Milan Venhoda - profil uživatele

Registrován od 10.1.2010, vložil celkem 83 příspěvků.

Jezdím na běžkách?
Ano
Jaký jsem běžkař?
dlouholetý závodník
Jezdím na sjezdovkách nebo na prkně?
Ne

Vložené příspěvky:

Info ze dne 4.3.
vloženo 4.3.2018 12:34 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Nového Hojkova (Čeřínek) je asi 8 km uválcovaných tratí. Po poslední úpravě napadlo asi 1 cm sněhu, ale to už lyžaři stačili celkem dobře ujet. Takže na bruslení většinou velmi dobré, stopa je jen místy podél pásu (jinak samozřejmě v okolí je dost dalších našlápnutých stop). Občas leze nějaká hrouda, ale při troše pozornosti to není problém. Dvě místa (meze) jsou vytáté.

Info ze dne 20.2.
vloženo 20.2.2018 20:36 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Vysoké je uválcovaný 4 km okruh na bruslení téměř perfektní, tráva vykukuje jen na několika málo místech a nijak to nevadí. V okolí jsou pak vyšláplé stopy (z víkendu, nyní pěkně vymrzlé) některé jsou perfektní, jiné horší, záleží na podkladu, holt vrstva sněhu není moc velká.

Info ze dne 16.2.
vloženo 16.2.2018 18:35 , Jihlavské vrchy (běžky)

Dnes odpoledne byl u Vysoké u Jihlavy uválcován 4 km okruh. K večeru to hezky přimrzlo a i když leze tráva, tak tak to bylo pěkné svezení. Pokud na to zítra v noci připadne jak je v předpovědi, tak to bude paráda.

Info ze dne 10.2.
vloženo 10.2.2018 14:39 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Nového Hojkova (Čeřínek) je uválcován téměř celý okruh, tj. Pešlovec, Kapsičky a Skoulovy kopce (chybí pouze část mezi Hojkovem a Větrovem kde není louka ale pole a tudíž z takto malé vrstvy sněhu leze hlína). Některá místa jsou velmi pěkná, jinde leze hodně trávy, každopádně to chce horší lyže, ale sklouznout se dá. Asi nejlepší je část "Skoulovy kopce" - viz www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 8.2.
vloženo 8.2.2018 19:57 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Vysoké u Jihlavy byl dnes odpoledne uválcován asi 2 km okruh - viz www.lyzarskejihlavsko.cz
Samozřejmě leze tráva, takže to chce starší lyže, ale jinak celkem bez problémů. V uválcovaném pruhu se od lyžařů postupně vyjela mělká stopa, na strojní úpravu stopy je fakt málo sněhu.

Info ze dne 27.1.
vloženo 27.1.2018 14:03 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Nového Hojkova byl pro dnešní závod připraven asi 3 km okruh na bruslení, sněhová vrstva je sice malá a občas leze trošku trávy, ale přesto za daných okolností velmi dobré. Na www.lyzarskejihlavsko.cz jsou fotky ze včerejška pro lepší představu. Díky mlze se situace zatím nijak nemění, sníh neměkne (je to pořád zmrzlý firn) a neubývá.

Info ze dne 25.1.
vloženo 25.1.2018 21:02 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Vysoké většina sněhu zatím vydržela, ubylo ho jen velmi málo. 5 km okruh je díky předchozímu uválcování stále sjízdný, na pár místech je třeba prokličkovat krtince a dolní zatáčka směrem ke Kostelci je skoro na trávě. Trať byla dnes navečer už zmrzlá, tak to nebylo moc příjemné ježdění. Stopa k Okrouhlíku bude asi z většiny sjízdná, ale určitě ledovatá.
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 25.1.: Prosím o zprávičku, jak to vypadá aktuálně na Vysoké a Okrouhlíku??? Díky)

Info ze dne 23.1.
vloženo 23.1.2018 20:46 , Jihlavské vrchy (běžky)

Okruh na Vysoké byl dnes v solidním stavu, jak na bruslení (čerstvě znovu uválcován), tak na klasiku. Na několika málo místech už prosvítala tráva, ale nebyl to problém. Stopa podél silnice mezi Vysokou a křižovatkou na Okrouhlík většinou solidní, problémových míst ale už bylo více (a zítra už to asi bude problém).

Info ze dne 17.1.
vloženo 17.1.2018 19:23 , Jihlavské vrchy (běžky)

Dnes odpoledne byl na Vysoké u Jihlavy uválcován okruh 3,8 km, včetně stopy - viz zpráva a fotka na www.lyzarskejihlavsko.cz (a taky na Hojkově / Čeřínku)
Poté sice ještě trochu zapadal sněhem a zafoukal, přesto parádní lyžování, klidně na jedničkové lyže :-) Stopa zapadla, ale určitě by se rychle znovu prošlápla. Překvapilo mě, že jsme tam byli jen tři ...

Info ze dne 7.12.
vloženo 7.12.2017 21:04 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Nového Hojkova byl dnes znovu uválcován předchozí okruh. Po předchozím sněžení se tak situace výrazně zlepšila a bylo to velmi slušné svezení, i když místy samozřejmě tráva vykukovala. Obleva posledních dvou dnů se tam nijak neprojevila (na rozdíl od Jihlavy, kde vše zmizelo), sníh je přemrzlý a celkem rychlý.

Info ze dne 4.12.
vloženo 4.12.2017 21:38 , Jihlavské vrchy (běžky)

Dnes navečer byl po dnešním sněžení na Vysoké uválcován okruh 3,8 km. Podmínky se rapidně zlepšily, tráva se samozřejmě občas objevuje, ale jen minimálně . Tak doufejme, že to přes následující dva dny, kdy se má lehce oteplit, vydrží.

Info ze dne 1.12.
vloženo 1.12.2017 21:20 , Jihlavské vrchy (běžky)

Včera večer Lyžařské Jihlavsko uválcovalo na loukách u Vysoké u Jihlavy okruh 1,6 km dlouhý. Samozřejmě leze tráva, ale na kameňačkách to jde bez problémů, jediné místo kde je potřeba dát pozor je pár krtninců v nejvzdálenější otočce. Podle zprávy na www.lyzarskejihlavsko.cz byl dále dnes uválcován i okruh na Novém Hojkově (Čeřínek)

Info ze dne 14.2.
vloženo 14.2.2017 19:58 , Jihlavské vrchy (běžky)

Vyrazil jsem na klasiku od Telečské ul. kolem Pístova na Vysokou po "nových" stopách (viz www.lyzarskejihlavsko.cz). Překvapilo mě jak to bylo navečer zmrzlé, čekal jsem po slunečném dnu daleko měkčí podmínky. Místy to bylo dobré, místy byla stopa pěkně hluboká/propadlá a už se v ní nedalo jet. Díky ledovatosti mi klistr vydržel jen chvíli. Překvapivě pláně jsou ale pořád docela pevné a dá se stále jezdit volným terénem. Skate okruh u Vysoké byl upraven a na bruslení je ve velmi dobrém stavu, takže skate by byl dnes určitě daleko lepší volba.

Info ze dne 8.2.
vloženo 8.2.2017 22:43 , Jihlavské vrchy (běžky)

Stopy kolem Vysoké jsou všechny ledovaté. Pruh na bruslení je taky ledovatý a ještě většinou hrbolatý/rozježděný, takže se tam téměř nedá jet.
Naopak výborné je volné lyžování po pláních. Vrstva sněhu je zmrzlá, skoro nikde se to neboří, tak se dá jezdit téměř libovolně po loukách a polích (až na pár míst rozhrabaných od zvěře)

(Odpověď na dotaz uživatele Helča z 8.2.: Má někdo ponětí jak to vypadá okolo Okrouhlíku se stopama před víkendem? díky :-))

Info ze dne 31.1.
vloženo 31.1.2017 19:44 , Jihlavské vrchy (běžky)

Dnes byla upravena stopa z okraje Jihlavy (garáže Telečská ul.) na křižovatku Okrouhlík a podél silnice na Vysokou - perfektní (viz též info na www.lyzarskejihlavsko.cz ). Kolem Vysoké a smyčka směrem ke Kostelci (včetně části až těsně ke Kostelci) byly čerstvě prošlápnuté v předchozích upravených stopách a bylo to překvapivě dobré, stačí aby nový sníh ujeli 1-2 lidi a je to v pohodě.

Info ze dne 15.1.
vloženo 15.1.2017 15:38 , Jihlavské vrchy (běžky)

Z Řásné se dnes jela Javořická 15, takže od hřiště v Řásné jsou upravené okruhy 1,3, 5 km a samozřejmě velký 15 km okruh prakticky přes vrchol Javořice, vše na klasiku (skvělá práce, díky). Po silničkách na Javořici je samozřejmě našlápnuto další množství stop.

Info ze dne 10.1.
vloženo 11.1.2017 16:23 , Jihlavské vrchy (běžky)

Mezi Jihlavou, Okrouhlíkem a okolím Vysoké je upraveno více než 20 km stop. Okruh 5 km u Vysoké je uválcován na bruslení, je dost tvrdý. Ostatní stopy (včetně paralelní stopy vedle skate okruhu) jsou dobré a většinou velmi tvrdé. Nastoupit se dá už na kraji Jihlavy u garáží směr Pístov, nad Pístovem se to trošku zafoukávalo, ale jinak v pohodě, krásné svezení.

Info ze dne 3.1.
vloženo 3.1.2017 20:02 , Jihlavské vrchy (běžky)

Dneska se to na Hojkově docela zafoukávalo, ale sněhu je dost. Část okruhu k Větrovu byla dnes super (je to schované za lesem), některé části v závětří taky, ale přejezd mezi nimi už tvoří sněhové závěje.

(Odpověď na dotaz uživatele Dušan z 3.1.: Dobrý den,
Máte někdo zprávy jak to vypadá na tratích na běžky. Děkuji moc za informaci)

Info ze dne 29.12.
vloženo 29.12.2016 21:41 , Západní Krušné hory (běžky)

Stačí si přečíst poslední dvě zprávy, které dobře popisují situaci okolo Božího Daru. Detailnější popis úpravy rolbou je na odkazu www.krusnehoryaktivne.cz, tyto trasy jsou upravené na bruslení se stopou po kraji. Dneska po těchto stopách bylo perfektní svezení, sněhu dost, i když už se to odpoledne dost mydlilo. Kromě toho jsou na ostatních běžných trasách (směrem na Hřebečnou, Abertamskou silnici, ...), vyšlapány stopy od velkého množství lyžařů.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 29.12.: Ahoj lyžaři, je možné se někde okolo Božího daru/Klínovce v těchto dnech sklouznout? Máte někdo zprávy?)

Info ze dne 28.12.
vloženo 28.12.2016 22:21 , Západní Krušné hory (běžky)

Na Fichtelbergu připadlo asi 10 cm nového sněhu a podmínky se radikálně zlepšily. Ráno projeli skútrem se stopovačem i některé turistické trasy v okolí Skiarény, další prošlápli lyžaři. K tomu samozřejmě upravené závodní okruhy ze Skiarény. Celkově perfektní lyžování (jak klasika, tak skate). Přes den pořád sněžilo a sněhu ještě přibylo, takže některé stopy se lehce zafoukaly.

Info ze dne 26.12.
vloženo 26.12.2016 21:36 , Západní Krušné hory (běžky)

V Skiaréně Oberwiesenthal jsou závodní okruhy velmi dobré. 3 km okruh perfektní na skate i klasiku, vrstva umělého sněhu je více než dostatečná a tvrdě urolbovaná. Na delších okruzích už je to o něco horší, ale pořád dobře sjízdné (jen skate beze stopy) i když místy je jen tenká slupka sněhu. Na turistických trasách jsem byl jen kousek a zdály se mi sjízdné, ale po dešti hodně rozměklé.

Info ze dne 3.12.
vloženo 3.12.2016 12:43 , Jihlavské vrchy (běžky)

Na Hojkově je uválcovaný okruh dlouhý asi 4,5 km. Některá místa perfektní, někde trochu leze tráva, pozor je třeba dávat na pár přejezdech mezí. Celkově na první svezení docela slušné podmínky, samozřejmě na horší lyže. Stopa není, lepší je to na skate.

Info ze dne 10.2.
vloženo 10.2.2016 20:53 , Lipno (běžky)

Po nočním sněžení na Schönebenu připadlo asi 10 cm a podmínky se rapidně zlepšily. Upraven byl okruh Moldaublick (skate i klasika) a okruh po loukách. Ostatní trasy nově upraveny nebyly, ale většina byla prošlápnuta lyžaři, na Grünwald velmi dobře množstvím lidí.

Info ze dne 8.2.
vloženo 8.2.2016 20:26 , Lipno (běžky)

Na Schönebenu to dnes ještě šlo obstojně. Okruh Moldaublick je velmi dobrý jak na skate tak na klasiku (protože byl mnohokrát utažen rolbou), jen na jednom místě je už uprostřed vytáto (ale projet se to dá v pohodě, zde pozor na kamínky). Cesta na Grünwald (Christian Hoffmann Loipe) je z drtivé většiny dobře sjízdná, ale má pár míst uprostřed vytátých - dnes se to ještě objet po kraji dalo. Předpokládám, že ale po nočním dešti už bude potřeba přenášet. Bärnsteinloipe + Sonnenwaldloipe taky několik málo uprostřed vytátých míst, většina cesty však zcela v pohodě.

Info ze dne 6.2.
vloženo 6.2.2016 20:17 , Lipno (běžky)

Na Schönebenu jsou upravené prakticky všechny trasy jak na klasiku, tak na skate (na webu uvádí 41 km). Podmínky na většině míst perfektní, pouze na loukách v nejbližším okolí Schönebenu místy leze tráva. Trasy v lese jsou OK. Stopa je pěkně umydlená, takže namazat bylo dnes nesnadné.

Info ze dne 4.2.
vloženo 5.2.2016 18:09 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

Ve Vysočina Aréně je perfektně upraven 5 km okruh na závodních tratích (klasika i bruslení). Pro sportovní lyžaře perfektní, na turistiku to ale moc není
(Odpověď na dotaz uživatele Dušan z 5.2.: Dobrý den, nevíte je někde stopa na běžky. Díky za zprávu...)

Info ze dne 31.1.
vloženo 31.1.2016 22:25 , Západní Krušné hory (běžky)

O víkendu proběhl v biatlonovém areálu Eduard závod v lyžařském OB. Standartní okruhy jsou upravené (na bruslení) a v překvapivě dobrém stavu, v noci na neděli připadl poprašek nového sněhu, který situaci ještě vylepšil. Magistrála v lese mezi Myslivnami, Abertamskou zatáčkou a Abertamy je dobře sjízdná, stopa je skoro všude velmi dobrá a bruslit se dalo také. Jen na pár místech bylo potřeba dát pozor na vytáté fleky.

Info ze dne 27.1.
vloženo 27.1.2016 20:37 , Západní Krušné hory (běžky)

Kammloipe v okolí Klingenthalu-Mühlleithen (oběma směry) je ještě poměrně dobře sjízdná, sněhu je víceméně dostatek (i díky tomu, že v minulých dnech byla stopa pravidelně rolbou upravována) Pár míst je podmáčených, někde rolba vyhrábla hlínu, ale pořád to jde i když každým dnem se situace rapidně zhoršuje (včera to bylo o kus lepší)

Info ze dne 16.1.
vloženo 16.1.2016 21:11 , Jihlavské vrchy (běžky)

Hojkov (Čeřínek) je parádní. Uválcovaný okruh byl ještě rozšířen na celkovou délku asi 8 km (5,5 km u Hojkova a 2,5 km u Větrova, mezi okruhy je nutné přejet kousek po silnici). U Větrova jen skate beze stopy, u Hojkova je na většině okruhu velmi slušná stopa. Na pár mezích leze tráva, ale jinak velmi pěkné. Fotky a další info na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 14.1.
vloženo 14.1.2016 20:19 , Jihlavské vrchy (běžky)

Okruh u Vysoké Martin K. uválcoval ještě když byl nově napadaný sníh mokrý, takže je teď pěkně zmrzlý, ale bez problémů sjízdný (i když je povrch tvrdý a lehce hrbolatý). Ideální základ, když na to napadne pár cm bude to perfektní. Dá se lyžovat i vedle ujetého pásu, sněhu je na travnatém podkladu dostatek na vyšlápnutí stopy. Tráva místy leze, ale vůbec to nevadí.
Kromě toho www.lyzarskejihlavsko.cz hlásí perfektní podmínky na Hojkově (Čeřínek) jak na bruslení, tak i na klasiku.

Info ze dne 8.1.
vloženo 8.1.2016 00:25 , Jihlavské vrchy (běžky)

Dnes to ještě na uválcovaném okruhu u Vysoké šlo, ale už to bylo hraniční, tráva lezla hodně. Pokud do toho zítra zasvítí sluníčko, tak myslím, že už to asi nepůjde. Snad možná by bylo řešení si vyšlápnout novou stopu, mimo pás je sněhu relativně dost.

Info ze dne 5.1.
vloženo 5.1.2016 19:59 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Vysoké u Jihlavy byl uválcován 3 km okruh. Sice leze tráva, ale žádné kamínky ani krtince tam nejsou, takže svezení je za daných okolností velmi dobré. Stopa se na většině okruhu docela vyšlápla (ale je samozřejmě mělká). Aktuální fotky z dneška jsou na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 1.3.
vloženo 2.3.2015 22:58 , Rychlebské hory (běžky)

Všechny stopy a okruhy kolem Paprsku perfektně upravené, sněhu spoustu, krásné lyžování. V sobotu to odpoledne trošku díky sluníčku natálo, ale v neděli zase lehce přimrzlo.

Info ze dne 15.2.
vloženo 15.2.2015 14:45 , Jihlavské vrchy (běžky)

Dnes se v Řásné konal závod "Javořická 15", pro který pořadatelé připravili jeden dlouhý okruh až na Javořici a zpět. Kromě toho upravili kratší okruhy po loukách a částečně v lese u Řásné. Množství dalších stop je našlápnutých. V okolí vrcholu Javořice je dostatek sněhu a dá se lyžovat bez problémů (třeba i po lesních silničkách), v nejnižších partiích je to horší a je třeba dávat pozor (leze tráva, klacky nebo kamínky).

Info ze dne 11.2.
vloženo 11.2.2015 20:29 , Jihlavské vrchy (běžky)

Upravený okruh u Nového Hojkova (Čeřínek) v délce asi 9 km je velmi slušný, sněhu je většinou dost, jen některé meze jsou problematické, ale s opatrností průjezdné. Lehce přimrzlo, takže dnes to bylo docela rychlé.

Info ze dne 29.1.
vloženo 29.1.2015 19:58 , Jihlavské vrchy (běžky)

V úterý byl u Vysoké uválcován okruh 2,5 km dlouhý. Když na to v noci připadlo asi 2-3 cm nového sněhu a dnes byl okruh opět uválcován (a rozšířen na asi 3 km) tak se podmínky zlepšily. Většina okruhu je velmi dobrá, jen na pár místech leze tráva. Dá se jak bruslit, tak i klasika, ale beze stopy (postupně se místy stopa trochu vyšlápla). Fotky z dneška a mapka je na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 11.1.
vloženo 11.1.2015 23:15 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

Na Vysočině už jde po brutální oblevě lyžovat asi jen ve Vysočina aréně. Okruh délky zhruba 2 km má stále velkou vrstvu sněhu, dneska byl ledovatý a trochu rozsolený. Část nad silnicí ještě není upravena, ale sníh je tam navežen, takže možná v dalších dnech dojde k prodloužení okruhu.

