Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v okolí Míseček na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Wiliam, vloženo 30.3.2017 17:28

Ahoj, má pls někdo nějaké aktuální info? Díky moc!

Zodpovědět
Info ze dne 27.3.
Kuba, vloženo 28.3.2017 20:54

Ahoj, včera jsme s kamarády jeli následující trasu: Špindlerovka - Slonecznik - Slezská Bouda - Sněžka (pěšky) - Úpská hrana - Luční Bouda - Na Rozcestí - Pláně - Špindlerův Mlýn. Všude sněhu dostatek, absolutně bez přenášení. Jeli jsme skate/soupaž. Ráno zmrzlé, odpoledne měkčí, ale bruslit se po krustě dalo celý den. Od Srubu jsme jeli již na Pláně a po sjezdovce dolů na Hromovku.
P. S.: Také ocením aktuální info z dalších dní i z trasy H. Mísečky - Labská Bouda. Rád bych tak za týden/14 dní ještě vyrazil na zakončení sezóny - pokud bude na čem při stávajících teplotách :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Alberto z 28.3.: Nemá někdo zprávy, jak to vypadá na hřebenech Krkonoš? Díky moc)

Info ze dne 25.3.
Petr, vloženo 25.3.2017 22:52

Tak do té doby může napadnout ještě půl metru sněhu. Ale dle dosavadních vyhlídek to vypadá, že rozhodně nevydrží.....
(Odpověď na dotaz uživatele Pavla z 25.3.: Myslíte,že vydrží sníh do Velikonoc?)

Info ze dne 25.3.
Petr, vloženo 25.3.2017 18:41

Dnes ze Špindlu kolem Zubra na Mísečky a dále na Labskou b. Vše upraveno a sněhu dost. Jen tradičně jezdí skůtry a ničí to. A zítra pozor. Na Mísečkách jsou závody, tedy závodní tratě budou jistě zavřené!

Info ze dne 18.3.
Maca, vloženo 18.3.2017 19:14

Dnes na Horních Miseckach cele dopoledne hustě snezilo. Napadlo cca 10 cm snehu. Kolem 9.30 hod.projela rolba stadion, malé kolečko, 5, 7 a 10 km - suprova uprava. Byla to sice kvůli hustemu sněžení dřina, ale lyzovacka byla pekna ;).

Info ze dne 15.3.
Soňa, vloženo 15.3.2017 21:49

Úsek Výrovka - Na rozcestí - Krásná Pláň - Špindl rozhodně ano, takže předpokládám, že na hřebeni to bude taky bez problémů. Jen poslední úsek od Hromovky do Špindlu je rozrytý od skútrů, ale sněhu je tam dost až dolů, takže pokud to nebude zmrzlé, jde to bez problémů na jedničkách.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 15.3.: Ahoj, chtěl bych poprosit o aktuální info z trasy Špindlerovka - Slonecznik - Slezská bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Krásná pláň - Špindlerův Mlýn. Je trasa stále sjízdná na jedničkových běžkách? Děkuji za odpověď.)

Info ze dne 11.3.
Martin, vloženo 12.3.2017 18:36

Na Mísečkách je stále fůra dobrého sněhu. Okruhy perfektně upraveny. Jeli jsme až na Žalý - v nižších pasážích na Benecku a na Rovince sněhu méně, ale bez kamínků. Stoupání na Žalý neupraveno, ale stále dobře sjízdné i na skate.

Info ze dne 11.3.
Martin Sajal, vloženo 11.3.2017 20:05

Z Plání parádně upraven okruh směr Stoh. Dál po magistrále na Klínovky upraveno taky čerstvě, ale stopa místy horší - hrbolatá, trochu rozbruslená, na šikmé ploše. I tak ale lepší, než jsem zde čekal. Z konce Klínovek na Friesovky zas luxusní, skoro tak dobré i dál pp magistrále směr Strážné a Pec, jen bruslařům trochu ničí manšestr zásobovací rolby. Celkově moc pěkné, příjemné překvapení, loni to týden po Krkonošské 70 zdaleka tak dobré nebylo.

Přijeli jsme tam od Černé hory, o tom napíšu později večer a pak budou i fotky.

Info ze dne 4.3.
majkl, vloženo 9.3.2017 19:16

Jel sem před týdnem z Pece po hřebenech do Rokytnice, po hřebenech pohoda, sněhu dost,od Špindlerovky k Petrovce trošku rozvoraný ,na Martinovku v pohodě stopa a od Labský to bylo upraveno.

(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 9.3.: Nevíte prosím, zda je sjízdný okruh: Vrbatovka-pramen Labe, přes česko-polskou hranici, sněžné jámy a Petrovku až na Špindlerovku? díky)

Info ze dne 4.3.
Honza, vloženo 5.3.2017 11:41

Špindlerovka - Slezská bouda bez stopy, ale dost nafoukaného prašanu, jen místy zmrzlé. Slezská bouda - Výrovka, zbytky stop, na bruslení ok = vůbec nikde se nezaboříte (ideální plocha na lyže s padákem :-) ). Výrovka - Špindl po magistrále, zbytky strojové stopy, sníh se často mění od zmrzlého až po mokrý, ale je až dolů do Špindlu.
Na Výrovce nechutně pomalá obsluha = dojezd za tmy. Celkově to docela jelo, lidí (s vyjímkou vrcholu Sněžky) minimum :-)

Dotaz
Hanka, vloženo 2.3.2017 18:33

Jak vypadá aktuálně trasa z Benecka na Rovinku a z Rovinky na Mísečky? Je sjízdná? Díky

Zodpovědět
Info ze dne 25.2.
Janule, vloženo 26.2.2017 14:30

Trasa Benecko - Rovinka - kolem Janovy Hory-Misecky a zpet do Benecka pres Tridomi - včera ráno 2-3 cm prasanu,ze začátku se to lepilo,jelo to pomalu, odpoledne uježděné až na spodní vrstvu ledu-rychlejší. Z Benecka na rovinku po té rovnější cestě už to asi brzy nebude moc sjízdné (pod uježděnou slabou vrstvou nového sněhu je led.Výborná stopa pro klasiku z Rovinky přes Janovu H. na Mísečky.

Info ze dne 25.2.
konarix, vloženo 25.2.2017 23:51

Špindlerovka-Sněžka-Špindl: Podél tyčí směr Luční bouda jen jednoduchá stopa průběžně rozchozená pěšáky. Tyče na Stříbrném hřebeni bez stopy, ale na pláních je vrstva nového sněhu na ledové krustě celkem sjízdná, často sfoukaná. Na Jubilejní jsem se tentokrát cítil blbě i pěšky, led, nedoporučuji. Od Sněžky na Luční zpočátku sněhové oraniště, nahoru přes Modré sedlo už upravená široká cesta. Sjezd k Výrovce hratelný s novým sněhem na cestě, mimo ni nepříjemný led. Magistrála kolem Přední Planiny nově upravená včetně pěkné stopy na klasiku, ta dole mírně zledovatělá a celkem rychlá, příjemný sjezd až do ŠM. Pěkné počasí, běžkařů poměrně málo.

Info ze dne 25.2.
RoobertG, vloženo 25.2.2017 13:31

Z misecek na vrbatovu a labskou. Protazeno ale od mohyly zafoukane a rozslapane od pesaku. Čerstvá vrstva prašanu na zledovatelem snehu na skate dobrý klasika obtížné. Ráno nízká oblačnost po obědě polojasno jasno. Dopolední vítr ustal, teplota okolo-3. Celkem se jelo slušně.

Info ze dne 10.2.
Honza Šotola, vloženo 10.2.2017 18:05

Okruh Mísečky - Rovinka:
Situace podobná, jako psal 8.2. Digigag.
Kolem Benecka vyloženě led (hlavně uprostřed), jinde jen trvdý sníh. Na něm je skoro všude trocha seškrábaného a částečně i nového sněhu, takže lyže na klasiku se v tom trochu chytí. Totéž většinou i ve stopách. Dnes ale dost foukalo a v lesích je ve stopách spousta jehličí a bukvic a celkem to drhne, hlavně ve stopách. Naopak prudší sjezdy jsou vyplužené na podklad už dají celkem práci ubrzdit. Už aby nasněžilo něco čerstvého.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji