Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v okolí Míseček na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.1.
Laf, vloženo 18.1.2017 14:23

Začal jsem Bedřichov, sobota 1100 přes Knejpa - Hraničník(jizerky krasne upraveny na skate) - Orle( polsko hlavni trasa peknej skate, pripojovačka z čr (spatná, uzka stopa) - Harrachov 1530. Nedele 0900 k vodopadu krasnej skate, pak uzka stopa na Vosecka bouda-přes Labska Louka - Česke domky(cestou spiš ledové desky než sníh) - pak po hřebenovce- Sedlo pod Smělcem(letní mapa-dále LM) 1530 nocleh v nouzovem pristřešku. Ponděli 0730- Mužské a Dívčí kameny (led z kterého lezou šutry= nahoru i dolu pěšky)-Petrovka - Špindlerovka(trochu lepší) přes Polsko na Luční boudu(horor, bez 3 lidí co šli přede mnou se sněžnicema bych šel tak 3x dýl, šel jsem bez lyží, když jsem se moc bořil tak jsem je nandal)-býv. Obří bouda(celkem vpohodě)-Sněžka(hodně fouká oblékl jsem vše co mám sebou, špatná viditelnost)-Nad Růžovohorským sedlem(LM) na Jelenka 1600(ty 3 šněžmičáři tam dorazili 5 minut po mě, šli přes hřeben) po zelené turistické(Ohromná chyba, nejhorší úsek, jasně lavinové pole, sníh se boří po pás, stromky pod sněhem zachytá vají lyže a vypínají vázání, lepší je jít po hřebenu, tehle travetrs nedoporučuju) - Pomezní boudy(tím lesem nic moc, pak po silnici dobrý)-Cestník(asi normane upraveny, ted ale zapadany snehem) - Roh hranic(LT) 2030 dojel jsem na čelovku a přespal v nouzovém přístřešku-Úterý 0800 přes Sněžné domky(hluboký sníh) - kolem bunkru a vrchu Baba na Trutnov 1145
zhodnocení: skate běžky na hřebeny -nesmysl, spíš skialpy nebo sněžnice, když tak šupináče nebo hodně mazat; hůlky s malejma talířkama- zajela tam celá jako nic; neměl jsem brýle - chyba; myslet na to a vzít si víc vody co nezmrzne- nakonec jsem jedl sníh :(

Dotaz
tom r., vloženo 10.1.2017 17:51

Jede nekdo v patek z prahy na bezky?

Zodpovědět
Info ze dne 9.1.
majkl, vloženo 9.1.2017 17:46

(Odpověď na dotaz uživatele Laf z 9.1.: Chci dát přejezd Krkonoš od Harrachova do Trutnova, nevite nekdo jesli se to nahoře dá projet? na každý mapě je(uprava trati) to jinak...myslel jsem tuhle trasu: Čertova hora - Ručičky - Dvoračky - Vrbatova bouda - Horní Mísečky - Špindlerův Mlýn - Pláň - U Srubu - Stoh - Na Rozcestí - přes Lyščí horu - Lučiny - Václavák - Krausovy boudy - Horní Maršov - býv. Maxova bouda - na Sněžné domky - kolem rozhledny a vrchu Baba...chtel bych to jet na skate
Za cenné rady předem děkuji)


Zdar, už jsem absolvoval pár přejezdů Krkonoš, bud z Harrachova nebo Rokytnice na Malou Upu,přes Lysou Horu, Labskou Boudu, Martinovku,Petrovku,Špindlerovku,Luční Boudu, Sněžku a na Pomezní boudy, jel jsem to většinou na univerzálních práskačkách ale záleží na podmínkách a sněhu, ale cesta tam i zpět zabrala celý den a musel sem si přivstat po ránu, jinak parádní výlet když vyjde počasí.Ted Brzo se chystám na něco podobného a sehnat partáky je docela obtíž...kdyby jsi měl eventuelně zájem o společnost, ozvi se.
Já osobně bych do Špindlu nesjížděl ale taky to jde ale po těch hřebenech to je prostě lepší

Info ze dne 31.12.
Akát, vloženo 2.1.2017 0:59

Z Horních Vítkovic/Vurmovky na Rezek podél silnice. Nedoporučuju, sníh byl, ale nebyla většinou stopa na klasiku, rozježděné od skútrů či aut. Nakoukl jsem na zelenou z Rezku na Dvoračku, tam výrazně lepší, stopa na klasiku i na skate, v lese jehličí (ale neměl jsem čas). Na Rezku možno zaparkovat auto na silnici.

Info ze dne 29.12.
RoobertG, vloženo 29.12.2016 21:39

Ráno z Špindlerova mlýna krkonosskou magistrálu na H.Misecky pak přes Labskou na Benecko a zpět. Sníh všude, ale od závory nerovností, místy ledovka (zejména od rovinky) Maza modrý swix odpoledne extra, zastávka u pirata a v kozlovne oboje skvělé . Snad to vydrží i nadále.

Info ze dne 28.12.
digidaq, vloženo 28.12.2016 22:32

Benecko - Mísečky po plynovodu
Rozježděno od čtyřkolek a terénních aut. Hlavně okolo Piráta (silnic?). Na trénování soupaže to ale stačí.

Info ze dne 27.12.
Petr, vloženo 28.12.2016 20:26

Dobré. 27.12. byla projetá stále jen pětka. Byla standartní dvě místa, kde bylo vidět, že by to ještě nějaký sníh chtělo, ale jinak super. Navíc sněžilo, ted to bude určitě fajn.
(Odpověď na dotaz uživatele Maca z 28.12.: Ahoj, nevíte jaké jsou podmínky na skate na Horních Mísečkách? Díky)

Info ze dne 26.12.
Jelen, vloženo 26.12.2016 12:45

Mísečky upraveno,teplota +2st.,mlha a občasné mrholení.Vlhčí sníh,místy se trošičku boří,provoz na Svážnici i tratích slabý.

Info ze dne 17.12.
Petan, vloženo 19.12.2016 13:13

Z Misecek pod lanovkou Labská až na Rovinku a potom zpět kolem Janovy hory na Misecky. Okolo Rovinky špatné, málo sněhu, led, bez stopy, hlavně směrem na Janovu horu. Ale možná v noci na neděli nasněžilo.

Info ze dne 17.12.
Petr, vloženo 17.12.2016 17:01

Z Míseček upraveno na skate až na Labskou boudu :o)

Info ze dne 14.12.
Petr, vloženo 14.12.2016 20:25

Ze Špindlu od Zubra na Mísečky vše bezpečně pod sněhem a upraveno. Nahoře upravená jen pětka, kde je na cca dvou standartních místech vidět, že je sněhu méně. Na pětce je i stopa na klasiku. Na skate upraveno i z Míseček na Medvědín.

Info ze dne 13.12.
Roman, vloženo 13.12.2016 10:12

Parkoviště Horní Mísečky: Leží vedle kotvového vleku č. 14. Nehlídané parkoviště, s vyhřívaným WC, je dobrým výchozím bodem pro běžecké a sjezdové tratě. Příjezd na parkoviště s povinnou zimní výbavou v autě je od Jilemnice po silnici číslo 286. Parkování v zimním období od prosince do Velikonoc je zdarma.Kapacita parkoviště na Horních Mísečkách je 160 míst pro osobní automobily. Parkování je organizováno 8:30 - 16:00 hod. Pro spolehlivé zaparkování vozidla doporučuji příjezd do 10 hod. Při obsazeném parkovišti je možné zaparkovat auto zdarma v Dolních Mísečkách (lopatu s sebou), použít bus dle JŘ nebo pěšky 2 km do kopce po žluté značce do Skiareálu.

Info ze dne 11.12.
Lyžař, vloženo 11.12.2016 17:52

Dnes Horní Mísečky vytrvalé sněžení. Padal mokrý sníh. Na skate je nejlepší svážnice k sjezdovkám.

Info ze dne 11.12.
Libor, vloženo 11.12.2016 14:56

Brány na parkovišti Horní mísečky jsou připravené již na tuto zimní sezonu poněvadž je již celý rok za 100kč/den a bude se zdražovat,dražší bude od května i kyvadlo na Zlaté návrší.

Info ze dne 10.12.
Jelen, vloženo 10.12.2016 12:53

Mísečky 10.12
Ráno po sedmé hodině na Svážnici po zřetelných stopách od pásů rolby a téměř neznatelném manšestru v tvrdoměkké stopě ke sjezdovkám.Značně slehlý sníh začíná být špinavý a místy je v něm hodně jehličí.Mírné oteplení a déšť udělaly své a některá místa začínají být kritická,přes první sjezdovku je hodně špíny i kamínků,za sjezdovkami je hodně jehličí.Nejčistší a upravená je zadní sjezdovka,tréninkově na bruslení je to to nejlepší,co dnes Mísečky nabízejí.Závodní okruhy jsou proměklé a začínají být také ve špatném stavu,ještěže zítra na tohle napadne nový sníh.Škoda,celý týden až po dnešek to bylo parádní,dneska to nemá cenu se na tomhle trápit…

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji