Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Šumava – běžky

Šumava ležící na jihozápadě republiky na hranicích s Německem a Rakouskem sice nenabízí tolik možností pro sjezdové lyžování, ale u běžeckého lyžování je to přesně naopak. Zimní krajina Šumavy je nejen krásná, ale svým reliéfem i velmi vhodná pro běžecké lyžování. Pozvolná stoupání a mírné sjezdy jsou charakteristické pro většinu Šumavy. Vhodnost terénu je navíc umocněna projektem Bílá stopa, který vytváří hustou síť udržovaných běžeckých tratí spojujících celou Šumavu - nikde jinde v České republice nepokrývá síť běžeckých stop tak velké území jako právě na Šumavě.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Šumava

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 13.11.
T.F., vloženo 14.11.2016 0:36

Filipovka - Černohorská nádrž - Modravský potok - Modrava - Poledník (po letní červené) - zpět na Modravu - Filipovka.
Sněhu překvapivě dost, 20 - 30 cm, bohužel pluhováno v úseku Modrava - Březník a Modrava - Javoří Pila (přes Tříjezerní slať). Naštěstí se dalo vše pluhované objet vyšláplou stopou v pásu pro běžkaře nebo stopa vede mezi kolejemi od aut. Na úvod sezony naprostá spokojenost. Škoda že nám to od středy roztaje. Kdo můžete, určitě ještě vyražte v pondělí a v úterý.

> Modravsko a Srní

Info ze dne 13.11.
Lukáš, vloženo 13.11.2016 20:13

Nejlepší místo nástupu je parkoviště Pláně (musí se jen přejít silnice), což je na silnici z Vimperka do Kvildy. Parkoviště je shrnuté a neplatí se na něm.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 13.11.: Dobrý den,
mohu poprosit o informaci. Na stránkách LA Zadov jsem našel, že stopa Zadov-Pláně je již upravená. Mohu se zeptat, kde je možné do této stopy nastoupit? Někde u parkoviště?
Děkuji
Petr)

> Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Info ze dne 13.11.
Lukáš, vloženo 13.11.2016 20:12

Kupodivu hodně lidí, kteří šli přivítat první sníh. Zadov - Pláně "za jedna" perfektní stopa, slušná trasa (tedy jen vyjetá od běžkařů) je také ze Zlaté Studny přes Horskou Kvildu na Kvildu (dál jsem nejel), dá se jet i přes Přilbu. Z Churáňova na Studnu kolem rašeliniště je málo sněhu (ale lze to objet přes rozcestí Na Hřebenovce, kde je v lese sněhu více) a na Nových Hutích na loukách jsou ohradníky, takže tam se jet nedá. Jinak sněhu cca 15 cm, Kvildy dokonce 25 cm, celodenní mráz. Kdo chce vyrazit, musí v pondělí nebo v úterý, pak se oteplí a kvalita sněhu půjde dolů, bohužel.

> Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Info ze dne 13.11.
Veronika Tomanova, vloženo 13.11.2016 12:56

Dnes Jeste prisnezilo a ochladilo se, aktuálně -5 stupňů. Stopy na Pláni vyjete, povrch dobry.

> Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Dotaz
Honza, vloženo 13.11.2016 20:29

Zdravim běžkaře. Neví někdo jak to vypadá na běžky v okolí Srní?

Zodpovědět > Modravsko a Srní

Info ze dne 12.11.
Fišerák, vloženo 12.11.2016 16:33

Strojově upravená stopa Churáňov - parkoviště Pláně. Místy dost vlhká, ale jinak paráda.

> Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Info ze dne 12.11.
Veronika Tomanova, vloženo 12.11.2016 9:15

Od vcerejsiho rana snezi, byl mokry snih. Dnes uz prituhlo a stale snezi. Podklad je tvrdy, dnesni snih uz pekny prasan. Vcera trochu odtalo, ted odhaduju 10 cm. Na bezky v okoli Modravy to urcite je, aktualne ve Filipove huti jsem na zadne projete stopy nenarazila, na bursleni ale prohrnute mensi silnice super. Tento vikend ideal na start sezony, hory jsou prazne, pristi tyden je svatek :)

> Modravsko a Srní

Info ze dne 11.11.
Richard, vloženo 11.11.2016 10:09

Ahoj, telefonoval jsem teď s pánem z místního infa a sníh na běžky v úseku Horská Kvilda - Filipova Huť - Bučina atd. je. Vyfrézovaná stopa asi nebude, ale na běžky to je...
(Odpověď na dotaz uživatele Víťa z 10.11.: Ahoj,

jaký jsou doopravdy stopy a sníh okolo Kvildy ?
http://www.skikvilda.cz/areal/aktualni-info/bezecke-trate tady píšou že sjízdné ... byl tam někdo ?)

> Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Dotaz
Honza, vloženo 10.11.2016 18:52

Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá se sněhem v okolí Modravy, podle web kamery to vypadá, že tam docela nasněžilo? Děkuji za jakékoliv info :-)

Zodpovědět > Modravsko a Srní

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 2.4.
Duch, vloženo 2.4.2016 21:51

Moc pěkný závěr běžkařské sezóny na Šumavě. Ráno za slunečného počasí Modrava-Březník tvrdý a rychlý jarní sníh na klasiku i skate. Z Ptačí nádrže přes Černou horu k Pramenům Vltavy vysněženo-jarní skate. Všude bez lidí.

> Modravsko a Srní

Info ze dne 27.3.
Rob, vloženo 29.3.2016 13:29

Nad Bodenmais se celej velkej okruh dal jezdit. Dokonce i ta dlouhá traverza do Ecku se dala až do půlky jet. Němci nekompromisně upravujou furt. Žádný výmluvy jako u nás. Každej den je to projetý. Ale sněhová vrstva se hroutí. V těhle podmínkách jinak nelze. 40km se tu dá najet tak, že žádný opakování úseků. Jizda je to velmi těžká. Skluz 3+, což mi přijde na tak pokročilej rozklad vrstvy skvělý. Český hory s českym přilstupem k úpravám to uměj i na vrcholu sezóny :). Myslim že konec sezóny tenhle tejden.

> Železnorudsko

Info ze dne 26.3.
Rob, vloženo 29.3.2016 13:35

Ještě male info k zpoplatnění úprav tratí v Bodenmaise. Čověk tu zaplatí 2.5€ za den. Parkování stoji 4.5€ za den. Takže chudáci němci ode mne za svou skvělou úpravu dostávaj míň než Jizerky, kde za parkování dám totéž a za DMS víc než 2.5€. Německá úprava je ale o řád kvalitnější. A to se bavíme o Jizerkách, kde je úprava tratí nejlepši v ČR.

> Železnorudsko

Info ze dne 25.3.
Tomáš Havel, vloženo 25.3.2016 16:01

Z běžeckého stadionu na Churáňově projeto na Zhuří, nadruhou stranu na Horskou Kvildu, tam už ale na loukách kouká tráva. Dále je to projete ze stadionu směr Přilba. V okolí Kvildy opět nesouvisla pokrývka a neupraveno.

> Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Info ze dne 23.3.
Petr, vloženo 24.3.2016 11:15

Také by mně zajímalo jak to momentalne vypada s tratěma v okoli železne rudy.Je tam vůbec nějaký sníh? Děkuji

> Železnorudsko

Info ze dne 22.3.
Vojta, vloženo 23.3.2016 21:38

Jak, prosím vás, vypadají stopy v okolí Modravy? Bude to o víkendu ještě na běžky?

Díky!

> Modravsko a Srní

Doporučujeme

Pobyty na Šumavě - slevy až 45 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 2690 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Dovolená na Šumavě
Nabídka zimních pobytů na Šumavě s možností online zakoupení

Odkazy k oblasti

Bilastopa.cz
Web o běžeckém lyžování na Šumavě, včetně aktuální úpravy stop a lyžařských map
Sumava.net - lyžařské stopy a běžecké tratě
Přehled velkého množství lyžařských tras po celé Šumavě včetně map
Regionální Informační Servis - sekce běžecké stopy
Informace o lyžařských stopách v oblasti Šumavy, včetně podrobného popisu německé Bayerwaldloipe

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Jihočeský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Jihočeském kraji