Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Okolí Prahy – běžky

Sami si nejsme jistí, jak přesně vymezenou oblast si pod označením "okolí Prahy" představit :-), ale jedno je jasné – když přijde sníh i do nížin, jezdí se na běžkách i zde. Patří sem zejména místa od Prahy směrem na západ a na sever. V minulých letech byly do této oblasti zařazovány i zprávy z lyžařských stop od Prahy na jihovýchod směrem k Sázavě, nicméně nyní je již pro tento region vytvořena samostatná oblast Ladův kraj. Původně jsme do okolí Prahy řadili i Českou Sibiř, území na pomezí středních a jižních Čech. I tu si ale lyžaři oblíbili natolik, že pro ni byla zřízena samosatná oblast a zprávy do ní byly přesunuty.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 23.1.
Vojta, vloženo 24.1.2017 17:26

Okolí Dolních Břežan - louky a pole směr Lhota, Ohrobec, Libeň, Okrouhlo. Všude prošlápnuté stopy, slušná kvalita, kilometry stop. Ojediněle kouká orba. Nejlepší nástup hřbitov dolní Břežany, nebo cyklotrasa 19A směr Libeň.

Info ze dne 22.1.
Dana/C, vloženo 24.1.2017 9:18

Přírodní park Hornopožárský les - od parkování na okraji obce Skalsko u silnice ve směru na Markvart - dalo by se i od autobusu ze zastávky Markvart. Přímo na louce u silnice kvalitně vyběhané kolečko na klasiku cca 1 km dlouhé. Lesem po značkách i neznačených cestách na okraj Těptína, na Panskou skálu a přes hájovnu Horní Požáry zpět na okraj Skalska. Všude slušně vyběhané stopy na klasiku, některé hlavnější cesty protažené nebo projeté náklaďákem, ale neposypané a i po nich se na běžkách dá, lesní silnice u Horních Požárů (modrá zn.) trochu zledovatělá, ale přijatelná.

Info ze dne 22.1.
Levitující, vloženo 23.1.2017 14:06

Běžkování na Kladensku:
Klasika a skate asi nejlepší na Záplavách (pro Nekladeňáky Turyňský rybník = Záplavy je asi 2 km dlouhá vodní plocha) - dostatek sněhu, čisté stopy.

Cyklostezka Kladno - Tuchlovice: zejména v lesních úsecích horší špinavá stopa. Potřebovalo by připadnout.
Tip na skate od jednoho včerejšího běžkaře: Lesní silnice z Bratronic směrem na Chýňavu (pro ty, kteří jezdí na kolečkových bruslích v létě, ví)

Info ze dne 19.1.
David, vloženo 19.1.2017 16:33

Dnes jsem byl v golfarku u Benešova, výborné podmínky na skate i na klasiku. Jak někde na horách. Jen to převýšení... ale to není chyba sněhových podmínek (-:
Golf parkem u Benešova jsem myslel golf park Konopiště.

Info ze dne 18.1.
Mirek, vloženo 18.1.2017 20:27

Golf Konopiste - Okruh na klasiku i skate stale perfektni.

Info ze dne 16.1.
Milan, vloženo 16.1.2017 9:14

Mnichovo Hradiště parkoviště za zámkem, odtud upravené stopy skůtrem na klasiku, cca 7 km, poslední úprava dnes ráno.

Info ze dne 15.1.
Tomáš, vloženo 16.1.2017 13:32

Těškov + Radeč a okolí. Stopy na loukách v okolí Těškova projeté před pár dny strojově, včera již někde zaváté či rozmydlené od lidí. Nicméně lze použít i lepší lyže. V lese směr Radeč občas koukají kamínky, či klacky. Nicméně jde a je i projeto. Z Radče k silnici na Skelnou Huť celkem jde, dále pak směr rybník Habr po žluté turistické značce už koukají kamínky celkem dost. Od Habru k Těskovu po modré to jde. Trasa zde: https://mapy.cz/s/1kJRw

Info ze dne 12.1.
Milena, vloženo 12.1.2017 17:08

Dnes super bezky Klanovice-Uvaly, ale odpoledne uz to zacalo tat a objevovaly se misty vetvicky, tak pokud nenasnezi, tak asi naposledy...

Info ze dne 10.1.
Filip, vloženo 10.1.2017 22:14

Golf beroun - 2 km okruh na skate, misty leze trava ale jde to bez problemu

http://www.golfberoun.cz/html/ROOT---Cestina/Aktuality/BEZECKA-DRAHA-OTEVRENA.htm

Info ze dne 10.1.
Vl, vloženo 10.1.2017 21:01

Golf Konopiśtě - perfektní večerní svezení. Upraven asi 4 km okruh na skate i klasiku. Podmínky dobré.

Info ze dne 9.1.
Mates, vloženo 10.1.2017 14:00

Jel jsem v neděli vlakem přes Bezděz, v lesích kolem trati jsem viděl na cestách stopy od běžek, je tam víc sněhu (asi 15 cm), tak by to nemuselo být špatné. Ale nezkoušel jsem.

Info ze dne 8.1.
Martin L., vloženo 8.1.2017 22:57

Dnes klasika kolem Krusne hory u Berouna, je to na starsi bezky, obcas kaminky.

Info ze dne 8.1.
Tonda, vloženo 8.1.2017 12:41

Suchomastská přehrada, u Králova Dvora. Dá se kroužit skate i klasika, 1 km kolečko, na ledu se i bruslí, je to pevné. https://drive.google.com/file/d/0B4Rn2GWFx195ZWVId0lWRVRlOW8/view?usp=sharing Je to tady https://mapy.cz/s/1jDlM :)

Info ze dne 8.1.
Josef, vloženo 8.1.2017 11:04

Okruh na skaze v délce 4 km je na golfovém hřišti Golf Resort Konopiště. Na klasiku zatím stopu nemají.

Dotaz
Honza, vloženo 8.1.2017 11:01

Dobrý den, mám nové běžky a chci vyrazit ideálně blízko bydliště - nevíte o nějaké lokalitě severozápadně od Prahy (trojúhelník Praha-Kralupy-Slaný)? Díky!

Zodpovědět

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Běžkařské trasy u Nového Jáchymova
V okolí Krušné hory nedaleko Berouna jsou za dobrých podmínek upravovány běžkařské trasy.
Golf Beroun
Na golfovém hřišti v Berouně za dobrých podmínek upravují trať pro běžkaře.

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze