Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Praha a okolí – běžky

V Praze a jejím blízkém okolí se zpravidla většinu zimy lyžovat nedá, ale přijde-li sněhová nadílka i do nižších poloh, nemusí místní lyžaři jezdit na hory a mohou jít na běžky blíže svému bydlišti. Takové období většinou netrvá dlouho, sníh obvykle brzy roztaje. Rok od roku přibývají i kratší upravené tratě (některé z nich i na umělém sněhu), častěji si ale lyžaři v Praze a okolí musí prošlapávat stopy sami. Do "Prahy a okolí" však řadíme i oblasti, které jsou od Prahy vzdáleny dále, jako je třeba Čertovo břemeno na hranici středních a jižních Čech, kde jsou běžkařské trasy upravovány. To samé platí i pro přírodní park Polánka, který leží nedaleko odtud, ale v našem třídění ho zařazujeme na Vysočinu.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.1.
hoda, vloženo 18.1.2017 16:52

Jistebnice - Alenina lhota pouze vyslapana stopa ale lhota - Libenice - Jistebnice krasna rolbovana stopa.Azuro no proste nadhera.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 18.1.
Roman, vloženo 18.1.2017 16:18

Přesun informací na facebook. Pro pohodlnější a rychlejší komunikaci se snažíme informace z Ladova kraje šířit hlavně na facebooku Ladovská zima, kde je i veřejná skupina, do které se můžete zapojit.
Na webu Ladova kraje najdete přehled doproučených míst, kam se vydat s kameňačkama i při menším množství sněhu: http://www.laduv-kraj.cz/ladovska-zima/

> Ladův kraj

Info ze dne 18.1.
Katava, vloženo 18.1.2017 13:05

dneska cerstve urolbovane useky, super skate i klasika :-) diky!

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 18.1.
Vít, vloženo 18.1.2017 10:12

Dnes ráno Hvězda - velmi slušné svezení. Od hlavní brány k letohrádku. Podklad tvrdý ale rovný - uježděný přemrzlý prašan. Na 1čkové lyže to sice není, ale dá se jezdit velmi dobře.

> Praha

Info ze dne 18.1.
Martin Sajal, vloženo 18.1.2017 9:23

Hostivařský lesopark, část u Hostivaře/Petrovic: sněhu už je zas zhruba tolik, co minulou středu před oblevou. Na loukách to skoro nikde nedrhne. Ale poté co jsem v úterý ráno odhrabal z chodníku 5 cm prašanu, jsem čekal víc. Nejlepší lyžování této sezóny v Hostivaři to nebylo, zejména kvůli tomu, že vyježděné stopy nebyly příliš kvalitní.

> Praha

Dotaz
ZuKU, vloženo 18.1.2017 13:23

A co trasa Businy, Bezděkov, Chyšky, Mozolov, Nadějkov, Pod Businy? Je to projeté? Díky Z

Zodpovědět > Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 17.1.
pigi, vloženo 17.1.2017 20:07

Opet Libenice - Ounuz. Parkoviste Libenice paradne udrzovane. Stopa na planich melka diky vetru, ale vse napravila Rolba v pravy cas. Diky moc!

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 17.1.
Obik, vloženo 17.1.2017 13:54

Senohraby-Vávrův palouk a přilehlá pole: V rámci možností ideální podmínky, přimrzlý podklad +navrch pár cm nového sněhu=celkem 15-20cm sněhu. Včera večer skůtrem a finišerem uválcovány tréninkové a závodní tratě na samotném Vávráku po celé šíři na bruslení. Velký okruh z min.týdne protažen přes pole ke KMK (nahoru k dálniční přípojce), zde obrátka, sjezd zpět na Vávrák a napojení na okruh z min.týdne. Velký okruh ted měří cca 1.6km+cca 1km okruh z min týdne + 500m okruh pro děti dole na louce. Stopy dále přes pole směr Altán bez strojové úpravy ale ve velice slušné kvlitě od samotných lyžařů. Dnes 17.30-20h na Vávráku trénink žákovských oddílů Sokol Senohraby+příprava zítřejšího závodu. Ve středu 17.30-21h 2.Večerní Kritérium, rozpis závodu na webu Lyž.oddílu TJ.Sokol Senohraby
Skol!

> Ladův kraj

Info ze dne 16.1.
Míša, vloženo 17.1.2017 12:10

Podle aktualizace 16.1. na jejich webu by ski areál Těškov měl být ok http://www.sparta-cycling.cz/nastenka/160/ski-areal-teskov-a-strasice-aktualni-stav-snehu-a-lyz-stop-2017 . Na kameře se občas objeví lyžníci, takže to snad opravdu aspoň nějak funguje. Jen z toho není poznat, které okruhy jsou projeté. Pokud budu stíhat, zítra se tam chci na chvilku zastavit. Vyjde-li mi to, dám vědět.
(Odpověď na dotaz uživatele David Krause z 17.1.: Nemáte někdo povědomí, jak to vypadá s upravenými stopami ve Strašicích nebo v okolí Nového Jáchymova? Díky.)

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 16.1.
Thingol, vloženo 17.1.2017 12:05

Včera večer uplně v pohodě, určitě na starší běžky, ale celou dobu jsem o nic nezavadil kromě pár klacíků. Trochu horší než začátek minulého týdne, ale hlavní rovinka pořád ve výborném stavu na klasiku i bruslení. Ostatní cesty jsem moc nezkoušel, ale na bočních rovinkách bylo dost klacků, takže nejlepší je brousit dokola rovinku od hlavní brány. Včera to ještě bylo docela měkký, ale evidentně to bude časem ledovatět.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 17.1.: Ahoj, nevíte jak je na tom dnes Hvězda?:) Moc děkuji!)

> Praha

Info ze dne 16.1.
pigi, vloženo 16.1.2017 21:44

Libenice-Ounuz. Stopa proslapnuta, misty smazana bruslari. Dokonce i chvili slunicko! Skoro zadny vitr, pekne!

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 16.1.
Milan, vloženo 16.1.2017 9:14

Mnichovo Hradiště parkoviště za zámkem, odtud upravené stopy skůtrem na klasiku, cca 7 km, poslední úprava dnes ráno.

> Okolí Prahy

Info ze dne 15.1.
gryllus, vloženo 17.1.2017 14:23

V neděli pěšky z nádraží Klánovice směr Běchovice - nesjízdné, všude čouhají lameny, led, ty 2-3 cm co připadly na tom nemohly moc změnit.
(Odpověď na dotaz uživatele Eda z 17.1.: A co Klánovický les? Je to lepší v části kolem Nových Dvorů nebo na východ od nádraží (Vidrholec)? Zkoušel jsem to v okolí Vidrholce před několika lety a bylo to protažené. Nevíte, jak je to letos?)

> Praha

Info ze dne 15.1.
Tomáš, vloženo 16.1.2017 13:32

Těškov + Radeč a okolí. Stopy na loukách v okolí Těškova projeté před pár dny strojově, včera již někde zaváté či rozmydlené od lidí. Nicméně lze použít i lepší lyže. V lese směr Radeč občas koukají kamínky, či klacky. Nicméně jde a je i projeto. Z Radče k silnici na Skelnou Huť celkem jde, dále pak směr rybník Habr po žluté turistické značce už koukají kamínky celkem dost. Od Habru k Těskovu po modré to jde. Trasa zde: https://mapy.cz/s/1kJRw

> Okolí Prahy

Info ze dne 15.1.
pc, vloženo 16.1.2017 11:01

Trasa Libenice - Javorová skála (poštovna) a zpět - bruslení. Slušná stopa na skate zhruba na polovině trasy, na zbytku zavátá. Dalo se bruslit i tady, ale byla to dřina, takže jsem zhruba polovinu odjel soupaž. První návštěva oblasti, hezké svezení, až na několik na pár míst sněhu dost, ale na "1" lyže bych to asi neviděl.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze