Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Členění oblasti Orlické hory

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 19.2.2019 19:21
Jojo, souhlasím s dalším krásným svezením na běžkách ze Šerlichu na Pěticestí po české straně tam a po pruské zpět. Škoda, že rolbařům z Říček zřejmě došly peníze a tak upravují jen jednou týdně, od Homole k 5icestí notnou část cesty člověk ve zbytku stopy pořád kulhá, protože je od pátku už jedna část stopy sešlapaná do příkopu a je o nějakých 10 cm níže než druhá... I tak parádní svezení na sluníčku, ale už by to pomulu chtělo nějaký nový prašánek :(
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.2.2019 18:52
Dnes v podvečer Šerlich,V.Deštná.Luisino údolí,zámeček Pádolí,Deštné.Celá trasa upravena rolbou,krásné svezení.Poslední úsek od zámečku - hodně jehličí ve stopě.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 19.2.2019 17:11
Dnes krásné svezení na hřebenu, čerstvě upraveno rolbou. Brzy z rána velice rychlé svezení, ale s přibývajícím sluníčkem měkká stopa. Šerlich - Homole ok a dále na Pěticestí přemrzlá a rozbitá stopa.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.2.2019 8:12
V neděli dopoledne Cihalka - Serlich, první cca 1,5km hodně zledovately a místy pokrytý jehličím apod., překvapila mě ale Rivnacovka - až na pár krátkých lesních úseku rychlý a čistý snih se stále patrnou (asi) páteční úpravou. Hrebenovka z Polomaku parádní, jen to chce vyjet fakt ráno, slunce už má sílu a snih rychle mekne
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.2.2019 7:26
Diky za info o Kozlove. Vcera dopolko jsem tam byl. Snehu jeste celkem dost, trate na to jake bylo jarni pocasi byly pekne upravene,misty se uz ukazuje trava....Vypada to na posledni tyden,mozna par dni lyzovani.
Podorlicko
Vloženo 17.2.2019 11:03
Ano, na Kozlove se lyžuje. Včera ráno jsem ja a ma dcera podívat na Kozlov. Shodou okolností tam byli lidi co to udržují. Počítá m že dnes je asi konečná.
Podorlicko
Vloženo 17.2.2019 11:08
Odpolední lyžování
Podorlicko
Vloženo 17.2.2019 10:54
(Odpověď na dotaz uživatele Milhaus z 16.2.: Zjistil jsem,ze nove muzete sledovat upravu na Kozlove na bilych stopach http://bilestopy.cz/cs/ceskatrebova
Nejak se mi nechce verit,ze se tam jeste jezdi. Muzete nekdo potvrdit? Dekuji.)
Podorlicko
Vloženo 16.2.2019 15:12
Dopoledne Serlich - Annensky vrch a zpet. Nejlepsi teren na skate letosni zimy. Tvrde, neledovate, slunce a vyhledy
Odpoledne to uz asi bude na slunci trochu břečka.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 16.2.2019 14:28
Dnes trasa Šerlich,Vrchmezí,Olešnice.Výborná úprava,ve stínu rychlý na slunci pomalý.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.2.2019 21:15
Od Čihalky do Deštné a zpět. Velmi rychlý sníh a paráda. Po Knížecí občas někde bordel, větvičky atd, stopa rychlá a tvrdá. Soupaž jsem si dnes užíval skoro víc než bruslení. Když jsem odjížděl tak najížděla polská rolba na Knížecí a Řivnáčova cesta bude upravená, už se stmívalo, takže ráno si přivstat a do manžestru.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.2.2019 19:35
Nenechte se mást GPS rolby, Záhoří má taky upraveno. A není to tak tvrdé jako na hřebenu..jen k peticesti kousek asfalt a led, ale po 200 metrech ok. Z Jelenka dolů k Bedřichovce jen pro odvážné, u když upraveno
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.2.2019 19:31
Zdar,dnes luxus střídá nádheru, sluníčko a bezvětří.. Úprava všude, zítra bude tvrdo a rychlo. Lepší Na bruslení. Na hřebenu skoro všude tvrdo, hlavně ve stínu, dole přes poledne měkko.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 15.2.2019 14:48
Dnes opět okolo Sucháku, stopa na sluníčku měkká a pomalá ve stínu přimrzlá a rychlá. Sjezd byl v úsecích, kde se střídal stín a sluníčko, docela mazec.
Jinak počasí super, konečně krásně, bohužel na úkor kvality stop.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 15.2.2019 16:21
Informace i na http://www.cenkovice.com/forum/lyzarske-bezecke-trate/
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 14.2.2019 23:16
Dnes jsem projel vše okolo Sucháku a Bukovky. Počasí jako v prádelně - mlha a +3°C sníh mokrý a těžký. Pod stromy ve stopě občas mokro, větvičky a jehličí, ale byly i úseky, kde to bylo krásně čisté, hlavně okruh Těchonínským lesem byl docela OK.
Snad obleva se sněhem moc nezacvičí, aby sezóna neskončila tak brzy.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 13.2.2019 19:56
Zdar, dnes v Záhoří by ani úředníka nevyhnal, fujavec a mlha, teplo... takže jen odpoledne k Bedřichovce. Je to pomalý, i kdysi ledový plotny, který se střídají s ještě pomalejším navátým flekem...chce to na hřeben, tam snad oteplení nenadělá škody...
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.2.2019 11:54
foto
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.2.2019 11:52
v 9 na pasech vystoupano na zaklety pak po trase Peticesti, orlické Záhoří černá voda, komáři vrch a zpatky do Říčky. Od peticesti upraveno, zavate jen u Záhoří jinak krasna stopa i skate pas.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.2.2019 10:03
Ahoj,
tak obecně na sněžnicích zvládnete jít kudykoliv :) A v rolbované trati taky není problém, když nepůjdete vyloženě ve stopě. Sněžnice stopu neničí oproti expertům, kteří chodí jen v botách, i když se to propadá. Ale osobně mi přijde zábavnější jít na sněžnicích po turistických než po rolbovaných. :)

