Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Obecná diskuze o lyžování

Nově vytvořené obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, můžeme ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech občas přesouvat sem. Stránky se zprávami z oblastní pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány.

Nejnovější diskusní příspěvky

Přidat zprávu

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Martin Sajal, vloženo 9.12.2017 20:27

Taky FB používám v poslední době víceméně jen kvůli téhle skupině... Na Kamzasnehem.cz jsme před lety zkoušeli rozjíždět lyžařskou spolujízdu ve spolupráci s Jízdomatem, ale lidi o ní neměli zájem... taky tehdy byla návštěvnost Kamzasnehem.cz výrazně menší.

Tomáš, vloženo 9.12.2017 20:15

Ahoj Martine, díky, tušil jsem, že to bude pořešené hlavně na FB, tam nejsem, takže holt tam asi budu muset být.

Martin Sajal, vloženo 9.12.2017 17:24

Tomáši, ono se to hledá blbě, protože Facebook zatím moc hledání neumí :-) Ale FB skupina "běžky společně" funguje na spolujízdu na běžky z Prahy velmi dobře. V minulosti jsem zkoušel i jiné způsoby hledání spolujízdy, ale vždy to byla bída.

Tomáš, vloženo 9.12.2017 17:15

Máte někdo zkušenost, kde nejlépe funguje nějaká nabídka spolujízdy na běžky? Buď blbě hledám, nebo nic aktuálního a funkčního není. Určitě by to chtělo alespoň takové to klasiky Praha-Bédov, -Mořina, -Jakuszyce, -Kvilda, -Mísečky, -Boží Dar,.., třeba by se našli i nadšenci na Praha-N.M.N.M.(až tam bude sníh), Praha-Dlouhá Louka/Klíny/Komárka/Lesná (vše Krušné hory). Díky ta tip.

Karel, vloženo 7.12.2017 21:50

Jmenuje se to Freestylekolbenka a najdete ji na adrese Kolbenova 898/11, 190 00 Praha 9

Jaroslava, vloženo 6.12.2017 21:07

A kde to je v té Praze? ta vnitřní sjezdovka?

Petra, vloženo 5.12.2017 11:28

Martin Sajal:
Jak už jsem řekla. :) Nejsem idiot, s mými psy tahám už nějakou dobu na koloběžce či v běhu a přes zimu na běžkách. Mají stranové povely, zastavovací i zpomalovací. Do stopy na klasiku nelezu a volno taky nejsou. Vše je o toleranci a jak jsem již psala, minulý rok kohokoliv jsem potkala v Orlickém záhoří, tak všichni zdravili a byli nadšení jak se mám, že to nemusím vše odmakat sama. :) Nejsem bezohledná a věřím, že lidé kteří se se psem věnují tomuto sportu jsou stejní jako já. Pak jsou "majitelé psů" kteří nechají psa běžet navolno dupat ve stopě a díky těmto vzniká nenávist....bohužel

Petra, vloženo 5.12.2017 11:23 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

Aleši, jak jsem ti už řekla je to s psíčkařema stejně jako s ostatníma lidma. Někteří jsou idioti a někteří ohleduplní a pokorní. :) Věřím, že jestli jednou potkáš mě, uvidíš že nejsme všichni stejní. :) Mě stejně nakonec běžky nevyšly...

Pepa, vloženo 4.12.2017 0:58

Já jsem byl v Praze na vnitřní sjezdovce a musím uznat, že je to lepší jako klasická sjezdovka, člověk si mnohem víc zajezdí

Vikingtour, vloženo 2.12.2017 21:45 , přesunuto z Brno

Máme tip na běžeckou oblast NORSKO:
Pro milovníky běžkování doporučujeme výpravu do nádherné zimní přírody Norska a to do NP Hardangervidda – nejrozsáhlejší evropské pustiny. Na 60° severní šířky a 800 až 1 300 m vysoko. V oblasti známého lyžařského střediska GEILO bývá upraveno 220 km kvalitních stop. Tratě jsou upraveny na klasiku ve dvou stopách a uprostřed je pás na bruslení. Více informací na: vikingtour.cz/norsko-na-bezkach/

Honza, vloženo 2.12.2017 13:31

Zkoušeli jste už vntřní sjezdovku? je to takové jako na normální sjezdovce?

Martin Sajal, vloženo 1.12.2017 18:05

Když už jsem psy přesunul do obecné diskuze, asi bych měl napsat i svůj názor :-)

Z mého pohledu je to hlavně o toleranci - tedy pokud pohyb psů na tratích není zakázán (na Jizerské magistrále tuším je, v Orlických fakt nevím) a "pejskař" je hodně šikovný a pes hodně vychovaný. I v takovém případě to může být nebezpečné, když se se psem potkáte neočekávaně na nevhodném místě. Ale na ta předpokládám top lyžař se psem nepojede, pač si to uvědomuje.

Jinak nějaké okruhy pro psy na lyžích :-) jsou tuším na Vysočině někde od Nového Města výše, přesné místo bych musel hledat.

Jirka66, vloženo 1.12.2017 17:54 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

To jsme se toho dozvěděli.Na tyto keci slouží ,,Obecná diskuze''.

Luděk, vloženo 1.12.2017 14:27 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

Přátelé i nepřátelé pejsků...o)§
Mě by spíš zajímalo jak to vypadá po noci a jestli se nechá i na lepších lyžích někde nahoře?

Petra, vloženo 1.12.2017 13:14 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

Osobně se za pejskaře opravdu nepovažuju. Hovna po svých psech sbírám i na sněhu, moji psi jsou vychovaní. Neskáčou po lidech, nehoní zvěř a ani nepřekáží. Jezdí mushigové závody takže opravdu jsou zvyklí se neplést a uhýbat se bezpečně rychlejším týmům. :) Stejně jako existují bezohlední běžkaři, existují i bezohlední psíčkaři, ale já jím opravdu nejsem. :) Mileráda se s vámi někdy potkám osobně a ráda vás přesvědčím, že já kdo vám ničí stopy to opravdu nejsem. :) Každopádně, pokud jednou někdo udělá okruh speciálně pro mushingové sporty, budu jedině ráda. Někde v Čr to už tuším i je :)

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.