Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Praha a okolí – běžky

V Praze a jejím blízkém okolí se zpravidla většinu zimy lyžovat nedá, ale přijde-li sněhová nadílka i do nižších poloh, nemusí místní lyžaři jezdit na hory a mohou jít na běžky blíže svému bydlišti. Takové období většinou netrvá dlouho, sníh obvykle brzy roztaje. Rok od roku přibývají i kratší upravené tratě (některé z nich i na umělém sněhu), častěji si ale lyžaři v Praze a okolí musí prošlapávat stopy sami. Do "Prahy a okolí" však řadíme i oblasti, které jsou od Prahy vzdáleny dále, jako je třeba Čertovo břemeno na hranici středních a jižních Čech, kde jsou běžkařské trasy upravovány. To samé platí i pro přírodní park Polánka, který leží nedaleko odtud, ale v našem třídění ho zařazujeme na Vysočinu.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.3.
Pavel, vloženo 17.3.2017 19:04

Chuchelský sněhovec rychle taje. Dnes už bylo rozpojeno místo za věžičkou, takže okruh nebude mít ani 200 m, tedy pro letos konec.

> Praha

Info ze dne 6.3.
David Krause, vloženo 6.3.2017 22:45

V Chuchli je stale dostatek snehu, tentokrat do toho vjeli ale traktorem a rozryli to rolbou tam, kde byla vrstva snehu nejvyssi, a udelali z toho totalni oraniste. Na trenink soupaze cely okruh dobry, bruslit se da jen jedna rovinka, ktera je navic rozjeta od traktoru. Proc to musi takhle skoncit, kdyz snehu je jeste fura a dalo by se vesele porad jezdit, to mi hlava opravdu nebere...

> Praha

Info ze dne 5.3.
David Krause, vloženo 5.3.2017 13:18

V Chuchli je stále fůra sněhu na celém okruhu, ale je v tom nalité/nasypané něco (olej z rolby?), co to zpomaluje, nebo skoro zastavuje a sníh je nakutečně špinavý. Jsou úseky, kde se nedá na lyžích vůbec jet, zastaví se to úplně.

> Praha

Info ze dne 1.3.
Martin, vloženo 6.3.2017 11:10

ano, v Chuchli je šmytec, minulý týden jim vytekl olej z rolby a naprosto na tom nejde jezdit, kromě toho pak budete zoufale čistit skluznice a vůbec si netroufám tvrdit, že třeba pro nové lyže by to neznamenalo likvidaci, já si tam vzal naštěstí šutračky, čistil jsem to pak vším možným (klasické smývače a čističe nepomohly) a stejně jsem měl pořád hadr úplně černej

> Praha

Info ze dne 21.2.
houbodrom, vloženo 21.2.2017 23:24

a je to v pr. a na ho. ;ú/

> Okolí Prahy

Info ze dne 19.2.
ZuKu, vloženo 21.2.2017 17:08

Teď už to zní celkem virtuálně, ale v sobotu Ounuz-Cunkov -Libenice a zpět - vodové a pomalé

V neděli : Ounuz - Cunkov - Jistebnice-Křivošín-Libenice -Cunkov - namrzlé, takže lepší než v sobotu, ale ještě méně sněhu, tráva, a oranice Smrkov - Libenice (tento úsek pěšky).
Z

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 15.2.
Redakce, vloženo 16.2.2017 20:21

V oblasti "okolí Prahy" bych asi s ohledem na teploty posledních dní a deštivou předpověď nehledal. Při o trochu lepší předpovědi bych navrhoval okolí Lomnice nad Popelkou, ta je dosažitelná vlakem, riziko deště i v sobotu je ale větší... kdyžtak zprávy a odkaz na lokální web je na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/podkrkonosi-jilemnice-vrchlabi . Takže bych asi volil Jizerky - z vlaku v Kořenově je to k upraveným stopám tak 1,5 km a Jizerská 50 se jede až v neděli. Ale spíš bych volil polské Jakuszyce http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/jakuszyce o 2 stanice dál po stejné vlakové trati, tam je zastávka přímo u upravených stop.

(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 15.2.: Ahoj,
Neměl byste někdo radu, kam za sněhem teď v sobotu 18.2.? Vyrážíme se skautským oddílem, tedy něco méně náročného (kolem 10km), co nejblíže Prahy (ale samozřejmě by šly i jizerky apod, pokud to spoje dovolí) a aby se tam bylo možné dopravit nejlépe vlakem, popř. busem (ale bude nás tak 15, tak aby nas i s běžkami vzali)
Díky)

> Okolí Prahy

Info ze dne 15.2.
Obik, vloženo 15.2.2017 12:39

Ahoj Počasí pohádkový a sníh zatím drží jak přibitej i když ledák. Dobrej lyžař si však poradí se vším, ideální zejména bruslení po soumraku nebo brzy ráno na dosud lidskou čiností nedotčenejch pláních. I když ani stopa okruhu "Seno15" na polích nebyla včera večer úplně špatná a přímo na Vávráku tréninkový stopy na krátký úseky taky fajn. Užívejte slunce a sníh, snad nám letos ještě připadne. Skol!

> Ladův kraj

Info ze dne 15.2.
Magdalena, vloženo 15.2.2017 11:31

Krásné počasí, stopy občas vydřené a zledovatělé, ale vedle po loukách se jede naprosto nádherně.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 12.2.
ZuKu, vloženo 13.2.2017 9:34

V sobotu 11.2. - Ounuz-Cunkov-Pod Businy-Businy-Veletin-Businy-Ounuz - (klasika) stopa: ledová korýtka, mimo po loukách bez boření vhodné na sjezdy, v lese na Veletín pod Chlístovem chvíli na sundání, od Busín na Chlístovskou louku ledová dráha - namazaly jsme modrý klistr a v pohodě se vytáhly i do kopečka.

Neděle 12.2. - Ounuz - Cunkov - Jistebnice - Máří - Nadějkov- Pod Businy, Cunkov

do Jistebnice pohoda, občas něco trčí (tráva, hlína, klacky) - na Máří rozťapané od pěšáků, od Máří stopa dobrá, vhodnější je z kopce jet po loukách, , sjezd pod Brtcem k silnici po loukách ( ale v nižších partiích se to na loukách chvílemi bořilo), krátký úsek před Nadějkovem lesem s běžkama v rukách, od Nadějkova dobré, místo po žluté značce v pravo po louce až ke statku, pak paráda, mezi Pod Busínami a rozcestím u silnice více odtátých míst.

Mazáno fialovým klistrem - v pohodě ve stopě i do kopce nad Nadějkovem.

Lyže teda staré a poškrábané, které normálně hodně málo kloužou.

Zuza

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 12.2.
Vítek, vloženo 12.2.2017 20:09

Chuchle. Na zatrenovani ok, jen už mekke.

> Praha

Info ze dne 12.2.
konarix, vloženo 12.2.2017 17:52

Klánovický les (mezi Smolikem a Úvaly): Tak jsem to ještě dopoledne tajně zkusil. Tvrdý zmrzlý sníh i v současném množství stačil na takové low-endové svezení, stopy už samozřejmě nejsou, často soupaž na pruzích hrbolatého ledu. Fakt už jen pro skalní (běžkaře i lyže), spíš derniéra výjimečně dlouhé pražské sezóny.

> Praha

Info ze dne 12.2.
meo, vloženo 12.2.2017 17:17

Dnes Ondrejov-Tremblat. Zmrzle, misty vyjete na hlinu, nutno jet mimo stopu. Useky na brusleni dobre, vrch i na klasiku ve stope.

> Ladův kraj

Info ze dne 12.2.
Martin Sajal, vloženo 12.2.2017 16:23

Hostivařský lesopark bez lyží: Souvislé bílé plochy = hrbolatý led. Tam, kde bílá plocha víc připomíná sníh, zas není tolik souvislá. Kdyby na tom zkoušel někdo lyžovat, lidi v okolí by ho považovali za blázna, i když by asi něco ujet zvládl. Já tím bláznem určitě nebudu. Zamrzlá Hostivařská přehrada je až na ten zmíněný malý zasněžený kousek u Petrovic pokrytá ledem, stopa tam sice ještě vidět je (už je určitě kratší než 1 km), ale taky mě ani nikoho jiného nenalákala.

> Praha

Info ze dne 12.2.
Obik, vloženo 12.2.2017 9:58

Ahoj
Po včerejším vydařeném 39.roč.Seno15 z Vávráku 7km okruh okolo Altánu. Mapka trati vyvěšena na chatě lyž.oddílu na Vávráku, trat je též značena oranžovým značkovacím sprejem přímo na sněhu, snad ještě bude nějaký čas džet. Na poli za KMK až pod Altán, též po části okruhu najet cca 2km okruh na bruslení. 7km okruh byl najet a závodilo se ve směru hodinových ručiček, tj. v opačném směru než se dosud jezdilo-po přejezdu cesty pod KMK se vydejte do stopy po levé ruce a následuje sjezd po obvodu pole. Tímto prosíme lyžaře, aby pokud možno dodržovali směr jízdy! A ještě odkaz na pár fotek ze včerejšího závodu na Vávráku http://skisenohraby.rajce.idnes.cz/Senohrabska_15_2017%2C_11.2 ./

> Ladův kraj

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze