David Krause - profil uživatele

Registrován od 9.1.2010, vložil celkem 48 příspěvků.

Jezdím na běžkách?
Ano
Jaký jsem běžkař?
Všehochuť. Mám rád upravené stopy a jezdím klasiku nebo skate, ovšem i výlet nebo sportovní vyjížďka v neupraveném terénu na kameňačkách není k zahození.
Jezdím na sjezdovkách nebo na prkně?
Ne

Vložené příspěvky:

Info ze dne 21.4.
vloženo 22.4.2017 09:38 , Západní Krušné hory (běžky)

Na vrchol Fichtelbergu se dá vyjet autem, ale jak je to s parkováním tam, nevím. U skiareny (https://mapy.cz/s/1A09d ) je parkování tuším za euro na dvě hodiny. Včera jsem jel tuto trasu po ránu: https://www.strava.com/activities/951281172/overview
Doporučuji horší lyže. Místy byla vrstva sněhu odfoukaná a po včerejšku bude i odtáto. I když teď tam možná zase něco nasněžilo.

(Odpověď na dotaz uživatele Honag z 21.4.: Klinovec a Fichtelberg vubec neznam. Na bezky bych chtel jit v nedeli po lyzovani na Klinovci. Da se vyjet autem az na Fichtelberg? Diky.)

Info ze dne 21.4.
vloženo 21.4.2017 15:00 , Západní Krušné hory (běžky)

Včera z Božáku kolem Špičáku - žádná stopa, backcountry, prašan, občas bažina. Tam, kde není podklad kamenitá cesta, tak dobré.
Dnes Skiarena Oberwiesental, vrchol Fichtelbergu a okolí. Stopa vyjetá od lidí. Ráno prašan, sluníčko, výhledy, luxus.

Info ze dne 17.4.
vloženo 18.4.2017 14:16 , Západní Krušné hory (běžky)

Nemáte někdo tušení, jak je to s lyžováním ve skiareně na Fichtelbergu? Tento týden pořád sněží a je pod nulou, a zbylo-li něco z mocné pokrývky, co tam byla v zimě, tak by to mohlo vypadat na parádní lyžování...

Info ze dne 8.4.
vloženo 8.4.2017 19:44 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko (běžky)

Na Mísečkách se dá pořád jezdit - závodní tratě už jsou neupravené, ale není to nějak extra měkké - pětka se dá ještě objet, je na ní jedno místo, kde se překračuje potok, a jedno místo, kde je jen úzký pás sněhu. Svážnice k medvědínským sjezdovkám byla upravená (respektive sníh z velké části odhrnutý a na zbylých dejme tomu patnácti centimetrech upravený maňzestr. Místy je sníh špinavý od jehličí, místy je to voda.

Info ze dne 6.3.
vloženo 6.3.2017 22:45 , Praha (běžky)

V Chuchli je stale dostatek snehu, tentokrat do toho vjeli ale traktorem a rozryli to rolbou tam, kde byla vrstva snehu nejvyssi, a udelali z toho totalni oraniste. Na trenink soupaze cely okruh dobry, bruslit se da jen jedna rovinka, ktera je navic rozjeta od traktoru. Proc to musi takhle skoncit, kdyz snehu je jeste fura a dalo by se vesele porad jezdit, to mi hlava opravdu nebere...

Info ze dne 5.3.
vloženo 5.3.2017 13:18 , Praha (běžky)

V Chuchli je stále fůra sněhu na celém okruhu, ale je v tom nalité/nasypané něco (olej z rolby?), co to zpomaluje, nebo skoro zastavuje a sníh je nakutečně špinavý. Jsou úseky, kde se nedá na lyžích vůbec jet, zastaví se to úplně.

Info ze dne 16.1.
vloženo 17.1.2017 11:12 , Brdy a Hřebeny (běžky)

Nemáte někdo povědomí, jak to vypadá s upravenými stopami ve Strašicích nebo v okolí Nového Jáchymova? Díky.

Info ze dne 8.1.
vloženo 9.1.2017 08:31 , Praha (běžky)

Golfové hřiště v Motole - po obvodu je stopa, občas na trávu, ale dá se jezdit obstojně.

Info ze dne 7.1.
vloženo 9.1.2017 08:29 , Východní Krušné hory (běžky)

Altenberg - stopy kolem Kahlebergu dobré, hlavní přímka od hranice - stopa občas trochu rozviklaná od množství lidí. Za silnicí na sever od Kahlebergu místy nečistoty, ale i tam bez problému na dobré lyže. Projeto je asi téměř vše.

Info ze dne 10.12.
vloženo 10.12.2016 18:51 , Východní Krušné hory (běžky)

Biathlonarena Altenberg - stadion a kopec nad stadionem k halove strelnici se da jezdit. Jinde neni snih.

Info ze dne 7.1.
vloženo 7.1.2016 20:42 , Praha (běžky)

Hvězda - dá se jezdit ve dvou hlavních průsecích dobře - po vydupaných trasách jakžtakž bruslit a vedle je vyjeto pár stop. Na jiných cestách v lese s opatrností taky lze lyžovat.

Info ze dne 11.4.
vloženo 11.4.2015 18:11 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Jizerka (Mořina) - Vlašák - Kůrovec - Knajpa - Černý potok - Smědava - Kiosek - Jizerka (Mořina). Přes poledne měkké, ale bylo znát, že jela rolba, od Černého potoka na Žďárek vytátá místa (přenášení). Všude jinde sněhu dost, problematické místo kousek za bunkrem směrem na Mořinu, tam se bude již brzy přenášet.

Info ze dne 4.4.
vloženo 4.4.2015 21:56 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Sněhu dost, na nové lyže zcela určitě, upraveno mraky cest, kromě těch směrem na Szklarskou Prebu skoro všechno, jen některé zapadané pár centimetry sněhu. Překvapivě projeta i cesta po hřebeni od Orle směrem k Harrachovu. Sníh tupý prašan, na slunci mejdlo. Na duben luxus!

Info ze dne 21.3.
vloženo 21.3.2015 22:27 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Trasy na Samolotu perfektně upravené a ještě poměrně čisté, stejně tak horní i dolní dukt. Různé typy sněhu, na skate luxus. O lyže netřeba se bát, sněhu jsou mraky, jen někde něco vykoukne, ale je to vidět a dá se to objet bez problému.

Info ze dne 8.3.
vloženo 9.3.2015 14:03 , Východní Krušné hory (běžky)

O proběhlém úseku jsem projel asi všechno na Altenbergu, Komárka, Rehefeld, Holzhau, Dlouhá louka - všude sněhu ještě dost na áčkové lyže (když někde chyběl, bylo to jasně vidět a dalo se to objet). Přenášet se musel jen kousek na začátku louky na cestě od Moldavy nádraží do Rehefeldu. Nicméně slunce a teploty dělají hodně, a tak je zřejmé, že všechny trasy se dalšího ochlazení nedožijí...
V noci led, ve dne kaše.

Info ze dne 24.2.
vloženo 24.2.2015 16:03 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Na dnešek opět projeta většina tras včetně těch směrem k Porebě a okruhu nad harrachovské nádraží. Stopy perfektně vykrojené, pás na bruslení vynikající. Kvalita sněhu úměrná nadmořské výšce, dole mokřejší, na Samolotu nefalšovaná zima.

Info ze dne 31.12.
vloženo 31.12.2014 16:07 , Praha (běžky)

V Chuchli se jezdí, okruh je poloviční oproti loňsku (!) a vrstva sněhu je vskutku mocná. Rovinka je na dvě na tři tempa a následuje otočka o 180, pás na bruslení je relativně široký, ale dost hrbolatý, pořád tam někdo padá, stopa na klasiku je jen jedna. Lidí na tom 160m kolečku odhadem dneska tak 100.
Jezdit se ale dá, a to je dobře :)

Info ze dne 27.3.
vloženo 27.3.2014 18:42 , Jakuszyce a okolí (běžky)

V Jakusyzcích mizí sníh před očima, ale dnes to ještě šlo a nebylo ani nutno nikde přenášet (samozřejmě je to ale na kameňačky). Na rozcestí pod Tichou rovinou (Dolnym duktem) jsou místa na hraně vytátí (zítra už to asi bude nutné přenášet) a velmi dobré úseky tam, kam nemůže sníh. Horní dukt je zejména v kopci od stadionu plný kamení. Na rozcestí je vytáto, ale cesta doprava nahoru k lomu je luxusní po celé délce a myslím, že tak vydrží i do víkendu. Celý den tam byly i úseky, které vydržely pěkně pevné. Naopak sjezd od rozcestí po Tichou rovinou na Orle je dost nebezpečný se spoustou odtátých míst a kamení. Jižní cesta od Orle na stadion je prohrnutá a jezdí tam auta, ale nejkratší cesta vrchem přes Samolot je až na pár míst dobrá (v okruzích nahoře se to boří). Sjezd ze Samolotu na stadion je v pohodě, pouze na jeho konci už kouká cesta. Celkově je to pořád jezditelné a bude i zítra, nicméně bude přibývat míst, kde se budou muset zouvat lyže. Nejlepší ze všeho je cesta od r. pod Tichou rovinou nahoru k lomu. Trasa tu: https://drive.google.com/file/d/0ByNGFGqaES_Ec2pkQllaWDNheU0/edit?usp=sharing (nic víc projeto rolbou není, skútrem je to z r. pod Tichou rovinou směrem na Halu Izerskou, ale tam jsem nejel)
a pár fotek tu: http://hardkor.rajce.idnes.cz/Jakuszyce_27.3.2014/

Info ze dne 11.2.
vloženo 11.2.2014 16:47 , Východní Krušné hory (běžky)

Cínovec - Vitiška na bruslení v pohodě - vrstva sněhu tenká, sem tam vytátá místa, ale ok. Ostatní cesty v oblasti včetně Altenbergu na kameňačky sjízdné, ale nic moc.

Info ze dne 8.2.
vloženo 8.2.2014 17:59 , Západní Krušné hory (běžky)

Boží Dar - od včerejška hodně taje, dnes ráno led. Kvalita lyžování se zhoršila, ale pořád se dá.

Info ze dne 4.2.
vloženo 4.2.2014 17:17 , Západní Krušné hory (běžky)

Kamínky na Božáku jsou, takže se nenechte zmást a dobré lyże si neberte. Nicméně trasy jsou v dobrém stavu a lyžovačka je parádní. Velké šutry stále od Hubertek na Tellerhäuser, jinak většinou ok. V D skiarena super s velkou vrstvou technického sněhu, dobrá je i dráhla pro kolečkové lyže (sněhu málo, ale nejsou šutry) a přímá trasa na Fichtelberg. Jinde šutry jsou, a ne málo.

Info ze dne 1.2.
vloženo 1.2.2014 17:08 , Západní Krušné hory (běžky)

Boží Dar - kolem Špičáku na klasiku - sem tam tráva. Přes Myslivny rolbou na bruslení, sem tam kamínky a nečistoty. Zlé šutry na Tellerhäuser od Hubertek. Na Fichtelbergu je dobrá Skiarena, potom letní lyžařská dráha a rovná cesta na vrchol. Ostatní cesty špatné s kamínky, ale na práskačkách se dá takřka všude. Bohužel dnes bylo velmi teplo a slunečno, takže to mizí před očima.

Info ze dne 28.1.
vloženo 28.1.2014 13:20 , Západní Krušné hory (běžky)

Stopy kolem Božáku jsou od lidí projeté na klasiku. Na Hubertky jela rolba včera jen s manžestrem. Píchá se do asfaltu a občas lezou šutry, stopy často ničí pěšáci a běžci. Fatální Šutry u Tellerhäuser směrem na Hubertky a pak směrem na Abertamy za Mrtvým rybníkem. Dá se i východní cesta kolem Špičáku. Ve Skiareně je fůra technického sněhu a je to tam fajn.

Info ze dne 25.1.
vloženo 25.1.2014 21:04 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko (běžky)

Upraveny svážnice a Medvědín, pětka z větší části bez úpravy. Na pětce nahoře nad sjezdovkou vyhrabané nečistoty, na Medvědínské svážnici taky sem tam nepořádek. Na Zlaťák v pohodě, ale od odbočky na Medvědín oraniště. Na kamínky se dá sem tam narazit všude, sněhu je opravdu málo, ale dá se celkem slušně, s opatrností i s lepšími lyžemi. Směr Benecko bez sněhu.

Info ze dne 7.4.
vloženo 7.4.2013 17:20 , Západní Krušné hory (běžky)

Včera (6.4.) Boží Dar - Myslivny - Rabenberg - Myslivny - kolem Špičáku. Vše luxusně projeto, jen poblíž Božáku občas rozdupáno od lidí. Před Rabenbergem je pár míst, kde je lepší jet opatrně, sem tam kamínek. Večer okolí Skiarény pod Fichtlem, taky dobré, jen užší rolba z Tellerhauser jela už dávno, ale stopy drží docela dobře. Dnes (7.4.) stopy kolem Fichtelbergu opět nově najeté, kromě úzkého Tellerhauseru., pak Myslivny a okolí - úprava ze včerejška, ale luxusní. K poledni na slunci už to moc nejelo

Info ze dne 31.3.
vloženo 31.3.2013 20:35 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Směrem na Porebu neprojeto, 10 cm nového sněhu. Na Orle super, přejezd na Jizerku dobrý, na polské straně beze stop, na české 2 stopy užší na skate. Promenadni tradičně super. Zima jak má být, -4, modrý extra.

Info ze dne 30.3.
vloženo 30.3.2013 20:09 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko (běžky)

Rovinka - Misečky upraveny obě cesty, na Zlaťák tradiční oranice, potkal jsem rolbu, v mekkem manzestru za ní se to hned zase rozpatlalo. Odpoledne kolem Rovinky snad stovky chodců a psů. Od jednoho, co mě porazil na zem a chtěl se se mnou prát, jsem se dozvěděl, že uprostřed to je na chůzi a bezkari patří do stopy. Takze na bruslení asi opravdu ne. Kdyžtak včas uhnout pro jsitotu ještě za stopu a omluvit se, že si vůbec dovolujete bruslit v pásu pro chodce!

Info ze dne 24.3.
vloženo 24.3.2013 17:55 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Jizerka - Čihadla - Kristiánov - Šámalka - Hřebínek - Čihadla - Smědava - Předěl - Jizerka. Vše skvěle upraveno, přemrzlý vrzací sníh zrána moc rychle nejede, ale co víc si na konci března přát. Nádhera, vyplatí se koupit samolepky na podporu OPS :)

Info ze dne 23.3.
vloženo 24.3.2013 17:51 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Z Rozdroze pod Cicha Rownia ke Stzogu Izerskemu to není skůtr, ale užší rolba bez dostatečného prostoru na bruslení, bylo trochu zapadáno, ale stopy na klasiku 1*. Vede to trochu jinak než na mapy.cz, kolem Rudeho Grzbietu. Krátký úsek na Polanu Izerskou je najet oběma směry, takže se dá uprostřed bruslit, ale na bruslařské trasy jinde to nenavazuje. Z Laczniku na vrchol Smrku se dá jet po zelené značce - projeto jen od lidí, chvilkami korýtko, ale nějak moc krkolomné to taky není. Od Chaty Gorzystow na Orle nejezdí rolba nikdy, protože tam nesmí kvůli NPR, takže po upravené stopě se tam lze dostat pouze od Rozdroze pod Cicha Rownia. Odraz z modrého byl skvělý, akorát trochu foukalo a bylo -10° C. Sníh ještě dlouho vydrží, je ho dostatek.

Info ze dne 3.3.
vloženo 3.3.2013 17:37 , Brdy a Hřebeny (běžky)

Těškov (les) - stopy na klasiku de facto nejsou, bruslit se dá velmi opatrně na několika trasách v lese a směrem na Lhotu pod Radčem (2 úseky vytáté úplně, raději bez lyží), tam na poli se lyžuje 70 % po sněhu, 30 % po bodláku, ale jede to. Pěkný je na bruslení okruh u penzionu a pak červená značka na Radeč (vyjma prvního úseku v lese od penzionu, který má více variant a zítra to tam asi už bude vytáté úplně), kde sníh ještě asi nějaký ten den vydrží a lyžovat tam půjde.

Info ze dne 2.3.
vloženo 2.3.2013 19:54 , Východní Krušné hory (běžky)

Dlouhá Louka - Flájský okruh: půlka cesty tvrdá, půlka měkká (2x rolbou na šířku), je tam i ledová drť a dost nerovností, na bruslení dost nestabilní, ale dá se.
Jihobřežní - Klínská Brána - Mníšek: úplně super, manžestr, ale ne zmrzlý, žádné hrudky ani plotny, vede skvěle, sjezdy naprosto bezpečné.
Mníšek - za Seiffenem - Klínská Brána: Hodně rozdrbáno a zmrzlé a tvrdé, horší situace než na Flájském okruhu. Rolba jezdila jinak než v prosinci, poslední úsek před Bránou jen skůtrem na klasiku, Bráně vhodné odbočit s předstihem a 200 m jet stopou od lidí, protože kus spojky je prohrnut.
Žebrácký Roh: zmrzlé, tvrdé, ale manžestr bez rozdrbání, takže se dá jet slušně, v D za hranicí projeto hodně stop, taky je to ale zmrzlé a místy hodně hrudkovaté.
Od Flájského okruhu směrem na 3 pány: měkké, hluboké.
Pod 3 pány - Vysoká Myť - Louka: podobně jako Žebrácký Roh, tvrdé, ale neporušené.
Trasa tady: http://www.runmap.net/route/1997577#lat=50.673518230356&lng=13.580305&zoom=13&maptype=satellite

Sněhu dost po celé trase, místy je třeba se něčemu vyhnout, za Mníškem potok, ale dá se vše bez problémů.
Stopy na klasiku všude dobré, namazat asi těžké, protože na slunci a ve stínu velké rozdíly, každopádně na klistr.

Nejlépší jsou trasy, co upravily Klíny, asi tam vyjeli s rolbou ve správný čas.
Každopádně skvělé prosluněné lyžování v Krušných :)

Info ze dne 27.2.
vloženo 27.2.2013 15:57 , Praha (běžky)

Ski Park Chuchle - stále je dost sněhu a jezdí se, i když obleva již udělala své a břečka je čím dál větší (mým porovnáním to v pondělí večer bylo ještě hodně tvrdé oproti dnešku).

Info ze dne 19.2.
vloženo 19.2.2013 19:43 , Modravsko a Srní (běžky)

Javoří pila - Poledník - Vchynicko-Tetovský kanál - Modrava - Březník - upraveno, sněhu dost, luxus! Celý den padalo, místy zafoukáno.

Info ze dne 18.2.
vloženo 19.2.2013 09:04 , Centrální Šumava - Zadov, Kvilda (běžky)

Zadov - Mates - HK - Filipka - Kvilda - prameny - Kvilda - HK - Studna - Zadov. Upraveno jen z HK širokou rolbou. Sjezd ze Zhůří do HK doslova plný šutrů a hlíny - tam s novými lyžemi rozhodně ne! Směrem na Filipku že začátku taky problematická místa, dál už ne. Z Filipky na Kvildu neupraveno přes týden, takže boulový sjezd opravdu dost nebezpečný, stopy velmi nekvalitni. Na prameny trochu kamínků že začátku, dál dobré. Zbytek trasy obstojný až perfektní.

Info ze dne 6.2.
vloženo 6.2.2013 22:47 , Západní Krušné hory (běžky)

Boží Dar - upraveno téměř vše kromě okruhů kolem Špičáku, sněhu dost, poškrábat lyže skoro nejde, pouze pár úseků je špatných, ale vše se dâ objet bez újmy.

Info ze dne 28.1.
vloženo 28.1.2013 16:35 , Brdy a Hřebeny (běžky)

Těškov - přes noc trochu napadlo, ale ve dne začalo tát, 2°C. Na šutračkách slušné svezení, dobré lyže ani náhodou. Směrem na Volduchy je sice upraveno, ale opravdu v lese málo sněhu a rozumně nejetelné. Naopak cesta na Radeč je dobrá - část je sice vyplužená, ale ta, co není, je pěkná.

Info ze dne 22.1.
vloženo 22.1.2013 16:11 , Praha (běžky)

Golové hřiště Praha Motol - po obvodu tradiční stopa, místy i víc stop, vypadají docela kvalitně, pevně a tráva není vidět.
Vrch Vidoule okolo "školy" - stopy jsou místy vyjeté, ale ještě není dostatek sněhu, aby překryl nerovnosti na poli. Po pěšinkách se na starších lyžích dá jezdit. Žlutá značka Cibulka - Stodůlky je proplužená a místy i trochu posypaná.

Info ze dne 20.1.
vloženo 20.1.2013 19:10 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko (běžky)

O tomto víkendu mezi Beneckem a Mísečkami dobré, skvěle upraveno (krom desítky na Mísečkách) Upravena i cesta z Rovinky na Bellevue. Sněhu většinou dostatek (ale třeba mezi sjezdovkou na Krausovkách a Mísečkami na půlce cesty vyhrabány rolbou nečistoty). Na neděli trasa Jilemnické padesátky připravena se třemi stopami, takže pokud na zítřek neupraví základní okruh přes Rovinku, nepůjde tam bruslit.

Info ze dne 16.1.
vloženo 16.1.2013 18:16 , Praha (běžky)

Golfové hřiště Praha - Motol.: Po obvodu vyjeta velmi nekvalitní stopa na klasiku, která je v mnohých místech na trávu (v dolní části hřiště mokrou). Bruslení též možné, avšak velmi problematické. Jezdit se dá, ale za mnoho to zatím nestojí. Pozn.: nástup od GolfClubu je uzavřený s prosbou, aby lidé nelyžovali po greenech, mimo greeny se jezdit může.

Info ze dne 30.12.
vloženo 30.12.2012 17:15 , Východní Krušné hory (běžky)

Dlouhá Louka: sníh tvrdý, při bruslení to chytá, ale jet se dá vzhledem k podmínkám docela pěkně. Flájský okruh tradičně dobrý, jen místy nějaké nečistoty či u Flájů kousek na sfalt, ale všude je dostatek místa to objet. Podle obory u přehrady dlouho neupraveno, rozdupáno a jsou tam vidět nečistoty. Směr Holzhau místy dobré, místy horší, sem tam ani není stopa na klasiku a na dvou místech se objíždí vytáté plochy, za hranicí v Německu sněhu dost málo. Z Vilejšova pod vrch Tří pánů místy na zem, ale dá se to všude projet. Vysoká Mýť dobré podobně jako Flájský okruh, vykukují pouze asi 2 šutry, co jsou vidět. Bacha na talířky u hůlek, podařilo se mi ho v jedné díře na cestě do Holzhau nechat. Vzhledem k počasí, které vládne, je to dobré svezení.

Info ze dne 13.12.
vloženo 13.12.2012 18:49 , Praha (běžky)

Golfové hřiště Praha Motol - po obvodu hřiště projetá stopa na klasiku i na bruslení (od lidí). Sněhu je dostatek, tráva téměř nikde nekouká.

Info ze dne 9.12.
vloženo 9.12.2012 22:02 , Východní Krušné hory (běžky)

Klíny - Seiffen, vše projeto, perfektně upraveno na klasiku i na bruslení. Akorát pár metrů spojky mezi Klínskou Bránou a tratěmi v Německu bez úpravy (kdysi tam projel pluh). Míst s nedostatkem sněhu málo, po večerní sněhové nadílce bude vše jistě na 100 % bez obav.

Info ze dne 8.12.
vloženo 8.12.2012 17:30 , Východní Krušné hory (běžky)

Dlouhá Louka - Klíny a zpět. Upraveno bravurně, sněhu většinou dost, kritický nedostatek akorát na břehu Flájské přehrady u obory (kamínky občas úlně přes celý profil cesty), pak několik horších míst směrem na Klínskou bránu, ale dá se objet. Přesto stále doporučuji kameňačky, jinak kvalita sněhu a počasí na jedničku.

Info ze dne 14.2.
vloženo 14.2.2010 20:43 , Východní Krušné hory (běžky)

Dlouhá Louka - Klíny - Mníšek na skate naprostá paráda, po ránu asi centimetr sněhu na trase, ale jelo to skvěle, velmi pěkný úsek mezi Klínskou bránou a Flájemi, ráno absolutně bez lidí. Tvrdý podklad, -7°C, polojasno - swix ch7, na klasiku to bylo na extráč.

Info ze dne 3.2.
vloženo 3.2.2010 15:25 , Praha (běžky)

Idylka v Praze bohužel končí. Na golfu v Motole mokrý sníh , boří se to, spousta listí a nečistot a je to na klistr. Pro nadšence se dá, jinak nedoporučuji.

Info ze dne 31.1.
vloženo 1.2.2010 18:27 , Východní Krušné hory (běžky)

Dlouhá Louka na skate - v neděli bylo upraveno, směrem na Nové Město to na neděli upraveno nebylo, ale dalo se, na loukách často zafoukáno. Do Německa od Moldavy na Teichhaus hrůza - skate trasa totální oraniště od koní i lidí, vůbec i nahoře nad Teichhausem k hranicím po čerstvě upraveném manžestru jeli hezky se sáněmi za koněm. Už tam nepojedu. V Čechách zpět zase pěkné, povrch nebyl příliš pevný, ale jelo to. Přímo na Dlouhé louce na stadionu a k rozhledně taky spousta pěších ignorantů :( Celkově ale pěkná lyžovačka a azuro, takže palec nahoru.

Info ze dne 10.1.
vloženo 10.1.2010 17:35 , Praha (běžky)

Golf Praha Motol - dnes ještě lepší podmínky než včera, sněhu přibylo, po celém obvodu projeta stopa, misty 2, dá se perfektně i v lese okolo. Bohužel je i dost ničitelů.

Info ze dne 9.1.
vloženo 9.1.2010 13:41 , Praha (běžky)

Pražský Holmenkollen - Vidoule hlásí dobré podmínky! Na golfovém hřišti v Motole je dobře projetá klasická stopa po obvodu celého hřiště, místy i dvě stopy vedle sebe. Dopoledne tam kroužilo docela dost lyžařů a je to pěkné svezení - sněhu cca 15 cm, -5°C. V lese okolo to sem tam drhne o klacky, dobré tak na kameňačky. Velmi pěknou stopu jsem ráno prošlápl na žluté značce Na Vidouli - Košíře, posléze se na ní objevilo několik lyžařů. Bohužel po dvou hodinách úspěšného provozu projel pluh (úplně zbytečně) a bylo po všem. Skol!

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.