Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 2.12.
Srnec P., vloženo 2.12.2016 19:52

Dnes skvělé z Bedřichova na závodní tratě. 5km. Děkuji OPS a posílám DMS.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.12.
Martin, vloženo 2.12.2016 18:45

Ahoj všem, dnes jsem se vysápal z Bílého Potoka po žluté na Paličník, odtamtud na Předěl netknutý sníh, občas namrznuto, občas měkkčí. Totéž dál Na Smědavu, je tam cca 30 cm sněhu, ze Smědavy na Čihadla zatím neupraveno + nikdo tam nejel, nyní snad upravují. Z Čihadel na Kristiánov je už stopa, i když zatím ne moc dobrá, dole se to taky dost boří. Zbytek na Bedřichov OK, žlábky od skútru, nejde skate ani pluh :) Zdraví Martin.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.12.
P., vloženo 2.12.2016 18:40

Bedřichov-Vládní-Hřebínek-Máří-Čihadla-Rozmezí-Kristianov-Šámalka-Bedřichov. Neupraveno strojově, ale prošlápnuto na klasiku, sněhu všude dost, zbytečně jsem bral šutračky, (nejhorší úsek před Hřebínkem, tam ve stopě po autu místy zem, ale dá se v pohodě objet). Boří se to, ale víkendové hordy nadrženců to jistě ušlápnou. Obecně se dá říct, čím výše, tím kvalita sněhu výrazně lepší.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.12.
Klassik, vloženo 2.12.2016 18:07

Potlesk na otevřené scéně a 100bodov pro přispěvovatele "Nelly lover" .... :-))) už jsem se dlouho tak nepobavil...:)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.12.
Kay, vloženo 2.12.2016 16:27

Upraven závodní okruh na stadiónu v Bedřichově.
Od Buku k šámalce cca 30cm hlubokého,těžkého sněhu - perfektní na úpravu - bohužel neprojeto, protože je lovecká sezóna.. Tak LOVU ZDAR .

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.12.
Redakce, vloženo 2.12.2016 15:10

Plán úpravy v pátek večer převzatý z webu Jizerské OPS:

"Ve večerních hodinách proběhne úprava:
Rolba z Jizerky: Jizerka - Kasárenská - Smědava - Knížecí - Vlašský hřeben - Jizerka
Z Bedřichova je upraven závodní 5km okruh a 4km okruh (trasa loňské J50), dále se počítá s úpravou malého okruhu (Bílé buky) skútrem.
Upozornění – na některých úsecích stále probíhá těžba dřeva, proto je možné se na lesních cestách setkat s lidmi a technikou z Lesů ČR. Stále také trvá lovecká sezóna. Prosíme tedy o ohleduplnost a pochopení. Na některých místech se mohou objevit mokrá místa. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti."

Pro lyžaře, kteří zde teď jen komentují a zprávy o aktuálních podmínkách nedávají:
1) vysvětlení - OPS musí v současné situaci (první sníh bez podkladu) nejprve projednat úpravu s Lesy ČR, otestovat co rolba udělá atd. - proto nešlo vyjet dřív
2) prosba - komentářů pouze hodnotících přístup apod. bez zprávy o akt. podmínkách se zkuste prosím vyvarovat, zpravodajství o akt. podmínkách je pak nepřehledné

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.12.
zoly, vloženo 2.12.2016 14:04

(Odpověď na dotaz uživatele Rob z 2.12.: Zase vázne úprava.? Sakra, hoši, tahle zima nevypadá na silnou. Jsme v dolní vlně cyklu. Je šance, tak to celý prosim projeďte. Určitě se vám dmsky vysypou, ale musej bejt zprávy, že to je celý projetý.)

Klasika... OPS je v šoku, že již začátkem prosince je dostatek sněhu... V posledních dvou zimách na Vánoce začali hledat rolby a po Novém roce teda začnem...Jediná šance jsou Jakuszyce...Tam se řídí podle sněhových podmínek.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.12.
Nelly lover, vloženo 2.12.2016 13:40

odpovíme, rádi, ale je třeba upřesnit, co přesně za techniku je to "scate"
(Odpověď na dotaz uživatele Nelly z 2.12.: Ahoj, bohužel klasiku neumím nejezdim, tak moc prosím napište az to bude na scate. Díky!)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.12.
Zoly, vloženo 2.12.2016 12:04

(Odpověď na dotaz uživatele AlesD z 2.12.: Nebyl jste někdo zkusit u sousedů v Jakuzsycich?)

Nebyl, ale dle jejich FB včera upravili stadión, Dolní dukt až k lomu... tak snad....

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.12.
Martin, vloženo 2.12.2016 11:10

Projel jsem ten okruh z Bedřichova. Jde po užších cestách lesem (asi ne silnice), takže celý povrch (po tom větru) je pokrytý větvičkami a jehličím. Byl jsem na skate, jsem totální amatér, tak to neumím tak posoudit, ale šlo to. Trochu se to propadalo. Škoda, že není upraveno z Mořiny. Tam by to bylo úplně o něčem jiném. Moc mi není jasné, proč se váhá s úpravou tratí. Je tam hodně sněhu, dle mého laického pohledu není moc co řešit. V Bedřichově to asi moc dlouho nevydrží, ale zase tam jezdí spousta lidí, která si to na chvíli užije a z Mořiny by to mohlo nějaký čas vydržet.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.12.
lyžař, vloženo 2.12.2016 12:13

Nová louka 20-30 cm sněhu projelo to nákladní auto na hřebínek takže v jeho stopě dvě stopy, dá se. Stopa je ale cca 20 cm pod úrovní okolního sněhu, takže hůlky boří. Na hřebínek pohoda, dál na točku jen prošlapáno, takže super, z točny na Máří jsem rubal asi 500 m a pak to otočil, měl jsem strach že prošlápnu lyže. Takže ať už tam vyjede rolba, sněhu je tam tři prdele. Je potřeba to utemovat, dokud je to vlhký aby se udělal základ. Zatím se hole propichujou na asfalt

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Pavel, vloženo 2.12.2016 7:19

Wyma: a co jsi mazal?

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.12.
Wyma, vloženo 1.12.2016 20:35

projel sem upraveny okruh z bedrichova. vzdy jedna stopa na klasiku. je to pomaly, zatim mekky, ale je to tu :) cca 20-25cm snehu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.12.
Redakce, vloženo 1.12.2016 20:23

Dle záznamu na http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory má rolba v Bedřichově za sebou první testovací vyjížďku po 5km závodním okruhu. Závěry z toho zatím žádné nedělejme (nemuselo nutně jít přímo o úpravu, po níž bude trať použitelná pro lyžaře) a vyčkejme na zprávy od Jizerské OPS, ale vypadá to nadějně - na webu JOPS psali "S povolením Lesů ČR, s.p. a Správy CHKO JH se plánuje první letošní úprava z Bedřichova i Jizerky. O tom kdy a v jakém rozsahu úprava proběhne, budeme informovat ..."

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.12.
Roman, vloženo 1.12.2016 15:38

Rolba před chvílí vyjela a tak nědočkavci si mohou vzít čelovku a šup do stopy http://www.jizerskaops.cz/
(Odpověď na dotaz uživatele L z 1.12.: Ahoj všem, byl někdo dnes už ve stopě?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji