Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Vysočina – běžky

Vysočina neboli Českomoravská vrchovina je rozlehlé pohoří ležící mezi Čechami a Moravou. Je typická svým jen mírně zvlněným terénem, který z ní v případě dostatku sněhu dělá jednu z nejzajímavějších oblastí na běžky v ČR. Pro veřejnost nejznámější lyžařskou oblastí Vysočiny je okolí Nového Města na Moravě, ale pěkně lyžovat se dá i jinde.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Vysočina

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.1.
Jirka, vloženo 18.1.2017 18:56

Čerstvá stopa Kuklík - Jimramov, nádhera! Díky stálému počasí jsou v dobrém stavu i ostatní stopy u NMNM, jen občas zafoukané na poli,,,

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 17.1.
Jaroslav Vohlídal, vloženo 18.1.2017 9:40

Vysoká. Super svezení. Stopy krásně upraveny.No prostě jako v pohádce. Díky za ty tratě.

> Jihlavské vrchy

Info ze dne 17.1.
Ičko NMNM, vloženo 18.1.2017 8:12

Trasa Nové Město zastávka - Mercedeska dvoj stopa bez lidí fantasticky vymrzlá. Dále pod Černý vršek ke koupališti to stejné. Medlovským údolím do Sedla perfektní svěží stopy málo lyžařů. Mezi sedlem a Třemi studněmi 6 stop perfektní skluz )mazán modrý extra) Tři studně kolem hotelu Pavla nahoru na Vlachovice opět 6 stop. Nahoře na Vlachovicích trochu zafoukáno svěží vítr slunečno. Dále z Vlachovic dolů ke sněhodíře u Vysočina arény, perfektní stopa nádherný sjezd. V jedno místě malinko s foukané.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 17.1.
Ičko NMNM, vloženo 17.1.2017 9:17

Počasí stále přeje a my máme najetou většinu tratí. Lyžařsky jsou obslouženy Radňovice, Jiříkovice, Vlachovice, Sklené, Tři Studně, Fryšava, Kadov, Krátká, Samotín, Blatiny, Milovy, Sněžné, Kuklík, Studnice, Rokytno, Maršovice, Pohledec, Zubří a samozřejmě i Nové Město na Moravě.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 15.1.
Janča, vloženo 17.1.2017 19:21

trasa: Račín - Velké Dářko - Radostín - Račín
z Račína přes louku - velké návěje, stopa nic moc,
ale dál lesem fajn stopa a u Dářka moc pěkně upravené až k hospůdce do Radostína :)

> Žďárské vrchy - Žďársko

Info ze dne 15.1.
esence77, vloženo 17.1.2017 2:50

Křižanovsko - jelikož běžkovat se dá skoro všude na Vysočině, přidávám mapku co vím že je projeto v okolí Křižanova a kolem Svaté hory. Třeba se někomu bude hodit... https://www.zonerama.com/esence77/Album/2598394

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 15.1.
Marena, vloženo 16.1.2017 18:08

Ještě dodám, že cestou zpět z NMNM jsme viděli strojovou stopu podél silnice mezi Zvolí a Dolní Rožínkou. Na stránkách Dolní Rožínky opravdu píšou, že "lyžařská trasa z Dolní Rožínky, směr Zvole, Rozsochy a Bystřice nad Pernštejnem, je prohrnutá." Akorát těžko říct, jaký tam bude provoz a jestli se to nezafouká

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 15.1.
janula, vloženo 16.1.2017 14:18

přibližná trasa: Olešná (ČD) - Nad Lískem - Roženecké Paseky - Kuklík - Studnice - Maršovice
trasa víceméně jen prošláplá od lidí, např. v úseku Míchov - Roženecké Paseky naprosto zafoukáno, po stopě ani památky a cca 5 km jsme brodili sněhem po kolena. Místy naopak velmi vyfoukáno, pole zmrzlý na šutr, pro skluznici nic moc. Na Odranec to pak bylo projetý čerstvě skútrem, ale co jsem tak viděla, silný vítr to všechno hned zase zafouká. V blízkosti NM stopy naprosto luxusní a protože jsme se tam doplácali až večer, tak ani nebyly davy lidí :)
trasa vhodná spíš na výlet na klasiku, než na nějaké sportovní výkony. Ale je tam krásně.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 15.1.
petr, vloženo 16.1.2017 9:43

Ze Žďáru přes polničský okruh k Dářku a dále kolem Dářka ke Karlovu a zpět. Pěkné stopy vedly i dál, při takovéto zimě to jde zřejmě všude. Polní části projeté rolbou se na bruslení dost bořily, k večeru po přituhnutí to už bylo lepší. Celkově se asi nedá udělat chyba a lze vyrazit kamkoliv v okolí, tedy pokud vám jde hlavně o turistiku v krásné přírodě a stačí jistota slušné stopy na klasiku.

> Žďárské vrchy - Žďársko

Info ze dne 15.1.
Josef Turek, vloženo 16.1.2017 9:38

centrální Polánka v lesních úsecích luxusní, i na okruhu Hartvíkov-Vodice-Domamyšl je spousta sněhu, ale z velké části byl okruh zafoukaný a bruslit se nedalo prakticky nikde

> Přírodní park Polánka a okolí

Info ze dne 15.1.
Marena, vloženo 15.1.2017 20:54

Asi jsem měl větší kliku než Eda, ale celý den jsem jel ve strojové stopě. Sněhu hodně, tak se dost boří hůlky. Nejhorší to bylo na čerstvě projetém okruhu od rozcestí nad Kuklíkem přes Sněžné, Milovy a Blatiny. A ani lidí nebylo nějak nesnesitelně moc. Na Fryšavě jsme teda byli o půl jedenácté a na Sudnici až ve dvě - přes poledne bylo asi fakt narváno skoro všude.

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 15.1.
Eda, vloženo 15.1.2017 18:52

Chtěl jsem jet okruh z NMNM přes Studnice a Kuklík na Samotín,ale ràno byla projetá rolbou jen klasika na Tri studně -Kadov. Chvili jsem se tam nahore motal a pak se vracel smirenej s prošlaplou stopou na Studnice . v 11:30 jsem potkal rolbu u Kukliku a jel za ni zpět na Vrist a pak na Snezne.Snehu proti minulému týdnu o dost víc -uz je to s trochou opatrnosti na top lyže.Kvalita stop neni urcite 1a -pořad se to místy zafoukava a i dnes chvilema snezilo.Stopy jsou projete az rano -dopoledne tak nejsou promrzle a moc nevydrží.
Lidí o víkendu mraky, v týdnu je to pak pokles tak o 80%.Celkově krasnej zazitek.skol

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Info ze dne 15.1.
Patrik Plhoň, vloženo 15.1.2017 18:23

Ahoj, doplňuji svůj předcházející komentář. Žďárský a Hamerský okruh u Piláku ve Ždáru dnes paráda. Čerstvě strojově upravené stopy na bruslení i klasiku (dvojitě). Občas se to sice ve stoupáních bořilo, ale to je dáno malým podkladem a čerstvým sněhem. Víc aktuálně viz již jednou uvedené odkazy.

> Žďárské vrchy - Žďársko

Info ze dne 15.1.
Milan Venhoda, vloženo 15.1.2017 15:38

Z Řásné se dnes jela Javořická 15, takže od hřiště v Řásné jsou upravené okruhy 1,3, 5 km a samozřejmě velký 15 km okruh prakticky přes vrchol Javořice, vše na klasiku (skvělá práce, díky). Po silničkách na Javořici je samozřejmě našlápnuto další množství stop.

> Jihlavské vrchy

Info ze dne 14.1.
mckarel, vloženo 14.1.2017 20:01

kolem tří studní ale celkově na novoměstsku to vypadá dobře :o)
dnes z NMNM na vlachovice - Tři studně - Fryšava - Samotín - Sněžné - Kadov - Tři studně a NMNM.Trasa projetá v pátek je hodně zapadaná, celý den hustě sněžilo, ale hodně moc lidí se postaralo o velmi kvalitní stopy a i to celkem slušně jelo. Dlouhý sněhový půst ale způsobil dopravní kolaps ve stopách a nejvíce bych řekl kolem tří studní. mraky lidí a do hospod nemělo ani cenu nakukovat. Doporučuji si vzít něco sebou a nespoléhat na občerstvovny. Jinak ale naprostá paráda a všem doporučuji vyrazit...skol
(Odpověď na dotaz uživatele Jana Burdová z 14.1.: Nevíte, prosím, někdo jak to vypadá kolem Tří Studní?)

> Žďárské vrchy - Novoměstsko

Doporučujeme

Nabídka práce na Vysočině
Volná pracovní místa v kraji Vysočina a spousta dalšího, pokud hledáte práci ...
Eshop s lyžařskými vosky
Kompletní nabídka vosků SWIX, TOKO a RODE pro běžecké lyžování - parafíny, prášky, stoupací vosky, klistry, škrabky, kartáče, smývače

Odkazy k oblasti

Skivysocina.cz - sekce běžecké tratě
Pár tipů na běžecké výlety po Vysočině
Článek o lyžování na Vysočině
Článek na idnes.cz z ledna 2006 o běžeckém lyžování na Vysočině
Region-vysocina.cz - sekce běžky
Přehled možností lyžování po celé Vysočině

Kulturní akce - Vysočina

Načítám data...
Další kulturní akce na Vysočině