Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 23.3.
Garry, vloženo 23.3.2017 20:44

Ráno v 7.30h klasika z Mořiny,Bunkr,Vlašák,Knížecí,Kasárenská,Knajpa. Velké překvapení,upraveno 1.stopovačem,hezký menšestr a umrznuto.Jelo to jak divé. Skoro žádní lidi,super svezení. Z Knajpy na Ždárek uprava 2 stopy,začalo to měknout a dojel jsem k Tetřeví boudě už bez úpravené stopy.Tam otočka a zpět na Knajpu, U Máří už je prej asfalt,říkala mi paní,kterou jsem potkal u T.boudy. Z Knajpy kolem Pavlína louka na Smědavu,Kiosek,Promenádní,Mořina.OPSka asi zaspala,že nenapsala úpravu včera,ale až ráno,kdy už jsem byl ve stopě.Na konec března super běžky. Máza zažehlený zelený klistr,univerzál klistr K21S na to a na měknoucí sníh jsem si přimáznul tuhý KR 75 ,nic jiného jsem neměl,ale dobrý.

Info ze dne 23.3.
AD, vloženo 23.3.2017 12:09

Uz se mi ani moc nechtelo, ale kdyz jsem rano koukal na kamery a teplomer v Bedrichove, rikal jsem si ze aspon na kratkou zastavku pred praci to teda zkusim. No jeste ze jsem vyrazil - paradni mansestr, prituhlej, rychlej, stopa taky ok. Super svezeni! Skoda jen, ze jsem nemel rano pred praci vic casu, kdybych to tusil, vzal bych si dovolenou :/ Diky moc! PS: da to jeste rolba pres vladni za prehradu (neco malo tam pripadlo a je to docela oranice, uznavam ale, ze mostek za prehradou je docela prekerka :))?

Info ze dne 23.3.
Kuba, vloženo 23.3.2017 9:17

Zdál se mi jeden sen: Koukám ráno na kalendář. Jaro je tu.Bohemky smutně poskočí v rohu místnosti. :( Pak si řeknu:"Nebojte holky, ještě vás dojdu popřenášet na magistrálu! Třeba to ještě půjde." Skočím za tmy do auta a hrnu si to na Stadion. Cestou pozdravím udiveného autobusáka. Rozžhnu čelovku a hle- manšestr. A co víc, je krásně přimrzlej. Úžasem vyrážím na malý okruh. Neustále vyhlížím přenášení. Nikde nic. Upalovalo mi to jak nikdy před tím v zimě. Žádná špína. Občas trochu ledu. Nad Hřebínkem vykouknul zatracený mostek jako připomínka jara. Cestou zpět málem hodím záda, jak jsem nepozorný z té běžecké euforie. Náhlými trhavými nekoordinovanými pohyby to ustojím. Ale ani to by nezkazilo náladu. Svítá. Při dojezdu potkávám další překvapené. OPS začala tajnůstkařit. Ukládám holky do auta a vyrážím dom. Paráda. On to vlastně ani nebyl tak sen, jako spíš jedno z nejlepších svezení v této sezóně. Díky OPS!

Info ze dne 22.3.
Honza, vloženo 22.3.2017 23:05

Dnes odpoledne a večer z Mořiny, Promenádní, 3 cm morkého sněhu, moc to nejelo, ale na klasiku celkem dobré, potom na Předěl a Paličník, dnes tam na klasiku nikdo nejel, sněhu celkem dost, zpátky přes Smědavu na Mořinu, to už jelo pěkně, stopa přimrzala a jako bonus čerstvě zrolbovaných posledních několik kilometrů. Díky za úpravu, ráno to bude paráda, sněhu všude spousta.

Info ze dne 22.3.
Pavel, vloženo 22.3.2017 15:46

8:00 - 8:45 skate Nová louka - Hřebínek, hustě sněžilo, 2-4 cm nového sněhu, neupraveno, takže to vůbec nejelo. Ale nový sníh skryl jehličí ,takže jestli ještě připadne a pak to OPS upraví, bude to supr.

Info ze dne 21.3.
gvenda, vloženo 22.3.2017 11:20

Odpoledne malé kolo, klasika.
Směr Hřebínek špína ve stopě, nad Hřebínkem směr Točna téměř vytáto, pozor při sjezdu, panelka parádní. Celkově perfektní svezení s naprostým minimem lidí.

Info ze dne 21.3.
Janus, vloženo 21.3.2017 15:53

Dnes 8:00 SKATE z Bedřichova přes Kristiánov, Rozmezí, Kneipu, Kasárenskou a Kiosek na Smědavu a zpátky přes Kneipu a Rozmezí. Skoro vše čerstvě upravené, ale žádná velká výhra to nebyla, neupravené úseky jely místy lépe, jen nebyly úplně rovné. Z Bedřichova už to teče a před Bukem jsou dvě dost načatá místa, na Nové louce směrem k Blatnému rybníku už kouká štěrk, dál je sněhu ještě dost, jen je místy špinavý. Jestli se neochladí, tak za pár dnů už to z Bedřichova nepůjde.

Info ze dne 21.3.
Jakub, vloženo 21.3.2017 7:56

Lidi vstávat! Dnes jsem si dal před prací malý okruh. Ani rolba ještě nebyla zpátky. Byl jsem tam uplně sám!! Přenášet se nemusí, ale tímhle tempem to dlouho nevydrží. Vytátý místa jsou jasný. Jen dodám koberec z jehličí Hřebínek- N.L. Super jarní svezení! Skol!

Info ze dne 20.3.
vodoca, vloženo 21.3.2017 9:09

Z Bedřichova přes Hřebínek, Točnu k Pod sedlem Holubníku a zpátky to šlo bez sundávání. Jehličí, led jen místy, ale byla mlha a na čelovce nemám mlhovky.

Info ze dne 19.3.
VasekP, vloženo 19.3.2017 15:31

Mariánská hora, Protržená, Jizerka, Jezdecká, Promenádní, Písčiny, Knajpa a zpět. Úprava opravdu na jedničku, do zhruba 10h byl manšestr namrzlý, takže to jelo samo i do kopce. Sněhu je v oblasti Jizerky zatím s velkou rezervou. K tomu OPS objednala i sluníčko, takže kdo nevyrazil, zaváhal ;-)

Info ze dne 19.3.
petrLB, vloženo 19.3.2017 14:00

Luxus skate.Ráno krásně upravené, tvrdé (kromě do kopce do Rozmezí), k poledni už hodně měkké, ale furt ne na vodě. Místa, kde to chce být ostražitý: cca 500m od Maliníku v kopci, hodně vytáté,lepší sundat,je to o lyže. Sjezd od silnice na Nové Louce, při napojení na cestu od Šámalky překvapí nepříjemné kamínky skoro v celé šířce stopy.Ve druhém sjezdu ve Studeném údolí, hned po levotočivé zatáčce opět kamínky. Kousek od Bílých buků směr Krásná Máří vytáté v celé šíři (šlo to jet pangejtem). Parádní svezení, nejlepší to bylo na Mariánskou Horu, tvrdé, rychlé, křupalo to. Sundával jsem akorát na té Vládní. Díky OPS, DMS samosebou.

Info ze dne 19.3.
von.maffersdorf, vloženo 19.3.2017 12:50

V 7:30 z Jizerky, Knížecí, Smědava, Klínový vrch, podél Jizery, most přes Jizeru... Jizerka 11:00 - Rychlé, tvrdé, krásné bruslení mimo cestu. Stopy úúúúžasně upravené, parádně upraveno k mostu přes Jizeru. Písčiny úžasné. Jizerska ops tentokrát 1**** Stopa ráno ledovatá, po 10h mokrá. Klistry...

Info ze dne 18.3.
Johny, vloženo 18.3.2017 19:23

Dnes skate od 7:45 ze stadiónu, k buku, Olivetská, Hřebínek, Točna, Kristiánov, Čihadla, Kůrovec, Knížecí, Bunkr (až sem v hlubokém sněhu 5-10cm), po promenádní ke kiosku, Předěl, Smědava, Knejpa, Máří, Hřebínek, Nová louka a stadión. Zhruba do 11hod sněžilo, pak už jen déšť. Okolo Máří se dalo projet, ale zítra si myslím, že už to asi bude na nějaké přenášení.

Info ze dne 17.3.
Michal Š., vloženo 17.3.2017 14:23

Dnešný skejt 7:15. Bedřichov, Kristiánov, Rozmezí, Smědava a speť cez Točnu a Hřebínek. Ráno dobre, 0 stupňov, o 10:15 kaša - 10 stupňov. Úsek Kristiánov, Smědava luxus, v rámci možností a teploty - super. Nemožete čakať, že to pri týchto teplotách bude ako v januári nech by to upravili akokoľvek a kedykoľvek. U Máři už je to na pešo, možno má snežiť teraz, ale myslím, že je to už koniec, tá teplota za týždeň ubrala snehu dosť a nielen tam.
Pri sjezdu zo Ždárku(pred tou "šikanou") dvaja bežkári v ľavej stope proti mne vedľa seba v najnovšej výbave. Autá i kola, jazdia vpravo, platí všade pravidlo pravej ruky, na stránke bod 2,3,4 (http://www.jizerskaops.cz/jizerska-magistrala/pravidla-pro-bezkare/ ), na pravo krásna prázdna stopa - nie oni idú po ľavej. Pískam, v poslednú chvíľu sa pozrel pred seba, uhol sa, ja krútim hlavou a oni - Co jeeee? Našťastie boli dnes jediní.

Bol to posledný skejt tuto zimu, chcem poďakovať rolbárom za celú sezónu, fakt si vážim vašej roboty, ja som maximálne spokojný, DMSku som samozreme poslal a dnes budem piť borovičku i na vašu počesť a zdravie. Majte sa.

Info ze dne 17.3.
von.maffersdorf, vloženo 17.3.2017 12:50

Dnes 7:00 - 9:00 okruh JIZ30. U Krásné Máří 3 místa na přenesení, celkem 100m pěšky. Překvapivě velmi dobrá upravená stopa přes Olivetskou.
Doporučuji přivstat si a jet ráno, po 10h to není sníh ale břečka.
Jestli pojedete klasiku, zažehlete Skare, jinak ostrý raní sníh klistry za 10km obrousí.

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji