led. Jinak tvrdá stopa, přemrzlý sníh, na kterém to jede. Navíc dnes parádně slunečno, že ani patlání klistrů nemohlo zkazit dojem.

Info ze dne 28.12.
vloženo 28.12.2016 18:39 , Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí (běžky)

Od Haničky na Šerlich a zpět. Po celé trase perfektní podmínky- dole pevný podklad a na tom čerstvý sníh. Jen na začátku občas ledovaté, ale bez šutrů. Mohly být tak -2 až -3°C, na extráč to není, ale cokoli teplejšího to bere parádně. (pro Aleše)

Info ze dne 4.12.
vloženo 4.12.2016 20:06 , Okolí Suchého vrchu a Čenkovic (běžky)

Dnes nádherná lyžovačka, asi jako všude. Nejlepší začátek zimy za posledních 10 let. Vše upraveno, stopa pěkně tvrdá. Ale bacha! Sněhu ještě není tolik a občas lezou šutry. Takže raději starší lyže, kterým nevadí sem tam nějaký škrábanec!

Info ze dne 24.1.
vloženo 24.1.2016 20:20 , Hrubý Jeseník (běžky)

Klepáčov - Skřítek - Rabštejn, sněžení, 0°C, takže mejdlo. Sněhu zdánlivě dost, ale na několika místech to rolba obrátila a nahoře je špína (což až tak nevadí), ale občas i kamínky (což je trochu horší, ale dá se vyhnout), nejhorší kousek před chatou, v hustým lese, tam lezou i větší šutry - je třeba dát bacha. Jinak ve stopě je to mydlilo a mimo ni naopak parádně lepilo, takže vybrat správnou mázu byla alchymie. dopoledne to ještě šlo, ale po dvanácté do toho začal padat takovej divnej sníh. Mikrokontakt držel dobře, ale odpoledne se začal chytat - chtělo to jemnější šmirgl. Z vosků se dehťáky Start nechytli, naopak dobře držel črvený Swix" sádlo. Dvěma slečnám s obříma bakulema ;-) (na lyžích pochopitelně) jsem přes červené Skivo přemazával oranžový Ski-go, ale docela si to pochvalovaly.

Info ze dne 7.1.
vloženo 7.1.2016 18:25 , Brno (běžky)

Hády +1°C, odměk, ale zatím to drží,na magistrále i dalších cestach zhusta uježděno a udupáno, ale aspoň to trochu jede, dalších lyžníků taky docela dost, jestli na to v noci něco napadne, tak bude zítra pěkné svezení...

Info ze dne 5.1.
vloženo 5.1.2016 15:32 , Brno (běžky)

Taktéž Hády: -6°C, 7 cm prašanu, je to jen na kamenačky, ale i tak furt lepší než v Jizerkách. Stop i lyžařů povícero, ale jako obvykle to hned rozdupou pěšáci a jiná zvěř.

Info ze dne 8.3.
vloženo 9.3.2015 08:33 , Hrubý Jeseník (běžky)

Skřítek - ČH sedlo v rámci Jesenické 70: po trase tolik druhů sněhu, že se na to fakt nedá pořádně namazat. Dole ráno tvrdé, odpoledne kaše, v lese led a začíná lézt špína. Tady jsou jasnou volbou klistry. Cca od 1000 m vlhký sníh, ve stínu prašan, na osluněných místech se to mění, místy zrcátka, místy už kaše. Celkově rozhodně na tuhé vosky, protože s klistrem to děsně drhne. Je protažená strojová stopa ze sedla přes Klín a Jezerníky, to bývá jen výjimečně. Stejně tak jela rolba od Ovčárny na Vysokou holi, dál k Jelení studánce asi jel jen skůtr, stopa tam každopádně je, i když strojovka to zdaleka není - sjezdy jsou velmi zábavné :-)

Info ze dne 24.2.
vloženo 24.2.2015 21:36 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Stadion - Nová Louka - Pod Kristiánovem - kolem Vodojemu a chaty Věčného mlčení - Rozmezí - Čihadla - Žďárek - Hřebínek - Olivetka - Vládní - Stadion: "mazal" jsem mikrokontakt a povětšinou to drželo skvěle, až odpoledne to začlo při +5°C podkluzovalo. Co se týče skluzu, ten jsem moc neřešil, ale přesně jak píše Pavel - tam, kde to neujela rolba, to zoufale nejelo. Stopy po noční rolbě zpravidla v dobrém stavu - spíš úměrně počtu lidí...

Info ze dne 22.2.
vloženo 22.2.2015 17:03 , Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice (běžky)

Čerťák - Ručičky - Krak. snídaně - Vosecká - Celnice (říká se této části Terex?) - autocamp: stopy na klasiku vyřízlé perfektně, hlavně v druhé půlce, ale už je to plné špíny. Na stoupání Swix vario, drželo to dobře, ale místy to trochu namrzalo. Už od rána drobně sněžilo a dost to ten čerstvý sníh brzdil. Sjezd z Vosecké s ledovými plotnami, ale dalo se to bez problémů splužit.

Info ze dne 21.2.
vloženo 21.2.2015 18:32 , Hranice Jizerských hor a Krkonoš (běžky)

Z Tesařova okruhy kolem Hvězdy: Je to tvrdý, stopy na klasiku držej a jede to skvěle, na skate to musí být ještě lepší. Kde jsou stromy blízko, tam je bohužel ve stopě napadaná spousta bordelu, která drhne. Jeli jsme na obyč. klistr Swix Universal a drželo to skvěle, ale to svinstvo se do toho dost chytá.

Info ze dne 15.2.
vloženo 15.2.2015 20:33 , Hrubý Jeseník (běžky)

Traťovka - Hvězda - Skřítek - Pod Ztr. kameny - Alfrédka - okruh kolem Ostružné- Zelené kameny- Žlutý potok - Skřítek - po zelené Rabštejn - Hvězda - Traťovka: povětšinou perfektní stopy, počasí z pohádky, odpoledne na slunku odměk, směs klistrů Rode violet spec+Rode rosa+ Swix vario držela prakticky všude. Horší úseky ze Skřítku pod Bílý kámen (obě trasy), část sjezdu ke Žlutému potoku a některé části zeleného okruhu ze Skřítku na Rabštejn - vesměs už jsou stopy hodně špinavé.

Info ze dne 14.2.
vloženo 14.2.2015 19:01 , Hrubý Jeseník (běžky)

Kouty - Dlouhé Stráně: perfekní široké stopy, nahoře parádní sníh na tuhé vosky, ale taky pořádný fukejř, který jednak stopu trochu zafoukával, druhak byl i nepříjemný pro lyžníky. Lidí pomálu, ono vyhrabat se sem odspodu je docela makačka a za lanovku dá člověk 175 Kč. Ale pokud vyjde počasí, tak si člověk užije fantastické výhledy a perfektní stopy.

Info ze dne 12.2.
vloženo 12.2.2015 18:40 , Králický Sněžník (běžky)

Tip na oblast trochu stranou zájmu: Jeřáb, Severomoravská chata a okolí, super svezení, perfektní stopy. Nastupoval jsem z Písařova - v tom prvním lesíku leze občas nějakej šutr a při sjezdu je třeba dát bacha. Od Hájenky doprava k Čečeli se stopou prošel kůň , ale nic hroznýho. Dál paráda. Sjel jsem to i do Šanova - je protažená i odbočka na Křížovou horu a potom i na Horní Hedeč - všude pefektní tvrdá stopa, kde leze trochu hlíny, dá se vyhnout. Možná bude trochu problém s mázou, dole je to na klistr, který se ale ve sjezdu při plužení rychle sjede. Nahoře to k mému překvapení bral tuhý fialový, ačkoli teploměr na SM chatě ukazoval +2 - ale v lese je určitě chladněji. Stopy jsou tvrdé, vymrzlé, jen mezi nimi není moc prostoru na bruslení a ze stromů už začíná paadat bordel, tak to už není úplně čisté a občas to zadrhne.

Info ze dne 5.2.
vloženo 5.2.2015 10:15 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

@jaryn: doporučuju sledovat, kde jsou najeté stopy rolbou, a podle toho se rozhodnout. Sleduj zde: http://lyzovani.nmnm.cz/ + http://info.bystricenp.cz/ + http://www.ski-zdarsko.cz/
Okruh ski hotel - Vlachovice - Sklené - Fryšava - Kadov - Kuklík - Studnice - Rokytno - ski hotel by mohl těch 30 km mít

Info ze dne 30.12.
vloženo 30.12.2014 21:31 , Vsetínské Beskydy (běžky)

Dnes v Karlovicích dopoledne stále drobně sněžilo, max 15 cm prašanu, po loukách to jde, jinde drhne, po stopách zatím ani památka. Včera Dušná - Cáb,, max. 10 cm, ušlapáno od pěšáků, na kamenačkách jakž - takž, občas to jelo pěkně, na pár místech, kde sou na asfaltu kamínky, to drhlo

Info ze dne 28.1.
vloženo 28.1.2014 13:31 , Deštné v Orlických Horách a okolí (běžky)

No je dle očekávání odložen - stačí se podívat na stránky...

Info ze dne 19.12.
vloženo 19.12.2013 20:38 , Rychlebské hory (běžky)

Dnes z Petříkova kolem Císařské b. na Paprsek, potom 3x Pralinka a zpátky do Petříkova.
K Černému potoku stopa zničená (projel tam traktor) - kus je lepší lyže nést, sjet se to dá, ale s dobrýma lyžema bych neriskoval. Od Č.p. dál je sněhu dost, ale je jak beton - výhoda je, že stopy drží a šutry jsou schované, byť občas jen těsně. Nahoře od Císařské je to i relativně čisté, bordelu ve stopě je jen minimálně.
Pralinka, co se týče sněhu a stavu stop, tak dobrá kromě těch dvou úseků zmíněných v předchozím příspěvku. Rozhodně proto jet po směru hodinových ručiček, anebo jen po hranici. Co je horší, že všude je ve stopě spousta jehličí, které se chytá na klistr a děsně to brzdí. V nejvyšších partiích cca od 1050 m lehounký poprašek (nebo spíš spadlá námraza), který ale jehlíčí nezakryje a naopak mi to na něm moc nejelo.
Celkově - nejlepší je jít bruslit, dokud nenapadne je to na klasiku bída.

Info ze dne 13.12.
vloženo 13.12.2013 21:20 , Hrubý Jeseník (běžky)

Dneska navečer jela rolba ze Šýcárny na sedlo, takže jsou stopy pěkně najeté. Akorát na pár místech to obrátila tak, že vylezla hlína. Ale nic tragického, dá se tomu v pohodě vyhnout a lze vyrazit i na dobrých lyžích.

Info ze dne 31.3.
vloženo 31.3.2013 19:56 , Okolí Suchého vrchu a Čenkovic (běžky)

Po dnešní nadílce jsou páteční stopy zapadané, většina stop je sice od lidí prošlapaná, ale vítr je rychle zase zafouká. Než to protáhnou rolbou, tak je to spíš brodění v závějích, než běžkování.

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.