Info ze dne 6.1.
vloženo 6.1.2015 19:53 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Vysoké u Jihlavy (už od křižovatky na Okrouhlík) byly dnes znovu projety čtyřkolkolkou s válcem a se stopovačem předchozí trasy a přidány další - skvělé podmínky na bruslení, solidní i na klasiku - viz fotky na www.lyzarskejihlavsko.cz.

Info ze dne 5.1.
vloženo 5.1.2015 22:20 , Jihlavské vrchy (běžky)

Dnes byl dvakrát (ráno a znovu odpoledne) uválcován okruh u Vysoké (u Jihlavy). Snežení a vítr jej k večeru místy zafoukal, ale přesto to bylo velmi solidní ježdění. Naprosto bez problémů na pěkné lyže, jen přes jednu mez lezla tráva. Vzhledem k větru a sněžení jsem jezdil okruh jen 2 km od "stadionku" u grafické školy - viz mapka na www.lyzarskejihlavsko.cz (a bylo to o výrazný kus lepší se sněhem než ukazují fotky z dopoledne)

Info ze dne 4.1.
vloženo 4.1.2015 13:36 , Jihlavské vrchy (běžky)

Na loukách u Nového Hojkova (Čeřínek) byl dnes ráno opětovně upraven (uválcován) okruh - viz www.lyzarskejihlavsko.cz
Po předchozí oblevě a následném ochlazení zůstala na většině okruhu mala zmrzlá vrstvička, která vytvořila pro nově napadaných 5-7 cm dobrý základ, které dnes dopoledne Míra Záboj uválcoval. Na vyříznutí stopy je samozřejmě málo sněhu, ale bruslení je velmi dobré i v dolních částech okruhu (který byl před oblevou asi nejhorší).

Info ze dne 30.12.
vloženo 30.12.2014 20:35 , Jihlavské vrchy (běžky)

Na loukách u Nového Hojkova (Čeřínek) byl dnes ráno upraven okruh - viz www.lyzarskejihlavsko.cz
Celé uválcované kolo má téměř 9 km, kromě malého spojovacího kousku v nejnižší části (asi 50 m po cestě) je to celé po trávě, takže i když je vrstva sněhu malá, tak je to na dané poměry docela slušné. Samozřejmě tráva leze, ale nevadí to, krtinců je minimum.

Info ze dne 7.2.
vloženo 7.2.2014 21:47 , Jihlavské vrchy (běžky)

ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, pořád to ještě jde. Dříve uválcovaný okruh u Vysoké je stále ještě docela dobře sjízdný a vzhledem k podmínkám v překvapivě slušném stavu - sníh je spíše zmrzlý než měkký, problematický je pouze malý kousek přejezdu u vodárny. Mapka je k dispozici na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 31.1.
vloženo 31.1.2014 22:50 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Nového Hojkova (Čeřínek) byl dnes uválcován znovu předchozí okruh (2,3 km) a k tomu další navazující u Větrova (asi 3 km). Vzhledem k silnému větru to bylo místy vyfoukané a místy se naopak zafoukávalo. Díky tomu, že je to na loukách je lyžování celkem v pohodě, pouze asi 100 m přejezd-spojení mezi oběma částmi je horší, ale s opatrností sjízdné. Viz mapa na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 28.1.
vloženo 28.1.2014 21:29 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Nového Hojkova je uválcované kolečko v délce 2,3 km. Příjezd od Hojkova je také uválcovaný, ale protože vede přes pole, tak je mizerný, vlastní okruh je na loukách a tam už je to dobré. Samozřejmě leze občas tráva, ale vůbec to nevadí (a krtince s hlínou kde je potřeba dát pozor jsou na celé délce jen asi tři). Více viz http://www.lyzarskejihlavsko.cz/

Info ze dne 22.12.
vloženo 22.12.2013 22:11 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

Ačkoliv je na drtivé většině Vysočiny úplně holo, dá se na Novoměstsku lyžovat. Ve Vysočina aréně u Skihotelu včera i dnes rozvážely náklaďáky umělý sníh na tratě, takže se dalo jezdit jen na malém okruhu (stadion + kousek dolů). Solidně se dá jezdit na louce u Skleného směr Vlachovice (pruh podél lesa), sice tam kde nezůstal starý podklad tak místy leze tráva ale nevadí to.

Info ze dne 28.2.
vloženo 28.2.2013 21:26 , Jihlavské vrchy (běžky)

Lyžování u Vysoké je stále ještě možné. Od grafické školy je asi 800 m stopa velmi dobrá, dále už je méně proježděná. V okolí je prakticky všude souvislá vrstva sněhu a přes noc má mrznout (i dnes navečer byla slabá krusta na povrchu), takže možná že po ránu by se dalo bruslit volně po loukách.

