Hranice Jizerských hor a Krkonoš – běžky

Jako "Jizerské hory východ" jsme měli původně pojmenovanou lyžařsky méně známou oblast na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Někteří lyžaři sem ale umisťovali zprávy, které správně patří do východní části Jizerské magistrály, proto jsme oblast přejmenovali. Patří sem běžkařské trasy jižně od Kořenova, zejména v okolí vrcholu Hvězda a rozhledny Štěpánka. Dojet se však dá až do Vysokého nad Jizerou, kde se nachází i závodní běžecké tratě.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.2.
JK, vloženo 22.2.2018 6:14

Na cestě z Mořiny do Martinského údolí je už dost jehličí. Může to trochu vadit těm, kdo mají namazáno na klasiku. Místy je lépe jet mimo stopu. Tam to jehličí vypadá stejně, ale nelepí.

Info ze dne 18.2.
Baloo, vloženo 18.2.2018 17:31

Ahoj, dneska po 10h skate z Kořenova -Bosna-Vystrkov-Hvezda-Kapradnik-Nad Pašerákem-Kořenov. Sněhu dost, povrch ujetý-pomalejší. Ve sjezdech semtam vyplužený led. Stopa na klasiku mělčí, ale slušná. Dost psů s páníčkama..

Info ze dne 17.2.
Dan, vloženo 17.2.2018 16:55

Ahoj. Trasy kolem Stepanky fajn, vse dobre sjizdne, velka cast v pulce tydne upravena. Snehu vsude dost. Kriticke pouze prudsi sjezdy v lesnich pasazich, kde je to misty na led.

Info ze dne 13.2.
paulus, vloženo 13.2.2018 21:57

Martinské-Mořina-bunkr-Jezdecká Václavíkova=naprosto perfektní.Díky!

Info ze dne 7.2.
JK, vloženo 7.2.2018 18:13

Martinské údolí - Mořina (podle Jizery) luxusní stopa.

Dotaz
Lucka, vloženo 2.2.2018 19:18

Nebyl jste prosím někdo dnes u Hvězdy? Jak vypadá úsek od Pašeráka k Hvězdě? Je to tam hodně ledovaté? Díky.

Zodpovědět
Info ze dne 21.1.
Marek von Gablonz, vloženo 21.1.2018 13:24

Okruh kolem Štěpánky, skate, 10 hod, -5°C, nikde nikdo. Kolem 12h. už hodně lidí, ale ne davy jako včera. Na skate sníh přimrzlý, takže to bylo rychlejší a snazší než včera, ani hůlky se tolik nebořily, ale po včerejšku trochu "rozblemcané", chtělo by to projet rolbou a zpevnit. Stopy na klasiku všude. Svezení dobré, sněhu dost, dobrá viditelnost, takže panoramata, romantika...

Info ze dne 20.1.
Marek von Gablonz, vloženo 20.1.2018 18:58

Štěpánka skate 10h. Mlha, viditelnost do 100m. Upraveno asi včera, možná ve čtvrtek. Nový sníh 3cm, asi padal v noci... Propadalo se to 1-5cm, mimo les zajížděly i hůlky, takže dřina, ale jinak pěkný okruh, jako v pohádce. Lidí akorát, po obědě už davy. Na klasiku stopa všude.

Info ze dne 20.1.
Štěpán, vloženo 20.1.2018 17:10

Je to projeté. Skimapa to ale nereflektuje. Alternativně se dívám na Bílé stopy, tam ale zase musíte přímo zadat region, v tomto případě Krkonoše a pak Kořenov, když přejedete přímo v mapě třeba z Jizerských hor, tak se taky neukáže nic, aspoň mně... http://bilestopy.cz/cs/krkonose/korenov
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 20.1.: Nevíte, jak to vypadá z Kořenova na Jizerku? Podle Bílých stop je upraveno jen z Václavíkovy studánky na Jezdeckou, dá se projet z Kořenova rovnou na Jizerku?)

Info ze dne 20.1.
Tom, vloženo 20.1.2018 15:57

Vše upraveno okolo Štěpánky. Sníh prašan a mlha všude. Ráno parking u kravína v pohodě. V poledne plno,tak možná zajet k Čápovi.

(Odpověď na dotaz uživatele Pavla z 19.1.: Neví někdo jak je na tom okolí Hvězdy a Štěpánky- Příchovice na skate?)

Dotaz
Dana, vloženo 16.1.2018 13:58

Nemá někdo informace, jak to vypadá okolo Štěpánky?

Zodpovědět
Info ze dne 15.1.
František, vloženo 15.1.2018 18:01

Okruhy od chaty hvězda: povrh zmrzlý, sem tam zledovatěly a občas plno jehlici. Ale prujezdne to je, klasika i bruslení, a dobře to sviští.

Info ze dne 14.1.
Dana Rypackova, vloženo 14.1.2018 16:49

dnes jen na skok pri ceste domu a stacilo to.Okruh nahore z Vystrkov,pod Tetrevi boudou,Hvezda a zpet. po cele trase hodne tvrde,ledovate, na skate nic moc. Do stopy s klistrem asi dobry. Hold bych vcera nesmela jezdit nad Harrachovem...cim vys tim lip..

Info ze dne 13.1.
Marek von Gablonz, vloženo 13.1.2018 12:57

(Odpověď na dotaz uživatele mirek z 12.1.: jak to vypada dnes kol stepanky? byl tam nekdo v poslednich dnech?)

Kolečko kolem Štěpánky v 11hod, -4*C skate - parkoviště za Pašerákem funguje, cesta nahoru cca 500m k dřevěné chaloupce na stráni jedna ledová plotna, jehličí. Od chaloupky dále namrzlý a tvrdý sníh. Trasy upraveny, sněhu dost, v lese místy jehličí, ale na tu bídu počasí je to pořád pěkně svezení. Dnes hodně rychlé.

Info ze dne 7.1.
Roland, vloženo 7.1.2018 19:50

Jizerka-promenadni skate Dnes parada, tvrde, nejrychlejsi letosni snih. Jen obcas uzsi a ne dokonale rovne.

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerky pro vás
Společnost upravující tratě v okolí Kořenova a Pesek nad Jizerou, mapa upravovaných běžeckých tras a jejich akt. stav
Tratě u Vysokého nad Jizerou
Aktuální stav běžeckých tratí v okolí Vysokého nad Jizerou a mapy místních závodních tratí.