Vysočina – běžky

Vysočina neboli Českomoravská vrchovina je rozlehlé pohoří ležící mezi Čechami a Moravou. Je typická svým jen mírně zvlněným terénem, který z ní v případě dostatku sněhu dělá jednu z nejzajímavějších oblastí na běžky v ČR. Pro veřejnost nejznámější lyžařskou oblastí Vysočiny je okolí Nového Města na Moravě, ale pěkně lyžovat se dá i jinde.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Vysočina

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 23.2.
Jana, vloženo 23.2.2018 22:59

Jsou sjizdne skoro všechny okruhy s trochou skromnosti.V lesnich usecich sem tam vykoukne vetev či kořen, nékde i kamen.Ale jsou i cesty ktere jsou od přatel zviřat a nepřatel nas béžkařů zaměrně zničené.Mnoho štěsti v zitřejšich zavodech všem učastníkům ale hlavně pořadatelum, kteři musi mit neuvéřitelnou trpélivost jak s počasim tak se spoluuživateli
Polanských lesů.
Nemyslim tim těžaře kteři se stopám vyhýbají co to jde.

> Přírodní park Polánka a okolí

Info ze dne 23.2.
PN, vloženo 23.2.2018 19:48

Hlavně prosím ne tam, kde jel skůtr se stopovačem. Díky

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Dotaz
Franta, vloženo 23.2.2018 12:34

Vcera Pusta Kamenice - Karlstejn - Svratka - 9 skal- Dratenicky -Samotin - Frysava - 3 studne - Kadov - Blatiny - Milovy - Krizanky. Cele to bylo sjizdne. Na zlute na 9 skal lezly sutry, sjezd by byl asi nemozny. Necekal jsem, ze se tak pekne projedu. Nove lyze ale nechte doma

Zodpovědět > Žďárské vrchy - Novoměstsko

Dotaz
Monika, vloženo 22.2.2018 20:03

Jak to vypadá okolo Hlinska? Nebo mate nejake doporuceni v okoli? Premyslime kam o vikendu..

Zodpovědět > Železné hory

Dotaz
Jarda, vloženo 22.2.2018 11:41

Ahoj, nevíte někdo, jak to vyadá směrem ze Sobiňova, na Nové Ransko, Staré Ransko a dál na Radostín? Chtěl bych v sobotu vyrazit, tak jesi to má cenu. Díky moc.

Zodpovědět > Ostatní Vysočina

Info ze dne 21.2.
Jiří Barták, vloženo 21.2.2018 21:13

Dnes jsme vyrazili k Vlásenici u Kamenice nad Lipou (Pelhřimovsko), na to jak je letos málo sněhu krásně upravené tratě, na bruslení pěkné,
klasika kde se hodně opírá slunce tak se stopa propadá a taje. Ale jinak hezké svezení, moc jsme si to užili.

> Jihlavské vrchy

Info ze dne 21.2.
Miro, vloženo 21.2.2018 20:14

Okoli obce Pohledec smer Studnice az na Tri studny dnes perfektni. Snehu dost, pocasi krasne, stopa proslapla krizem krazem.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Dotaz
Bridge, vloženo 21.2.2018 21:28

Dobrý večer, prosim o info, zda je snih kolem Cachnova, karlstejna., svratouchu.? Chci vzit zitra dite 7let, žádné zavody, ale bez snehu by bylo zklamáni. Moc dekuji.

Zodpovědět

Zodpovědět > Žďárské vrchy - Novoměstsko

Dotaz
Bridge, vloženo 21.2.2018 21:23

Dobrý večer, prosim o info, zda je snih kolem Cachnova, karlstejna., svratouchu.? Chci vzit zitra dite 7let, žádné zavody, ale bez snehu by bylo zklamáni. Moc dekuji.

Zodpovědět > Žďárské vrchy - Žďársko

Info ze dne 20.2.
Zdenek, vloženo 20.2.2018 21:51

Dneska bezvadné svezení. Ze zastávky v Novém Městě, kde teda místy kouká do stopy tráva, na Vlachovice, Sklené, tři Studně, Fryšavu, Samotín, Sněžné, Kuklík, Studnice, Rokytno a dolů do Nového Města. Mimo NM je všude sněhu dost, stopa krásně umrzlá, málo lidí. Stopa většinou dobrá, jen někde to vypadá, že skútr nejel. Přemýšlel jsem nad logikou, jak a kde jezdil, ale nepřišel jsem na to. A proč neprojede i další okruhy, to netuším. Sněhu na skútr je dost všude. Akorát ve všední dny už se člověk nemá skoro kde občerstvit. Blatiny nic, Sněžné nic, chata na Studnicích už je nadobro zavřená... Asi funguje jen Kadov. Na celodenní výlet je potřeba si vzít zásoby.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 20.2.
Milan Venhoda, vloženo 20.2.2018 20:36

U Vysoké je uválcovaný 4 km okruh na bruslení téměř perfektní, tráva vykukuje jen na několika málo místech a nijak to nevadí. V okolí jsou pak vyšláplé stopy (z víkendu, nyní pěkně vymrzlé) některé jsou perfektní, jiné horší, záleží na podkladu, holt vrstva sněhu není moc velká.

> Jihlavské vrchy

Info ze dne 20.2.
Jana, vloženo 20.2.2018 19:49

Tak dnes to bylo super. Sjizdne jsou snad vsechny trasy s trochou opatrnosti. Okruh za kostelem v Hartvikově je zase krásně bílej.Jen lidí
jsem
očekávala víc.
Tak ať to počasi vydrží i
přez vikend na
závody.

> Přírodní park Polánka a okolí

Info ze dne 19.2.
robilkemada, vloženo 19.2.2018 14:15

Svratka na Úvoze Až na horizont stopy od skútru menžestr a stopy. pro rodiny s dětmi (začátečníci) perfektní.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 18.2.
Lucka, vloženo 24.2.2018 13:14

Už letos cca popáté, obrovské nadšení, málo lidí, v lesních úsecích jsme často vyjížděli stopy jako zastara_zamlada.Doporučuji a vzhledem k aktuálním mrazům věřím, že zítra - ne 25.2. bude stejně dobře, už se těšíme. Pokud má někdo aktuality z dneška, prosím o info

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 18.2.
Redakce - Martin Sajal, vloženo 21.2.2018 22:09

Poslední úprava proběhla po sněžení ze soboty na neděli, detaily na https://lyzovani.nmnm.cz/ .

Aby zprávy o aktuálních podmínkách nezapadly mezi příspěvky diskusního charakteru, přesunul jsem všechny zprávy neobsahující nic o aktuálních podmínkách do obecné diskuze http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , tam jemožné diskutovat dále.

z přesunutých zpráv ješte bylo info o podmínkách na začátku této: Jan, vloženo 19.2.2018 20:21: v neděli stopy už nic moc, ale zalyžovali jsme si dobře

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Doporučujeme

Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.
Nabídka práce na Vysočině
Volná pracovní místa v kraji Vysočina a spousta dalšího, pokud hledáte práci ...

Odkazy k oblasti

Skivysocina.cz - sekce běžecké tratě
Pár tipů na běžecké výlety po Vysočině
Článek o lyžování na Vysočině
Článek na idnes.cz z ledna 2006 o běžeckém lyžování na Vysočině
Region-vysocina.cz - sekce běžky
Přehled možností lyžování po celé Vysočině