Info ze dne 19.2.
vloženo 19.2.2013 22:44 , Jihlavské vrchy (běžky)

Potvrzuji Markův předpoklad - okruh u Vysoké je na skate bezproblémový. Mapka okruhu je k vidění na www.lyzarskejihlavsko.cz, resp. zde: http://www.lyzarskejihlavsko.cz/files/vysoka_15_2_2013.pdf Dnes sice na původně uválcovanou trať přisněžilo asi 5-7 cm, ale to vůbec nevadilo, opravdu zafoukaných bylo jen pár metrů. Dokonce je v pohodě sjízdný sjezd od vodárny k louce směr Kostelec (ale končil jsem u el. vedení a vracel se)

Info ze dne 14.2.
vloženo 14.2.2013 22:07 , Západní Krušné hory (běžky)

Okolo Božího Daru dnes upraveny rolbou snad všechny trasy (včetně okruhů okolo Špičáku). Sněhu spoustu, není se nikde potřeba bát o lyže, opravdu parádní podmínky. Stejně tak dnes čerstvě upraveny trasy pod Klínovcem (magistrála na Měděnec, ...)

Info ze dne 7.2.
vloženo 8.2.2013 17:58 , Jihlavské vrchy (běžky)

Na Novém Hojkově je od středy upravený okruh na bruslení v délce asi 2 km. Jedná se o louky za samotou Větrov, tzv. Skoulovy kopce - viz mapa a popis na www.lyzarskejihlavsko.cz Místy sice leze trocha trávy ale celkově je to solidní. Stopu vyříznout nejde, na to je vrstva sněhu moc malá.

Info ze dne 26.1.
vloženo 27.1.2013 09:25 , Jihlavské vrchy (běžky)

Kromě množství dobře vyšlapaných stop v okolí Okrouhlíku a Vysoké (směrem k Jihlavě i směrem ke Kostelci) se v pátek podařilo strojově upravit malý okruh v délce asi 3 km přímo u Vysoké - pás na bruslení je perfektní, ve stopě bohužel místy leze tráva díky malé vrstvě sněhu.

Info ze dne 22.1.
vloženo 22.1.2013 20:41 , Jihlavské vrchy (běžky)

od rozcestí Vysoká-Okrouhlík je množství vyšlapaných stop, většinou velmi dobré kvality. Jak směrem k Okrouhlíku, kolem Vysoké směr Kostelec tak i k Jihlavě (asi by se dalo nastoupit už u garáží na konci Telečské ul. a nebo na obou koncích Pístova)

Info ze dne 18.1.
vloženo 18.1.2013 20:58 , Jihlavské vrchy (běžky)

Dnes navečer čerstve upravený okruh v okolí Nového Hojkova - jak na bruslení, tak i stopa na klasiku. Více na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 14.1.
vloženo 14.1.2013 20:38 , Jihlavské vrchy (běžky)

Po dnešním sněžení se na loukách v okolí vrchu Mešnice už dá docela slušně sklouznout - samozřejmě ve vyšlapaných stopách. Místy leze trochu trávy ale celkově bez problémů.

Info ze dne 1.1.
vloženo 1.1.2013 14:05 , Jihlavské vrchy (běžky)

stále skvělý skating po pláních Arnoleckých hor, nemá chybu ...

Info ze dne 29.12.
vloženo 29.12.2012 19:38 , Jihlavské vrchy (běžky)

tam kde zustala souvisla vrstva snehu, ktera nyni skvele promrzla, tam se da bruslit. Na Jihlavsku je zrejme nejvetsi souvisla zasnezena plocha na planich v okoli Arnoleckych hor, tedy mezi obcemi Stáj, Chroustov, Kyjov (na půli cesty mezi Jihlavou a Žďárem n.S.) Nejlepší je to v okolí vrchu a vysílače Havlina, opravdu parádní ježdění (asi by se dal udělat i delší okruh než 10 km který jsem jel)

Info ze dne 23.12.
vloženo 23.12.2012 13:38 , Jihlavské vrchy (běžky)

na Novém Hojkově dnes dopoledne připadlo asi 10 cm nového sněhu, stopa se ujela rychle a ze začátku to byla krásná lyžovačka. Bohužel k poledni přešlo sněžení v déšť a sníh velmi rychle vlhnul. Déšť by však měl postupně ustávat, tak jsem přesvědčen, že podmínky na lyžování zde vydrží

Info ze dne 18.12.
vloženo 18.12.2012 19:27 , Jihlavské vrchy (běžky)

část okruhu na Novém Hojkově je stále ještě slušně sjízdná. Jedná se o zadní část okruhu směrem k Hojkovu, která je na loukách, kde se udržela většinou souvislá vrstva sněhu. Asi 2,5 km je stopa, na polovině je možné bruslit (dříve uválcovaných pruh)

Info ze dne 12.12.
vloženo 12.12.2012 19:50 , Jihlavské vrchy (běžky)

U Nového Hojkova (Čeřínek) byl včera skútrem upraven okruh (asi 5 km) na klasiku. V části přilehlé u Nového Hojkova se stopa dost zafoukává a místy ještě lezou hroudy hlíny (naštěstí zde dnes dost lidí jezdilo, jinak by se stopa asi úplně ztratila), ale ve spodní části mezi remízky směrem k Hojkovu je stopa pěkná a nezafoukává se.

Info ze dne 8.12.
vloženo 8.12.2012 18:07 , Jihlavské vrchy (běžky)

Na loukách v okolí vrchu Mešnice je prošláplá stopa a vzhledem k okolnostem se již dá docela dobře sklouznout. Je samozřejmě potřeba počítat s tím, že stopa v prachovém sněhu příliš nedrží a místy leze tráva (ale s krtinci nebo kamením se nesetkáte). Viz foto na www.lyzarskejihlavsko.cz

Info ze dne 21.2.
vloženo 21.2.2012 21:46 , Jihlavské vrchy (běžky)

u Vysoké jsou stopy velmi zledovatělé, ale jinak většinou ve slušném stavu (kromě toho, že stopy na několika místech prokřižovala nějaká tězká technika a vytvořila velmi hluboké koleje). Nejlepší volba je bruslení - dalo se po loukách libovolně, paráda (pruh kolem lesa je obvykle měkčí a trošku se bořil, ale dále od lesa to drželo parádně)

Info ze dne 8.2.
vloženo 8.2.2012 23:05 , Jihlavské vrchy (běžky)

Upravený okruh u Vysoké / Okrouhlíku u Jihlavy (viz www.lyzarskejihlavsko.cz) je po vcerejším sněžení už opět pěkně prošláplý, nový sníh výrazně vylepšil podmínky. Stopa je většinu okruhu dobrá, bruslaři ujezdili i pruh na skate, kde ale stejně případná troška lehkého prašanu vůbec nevadí.

Info ze dne 30.1.
vloženo 30.1.2012 22:22 , Jihlavské vrchy (běžky)

Okruh u Vysoké / Okrouhlíku (viz www.lyzarskejihlavsko.cz) je od soboty pěkně upraven v délce 9 km - dvojstopa + pruh na bruslení. Na několika místech leze tráva nebo pár krtinců, ale většina okruhu je dobrá. Dnes bylo strojově upraveno i napojení ke Kostelci u Jihlavy, ale nejel jsem tam, tak nevím přesně jak to vypadá.

Info ze dne 25.1.
vloženo 25.1.2012 20:50 , Jihlavské vrchy (běžky)

okruh u Nového Hojkova (3,5 km) je perfektně upraven - stopa na klasiku krásně vymrzlá, pruh na bruslení ujetý, zkrátka ideální podmínky (a podle předpovědi se zdá, že to vydrží docela dlouho)

Info ze dne 18.1.
vloženo 18.1.2012 22:05 , Jihlavské vrchy (běžky)

Na Novém Hojkově (Čeřínek) je skutrem upravené kolo 3,3 km na klasiku, velmi pěkná lyžovačka, klidně na dobré lyže, sněhu je dost. Vetšinou vedle stopy je ušlapaný pruh i na bruslení (do kopce vždy, z kopce či po rovině je jen stopa, ale to by mělo i bruslařům stačit)

Info ze dne 9.1.
vloženo 9.1.2012 19:40 , Jihlavské vrchy (běžky)

Na loukách v okolí vrchu Měšnice jsou vynikající podmínky. Ze soboty na neděli připadlo na 10 cm podklad 10-15 cm nového sněhu, dnes připadlo dalších pár centimetrů. Stopy jsou samozřejmě jen našlápnuté, ale sněhu je opravdu dostatek.

Info ze dne 7.1.
vloženo 7.1.2012 14:57 , Jihlavské vrchy (běžky)

Ačkoliv se to nezdá, na Jihlavsku se dá lyžovat. Na loukách u Mešnice (mezi vrcholem Mešnice a silnicí Milíčov-Hojkov) je v horních partiích asi 10 cm sněhu a dá se zde v rámci daných podmínek slušně ve vlastních stopách lyžovat. Samozřejmě leze tráva, ale to až tak nevadí, na žádné krtince ani kameny jsem nenarazil. V lese sníh není skoro žádný, je potřeba se držet na loukách.

Info ze dne 30.12.
vloženo 30.12.2011 21:19 , Západní Krušné hory (běžky)

dnes byly stopy v okoli Perninku a Abertam po predchozim docela intenzivnim snezeni cerstve projety rolbou. Paradni lyzovacka v prasanu. V lese super, na loukach se stopy zafoukavaji.

Info ze dne 28.12.
vloženo 28.12.2011 21:32 , Západní Krušné hory (běžky)

v oblasti Božího Daru jsou v lese stopy dost ledovaté. I pruh na bruslení je v lese ledový a na mnoha místech není ani "sůl" aby se hrany měly o co opřít. magistrála dále od Božáku (zřejmě díky menšímu provozu) je lepší.

