Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Hranice Jizerských hor a Krkonoš – běžky

Jako "Jizerské hory východ" jsme měli původně pojmenovanou lyžařsky méně známou oblast na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Někteří lyžaři sem ale umisťovali zprávy, které správně patří do východní části Jizerské magistrály, proto jsme oblast přejmenovali. Patří sem běžkařské trasy jižně od Kořenova, zejména v okolí vrcholu Hvězda a rozhledny Štěpánka. Dojet se však dá až do Vysokého nad Jizerou, kde se nachází i závodní běžecké tratě.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 9.1.
Oja, vloženo 9.1.2017 12:58

...sobota kolem Štepanky upravena dle možnosti..brzo rano měkké na skate, klasika v pohodě, tupý snih -16,... může mě trefit, když se mladá dáma! pěšky procházi upravenou stopou se dvěma psiskama a nechá je sráát do stopy......

Info ze dne 8.1.
Kulda, vloženo 12.1.2017 17:23

(Odpověď na dotaz uživatele Gabča z 12.1.: Dobrý den, prosím vás, nevíte někdo, zda se upravují stopy z Kořenova (od Tesařovské kaple) do Polubného? Dle skimapy.cz to vypadá že nikoliv, dle bilestopy.cz, že ano. Děkuji)

V neděli upravená byla (asi jen skútrem), i když bylo vidět, že ji upravovali už v pátek.

Dotaz
Dana, vloženo 5.1.2017 11:18

Dobrý den, nevíte někdo, jak to vypadá aktuálně kolem Štěpánky? Byli jsme tam hned po prvním sněžení začátkem prosince, pak asi nebylo dost sněhu na úpravu. Ale nyní by tam taky mělo sněžit.

Zodpovědět
Info ze dne 29.12.
Dája, vloženo 30.12.2016 22:28

Dostatek sněhu. Jen Nad Pašerákem je potřeba jet opatrně, ale tam je to vždycky horší. Včera jsme tam ale ani kupodivu nemuseli běžky sundávat.
(Odpověď na dotaz uživatele otin z 30.12.: Nevíte jak to vypadá kolem Štěpánky?)

Info ze dne 20.12.
mirek, vloženo 20.12.2016 18:35

Opoledne kolecko kol stepanky supr jen v lese trochu jehlici

Info ze dne 13.12.
Kevin, vloženo 13.12.2016 16:16

Dnes z Jizerky přes Knajpu na Kristianov a zpět vše suprově upraveno opravdu požitek, úplně bez lidí.

Dotaz
Jana, vloženo 12.12.2016 18:11

Pokud někdo ví, kolik sněhu je v oblasti Harrachov-celnice a Alfrédka (Terex), prosím, napište, zda to je ne na běžky, ale na pěšky :)

Zodpovědět
Info ze dne 7.12.
Evičák, vloženo 7.12.2016 13:39

Trasy kolem Štěpánky pořád krásné - urolbovaný podklad, na tom tenká vrstvička čerstvého sněhu. Jen v lese je ve stopě dost napadaného bordelu ze stromů, mimo les to nemá chybu. Šutry nekoukají snad nikde, zatím je to pořád v pohodě na nové lyže.

Info ze dne 3.12.
Martin_z_Prahy, vloženo 4.12.2016 9:52

Běžecké trasy okolo Hvězdy kompletně výborné upraveny na klasiku i bruslení (nástup z Příchovic k chatě Hvězda postupně rozšlapávají pěší výletníci - dále do lesů už pokračují hlavně lyžaŕi - nenechte se tedy odradit). Výška sněhu odhadovaná min 25 cm , max až 35 - 40cm). Děkujeme za úpravu stop.

Info ze dne 1.12.
Jan, vloženo 1.12.2016 15:05

http://www.jizerskaops.cz/
(Odpověď na dotaz uživatele Marťa z 1.12.: Ahooj! :) prosim vás, jak to vypadá na Jizerkách nebo Krkonoších, je to už na běžky? Ráda bych zašla v sobotu.
Díky!)

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 26.3.
Petr, vloženo 27.3.2016 17:53

Ahoj, nevite nekdo, jak jde jet od prehrady na Sousi ke Smedave? Jel bych tam zitra rano (28.3.). Predem moc dik! Petr

Info ze dne 22.3.
Dája, vloženo 23.3.2016 16:27

Nevíte prosím někdo, zda se dá ještě jezdit po trasách kolem Bílé Skály? Díky předem za každé aktuální info!

Info ze dne 13.3.
jana, vloženo 14.3.2016 13:08

Horní okruh okolo Kapradníku pěkné svezení, jen začátek u Hvězdy ledový. Od spálené hájenky k Pašeráku to působilo na pohled hodně změkle a v lese špinavě, takže jsem níž nesjížděla.

Info ze dne 11.3.
Váca, vloženo 11.3.2016 18:52

Okruhy za Štěpánkou dnes odpoledne: na bruslení případně soupaž paráda, pro klasiky, kteří neumí namazat na ledovou stopu a nemají dost silné ruce asi trochu problém. Málo lidí, sněhu dost, kameny žádné. Pozor pod Hvězdou při sjezdu do Přícovic.

Info ze dne 8.3.
Jméno, vloženo 8.3.2016 17:48

Horní Polubný - Václavíkva studánka - Jezdecká - Bunkr - Jizerka a zpět, vyjeli jsme v 10.30, přes poledne napadlo 5-10 cm prašanu, celý den chumelenice, teplota okolo 0 °C, lepilo to skoro všem. Ráno většina aut měla problémy vyjet na Souš i na Jizerku popř. parkoviště pod V. studánkou (bez řetězů nebo 4x4). Dole (Kořenov, Jablonec) po sněhu ani památky.

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerky pro vás
Společnost upravující tratě v okolí Kořenova a Pesek nad Jizerou, mapa upravovaných běžeckých tras a jejich akt. stav
Tratě u Vysokého nad Jizerou
Aktuální stav běžeckých tratí v okolí Vysokého nad Jizerou a mapy místních závodních tratí.

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji