Serfaus - Fiss - Ladis, video z lyžování

Toto video je záznamem z lyžování v rakouském středisku Serfaus - Fiss - Ladis ze dne 16.3.2013. Záznamenává výlet do "zadní" západní nejvýše položené části střediska. Startovním místem byl Fiss, odkud jsme postupně přes Lazid, Scheid a Pezid dojeli až k nejvyššímu bodu střediska, kterým je vrchol Masnerkopf (2828 m n.m.). Na cestě zpět jsme zajeli mimo jiné na měřený slalom pod lanovkou Lawensbahn, na okraj snowparku pod lankovkou Planseggbahn, sjeli několik prudkých černých sjezdovek vedoucích z vrcholu Lazid a navštívili i Serfaus.

Video je natočeno s použitím kamery umístěné na helmě. Je doplněno o plánek sjezdovek (stažený z oficiálního webu střediska), na němž si všímejte pohybu žluté šipky - ta ukazuje, z jakého zhruba místa je který záběr.

Mapa s GPS záznamem trasy

Kdo si chce s mapou více hrát, bude to mít pohodlnější přímo na EveryTrail.

Kdo by si chtěl sestavit téměř kompletní plánek sjezdovek ve středisku Serfaus - Fiss - Ladis, může se podívat na GPS záznamy z lyžovaní ve zbylých dnech: 15.3.2013 (Serfaus, Fiss - SV část střediska) nebo 17.3.2013 (Fiss, Serfaus - střední část střediska). Tyto dny nebylo tak hezké počasí, takže z nich video nemáme :-)

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.