Info ze dne 27.12.
vloženo 27.12.2011 20:53 , Západní Krušné hory (běžky)

na trase Pernink - Boží Dar je výrazný rozdíl v oblasti upravované z Perninku/Abertam (starší úprava, jen klasika, měkčí stopy) a z Božího daru (rolbou, 2 stopy - pevné tvrdé + pruh na bruslení dobře ujetý)

Info ze dne 26.12.
vloženo 26.12.2011 22:20 , Západní Krušné hory (běžky)

jak se dalo předpokládat KLM je upravená, stopa je velmi dobrá i když sníh je mokrý a těžký, jednoznačně doporučuji klasiku, bruslit se moc nedá (to by se asi dost bořilo a navíc trasa je upravená kolem Perninku jen relativně úzce). Projel jsem trasu Pernink (nádraží)-směr Zaječí vrch - obloukem k Horní Blatné - Pernink - Bludná: všude sněhu dost až na pár míst s potoky.

Info ze dne 16.2.
vloženo 16.2.2011 21:00 , Jihlavské vrchy (běžky)

na Jihlavsku se sice nedá lyžovat, ale dá se dobře bruslit. Na Pávovském rybníku je led velmi silný a docela rovný a hladký. Po obvodu je to 1,7 km.

Info ze dne 27.1.
vloženo 27.1.2011 21:46 , Jihlavské vrchy (běžky)

Slušne prošláplá stopa je u Jihlavy na loukách mezi Zbornou a Stříbrným dvorem.

Info ze dne 26.1.
vloženo 27.1.2011 21:44 , Žďárské vrchy - Žďársko (běžky)

já mám na včerejší lyžování u Piláku jiný názor než xaws. Ve stopě to asi opravdu bylo horší, ale skate byl téměř perfektní, na Řádkově louce úplně super. Horší část je za přejezdem silničky, tam už opravdu tráva leze¨.

Info ze dne 19.12.
vloženo 19.12.2010 21:50 , Jihlavské vrchy (běžky)

pro Zdeňka a další bruslaře (když se bohužel nepodařilo najet u Zborné nic rolbou) - některé silničky v lese jsou na bruslení téměř perfektní - viz mapka http://venhoda.ic.cz/zborna-2010-12-19.gif

Info ze dne 16.12.
vloženo 16.12.2010 20:39 , Jihlavské vrchy (běžky)

Velmi dobře vyšláplá stopa od restaurace U lyžaře kolem Zborné, dále po modré tur. značce kolem Vysokého kamene. Vetšina lesních silniček kolem Vysokého kamene je ideálně protažena na bruslení.

Info ze dne 12.12.
vloženo 12.12.2010 18:39 , Jihlavské vrchy (běžky)

Vzhledem k okolnostem slušná klasika se dala dnes odpoledne na silničkách v okolí Vysokého kamene. Lesní silnička od silnice Stříbrný dvůr-Smrčná byla ujetá auty, na cestě přímo pod Vysokým kamenem nakonec pěkně ušláplá stopa. V dalších dnech až sníh vymrzne to tam bude pěkné.

Info ze dne 2.12.
vloženo 2.12.2010 18:28 , Jihlavské vrchy (běžky)

Slušne vyšláplá stopa je na louce mezi Stříbrným Dvorem a Zbornou u Jihlavy. Lyžovat se dá dobře i po silničkách v okolí. Vyšláplá stopa vedla po modré tur. značce ze Zborné směr Vysoký kámen, ale tam jsem nejel, tak nevím jaké je to dále v lese.

Info ze dne 24.2.
vloženo 24.2.2010 23:12 , Jihlavské vrchy (běžky)

V Jihlavě - U lyžaře stále ještě dobré podmínky - rolbou upravený 5 km okruh drží. Stopa na klasiku se místy trošku propadá (ale přesto to jde slušně), bruslení je vzhledem k okolnostem velmi dobré.

Info ze dne 17.1.
vloženo 17.1.2010 19:52 , Jihlavské vrchy (běžky)

V okolí Řásné stopy upravené skůtrem, včetně velkého 15 km okruhu přes Javořici, bohužel odpolední sněžení a vítr je asi trošku zafoukal.

Info ze dne 14.1.
vloženo 14.1.2010 21:09 , Jihlavské vrchy (běžky)

U lyžaře (Jihlava - Zborná) je upraven asi 4 km okruh rolbou na klasiku i bruslení, perfektní podmínky

Info ze dne 9.1.
vloženo 10.1.2010 13:18 , Žďárské vrchy - Žďársko (běžky)

upraven rolbou okruh po loukách. na skate dobré, ze stopy leze místy tráva, při prejezdu některých mezí i trochu hlíny. Detaily o úpravě tratí jsou vždy aktuální na http://www.ab-sport.cz/

Info ze dne 10.1.
vloženo 10.1.2010 13:15 , Jihlavské vrchy (běžky)

U lyžaře (Jihlava-Zborná) projety stopy skůtrem dopoledne nově, je jich víc než včera, pěkná lyžovačka.

Info ze dne 9.1.
vloženo 10.1.2010 13:14 , Jihlavské vrchy (běžky)

U lyžaře (Jihlava-Zborná) upraven okruh skůtrem, stopa je velmi dobrá, jen místy leze trošku tráva.

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.