Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v okolí Míseček na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 15.4.
Zuzka, vloženo 15.4.2016 22:00

Vyrazila jsem na cestu Mísečky - Zlaťák. První známky zimy v první zatáčce nad Jilemnickou, ale obouvala jsem až u odbočky na Šmídovu vyhlídku. Pokud se má příští týden něco frézovat, tak leda asfalt, protože sníh už vypluhovala rolba a ten zbytek postupně rozmáčí déšť. Zpátky na Mísečky jsem ale dojela na lyžích, téměř až k autu :-). Jela jsem ze Šmídovy vyhlídky lesem na Medvědín a z Medvědína po modré dolů. Suma sumárum, pokud by někomu bylo děsně líto, že už si tuhle zimu nezalyžuje, tak ať ještě vyrazí modrou nahoru, a pak na hřebeny, tak by mělo být sněhu ještě dost. V okolí Šmídovy vyhlídky jsou desítky centimetrů, v okolí Zlaťáku těžko říct, bylo tam, že by vyhnal leda Hanče s Vrbatou, takže jsem mnoho neviděla. Kritický bude úsek od Šmídovy vyhlídky na Zlaťák, kvůli tomu pluhování, ale těch pár stovek metrů sklaního lyžaře určitě neroznáže ;-) Skol!

Info ze dne 11.4.
Kuba, vloženo 12.4.2016 8:46

Včera již pěšky Mísečky - Labská. Přítelkyni jsem už na běžky nepřesvědčil :), ale podmínky překvapily! Kde se dá dole nazout viz příspěvky níže. My jsme šli nahoru po Telegrafní cestě a na Labskou kolem vodopádu, ale zpátky již po kraji standardní běžkařské trasy a musím říct, že hlavně v úseku Labská - Vrbatovka ještě parádní podmínky a sněhu dostatek i na jedničkové lyže. Bylo ale naváto hodně sněhových jazyků přes celou šíři trasy. Z Vrbatky dolů se to postupně zhoršuje a rovné to také příliš není. Dvě místa už jsou na hraně, kde prosvítá asfalt (v okolí levotočivé vracečky s prvním výhledem - při cestě zespodu). Ale kdybych měl ještě dovču, tak si to ještě naposledy letos dám! Kdo má ještě chuť, tak vyrazte! Na Labské říkali, že v týdnu od 18. 4. budou již frézovat, takže tento týden poslední možnost svezení!

Info ze dne 11.4.
Michal, vloženo 11.4.2016 14:56

Dnes ráno Mísečky - Labská a zpět. Nasazoval jsem asi 100m za Jilemnickou boudou, ze začátku vytátá místa. Na Vrbatku trochu voraniště, ale šlo to. Nezmrzlo to ani přes noc. Sněhu tipuju tak 5-20cm. Od Vrbatky na Labskou jsou místy závěje čerstvého mokrého sněhu z víkendu. Vypadá to na posledních pár dní této sezóny.

Info ze dne 9.4.
Rob, vloženo 11.4.2016 17:00

22-24h. Nahoře se nedalo pro silný vítr .
Z Míseček na Vrbatku už to nejde zezdola, ale od první vracečky ještě jo . Nahoře napadlo hodně nového sněhu, 10cm , dole skoro nic . Myslím že to už je konec sezony. Na okruhy jsem se nedostal, předpokládám, že už budou po částech vytáté . Úprava už je sporadická . Skluz 3+ , měkký podklad, na něm nový sníh . Na trénink už to moc smysl nedává ( Nahoru dolu Vrbatka ) . Na turistiku to nahoře a na hřebenu ještě určitě jde .

Info ze dne 5.4.
K., vloženo 7.4.2016 6:49

V úterý jsme ukončili nakonec velmi dobrou sezonu co se týče lyžování. Jeli jsme z Míseček na Vrbatku dál před pr.Labe na Voseckou boudu, svinské kameny a po hraniční červené k Labské boudě a zpět na Mísečky. Sněhu je dostatek, dokonce nám to ráno projela rolba z Labské boudy jela na Mísečky(bez stopovače-jen manžestr). Dole je to trochu horší, špinavé a jehličí ale vytáto jen tak 50 m před dojezdem. Jinak celou cestu i nahoru souvislá vrstva sněhu. Brzo ráno je to super, k polednímu se to hodně horšilo(ale to bylo fakt teplo). Myslím že to o víkendu určitě půjde. Pro mě to bylo překrásné zakončení sezóny.

Info ze dne 4.4.
Kuba, vloženo 5.4.2016 4:06

Ahoj, včera jsem jel trasu Špindlerovka - Polední kameny - Sněžka - Luční - Výrovka - Na Rozcestí - Pláně - Špindl. Celá trasa ještě sjízdná na jedničkových lyžích bez problémů. Zouval jsem jen na Sněžku :) Od rozcestí Nad Klínovkami jsem jel horem lesem a kritické místo bylo jen kousek ve sjezdu pasekou nad rozcestím "Stoh - rozcestí". Dále až na Pláně místy se sněhem na hraně, ale stále sjízdné na jedničkách. Dolů po sjezdovce Hromovka II. krásný závěr! Pokud někdo pojedete tuto trasu nebo alespoň její část začátkem víkendu, dejte ještě vědět, jak je to sjízdné. Děkuji.

Info ze dne 3.4.
pet, vloženo 3.4.2016 21:42

Dnes spindlerovka - lucni-vyrovka- na rozcesti -zpet spindl, vse bezva je treba pocitat s tim ze bylo 12-15 nahore tzn uplne ne ideal ale jinak krasa, vcera misecky - take jeste bezva za tyden to dam znovu , hezky tyden ...

Info ze dne 2.4.
Rob, vloženo 3.4.2016 10:45

Večer po setměni fantastické svezení. Přijel jsem zjistit že sezóna končí, místo toho jsem zjistil, že traťe jsou vcelku upravované a v noci pevné se skvělým skluzem, až 1-. Nejlepší je cesta z Míseček na Vrbatku. Na Labskou furt super. Dokonce Sněžné jámy a Srenica furt skatovatelný i přes vydatnou snahu pěšáků. Okruhy Míseček sjízdné všechny, ale už měkčí. Totéž svážnice Medvědínem. Nicméně stav celkově lepší než v nejlepších dobách prosincové předehry letošní sezóny, kdy Mísečky byly to jediné možné. Dolní partie okruhu ale už vytávaj, takže pokud nepřipadne, 7 a 10 ka za pár dní nepůjdou. Zvlášť v noci je to blbě vidět. Ale horní partie půjdou déle. Úprava překvapila pozitivně i když chtělo by to trochu víc úseků. Po Jizerkách přebíraj sezonu Mísečky. Kdyby se upravoval hřeben Sněžný jámy Srenica a okolí, šlo vy to možná ještě aspoň 3 tejdny. Specifita téhle lokality je úžasná.

Info ze dne 2.4.
Aleš, vloženo 2.4.2016 13:25

Špindlerovka-Luční-Sněžka: Sněhu pořád dost, neupraveno, místy čerstvý sníh, místy zledovatělý. O kámen jsem nezavadil nikde. Jak fouká vítr, tak stopy neexistují.

Info ze dne 2.4.
Laurin, vloženo 2.4.2016 8:34

Cesta z Misecek na Labskou je sjizdna...
(Odpověď na dotaz uživatele Radka z 1.4.: Ahoj, chtela bych jet naposledy na bezky tuto sobotu 2.4. do Krkonos a shanim odvoz z Prahy.Neměl by jste nekdo misto v aute? Diky)

Info ze dne 1.4.
Radka, vloženo 1.4.2016 15:55

Z Prahy asi nejedes, ze bychom jely spolu?
(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 1.4.: Ahoj. Ráda bych jela zítra v sobotu na západní Krkonoše (Mísečky, Špindl)Nemá někdo cestu autem nebo přiberu do svého. Děkuju)

Dotaz
blaza, vloženo 31.3.2016 17:26

Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá z H. Míseček na Labskou a dál na hřebenech? Zda to bude ještě o víkendu sjízdné. Díky

Zodpovědět
Dotaz
Kuba, vloženo 29.3.2016 10:11

Ahoj, pokud se někdo v týdnu vydáte na trasu viz níže, prosím aktuální informace z trasy: Špindlerovka - Luční - Výrovka - Na Rozcestí - Klínovky - Krásná pláň - Svátý Petr. Je trasa ještě sjízdná na jedničkových lyžích? Předpokládám, že z Krásné pláně do Špindlu už to po magistrále nepůjde a bude lepší varianta z Klínovek na rozcestí ke srubu, na Pláně a dolů po modré sjezdovce? Děkuji za reakci, v pátek se tam chceme vydat.

Zodpovědět
Info ze dne 27.3.
Lenka, vloženo 28.3.2016 13:17

Běžecký stadion a závodní tratě ráno perfektně upravené a tvrdé. Opravdu supr svezení. V poledne,tam kde na trať svítí slunce, tak už měkké a ve pomalé. Ten přechod ze zmrzlého povrchu do měkkého je opravdu razantní a při sjezdu hodně zabrzdí, na to pozor. Ale jinak supr podmínky, sněhu je dodtatek, i tam kde svítí slunce nic neleze ven. Pořád na jedničkové lyže. A při tom krásném slunečním počasí, prostě nádhera a zážitek.

Info ze dne 27.3.
Katka, vloženo 27.3.2016 20:21

Ráno krásně upravené tratě, po nočním mrazu pevné a jelo to rychle. K poledni již měkké od sluníčka, ale i tak nádherné svezení za krásného počasí. Také cesta na Zlaté návrší byla pro běžkaře fajn.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji