Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 4 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
4 zprávy byly přesunuty do obecné diskuse
Vloženo 18.2.2019 20:37
Dnes trasa Smědava-Žďárek- Holubník-Ptačí kupy a přes Krásnou Máří zpět na Smědavu.
Trasa z Holubníku přes Ptačí kupy na Krásnou Máří velmi obtížná , zmrzlá krusta a chvíli je třeba i sundat lyže .Jinak je to hezká trasa.Byl jsem na Holubníku 22.1. před cca 4 týdny a to byla úplná pohádka.Připojuji foto z 22.1. a dnešní pro ilustraci.
Vloženo 18.2.2019 16:28
Vzkaz do Polska, ztracený telefon na Jizerce je v restauraci Jizerka na Morine.
Vloženo 18.2.2019 15:18
Rychlý polední skate Bedřichov, NL, Kristiánov, Rozmezí, Čihadla, Knajpa, Čihadla, Tetřeví boudy, Točna, Bílé buky, Točna, Hřebínek, NL, Bedřichov. Neupraveno, místy to jelo dobře, hlavně ve stínu a v lese, místy mokré, těžké, pomalé. Mezi TB a Točnou standardně hodně jehličí apod ve stopě, ale i tak pěkné svezení.
Vloženo 18.2.2019 10:54
Dobrý den , nemáte někdo prosím info o další úpravě ? Předem díky a skol :-)
Vloženo 18.2.2019 10:22
Dnes neupraveno,tvrdé mělké mlatové vrklavé stopy,ve kterých je obtížné se udržet zejména v prudkých sjezdech.Ráno mínus 4stupně,přes den letí teplota nahoru k jarním hodnotám.Pěkné a rychlé svezení,hlavně po ránu.
Vloženo 17.2.2019 19:34
Stopa pro klasiku od studánky na Mořinu v pohodě, i když bylo vidět, že se tam asi opravdu v poslední době neupravovalo. Ale skoro lepší než čerstvě upravené stopy rozryté od bruslařů, jak bylo vidět leckde jinde.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 17.2.: Musím zopakovat dotaz, jestli se upravovalo mezi Václavíkovou studánkou a Mořinou. Podle Bílých stop to vypadá, že rolba jela z Polubného jen kousek nad studánku. Díky.)
Vloženo 17.2.2019 17:40
Dnes odpoledne jsem já,starší důchodkyně někde na spojce mezi Pod
přehradou a Vládní vytratila v bílém látkovém pouzdře péřovou tmavě modrou vestu,bílá podšívka.Případného nálezce prosím o informaci o místě odevzdání. Díky za pozitivní zprávu.
Vloženo 17.2.2019 17:29
Dnes odpoledne
Vloženo 17.2.2019 9:09
Před 6h ranní se vrací rolba od Nové Louky.Upravené stopy jedou pěkně,místy jsou ale mělké a na to pozor,zvláště ve sjezdech,dá se z nich vyletět mimo.Parking po osmé hodině už problematický.
Vloženo 17.2.2019 8:50
Honzo, sníh určitě v Jizerkách vydrží. Na hřebenech je stále přes 1.5 metru. Sice je teplo, ale neprší, takže ubývá pomalu. Tady je link na aktuální stav sněhu na Rozmezí.....

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#rozmezi

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 17.2.: Ahoj,
mám otázku tak trochu pro věštce. Vydrží sníh, za současného počasí, do začátku března?
Díky za prognózy. :)
Honza)
Vloženo 17.2.2019 12:10
Okruh Vysoký hřeben a z Maliniku na Vladni, přehradu, Olivetskou horu, hřebínek, Nl a na Stadion.

Vysoký hřeben nedoporučuji, sice předvčírem upraveno, ale ve stopě velká spousta nečistot, opravdu nic moc. Od Hasler. chaty je to už lepší. Okruh to je krásný, ale ne za těchto podmínek.
Od Maliniku a Vládní násobně lepší podmínky. Všude dostatek sněhu. Průjezd po lavkach (chodníku) kolem přehrady - nutná opatrnost.
Vloženo 16.2.2019 22:51
Byłem dziś 6.30 Smedava-Jezdecká cesta-Bunkr-Jizerka-Hranicni-Smedava trasy przygotowane piękna słoneczna pogoda ludzi bardzo mało
Vloženo 16.2.2019 19:01
ahoj, na Mořinu jsem nejel (odbočil jsem na Knížecí, ale vizuelně protaženo bylo. Parkáč nad Polubnýmv 9,15 tak ze 2/3 plný. parkovné 50/den. většina aut pokračovala na Jizerku.
(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 16.2.: Nevíte prosím někdo, zda byla dnes upravena trasa mezi Václavíkovou studánkou a Mořinou (ta podél silnice vedoucí na Jizerku). Na webu to podle zelené barvy vypadá, jako když rolba dojela z Polubného jen k Václav. studánce, dál už to zelené není. Nejel jste tam někdo dnes osobně? Případně kolik aut bylo na Václ. studánce kolem deváté? Díky moc za jakoukoliv zprávu.)
Vloženo 16.2.2019 16:35
Václ. studánka - Jezdecká - Kasárenská- Kneipa - Čihadla - Žďárek - Hřebínek - NL - Maliník. až na závěr (ano, mnoho lidí a slunce udělali své) nádherné svezení. Velký dík za úpravu a ještě větší obdiv při pohledu na téměř celou růžovou skimapu.
Vloženo 16.2.2019 16:22
Skate z Královky do Jablonce na kolečko. Výjezd kolem 10, kdy už slunce bylo v plné síle. Davy lidí jak na Václaváku, už dlouho jsem nebyl v Jizerkách o víkendu, takže jsem byl docela zaskočen. Samozřejmě všichni autem až nahoru, takže kolem 10 celé Hrabětice v kolonách. Na skate úplně ideální podmínky, jelo to jak namydlené, v lesích už hodně jehličí a bordelu. Až do Jablonce jinak skvělé podmínky.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Vloženo 16.2.2019 13:40
Dnes bruslení od elektrárny přes Hřebínek, Čihadla, Mariánky, Protrženka, kiosek, osmička Předěl a Paličník se zajížďkou na Tišinu, zpátky přes Olivetskou. Paráda, cca od 9ti to měklo. Jen škoda lidí, co jezdí večer těsně po úpravě skate, zamrzlé 10cm vrypy, obzvláště kolem Předělu, kde dotyčný pravidelně zajížděl do stopy. Nepochopim, asi přemýšlí tak, že po mě potopa...
Vloženo 16.2.2019 11:58
Rychlý ranní skate z Václavíkové studánky přes Knížecí na Smědavu a zpátky. 8.30h, -2°C. Trať upravená, super rychlé svezení. Na zpátky už šňůry lidí, na sluníčku sníh povoloval. Dopravu řídila Městská policie. Díky za úpravu.
Vloženo 16.2.2019 7:59
V noci upraveno,vymrzlé stopy jedou pěkně."Velké kolo" přes Rozmezí pod hodinu a půl zvládne dnes i bába s nůší...
Vloženo 15.2.2019 18:36
Z parkoviště u starý pošty po Vládní,Olivetská,Hřebínek,Čihadla,Rozmezí,Kristiánov,Nová louka pro mě stopy fajn, když nesněží tak trochu špína slunce pálilo takže někde pěkná kaše někde rychlý zrcátka. Holt klistr a tuhej, lidí dost ale v pohodě.
Vloženo 15.2.2019 18:24
Ahoj, dnes skate v devět z Béďova na Kristiánov-Rozmezí-Kneipa-Krásná máří-Hřebínek-Olivetská-Závory a Bedřichov. Od Béďova po Novou louku trochu kejda, ale odraz slušný, dál už to bylo v pohodě. I stopa na klasiku. Nahoře vymrzlo, jelo to krásně, od Bílé kuchyně na Olivetskou hodně bordelu na trati, stopa na klasiku téměř nic, ale šlo to. Za to z Olivetské dolů to jelo jako blesk, tak opatrně. Za přehradou pak nějaká starší úprava, trochu hrbolaté. Stopa na klasiku také docela ucházející. Před polednem již velké teplo, návrat na Béďov v oraništi. Jinak ale luxusní lyžování. Skol! Díky všem, co se o nás lyžaře staráte!!!
Vloženo 15.2.2019 17:43
Dnes Souš - Mořina -Jizerka - Jizerská silnice - Předěl - Písčiny a přes Smědavu zpět na Souš - stopa strašná, rozbitá, ráno umrzlé, kolem poledne břečka. Ráno příjezdové silnice na Souš a Mořinu komplet led, neudržované, neodklizené, stejně tak jako parkoviště na Souši a Jizerce. Bylo by vhodné občas vyhrnout, kór když již tři dny nesněží. Takto akorát na zničení podvozku.
Vloženo 15.2.2019 16:17
Na dnešek byla plánovaná úprava velkou rolbou z Kasárenský na Souš a zpět. Asi tam nakonec nejela, když tam je v celém úseku jen jedna stopa. A tak zpátky pak jede člověk převážně mimo stopu, což je dost nepříjemné.
Vloženo 15.2.2019 15:56
Dnes 11h ve stopě Smědavá,kiosek,černá Smědá,předěl,písčiny a zpět na Smědavou-Strašná stopa z Černé Smědé na předěl stopa rozbitá a už rozbředlo no sluníčko už má sílu!!!Jednou jsem přemazával SWIX V60 červený !!!Na pátek taky dost lidí!!!! Silnice na Smedavu tak možná už pro auto SUV!
Vloženo 15.2.2019 13:31
Dopolední skate ze Souše, 9.30h, -1°C. Smědava, Hraniční, Kiosek, Promenádní, Jezdecká, Hraniční, Souš. Super upraveno, jelo to rychle. Po 11h. už na sluníčku povolené a pomalé. Super svezení. U Kiosku (alias JardaDrive) zakoupeny samolepky na podporu OPS. Díky za úpravu.
Vloženo 15.2.2019 10:08
Dnes supr jízda po ránu,rychlé stopy,sluníčko-co víc si přát?
Vloženo 14.2.2019 22:29
Kdybych uměla lépe nanést klistr, tak by to nebyla asi taková dřina, nicméně na Knajpu jsem doklouzala, stopy nebyly nejhorší :). Dopoledne v 11v Bedřichove mrholeni a pak začalo svítit :)....
Vloženo 14.2.2019 20:50
Ne vzdy je info aktualni, ale obcas se povede i ohlasit dopredu upravu, tak jako dneska ....tak sledujte https://www.jizerskaops.cz/. Skol!

(Odpověď na dotaz uživatele Mike z 14.2.: Bude se na zitra upravovat?dikm)
Vloženo 14.2.2019 19:01
Ahoj,
jel jsem z Jizerky - Mořiny přes Vlašský hřbet po Knížecí cestě, skate. Bořilo se a moc to nejelo, mokrý těžký sníh. Ale proti Martinskému údolí a okolí Protržené přehrady to ještě bylo zlaté, tam to nejelo vůbec.
(Odpověď na dotaz uživatele Vojta z 14.2.: Prosim o info jestli nekdo dnes jel z Jizerky na Smedavu a jake to bylo. Diky moc.)
Vloženo 14.2.2019 17:18
Dnes jsem dorazil na morinu nekdy tesne pred pul dvanactou a reknu vam, byl to zazitek. Jednak nechapu lidi, co jedou na morinu a pritom se celou cestu do kopce plazi 20-30 km/h a ani neuhnou. Me tuhle rychlost auto na dvojku nebere !!! Po prijezdu na misto jsem si blbec zajel do hlubokeho mokreho snehu (uz nebylo misto). Nu coz, nastesti jsem splasil lopatu (timto dekuji manzelskemu paru z nissanu terrano) a zacal jsem poctive odhrabavat snih z pod auta. No asi 30 minut si za me postavil korejske auto nejaky jouda, co me zacal radit a kdesicosi (ja mu totiz suse ozonamil, ze prekazi a pripaadne budu volat odtah nebo traktor). PO nejake dobe se tam zacla do ulicku radit dalsi auta. Nakonec jsem to nevydrzel a kvalitne spalil spojku (dalsich 10 minut hrabani snehu by dost pomohlo) a odjel na vaclavikovu studanku. Odtud az nekdy ve 12:45 po jezdecke-kasarenska-knajpa a zpet. Pocasi dnes sice bylo o dost lepsi nez vcera, ale stopa dost bida. Mel jsem skaty, ale borilo se to, misty nejelo, no velke trapeni.

Jeste k tomu parkovani - drive mi prislo fajn, ze polubne neryzouje jak bedrichov. Jenze on se o parkoviste na morine nikdo kloudne nestara. Uz aspon 2 dny nesnezilo a nebylo vubec odklizene. K tomu bezohledni kolegove v autech (cest vyjimkam!) a fakt zazitek. Byl bych radsi, kdyby se na morine o to starali jak v bedrichove i za vyrazne vyssi cenu. Kazdy den (navzdory kalamite) perfektne uklizeno a holt si za servis nechaji zaplatit.
Vloženo 14.2.2019 14:27
10-12hod skejtem Maliník-N.Louka-Točná-Žďárek-zpět Točna-Kristiánov-N.Louka-Maliník....moc hezké svezení, překvapivě docela pevné pod nohama, bořil se jen úsek Točna-Kristiánov, mrholení nepříjemné, pod stromama se to začíná znečišťovat
Vloženo 14.2.2019 10:43
Mrholení do stopy,lehce pofukuje.Na micro(Fisher) to jede slušně,stopy misty lehce měkčí.
Vloženo 14.2.2019 17:09
Vcera cca v 10:30 z moriny-jezdecka-kasarenska-knajpa-kasarenska-smedava-promenadni-morina. Po celou dobu mlha (mraky), vicemene porad drobny dest, no pocasi za starou belu. Hlavne na klasiku neumim namazat, takze jsem si to na klasickych lyzich stejne odbruslil :-) Nicmene stopy kupodivy docela dobre. A na paarkovisti na morine volno i okolo 13:00, coz se o dnesku rict neda (viz dalsi prispevek).
Vloženo 13.2.2019 18:03
Dopolední skate z Václavíkové studánky, Knížecí, Jezdecká, Hraniční, Kiosek, Promenádní a zpátky na Knížecí. Na upravených tratích 3-5cm nového mokrého sněhu, takže to jelo pomalu a tupě, nicméně pěkně svezení. Po celou dobu mlha a jemné sněžení. Díky za úpravu.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 13.2.2019 15:35
9-12 skejtem Maliník-Hřebínek-Kneipa-Rozmezí-Kristiánov- Josef.přehrada-Bedřichov- Maliník - po noční úpravě místy zafoukané, ale díky ops...jen škoda, že se nepodařilo projet úsek Kristiánov-Josef.přehrada a také úsek nad přehradopu kolem Blatného potoka :-(....jako možné nebezpečí vidím 2x přerušenou stopu při sjezdu z Rozmezí na Kristiánov.
Vloženo 13.2.2019 15:04
Omlouvám se,že píšu sem,ale čtou to lyžaři,pro nemoc nemohu jet,přenechám za cenu startovného číslo na Vasův běh,možnost změny do 25.2. tel. 728861253.
Vloženo 13.2.2019 14:40
Z Mariánské hory na Knejpu, po Kadárenské a přes Protrženou přehradu zpět. Vše upraveno, ale rolba musela jet už v noci, bo to zas zapadalo. Od lidí ale slušně prošláplé. +1°C na Knejpě, spousta čerstvého sněhu, do toho mrholení, docela lahůdka. V55 a červený Rex to nebraly, chytl se až VR65. Zítra už to ale možná bude na klistry.
Vloženo 13.2.2019 14:38
Ahoj, dopolko klasikou z Maliníku na Šámalku - Kristiánov-Bílé Buky-Hřebínek-Olivetská a zas Maliník. Stopy, i když zafoukané, docela to šlo, jen mezi Bílými buky a Točnou stopa zmizela. Na skate to vypadalo taky docela slušně.S mázou dnes neporadím, měl jsem červený swix V55, zažehlen, docela podkluzoval, nanesl jsem další vrstvu, o málo lepší. Na Kristiánově jsem přidal ( nerad ) bílý klistr -3 +10, prďák na Bílé buky úplně excelentně, vůbec nelepil, ani nedrhnul. Zato na Olivetskou jsem si přidělal pořádné bačkory. S kopce se to pak rozjelo a na Maliník to docela šlo, ale k ideálu to mělo daleko. Jinak drobně mrholí, dohlednost cca do 200, fouká vítr, lidí přiměřeně. Tak ať to jede! Skol!
Vloženo 13.2.2019 13:23
Dnes kolem deváté z Bedřichova, bohužel rozsáhlá úprava stop zasněžená, tedy stopy projeté jen místy a to od turistů, sníh=vata i ve vyšších polohách. Nahoře mrholení, mlha, vítr.
Vloženo 13.2.2019 13:08
Po rušném víkendu dnes v noci konečně pěkně upraveno,přes to napadly 3cm nového sněhu.Do toho začíná mrholit,velká vzdušná vlhkost.Lyže mikro na tmhle jedou slušně.
Vloženo 13.2.2019 7:50
Zdravím, asi máte na mysli https://mapy.cz/zakladni?x=15.1470110&y=50.7860683&z=17&source=traf&id=55528 - zdarma, na stadion cca 15 minut procházka

(Odpověď na dotaz uživatele Kristina z 12.2.: Dobrý den, mohl by mi někdo poradit kde zaparkovat zdarma? Četla jsem o nějakém vypluhovanem hřišti ale nemohu ho najít. děkuji)
Vloženo 12.2.2019 20:03
Odpoledne z Bedrichova na Knajpu a zpatky pres Mari na Zavory a dolu k Elektrarne. Krasny prasan, modry extra dole trochu smekal, ale od Blataku vys uz drzel. Nahore zavate a stopa jen od lidi. Pekne to bylo. A bylo by jeste o trochu lepsi, kdyby klasickou stopu nenicili skejtujici matlalove.
Vloženo 12.2.2019 19:15
9-12 skejtem Maliník-N.Louka-Hřebínek-Kneipa-Hřebínek-Olivetská h.-Závory-Maliník, rolba jela kolem 10hod, ale díky větru se vše rychle zafoukávalo, od Máří místy "hezké" sněhové jazyky (letos snad poprvé) a naopak místy vyfoukané na led, celou cestu silný nárazový vítr a sněžení (docela jsem nechápal některé rodiče jak mohou do tohoto počasí vzít malé děti na běžky), jinak fajn adrenalinové svezení...... sněhu je fakt dostatek, těšme se snad na dlouhou lyžařskou sezonu
Vloženo 11.2.2019 14:32
Dopolední skate Bedřichov, NL, Hřebínek. Možná v noci upraveno, ale všude zapadáno 3-7cm nového prašanu, po celou dobu lehce sněžilo. Šlo to ztuha, ale lepší než sedět doma ;-)
Vloženo 11.2.2019 13:54
Ahoj, dnes dopoledne z Maliníku klasicky, červený swix, docela to šlo, nedrhnul a podkluzoval jen občas. Stopa zapadaná, na parkovišti cca. 6 aut, takže vyloženě turistika. Od Klikvové louky za přehradu byli stopy jen tušit, jel jsem tam první, pod přehradou někdo přišel od Rudolfova, takže už ve dvou. Stále drobně sněžilo. Na Závorách - na Červenou ruku jen bílo, na Kuběnkovu chatu se stopa dala vytušit. Stoupání na Olivetskou již vyšlapané, skate jen pro lehkonohé běžce s dobrou technikou. Jeden se tam zmítal, evidentně trpěl, rozjížděl jak stopu dolů (občas), tak i tu nahoru (často). Lidí pomálu, asi lehký odlesk toho, jak to mohlo vypadat, když se po Jizerkách ještě neproháněli rolby a většina lidí je neměla za tělocvičnu. Z Hřebínku na Šámalku již klasicky průvody lidí, stopa slušná, i na bruslení jakžtakž. Zkrátka, pokud někdo měří svůj čas na lyžích poměrem : cena za parking / min. na kilometr / celková vzdálenost, měl by nechat lyže odpočívat. Není to dnes nahoře pro něj. A pro ty ostatní, dnes byl ten den, kdy se můžete i v Jizerkách cítit jako na horách a ne jako ve Fitku. Skol!
Vloženo 11.2.2019 10:52
Dnes v noci nad ranem skate Stadion - NL - Rozmezi - K.Mari - Hrebinek - NL a zpet, po 05:00 zacalo snezit, na hrebenech vichrice, velmi neprijemne.
Po J50 v Kristianove skvele uklizeno, skvela prace.
Dotaz Vloženo 11.2.2019 16:12
Ahoj, nevíte jestli tento týden proběhne úprava z Jablonce od přehrady do Maxova ?
Zodpovědět
Vloženo 10.2.2019 12:39
Skate Vysoký hřeben. Výborné okruhy, pěkné svezení, kratší je upravován častěji, proto je v lepším stavu. Lépe jet proti hodinám. Bohužel jediný reálný nástup je z Maliníku, a odtud lidi táhnou do Jizerek. Úprava pro zdejších 30 fajnšmekrů tak je neefektivní. Přispělo by nějaké dotažení do Jablonce nebo alespoň vypluhování parkoviště u Hašlerky.
Vloženo 10.2.2019 9:39
Pozor, cca 600m pod hrází je po levé straně (když jedeš nahoru) točna autobusu, tam je parkování zakázané. Cca 200m pod hrází na stejné straně je značené parkoviště, které stojí 50kč (automat nebo apka ClickPark). Druhé značené parkoviště je vpravo, když jedeš po hrázi, stojí také 50kč (automat nebo apka ClickPark). Za 100kč je to v Montanii. Zadarmo můžeš parkovat dole u sjezdovky Černá Říčka (určeno pro návštěvníky sjezdovky), ale nahoru je to kus cesty. Dále nahoru k Souši se zdarma parkovat nedá.

(Odpověď na dotaz uživatele Jbc z 9.2.: Ahoj "Ondro!. Děkuji za perfektní odpověď.)
Vloženo 9.2.2019 22:34
Ahoj "Jbc". Možnosti parkování na Souši jsou 3 a platí, že čím blíž trati, tím dražší parking. Zdarma zaparkujes pod hrází, cca 300 metrů od nastupniho místa (resort Montanie). 50kc dáš asi o sto metrů blíž, kde je ze silnice značeno nové parkoviště, které má dostatečnou kapacitu, zaparkoval jsem vždy. Přímo u trati (Montanie) dáš stovku a je tam většinou nasekano, to moc nedoporučuji :) obecně se dá říct, ze u Souse zaparkujes vždy a v poh
(Odpověď na dotaz uživatele Jbc z 9.2.: Můžete mi, prosím, sdělit nějaké informace o možnostech parkování ( a ev. cenách) parkování na Souši?)
Vloženo 9.2.2019 17:46
Smedava-Jizerka-Smedava-Jizera-Hrebinek-Oldrichov v Hajich - stopa i pocasi tesne pred J50 paradni, od Knajpy az na Bilou kuchyn soupaz bez vetsi namahy. Dolu do Oldrichova je to dneska mekci, takze to moc nefrci, ale snehu az na Pily dost, jen v nekterych usecich s jehlicim a siskami po nocnim vetru.
Vloženo 9.2.2019 8:19
Souš, dopolední skate (-2°C, viditelnost 50 -150m), po Soušské silnici na Smědavu a zpět. Vše upraveno, dobré místo úkrytu před víkendovými závody ;-). Díky za úpravu.
Vloženo 8.2.2019 17:25
Dlouhodobě je snaha o snížení světelného smogu v oblasti Jizerských hor a každý zdroj světla je špatný. To je takový problém vyrazit s čelovkou? Invaze a kolonizování české přírody je varující. Světla si dejte na stadión ve Vesci (když už se do něj narvaly takové peníze) a hory nechte nedotčené. http://www.izera-darksky.eu/izera/izera-cs.html

(Odpověď na dotaz uživatele Robert z 5.2.: Kdy se bude realizovat v Bedrichove dlouho planovane osvetlene kolecko? To co je zatim osvetlene, je bohuzel neuspokojive. Stacilo by alespon to, co bylo kdysi na zkracene J50.)
Vloženo 8.2.2019 8:58
Úžasné :-) Smědava-Knaipa-protržená přehrada-Souš-Jezdecká-Smědava.....Klid, relativně málo lidí - až na hospodu na Smědavě, stopy upravené (asi ne všude dokonale,ale o tom to není)
Dotaz Vloženo 8.2.2019 6:36
Bude v sobotu možný parking na Smědavě? Neví někdo? Předem díky.
Zodpovědět
Vloženo 7.2.2019 19:41
Bedřichov - Žďárek - Knajpa - Kristiánov - Bedřichov - vše OK, sníh pomalejší, kolem Máří dost fičelo a od Točny byl sníh špinavý a plný spadaného jehličí . Chápu, že "Kamilovy podivné posádky na skůtrech" dělají servis před víkendovou padesátkou. Jednou za sezónu se to snad dá vydržet :-)
Vloženo 7.2.2019 16:49
Presne,jak pise Kamil.Dnes jsem jela z Korenova pres Kasarenskou,Mari a Hrebinek do Bedrichova a potkala jsem skutry tri.Vprostred trasy tak vznika dost neprijemne zryty pruh.Nebylo by mozne(pokud to situace dovoli),jezdit alespon pri kraji(samozrejme ne ve stope),aby pro bruslare zbyl jeden sirsi pruh?Myslim,ze by to dost ocenili.Jinak vsude upraveno a velky palec nahoru "nasi" OPS-jste nejlepsi!!!Diky!!
Vloženo 7.2.2019 7:39
V pátek jsou k dispozici obě parkoviště - ale jestli bude místo, to už je věc jiná :)

(Odpověď na dotaz uživatele JIrkacha z 6.2.: Bude v patek k dispozici parkoviste Malinik? dekuji)
Dotaz Vloženo 7.2.2019 21:24
Jsou ty podivne posadky skutecne servis na jizerskou padesatku? Ja uz je tam potkavam nejakou dobu a mam dojem, ze se tam nekdo projizdi jen tak pro radost. Pokud je to "servis", OK. Pokud ne (a toho se celkem obavam), tak je to pekna prasarna, takhle kazit perfektni upravu ...
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 7.2.2019 20:50
Jak vypadá cesta z oldrichova v hájích?
Diky
Zodpovědět
Vloženo 7.2.2019 11:50
Od Hašlerky okruh lesem kolem Tlusté jedle - nádhera! Krásně upravené, nerozdupané, za celou dobu úplné minimum lidí - z toho většina měla jako potah psa (jako já) - díky moc za krásné úpravy a vyčlenění tohoto okruhu i pro lidi se psy. Díky OPS! :)
Vloženo 7.2.2019 10:22
Naprosto úžasná úprava všude, díky profíkům z OPS...škoda jen stop po skútrech, zkypřený pruh výrazně kazí jinak dokonalý zážitek z bruslení. Je mi jasný, že kiosky a chaty se musí nějak zásobovat, ale nemohu se zbavit dojmu, že skútrů s podivnými posádkami stále přibývá. V okolí Předělu se proháněli i mimo cesty přímo v hnízdištích tetřívka...co na to ochranáři? Tyto prasárny by je měly zajímat a ne buzerovat rolbaře, že v noci tetřívkovi svítí.
Vloženo 7.2.2019 9:12
Z Maliníku okruhy kolem Bedřichova. Vše skvěle upraveno, výborné podmínky. O.p.s. díky!

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Zasláním dárcovských SMS na tel. číslo 87 777 ve tvaru DMS MAGISTRALA 30 nebo DMS MAGISTRALA 60 nebo DMS MAGISTRALA 90 (cena je 30, 60 nebo 90 Kč a Jizerská magistrála obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).
  • Platební kartou nebo aplikace Klikni a daruj přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Jizerské hory