Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jeseníky – běžky

Jeseníky jsou druhým nejvyšším pohořím České republiky. Díky nadmořské výšce a chladnému klimatu se zde sníh drží dlouho do jara a zpravidla se zde provozují zimní sporty nejdéle z celé republiky. V Jeseníkách se nachází velké množství pravidelně upravovaných lyžařských stop, které se každým rokem ještě zvyšuje.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 20.2.
Tomasso, vloženo 20.2.2017 17:40

Petříkov - Paprsek a zpět. Sněhu dost už od spodního parkoviště v Petříkově. Krásná stopa a upraveno i na bruslení. Bez klistru to nahoru nedrželo, ale potom Amerika :-) Okruhy na Paprsku jsem nestihl, takže nevím.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 19.2.
Gába, vloženo 20.2.2017 9:22

Červeňák - Švýcárna - Praděd a zpět
Zmrzlý podklad, na tom pár cm prašanu, jelo se moc dobře. TAM je to pořád do kopce, ale žádný hardcore, dalo se i bruslit, navíc s občerstvěním na Švýcárně a na Pradědu. ZPĚT super sjezd, občas malinko zledovatělý, ale dá se to zvádnout i s těhotenským břichem (já jsem důkazem :). Navíc k večeru nově protažené stopy z Pradědu rozcestí - Švýcárna. Super, doporučuji.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 19.2.
Martin, vloženo 19.2.2017 22:31

Dolní Morava - Viléminka - propojka na okruh Zbojnická - okruh a zpět po stejné. Ze začátku místy trochu zledovatělé ale pak už prašan, dalo se na skate i klasiku v pohodě. Propojka od Viléminky na okruh Zbojnická byl trochu zasněžený, rolba to tam projela asi před sněžením, ale občas neuškodí se trochu vyrochnit v čerstvém prašánku. Povedený výlet

> Králický Sněžník

Info ze dne 19.2.
Čundra, vloženo 19.2.2017 22:29

V.Vrbno - Milíře - Pralinka - Medvědí bouda - Paprsek -
Císař.bouda - V.Vrbno stopa dobrá jak na klasiku tak i na skate.Najeto 23km. Naštěsní v pátek připadlo pár asi 3 cm prašanu. Pochvala pro rolbu z Paprsku.Díky

> Rychlebské hory

Info ze dne 19.2.
fwj, vloženo 19.2.2017 19:27

V.Vrbno - Milíře - Šengen malý + velký - Paprsek - V.Vrbno
před půl devátou jsem byl na parkovišti první, zkusil V60 a byl spokojený, Milíře byly luxusní, velký Šengen nestrojová stopa, v druhé půlce je potřeba hlídat pod stromy vylézající kameny, ale plně průjezdný, podobně sjezd z Paprsku
povedený výlet

> Rychlebské hory

Info ze dne 19.2.
JirkaS, vloženo 19.2.2017 19:08

Ramzová-Petříkov-Smrk-Mates-Luční vrch-Lesní bar-Horní Lipová: po odbočku z Magistrály na Smrk zledovatělé, stopa upravená, dále přes Smrk stopa vyjetá dobrá, prašan, ažůro, panoramata, výborné pomínky, cca 1km před lesním barem led+asfalt pouze pěšky, na baru občerstvení všeho druhu, dolů do Horní Lipové pak už pouze led takže pěšom a pěkně pomalu, celkově ale parádní vejtet....

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 19.2.
Petr M., vloženo 19.2.2017 17:15

Paprsek-Malý Šengen-Pralinka-Milíře. Perfektní úprava stop Rolbou z Paprsku, všude jen jednou stopou, takže i na skate perfektní. Sněhu je dost, pouze ve spodní části Pralinky na jednom místě uprostřed cesty lezou šutry (je to cca 50 m od začátku stoupání směrem od Paprsku). Kromě tohoto místa (při stoupání jsou ty šutry vidět a při sjezdu je lepší jet ve stopě, ta je OK) je to stále na áčkové lyže. Trochu byl problém s mazáním - v nižších polohách (např. na Milířích) a pod stromy je hrubozrný přezmrzlý firn (ten jel skvěle), na volných prostranstvích je nový sušší bílý sníh (ten moc nejede), Ale i tak perfektní svezení, díky rolbě z Paprsku.

> Rychlebské hory

Info ze dne 18.2.
milena, vloženo 21.2.2017 14:37

(Odpověď na dotaz uživatele Vašek z 20.2.: Ahoj, sim nevite jak je to meyi Serakem a CHS? Jeto tam na bezky oka? Diky predem) V sobotu to bylo sjízdné.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 18.2.
Martin K., vloženo 18.2.2017 22:30

Dnes skřítek - pod ztracené kameny - zelené kameny - alfrédka - zelené kameny - potok - škaredá jedle - skřítek. Měl jsem lyže na skate pod ztracené kameny stromečkem. Potom neprotažená cesta tzn. dřina v hlubším sněhu, na klasiku to bylo v pohodě. Až dole od potoka ke škaredé jedli protaženo rolbou - nádherné svezení.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 18.2.
fwj, vloženo 18.2.2017 21:32

ČHS - Švýcárna - Figura - hl.hřeben - Ztracené - pod Zelenými - Alfrédka - Žlutý potok - Skřítek
V40, ze sedla čerstvá strojová, pak se ztratila, připadlo a vcelku se to spojilo s podkladem, takže všude jetelné, ale trochu divný sníh, ke konci obměklý a pokapaný ze stromů, na hřebeni jsem nestihl ažůro, dohlednost min. 5 tyčí, chvílemi takové to blbé světlo ve kterém nevidím muldy, výhledy dolů na bruntálskou stranu

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 18.2.
Michal, vloženo 18.2.2017 15:40

Skřítek-Alfrédka, kolem 0, 5-10 nového sněhu, v lese méně. Zapadaná strojová stopa prošlapaná běžkaři, skate v hlubším sněhu. Mazal jsem jen fialový swix a moc jsem to netrefil (měl jsem kombinovat). Alfrédka (jak se píše na dveřích) je zavřená z důvodu zdravotního stavu majitele. Manželka jela na Hvězdu, stopy byly protažené. Uvidíme co obleva.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 18.2.
zbartos, vloženo 18.2.2017 11:18

V Jeseníkách napadl nový sníh na zledovatělý podklad, takže se už dá běžkovat lépe ! Aktuální foto z okolí Švýcárny při akci Skřítek - K. Sněžník (67 km) viz https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208825502610402&set=a.10204829319188314.1073741826.1098804290&type=3&theater .

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 15.2.
Zbyněk, vloženo 15.2.2017 11:36

Neuvěřil jsem předpovědi počasí, ještě to jednou zkusil a udělal jsem dobře. Ráno -6°C, krusta parádně zmrzlá, slunečno s perfektní viditelností a bezvětří - prostě idylka. Dole na Hané smog. Jel jsem z Lipiny kolem Slunečné ke Kyselce, zpět k vrtulím na Loděnici a krajem lesa do Nové zatáčky. Pak cca 300 metrů pěšky a následně přes louky kolem Břízek a Prabábu. Nejlepší podmínky jsou na louce nad Kyselkou, kolem Loděnického rybníka a některé partie u vrtulí a kolem Slunečné taky slušné. Sněhu ale ubývá. Na exponovaných místech už občas leze tráva. Krusta začala měknout až na Prabábě. Po dojezdu v 11 hodin na teploměru + 1°C.

> Nízký Jeseník

Info ze dne 14.2.
Petr, vloženo 15.2.2017 10:17

Trasa Vřesová Studánka - Sedlo pod Vřesovkou - Trojmezí - Keprník - Pod Keprníkem - Černava lanovka: prakticky nesjízdné. Možná tak leda na skialpech. Až na tři velmi krátké úseky jsem šel pěšky. Dolů z Černavy na Ramzovou přes rozc. Nad Dobrou vodou ledové plotny, nedalo se po tom skoro ani jít.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 14.2.
Petr, vloženo 15.2.2017 8:27

(Odpověď na dotaz uživatele kuba z 14.2.: zdravím, jak to vypadá na Skřítku prosím? popř. tip na dopravu z Olomouce, je nutné využít kombinaci vlak - bus?)
14.2. - Ze Skřítku 7:00, poněkud vymrzlá stopa, teplota odhadem -3°C, modrý vosk (používám Toko) držel dobře, ve stopě trochu jehličí. Nahoru na Ztracené kameny a Pecný se to dalo v poho vyšlápnout, jen jednou bylo nutno sundat běžky asi na 300-400m. Z Oomouce nutno kombinovat dopravu, jediný bus co tam stojí je linka Ostrava - Šumperk. Já jel vlakem v 5:13 do Zábřeha, pak dalším vlakem do Šumperka a pak busem. Dá se i přes Rýmařov busem z Olomouce, v Rýmařově přesednout.

> Hrubý Jeseník

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Navštivte Jeseníky - běžecké lyžování
Seznam upravovaných lyžařských tras v Jeseníkách včetně jejich aktuálního stavu
Jeseniky.net - sekce běžkařské trasy
Velmi podrobné informace o trasách v Jeseníkách, u některých včetně aktuálních podmínek
Infosumperk.cz - sekce zimní sporty
Popis několika lyžařských tras na stránkách Regionálního a městského informačního centra Šumperk

Kulturní akce - Olomoucký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Olomouckém kraji