Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Obecná diskuze o lyžování

Nově vytvořené obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, můžeme ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech občas přesouvat sem. Stránky se zprávami z oblastní pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány.

Nejnovější diskusní příspěvky

Přidat zprávu

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Hana, vloženo 18.10.2017 12:30

Je na adrese Kolbenova 898/11, 190 00 Praha, jmenuje se Freestylekolbenka

Jirka, vloženo 17.10.2017 9:48

Kde je v Praze vnitřní sjezdovka? myslel jsem, že to v Čr není

Milan, vloženo 16.10.2017 17:41

Zkoušel už někdo z Vás tu vnitřní sjezdovku v Praze?

Marek, vloženo 8.9.2017 15:05

Byl už někdo z Vás v té vnitřní sjezdovce v Praze?

Karel, vloženo 28.4.2017 8:28

Karolíno, na hřebenech se vyskytuji často, ale nikdy mě nenapadlo, abych se tam brodil sněhem bez lyží nebo sněžnic. (Mluvím tedy o stavu, kdy je sněhu dostatek.)

Rampušák, vloženo 26.4.2017 19:58 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Karolino dávam palec nahoru.

Karolína, vloženo 26.4.2017 9:58 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Honzík: Včera jsem tam byla a cesta je pouze vyéluhovaná na Vrbotovu boudu. Od Mohyly k Labské je normálně sníh.

Honzík, vloženo 26.4.2017 8:37 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Karolína: On busline jezdí až na Labskou boudu? Já jen že podle fotek na fb je to vypluhováno až k Labské boudě....

Karolína, vloženo 25.4.2017 19:01 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Ahoj, čistě náhodou o tom, že se včera vypluhovala cesta z Míseček na Vrbotovu boudu mám pár informaci. Se včerejším pluhováním cesty nemá Labská nic společného, nýbrž cestu nechala na žádost společnosti Busline vyfrézovat obec Vítkovice. Takže Labská nemá s tím nic společného. Jejich kámenem úrazu je bohužel to, že jako jediní podnikatele v této lokalitě cestu využívají. Tudíž mi jich přišlo už docela líto, že na ně každý nadává, ale nikdo si k tomu nic nezjistí. Mám Labskou boudu ráda kvůli lokalitě i přijemného personálu a vynikajících služeb. Tak mě prosím neukamenujte za jejich zastání. Hezký den

Petr, vloženo 25.4.2017 18:09 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Ahoj. Ano špatně se chodí v hlubokém sněhu, to se stává i jinde, že nám pěšáci řeknou, že se jinde chodit nedá. Ale rolba tratě upravuje pro běžkaře a nikoliv pro pěšáky. Tedy pokud by neprojela, tak ani tam by se pěšákovi, dobře nešlo. Jinak zrovna v těchto místech to po turistických většinou jde, protože to ujezdí skialpinisti. Ja šel (běžel) v zimě takto Labský dolem ze Špindlu na Labskou b. a nebyl sebemeší problem běžět. To samé po žluté na Vrbatu. Ale OK, at jdou po urolbovaném, třeba zrovna na Labskou je to dost široké. Problém je, že takřka žádný pěšák nepujde aspon po kraji, ale rozdupou to všude.Ale nic, to tu nevyřešíme. Pak taky nechápu, že zas tu někdo píše, že není vypluhovano na Labskou, když je. Jen fotek je na FB spousty. Na FB labské b. dal někdo i video s pluhem.Lidi prosím,nepiště voloviny. Asi nevyřešíme ani puhovaní cesty na Labskou boudu. Možná, kdyby se k tomu lidi nevyjadřovali tady, ale všichni to řešili přes KRNAP a pod. Případně psali přímo Labské boudě. Tato věc se řeší na internetu všude možně, ale třeba na FB Labské boudy není skoro nic. Jak říkam, nevim, pokud by se do toho lidi opřeli více, zda by to nemělo řešení, ale já navrhl na FB Labské boudy ,,kompromis" a odepsali, že to zváží. Je to na jejich zdi. Třeba se to bude někomu taky líbit. (třeba ne :o) ) A pak je taky otázka, jak to dopadne... Ahoj všem

Karolína, vloženo 25.4.2017 13:10 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Milý Karle,
jde vidět, že jste asi nikdy po hřebenech neprovozoval pěší turistiku. Tedy je velmi těžké jít dejme tomu po červené na Labskou, kde jsou v zimě nafoukané až 3 metry sněhu, tudíž není zrovna nejjednoduší si touto trasou vyjít na procházku. Navíc my běžkaři nejsme vládci celých hor, tudíž si nemůžeme nárokovat magistrálu jen pro sebe ;-) hezky den

Karel, vloženo 24.4.2017 14:13 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Pro Honzíka, ještě bych k tomu dodal, že by ten majitel mohl vytvořit osvětu mezi pěšími, aby používali žlutou turistickou značku z Míseček na Vrbatovo návrší a pak po červené, aby nedošlo ke střetům s lyžaři. Je to také na Labskou mnohem blíž.

Honzík, vloženo 24.4.2017 8:03 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

jinak nevím, jak se situace zlepšilo, ale dojezd na Horních Mísečkách už stál za houby, protože vypluhovaný asfalt už absorboval hodně slunečního zářezní, a tak je velmi teplý a sníh z něj rychle odtává. Poslední km bylo nutné běžky sundat, páč občas to bylo o sedření skluznice. Plus jsem ocenil posyp kamennou drtí, který tam byl v prosinci aplikován. Zřejmě na uvítanou všem lyžařům. a který teď pod tenkou vrstvou sněhu opět funguje.

Honzík, vloženo 24.4.2017 7:59 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Milá anonymko, prskáme proto, že cestu vypluhovali v době, kdy bylo teplotně nadnormální počasí a zničila se tak poslední cesta v Krkonoších, která byla obstojně na běžky. To, že počasí je nyní teplotně mimořádně podnormální a cesta na Labskou se znovu zafoukala, je jen souhra šťastných náhod. A divím se panu podnikateli. V každém rozhovoru s úspěšnými podnikateli (jako třeba sir Richard Branson) se dočteme, že základním úspěchem podnikání je přeměnit nevýhodu ve výhodu. A mít něco, co konkurence nemá. Takže kdyby pan majitel Labské boudy uvažoval podnikatelsky, nechal protáhnout silnici s jednou stopou na klasikub a zbytek manžestr na bruslení. Propagoval by to obrovské komunitě běžkařů sloganem: Poslední místo v ČR na skate i klasiku. Tak neváhejte a přijeďte. Labská se na vás těší....Spálilo by se x krát méně nafty, ušetřily by se hodiny práce rolbařů a navíc by ta práce=upravení měla smysl pro širokou veřejnost a ne pro jednoho podnikatele. Jenže tím by pan majitel nemohl světu ukázat svou nabubřelost a arogantnost.

Anonymous, vloženo 23.4.2017 18:23 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Zdravim vsechny mile bezkare,
opravdu jsem se pobavila pri tom, kdyz jsem chtela zjistit stav snehu na hrebenech. Mili zlati, v sobotu jsem byla na bezkach a bylo to prima. Snehu vsude hromady. Ale ted mi hlavou vrta, kde jste byli vsichni vy, kdo si stezujete, ze Labska prohrnula cestu?! Snehu jsou vsude kopy a je to super. Takze nechapu proc sedite doma u pocitace prskate, ze nekdo prohrnul cestu a kdyz mate moznost, tak je na hrebenech 98% lidi pesky?! Tohle opravdu nema logiku. Zamyslete se nas sebou. Hezky den

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.