(Odpověď na dotaz uživatele Kamila z 13.2.: Chtěla bych na tůru na sněžnicích - jaký je prosím stav mimo upravené tratě? Je možné jít i po upravené trase? Nechci vám ji zničit :))
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.2.2019 23:36
@Jan: zbytečná dovolená v Orlických? To snad ne? Říčky a běžky jsou letos slabší, to jo. Ale stačilo z toho Pěticestí vzít jinou cestu a měl jsi před sebou takových 50 km čerstvě nadělaných stop... ostatně Aleš o tom píše dost.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.2.2019 22:53
Peticesti - Homole a okoli. Skate. Krasny den, jen kdyby se rolbari z Ricek nevysr... na upravu. Tohle je vazne smutny, mohly to byt idealni podminky a misto toho clovek musel slapat stromeček a trapit se v 15cm snehu. Za co byste pak asi chtěli prispivat na upravu, kdyz na to pres tyden nesahnete? Jestli to takhle zustane do oblevy, tak uz si pak nikdo nezajezdi, pokud neprimrzne.
Pro me zbytecna dovolena v Orlickych. Priste radeji jinam.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.2.2019 18:56
Top úseky... Homole korunka, před a za černou vodou
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 12.2.2019 18:52
Ze Záhoří na Jelenka, pod Homoli, peticesti, Mezivrší.. super na klasiku i bruslení, manzestr. Jen prostřední mezi Homoli a peticesti nebyla, i dál k Mezivrší taky bez čerstvé úpravy. Říčky asi spí. Zato dole pod Mezivrší k Černý vodě a dál magistrála jak v Alpách... sluníčko, promrzá k večeru, zejtra s ad i bez větru, co více si na dovolené přát
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.2.2019 22:22
Z Hoblovny okolo Bukovky přes sedlo na Suchák. Pak okruh k Boudě a dolů do Jablonného.
Vzhledem k celkem silnému větru jsem čekal špinavou stopu plnou jehličí a větviček, ale naopak stopa čistá s čerstvým cca 5cm popraškem. Pod ním ledová krusta, takže skate bylo dost rychlé svezení.
Klasika asi spíše na klistr.
Sjezd z Jamného do Jablonného už jsem musel objíždět vytátá místa, ale nahoře paráda.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Vloženo 11.2.2019 19:14
Ze Záhoří na Mezivrší, peticesti, Homoli, korunku a zpět. Překvapivě slušný, i když místy navato. Příroda nahrazuje rolby, novým sněhem se překrývají starý krustovaty plotny, teplota tak akorát, že se dá jet po louce bez úpravy, ani tvrdé ani měkké. Zítra to rolby vysperkuji
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.2.2019 11:05
Rokytnice-Hanička-Aneňák-Mezivrší-Pěticestí-pod Homolí upravuje rolba z Říček i pro skate.Bohužel letos jsou poněkud laxnější,poslední úprava byla středu nebo ve čtvrtek.Na Aneňák to bývá také poničeno pěšáky z obou stran.
(Odpověď na dotaz uživatele Libor P. z 11.2.: @Carculka - přednost zprava platí i v případě, že je pouze jedna stopa na klasiku (a vedle ní pás na skate). Pravdu mají kluci a z tvého popisu je nejasné, jak si to vykládáš ty, tak na to raději upozorňuju. Je to dost důležitej detail.

A teď ten dotaz - víte, zda se trasa Rokytnice - Hanička - Annenský vrch upravuje i na skate? Díky za info!!)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2019 21:33
@Karl: Taky klasika. Srovnání nemám, minulý týden jsem Orlické hory kvůli maratonu obloukem míjela. Před chvílí jsem z lyží sundala tolik materiálu, že by to v pohodě dalo na zátop. Ale třeba to tam někdo mezi náma vyplel:) Jinak souhlas, bylo to dneska megarychlý, s minimem lidí a úprava na 1* (rolbaři můžou za všechno, ale za vegetaci ne:) ).
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2019 18:13
Prosím tě Míšo nestraš :) Najel jsem ted od Čihalky a pendlací po Knížecí cca 36 km a po jehličí ani památka. Sem tam jehlička, ale s minulým tydnem se nedá ani srovnat. Nekecam, doslova fantazie! Jezdím klasiku a byl takovej kvapík, ze jsem tak rychlý snih letos jeste nejel! A to vetsinou úpravu stop konstruktivně kritizuji, ale dnes luxusně upraveno, jak ruksak pro Messerschmitty! Fakt parada!
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2019 17:51
Z Čihalky po Knížecí na Vrchmezí, čerstvě vyfrézováno, akorát hromada jehličí a větviček jak na jaře v podstatě po celé trase. Zpět Řivnáčovou cestou, pořád je v pohodově sjízdném stavu (a čistá).
Hřeben Orlických Hor

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Členění oblasti Orlické hory