Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Na úpravu stop je třeba ročně sehnat až 5 milionů korun. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 11.2.
JA, vloženo 11.2.2016 6:15

vvvvf

Info ze dne 11.2.
JA, vloženo 11.2.2016 6:15

vvvvf

Info ze dne 10.2.
Kuba, vloženo 11.2.2016 7:50

Zdravím. Večer jsem dal výběh: Smědava-Knajpa-Promenádní- Smědava. Celý dost tvrdý. Stopy slušný. Bedřichov jsem ani nezkoušel. Z doslechu to na Nový Louce je na přenášení. Nahoře sněhu celkem dost, když jsem odjížděl, začal popadávat. Sněhu zdar!

Info ze dne 10.2.
MoH, vloženo 10.2.2016 22:37

Já dnes Mořina-Promenádní, tvrdá, mělká a rozklepaná stopa, Hraniční sjezd o hubu, Kasárenská ke Knajpě na ty poměry excelentní, ke Žďárku tvrdé a místy už slabší vytátá místa, ale šlo to, a zpět. Knížecí ještě šla, dnes dobré na soupaž, sjezd k bungru už jen tak tak. Mraky lidí co jim to ve tvrdé stopě moc nejde a trochu překážej, ale jinak to přežily i lepší lyže. Máza fialovej klistr a universal.

Info ze dne 10.2.
Tomáš H, vloženo 10.2.2016 21:35

Prosím někoho z OPS jak to celkově vypadá např.Bedřichov-Blaták-Kristyánov-Knajpa nebo Bedřichov-Hřebínek-Panelka-Kristyánov, odkazů ubývá jako sněhu dejte vědět díky

Info ze dne 10.2.
Martin, vloženo 10.2.2016 21:29

Dnes z Josefova Dolu - Pekla nahoru na Knajpu. Po včerejším dešti to zmrzlo, je to velmi rychlé, a tvrdé (doporučuju nepadat), stopy mělké (ale vedou), při bruslení to na ledu ustřeluje. Nahoře se dá jezdit v pohodě, ale úprava rolbou by pomohla.

Info ze dne 10.2.
Liskamm, vloženo 10.2.2016 21:20

(Odpověď na dotaz uživatele Monika z 10.2.: Dobrý večer, dá se jet po tom dešti z Bedřichova stadionu na Hřebínek nebo i dál? Jak to tam vypadá?)

Tam jsem nebyl, včera jsem si dal trek z Josefova dolu Lesní brány a jakákoli stopa co je pod 750-800metry je mizerná.
Upozorňuje na to i Jizerská ops.

Jediné místo, které by mohlo být dobré, je Josefův důl Peklo.

Info ze dne 10.2.
Liskamm, vloženo 10.2.2016 20:53

(Odpověď na dotaz uživatele Prochy z 10.2.: Jak to vypadá na Jizerce? Mořina - Smědava na klasiku?
A jak to vypadá v Jakušicích? Díky.)


Re: dnes jsem dal Jizerku -Smědavu a zpět. Okruh který před dvěma dny upravovali. Terén byl zmrzlý, ale stopy na klasiku vcelku v pořádku (také zmrzlé) a nikde nebylo žádné nebezpečné místo.

Info ze dne 9.2.
Týna, vloženo 10.2.2016 9:57

V úterý večer ze Staďáku až na Hřebínek docela ok, z Hřebínku na Točnu jedno přenášení, na Točně vytáté úplně směr Krásná Máří i Kristiánov, neprůjezdné, takže jsme otáčeli a vraceli se :(

Info ze dne 9.2.
Roman, vloženo 9.2.2016 22:36

Večer z Nové-Kristiánov-Knajpa-Smědava-Knajpa-Kristiánov-Nová. Od Kristiánova sněhu dost, stopa vyříznutá i na klasiku. Nahoře nic moc nepadalo. Z Nové na Kristiánov nutné zlo, ale bez sundaní lyží, furt tam je na krizových místech hlavně na Blaťák a kolem Blaťáku) proužek sněhu nebo led (zítra už to možná bude vytáté víc).

Info ze dne 9.2.
Iva z Jizerek, vloženo 9.2.2016 20:30

Dnes z Mariánské hory - M.Boudy - Protržená - Smědava - Kiosek - Předěl - Smědava - Kasárenská - Knajpa - Mariánská hora. Okolo Mariánskohorských bud a Protržené staré vyšmajdané stopy, v lese jehličí, ale stále to jde, sněhu je tam dost, škoda, že tam nebylo upraveno. Jinak na upravených stopách směrem k Jizerce a na Kasárenské stále pěkné lyžování. Horší je to na Předěl z levé (hejnické)strany, tam jsou špatná místa, kamínky, ale zouvat lyže se zatím nemusí. Máza: slabá vrstva červeného a stříbrného klistru. K Hájence v Josef.Dolu se dá dojet, parkování stojí 100 Kč, bývá tam ale dost obsazeno.

Info ze dne 9.2.
Johan, vloženo 9.2.2016 19:03

Ráno cca v 9hod. Stadion sníh špinavej...malej okruh se celkem dal, chvílema ledový plotny, místy zase tupej sníh, horší to bylo z Hřebínku na točnu, ve stoupání bylo uplně suchý místo, panelka prvních 100m šílená, pak už celkem dobrý...sjezd na Kristiánov OK...za současnýhno počasí nám to,ale dlouho nevydrží místy už je opravdu jen mírná vrstva sněhu

Info ze dne 9.2.
Honza, vloženo 9.2.2016 16:31

Loni touhle dobou se dalo parkovat jak dole u hotelu Peklo, tak i nahoře u Hájenky. Samozřejmě, že obě parkoviště byly za poplatek. Pokud si to dobře pamatuju, tak se u hotelu Peklo platila i nějaká záloha na park. kartu (ta se po odjezdu vracela)...předpokládám, že letos to bude podobný ;)
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.2.: Ahoj, jak je to s parkováním v Josefově dole - Pekle? Lze oficiálně parkovat někde u Hotelu Peklo (cca 1 km od nástupu do stopy) nebo lze běžným autem dojet až na Hájenku Peklo, kde začíná rolbovaná trasa a zaparkovat tam? Díky moc za odpověď.)

Info ze dne 9.2.
Prochy, vloženo 9.2.2016 16:23

Bedřichov - Šámalka - Hřebínek a zpět. Od Buku dál skoro žádná stopa, zmrzlý, místy jen tak tak. Pokud nespadne alespoň 10cm, tak je to špatný!! Jedině skejt.

Info ze dne 8.2.
mckarel, vloženo 10.2.2016 6:52

ještě k parkování v Josefově dole. U hotelu peklo jsem loni parkoval zdarma, míst tam bylo hodně, letos nevim. Ale v pondělí jsem parkoval zdarma pod sjezdovkou Lucifer, za napití z placatky mě vlekař vytáhl nahoru k hotelu peklo a pak ten kilák nahoru pěško k hájence. U hájenky Peklo mají od letoška 2 veliké cedule "Parkování za poplatek 100,-" aut tam bylo hodně ale nevím jak to tam vybírají. Loni jsem tam jel poprvé a vlezl dovnitř a na dotaz z parkováním ze mě vytáhli 60,- pak podruhé jsem dovnitř nešel a nikdo po mě nic nechtěl?? ale letos tam jsou ty nové cedule a hodně viditelné - tak nevim. Jinak se dá zaparkovat u Jedlových vodopádů (asi 500m nad nádražím ČD) ale letos tam těží dřevo a neupravujou...to jsem už ale psal :)

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji