Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Obecná diskuze o lyžování

Nově vytvořené obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, můžeme ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech občas přesouvat sem. Stránky se zprávami z oblastní pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány.

Nejnovější diskusní příspěvky

Přidat zprávu

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Martin, vloženo 23.1.2017 16:31 , přesunuto z Praha

ad RaK: k čemu nemáš slov??? že je na Ladronce posypaný chodník??? že si někdo nepřeje, aby se tam přerazila nějaká bába? hele, neměli bychom se mi, běžkaři, náhodou uchýlit na BEŽKAŘSKÉ tratě na místo chodníků??? zvlášť když v Chuchli je za nemálo peněz nádherný upravený okruh... taky nad některými nemám slov...

petrLB, vloženo 17.1.2017 0:01

Taky těm stížnostem tady nerozumím. Na tuhle zimu čekáme od zimy 2012-13. Napadlo hodně a ještě napadne, rolby upravují, máme kde jezdit. Když náhodou nestihnou upravit u Paličníku nebo Mariánek, můžeme jet přeci jinam. Kdo tohle v ČR má? Pošlete radši DMS, alespoň jednou za měsíc, o.p.s. si to zaslouží. Skol.

newli, vloženo 16.1.2017 23:54

Kolik penez z parkovneho 150 nad 3 hodiny (a tusim 200 nad nevim kolik) jde o.p.s-ce a kolik obci ... tusi nekdo?

Martin Sajal, vloženo 16.1.2017 22:33

Ten v cestářské bundě: Úseky přes Mariánskohorské boudy a Protrženku + na Paličník a Písčiny v noci z pátku na sobotu upraveny být musely. Sice možná někdy brzy v noci, ale byly. Zvlášť na cestě k Paličníku dokáže vítr nafoukat tolik sněhu, že to působí dojmem, že upraveno nebylo. Ale GPS záznam, který se shoduje ve 2 relativně odlišných a z hlediska prezentace dat na webu nespolupracujících systémech, prostě JOPS ani nikdo jiný úpravu nafejkovat neumí. Ze soboty na neděli dle GPS na Paličník + Písčiny rolba skutečně nejela.

ehmmm, vloženo 16.1.2017 22:24 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Myslite, ze kdyz nadavate na kvalitu stopy, ze byste mohli i psat, jestli jste klasili nebo bruslili? At vime, jestli tu jenom nenadavaji troubove, co jdou bruslit, kdyz nekolik dni sype o sto sest. Kdybyste si misto toho vzali lyze na klasiku, tak mam uplne luxusni stopu ja i vy.

Karel M., vloženo 16.1.2017 20:21 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Každý den sněží, stále padá, rolba nesmí jezdit přes den, jen v noci, jsou asi 2/3 na celý Jizerky. Neplatíme ani korunu za úpravu !!! když nejedete autem a nezaparkujete na obecním nic nepřispějete .... A stále se to některým chytrákům zdá málo ? Co kdyby neupravovali a zavřeli parkoviště ? To by jsme čuměli co, tak já si teda stěžuji jen když nesněží !!! Dnes opět upraveno a perfektně i přes sněžení.

Ten v cestářské bundě, vloženo 16.1.2017 16:41 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Abych nehltil.

1) Nejprve se omlouvám:"...nešvary se vrátily..."
2) Rozdíl mezi nasněženo na včera upravený podklad a neprojeto je myslím snadno rozeznatelný. Ty Písčiny byly pod závějí 40+, bylo to úplně měkké, tj. ZCELA JISTĚ neupraveno v sobotu, jak ops inzerovala. Navíc přímé porovnání s ráno neupraveným úsekem "Bíle buky".
3) Jde o princip. Přijedeš - li po nahlášené úpravě kolem celých hor autem s bruslema na Smědavu,aby sis dal Knajpu-Mariánky-Jizerku a Písčiny a boříš se 40 cm prašanu, nechápeš PROČ nenapíší, že na úpravu nejsou peníze/čas/energie/personál.
4) Že si za to nezaslouží odměnu je nabíledni.

C2S, vloženo 16.1.2017 15:52 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Nejsem nějakým zarytým obhájcem o.p.s.ky, ale z těch neustálých stížností tady na fóru jsem poněkud na kaši. Krásnej sport, v krásný přírodě, valný většině lidí to "někdo" zadara upraví a ještě mají kecy??? To je jako někoho nějaká povinnost, žehlit mi přede mnou manšestr nebo co? Dyť ty v..e tejden v kuse padá, tak co má jako ta rolba dělat, jezdit stěžovatelům před nosem? Fakt Vás nechápu. Já v sobotu Jakuszyce - Lidový sady k tramvaji, 37 km skate v hlubočáku, protože od nočně/ranní úpravy zas deset napadlo a perfektní zážitek - sice megamakačka v měkouši až hlubočáku, ale potom večer dvě promile a naprostá spokojenost. Hlavně se hoďte všichni do klidu nebo nám to LČR zavře .. a všichni máme po p... - víte po čem.

P., vloženo 16.1.2017 12:27 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Ten v cestářské bundě:

Tak za prvé nevím, proč by měla být zrovna o.p.s. posvátná a nedotknutelná. Navíc zrovna na tomhle webu jsou stížnosti na o.p.s. docela časté, otázkou je, zda oprávněně.

Ale k věci. Já bych to tak nehrotil. Jednak teda podle webu o.p.s. je napsáno "nad nedělním ránem" rolby upraví. Přeci musím počítat s tím, že se taková úprava asi 180 km může protáhnout klidně až do deseti. Nadto jsem na té Točně byl v podobný čas, neboť jsem tam potkal rolbu také, a tam se rozhodně nedá mluvit o šlapaní stopy, šlapání stopy si představuju situaci, kdy se brodím po kolena ve sněhu a ne když jedu po tvrdém podkladu, lyže 1 cm zabořena..

Na těch dalších místech jsem nebyl, takže nemohu mluvit. Já se třeba vracel přes neupravené Hrabětice, na webu pak ale byla hned vyvěšená omluva. Třeba na ty Mariánky byla úprava naposledy hlášena v noci na sobotu, a vzhledem k tomu, že až do neděle pořád sněžilo, jak by tam nemohl být prašan?

Na každý pád, pokud několik dní vytrvale sněží, nemůžu čekat extra upravené stopy, stejně se během dvou hodin zboří. Bruslař hold musí počítat s tím, že bude na magistrále omezen a pro klasikáře není problém jet kamkoliv. Ono naučit se běhat, zdůrazňuju běhat, za špatných podmínek také není k zahození, jen to vyžaduje víc sil a šikovnosti. Chodcům to může být jedno.

Kdyby se za to aspoň muselo platit, tak bych tyhle stížnosti ještě pochopil. Ale když je to pro běžkaře, nepočítaje těch pár korun z bedřichovského parkoviště, zadarmo? Čemuž teda osobně nerozumím. Takhle prostě stačí neposlat DMS.. Případně zatlačit na obce, které to z většiny platí, protože ty mají zájem na turistech, a ty jediné mají na o.p.s. páku..

Ten v cestářské bundě, vloženo 16.1.2017 10:39 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Vím, že vzbudím vlnu nevole, protože jsou věci posvátné, na které se nesmí šahat. Bohužel se příliš rychle vrátili nešvary ze zim minulých:
1) Dle sobotního vyjádření webu ops mělo být na neděli upraveno (vše včetně ohlášeného rozsahu na webu ops),
2) přecházím, že jsem v 9:30 šlapal z Točny stopu. Nad Kristiánovem jsem se s Rolbou potkal, otázka organizace práce,
3) co mi ale vadí zásadně, že uveřejňované úpravy (a to včetně záznamu z GPS v mapě), neodpovídají skutečnému rozsahu:
a) osobně Písčiny - Paličník neviděli úpravu před víkendem ani o něm, závěje panenského sněhu (40+), úplně měkké,
b) z konverzace s lyžaři na Knajpě se to samé dá říct o úseku Knajpa - Marianskohorské boudy - Protržená přehrada, rovněž nahlášena sobotní úprava.

Avizované úpravy tedy neodpovídají skutečně provedeným. Vzhledem k tomu, že se toto neděje zdaleka poprvé, dokážete někdo pochopit, jaký motiv k tomu ops má?

Otakar Kohl, vloženo 15.1.2017 22:46

Pro Filipa: dříve třeba nebyly vleky. Takže člověk sjel kopec, vzal lyže na ramena, vyšláp kopec a mohl jet znova. Taky se dřív tolik nejezdilo autem, a taky to šlo. A takhle by se dalo pokračovat do nekonečna. Po upravených trasách se zkrátka jezdí líp. S menší námahou to jede rychleji, člověk toho víc stihne. Jinak chrti v harapeskách přece mohou koexistovat s turisty. Na upravených cestách se, mimo jiné, líp vyhnou. Každý to máme nastaveno jinak, někdo se chce kochat krajinou, jiný si zas dát pořádně do těla. Navíc není nikde psáno, že se ten chrt nestačí dívat okolo sebe. Na druhou stranu pokud už jsem po určité trase jel mnohokrát, tak už se ani moc okolo koukat nechci, resp. stačí mi ten můj pohled "z rychlíku".

Pegy, vloženo 15.1.2017 22:19 , přesunuto z Praha

Václavské náměstí - krásně upraveno. Sice pořád sněží, ale rolbaři si dali práci, všude manšestr a hlavně ani noha. Dal jsem si dnes tři kolečka a nepotkal jsem ani jednoho lyžaře. Na závěr jsem skočil na klobásu ke stánku. Doporučuji a díky rolbařům za jejich práci!

Filip, vloženo 14.1.2017 23:02 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Co třeba rolbama neupravovat? Dříve jsme si stopu prošlapávali a taky to šlo. Přijeli by sem turisté, kteří mají rádi hory a ne chrti, kteří se po zaparkování a běhu ve svých harapeskách ani nekoukají okolo a chrtí...

Dušan, vloženo 14.1.2017 19:14 , přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála

Moc nerozumím řízení úpravy tratí. Předpověď je, že bude celou noc kydat a upravuje se večer a ne nad ránem. Hodiny rolbařů a spotřebovaná nafta = udření a otrávení lyžaři. Skol

Martin Sajal, vloženo 11.1.2017 23:07

Martin: práci s fotkami zvažujeme delší dobu, ale vždy to skončilo na tom, že nejde o zrovna jednoduchou úpravu. Takže závisí, jestli nás napadne nějaké elegantní řešení. Zatím je jediné řešení umístit fotky někam jinam (fotky Google, Rajče, FB, atd.) a dát na ně odkaz, což někteří lyžaři občas dělají.

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.
Běžky v Alpách nově na Kamzasněhem.cz
Rozšiřujeme působnost našeho webu do zahraničí - nově zde můžeme sdílet informace o podmínkách v Rakousku, Itálii a dalších alpských zemích.

Články z běžkuj.com

  • Oslavte 50. výročí legendární Jizerské 50 23.1.2017
    Padesáté výročí slavného laufu, nový únorový termín, pojištění vrácení startovného a rozšířený doprovodný program. Taková jsou největší lákadla nadcházejícího ročníku legendární ČEZ Jizerské 50, které se každoročně účastní na 7 tisíc závodníků z více než 30 různých zemí světa. Registrace na závody celého jubilejního víkendu probíhají do 31. ledna 2017 či do naplnění kapacity na www.jiz50.cz.
  • Smutná opět vítězkou ve Ski Classics, celkově je druhá 22.1.2017
    Kateřina Smutná (Team Santander) vyhrála ve Svatém Mořici La Diagonelu na 50 kilometrů klasicky a ovládla druhý závod Ski Classics v dálkových bězích za sebou. Česká reprezentantka zajela závod v čase 2:20:49,2 a vyhrála o více než minutu před Brittou Johanssonovou Norgrenovou ze Švédska, která si udržela vedení v seriálu právě před Smutnou. Ta dojela před týdnem první v Kaiser Maximilian Laufu na 60 km v Rakousku.
>> další články na běžkuj.com