Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – běžky

Rozlohou sice malá, ale významem pro lyžaře rozhodně velká je oblast Centrálních Krkonoš. Jejím “hlavním místem” jsou Horní Mísečky. Závodníci zde vyhledávají zejména závodní běžecké tratě, které jako jedny z mála v ČR splňují mezinárodní standardy FIS. Z Míseček se dá vyrazit směrem na jih po bočním hřebeni na Benecko, kde se nacházejí další závodní tratě. Lyžaři - turisté z Míseček ale častěji vyrážejí opačným směrem nahoru na Labskou louku. Z Labské louky se dá přejet do sousední oblasti označené jako Západní Krkonoše směrem k Vosecké boudě nebo na Dvoračky. Hranici s oblasti Východní Krkonoše jsme pak vymezili na hřebeni Špindlerovkou a v údolí Špindlerovým Mlýnem - trasy na Mísečky a v údolí podél Labe řadíme ještě sem do centrálních Krkonoš, ale ze Svatého Petra na Pláně a dál už do východních Krkonoš - toto jsme změnili nedávno, takové členění nám přijde logičtější.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 20.1.
roobert.g@gmail.com, vloženo 21.1.2018 8:21

Trasa z Benecko na Rovinku pak k farmě Huculů a zpátky. sněhu hodně trasy upraveny včetně stopy. Tradiční občerstvení vsude v provozu

Dotaz
Vlaďka, vloženo 21.1.2018 8:18

Dobrý den,jak to prosím vypadá z Labské boudy přes Martinovy boudy a Davidovy boudy do Špindlu?dá se tam vůbec projet na běžkách?jsme spíš horší běžkaři :-).díky za info.

Zodpovědět
Info ze dne 20.1.
lacola, vloženo 21.1.2018 7:15

Benecko - Horni Misecky a zpet. Super svezeni, strojova stopa s cerstve napadanym snehem, na klasiku idealni. Vecer prituhlo, takze dnes to pofrci.

Info ze dne 20.1.
Hugo, vloženo 20.1.2018 22:11

Rovinka - Misecky upravene, cely den ale prubezne chumelilo. Na klasiku to jelo pekne a kdo ma silu tak I na brusleni. Nahore na okruzich zavody se psama, budou I zitra, ale projel jsem tam 4 x bez problemu ani sem zadneho psa nepotkal, jen tam je upraveno bez stopy.

Info ze dne 19.1.
Honza Šotola, vloženo 19.1.2018 19:54

Všechny závodní tratě na Mísečkách upravené. Dopoledne na něj trochu nasněžilo. Nového sněhu z posledních dnů je hodně a je měkký, takže na skate nic moc. Na klasiku krásně držel modrej Swix. 10km okruh mezi Václavákem a Stromečkem má hodně větví ze stromů skloněných nad stopou, nedá se v ní skoro jet. Lidí málo, silnici v poledne dobře prohrnuli, dá se s trochou šikovnosti vyjet bez řetězů.

Info ze dne 19.1.
Slávek, vloženo 19.1.2018 19:46

Dnes Benecko - Misecky upraveno, trochu mekci. Velbloudka neupravena.

Info ze dne 14.1.
Jirka, vloženo 18.1.2018 15:58

Aha, tak tahle aplikace má ještě dost mouchy, koukám. svým příspěvkem (V neděli 14.1. jsem tam byl, spodní cesta byla upravena...) jsem odpovídal na zde položený dotaz, ale koukám, že to vůbec není u toho dotazu, ale mimo kontext samostatně ve vlákně. Takže aby bylo jasné, týkalo se to cesty z Rovinek na Křížovky.

Info ze dne 14.1.
Jirka, vloženo 18.1.2018 15:52

V neděli 14.1. jsem tam byl, spodní cesta byla upravena ještě před tím, než začalo mrznout, (tj. asi někdy minulý týden) takže to bylo dost na nic, horní vůbec. Že by to upravili od té doby silně pochybuji, dost tam na to kašlou. Přechod přes zledovatělou sjezdovku byl dost nebezpečný, od ní dál už to nebylo upravené vůbec, ale tam je to celkem ok.

Info ze dne 14.1.
Aleš, vloženo 14.1.2018 21:31

Špindlerovka-Martinovka-Labská, odb na Voseckou a zpět do Špindlu přes Vrbatku. Výborný sníh. Stopa vyjetá od běžkařů, občas rozšlapaná. Ale jak není čerstvého sněhu moc, tak to jde. Turistika bezva.

Info ze dne 13.1.
Eda, vloženo 13.1.2018 19:00

Zkusili jsme dnes turistiku z Vrbatovy b.pres Labskou,Martinovu b. po hrebeni na Voseckou a zpet na Vrbatovu.Přemzly prašan tak 15 cm,ledovaté v minim.rozsahu na hřebeni.Stopa a jen kratke úseky kolem Vosecké a Labské louky.Jinak oranište ze společného úsilí běžkařu,skialpinistů a pěšáků skol

Info ze dne 13.1.
Honza, vloženo 13.1.2018 16:53

Tratě tvrdé místy dost jehličí. Stopa na klasiku projeta. Skate místy složitější bylo patrné ze se to borilo v místech kde projel skútr. Pozor na sjezdy místy dost ledové.

Info ze dne 12.1.
K., vloženo 12.1.2018 12:51

Ahoj Lenko,

sice jsem tam nebyl, ale na Benecku to upravili včera a u nás ve Vrchlabí předtím padalo, tam určitě taky. Před chvílí jsem mluvil s rolbařem z Herlíkovic, je čerstvě upravená Velbloudí cesta na Rovinka, z Rovinek na Janský vrch přes benecké závodní tratě a pak nahoru na Žalý. Ale tam to brzo pěší rozdupou.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 12.1.: Zdravím, máte někdo info jak to vypadá na Benecku, potažmo na Mísečky přes Třídomí? Kolik tam napadlo sněhu a zda pokryl nový sníh jehličí a větve po větru tento týden. Dík za info)

Dotaz
Lucka, vloženo 12.1.2018 19:49

Můžete prosím někdo podat info jak to vypadá na Mísečkách, konkrétně závodní okruhy? Na bilestopy.cz bohužel nevidím žádnou upravenou trasu. Děkujii

Zodpovědět
Info ze dne 10.1.
Špína, vloženo 10.1.2018 19:28

Tratě na Mísečkách ok. Cesta na Rovinku přes Třídomí je po včetejším vichru zasypaná jehličím a jede se jak po koberci,ani ne v půlce jsem to vzdal a vrátil se na stadion.

Info ze dne 7.1.
Alena, vloženo 7.1.2018 22:12

Na Miseckach perfektně upraveno vše kromě 10km. Na stadionu umrzlo, v lesích v kopcích měkčí. Stopa jede jako drak.
Pres Janovu horu rozslapano, na skate trápení.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Pobyty v Krkonoších - slevy až 64 %
3 dny pro dva za 1 090 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš