Praha a okolí – běžky

V Praze a jejím blízkém okolí se zpravidla většinu zimy lyžovat nedá, ale přijde-li sněhová nadílka i do nižších poloh, nemusí místní lyžaři jezdit na hory a mohou jít na běžky blíže svému bydlišti. Takové období většinou netrvá dlouho, sníh obvykle brzy roztaje. Rok od roku přibývají i kratší upravené tratě (některé z nich i na umělém sněhu), častěji si ale lyžaři v Praze a okolí musí prošlapávat stopy sami. Do "Prahy a okolí" však řadíme i oblasti, které jsou od Prahy vzdáleny dále, jako je třeba Čertovo břemeno na hranici středních a jižních Čech, kde jsou běžkařské trasy upravovány. To samé platí i pro přírodní park Polánka, který leží nedaleko odtud, ale v našem třídění ho zařazujeme na Vysočinu.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Domi, vloženo 22.1.2018 10:37

Zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit, která část by byla nejvhodnější pro mne jako absolutní začátečnici ? Výchozí bod bych viděla na Borotín. Nemusím jet celé kolo, stačila by vybraná část, klidně pojedu po stejné trase TAM i Zpět.
Děkuji za pomoc.

Zodpovědět > Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Duky, vloženo 21.1.2018 21:20

Nástup z parkoviště Libenice cca 650mnm. 21.1.2018 cca 15 cm sněhu teplota lehce pod nulou snih na nule. Fialová máza nakonec dobrá. Občas prosakuje voda z luk do stopy, ale nic co by vadilo. Kolečko asi 17 km Libenice- Alenina Lhota-Jistebnice -Libenice. Hezký je úsek Lhota - Jistebnice. https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859709014200686/

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Zdenka, vloženo 21.1.2018 20:24

Dík za bezva stopy, výbornou bramboračku U Bizona a kávu Na Poštovně.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Pavlína, vloženo 21.1.2018 20:16

Přijeli jsem na parkoviště v Libenici 14.45 - právě se začala zvedat mlha a opar a trochu mrznout. Trasa super, krásná, U Bizona výborný čaj a v 16 před Jistebnicí vylezlo sluníčko- takže pohádková!!! Díky, krásný zážitek. Stopy krásně projeté a jen jednou za Jistebnicí na poli veliká kaluž.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Jiří Kadlec, vloženo 21.1.2018 20:11

Teslíny - Nad Maráskem - Třemšín - Štěrbina -Teslíny - Nad Maráskem - Třemšín - Štěrbina - Voltuš - Rožmitál. 20 cm sněhu, nový sníh na starším podkladu, nahoře na Třemšíně i více, pod smrky méně, ale všude sjízdné. Dopoledne bylo těsně pod nulou a chumelilo, hodně se to lepilo, odpoledne paráda. Divoká příroda a hezké klasické stopy prošlápnuté od místních lyžařů. Místy podmáčený terén. Gps záznam první části trasy a fotky na https://strava.com/activities/1368607879

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 21.1.
Lída, vloženo 21.1.2018 18:28

Z Orlova dnes všechny cesty krásně zasněžené, stopy i na bruslení. Problémem je parkování v Orlově, pozor - asi polovina parkoviště pod lesem označena zákazem zastavení, kvůli hydrantu v okolí, vůbec jsme si toho nevšimli a paní z okolní chaty volala policii... Stálo tam asi 20 aut. ☺️Nakonec to dopadlo bez pokuty, naštěstí.

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 21.1.
Michal, vloženo 21.1.2018 18:19

Dnes oblast Borotín-Libenice byla super. Čerstvý sníh, přes poledne lehce mokrý, na rodinou vyjížďku super.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Ondřej Vacek, vloženo 21.1.2018 0:32

Jsou upraveny nasledující trasy: Libenice-Jistebnice-Ounuz-Libenice a Sychrov-Borotín-Kostelec-Orlov-Sychrov. Panují zde velmi dobré podmínky. Podle nedaleké meteorologické stanice Ješetice zde leží 12 cm. Odpoledne a v noci opět sněžení. Jak se obléct? Sledujte aktuální počasí a předpověď na České Sibiři: www.pocasijesetice.cz nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři: https://facebook.com/ceskasibir/ Přeji Vám přijemný zážitek na běžkách na Čertově Břemeni!

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 20.1.
Tomas V, vloženo 20.1.2018 20:49

Libenice-Cunkov-Ounuz-Cunkov-Libenice. Parada. Jen kolem Cunkova ve stope obcas voda a hlina. Ale nic hroznyho. Moc diky za udrzbu stop. Dnes paradni svezeni.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 20.1.
Jakub, vloženo 20.1.2018 18:22

Na níže uvedené trase bylo stále dost sněhu, na silnicích spíš led s tenkou vrstvou sněhu. Trasa ale není značená, takže dobrou mapu sebou, jinak se snadno ztratíte (jako my). V krásně, nejlepší část cesty vede přes hráz přehrady.

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 20.1.
TMa, vloženo 20.1.2018 18:19

Chlístov-Javorová skála-Cunkov-Na Skalce-Jistebnice-Na Skalce-Busíny-Chlístov.
U Chlístova prošláplá stopa v koleji od traktoru; od odbočky k Poštovně - Busíny - Na Skalce: projeto skutrem jedno nebo dvoj stopa, na loukách natočeny nějaké zmatené okruhy, před Busínama tradičně nic moc (nejhorší úsek); Na Skalce-Jistebnice: najeto rolbou ze začátku k silnici kolem lesíka, velmi pěkné; Cunkov na Ounuz a 2 okruhy nahoře je najeta stopa rolbou, také pěkné. Lesem od Poštovny-na chlístovské louky: vcelku OK, větvě víceméně pod sněhem.

Parkoviště u Chlístova překvapivě plné (cca 6 aut), lidí ve stopách málo, psi žádní

Zataženo, občasné dosněžování, lehce pod nulou, modrý vosk parádně držel

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 20.1.
Vašek, vloženo 20.1.2018 16:58

Móc pěkné, dopoledne z Jistebnice centimetřík sněhu v upravené stopě, skvělý odraz na modrý extráč, nahoře na "stadionu" na Javorové nádherný sníh, odpoledne už se stopa trochu mydlila, ale pořád pěkné svezení.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 20.1.
Jistebnice, vloženo 20.1.2018 12:30

Trasa Libenice-Ounuz-Jistebnice naprosto perfektní - a nikde ani noha:)

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 19.1.
Ondřej Vacek, vloženo 19.1.2018 18:21

Aktuální informace od provozovatele:
V nejvýše položených místech našich tras došlo ke zlepšení a v dnešních odpoledních hodinách byla upravena trasa "Libenice-Jistebnice-Ounuz-Libenice". Další trasy stále nelze upravit.

TIP: Sledujte aktuální stav počasí na www.pocasijesetice.cz a nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři - www.facebook.com/ceskasibir

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 19.1.
Petr, vloženo 19.1.2018 16:58

V CHKO Brdy na Příbramsku (Kozičín, Orlov, Láz, Obecnice): krásných 20 cm sněhu! Běžkařaská stopa vyjetá, dnes jsem přidal další z Lázu na Skelnou huť, okolo Brdců k prameni Litavky. odrtud okolo Bílé skály zpět k Lázské nádrži a do Lázu.
Detailní info zde: http://www.objevbrdy.cz/snehove-zpravodajstvi-19-1.html

> Brdy a Hřebeny

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.