Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 14.12.
Milan P., vloženo 14.12.2014 20:45

V sobotu se ještě lyžovalo na obou svážnicích, ale po nedělním dešti jsou všude už jen zbytky rozbředlého sněhu, rozumně se dá lyžovat jen na horním úseku svážnice nad křížením se sjezdovkou Medvědín, tam zbývá souvislá vrstva cca 5 cm uježděného sněhu.

Info ze dne 12.12.
Redakce, vloženo 12.12.2014 21:01

Na webkamerách z Míseček byli dnes spatřeni první lyžaři a hlavně na webu Skiareálu Špindlerův Mlýn je vidět, že první běžecké tratě jsou upraveny - viz http://www.skiareal.cz/bezky

Info ze dne 30.11.
Mirek Kalina, vloženo 2.12.2014 21:55

V neděli se dalo na Mísečkách lyžovat !!! Sice tedy hlavně pro skalní nadšence, ale šlo to na uměle nasněžené sjezdovce. Sníh byl souvisle od spodku sjezdovky za cestu na stadion, to se dalo jezdit kolmo nahoru nebo cik-cak jako při Tour de Ski. Druhá možnost byla jezdit klasiku buď na té rovné cestě na stadion nebo dole u spodku sjezdovky.

Aktuality ze sezóny 2013/2014, popř. starších

Info ze dne 7.4.
Petr, vloženo 7.4.2014 14:23

Labská bouda je již naprosto v pohodě dostupná na kole....silnice úplně holá.

Info ze dne 31.3.
Kuba, vloženo 31.3.2014 10:52

To Liba: děkuji za aktuální informace. Nakonec jsem se včera do Krkonoš bohužel nedostal, ale pořád bych chtěl ještě vyrazit třeba v týdnu a rozloučit se sezónou. Jenže už tomu moc nevěřím a nechce se mi jít z Horních Míseček až na Vrbatovu boudu celé pěšky:) Jestli tam ještě někdo pojedete v těchto dnech, tak určitě napište aktuální info, jak to v této oblasti vypadá. Zda to ještě vůbec alespoň trochu na běžky jde, abych nejel zbytečně:) Děkuji!

Info ze dne 30.3.
Martin, vloženo 31.3.2014 17:19

Ahoj, včera 30.3. jsem jel Mísečky-Vrbatovka-Pramen Labe-Violík-Sněžné jámy a zpět. Až do 4. zatáčky silnice z Míseček na Zlaťák (ta před dlouhou rovinou) to bylo střídavý nošení a lyžování, pak ta dlouhá rovina nahoře už dobrá, ale místama už bylo jen kolem 5 cm sněhu. Od Vrbatovky až po Violík sněhu plno, tam se bude dát lyžovat ještě pár dní. Z Violíku na Sněžný jámy včera ok, ale myslím, že teď už to bude spíš nošení. Stejně tak silnice Míseček až na Vrbatovku bude teď v týdnu už jen nošení lyží. Doporučuju vyjet sjezdovku na Medvědín a jet po červené značce na Zlaté Návrší, tam sníh je.

Info ze dne 29.3.
Liba, vloženo 30.3.2014 8:52

Medvědín - Zlaté návrší v pohodě, asi 20 cm vlhkého sněhu, 5 míst nutno objet, na silnici na Vrbatovu bd. párkrát lehce prosvítal asfalt. Vrbatova bd - Labská bouda min. 50cm, Labská - Martinova bd. dobré 30cm, Martinova - býv. Petrovy bd. jen tak tak, opačným směrem by to ve sjezdu nešlo. Petrovy bd. - Špindlerova bd. lze z 50%. Věřím, že i dál na Luční to celkem půjde ještě 30.3. Sníh pomalý, klistr červený, odpoledne by šel i teplejší.

Info ze dne 28.3.
Kuba, vloženo 28.3.2014 17:04

Prosím o aktuální info z trasy Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Zlaté návrší - Labská louka - Labská bouda. Kdo tam dnes byl nebo zítra bude, ať neváhá napsat. Mám jen "jedničkové" klasičky, ale rád bych na ně ještě naposledy v neděli vyrazil. Je mi jasné, že začátek ponesu běžky minimálně do druhé zatáčky nad Mísečky, a pak ještě jednou dvakrát přenášet směrem na Vrbatovu boudu budu, ale jestli alespoň ty sjízdné úseky (doufám, že většina:)) budou právě na ty jedničkové lyže? Pokud někdo přihodí ještě radu na jednoduché mazání typu univerzální klistr, který by byl vhodný na nedělní mokrý sníh a teploty 8 stupňů nad nulou, budu jen rád. Nečekám žádný skluz, spíš chůzi na běžkách na sluníčku s přítelkyní, tak ať to moc neprokluzuje a závěr sezóny si užijeme:) Děkuji!

Info ze dne 28.3.
jaryn, vloženo 28.3.2014 7:40

Ahoj, chci se zeptat, jak vypadá cesta ze špindlerovky na luční boudu, ale myslím tu červenou turistickou nad těma polskýma plesama. Dá se na běžkách nebo je to rozdupané od pěšáků? A dále jak vypadá cesta do špindlu z chalupy na rozcestí, přes to rozcestí nad strážným? Díky.

Info ze dne 27.3.
Roman, vloženo 27.3.2014 18:10

Zůstaňte na zemi. Tratě na H. Mísečkách v SO, NE budou max. na staré lyže a jen v lese. Je možné, že z H. Míseček směrem na Vrbatovou boudu se část trasy ponesou lyže. Jistota sněhu a krásné počasí bude až z Vrbatovy b. na Labskou b. a okolí. V PÁ může ještě přijít slabý déšť. Předpověď počasí na víkend zde: http://www.yr.no/sted/Tsjekkia/Annet/Labská_bouda/

Info ze dne 27.3.
David, vloženo 27.3.2014 9:32

Ahoj, chtěl bych se v sobotu vypravit naposledy na běžkařské okruhy na Horní Mísečky, ale nejsem si jistý, zda sníh vydrží až do soboty. Nevíte, jak to tam vypadá? Aspoň okruhy 1 - 4 Km. Jedu hlavně kvůli bruslení. Dá se tam ještě bruslit? Díky díky!

Info ze dne 26.3.
Honza Šotola, vloženo 27.3.2014 10:21

Ještě upřesním svůj předchozí zápis: Nového sněhu na hřebenech bylo asi více. Ta mnou hlášená vrstva 5-10 cm byla ta nejčerstvější, ale dalších cca 10-20 cm pod ní asi také napadlo někdy od neděle, jen to bylo mnohem hutnější.
Na běžkařských okruzích na Mísečkách jsem už nebyl.

Info ze dne 26.3.
Honza Šotola, vloženo 26.3.2014 21:08

Mísečky - Vrbatka - Harrachovy kameny - Růženčina zahrádka - Česká budka - Vysoké Kolo - Martinovka - Labská bouda - Mísečky.
Nového sněhu je 5-10cm. Na Mísečkách to taje, asfalt končí cca 100m nad Jilemnickou. Silnici na Labskou dnes projela rolba, ale moc to neudusala. Na Vrbatku musely chodit odpoledne davy pěších, protože silnice je celoplošně zdupadá, k večeru už to umrzalo a dolů se po těch hrbolech jelo celkem nepříjemně. Nahoru to nebude o moc lepší, i když jsme viděli někoho bruslit. Z Vrbatky na Labskou už to zdupaný není vůbec, ale rolba to moc neudusala, bruslení asi nebude zcele požitek. Zbytek cesty má čerstvě vyjetou stopu na klasiku (část jsme vyjeli dnes my). Bohužel v ní občas šli pěší nebo na sněžnicích (obojí s dost devastujícím účinkem). Z Vosecký stopa nevedla ani po zelený ani po hřebenovce.
Sníh už není prachový, na slunci měkne a někdy i mejdlovatěl. Trochu na to držel žlutý klistr Skivo, ale občas klouzal i ten (na zbytku prašanu samozřejmě naopak lepil.) Na Labské louce je sněhu asi půl metru, podobně i na hřebeni a to i na cestách (jen u Sněžných jam je vyfoukaný, ale projet se to dá). Nejméně sněhu je kolem Vrbatovy mohyly - několik úseků s asfaltem, které jde zatím celkem objet loukou. Podařílo se nám sjet východní svah Vysokého kola, cesta dál na Mužské kameny vypadala taky dobře, ale my už to otočili na Velkém Šišáku.
Vrbatka byla zavřená (možná otevřeli přes poledne), na Labské jsme byli sami, ale vřele nás pohostili. Dnes bylo polojasno, ale slunce má sílu a zejména na urolbovaných tratích mizí sníh rychle. Myslím, že projetý okruh kolem Labské boudy do víkendu vydrží, ale kolem Vrbatky to bude na přenášení. Jsem optimistický i k hřebenové cestě, totéž pro cestu od Čtyř pánů směrem na Lysou - tam nový sníh opravdu pomohl. Dnes byly (i k večeru) ještě bílé stromy, prostě klasická zimní idylka.

Info ze dne 26.3.
Karolína, vloženo 26.3.2014 15:28

Také se přimlouvám o informace z trasy Horní Mísečky - Labské louka - Sněžné jámy - Labská bouda máme možnost levné last minute (poznámka admina - prosím bez toho odkazu, co jsem smazal...) v té oblasti tak bych ráda věděla jak to tam vypadá ať nekupuju zbytečně.

Info ze dne 25.3.
Kuba, vloženo 25.3.2014 16:29

Ahoj všem běžkařům! Chtěl bych vás poprosit o aktuální informace z trasy Horní Mísečky - Labské louka - Sněžné jámy - Labská bouda a okolí před následujícím víkendem. Rád bych ještě v neděli (30. 3.) vyrazil na běžky za sluncem a pravděpodobně posledním svezením. Zajímá mě hlavně stav po aktuálním sněžení, zda vůbec upravují a jestli je to ještě na "jedničkové lyže" a lépe na skate nebo klasiku? Určitě nebudu sám, koho budou ještě aktuální informace před víkendem zajímat. Tak neváhejte a pište sem! Děkuji!

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Chata Votočka v Rokytnici
Ubytování přímo na sjezdovce a nedaleko tras pro běžkaře.

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji