Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Na úpravu stop je třeba ročně sehnat až 5 milionů korun. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 25.8.
MpK, vloženo 25.8.2016 10:44

Zima se blíží :-)

Info ze dne 27.4.
Luboš, vloženo 28.4.2016 12:13

Přidávám informaci o "lyžování" z Bedřichova. Po 9 hodině ještě -1C a poslední malý příděl sněhu (4-6)cm v poměrně dobém stavu . Bylo možné již od Expedice Peru. Vládní silnice na N.Louku čistá ( protažená automobilový provoz pro Šámalku). Lesní cesty dobré až na Hřebínek-ale po straré poutní) . Dnes asi sníh již bude sporaticky.

Info ze dne 27.4.
Kadel, vloženo 27.4.2016 16:05

...a pak jsem se probudil:)
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 27.4.: 10:00 Smědava - Paličník, 5-15cm hutného sněhu, po asfaltu super, po šotolině potřeba dát pozor na vyfoukaná místa, pokud dnes moc nezasvítí, určitě vydrží i do čtvrtka.)

Info ze dne 19.4.
balu, vloženo 19.4.2016 21:04

TO BHJVHJ:
Jel jsem z Bedřichova na Kneipu a sníh mě zastavil za Kristiánovem za lávko cca 850 m.n.m. Tak asi tak.

Info ze dne 15.4.
BHJVHJ, vloženo 15.4.2016 23:31

NEVÍM. BÉDOV-HŘEBÍNEK na kolo.OK
(Odpověď na dotaz uživatele tomáš z 15.4.: Trochu z jiného soudku. Ví někdo jak to tam vypadá na kolo ? Na Knajpě ještě bude sníh že ?)

Info ze dne 6.4.
Lenka, vloženo 7.4.2016 2:07

Díky VaškuP za info, že to ještě celkem šlo. Tak jsem se dnes taky jela teda rozloučit;-). Ski-cross: Mořina, Vlašák, Hraniční, Promenádní, Mořina. Čekala jsem to horší, ale co jsem dnes jela po jedné lyž, to už zítra sjízdné nebude. Tak zase na podzim. :-) Skol.

Info ze dne 5.4.
VasekP, vloženo 5.4.2016 22:14

Start v 7 ráno Mořiny, jasno a nikde nikdo. Teplota malinko nad nulou, přízemní lehce pod, takže sníh byl parádně ledovatý a jelo to zase jako po másle. Zároveň rychlé tání rozrušuje stopy po odpoledních lyžařích, takže bramboračka (!) to nebyla taková, jako v neděli :) Ráno se pár metrů přenášelo kolem Bunkru, odpoledne už pravděpodobně i na Jezdecké a Promenádní, možná i na cestě z Jizery na Smědavu kolem Pavlínovy louky. I tak to bylo moc hezké svezení a ještě důstojné rozloučení se sezonou.

Info ze dne 4.4.
michal, vloženo 4.4.2016 21:07

Souš-Kůrovec-Knajpa-Kůrovec-Hraniční-rozcestí Jezdecká-dolů Soušská silnice-Souš(Montana)
Ráno, dopoledne. Klasika, spíše soupaž. Od Souše na Kůrovec stopa "vlastní výroby", poté pořád slušný stav klasických stop po sobotní úpravě. Skatovat asi jen brzy ráno.
Krásná vyjíždka ! :-)

Dotaz
K., vloženo 4.4.2016 10:22

Přátelé, nikoliv bramboračka( to je polévka), ale brambořiště! :-)

Zodpovědět
Info ze dne 3.4.
VasekP, vloženo 3.4.2016 13:55

I dnes to bylo z Jizerky ráno ještě prima svezení, bez přenášení. Na Promenádní kolem Bunkru je už ale několik kritických míst, které buď dnes odpoledne, anebo zítra určitě roztají a bude potřeba přenášet nebo objíždět. Na Jezdecké u vyhlídky na Souš podobně. Ráno to jelo ve stopě jako blesk, bruslení a hlavně sjezdy z kopců v umrzlé bramboračce stály za to :) Na začátku týdne to na sklouznutí z Jizerky určitě ještě bude.

Info ze dne 2.4.
Evka, vloženo 4.4.2016 13:24

Díky ops za krásný závěr letošní zimy-nezimy. Sobotní ranní lyžovačka ke Hřebínku a pak hlavně na Dřevařské byla skvělá...dokonce i s trochou nového sněhu : krásně upraveno, sluníčko, zpěv ptáků, málo lidí (ty pak přibývali)....za sebe DÉKUJI !

Info ze dne 2.4.
Martin Sajal, vloženo 2.4.2016 16:54

Dopoledne paráda, díky za super úpravu. Během dne sníh díky sluníčku rychle měkne a taje. Lyžařů už tolik není, takže se tratě zas tolik neopotřebovávají (ve stínu skoro vůbec) a i v neděli to mnohde může být pěkné jarní lyžování.

Z Jizerky jsem projel bez zouvání lyží (kameňaček) až na Novou Louku, zpátky už to nešlo. Nejvíc sněhu asi na Knížecí a Kasárenské. Překvapivě hodně pěkná panelka (Kristiánov - Točna), až na oba její konce, kde už se teď určitě přenáší. Z Točny na Hřebínek už jsou dvě vytátá místa zmíněna v předchozích zprávách, jediný vytátý kousek mezi Hřebínkem a Novou Loukou šel před polednem ještě v pohodě projít škarpou. Mezi Bedřichovem a NL (z doslechu) dopoledne 2x přenášení asi 70-100 m. Zpátky na Knajpu z Točny přes Ptačí Kupy a Máří, i přesto že nebylo dlouho upraveno tam bylo pro bruslaře překvapivě slušné svezení, ale do neděle vytátá místa přibydou (v poledne 1x100m přenášení a asi 5x10 m nemělo cenu kameňačky zouvat). Na Promenádní se podle mě bude pár úseků přenášet v pondělí.

Fotodokumentace je na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ i s podrobným komentářem.

Info ze dne 2.4.
LFC, vloženo 2.4.2016 14:38

Upřesnění Matese směr Kr. Máří v zatáčce před Ptačími kupami vytáto, ani u skal ani Maří nevytáto, stav ráno.
Točna - Hřebínek sjezd...už je to na dvou místech vytáto před tou první zatáčkou směr dolu ráno to nebylo v poledne ano, rychle to jde dolu.

A ten skejatař který do toho vjel hned za rolbou co na to říci.

Info ze dne 2.4.
VasekP, vloženo 2.4.2016 14:21

Souhlas s Matesem, vyrážel jsem v 6 z Jizerky a ráno to byla velká paráda, až zhruba do desáté. Docela prima to bylo ještě i kolem Protrženky, kde s výjimkou Mariánskohorských je sněhu ještě spousty. Kolem Předělu bramboračka, ale sněhu zatím dostatek. U Bunkru u Jizerky se začínají dělat ledovatá místa, která se asi brzy změní v asfaltové fleky. Dneska to ale z Jizerky bylo v pohodě na jedničkové lyže, po včerejším sněžení nebylo po jehličí ani památky :-) JOPS moc děkuju za úpravu!

Info ze dne 2.4.
Mates, vloženo 2.4.2016 11:54

Ještě vytáto cca 100m z Točny pod sedlo Holubníku. Jinak díky JOPS za supr konec seznony, jen škoda, Máří se dala taky protáhnout. Díky, díky, díky! ;-)

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji