Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 26.3.
Sněhurka, vloženo 26.3.2017 13:37

Jeli jsme z parkoviště pod Šerlichem na Velkou Deštnou a stopa docela jde. Místy už je vidět štěrk. Sníh je uklouzaný a bohužel už tak špatnou stopu ničí ještě pěšáci :-( Stánek na Velké Deštné stále otevřený. Takže super výlet.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.3.
Franta, vloženo 26.3.2017 15:27

Šerlich sedlo-Velká Deštná jižní stranou a zpět severní,štěrk je vidět jen na několika málo místech,někde se musí objet ale jinak na klasiku ještě perfektní svezení,nebýt pěšáků úprava by byla luxusní,místy stopu kazí také jehličí,jižní stranou se ani vytátá místa neobjevují,sníh v průměru 25cm,vzhledem k vysokým teplotám v příštím týdnu 17/21C zřejmě poslední úprava která proběhla v pátek:-(

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.3.
CHB, vloženo 26.3.2017 8:43

V pátek projely rolby celou hřebenovou trasu jak z Říček, tak z Deštného. Ale tím, jak sníh přes den taje, není úprava za pár hodin znát. Ráno, když je sníh zmrzlý to na bruslení nejde, ale stopa na klasiku je dobrá. Bruslit jde až cca po 10. hodině, kdy sníh na sluníčku změkne. Je jaro, trasy by se musely upravovat každý den v noci nebo brzy nad ránem, aby se alespoň dopoledne dalo solidně bruslit na rychlém sněhu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.3.
šmudla, vloženo 25.3.2017 23:19

Přitom podle mapy měla většinu trasy rolba projet v pátek kolem poledního. Zvláštní

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.3.
Marie, vloženo 25.3.2017 19:54

Deštné, Jelenka, Pěticestí a zpět. Sníh sice mokřejší, neupraveno, stopa na klasiku od běžkařů, ale na toto období nádhera, jelo to, sluníčko mrkalo z modré oblohy a bylo teplo, co víc si může běžkař přát. Díky Orličky.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.3.
ssissik1, vloženo 21.3.2017 20:52

Mam informaci,ze ne. Pry az v patek,jestli se neco nezmenilo. Psal mi to vcera pan Prouza.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 20.3.
Eva, vloženo 22.3.2017 7:43

Diky za zprávu o robě z Deštného.Eva

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Eva, vloženo 20.3.2017 15:01

Prosím neví někdo jestli v úterý vyjede na úoravu tratí rolba z Deštnéno? Díky za zprávu

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.3.
ssissik1, vloženo 20.3.2017 6:04

Z Hanicky na Peticesti. Kopec pod Hanickou temer nesjizdny-led a jehlici a ryhy z minulych dnu. Nahore uz bylo snehu dost,jediny problem je u bunkru u Mezivrsi. Presto,ze je snehu dost,se jelo spatne. Kopce byly temer nesjizdne. Je to bohuzel kvuli neuvazene uprave. Schvalne jsem si precetla komentare ze stejneho dne z Jizerek-luxus,manzestr do 10,primrzle,jelo to samo...

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Radek, vloženo 19.3.2017 22:22

Z Říček jsem vyjel před osmou směr Mezivrší. Neupravené, rozježděné a přemrzlé = nic příjemného. Do kopce, to ale jakž takž šlo. I krátké sjezdy ale výrazně nepříjemné. Ty tři potoky ve stoupání na Mezivrší jsem radši přenesl i když jeden nebo dva by možná šli i obkročmo překročit.

Sjezd od Komáří Vrchu dolů jsem radši částečně snesl, neb rozjetá stopa byla po ránu umrzlá. Druhá polovina se jakž takž dala.

Z pěticestí bunkrovka "projeta" skůtrem přesně uprostřed, takže se dalo trochu bruslit po krajích, Zato Kapradinka měla snad nejlepší podmíky dneška.

Sjezd z Pěticestí do říček po Zdobnické cestě, která byla v super stavu neb tam v sobotu asi nikdo nejel. Jediný problém, bylo těch ca 5 přenášení když se člověk blížil k modré sjezdovce.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Aleš Sokol, vloženo 19.3.2017 21:54

Díky Karlovi za odkaz na stránky....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Pavel, vloženo 19.3.2017 16:23

Luisino údolí, Pod Jelenkou, Pěticestí severní cestou, ráno zmrzlé, někde nesjízdné z důvodů neupravených cest, poprvé jsem nesl běžky místo sjezdu. Jinak pohoda, perfektní viditelnost i Praděd vykukoval. Po změknutí v poledne už to bylo docela dobré. Sněhu zatím stále dost.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Jindra, vloženo 19.3.2017 16:22

Dnes Šerlich - Vrchmezí - Sedloňovský kopec a bunkrovkou dolů do Deštného.Dalo se sjet až do poslední zatáčky pod lesem.Místy jehličí,místy jen ledový podklad ,ale jinak dobrý.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Karl, vloženo 19.3.2017 16:05

@ Aleš Sokol: Peter ti už asi letos neodpoví, on do běžek zas tolik není, přispíval sem z titulu pověření jako olešnický zastupitel a pro rolbu z Čihalky už sezona dávno skončila...
Ale náhodou jsem narazil na tento článek, třeba se ti bude hodit: http://auto.idnes.cz/ctyrkolka-rolba-snih-0r6-/motorky.aspx?c=A170217_152325_motorky_taj

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.3.
Karl, vloženo 19.3.2017 15:56

Tak v sobotu to byl opravdu mazec, vyrazil jsem až před 12. hodinou, kdy se pomalu na hřebenech měnil sníh v déšť, k tomu slušný vítr a stala se z toho čtyřhodinová ledová koupel :) Nebyl jsem však jediný blázen mezi Šerlichem a Pěticestím, cestou tam a zpět jsem napočítal asi 15 podobných promrzlých hastrmanů :) A jak psal Martin Sajal navíc to vůbec nejelo, po dešti se to krásně bořilo, ale byl to adrenalin jak má být :)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji