Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jeseníky – běžky

Jeseníky jsou druhým nejvyšším pohořím České republiky. Díky nadmořské výšce a chladnému klimatu se zde sníh drží dlouho do jara a zpravidla se zde provozují zimní sporty nejdéle z celé republiky. V Jeseníkách se nachází velké množství pravidelně upravovaných lyžařských stop, které se každým rokem ještě zvyšuje.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 25.3.
d, vloženo 25.3.2017 22:23

Ovčárna - Švýcárna
Ovčárna - rozcestník Praděd: Beze stopy (v poslední době normálka...), bramboračka.
Rozcestník Praděd - Praděd: Stopa zničena pěšími turisty.
Rozcestník Praděd - Švýcárna (asi až na ČHS): Dobrá dvoustopa, vhodné i pro skate, fatbike, pro bike ne.
Mokrý, relativně čistý sníh, minimum pasáží s blátíčkem. 100% pokrytí sněhem.
Kondiční běh OK. Mazání K22 + červený klistr.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 25.3.
Lenochod, vloženo 25.3.2017 20:54

Krásně upravená a dopoledne vymrzlá horní trasa magistrály ze Slaměnky k Vilemínce a zpět. Nenechte se odradit mizerným nástupem k lavičkám, většina trasy byla parádní a bude jistě i zítra, protože vydrželo docela chladno i odpoledne. Sníh chybí jen na dvou krátkých vyfoukaných místech, dalších pár desítek metrů je už jen šlupička sněhu, ale zbytek je stále moc pěkný a sníh většinou i čistý a pěkně to frčelo.

> Králický Sněžník

Info ze dne 23.3.
Petr, vloženo 23.3.2017 18:21

Od Černého potoka - Císařská bouda - paprsek a Hřebenové partie je to ještě dobře sjízdné ale sníh je místy dost špinavý,u dojezdu před paprskem už je jen led a jehličí, to stejné od Černého potoka do Petříkova. Myslím že po víkendu už zde bude pro běžkaře konečná.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 19.3.
z-ross, vloženo 21.3.2017 11:42

Jeden z nevyřešených problémů běžeckých tras na Paprsku je přítomnost volně pobíhajících velkých psů bez náhubku. A to klidně mezi malými, velkými dětmi. V Polsku je prý pobíhání psů po tratích zakázáno, asi proto jsem dnes viděl na magistrále skupinu Poláků s velkým pobíhajícím psem. Oni to vědí, že v Čechách je "všechno" dovoleno a proto sem s těmi šelmami jezdí.
Je to nebezpečná situace a nelze asi předpokládat, že ji budou řešit policisté na běžkách pokutovými bločky.
Proto běžkařům a turistům doporučuji, aby každou volně pobíhající potvoru bez náhubku, která se k nim přiblíží, preventivně nasprejovali pepřovým sprejem. Pepřový sprej do čumáku zklidní i to nejagresivnější plemeno. Nečekejte až ta potvora zaútočí.

> Rychlebské hory

Info ze dne 19.3.
z-ross, vloženo 21.3.2017 11:33

Dnes na Paprsku poslední kvalitní běžkování. Nová vrstva sněhu, co napadl včera, a byl vodnatý. V noci pak bylo mínus pět a ráno všude ledovice. Kde to dnes projela rolba se led rozdrtil a byl chvíli dobrý nový sníh, kde ne (na pohádce), tam odporná ledovice. A na řadě míst již roztáté a zamrzlé kaluže.

S běžkováním je už asi tuto sezónu konec. Už jen vodnatá rozpouštějící se masa. Slunce má již ohromnou sílu i přes mraky při teplotách kolem nuly. Musela by přijít hodně studená fronta, ale letní teploty na obzoru. Panu Mikovi patří poděkování za celosezónní udržování tratí.

> Rychlebské hory

Dotaz
vladka, vloženo 20.3.2017 10:06

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, jak vypadá cesta od lanovky na Dlouhé stráně k elektrárně a zpět. Děkuji

Zodpovědět > Hrubý Jeseník

Info ze dne 19.3.
Kamila, vloženo 20.3.2017 9:19

Zprávička z trasy Kouty - Petrovka, Červenohorské sedlo, Vřesová studánka, Vozka, Šerák rozcestí, Ramzová. V sobotu Kouty ráno v Koutech čerstvý mokrý sníh který rychle odtával kvůli dešti, na starších lyžích by se dalo kousek před Sokolkou nasadit, na nových cca 500 před Petrovkou, potom už pěkné, slušná vrstva mokrého sněhu a stopy. V neděli ráno čerstvá pěkně tvrdá strojovka z Červ.sedla směr Vřesová studánka, sněhu opravdu dostatek. Nikde vytátá místa, parádička. Hřebenovka směr Šerák luxusní nový sníh, všechny sjezdy velmi dobře sjízdné, šly jsme přes Vozku a tam velká krása, tvrdší krusta po které se fajně svištělo. Sjezd od Šeráku horší, k rozcestí nad Dobrou vodou sjízdné, potom už ne. Sjezdovka k dojezdu na vlak určitě skvěle posloužila:)) Nedělní krásné počasí s chladnějším vzduchem ale modrou oblohou rozhodně po vlahé sobotě potěšilo nejedno lyžařské srdéčko:) Doporučujeme, pokud se nijak výrazně neoteplí že by se roztopily spojky ze sedla směr Švýcárna apod.. hřeben bude bílý ještě dlouho. Kamila a Lucka

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 19.3.
m, vloženo 19.3.2017 18:39

Skřítek-Pod Ztracenými kameny pěšky, led, bylo to o hubu, první kilometr směr Alfrédka led, pak lepší, stopa dost měkká, bruslení výrazně lepší. Když to srovnám s minulým týdnem mám pocit, že příští víkend už to na běžky nebude.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 17.3.
Vtt, vloženo 17.3.2017 15:26

Z Petrikova tak 2km pěšky, sněhu málo, spíše led a jehličí. Dále po tomto úseku pak na Paprsek OK, hezky upraveno.

> Rychlebské hory

Info ze dne 16.3.
Martin, vloženo 17.3.2017 20:39

Ze Sedla na Praděd ze začátku špinavá stopa, pak dál lepší ale místy takové špinavější úseky, ale super jarní svezení. Sjízdné po celém úseku tam i zpět. Na Švýcárně nebylo v poledne kde sednout i ve všední den. Zítra má sněžit, tak snad není ještě konec zimy.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 14.3.
Martin, vloženo 15.3.2017 8:46

Dlouhé stráně okruh - lanovkou nahoru i dolů, okruhy jak krátký tak dlouhý stále pěkná stopa a užehleno pro bruslení - úprava rolbou po sobotním sněžení. Sněhu dostatek, hůlky se opírají o sníh, ne o podklad. Okruh přímo na hrázi odtáto až na asfalt. Odpoledne sníh hodně měkne - na klister, nebo bruslení.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 14.3.
Lenochod, vloženo 14.3.2017 16:23

Lanovkou nahoru a pak po horní cestě a k Mokřinám a lanovkou zase zpět. Díky za čerstvou perfektní úpravu, dopoledne nádherná stopa na klasiku. Ve stinných partiích na tuhý vosk, na sluníčku to rychle měklo a natávalo, takže buď soupaž nebo bruslit nebo šupiny. Ale v dalších dnech už to asi bude na klistr. Zatím jen jedno vyfoukané místo, kde vylézala hlína, jinak skoro všude hromada sněhu, jel jsem na jedničkách. Sezóna tedy ještě nekončí.

> Králický Sněžník

Info ze dne 14.3.
Glik, vloženo 14.3.2017 16:19

Dnes trasa ČHS - Petrovka - Švýcarna - Praděd a zpět. Vyráželi jsme v 8:30 - stopa dobrá, upravená už od ČHS. Zpět jsme jeli okolo 11:30 - od Kamzíku to hodně tálo, stopa už celkem rozbitá a moc to nejelo. Máza: klistr SWIX KX35. Chce to vyrazit ráno. Bezva jarní lyžovačka. Luxusní počasí.

> Hrubý Jeseník

Dotaz
Petr, vloženo 14.3.2017 21:19

Ahoj, jaká je stopa mezi Pod Ztracenými Kameny a Alfrédkou?

Zodpovědět > Hrubý Jeseník

Info ze dne 13.3.
Vasek, vloženo 14.3.2017 9:11

Hrebenovka Skritek-Vys.Hole-Ovcarna-Praded-Kouty.
pod ztracenky zmrzlé nutno pěšky,hřeben ideální podmínky nový sníh(nezledovatělé).Ovčárna-Petrovka upravená stopa. Dolu do Koutu jen asi do 1/2sjízdené po cestě,pak po zelené turistické pěšky

> Hrubý Jeseník

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Navštivte Jeseníky - běžecké lyžování
Seznam upravovaných lyžařských tras v Jeseníkách včetně jejich aktuálního stavu
Jeseniky.net - sekce běžkařské trasy
Velmi podrobné informace o trasách v Jeseníkách, u některých včetně aktuálních podmínek
Infosumperk.cz - sekce zimní sporty
Popis několika lyžařských tras na stránkách Regionálního a městského informačního centra Šumperk

Kulturní akce - Olomoucký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Olomouckém kraji