Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Broumovsko a Náchodsko – běžky

Adršpach, Teplice na Metují, Police nad Metují - tyto místa zná snad každý horolezec. Právě okolí skalních měst Adršpašsko-Teplických skal a Broumovských stěn nabízí v zimě vyžití i pro běžecké lyžování, dokonce včetně napojení na lyžařské trasy do polského příhraničí (Kudowa Zdroj, Duszniki Zdroj). Lyžuje se ale také v okolí měst Náchod a Hronov. Tato oblast je také nazývána Kladské pomezí a patří do ní i Jestřebí hory.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.1.
Kleki, vloženo 22.1.2017 9:14

Na Broumovsku jsou též parádní podmínky, včera jsme jeli z Broumova do Božanova podél Broumovských stěn, strojově upravená stopa na klasiku, rychlý sníh a minimum lidí. Díky starostovi do Martinkovic!!

Info ze dne 14.1.
carculka, vloženo 14.1.2017 18:32

Krkavčina – Švédský vrch – Odolov – Bílý Kůl – Paseky v Jestřebích horách.Sněhu dost,upravena stopa na klasiku z krkavčiny na odolov,zde už i na skate.Lidi si práci lidí,kteří stopu vytváří moc neváží,několik pejskařů na běžkách,pes běhá po stopě a jim šrumec.Trochu budte lidští.Jinak trasa super

Info ze dne 13.1.
carculka, vloženo 14.1.2017 10:56

Krkavčina – Švédský vrch – Odolov – Bílý Kůl – Paseky v Jestřebích horách.Od rána se postupně upravuje trasa hřebenovky.Přes noc ješte napadlo tak bylo slíbeno,že se dnes doupraví.Odpoledne tam jedu,tak písnu novější informace.Úsek po Panské cestě z Krkavčiny na Odolov se neupravuje, je to klasicky upravováno přes Švédský vrch. Na víkend bude celá hřebenovka Jestřebek upravena.Na Jestřebí Boudě bude opět narváno,počítejte s tím.

Info ze dne 8.1.
Slávek, vloženo 8.1.2017 17:44

doplňuji místo k předchozí zprávě - Karlow - výborné, stopy na klasiku a bruslení projeté dnes ráno rolbou v délce cca 10 km.

Info ze dne 8.1.
Slávek, vloženo 8.1.2017 17:38

výborné, stopy na klasiku a bruslení projeté dnes ráno v délce cca 10 km

Info ze dne 8.1.
carculka, vloženo 8.1.2017 16:43

Krkavčina-Odolov-Panská cesta-Paseky.....Od krkavčiny po Odolov pouze na klasiku,stopa vytvořena běžkaři.Od odolova až na Paseky trat strojově jak pro klasiku tak bruslení.Místami na bruslení horší podmínky,nebot napadl včera nový sníh a trat dnes neprojeta.Jinak na klasiku super,sněhu dost a výhledy stojí za to.Jestřebí bouda otevřena,jen o víkendech dost narváno,počítejte 20minut čekáním na objednání

Info ze dne 4.12.
Jiří Werner, vloženo 5.12.2016 10:37

Karlow-Zatím neupraveno,málo sněhu.Projeta běžkařema stopa na louce,na rozjezd tři kolečka dobrý!!!

Info ze dne 3.12.
Jiří Werner, vloženo 5.12.2016 10:38

Zielenec......vynikající podmínky,upravená stopa až na Masarykovu chatu jak klasika tak bruslení

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 4.2.
Lukas, vloženo 5.2.2016 5:51

Nevíte jak to vypadá v Jamrozowě Polaně? Díky za zprávu.

Info ze dne 23.1.
Radek, vloženo 23.1.2016 20:17

zcela jistě je nejblíže Jamrozowa!


(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 23.1.: Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, kde je vyjetá stopa pro bruslení, nejblíže Náchodu, nebo Dobrušce. Díky)

Info ze dne 22.1.
Martin, vloženo 23.1.2016 19:59

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, kde je vyjetá stopa pro bruslení, nejblíže Náchodu, nebo Dobrušce. Díky

Info ze dne 18.1.
Tommy, vloženo 19.1.2016 10:00

Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá na Dobrošově? Je tam dostatek sněhu, aby se tam dalo na běžkách zajet?

Info ze dne 31.12.
JiP, vloženo 31.12.2014 14:51

Louky pod Hejšovinou směrem na Pasterku pěkný, občas krtina. Stopa od běžkařů vede podél lesa (kolečka).

Info ze dne 30.3.
Petr, vloženo 30.3.2013 14:12

Karlov , cerstve rolbou neprojeto , k Batorovku je to v pohode jak klasika, tak i skate, kolem Pasterky zavato , a misty slapoty od pesaku, ale jde to :)

Info ze dne 23.3.
Petr, vloženo 23.3.2013 15:24

Na Karlově projeto rolbou, v lesích k Batorovku bezva , na loukách pod Hejškou zaváto, slunce,mráz, větřík -krásná zimní idylka

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Informační centrum Police nad Metují
Popis lyžařských tratí v Kladském pomezí včetně aktualit o jejich úpravě

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji