Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 5.10.
Míra K, vloženo 5.10.2017 9:37

Ano blíží!

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=451007&sId=&mId =

Info ze dne 2.10.
Kujon, vloženo 2.10.2017 12:23

Zima se blíží :-)

Info ze dne 20.4.
Pavel, vloženo 20.4.2017 16:33

Dnes ráno z Jizerky-Mořiny Promenádní ke kiosku a zpět. 50 % bez sněhu, 50% pěkný svezení na novým sněhu s podkladem. Lepší je ta půlka blíž ke kiosku (vysoký les=stín). Tam kde nebyl podklad, nový sníh dnes roztál. Nikde ani noha, na parkovišti sami. Pěkný konec sezóny.

Info ze dne 18.4.
Jiri Pecinkav, vloženo 18.4.2017 20:39

zmrzly rychly tvrdy teren zapadaly stopy novym mokrym snehem navecer se snih zmenil na dest

Info ze dne 17.4.
Lanča, vloženo 19.4.2017 20:13

Ahoj, upřesňuju informaci z pondělka, úsek Mořina-Rozmezí cca 80% má něco kolem 20 cm základ, zbytek vytátá místa, v pondělí 3cm prašanu, ale šel dolů. Teď podle kamery zase připadlo, takže to bude zhruba stejné. Záleží co čekáš: sport to není, turistika pěkná, rozhodně klasikou, lyže škvárovky. Uprostřed to bylo dost rozdupané, na skate zapomeň (i když podle stop byli tací). Vytátá místa jsem s opatrností projel nebo objel lpo trávě bokem, nicméně teď už může víc přenášení. Já jsem lyže prakticky nesundal, dal jsem 25 km, ale za 4h, čili pomalu. Mě to za to stálo.

Info ze dne 17.4.
Lanča, vloženo 17.4.2017 11:48

Jizerka promenádní kasárenská knajpa rozmezí, super prašan a pořád padá. Občas po trávě, stopu jsem si vyjel a nikde nikdo. Paráda!

Info ze dne 14.4.
Tomáš Frosty, vloženo 14.4.2017 18:34

Jj,9.4.nás bylo celkem 23,já jediný bruslař.Dnes přibylo přenášení,ale vzhledem k datu stále luxus,je to měkčí,v týdnu připadlo a má i v dalších dnech a v noci přituhnout :) Rozmezí-Knajpa bez přenášení,pod Čihadly-Mariánskohorské boudy-Protržená pár přenášení,Kasárenská a Promenáda pár přenášení,ale pořád slušné :) být to aspoň uplácáno min.týden i teď skútrem,je to super..pěšáci,co se rádi boří do 20-25cm se motali všude..máme ještě 3dny volna :D

Info ze dne 9.4.
Smišťa, vloženo 10.4.2017 8:18

Stalo to za to!
Souš - Jezdecká - Promenádní - Kiosek - Hraniční - Kasárenská - Kneipa - Pod Čihadlem - Marianskohorské boudy - Bučina - dál pěšky. Celkem 26km, z toho 19,6 na běžkách:-) Nejvíce sněhu bylo v úbočí Milířů nad Bílou Desnou, přenášení bylo všeho všudy asi 15 od 5 do 300m. Cetsou sem potkal 3 běžkaře (prý celkem bylo 23) 4 pěší a na Kiosku zklamaného cyklistu :D vrátil se mokrý na Pešákovnu. Moje trasa: https://mapy.cz/s/1xUc2 DÍKY HORY, DÍKY ZIMO, DÍKY JARO za včerejší sluníčko :)

Info ze dne 8.4.
fosnar, vloženo 11.4.2017 8:06

tak ja byl v So 8.4. od Vaclavikovi studanky po Jezdecke cca 400m po hline ale pak az na Smedavu s jen cca 3x kratkym prenasenim , jinak parada a super zakonceni sezony, 20 km a celkem to i jelo akorat to bylo mekke a malinko se to borilo, ale jinak SUPER! moc dik OPS za zimni upravu, penize zaslu za celou sezonu najednou.

Info ze dne 4.4.
Vladimir, vloženo 7.4.2017 17:13

kolo na magi jeste par dni nepujde, ale pesky taky asi ne, v nedeli me zasypala nadavkama nejaka extra neprijemna zenska ze tam nemam co delat a ze ji nicim stopu. na bezky to ale uz taky vubec neni, takze ted pres magi aktualne jedine asi rogalo. skol.

Info ze dne 4.4.
Radim, vloženo 6.4.2017 22:45

Pokud máš fatbike, tak by to snad mohlo jít..

(Odpověď na dotaz uživatele AD z 6.4.: Neprubnul jste to uz nekdo na kole? :))

Info ze dne 4.4.
Radim, vloženo 4.4.2017 22:31

18:40-20:30 Mořina-Bunkr 2xsundat, pak Promenádní 1xsundat a pak v kuse Kiosek, Hraniční, Knížecí, Bunkr, pak tak 100m přenést. Skate+klasika+soupaž a se soumrakem hezky přituhlý a rychlý. Skol.

Info ze dne 2.4.
Janus, vloženo 3.4.2017 11:04

5:40 - 8:30 skate z Mořiny, objel jsem prakticky vše, co bylo upravené až cca do poloviny sjezdu na Kristiánov a bylo to skutečně naposledy. Díky za úpravy a už se těším na podzim. Skol!

Info ze dne 2.4.
Veru, vloženo 2.4.2017 17:09

Tak dnes naposledy. 8:00 skate Mořina-Promenádní-Kiosek-Smědava-Kasárenská-Knajpa-Jezdecká-Mořina. Ráno 6 stupňů, lidi skoro žádný. Na Promenádní se přenáší 2* (1*dva kroky, pak asi 60m). Kasárenská 1 vytáté místo, Jezdecká super. Tak zase za rok. Díky OPS za celoroční úpravu

Info ze dne 1.4.
gogo, vloženo 1.4.2017 15:09

V 7.hod skate z Jizerky-Bunkr-Knížecí-Smědava-prďákem na Knajpu-Rozmezí-Knajpa-Kasárenská-Smědava-Kiosek-Promenádní-Jizerka. Ráno vymrzlý krásně upravený manšestr i stopa, ideální na soupaž. Sníh do 9-10 hod ok, pak to změklo a zpomalilo. Jedno kritické místo bych ještě zmínil v prďáku od Smědavy na Knajpu a asi 2m úsek ve sjezdu mezi Kioskem a Smědavou. U Smědavy se musí také přenášet, ale na to , jaké vládne počasí, tak pořád moc pěkný svezení. Neupravené části magistrály již nemají smysl, je tam dost špíny. Parkoviště na Jizerce cca v 11hod. téměř plné. Díky JOPS za parádní úpravu, stálo to za to! Skol.

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji