Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Šumava – běžky

Šumava ležící na jihozápadě republiky na hranicích s Německem a Rakouskem sice nenabízí tolik možností pro sjezdové lyžování, ale u běžeckého lyžování je to přesně naopak. Zimní krajina Šumavy je nejen krásná, ale svým reliéfem i velmi vhodná pro běžecké lyžování. Pozvolná stoupání a mírné sjezdy jsou charakteristické pro většinu Šumavy. Vhodnost terénu je navíc umocněna projektem Bílá stopa, který vytváří hustou síť udržovaných běžeckých tratí spojujících celou Šumavu - nikde jinde v České republice nepokrývá síť běžeckých stop tak velké území jako právě na Šumavě.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Šumava

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 29.4.
Mira K, vloženo 29.4.2017 17:51

Ahoj lyžníci! O dnešní zážitek ze Šumavy se nelze nepodělit. Neuvěřitelná paráda! Dnes ráno 30 - 40 cm sněhu, skútrem upravená stopa na klasiku a slunečné počasí. Opravdu parádní rozloučení se zimou. Velký dík tomu, kdo stopy upravil!

Něco k trase - jeli jsme z Churáňova na Horskou Kvildu, stopa je upravená kousek za Zlatou Studni, pak je to ale taky ok, prošláplý od lidí a ve stopě po traktoru to jelo celkem rychle. Bohužel po cestě zpět už leckde koukala hlína, ale vždy se to dalo v pohodě objet. Zpátky jsme se vraceli stejně až po rozcestí za Zlatou Studní, kde jsme nejeli doleva, ale pokračovali rovně, kde to bylo rovněž projeté skútrem. Celkově ok, ráno i na áčkový lyže, odpoledne raději zvolit starší model. Věřím, že zítra ráno (má mrznout!) to bude parádní svezení a dle mého úsudku i poslední. Kdo můžete, jeďte tam!

Skol a na podzim ve stopě na viděnou!

> Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Info ze dne 20.4.
Lukáš, vloženo 20.4.2017 12:51

Dnes jsem se informoval jaký je stav na Kvildě. Stav sněhu je prý cca okolo 20 cm, ale o strojní úpravě se neuvažuje.

> Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Dotaz
Petr, vloženo 19.4.2017 9:27

Ahoj, jak to aktuálně na Šumavě vypadá se sněhem? Dá se někde běžkovat? Jsou někde vyjeté/prošlapané stopy?
Díky moc za info.

Zodpovědět > Modravsko a Srní

Info ze dne 25.3.
Iva Škaloudova, vloženo 26.3.2017 22:21

Modrava - Breznik, upraveno. Snih byl mokry, ve stinu zmrzly. Posledni sance na bezky

> Modravsko a Srní

Info ze dne 18.3.
Šiška Petr, vloženo 20.3.2017 12:49

Od nástupního místa všude dostatek sněhu sice mokrý a těžký ale dalo se.V Modravě poprchávalo nahoře na Černé hoře chumelenice jak blázen přesto že není upraveno dá se jezdit dobře i s novými lyžemi.

> Modravsko a Srní

Info ze dne 16.3.
petr, vloženo 16.3.2017 22:19

Start v 11 z Modravy na Březník. Čerstvě upraveno, hodně sněhu - mokreho, ve stínu vydržel zmrzlý celý den, hodně lidí. Z Březníku kolem Černé hory k Pramenům Vltavy opět dobrý, potom zpět k Červenohorské nádrži a do Modravy. Žádná místa bez sněhu, vše příjemné a bezpečné, ale v mokrém sněhu dřina. Dnešních 40 km úplně stačilo

> Modravsko a Srní

Info ze dne 16.3.
petr, vloženo 16.3.2017 22:02

Kvilda -Filipova Huť - Horská Kvilda - Kvilda. Ráno 7-9 hod. Zmrzlý sníh na skate, místy o hubu, zvláště pod stromy, kde je spousta ledu. Z Filipovy Hutě na H. Kvildu hodně přenášení, od Zlaté Stezky až po Vydří most bez sněhu. Dál do Kvildy čtyři stopy, zmrzlé a rychlé, odpoledne mokré a těžké. Při stávajících předpovědích tato trasa nebude mít smysl.

> Modravsko a Srní

Info ze dne 15.3.
petr, vloženo 16.3.2017 21:51

Kvilda - Bučina - Knížecí pláně - Pramen Vltavy - Kvilda. Upraveno strojově, spousta sněhu, i když mokreho, žádná křížová místa. Málo lidí.

> Modravsko a Srní

Info ze dne 13.3.
Dana, vloženo 13.3.2017 20:36

Na běžky se dá mezi Kvildou a Horskou Kvildou. Na fialový klistr. U Horské Kvildy místa bez sněhu, lze obejít. Jinde např. na Churáňově nad stadionem led, nesjízdné. Jinde už je jaro.
Nemám informace, jak z Kvildy na pramen Vltavy, tam se chystáme zítra.

> Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Info ze dne 13.3.
Petapeťulka, vloženo 13.3.2017 13:42

Dnes trasa: Modrava - Černohorská nádrž - Lovčí skála - Ptačí nádrž - Černá hora - Březník - Modrava. Stopa částečně ledová, na sluníčku taje, ale ani jedno vytáté místo na asfalt. Podle "měřidel" na Černé hoře i na Březníku ještě 60 cm sněhu. Navíc překvapivě vyjela rolba (na zdejší poměry - najela to už i v sobotu). Chce to jezdit po ránu, cca do 11h, a pak na večer cca od 16:30, kdy to začíná přimrzat, jinak je to těžká dřina :)

> Modravsko a Srní

Info ze dne 12.3.
Tomáš, vloženo 13.3.2017 22:11

Trasa z Kvildy k pramenům Vltavy je ok. V neděli bylo projeto rolbou od Hraběcí Hutě podél silnice okolo vrchu Lapka zpět na Jezerní slať, i cesta za silnicí okolo vrchu Tetřevu k teplé Vltavě je velmi dobře sjízdná s vyjímkou jednoho místa asi 10m na přenášení. Od pramenů Vltavy dále už je to zimní pohádka, slunce zmrzlé stopy, vše jak má být .... :-)

> Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Info ze dne 11.3.
Pavel, vloženo 11.3.2017 20:28

Dnes projeta trasa Modrava - Javoří pila - Tříjezerní slať a Modrava - Březník - Modrava.
Před Javoří pilou několik velmi krátkých úseků s asfaltem, vesměs možno objet po louce.
Sníh většinou mokrý, ale žádná katastrofa. Nejlepší sníh byl nad stoupáním za Javoří pilou. Od Modravy na nástupní místo směr Březník je třeba jít pěšky, potom sníh bez problémů.
Je smutné, jak sem nikdo nepíše aktuální stav, přitom liduprázdno ve stopě není.

> Modravsko a Srní

Info ze dne 4.3.
vitr, vloženo 9.3.2017 11:02

Úplně aktuální info je na bilastopa.cz, naposledy jsem tam byl v neděli a trasa z Modravy na Březník byla v pohodě, jinde bych si na Ačkové lyže tak jistý nebyl. V

(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 9.3.: Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je to ještě někde na Šumavě na jedničkové běžky bez rizika poničení? Chystáme se v sobotu. Poradí někdo trasu s nejlepšími sněhovými podmínkami? Třeba trasa Horská Kvilda - Kvilda - Prameny Vltavy - Bučina a zpět nebo Modrava - Březník nebo Modrava - Javoří Pila - Poledník? Moc děkuji za odpověď!)

> Modravsko a Srní

Dotaz
Tomin, vloženo 3.3.2017 11:08

Díky za info, je to ale na dobré lyže nebo je ve stopě jehličí atd.? Pojedu až z Hradce Králové, tak bych nerad jel zbytečně.. Mějte se a běžkám zdar :)

Zodpovědět > Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Info ze dne 2.3.
Tomin, vloženo 2.3.2017 18:24

Ahoj, taky se připojuji k dotazu - bude, myslíte, v sobotu někde v oblasti od Železné Rudy po Volary místo, kde by to šlo na skate na jedničky bez obav o poničení skluznice? Moc díky za jakékoli info. Chystám se na Šumavu z Hradce Kr. a nevím, jestli brát běžky nebo kolo :)


(Odpověď na dotaz uživatele Vladimír z 2.3.: Jak to vypadá na Modravě na běžky co mažete ?)

> Modravsko a Srní

Doporučujeme

Pobyty na Šumavě - slevy až 45 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 2690 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Bilastopa.cz
Web o běžeckém lyžování na Šumavě, včetně aktuální úpravy stop a lyžařských map
Sumava.net - lyžařské stopy a běžecké tratě
Přehled velkého množství lyžařských tras po celé Šumavě včetně map
Regionální Informační Servis - sekce běžecké stopy
Informace o lyžařských stopách v oblasti Šumavy, včetně podrobného popisu německé Bayerwaldloipe

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Jihočeský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Jihočeském kraji