Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Hranice Jizerských hor a Krkonoš – běžky

Jako "Jizerské hory východ" jsme měli původně pojmenovanou lyžařsky méně známou oblast na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Někteří lyžaři sem ale umisťovali zprávy, které správně patří do východní části Jizerské magistrály, proto jsme oblast přejmenovali. Patří sem běžkařské trasy jižně od Kořenova, zejména v okolí vrcholu Hvězda a rozhledny Štěpánka. Dojet se však dá až do Vysokého nad Jizerou, kde se nachází i závodní běžecké tratě.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 1.12.
Jan, vloženo 1.12.2016 15:05

http://www.jizerskaops.cz/
(Odpověď na dotaz uživatele Marťa z 1.12.: Ahooj! :) prosim vás, jak to vypadá na Jizerkách nebo Krkonoších, je to už na běžky? Ráda bych zašla v sobotu.
Díky!)

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 26.3.
Petr, vloženo 27.3.2016 17:53

Ahoj, nevite nekdo, jak jde jet od prehrady na Sousi ke Smedave? Jel bych tam zitra rano (28.3.). Predem moc dik! Petr

Info ze dne 22.3.
Dája, vloženo 23.3.2016 16:27

Nevíte prosím někdo, zda se dá ještě jezdit po trasách kolem Bílé Skály? Díky předem za každé aktuální info!

Info ze dne 13.3.
jana, vloženo 14.3.2016 13:08

Horní okruh okolo Kapradníku pěkné svezení, jen začátek u Hvězdy ledový. Od spálené hájenky k Pašeráku to působilo na pohled hodně změkle a v lese špinavě, takže jsem níž nesjížděla.

Info ze dne 11.3.
Váca, vloženo 11.3.2016 18:52

Okruhy za Štěpánkou dnes odpoledne: na bruslení případně soupaž paráda, pro klasiky, kteří neumí namazat na ledovou stopu a nemají dost silné ruce asi trochu problém. Málo lidí, sněhu dost, kameny žádné. Pozor pod Hvězdou při sjezdu do Přícovic.

Info ze dne 8.3.
Jméno, vloženo 8.3.2016 17:48

Horní Polubný - Václavíkva studánka - Jezdecká - Bunkr - Jizerka a zpět, vyjeli jsme v 10.30, přes poledne napadlo 5-10 cm prašanu, celý den chumelenice, teplota okolo 0 °C, lepilo to skoro všem. Ráno většina aut měla problémy vyjet na Souš i na Jizerku popř. parkoviště pod V. studánkou (bez řetězů nebo 4x4). Dole (Kořenov, Jablonec) po sněhu ani památky.

Info ze dne 4.3.
Eva, vloženo 4.3.2016 14:38

Dopoledne kolem Hvězdy: mezi chatou Hvězda a Pasekami horší (pouze urolbované bez vyřízlé stopy, hodně hrbolaté, ve sjezdu k Vystrkovu šutry). Od Bosny pěkné, s čerstvě vyřízlou stopou, stejně tak na všech lesních cestách. Nejhezčí svezení na malém okruhu u Kapradníku. V lese víceméně prašan, jen místy umrzlé fleky, dalo se jakž takž namazat. Kde do toho svítí slunce, tam je to totálně měkké a bez odrazu. Není to na žádnej velkej sport, ale na pohodové svezení paráda.

Info ze dne 3.3.
honza, vloženo 3.3.2016 21:51

(Odpověď na dotaz uživatele vitap z 3.3.: Jak vypadá cesta z Martinského údolí podél Jizery na Jizerku-Mořinu? Díky.)
Stav dnes kolem 18 hod.
Sníh již od začátku Mart. údolí. Po celé délce až na Jizerku měkká, asi min. 5cm vysoká vrstva měkkého sněhu. Strojově neupraveno, bruslit se dá s obtížemi max do vzdálenosti 1,5 km za most, výš už se to moc boří. Stopa na klasiku velmi bídná, místy rozčvachtaná, až chybějící. Dopoledne byla dole obleva , nahoře mrzlo, s mazáním byl problém....

Info ze dne 2.3.
vitap, vloženo 3.3.2016 20:17

Jak vypadá cesta z Martinského údolí podél Jizery na Jizerku-Mořinu? Díky.

Info ze dne 26.2.
MakiJ, vloženo 26.2.2016 19:42

Dnes okruh Nad Pašerákem- Pod červeným kopečkem-Pod Kapradníkem a několikrát okruh okolo Kapradníku.
Začátek je zledovatělý a vykukují kameny/štěrk. Dál už je to lepší. Okruhy neupravený, ale bruslit se dalo. Nutno počítat s novým sněhem na zledovatělém povrchu, místy díry v cestě.

Info ze dne 26.2.
tomtombo, vloženo 26.2.2016 16:33

Z Jizerky na Smědavu pěkné svezení, jak po magistrále, tak přes Pytlacké kameny. Upravené to moc není, ale tolik to nevadí. Pevný, občas ledový podklad, na tom ze pět cm uježděného nového.

Info ze dne 25.2.
Marcela, vloženo 26.2.2016 14:34

Byl dnes 26.2. někdo na běžkách na Jizerce? Jaké jsou tam podmínky? Díky.

Info ze dne 18.2.
Petra, vloženo 19.2.2016 21:38

Ahoj, jeli jste teď někdo z Polska (nebo z Kořenova) směr Jizerka? Jak byla upravená trasa? Děkuji za info.

Info ze dne 16.2.
Jirka Ny, vloženo 16.2.2016 17:20

Dnes ráno v 7:30 stadion, Kristiánov, Rozmezí Knajpa a zpět. V Bedřichově až po Blaťák cca 2 cm nového. Čím výše tím více nového sněhu. Tratě nebyly upravené, ale bylo to dobré na bruslení i na klasiku.
Na bruslení ve vyšších polohách namáhavější. Ráno by se dalo i na lepších lyžích. Na Knajpě bylo -4°C.

Info ze dne 16.2.
Zak, vloženo 16.2.2016 15:07

Okruhy kolem Stepanky, Hvezdy. Az k chate Hvezda marnost, od chaty dal a vys dobre. Ve vysokem lese mokre/led. Zejmena cesty od chaty smerem dolu marne. Skate 90%, klasa nic moc, stopa rozbita. Horni okruh i na lyze cislo 1. Bila skala az nahoru s vyhledama az to bralo za srdce.

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerky pro vás
Společnost upravující tratě v okolí Kořenova a Pesek nad Jizerou, mapa upravovaných běžeckých tras a jejich akt. stav
Tratě u Vysokého nad Jizerou
Aktuální stav běžeckých tratí v okolí Vysokého nad Jizerou a mapy místních závodních tratí.

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji