Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Obecná diskuze o lyžování

Nově vytvořené obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, můžeme ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech občas přesouvat sem. Stránky se zprávami z oblastní pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány.

Nejnovější diskusní příspěvky

Přidat zprávu

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Aleš, vloženo 21.2.2017 19:47

Já chodím na vnitřní sjezdovku v praze je to freestylekolbenka.cz, podívej se tam stojí to za to :-)

Martin Sajal, vloženo 16.2.2017 7:29

Zbyněk:Díky.

Je to tak, v Haidmuhle jsou okruhy. U Bischofsreutu resp. Philippsreutu jsme se tehdy taky skoro ztratili. Koukám ještě na web, že ani na webu Heidmuhle http://www.haidmuehle.eu/czech/aktiv/wintersport/langlaufen/index.html mapku nemají, dá se získat v infocentru. Ale na Bergfexu http://www.bergfex.cz/bayern/langlaufen/haidmuehle-bischofsreut-frauenberg/loipenplan/ mapku mají.

Patrik, vloženo 15.2.2017 13:43

Dobrý den, slyšel někdo z Vás o té vnitřní sjezdovce v Praze?

Zbyněk, vloženo 14.2.2017 19:03

Martin Sajal:
Klidně, však jsem to psal hlavně pro ostatní.

K těm stopám v Německu:
My jeli jen trasu podél hranic, ale několikrát z ní odbočovaly stopy do vnitrozemí. Podle směrovníků šlo o zřejmě na sebe navazující okruhy. Mapy jsem si nikde nevšiml. Zde bylo upravené i na bruslení (příhraniční trasa jen na klasiku). Trochu minusem cesty Nové Údolí - Haidmuhle - Mlaka je, že nikde nejsou ukazatele na ČR. Jeli jsme tedy intuitivně a tlačili se na rozcestích vpravo. Např v Haidmuhle se musí asi 200 metrů po silnici (stopa, co logicky pokračovala hned za silnicí, vedla do vnitrozemí. U Bischofsreutu byla orientace nejhorší, naštěstí nějaká dobrá duše na správné ukazatele dopsala ručně CZ, jinak bychom se tam asi zamotali.

Pak jsem opomněl ještě jednu drobnost. Pro ty, kteří chtějí spíš trénovat, jsou kolem Stožce na loukách tři malé okruhy. Jeden je hned u vesnice za hřištěm (cca 1-1,5 km), další menší cestou k Ministerce/Černému kříži a poslední podél silnice na České Žleby (1-2 km). Kolečka jsou upravená na klasiku i bruslení.

Prochy, vloženo 13.2.2017 18:26

Rozumím argumentům. Budu rád když lidi budou psát co tam dali ráno, jak to jelo a jak to vypadá při dojezdu. Většinou lidi jedou na půlden, takže by to mohlo dát ty rozumné časy - ráno / dopoledne / večer. Když jsou rozumní lidi, tak napíší co jsou: turista, hobík, závodník - ono to taky lidem ukáže co kdo tam dává a poučí je to. Myslel jsem také, že zainteresovaná firma z Béďova by se mohla vytáhnout a dávat to tam (nechci a nemohu dělat reklamu) přece dávají dost fotek a zpráv na média. Ten kdo tomu rozumí to nepotřebuje. Ale těch je málo, neb málo lidí přizná, že to neumí... Já se rád nechám poučit.

Martin, vloženo 13.2.2017 9:04

S přispíváním o mazání souhlasím s předřečníkem. K tomu dodám, že např. mnou doporučená máza z dnešního rána může být v poledne k ničemu.
Současný stav je dostatečný - kdo chce, píše sám od sebe a občas nějaký dotaz padne.

Martin Sajal, vloženo 12.2.2017 22:43

Prochy: Nevím jak ve zprávách na webu, ale do mailu (jako správci webu) už mi o tématu mazání určitě někdo psal dříve. Bylo by super nějak lépe přimět lyžaře, aby doporučení na mázu do zpráv psali, na druhou stranu se bojím (protože už to tak párkrát dopadlo), že na dotazy co mazat každý doporučoval něco jiného a zvrhlo se to spíš v nepřínosnou diskusi.

Taky hodně závisí na období - teď je zrovna doba dostatku sněhu, klistrů a ledovatých stop, v oblastech s pravidelnou kvalitní úpravou jako je Jizerská magistrála je mazání jedno z hlavních témat zpráv, protože ostatní je docela jasné :-) V době kdy stačí modrý extra už se na mazání nikdo neptá.

Já bohužel nebudu ten, kdo půjde se zprávami o mazání příkladem, protože jsem to nikdy neuměl, nebavilo mě to a po pořízení lyží s mohérem už mazání budu řešit jen v případě nedostatku sněhu, kdy vytáhnu kaměňačky.

Martin Sajal, vloženo 12.2.2017 22:32

Zbyněk: Díky za parádní popis Stožecka i za pravidelné zprávy na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/sumava/trojmezi-stozec . Strávil jsem v těhle končinách před cca 15 lety asi 3x období mezi vánočními svátky a zhodnotil bych Stožecko podobně. Nejvíc vzpomínám na lyžování podél Schwarzenberského kanálu a k Plešnému jezeru. Koukám na mapy.cz, že od té doby ještě pár upravovaných tras přibylo, a že v německém Haidmuhle na Mapách určitě nemají všechny trasy. Skoro si to říká, že bych tenhle popis umístil na nějaké viditelnější místo webu pro další lyžaře, mohu-li?

Prochy, vloženo 12.2.2017 15:28

Ahoj, možná že to někoho napadlo a již to psal. Nehledal jsem. Nechtěli by chytré hlavy v Bedřichově, Jizerce, Dlouhé Louce, Mísečkách, prostě tam kde jezdí nejvíce lidí, a z těch míst přichází vždy informace o úpravě stop, připojovat doporučenou mázu? Taková mazací předpověď? Pro turisty, pro hobíky, pro výkonostní a pro závodníky ne ty to umí samy :-) třeba na ráno, na odpoledne. To rozdělení je nutné. Díky. SKOL.

Petr, vloženo 7.2.2017 21:33

Prodám číslo na sobotní 25km závod (18.2.) v rámci Jizerské 50 za 700,- Kč. Za přepis je nutno zaplatit ještě 300,- Kč, ale lze i bez přepisu. Email: malyprinc@email.cz nebo 603 348 349.

Zbyněk, vloženo 6.2.2017 17:05

Pokusil bych se o shrnutí dojmů z běžkařské lokality v okolí Stožce na Šumavě.

Co do množství tras má Stožec opravdu výbornou pozici srovnatelnou snad jen s Kvildou a Jizerkou v Jizerských horách. Jezdit se dá všemi směry bez nutnosti měnit výchozí místo po celý týden. V Novém Údolí se pak dá navázat na stopy v Německu. Plusem je i možnost využití vlaku, který jezdí po trase Nové Údolí - Stožec - Nová Pec. Taková podpora jinde na Šumavě chybí snad vyjma autobusové linky Železná Ruda - Prášily - Hartmanice. Též se mi líbil "obchvat" Stožce, kdy lze objet horní polovinu vesnice v upravené stopě (s jedním nebo dvěma přenášeními přes silnici).

Co se týká samotných stop, tak byly ve slušné kvalitě srovnatelné s jinými i známějšími lokalitami. Někde (častěji) jsou frézované dvě stopy na klasiku, jinde jedna stopa + pás na bruslení (zřejmě záleží, která rolba upravuje). Pás na bruslení mně někde přišel úzký (pro jízdu do kopce). Stopy nebyly nikde poničené čtyřkolkami, skútry nebo rozdupané od koní, pouze v některých případech pás na bruslení pošlapaný od pěšáků. Profil tratí je pestrý. Najdou se tu krátká prudká i táhlejší stoupání stejně jako rovinky např. kolem Schwarzenberského kaná lu nebo vděčná trasa Stožec - Volary. I krajinářsky je to oblast zajímavá. Střídají se lesy a louky, ve východní části převažují lesnaté partie. Další výhodou je málo lidí. V neděli jsme potkali tak 50, 60 běžkařů, ve všedních dnech jen kolem deseti a jednou dokonce vůbec nikoho.

Minusem Stožecka jsou díky srážkovému stínu a nižší nadmořské výšce horší sněhové podmínky, což je pro běžkování zásadní. Letos jsme měli štěstí, i když se kvůli inverzi a následné změně počasí kvalita sněhu neustále měnila a bylo obtížné namazat. Riziko, že tu sníh v zimě nebude je ale reálné. Přesto si myslím, že takhle lokalita za vícedenní návštěvu stojí.

Skol

Zbyněk Anděl, Šternberk

Zoltan Kaszabacs, vloženo 28.1.2017 22:14 , přesunuto z Nízký Jeseník

Kez shecz kulschen ghoon.

Martin, vloženo 23.1.2017 16:31 , přesunuto z Praha

ad RaK: k čemu nemáš slov??? že je na Ladronce posypaný chodník??? že si někdo nepřeje, aby se tam přerazila nějaká bába? hele, neměli bychom se mi, běžkaři, náhodou uchýlit na BEŽKAŘSKÉ tratě na místo chodníků??? zvlášť když v Chuchli je za nemálo peněz nádherný upravený okruh... taky nad některými nemám slov...

petrLB, vloženo 17.1.2017 0:01

Taky těm stížnostem tady nerozumím. Na tuhle zimu čekáme od zimy 2012-13. Napadlo hodně a ještě napadne, rolby upravují, máme kde jezdit. Když náhodou nestihnou upravit u Paličníku nebo Mariánek, můžeme jet přeci jinam. Kdo tohle v ČR má? Pošlete radši DMS, alespoň jednou za měsíc, o.p.s. si to zaslouží. Skol.

newli, vloženo 16.1.2017 23:54

Kolik penez z parkovneho 150 nad 3 hodiny (a tusim 200 nad nevim kolik) jde o.p.s-ce a kolik obci ... tusi nekdo?

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Články z běžkuj.com

  • BĚŽELI JSME: Jizerská 50 podruhé během jednoho roku 20.2.2017
    Po téměř třiceti letech se vracím na nejslavnější lyžařský závod u nás. Ne že bych celou tu dobu nelyžoval. Věnoval jsem se ale především běhu a lyžařských závodů se účastnil jen v rámci tréninku. Jizerská 50 slaví kulatiny a já si vybírám její trať jako přípravný závod na letošní Vasův běh. Na trať se zároveň vydávám šest měsíců po zdolání běžecké verze lyžařského závodu – Jizerské 50 RUN.
  • Katka Smutná nenašla přemožitelku ani na Jizerské 50 19.2.2017
    Ironwomanka na lyžích! Kateřina Smutná rozdrtila své soupeřky včetně Švédky Britty Johanssonové Norgrenové a s velkým náskokem zvítězila na 50. ročníku ČEZ Jizerské 50. Proměnila tak svůj pátý letošní start na Visma Ski Classics v pátý triumf. „Posledních pět kilometrů jsem si hrábla na dno,“ zářila spokojeností v cíli. Švédka dojela druhá a v čele seriálu má náskok už jen 15 bodů.
  • Noční stopu na Valaššsku vyhráli Holiš a Tvarůžková 19.2.2017
    Téměř tři stovky dospělých a k tomu 140 dětí se zapojilo do Noční stopy Valachy – úvodního závodu seriálu Valachy Tour, který se konal v sobotu 18. února ve Velkých Karlovicích. Vítězství vybojoval na trase 15 kilometrů s časem 0:46:11 Martin Holiš. Pouhé dvě desítky vteřin za ním zaostali druhý Viktor Novotný a třetí Jan Kváš. Mezi ženami byla nejrychlejší Tereza Tvarůžková s časem 0:50:44, která tak v celkovém pořadí obsadila úctyhodné patnácté místo.
>> další články na běžkuj.com