Hranice Jizerských hor a Krkonoš – běžky

Jako "Jizerské hory východ" jsme měli původně pojmenovanou lyžařsky méně známou oblast na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Někteří lyžaři sem ale umisťovali zprávy, které správně patří do východní části Jizerské magistrály, proto jsme oblast přejmenovali. Patří sem běžkařské trasy jižně od Kořenova, zejména v okolí vrcholu Hvězda a rozhledny Štěpánka. Dojet se však dá až do Vysokého nad Jizerou, kde se nachází i závodní běžecké tratě.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 14.3.
Jakub, vloženo 15.3.2017 10:10

Nevíte, jak vypadají aktuálně trasy kolem Štěpánky / Paseky nad Jizerou? Počítám, že bude hodně napadáno jehličí, ale jak je to s úpravou a množstvím sněhu?

Info ze dne 12.3.
Daniela, vloženo 15.3.2017 19:43

My jsme tam naposled byli v neděli, na víkend proběhla úprava, takže super, bylo to přimrzlé a rychlé, ale jeli jsme jen vrchní okruh od Hvězdy, kolem Tetřeví boudy a přes Kapradník zpět. Špinavý úsek byl pouze pod Turnovskou chatou. Nejlepší je zaparkovat u kravína v Příchovicích,od Pašeráka to už nebude nic moc.
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 15.3.: Nevíte, jak vypadají aktuálně trasy kolem Štěpánky / Paseky nad Jizerou? Počítám, že bude hodně napadáno jehličí, ale jak je to s úpravou a množstvím sněhu?)

Info ze dne 12.3.
Laďa, vloženo 13.3.2017 22:45

Odpověď Davidovi na dotaz z 20.2.
Na www.mapy.cz si zvol zimní mapu a plánování trasy buď pro běžkaře nebo pro pěší. Spočítá ti to kilometry a vykreslí i výškový profil.

Info ze dne 9.3.
Pepa, vloženo 10.3.2017 14:39

Odpověď Zděnkovi,

včera jsem nastupoval na Václavíkově studánce, což je cca 1 km od kostela na Horním Polubném. Manžestr od mapy. Super upraveno, ale tupý, pomalý sníh.

Info ze dne 9.3.
Zdeněk, vloženo 10.3.2017 10:13

Zdravím :). Nevíte někdo, jak to vypadá kolem Horního Polubného? Kde nejblíž se dá už naskočit na běžky? Díky, Zdeněk.

Info ze dne 22.2.
Bára, vloženo 23.2.2017 8:31

Víte někdo, zda je v provozu parkoviště nad Horným Polubným na louce?

Info ze dne 20.2.
David, vloženo 22.2.2017 14:27

Zdravim.Nevite nekdo kde bych nasel kilometrovnik jel sem prejezd pres Jizerky do Polska a pres Krkonose tak by me zajimalo kolik to bylo cca km.

Info ze dne 18.2.
Roman, vloženo 18.2.2017 20:05

Trasy okolo Štěpánky, tenká vrstva nového sněhu, na bruslení měkké. Stopy celkem ok. Jen jsem nevěděl co namazat

Info ze dne 16.2.
DN, vloženo 23.2.2017 8:43

Ano je.

(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 23.2.: Víte někdo, zda je v provozu parkoviště nad Horným Polubným na louce?)

Info ze dne 14.2.
MarekVonGablonz, vloženo 16.2.2017 13:45

Okruh Zásada, Plavy, Držkov na skate. V 15 hodin +3°C, sněhu stále dost, ve stínu sníh namrzlý, na sluníčku malinko změklý, ale bruslilo se velmi dobře. Nebe bez mráčku, nádherná panoramata na Černostudniční hřeben, Tábor, Lysou horu....

Info ze dne 12.2.
Honza, vloženo 13.2.2017 10:13

Několik okruhů na Štěpánce, přijemně upraveno, stopa sice jen na jedné straně, ale na bruslení to bylo fajn, občas nečistoty ze stromů, ale trochu tomu pomohlo cca 2cm nového sněhu. Ani nebylo tolik lidí.

Info ze dne 22.1.
Jakub, vloženo 24.1.2017 13:32

Kvalitní bežecké lyžování je také v okolí Zásady - tratě upraveny rolbou na bruslení i skůtrem na klasiku. Lyžování je možné mezi obcemi Zásada, Držkov, Plavy, Zásada - Zbytky občas projeto skůtrem až do Loužnice.
až 20 km upravovaných tratí.
Bližší info na https://www.facebook.com/CrossCountrySkiZasada/?ref=bookmarks

Info ze dne 11.1.
Gabča, vloženo 12.1.2017 10:48

Dobrý den, prosím vás, nevíte někdo, zda se upravují stopy z Kořenova (od Tesařovské kaple) do Polubného? Dle skimapy.cz to vypadá že nikoliv, dle bilestopy.cz, že ano. Děkuji

Info ze dne 9.1.
Oja, vloženo 9.1.2017 12:58

...sobota kolem Štepanky upravena dle možnosti..brzo rano měkké na skate, klasika v pohodě, tupý snih -16,... může mě trefit, když se mladá dáma! pěšky procházi upravenou stopou se dvěma psiskama a nechá je sráát do stopy......

Info ze dne 8.1.
Kulda, vloženo 12.1.2017 17:23

(Odpověď na dotaz uživatele Gabča z 12.1.: Dobrý den, prosím vás, nevíte někdo, zda se upravují stopy z Kořenova (od Tesařovské kaple) do Polubného? Dle skimapy.cz to vypadá že nikoliv, dle bilestopy.cz, že ano. Děkuji)

V neděli upravená byla (asi jen skútrem), i když bylo vidět, že ji upravovali už v pátek.

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerky pro vás
Společnost upravující tratě v okolí Kořenova a Pesek nad Jizerou, mapa upravovaných běžeckých tras a jejich akt. stav
Tratě u Vysokého nad Jizerou
Aktuální stav běžeckých tratí v okolí Vysokého nad Jizerou a mapy místních závodních tratí.