Okolí Prahy – běžky

Sami si nejsme jistí, jak přesně vymezenou oblast si pod označením "okolí Prahy" představit :-), ale jedno je jasné – když přijde sníh i do nížin, jezdí se na běžkách i zde. Patří sem zejména místa od Prahy směrem na západ a na sever. V minulých letech byly do této oblasti zařazovány i zprávy z lyžařských stop od Prahy na jihovýchod směrem k Sázavě, nicméně nyní je již pro tento region vytvořena samostatná oblast Ladův kraj. Původně jsme do okolí Prahy řadili i Českou Sibiř, území na pomezí středních a jižních Čech. I tu si ale lyžaři oblíbili natolik, že pro ni byla zřízena samosatná oblast a zprávy do ní byly přesunuty.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.12.
Levitující, vloženo 18.12.2017 9:18

Kladno - cyklostezka u Lapáku
Napadlo cca 10 cm, což se lyží sjede na pár mm. Na cyklostezce pár dobrých úseků, ale také úseky s kamínky. Mimo cyklostezku se jede hodně po trávě, ale jde to. První sklouznutí na Kladně v sezóně. :-)

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 21.2.
houbodrom, vloženo 21.2.2017 23:24

a je to v pr. a na ho. ;ú/

Info ze dne 15.2.
Redakce, vloženo 16.2.2017 20:21

V oblasti "okolí Prahy" bych asi s ohledem na teploty posledních dní a deštivou předpověď nehledal. Při o trochu lepší předpovědi bych navrhoval okolí Lomnice nad Popelkou, ta je dosažitelná vlakem, riziko deště i v sobotu je ale větší... kdyžtak zprávy a odkaz na lokální web je na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/podkrkonosi-jilemnice-vrchlabi . Takže bych asi volil Jizerky - z vlaku v Kořenově je to k upraveným stopám tak 1,5 km a Jizerská 50 se jede až v neděli. Ale spíš bych volil polské Jakuszyce http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/jakuszyce o 2 stanice dál po stejné vlakové trati, tam je zastávka přímo u upravených stop.

(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 15.2.: Ahoj,
Neměl byste někdo radu, kam za sněhem teď v sobotu 18.2.? Vyrážíme se skautským oddílem, tedy něco méně náročného (kolem 10km), co nejblíže Prahy (ale samozřejmě by šly i jizerky apod, pokud to spoje dovolí) a aby se tam bylo možné dopravit nejlépe vlakem, popř. busem (ale bude nás tak 15, tak aby nas i s běžkami vzali)
Díky)

Info ze dne 14.2.
Bára, vloženo 15.2.2017 22:59

Ahoj,
Neměl byste někdo radu, kam za sněhem teď v sobotu 18.2.? Vyrážíme se skautským oddílem, tedy něco méně náročného (kolem 10km), co nejblíže Prahy (ale samozřejmě by šly i jizerky apod, pokud to spoje dovolí) a aby se tam bylo možné dopravit nejlépe vlakem, popř. busem (ale bude nás tak 15, tak aby nas i s běžkami vzali)
Díky

Info ze dne 4.2.
Pepan, vloženo 5.2.2017 22:17

Kladno. Ve ctvrtek, v patek i sobotu jsme byl na Dlouhych Borovinach (u Prazske Krizovatky) a ve ctvrtek a patek skvele svezeni na zmrzlem podkladu. V sobotu odpoledne uz to bylo mekke a dnes uz to hodne talo a snehu rychle ubyvalo. Potrebovali bychom dalsi snehovou injekci.

Info ze dne 1.2.
Levitující, vloženo 3.2.2017 8:44

Kladno:
Pole vedle Kožovky až ke kladenskému letišti nabízejí po úterním sněžení skvělé podmínky. Krásná čistá stopa. https://mapy.cz/s/1n4Fk
Stopa podél cyklostezky pod Lapákem také jde.

Info ze dne 26.1.
konarix, vloženo 26.1.2017 23:39

Kerský les (Třebestovice-Hradišťko a zpět): Zelená od Třebestovic horší, dost větviček atd., lepší je paralelka jižněji, ta ovšem s nesjízdným začátkem. Hlavní cesta od motorestu k Hradišťku má ledový podklad a uprostřed většinou sníh s jednoduchou stopou. Jen někde se dá odbočit, třeba okruh kolem Krásné Pepiny. Celkově omezenější možnosti než včera v Klánovickém lese, takové dost minimalistické ježdění a určitě na staré lyže, ale marné to nebylo.

Info ze dne 23.1.
Vojta, vloženo 24.1.2017 17:26

Okolí Dolních Břežan - louky a pole směr Lhota, Ohrobec, Libeň, Okrouhlo. Všude prošlápnuté stopy, slušná kvalita, kilometry stop. Ojediněle kouká orba. Nejlepší nástup hřbitov dolní Břežany, nebo cyklotrasa 19A směr Libeň.

Info ze dne 22.1.
Dana/C, vloženo 24.1.2017 9:18

Přírodní park Hornopožárský les - od parkování na okraji obce Skalsko u silnice ve směru na Markvart - dalo by se i od autobusu ze zastávky Markvart. Přímo na louce u silnice kvalitně vyběhané kolečko na klasiku cca 1 km dlouhé. Lesem po značkách i neznačených cestách na okraj Těptína, na Panskou skálu a přes hájovnu Horní Požáry zpět na okraj Skalska. Všude slušně vyběhané stopy na klasiku, některé hlavnější cesty protažené nebo projeté náklaďákem, ale neposypané a i po nich se na běžkách dá, lesní silnice u Horních Požárů (modrá zn.) trochu zledovatělá, ale přijatelná.

Info ze dne 22.1.
Levitující, vloženo 23.1.2017 14:06

Běžkování na Kladensku:
Klasika a skate asi nejlepší na Záplavách (pro Nekladeňáky Turyňský rybník = Záplavy je asi 2 km dlouhá vodní plocha) - dostatek sněhu, čisté stopy.

Cyklostezka Kladno - Tuchlovice: zejména v lesních úsecích horší špinavá stopa. Potřebovalo by připadnout.
Tip na skate od jednoho včerejšího běžkaře: Lesní silnice z Bratronic směrem na Chýňavu (pro ty, kteří jezdí na kolečkových bruslích v létě, ví)

Info ze dne 19.1.
David, vloženo 19.1.2017 16:33

Dnes jsem byl v golfarku u Benešova, výborné podmínky na skate i na klasiku. Jak někde na horách. Jen to převýšení... ale to není chyba sněhových podmínek (-:
Golf parkem u Benešova jsem myslel golf park Konopiště.

Info ze dne 18.1.
Mirek, vloženo 18.1.2017 20:27

Golf Konopiste - Okruh na klasiku i skate stale perfektni.

Info ze dne 16.1.
Milan, vloženo 16.1.2017 9:14

Mnichovo Hradiště parkoviště za zámkem, odtud upravené stopy skůtrem na klasiku, cca 7 km, poslední úprava dnes ráno.

Info ze dne 10.1.
Filip, vloženo 10.1.2017 22:14

Golf beroun - 2 km okruh na skate, misty leze trava ale jde to bez problemu

http://www.golfberoun.cz/html/ROOT---Cestina/Aktuality/BEZECKA-DRAHA-OTEVRENA.htm

Info ze dne 10.1.
Vl, vloženo 10.1.2017 21:01

Golf Konopiśtě - perfektní večerní svezení. Upraven asi 4 km okruh na skate i klasiku. Podmínky dobré.

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Golf Resort Konopiště - běžecké okruhy
Informace o běžeckých okruzích, které se za dobrých podmínek upravují v golfovém areálu na Konopišti
Běžkařské trasy u Nového Jáchymova
V okolí Krušné hory nedaleko Berouna jsou za dobrých podmínek upravovány běžkařské trasy.
Golf Beroun
Na golfovém hřišti v Berouně za dobrých podmínek upravují trať pro běžkaře.