Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 2.12.
Petr, vloženo 2.12.2016 22:29

Medvědínská svážnice a pětka upravováno...
(Odpověď na dotaz uživatele RAdka z 1.12.: Horní Mísečky... víte někdo jak to tam vypadá? Dá se už na běžkách?)

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Dotaz
Zuzka, vloženo 1.12.2016 11:11

Přátelé, jak to vypadá? Černá hora, Pec, okolí Luční bou dy - dá se běžkovat?

Zodpovědět > Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 14.11.
nalim, vloženo 15.11.2016 0:35

14.11.16 na rozdíl třeba od Jizerek o stavu sněhu pro běžecké lyžování v Krkonoších ( myslím východních) není moc zvykem přispívat na tyto stránky, tak se to touto zprávou pokusím trochu rozhýbat. Na Černé hoře všechny svážnice okolo 1250m mají na 15ti cm zmrzlém podkladu asi 10 prašanu, na zem se nedostanu, proto se dá v pohodě jet i skate. Parádní lyžovačka a dneska bez lidí …..uvidíme, co s tím udělá avízované oteplení, snad to všechno neodplave. Na hřebenech okolo Výrovky, natož Luční to je ještě o mnoho lepší, viz příslušné webkamerky…. Fotky z Černé hory - http://prntscr.com/d7cick , http://prntscr.com/d7ciqb , http://prntscr.com/d7cj2b , http://prntscr.com/d7cjea , http://prntscr.com/d7cjwc

> Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 14.11.
Jirka, vloženo 14.11.2016 18:26

Mísečky stadion, na listopad krásné podmínky, zakroužit se tam dalo i když tratě jsou neupravené. Zítra to bude ještě skvělé a pak se uvidí co s tím udělá obleva....

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 14.11.
Petr, vloženo 14.11.2016 17:02

Já včera dojel k prameni Labe na šupináčích dokonce od vojenský ze Špindlu. Na dnešek, ale sněhu zase něco odtálo a kolem Zubra uz leze asfalt. Cca 300metrů nad Zubrem už dobré. Ale pozor!!!! Když nepluhujou idioti z Labské boudy..... tak dnes od Jilemnické b. to nějaký dobrák posypal štěrkem až na Medvědín. To člověk fakt nechápe. A z Míseček na tratích ke střelnici, dnes náklaďák a tahají dřevo....

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 13.11.
Honzík, vloženo 14.11.2016 10:18

Včera 13.11. perfektní lyžařské podmínky na hřebenech Krkonoš v okolí Vrbatovy Boudy a Labské boudy. Já byl na běžkách, na kterých se dá dojet klasicky či vybruslit již z Horních Míseček až na Vrbatovku, lidé jezdili i na skialpech. Na Vrbatově boudě, kde je vyfoukáno, přesto leží průměrně 18 cm sněhu, na Labské louce o něco víc. Nádherný a naprosto fantastický začátek zimy. Kdo můžete, vyražte tam ještě dnes, než přijde obleva!

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 13.11.
Petr Kubeš, vloženo 14.11.2016 2:36

Dnes jsem byl na Mísečkách a dojel až na Labskou b. - 25 cm prašanu ! Bylo to super ! Nahoře je upravené kolečko.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 13.11.
Kinynka, vloženo 13.11.2016 22:28

Na listopad luxusní lyžování, sjízdné obě svážnice, i když kamínky tam lezou.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Dotaz
jirka, vloženo 11.11.2016 11:55

Jak to vypadá na Mísečkách se sněhem ? Už je to na běžky ?

Zodpovědět > Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 30.4.
Taskr, vloženo 1.5.2016 9:48

Tak jsem si včera ještě krásně zaběžkoval na pláních v okolí Kotle. Zaparkoval jsem v Rokytce a vyjel lanovkou na Horní domky. V záplavě kolařů a teplotě kolem 15 stupňů ( sníh nikde v dohledu) jsem si připadal jako exot :-) Pak jsem se vydal přes Dvoračky k Velkému Kotly. V místech. kde se cesta stáčí na pláň jsem nasadil běžky a projel trojúhelník k Harrachovým kamenům a pramenu Labe. Žádného běžkaře jsem už nepotkal. Jako ukončení sezony 30.4. to byla paráda.

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 23.4.
Radek, vloženo 24.4.2016 12:16

Pěšky od Jakuszyc přes Szrenicu, Českou budku, pramen Labe, Labsku a Vosecku boudu do Harrachova. Sníh na Labské louce kolem 20-30cm a dalo se dojet až k Vosecké b. Pokud v týdnu něco připadne rozsah i dojezd se ještě prodlouží. Jinak jsem byl osamocený běžkař mezi turisty a cyklisty :-) SKOL !

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 15.4.
Zuzka, vloženo 15.4.2016 22:00

Vyrazila jsem na cestu Mísečky - Zlaťák. První známky zimy v první zatáčce nad Jilemnickou, ale obouvala jsem až u odbočky na Šmídovu vyhlídku. Pokud se má příští týden něco frézovat, tak leda asfalt, protože sníh už vypluhovala rolba a ten zbytek postupně rozmáčí déšť. Zpátky na Mísečky jsem ale dojela na lyžích, téměř až k autu :-). Jela jsem ze Šmídovy vyhlídky lesem na Medvědín a z Medvědína po modré dolů. Suma sumárum, pokud by někomu bylo děsně líto, že už si tuhle zimu nezalyžuje, tak ať ještě vyrazí modrou nahoru, a pak na hřebeny, tak by mělo být sněhu ještě dost. V okolí Šmídovy vyhlídky jsou desítky centimetrů, v okolí Zlaťáku těžko říct, bylo tam, že by vyhnal leda Hanče s Vrbatou, takže jsem mnoho neviděla. Kritický bude úsek od Šmídovy vyhlídky na Zlaťák, kvůli tomu pluhování, ale těch pár stovek metrů sklaního lyžaře určitě neroznáže ;-) Skol!

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 11.4.
Kuba, vloženo 12.4.2016 8:46

Včera již pěšky Mísečky - Labská. Přítelkyni jsem už na běžky nepřesvědčil :), ale podmínky překvapily! Kde se dá dole nazout viz příspěvky níže. My jsme šli nahoru po Telegrafní cestě a na Labskou kolem vodopádu, ale zpátky již po kraji standardní běžkařské trasy a musím říct, že hlavně v úseku Labská - Vrbatovka ještě parádní podmínky a sněhu dostatek i na jedničkové lyže. Bylo ale naváto hodně sněhových jazyků přes celou šíři trasy. Z Vrbatky dolů se to postupně zhoršuje a rovné to také příliš není. Dvě místa už jsou na hraně, kde prosvítá asfalt (v okolí levotočivé vracečky s prvním výhledem - při cestě zespodu). Ale kdybych měl ještě dovču, tak si to ještě naposledy letos dám! Kdo má ještě chuť, tak vyrazte! Na Labské říkali, že v týdnu od 18. 4. budou již frézovat, takže tento týden poslední možnost svezení!

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 11.4.
Michal, vloženo 11.4.2016 14:56

Dnes ráno Mísečky - Labská a zpět. Nasazoval jsem asi 100m za Jilemnickou boudou, ze začátku vytátá místa. Na Vrbatku trochu voraniště, ale šlo to. Nezmrzlo to ani přes noc. Sněhu tipuju tak 5-20cm. Od Vrbatky na Labskou jsou místy závěje čerstvého mokrého sněhu z víkendu. Vypadá to na posledních pár dní této sezóny.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 9.4.
Rob, vloženo 11.4.2016 17:00

22-24h. Nahoře se nedalo pro silný vítr .
Z Míseček na Vrbatku už to nejde zezdola, ale od první vracečky ještě jo . Nahoře napadlo hodně nového sněhu, 10cm , dole skoro nic . Myslím že to už je konec sezony. Na okruhy jsem se nedostal, předpokládám, že už budou po částech vytáté . Úprava už je sporadická . Skluz 3+ , měkký podklad, na něm nový sníh . Na trénink už to moc smysl nedává ( Nahoru dolu Vrbatka ) . Na turistiku to nahoře a na hřebenu ještě určitě jde .

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ergis.cz - sekce Na běžkách
Informace o mnoha trasách pro běžecké lyžování v Krkonoších
Článek o Krkonošské lyžařské trase
Článek z ledna 2005 na Horydoly.cz o Krkonošské lyžařské trase, která protíná celé Krkonoše od západu na východ
Panoramatická mapa tras v Krkonoších
Panoramatická mapa lyžařských tras v Krkonoších na snowhill.cz – sekce běžecké tratě

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji