Ondřej Vacek - profil uživatele

Registrován od 13.1.2017, vložil celkem 10 příspěvků.

Jezdím na běžkách?
Ano
Jezdím na sjezdovkách nebo na prkně?
Ano, na lyžích
Co dělám kromě lyžování?
Jsem amatérský meteorolog na České Sibiři. Provozuji meteorologickou stanici v Ješeticích (www.pocasijesetice.cz) a facebook stránku Počasí na České Sibiři (www.facebook.com/ceskasibir). Přináším Vám aktuální a zajímavé informace o počasí z České Sibiře.
>> Meteorologická stanice Ješetice. Aktuální počasí na České Sibiři.

Vložené příspěvky:

Info ze dne 10.3.
vloženo 10.3.2018 14:37 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

Tak to bohužel vypadá, že je po sezoně. Na České Sibiři leží v současné době nesouvislá sněhová pokrývka a proto není úprava tras již možná. Aktuálně nám meteorologická stanice Ješetice (www.pocasijesetice.cz) hlásí téměř 15 °C!
Jaká byla uplynulá meteorologická zima na České Sibiři?
Článek naleznete na www.facebook.com/ceskasibir - dejte stránce "To se mi líbí" a budete mít vždy aktuální přehled o počasí na České Sibiři.

Info ze dne 16.2.
vloženo 16.2.2018 17:34 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

Bohužel, ale sněhu zde není dostatek. Více informací na www.facebook.com/ceskasibir/ nebo z nedaleké meteorologické stanice Ješetice www.pocasijesetice.cz


(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 16.2.: Jak to vypadá se sněhem,bude se na víkend upravovat stopa?vypadá to že sněhu bude dost)

Info ze dne 7.2.
vloženo 9.2.2018 16:45 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

Jaká je aktuální situace na Čertově Břemeni, tedy na České Sibiři?

Podívejte se na aktuální situaci a výhled počasí.
Více na www.facebook.com/ceskasibir/
Meteostanice poblíž Libenic: www.pocasijesetice.cz

Info ze dne 26.1.
vloženo 26.1.2018 20:07 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

I na Českou Sibiř dorazila bohužel obleva. Místy leží ještě nějaký ten sníh, ale je to zledovatělé. Více informací ve skupině počasí na České Sibiři: www.facebook.com/ceskasibir/

Info ze dne 21.1.
vloženo 21.1.2018 00:32 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

Jsou upraveny nasledující trasy: Libenice-Jistebnice-Ounuz-Libenice a Sychrov-Borotín-Kostelec-Orlov-Sychrov. Panují zde velmi dobré podmínky. Podle nedaleké meteorologické stanice Ješetice zde leží 12 cm. Odpoledne a v noci opět sněžení. Jak se obléct? Sledujte aktuální počasí a předpověď na České Sibiři: www.pocasijesetice.cz nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři: https://facebook.com/ceskasibir/ Přeji Vám přijemný zážitek na běžkách na Čertově Břemeni!

Info ze dne 19.1.
vloženo 19.1.2018 18:21 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

Aktuální informace od provozovatele:
V nejvýše položených místech našich tras došlo ke zlepšení a v dnešních odpoledních hodinách byla upravena trasa "Libenice-Jistebnice-Ounuz-Libenice". Další trasy stále nelze upravit.

TIP: Sledujte aktuální stav počasí na www.pocasijesetice.cz a nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři - www.facebook.com/ceskasibir

Info ze dne 19.1.
vloženo 19.1.2018 16:09 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

Běžkařské trasy Čertovo břemeno - 19.01.2018

Běžkařské trasy se nebudou upravovat na nadcházející víkend. Z důvodů čtvrteční oblevy.

V současné době leží na České Sibiři 10 cm sněhu (Ješetice) a to podle informací provozovatele není dostatek na úpravu trasy.

TIP: Sledujte aktuální stav počasí na www.pocasijesetice.cz a nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři - www.facebook.com/ceskasibir

(Odpověď na dotaz uživatele Mahy z 18.1.: Ahoj, dá se jezdit? upraveno/neupraveno, skate?)

Info ze dne 14.1.
vloženo 14.1.2017 21:20 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

Dobrý den Pavle, jsem velmi rád, že se Vám oblast líbí.
V této nádherné oblasti žiji :)
V turistické oblasti Toulava je spoustu možností co vidět a co zažít. Více o oblasti na toulava.cz.
Svůj dnešní zážitek z trasy komentuji na facebook.com/ceskasibir

Info ze dne 13.1.
vloženo 13.1.2017 16:49 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

Ještě doplňující informace k aktuálnímu stavu: Právě jsem mluvil s provozovatelem p. Sovou po telefonu a říkal, že níže uvedené trasy jsou již protaženy a kvalita je dobrá :)

Info ze dne 13.1.
vloženo 13.1.2017 16:37 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

Ahoj všem, během dneška mělo dojít k úpravě běžkařských tras.... Nejvýhodnější start podle provozovatele je z Libenic, kde je upravéné parkoviště. Zde je seznam tras, které budou protaženy: Rolba: Borotín – Kostelec – Podol – Orlov – Jistebnice // Jistebnice – Křivošín – Smrkov – Libenice // Libenice – Cunkov – Ounuz – Alenina Lhota – Jistebnice, Libenice – Borotín //Skútr: Libenice – Střezimíř

Místy se stopa nedrží zcela map, důvodem jsou sněhové podmínky.

Přináším Vám meteorologické zpravodajství z meteostanice Ješetice, která se nachází 10 km od Libenic: Celou noc bylo nad nulou a od půlnoci do šesti hodin ráno se střídal sníh s deštěm. Dnešní nejvyšší teplota byla 2,7°C. I přes mírnou oblevu tady v Ješeticích leží 14 cm sněhu. Aktuálně se ochlazuje a v noci bude mrznout. V sobotu se denní teplota bude pohybovat okolo 0°C. Sejdeme se na stopě :) // Vývoj teploty můžete sledovat na stránkách pocasijesetice.cz nebo se přidejte ke skupině na facebooku: facebook.com/ceskasibir

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.