Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 23.2.
Janus, vloženo 24.2.2017 11:54

19:00 skate z Bedřichova velký okruh včetně Kneipy + Peklo a zpět, nikde není nutné přenášet, ale místy dost špíny a okolo Máří už je vidět pod ledem asfalt, pokud bude obleva pokračovat, bude nutné na kritických místech brzo přenášet, v horních polohách OK, dokonce pár cm nového sněhu

Info ze dne 23.2.
Pavel, vloženo 23.2.2017 11:28

Tak zrovna s tím LF nebo HF bych si nebyl tak jistej, protože o víkendu má být dle Norů -6°C a jak se zdá tak taky něco napadne. A na čerstvej přemrzlej prašan se fluor zrovna moc nehodí...

Jinak včera bylo v Bedřichově +5°C a drobně pršelo. Mazal jsem HWK LFW2 nero + LFW1 + struktura na vodu a jelo to pěkně. Byl vlhčí hrubozrnej sníh ale kupodivu tratě pevný a nijak se to nebořilo. Místama ovšem špinavější (např. kolem Máří). Z čihadel na Kristiánov to ale bylo čistý. Na víkend to bude asi úplně jinak, takže bych se rozhodoval až v sobotu večer.

Odpověď - Jelikož se nechystáš závodit, tak nerozumím dotazu, pojede to vždycky. Prostě parafín, pokud chceš aby to jelo líp, tak LF nebo dokonce HF.

(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 22.2.: Skol, co budete mazat na skate na neděli, pokud to jde již dnes odhadnout podle předpovědi. chystáme se na Smědavu. Dík Jan)

Dotaz
Markéta, vloženo 23.2.2017 18:55

Dobrý den, chystáme se s kamarádkami na běžky i lyže do Bedřichova. Jaké tam jsou podmínky? Popř. jak by to mohlo vypadat v termínu od 27. 2. do 1. 3?

Děkuji za Vaše názory a zkušenosti.

Zodpovědět
Dotaz
jarin, vloženo 23.2.2017 13:15

Nevi někdo ,jestli je stopa a sníh z Nového města p. S.s nástupem od kyselky-singltreku?

Zodpovědět
Info ze dne 22.2.
Mar, vloženo 23.2.2017 0:14

Jelikož se nechystáš závodit, tak nerozumím dotazu, pojede to vždycky. Prostě parafín, pokud chceš aby to jelo líp, tak LF nebo dokonce HF.

(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 22.2.: Skol, co budete mazat na skate na neděli, pokud to jde již dnes odhadnout podle předpovědi. chystáme se na Smědavu. Dík Jan)

Info ze dne 22.2.
bukaj, vloženo 22.2.2017 11:49

bud v klidu, sněhu dost, dnes po ránu to bylo upravené a i přituhlé- na skate v pohodě.Déšť tomu
samozřejmě nesvědčí, ale do pátku to vydrží a pak se má ochladit a snad i něco připadnout

Info ze dne 21.2.
Dana, vloženo 21.2.2017 16:43

Dnes v 9.00 skate z Bedřichova přes Kristiánov, Točnu, Hřebínek na Bedřichov. Super. Nikde ani človíčka. A rolba mi to krásně upravila. Jen jsem trošku zmokla. Neskutečně to taje.

Info ze dne 20.2.
Hanka, vloženo 20.2.2017 18:10

Dneska na klasiku naprostá katastrofa. Z Bedřichova k Buku stopa žádná. Dále pak něco, co stopu jenom připomíná.... Pomalý, mokrý sníh. Kdyby byla dobrá stopa, tak by nejspíš držel červený klistr Swix vario. Na skate dnes nemuselo být špatné.

Info ze dne 19.2.
Redakce, vloženo 21.2.2017 7:25

O víkendu se v okolí Maxova (Horního i Dolního) konaly závody v lyžařském orientačním běhu. Na loukách i v lesích bylo tedy vyjeto výrazně větší množství stop než obvykle. Jejich mapy se dají najít v článku na http://o-news.cz/loby-na-maxov/ Otázkou je, zda už vše nezlikvidoval déšť a obleva, už v neděli se prý kvalita sněhu zhoršovala.

Info ze dne 19.2.
Jirka, vloženo 20.2.2017 12:58

Od Elektrárny je sněhu dost a nedávno bylo upravené. Jak ale bývá zvykem, dost často tam projde někdo pěšky, tak jsou tam hned díry :-(

Info ze dne 19.2.
Redakce, vloženo 19.2.2017 21:28

Celá trasa Jizerské 50 a něco navíc se v neděli večer dle webu Jizerské OPS upravuje, takže v pondělí již zas bude upraveno i na bruslení.

Info ze dne 19.2.
H, vloženo 19.2.2017 17:44

Stopy uprostřed jsou většinou rozjetý už při závodu, mělo by to jít, ale netrhej mi hlavu, když ne..
(Odpověď na dotaz uživatele F z 19.2.: Ahoj, nevíte, jestli to zítra bude na bruslení? Nebo ty stopy uprostřed nechávají? Dík)

Dotaz
Vašek, vloženo 19.2.2017 15:55

Ahoj,
jak to vidíte na zítřek? Co mazat, klistry nebo tuhé? Případně bude to dost rychlé na soupaž? Stopy předpokládám po závodu asi nebudou úplně ideální..

Zodpovědět
Info ze dne 18.2.
Milan, vloženo 18.2.2017 21:25

na vrch dám aktualní V podle stupňu několik vrstev a zažehlim korkem. Já vím je to možná na klistr ale jaký tam chceš dát-ráno bude nějak a v poledne zas jinak. Jaká je tvoje volba?

Info ze dne 18.2.
Lander, vloženo 18.2.2017 21:02

Určitě VG30? Na pevne vosky to nebude...

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji