Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.1.
Kamil, vloženo 22.1.2018 22:05

Ahoj, dnes z Deštného kolem Zámečku, přes Luisino, Pěticestí, Velkou Děštnou a zpět. Více méně, je to všude rozježděné od skůtrů a to i nově udělané stopy. Vzhledem k tomu, že jsem třikrát potkal pořadatele Šediváčkova longu, tak asi vím čím to je.....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.1.
Husky, vloženo 22.1.2018 10:55

Skoro stejně jako loni: od úterního večera do soboty se v Orličkách poběží psí závody. Nějakých 60 km stop bude upraveno průjezdem spřežení. Tudíž určitě ne pro klasiku. Psi se, pokud to jde, vyhýbají běžkařským trasám. Všude to nejde. Společné trasy budou především Deštné - Černý kříž - Polomský kopec - Bukačka - Šerlich, nebo Jadrná - Orlické Záhoří - Pěticestí - Čertův Důl a další kratší úseky kolem Luisina Údolí, Pádolí - Jedlová apod. Psí mapy na www.sedivackuv-long.cz.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Radar, vloženo 22.1.2018 20:00

To Husky: tak to určitě organizátor závodů zajistí po prujezdu psích spřežení opravu běžeckých tratí kterých se to týká ne.. Údržba běžeckých tras stojí nemalé finanční prostředky, tak by bylo škoda aby přišli vniveč rozježděním psími spřeženími...

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
katkal, vloženo 22.1.2018 18:37

Karlow louky a na Batorowek projeto o víkendu na klasiku i skate, směr Batorowek je to na starší lyže, je tam dost kamínků, na lukách sněhu dost, sem tam krtina, dá se vpoho objet, podél lesa směr Pasterka bývá rozdupané od pěšáků.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 21.1.
MK, vloženo 22.1.2018 14:36

Úsek Bedna Červený Kostelec- Končinský kopec-křižovatka sjízdné (chvílemi leze sice sláma a přejezd přes dva remízky ale dobré)-stopa přírodní.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 21.1.
MK, vloženo 22.1.2018 14:32

Úsek kolečko Paseka-Pod Rozhlednou-Paseka dobrý, strojově upravený ale v pátek tam šlo pěšky procesí včetně 3 vyžraných psů a tak místy poničená. Na Markoušovickou rozhlednu v lese jsem to vzdal. spousty popadaných větviček.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 21.1.
MK, vloženo 22.1.2018 14:27

Nemůžu souhlasit usek Krkavčina-Odolov po panské (turistické červené) odplužený sníh- z počátku silně zledovaťelý a občas kamínky ale později za závorou již v regulérní stopě (s větší vrstvou sněhu) nebo širší stopě vyjeté od motorového vozidla...svezení ale dobré uhlazené. Pokud chcete jet Krkavčina-Odolov po turistické (zelená Na Perném a dále) tak sníh stopa ale místy větvičky (jel jsem ale již po horším). jedničkové běžky by to dali na hraně únosnosti.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 21.1.
kevin, vloženo 22.1.2018 10:21

Deštné(kostel )-Sedlonovsky vrch- Šerlišský mlýn, Sníh super, bylo vidět, že bylo i dobře upraveno a dobře se jelo (skate), ale jen do doby, než mě objely dva skůtry a to ve stoupání od Deštného. Další (třetí) se mi vyhýbal u Sedloňovského vrchu. Po jejich průjezdu se dost špatně jede. Sice se evidentně snaží neničit stopu pro klasiku, ale jinak to už za moc nestojí. Možná by stačilo nájezdy na trasy označit cedulí a zdůraznit, že zákaz vjezdu se na ně vztahuje také.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Franta, vloženo 22.1.2018 9:28

Dobry den, nevite nekdo, zda je stopa a v jake kvalite z Mladkova ci Techonina smerem k okruhum kolem Sucheho vrchu? Dekuji za info.

Zodpovědět > Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 21.1.
ladik, vloženo 22.1.2018 8:59

Okruh v Záhoří naprostá paráda i trasa na Černou vodu super. Škoda , že nefunguje automat na příspěvek na údržbu tras.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Ivan, vloženo 21.1.2018 20:39

Zdobnice, Pustý vrch, Peticesti a z5. Z hlediska výhledů a počasí dnes super, nicméně by bylo potřeba stopy projet jeste alespon jednou, aby se podklad utemoval a dalo se obstojne bruslit. Hulky i lyze se dost bořily. Jinak ale pamparada.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Petr, vloženo 21.1.2018 19:45

v úseku Odolov - Markoušovická rozhledna cca 25 cm sněhu, strojově upravená stopa asi z pátku, místy už trochu poničená. Krásné počasí, moc příjemná vyjížďka.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 21.1.
carculka, vloženo 21.1.2018 17:04

Deštné(kostel )-Sedlonovsky vrch-Masaryčka-V.Deštná......konečně díky sněhu se už dá vyrazit ze zdola,trasa upravena na skate i klasiku(bohužel stopa občas zničena běžkaři) ale sníh všude i v lese před masaryčkou.Dnes nádherné sluneční počasí,kter se u V.Deštné měnilo v mlhu.Jinak pro nadšence paráda

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Jiří, vloženo 21.1.2018 13:10

Trasa Sedlo-Suchak-Bouda-Nad Jamne -Hvezda- Sedlo perfektni podmínky.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 20.1.
milan, vloženo 21.1.2018 16:26

Úsek Krkavčina - Odolov takřka beze stopy, v lese jsou zledovatělé úseky s minimem sněhu nebo bez, spousta větviček, ale kameny žádné. Odolov - Jiráskova bouda je prima, dostatek sněhu a kvalitní stopa, na bruslení horší, protože to nebylo strojově upravené.

> Broumovsko a Náchodsko

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků