Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí – běžky

Centrem jihovýchodní části Orlických hor jsou Rokytnice v Orlických horách, Říčky a Orlické Záhoří. Právě z Orlického Záhoří je možnost napojení na upravované tratě v Polsku nebo bezproblémový výjezd na hřebeny Orlických hor. Severozápadně od Říček a Orlického Záhoří na tuto oblast navazují další upravované běžkařské trasy,…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 2.4.2018 20:19
Dnes odpoledne SK8 z Mezivrsi - Peticesti. Prvni stoupani spinavy od jehlici, dale az na Peticesti celkem dobry na Velikonoce :). Dale z 5cesti (napravou str.)- Pod Homoli snih mekci, ale cisty. Stoupani z PodHomole - V.Destna tvrdsi a rychlejsi snih. V. Destna - Serlich parada, obcas led. Zpatky na 5cesti pres Korunku - na dvou mistech cca 30m po svych, jinak perfektni pojezd. Stoupak z Korunky chutovka :) Vesele Velikonoce.
Vloženo 28.3.2018 22:39
Dnes dopoledne Komáří vrch, Pěticestí, Pod Homolí a zpět. Čerstvý prašan ve stopě, krásné svezení. K poledni sníh trošku povolil, takže zpomalil. Ale i přesto na konec března luxusní!
Vloženo 20.3.2018 16:47
Ráno pokus od Haničky... Po jednom km jsem to vzdal, stopa po víkendovém větru je plná větví, jehličí a šišek.
Chce to možná z druhé strany od Šerlichu, tam je to více otevřené a nebude to tak zaneřáděné.
Vloženo 17.3.2018 17:29
Dnes Mezivrsi-5cesti-Pod Homoli. Po vcerejsi uprave bylo rano na trati od 5cm -10cm. Misty jazyky, vitr dost silny..Na SK8 jen pro fajnsmekry. Zima nekonci
Vloženo 16.3.2018 16:28
zítra se chystám na běžky na Orlické hory akorát nevím jestli ta rolba dneska měla nějaký smysl chumelí a fouká pěkný vítr
Vloženo 8.3.2018 9:55
Karl: Jojo, já vím, napsal jsem to nadneseně s těmi 14-ti dny (i když kolem Vánoc...). Ale jo, já si takhle stěžuji každý rok, když už mě to naštve. Vážně bych neměl problém si to prostě platit, kdybych měl jistotu, že to bude projeté. Ale asi je nás menšina.
Vloženo 8.3.2018 8:10
@Matěj: Sám jsi si odpověděl - placené tratě - proto nebudeš mít stejný servis jako v cizině. Navíc stopy okolo Deštné jsou upravovány 2x týdně (ÚT, PÁ), nikoli jednou za 14 dní. Pravda, z Říček v posledních týdnech vyjíždějí jen v pátek.
Vloženo 8.3.2018 7:54
Ráno tak odhadem 10-15cm nového sněhu, samozřejmě neupravené, ale postupem dne se tvořila aspoň stopa...na skejtech to bylo trápení :-) Trasa Mezivrší-Homole, ale i okolo to vypadalo na stejnou bídu. Já nevím, v Rakousku ty placené tratě s každodenní perfektní úpravou výborně fungují, proč to nejde u nás? Tohle upravování jednou za 14 dní mě nebaví...
Vloženo 5.3.2018 13:46
Okruh Hanička- Anenský vrch-Mezivrší Komáří- Pěticestí-Pod homolí- Velká deštná Kiosek- Chata na Šerlichu a zpět, celkem 48 km. Nádherné počasí, skvělé stopy. Stopa na Skate tvrdá, dostatečně široká a rychlá. Sněhu dostatek všude. Jen asi první 3 km z Haničky sníh znečištěný padajícím jehličím a větvičkami ze stromu po zjevně větším větru. Dále už ale stopa zcela čistá . Perfektní svezení, lidi přiměřeně neděli. Celkový dojem - absolutní paráda .
Vloženo 3.3.2018 20:11
Dnes Říčky, Mezivrší, Pěticestí, Korunka - absolutně nádhera. Z Korunky jsem chtěl sjet do Orlilckého Záhoří, ale po 2km končila stopa a byla vypluhovaná cesta pro lesáky. Návrat nahoru na Homoli, bunkrovka prostě nádhera. Z Pěticestí dolů - velká část Zdobnického okruhu, stále dobré podmínky, jen dole u Ŕíček to bylo už trochu zledovatělé a návrat do říček na parkoviště jsem část radši vynesl.
Vloženo 25.2.2018 22:36
Dnes skate z Mezivrší na Šerlich a zpět. Připadlo 5cm prašanu a díky v některých místech silnému větru se přes celou šířku stopy tvořily až půl metru hluboké bariéry sněhu. Ale nebylo jich mnoho. I přes silný mráz jsem si dnešní běžky užil, takže spokojenost.
Vloženo 25.2.2018 13:20
Cesta od Haničky na Pěticestí a zpět. V sobotu od rána silný vítr, ale po trase mezi stromy žádný problém. Podklad sněhu pevný, tvrdý, celistvý, ve stopě jen drobné větvičky. Teplota -5 a méně, oblačno. Modrý Swix (na starý -5--15) držel dobře. Celý den lehce sněžilo. Od Mezivrší nahoru po ČTZ a taky dobré, jen více zvlněné než lyžařská, ale sněhu dost. Dolů od Anenského vrchu už to na nové vrstvě sněhu přes vosk trochu drhlo. Dobré podmínky na bruslení i klasiku, turistů docela dost, ne příliš.
Vloženo 17.2.2018 23:04
Info od Jany:
Dnes Hanička - Mezivrší, stopa projetá spíše běžkaři, na klasiku se občas ztrácí, ale jelo se dobře.

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/875585779279676/
Vloženo 16.2.2018 12:54
Podle mapy https://destne.info/bezecketrate/ projela dnes rolba od Haničky k bartošovické sjezdovce. Tudíž by tam měl nějaký sníh být a stopa upravená. Přímo od Zemské brány se lesní cesty neupravují, tam to bude spíš loterie.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 15.2.: Prosím, nevíte někdo jak vypadá úprava stopy ze Zemské Brány na Přední Vrch a dále na Haničku? Je to sjízdné i pro skate? Děkuji.)
Vloženo 12.2.2018 7:57
Klasika na skinu s čelovkou od 18:30. Mezivrší, Pěticestí, podél bunkrů na Pod Homolí, zpátky na Pěticestí východním traverzem, Mezivrší , Hanička a zpět na Mezivrší. Sněhu dost, stopa většinou 1 někde i 2, moznost brusleni. Mlha a drobné sněžení, navětrná strana cestou na Pod Homolí stopy hodně zaváté, místo byl dost boj na Hanče. Docela mne překvapilo množství kopců, ale díky tmě jsem je aspoň moc neviděl, ale cítit byly fest.
Vloženo 9.2.2018 8:37
Zítra budu vědět. :-D Ale byl jsem před týdnem na inspekční cestě a myslím že by to na 80 % mělo jít a to tam ještě ze středy na čtvrtek napadlo + 7 cm.

(Odpověď na dotaz uživatele Arnie z 9.2.: Zdravim, nevite prosim zda se da dojet na bezkach z panskeho pole (hanicky) az do Rokytnice..?)
Vloženo 4.2.2018 22:34
Dnes od Haničky na pěticesti čerstvý snih cca 7 cm podminky super jak na skate tak na klasiku spodek od Haničky asi 1 km misty zledovatěly hodně lidi krásné počasí
Vloženo 2.2.2018 14:36
V sobotu se kromě dětských závodů jede ještě skate od 13:00! Tak je otázka, jestli po trase závodu bude vůbec vyřízlá klasická stopa...
Vloženo 2.2.2018 12:26
Skibusem se na Šerlich samozřejmě dostanete. V sobotu dopoledne jsou pouze dětské závody, které budou probíhat pouze na začátku (asi 1 km) Vaší trasy. Takže když se vyhnete závodícím dětem, dál už se v sobotu dopoledne dostanete v pohodě. Sněhu je dost, včera na hřebenech skoro celý den chumelilo.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 2.2.: Zdravím, přečetl jsem si , že jsou na Šerlichu v sobotu závody( kolem V. Deštné). Mám dotaz , když dojedu skibusem na Šerlich cca v 10,00, dostanu se ze Šerlichu na kotu Pod Jelenkou a dále na Pěticestí a Haničku. Díky za info či radu. Jak to vypadá na hřebenu se sněhem?)
Vloženo 29.1.2018 21:23
Okruh v Orlickem Zahori uz dnes dokola nesjizdny. Svetla svitila, ale jet se dalo se jenom na rovince nahore podel lesa. Zbytek trasy vic bahna nez snehu.
Vloženo 29.1.2018 10:27
Osvetleny okruh v Orlickem Zahori - zatim dobre sjizdne, ale se zvysenou opatrnosti, leckde uz leze hlina. Vzhledem k naslednemu desti uz opravdu nevim nevim ....
Vloženo 28.1.2018 20:03
Hanička-Pěticestí a zpět, +-1 st.C., mrholilo, sněhu poměrně dost, větrno, mlha, ale přesto dobré svezení.L
Vloženo 23.1.2018 22:33
Rosťo, fotky lze přidat na FB těchto stránek, žádný problém. A mnoho uživatelů především z Jizerek tak hojně činí...
Vloženo 23.1.2018 19:13
Důležité upozornění, v úseku Homole - Pěticestí pozor na myši ve stopě, foto bohužel přiložit nejde
Vloženo 21.1.2018 20:39
Zdobnice, Pustý vrch, Peticesti a z5. Z hlediska výhledů a počasí dnes super, nicméně by bylo potřeba stopy projet jeste alespon jednou, aby se podklad utemoval a dalo se obstojne bruslit. Hulky i lyze se dost bořily. Jinak ale pamparada.
Vloženo 20.1.2018 17:42
Dneska z Hanicky na Serlich a zpet. Na patecni upravu napadlo par cisel snehu. Celkove pomalejsi. Ale dost se to borilo, hlavne hulky sly az na podklad. Cersvy snih z poslednich dni neni upresovanej. Mimo hlavni hreben neskutecna drina. Nejtezsi den sezony.
Vloženo 20.1.2018 16:16
Tratě jsou v pátek upravené, po včerejším sněžení (cca 10 cm nového sněhu) trochu měkčí, ale na skate to určitě jde.
Vloženo 17.1.2018 7:51
Konečně to spadlo!!!
A to i v nižších polohách. Včera nádherná projížďka z Haničky na Pěticestí v 10-15cm prašanu, jeden z klenotů letošní zimy.
A až to utáhne rolba, tak to taky nebude špatné :-)
Vloženo 15.1.2018 14:25
(Odpověď na dotaz uživatele Radovan z 15.1.: Nevíte jak vypadá ten osvětlený okruh v Orlickém Záhoří???

OSVĚTLENÝ LYŽAŘSKÝ BĚŽECKÝ OKRUH - SKI ARÉNA ORLICKÉ ZÁHOŘÍ JE Z DŮVODU NEDOSTATKU SNĚHU MIMO PROVOZ.

ZDROJ: www.orlickezahori.eu
Vloženo 15.1.2018 21:58
V sobotu i v neděli jsem byl ve stopě. Podmínky naprosto ideální!! Stopa není vůbec ledová, naopak! Je tam jemný prašan, trošku tupější, maže se modrý extra. Vše upraveno pro klasiku i skate. Projel jsem vše od Mezivrší až po Šerlich a parádně jsem si zalyžoval. Na trase z Mezivrší na Anenský vrch je to asi po 500m ve sjezdu trochu vytáté a drhne to. To je jediná vada na kráse...
Příjezd autem na Mezivrší je ideální pro nástup do stop. Silnice je zledovatělá, ale dá se vyjet i sjet bez řetězů (se zimákama)

O oblasti

Centrem jihovýchodní části Orlických hor jsou Rokytnice v Orlických horách, Říčky a Orlické Záhoří. Právě z Orlického Záhoří je možnost napojení na upravované tratě v Polsku nebo bezproblémový výjezd na hřebeny Orlických hor. Severozápadně od Říček a Orlického Záhoří na tuto oblast navazují další upravované běžkařské trasy, které zde řadíme pod Deštné v Orlických Horách a okolí.

Podívejte se na video a popis výletu od Haničky k Říčkám a ještě o kus dál.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Orlické hory