Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.1.
Laf, vloženo 18.1.2017 14:23

Začal jsem Bedřichov, sobota 1100 přes Knejpa - Hraničník(jizerky krasne upraveny na skate) - Orle( polsko hlavni trasa peknej skate, pripojovačka z čr (spatná, uzka stopa) - Harrachov 1530. Nedele 0900 k vodopadu krasnej skate, pak uzka stopa na Vosecka bouda-přes Labska Louka - Česke domky(cestou spiš ledové desky než sníh) - pak po hřebenovce- Sedlo pod Smělcem(letní mapa-dále LM) 1530 nocleh v nouzovem pristřešku. Ponděli 0730- Mužské a Dívčí kameny (led z kterého lezou šutry= nahoru i dolu pěšky)-Petrovka - Špindlerovka(trochu lepší) přes Polsko na Luční boudu(horor, bez 3 lidí co šli přede mnou se sněžnicema bych šel tak 3x dýl, šel jsem bez lyží, když jsem se moc bořil tak jsem je nandal)-býv. Obří bouda(celkem vpohodě)-Sněžka(hodně fouká oblékl jsem vše co mám sebou, špatná viditelnost)-Nad Růžovohorským sedlem(LM) na Jelenka 1600(ty 3 šněžmičáři tam dorazili 5 minut po mě, šli přes hřeben) po zelené turistické(Ohromná chyba, nejhorší úsek, jasně lavinové pole, sníh se boří po pás, stromky pod sněhem zachytá vají lyže a vypínají vázání, lepší je jít po hřebenu, tehle travetrs nedoporučuju) - Pomezní boudy(tím lesem nic moc, pak po silnici dobrý)-Cestník(asi normane upraveny, ted ale zapadany snehem) - Roh hranic(LT) 2030 dojel jsem na čelovku a přespal v nouzovém přístřešku-Úterý 0800 přes Sněžné domky(hluboký sníh) - kolem bunkru a vrchu Baba na Trutnov 1145
zhodnocení: skate běžky na hřebeny -nesmysl, spíš skialpy nebo sněžnice, když tak šupináče nebo hodně mazat; hůlky s malejma talířkama- zajela tam celá jako nic; neměl jsem brýle - chyba; myslet na to a vzít si víc vody co nezmrzne- nakonec jsem jedl sníh :(

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 17.1.
Roobert, vloženo 18.1.2017 7:21

Podle sdělení LSK Lomnice n.P. je rolba mimo provoz, shání se náhradní díly. O kousek dále v Jilemnici ovšem znamenitě upravena trasy jilemnické 25 a okruhy u stadionu. Výborné značení, malo lidí a všude dostatek sněhu.

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 15.1.
Míra, vloženo 16.1.2017 19:38

Včera jsem byl v areálu skokanských můstků v Lomnici n,Pop,ale bohužel nebylo upraveno jen vyjeté stopy na klasiku, škoda krásný areál ale rolba stála zasněžená, snad jindy to bude lepší :-)

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Dotaz
Johanka, vloženo 14.1.2017 18:16

Nevite nekdo jak to vypada v okoli Harrachova na skate a zda se budou trate ze sobotu na nedeli upravovat? Diky Johy

Zodpovědět > Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Dotaz
tom r., vloženo 10.1.2017 17:51

Jede nekdo v patek z prahy na bezky?

Zodpovědět > Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 9.1.
majkl, vloženo 9.1.2017 17:46

(Odpověď na dotaz uživatele Laf z 9.1.: Chci dát přejezd Krkonoš od Harrachova do Trutnova, nevite nekdo jesli se to nahoře dá projet? na každý mapě je(uprava trati) to jinak...myslel jsem tuhle trasu: Čertova hora - Ručičky - Dvoračky - Vrbatova bouda - Horní Mísečky - Špindlerův Mlýn - Pláň - U Srubu - Stoh - Na Rozcestí - přes Lyščí horu - Lučiny - Václavák - Krausovy boudy - Horní Maršov - býv. Maxova bouda - na Sněžné domky - kolem rozhledny a vrchu Baba...chtel bych to jet na skate
Za cenné rady předem děkuji)


Zdar, už jsem absolvoval pár přejezdů Krkonoš, bud z Harrachova nebo Rokytnice na Malou Upu,přes Lysou Horu, Labskou Boudu, Martinovku,Petrovku,Špindlerovku,Luční Boudu, Sněžku a na Pomezní boudy, jel jsem to většinou na univerzálních práskačkách ale záleží na podmínkách a sněhu, ale cesta tam i zpět zabrala celý den a musel sem si přivstat po ránu, jinak parádní výlet když vyjde počasí.Ted Brzo se chystám na něco podobného a sehnat partáky je docela obtíž...kdyby jsi měl eventuelně zájem o společnost, ozvi se.
Já osobně bych do Špindlu nesjížděl ale taky to jde ale po těch hřebenech to je prostě lepší

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 8.1.
Josef, vloženo 9.1.2017 9:12

Projel jsem si základní okruh (Čerťák, Ručičky, Kládovka, Krakonošova snídaně, Vosecká, pak podél Mumlavy ke kempu). Během soboty trochu připadlo, takže sníh parádní. Stopa všude dobrá, místy rozdupáno od pěšáků, kterých jsem sám potkal balík zhruba půl autobusu cestou z Vosecké. Samozřejmě roztažení přes celou cestu. Celkově ale spokojenost.

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 7.1.
Pablo, vloženo 11.1.2017 18:17

Primo v arealu mustku nic moc, ale v Lomnici, Plouznici nebo Syrenove se da najist vyborne. Syrenov i Plouznice jsou primo na trase magistraly. Odkazy zde:

http://www.naplouznici.cz/
http://naklepande.cz/
http://www.ubytovani-lomnice.cz/

(Odpověď na dotaz uživatele Dája z 10.1.: Nevíte prosím, zda funguje restaurace nebo nějaké občerstvení v areálu Lomnice n. Pop. ?)

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 7.1.
Pavel, vloženo 7.1.2017 21:43

Dnes na Černé hoře, -15 stupnů, vítr. Sníh přemrzlý, nejelo to. Upraveno vše většinou jen na skate, na klasiku překvapivě nad Pecí směr na Tetřevky. Sněhu dostatek.

> Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 7.1.
RoobertG, vloženo 7.1.2017 21:17

Dopoledne projetá část Lomnické magistrály, upraveno na skate i stopy na klasiku. Všechno sjzdné bez problémů.

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Dotaz
Zbyněk Munzar, vloženo 7.1.2017 20:09

Luxusne upravene desitky km trati na polich mezi Jilemnici, Martinicemi a Kruhem.

Zodpovědět > Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 5.1.
RoobertG, vloženo 5.1.2017 20:43

V Lomnici nad Popelkou podle zpráv lsklomnice.cz dnes upravovány okruhy okolo skokanských můstků a páteřní trasy lomnické magistrály.

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 2.1.
Pavel, vloženo 2.1.2017 20:17

Na Černé napadlo 2 cm sněhu a velmi to zlepšilo lyžování. Zatím dobré stejné trasy - okolo vysílače, svážnice za Sokolskou, svážnice po Černou boudou ( pozor na kamínky na křižovatce k Pardubickým boudám - rolbař to tam krásně vyryl a stále ničí stopu ) a horní svážnice přes Pěticestí a okolo Světlé hory na Signál ( ta je asi nej a bez lidí ).
Určitě teď napadne a bude to jen lepší.

> Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 1.1.
ivana, vloženo 2.1.2017 19:36

Celé vánoce parádní lyžování. po nasněžení projela rolba téměř vše - Harrachov - Čerťák - Ručičky - Kládovka - Terex. Tvrdý přemrzlý sníh, pevná stopa, ani mnoho pěšáků neudělalo výraznou škodu.

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 1.1.
Akát, vloženo 2.1.2017 0:43

V Trutnově jsem byl jen ve městě, a myslím, že tam žádný sníh není, takže není šance. Na Silvestra jsem byl jinde v Krkonoších a tam začínal sníh na běžky od 750 m - o 300 m výš než je TU.

(Odpověď na dotaz uživatele Boris z 1.1.: Ahoj chtěl bych se zeptat, studuju skolu v trutnově a zajimalo by mne jestli okolo trutnova neni nejaky okruh nebo stezka kudy bych se mohl dostat na černou horu a je upravovana a jak je to ted vubec.v trutnově a okolí se sněhem :-) Děluji)

> Úpa a Rýchory

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ergis.cz - sekce Na běžkách
Informace o mnoha trasách pro běžecké lyžování v Krkonoších
Článek o Krkonošské lyžařské trase
Článek z ledna 2005 na Horydoly.cz o Krkonošské lyžařské trase, která protíná celé Krkonoše od západu na východ
Panoramatická mapa tras v Krkonoších
Panoramatická mapa lyžařských tras v Krkonoších na snowhill.cz – sekce běžecké tratě

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji