Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 25.8.
MpK, vloženo 25.8.2016 10:44

Zima se blíží :-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.4.
Luboš, vloženo 28.4.2016 12:13

Přidávám informaci o "lyžování" z Bedřichova. Po 9 hodině ještě -1C a poslední malý příděl sněhu (4-6)cm v poměrně dobém stavu . Bylo možné již od Expedice Peru. Vládní silnice na N.Louku čistá ( protažená automobilový provoz pro Šámalku). Lesní cesty dobré až na Hřebínek-ale po straré poutní) . Dnes asi sníh již bude sporaticky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.4.
Kadel, vloženo 27.4.2016 16:05

...a pak jsem se probudil:)
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 27.4.: 10:00 Smědava - Paličník, 5-15cm hutného sněhu, po asfaltu super, po šotolině potřeba dát pozor na vyfoukaná místa, pokud dnes moc nezasvítí, určitě vydrží i do čtvrtka.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.4.
balu, vloženo 19.4.2016 21:04

TO BHJVHJ:
Jel jsem z Bedřichova na Kneipu a sníh mě zastavil za Kristiánovem za lávko cca 850 m.n.m. Tak asi tak.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.4.
BHJVHJ, vloženo 15.4.2016 23:31

NEVÍM. BÉDOV-HŘEBÍNEK na kolo.OK
(Odpověď na dotaz uživatele tomáš z 15.4.: Trochu z jiného soudku. Ví někdo jak to tam vypadá na kolo ? Na Knajpě ještě bude sníh že ?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.4.
Lenka, vloženo 7.4.2016 2:07

Díky VaškuP za info, že to ještě celkem šlo. Tak jsem se dnes taky jela teda rozloučit;-). Ski-cross: Mořina, Vlašák, Hraniční, Promenádní, Mořina. Čekala jsem to horší, ale co jsem dnes jela po jedné lyž, to už zítra sjízdné nebude. Tak zase na podzim. :-) Skol.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.4.
VasekP, vloženo 5.4.2016 22:14

Start v 7 ráno Mořiny, jasno a nikde nikdo. Teplota malinko nad nulou, přízemní lehce pod, takže sníh byl parádně ledovatý a jelo to zase jako po másle. Zároveň rychlé tání rozrušuje stopy po odpoledních lyžařích, takže bramboračka (!) to nebyla taková, jako v neděli :) Ráno se pár metrů přenášelo kolem Bunkru, odpoledne už pravděpodobně i na Jezdecké a Promenádní, možná i na cestě z Jizery na Smědavu kolem Pavlínovy louky. I tak to bylo moc hezké svezení a ještě důstojné rozloučení se sezonou.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.4.
michal, vloženo 4.4.2016 21:07

Souš-Kůrovec-Knajpa-Kůrovec-Hraniční-rozcestí Jezdecká-dolů Soušská silnice-Souš(Montana)
Ráno, dopoledne. Klasika, spíše soupaž. Od Souše na Kůrovec stopa "vlastní výroby", poté pořád slušný stav klasických stop po sobotní úpravě. Skatovat asi jen brzy ráno.
Krásná vyjíždka ! :-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
K., vloženo 4.4.2016 10:22

Přátelé, nikoliv bramboračka( to je polévka), ale brambořiště! :-)

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.4.
VasekP, vloženo 3.4.2016 13:55

I dnes to bylo z Jizerky ráno ještě prima svezení, bez přenášení. Na Promenádní kolem Bunkru je už ale několik kritických míst, které buď dnes odpoledne, anebo zítra určitě roztají a bude potřeba přenášet nebo objíždět. Na Jezdecké u vyhlídky na Souš podobně. Ráno to jelo ve stopě jako blesk, bruslení a hlavně sjezdy z kopců v umrzlé bramboračce stály za to :) Na začátku týdne to na sklouznutí z Jizerky určitě ještě bude.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.4.
Evka, vloženo 4.4.2016 13:24

Díky ops za krásný závěr letošní zimy-nezimy. Sobotní ranní lyžovačka ke Hřebínku a pak hlavně na Dřevařské byla skvělá...dokonce i s trochou nového sněhu : krásně upraveno, sluníčko, zpěv ptáků, málo lidí (ty pak přibývali)....za sebe DÉKUJI !

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.4.
Martin Sajal, vloženo 2.4.2016 16:54

Dopoledne paráda, díky za super úpravu. Během dne sníh díky sluníčku rychle měkne a taje. Lyžařů už tolik není, takže se tratě zas tolik neopotřebovávají (ve stínu skoro vůbec) a i v neděli to mnohde může být pěkné jarní lyžování.

Z Jizerky jsem projel bez zouvání lyží (kameňaček) až na Novou Louku, zpátky už to nešlo. Nejvíc sněhu asi na Knížecí a Kasárenské. Překvapivě hodně pěkná panelka (Kristiánov - Točna), až na oba její konce, kde už se teď určitě přenáší. Z Točny na Hřebínek už jsou dvě vytátá místa zmíněna v předchozích zprávách, jediný vytátý kousek mezi Hřebínkem a Novou Loukou šel před polednem ještě v pohodě projít škarpou. Mezi Bedřichovem a NL (z doslechu) dopoledne 2x přenášení asi 70-100 m. Zpátky na Knajpu z Točny přes Ptačí Kupy a Máří, i přesto že nebylo dlouho upraveno tam bylo pro bruslaře překvapivě slušné svezení, ale do neděle vytátá místa přibydou (v poledne 1x100m přenášení a asi 5x10 m nemělo cenu kameňačky zouvat). Na Promenádní se podle mě bude pár úseků přenášet v pondělí.

Fotodokumentace je na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ i s podrobným komentářem.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.4.
LFC, vloženo 2.4.2016 14:38

Upřesnění Matese směr Kr. Máří v zatáčce před Ptačími kupami vytáto, ani u skal ani Maří nevytáto, stav ráno.
Točna - Hřebínek sjezd...už je to na dvou místech vytáto před tou první zatáčkou směr dolu ráno to nebylo v poledne ano, rychle to jde dolu.

A ten skejatař který do toho vjel hned za rolbou co na to říci.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.4.
VasekP, vloženo 2.4.2016 14:21

Souhlas s Matesem, vyrážel jsem v 6 z Jizerky a ráno to byla velká paráda, až zhruba do desáté. Docela prima to bylo ještě i kolem Protrženky, kde s výjimkou Mariánskohorských je sněhu ještě spousty. Kolem Předělu bramboračka, ale sněhu zatím dostatek. U Bunkru u Jizerky se začínají dělat ledovatá místa, která se asi brzy změní v asfaltové fleky. Dneska to ale z Jizerky bylo v pohodě na jedničkové lyže, po včerejším sněžení nebylo po jehličí ani památky :-) JOPS moc děkuju za úpravu!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.4.
Mates, vloženo 2.4.2016 11:54

Ještě vytáto cca 100m z Točny pod sedlo Holubníku. Jinak díky JOPS za supr konec seznony, jen škoda, Máří se dala taky protáhnout. Díky, díky, díky! ;-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji