Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v okolí Míseček na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 10.2.
Honza Šotola, vloženo 10.2.2017 18:05

Okruh Mísečky - Rovinka:
Situace podobná, jako psal 8.2. Digigag.
Kolem Benecka vyloženě led (hlavně uprostřed), jinde jen trvdý sníh. Na něm je skoro všude trocha seškrábaného a částečně i nového sněhu, takže lyže na klasiku se v tom trochu chytí. Totéž většinou i ve stopách. Dnes ale dost foukalo a v lesích je ve stopách spousta jehličí a bukvic a celkem to drhne, hlavně ve stopách. Naopak prudší sjezdy jsou vyplužené na podklad už dají celkem práci ubrzdit. Už aby nasněžilo něco čerstvého.

Info ze dne 9.2.
RoobertG, vloženo 10.2.2017 20:12

Z H.Míseček na Vrbatovku dále po magistrále na Voseckou boudu a zpátky. Trasa projetá čerstvě rolbou z Labské boudy, kterou jsem potkal ráno i odpoledne na cestě zpátky. Povrch tvrdý a rovný pro skate ideální. Jinde zmrzlý firn s vrstvičkou přemrzlého prašanu. Nahoře jasno bezvětří .

Info ze dne 8.2.
digidaq, vloženo 8.2.2017 20:30

Benecko - Mísečky. Na Rovinka ledovatá stopa. Dál pak projeto těsně před koncem oblevy. Dvě tvrdé stopy, uprostřed dostatek místa na skate. Mezi sjezdovkou a Mísečkama není stopa. Sjezdaři a čtyřkolkáři. Tratě na Mísečkách upraveny po ochlazení. Ještě je vidět manšestr.

Info ze dne 8.2.
Honza Šotola, vloženo 8.2.2017 17:59

Mísečky - Vrbatka - Labská bouda:
Cesta až na Labskou urolbovaná s lehkou vrstvou uplouhaného sněhu. Stopy žádné. Na bruslení ideální. Na klasiku držely klistery KR30+KR40. Na pláních na hřebenech je krusta sněhu, kterou opatrnou jízdou neproříznete a na ni cca 1cm nového přemrzlého sněhu. Jezdí se po tom krásně, zejména pokud to dnes v noci (vyjasňuje se) víc umrzne. Od víkendové oblevy skoro nefoukalo, takže to nikde není vyfoukané na leďák.

Info ze dne 6.2.
Honza Šotola, vloženo 6.2.2017 18:08

Mísečky - Medvědín - Vrbatova bouda:
Silnice na Vrbatku má urolbovaný skoro ledový podklad, ale na něm je rozumná vrstvička uplouhaného sněhu. Drží to v něm na stoupání a dá se v něm dobře brzdit při sjezdu. A jede to obstojně. Cesta z Medvědína přes Šmidovu vyhlídku je lyžaži uplouhaná na velmi tvrdý podklad a v tom nemálo šlápot od pěšáků. Paralelně vede dobrá stopa od skialpinistů, ale často dost prudce (na běžkách už mi to stoupací vosk neudržel). Na sjezd nic moc, sníh v lese má krustu, kterou lyže někdy prořízne. Na ní je cca 1cm nového sněhu.

Info ze dne 6.2.
Honza Šotola, vloženo 6.2.2017 15:42

Mísečky - závodní tratě: Navzdory předpovědím je tu stále kolem nuly. Sníh je mokrý nebo přemrzlý, trochu na něm drží kombinace klistrů (V30, V40, V50). Všechny závodní tratě jsou upravené (zdá se, že celkem nedávno). Rolba pokračovala přes Janovu horu směrem k Rovince, ale tam jsem dnes nebyl. Parkoviště na Mísečkách poloprázdné, silnice vyplužená až na asfalt (leďák začíná nad odbočkou na centrální parkoviště cestou k Jilemnické).

Info ze dne 22.1.
Kevin, vloženo 22.1.2017 21:22

Dneska ze Strážného k horní stanici sjezdovky Pláně a Stoh,v horní části neskutečně upravené stopy na skate plus super počasí.

Info ze dne 21.1.
Eda, vloženo 21.1.2017 17:41

Krásný skate z Míseček přes Vrbatovu a Voseckou boudu na terrex po kterém pod Mrtvý vrch,pak zpět.Stopa na klasiku byla vyjeta až od 4pánů skate bez problemů celou cestu,terrex dokonalý.Slunce a bezvětři ,na Vosecke teplomer na slunci 18C.
Včera byl v dobrem stavu okruh z Miseček přes Třídomí a Janovu horu na skate i klasiku

Info ze dne 18.1.
Harec, vloženo 19.1.2017 18:55

Benecko - Horní Misečky a zpět. Jel jsem po 14:00 hodině, tratě na Benecku mi moc upravené nepřišly. Od Rovinek po plynovodu na Mísečky, zpátky po tratích. Ani jedna cesta nebyla upravená rolbou, místy brodění - zejména z tratí dolů směrem k Rovinkám. Bruslit se dalo, ale žádná hitparáda. Na Horních Mísečkách tratě upravené do sedmičky, desítka neprojetá.

Info ze dne 17.1.
Laf, vloženo 18.1.2017 14:23

Začal jsem Bedřichov, sobota 1100 přes Knejpa - Hraničník(jizerky krasne upraveny na skate) - Orle( polsko hlavni trasa peknej skate, pripojovačka z čr (spatná, uzka stopa) - Harrachov 1530. Nedele 0900 k vodopadu krasnej skate, pak uzka stopa na Vosecka bouda-přes Labska Louka - Česke domky(cestou spiš ledové desky než sníh) - pak po hřebenovce- Sedlo pod Smělcem(letní mapa-dále LM) 1530 nocleh v nouzovem pristřešku. Ponděli 0730- Mužské a Dívčí kameny (led z kterého lezou šutry= nahoru i dolu pěšky)-Petrovka - Špindlerovka(trochu lepší) přes Polsko na Luční boudu(horor, bez 3 lidí co šli přede mnou se sněžnicema bych šel tak 3x dýl, šel jsem bez lyží, když jsem se moc bořil tak jsem je nandal)-býv. Obří bouda(celkem vpohodě)-Sněžka(hodně fouká oblékl jsem vše co mám sebou, špatná viditelnost)-Nad Růžovohorským sedlem(LM) na Jelenka 1600(ty 3 šněžmičáři tam dorazili 5 minut po mě, šli přes hřeben) po zelené turistické(Ohromná chyba, nejhorší úsek, jasně lavinové pole, sníh se boří po pás, stromky pod sněhem zachytá vají lyže a vypínají vázání, lepší je jít po hřebenu, tehle travetrs nedoporučuju) - Pomezní boudy(tím lesem nic moc, pak po silnici dobrý)-Cestník(asi normane upraveny, ted ale zapadany snehem) - Roh hranic(LT) 2030 dojel jsem na čelovku a přespal v nouzovém přístřešku-Úterý 0800 přes Sněžné domky(hluboký sníh) - kolem bunkru a vrchu Baba na Trutnov 1145
zhodnocení: skate běžky na hřebeny -nesmysl, spíš skialpy nebo sněžnice, když tak šupináče nebo hodně mazat; hůlky s malejma talířkama- zajela tam celá jako nic; neměl jsem brýle - chyba; myslet na to a vzít si víc vody co nezmrzne- nakonec jsem jedl sníh :(

Dotaz
tom r., vloženo 10.1.2017 17:51

Jede nekdo v patek z prahy na bezky?

Zodpovědět
Info ze dne 9.1.
majkl, vloženo 9.1.2017 17:46

(Odpověď na dotaz uživatele Laf z 9.1.: Chci dát přejezd Krkonoš od Harrachova do Trutnova, nevite nekdo jesli se to nahoře dá projet? na každý mapě je(uprava trati) to jinak...myslel jsem tuhle trasu: Čertova hora - Ručičky - Dvoračky - Vrbatova bouda - Horní Mísečky - Špindlerův Mlýn - Pláň - U Srubu - Stoh - Na Rozcestí - přes Lyščí horu - Lučiny - Václavák - Krausovy boudy - Horní Maršov - býv. Maxova bouda - na Sněžné domky - kolem rozhledny a vrchu Baba...chtel bych to jet na skate
Za cenné rady předem děkuji)


Zdar, už jsem absolvoval pár přejezdů Krkonoš, bud z Harrachova nebo Rokytnice na Malou Upu,přes Lysou Horu, Labskou Boudu, Martinovku,Petrovku,Špindlerovku,Luční Boudu, Sněžku a na Pomezní boudy, jel jsem to většinou na univerzálních práskačkách ale záleží na podmínkách a sněhu, ale cesta tam i zpět zabrala celý den a musel sem si přivstat po ránu, jinak parádní výlet když vyjde počasí.Ted Brzo se chystám na něco podobného a sehnat partáky je docela obtíž...kdyby jsi měl eventuelně zájem o společnost, ozvi se.
Já osobně bych do Špindlu nesjížděl ale taky to jde ale po těch hřebenech to je prostě lepší

Info ze dne 31.12.
Akát, vloženo 2.1.2017 0:59

Z Horních Vítkovic/Vurmovky na Rezek podél silnice. Nedoporučuju, sníh byl, ale nebyla většinou stopa na klasiku, rozježděné od skútrů či aut. Nakoukl jsem na zelenou z Rezku na Dvoračku, tam výrazně lepší, stopa na klasiku i na skate, v lese jehličí (ale neměl jsem čas). Na Rezku možno zaparkovat auto na silnici.

Info ze dne 29.12.
RoobertG, vloženo 29.12.2016 21:39

Ráno z Špindlerova mlýna krkonosskou magistrálu na H.Misecky pak přes Labskou na Benecko a zpět. Sníh všude, ale od závory nerovností, místy ledovka (zejména od rovinky) Maza modrý swix odpoledne extra, zastávka u pirata a v kozlovne oboje skvělé . Snad to vydrží i nadále.

Info ze dne 28.12.
digidaq, vloženo 28.12.2016 22:32

Benecko - Mísečky po plynovodu
Rozježděno od čtyřkolek a terénních aut. Hlavně okolo Piráta (silnic?). Na trénování soupaže to ale stačí.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji