Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 28.11.
Filip, vloženo 28.11.2015 20:05

Svážnice ze stadionu nahoru pèkná, za sjezdovkama krásná, hlavnè na bruslení. Silnice smèrem na Vrbatku vypadá taky dobre.

Info ze dne 25.11.
Redakce - SPORTICUS.CZ, vloženo 25.11.2015 14:01

Sněhové zpravodajství z Horních Míseček od pana Soukupa

Klasika na extra (super) po silnici na Zlaťák (šlo by obstojně i na skate) do druhé zatáčky toho je trochu méně, ale jde obout u Jilemnické boudy. Po svážnici (občas kamínek), ale super to je za sjezdovkou do Labského dolu, tam jsou od lyží velkých skútrů krásně vylisované a umrzlé pruhy a hezky se v tom člověk sklouzne.

Info ze dne 22.11.
Redakce - SPORTICUS.CZ, vloženo 23.11.2015 7:42

Mlha přede mnou, mlha za mnou, ale nahoru jsem trefil! Petr Plecháč - zpráva z prvního lyžování na trase Horní Mísečky - Zlaté Návrší

Info ze dne 24.4.
Taskr, vloženo 24.4.2015 23:06

Auto jsem nechal na Hromovce ve Špindlu a busem vyjel na Špindlerovu boudu. Tam odtud směr Sněžka. První kilák šlo jen po svých, zhruba od půl cesty k Luční boudě se jelo skvěle. Z luční přes Výrovku, rozcestí až na Klínovy boudy paráda. Pak už to bylo špatný, opět šlo nazout běžky až kolem plání. Ale celkově jsem si běžky moc užil, takový závěr sezóny.

Info ze dne 21.4.
Kuba, vloženo 22.4.2015 10:34

Ahoj, jak jsem slíbil, přidávám aktuální informace z trasy Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Sněžka - Luční Bouda - Na Rozcestí - Pláně - Špindlerův Mlýn. Počasí: jasno, velmi silný vítr. Teplota: průměr okolo 6 st. Sníh: jarní firn. Styl: klasika. Mazání: klistr Swix universal. Stoupání od Špindlerovy Boudy pěšky. Po cca 1 km bylo možné nandat běžky. V úseku Malý Šišák - Luční Bouda bylo třeba přenášet tři krátké úseky. Před Luční Boudou jsem odbočil doleva a přes Rovinu pod Sněžkou se dalo dojet až těsně před Slezský dům. Následně jsme se ještě s jedním běžkařem, s kterým jsme se potkali cestou, vyhecovali a vyrazili pěšky na Sněžku. Díky silnému větru byl výhled exkluzivní až na Kralický Sněžník. Vítr nás ale úplně srážel k zemi a běžky v ruce tomu moc nepomáhaly, takže to byl náročný výstup i sestup. Hned za krátkým sjezdem od Slezského domu šlo běžky znovu nandat. Dále po Úpské hraně na Luční Boudu, k Výrovce (u ní krátký úsek bez sněhu, ale dal se objet za Výrovkou), Na Rozcestí, Dvorská Bouda (když pominu Luční Boudu, tak jediná otevřená možnost občerstvení, Výrovka i Chalupa Na Rozcestí zavřeny). Zpět Na Rozcestí - rozcestí nad Klínovkami. Doprava po tyčové trase do lesa. Prvních cca 100 m na louce (od rozcestí nad Klínovkami po les) již bez sněhu. Pak ale až na paseku, kde se tato trasa spojuje s magistrálou, bylo sněhu dost a dalo se jet. Následně nejdelší úsek bez sněhu - cca 1 km po magistrále nemělo téměř cenu běžky nandávat. Nandat běžky šlo až na rozcestí se zelnou (okruhy na Pláních). Odbočili jsme doprava směr Stoh, následně doleva a po umrzlém podkladu až na Pláň. Pak už dolu po modré sjezdovce se závěrem po červené (spodní hank) k dolní stanici na Hromovce. Na modré sjezdovce již množství míst bez sněhu, ale daly se objet. Spodní hank červené přerušovaly vytáté cesty napříč. Jednalo se ale o důstojný závěr zimní sezóny! Nebýt extrémního větru (13 - 25 m/s), pak by se jednalo o fantastický den. Ale i takto jsem spokojen a stálo to za to:)! Sníh sice mizí před očima, ale tato trasa byla včera ještě z 95% sjízdná. Kdo může, ještě se svezte!

Info ze dne 21.4.
Kuba, vloženo 21.4.2015 7:40

Ahoj, děkuji za aktuální info z posledních dní všem, hlavně Janě. Na trasu Špindlerova Bouda - pod Sněžku - Luční Bouda - Na Rozcestí - Pláně se chystám dnes na poslední svezení. Večer nebo zítra přidám aktuální info.

Info ze dne 19.4.
Jana, vloženo 20.4.2015 19:34

Ahoj,je to info z 18.4.vcera (19.4) jsem jela ze spindlerovky na lucni,bufet a plane s sjezd modra sjezdovka do spindlu.ze spindlerovky asi 2 km pesky,ale pak krasny zmrzly prasan,nebylo ani moc rozslapane od chodcu.dalo bruslit i klasika.z lucni na bufet take pekne,uz mokrejsi,ale neborilo se,az na sjezd k vYrovce.z bufetu pak kolecko,sjezd pres lisku k lesni chate.od lyzarske uz neni temer snih.pak po magistrale pod dvorskou,to uz bylo temer cele na pesi.pesky az k dvorske.z bufetu na plane uz vytate,je to tam hodne podmacene.dalo se jet az od rozcesti cca 2km od plani.sjezd modra ok,hezky upraveno,snehu dost

Info ze dne 18.4.
Kuba, vloženo 18.4.2015 23:00

To Jana: opravdu je tvoje info o stavu tratí na Mísečkách a na Vrbatovku z 11. 4. nebo z dnešního dne - 18. 4.?
Jinak také prosím někoho o info z trasy Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Pláně.
Děkuji!

Info ze dne 18.4.
Jana, vloženo 18.4.2015 21:21

Dnes okruh 10 km na Miseckach a na Vrbatovku.napadly asi 3 cm prasanu,takze led a jehlici zapadalo.dost rozslapane od chodcu ale dalo se jet.na vrbatovku od druhe zatacky ok.nevite nekdo jak to vypada ze spindlerovky na lucni?

Info ze dne 16.4.
Kuba, vloženo 16.4.2015 12:35

Ahoj všem, rád bych letošní zimní sezónu zakončil ještě jedním svezením. Chtěl bych Vás tedy poprosit o info k těmto dvou trasám:
1. trasa: Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Labská bouda.
2. trasa: Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Klínové Boudy - Pláně (horní stanice lanovky).
Chystám se v neděli nebo na začátku příštího týdne. Dle webkamer a počasí je mi jasné, že už to bude svezení s kompromisy, ale jedná se mi o informaci, zda je to alespoň z 80% sjízdné, aby to nebyl spíše pěší výlet:) Sehnal jsem si "kameňačky", tak jestli je to s občasným přenášením alespoň na ně:)? Moc děkuji za jakékoliv aktuální info k těmto trasám!

Info ze dne 13.4.
Tomas, vloženo 16.4.2015 16:48

13.4. - Mísečky - Labská: silnice na Medvědín protažena rolbou, takže do první zatáčky nic moc, možná že tam je teď už asfalt. Pak ale naprosto v pohodě, sněhu dost a projeto od rolby, ani to nebylo moc rozdupaný, nahoře to bylo i trochu přimrzlý, takže to letělo jak blázen. Sněhu je nahoře určitě dost, jde spíš o kvalitu.

Info ze dne 8.4.
K., vloženo 9.4.2015 8:07

Na tratích na Mísečkách odoledne cca. 16:30 až 18:00 teplota mírně nad nulou, upravené rolbou asi z pondělí, moc to nejelo, měkký povrch. Sněhu ale spousta.

Info ze dne 6.4.
K., vloženo 7.4.2015 9:59

Ti pěšáci a další idiotští likvidátoři tratí jsou jarně-zimním neštěstím Krkonoš. V Jizerskách se to téměř nevidí, nikdo si to nedovolí. V Krkonoších jsou dupači běžně i na upravených tratích mimo hřebeny. Neuznají jakýkoliv argument, nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by se po upozornění omluvil, uznal chybu. Jen arogantní výroky, že si mohou chodit kde chtějí. Na jaře je situace nejhorší, protože už se mnohdy neupravuje strojově a vydupané díry v noci zmrznou.

Info ze dne 4.4.
Lucie, vloženo 5.4.2015 7:42

Krásnější zimu jsem letos neviděla. Sice se slunce střídalo s vánicemi, ale prašan jedna báseň. Jeli jsme ze Špindlerovky na Sněžku a zpět ve stopě vyjeté od lidí, nebo jsme si jí i vyjeli sami. Sněžka je ledová hora, plná lidí zblblých outdoorovými firmami - vybavení jak do Himláje. Ale musím uznat, že sestup v botách na běžky ideální taky nebyl. Viděli jsme pád nějakého dobrodruha ze zavřené, totálně ledové polské silnice od polské chaty pod Sněžkou -naštěstí snad bez úrazu.Dnes ráno (neděle 5.4.) je u špindlerovky totální mlha, v noci ještě připadlo.

Info ze dne 4.4.
Honza Šotola, vloženo 4.4.2015 20:18

Špindlerovka - Luční - Krásná pláň - Hromovka.
Na hřebenech je cca 30cm nového sněhu, ráno byl prachový, resp. na vrchovlových pláních a hřebenech upěchovaný větrem. Na starý ledový podklad to bylo vyfoukané jen na několika málo místech kolem Stříbrného hřbetu.
Ze Špindlerovky na Luční klasická a celkem kvalitní stopa, ale potkali jsme dvoje Poláky, kteří v ní dusali. Od Výrovky na Luční táhne hodně pěšců, podle toho cesta vypadá, ale sníh je měkký a dá se uplouhat i v něm stoupat. Špindlovské tratě byly ráno upravené rolbou až k Chalupě na Rozcestí, ale opět v tom chodili pěšci a dokonce i nějaký dobrák s koněm a saněmi, který dal cestě co proto. Na skate tedy nic moc. Navíc odpoledne nasněžily cca 3cm nového sněhu, pak už cesty moc upraveně nevypadaly, i když klasická stopa byla lidmi neustále projížděná a je tedy použitelná. Po sněhu jsme dojeli až do Špindlu k Dolské. Hromovkové sjezdovky vypadaly dost pěkně i odpoledne (málo kupek i boulí).
Mazali jsme ráno modrý Swix extra a držel až na Luční. Kolem poledne držely fialové Swixy, ale jak se do sněhu opřelo slunce, klouzalo všechno (a měkčí jsme nezkoušeli - už jsme jeli dolů).
Lidí nejprve málo - autobusem v 8:30 nás jelo na Špindlerovku asi 10, v poledne bylo v restauraci na Luční poloprázdno. Ale po poledni od Výrovky na Luční i na Rozcestí šlo dost lidí (1/3 běžky, 1/3 skialp, 1/3 pěšky) a i cestou do Špindlu bylo dost živo.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Chata Votočka v Rokytnici
Ubytování přímo na sjezdovce a nedaleko tras pro běžkaře.

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji