Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jeseníky – běžky

Jeseníky jsou druhým nejvyšším pohořím České republiky. Díky nadmořské výšce a chladnému klimatu se zde sníh drží dlouho do jara a zpravidla se zde provozují zimní sporty nejdéle z celé republiky. V Jeseníkách se nachází velké množství pravidelně upravovaných lyžařských stop, které se každým rokem ještě zvyšuje.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.1.
sysel, vloženo 23.1.2017 12:44

V sobotu D. Morava - Slaměnka - Návrší - Kladské sedlo - Medvědí Bouda - Paprsek - Petříkov. Celá trasa strojově upravena a sněhu dost. V neděli zpět. Úsek Kunčická hora - Černá rokle - zatáčka pod Kl. sedlem projet jen skútrem a lyžaři - stopa nic moc. Totéž traverz ze zatáčky pod Kladským sedlem směrem k Na rampě. Úsek nad zatáčkou smrti byl v neděli poměrně ledový a místy i lezl asfalt. Paprsek a Návrší v provozu, chata na Kl. sedle byla zavřená. Za mě perfektní.

> Králický Sněžník

Info ze dne 22.1.
Čundra, vloženo 22.1.2017 22:13

Dnes Skřítek - Rabštejn - Hvězda sníh i počasí super.Sluníčko azuro.Lidí docela dost.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 22.1.
LadaPůl, vloženo 22.1.2017 18:47

Domašov nad Bystřicí - Jívová - Pohořany - Sv. Kopeček
Celý den slunečno bez jediného mráčku a lidí tak akorát - paráda. Trasa z Domašova na Jívovou - super - projetá stopa, dost sněhu, bez problémů (jen pozor na sjezd před Jívovou - muldy, nový sníh). Jívová - Pohořany - rozhodně nejet lesem - rozryté těžkou lesáckou technikou, místy namrzlé, žádná stopa. Rozhodně lepší nevjíždět do lesa a jet okolo něj po stopě. Pohořany - Kopeček - paráda, bez problémů. Myslím, že dnes snad téměř ideální podmínky.:)

> Nízký Jeseník

Info ze dne 22.1.
d, vloženo 22.1.2017 17:54

Trasa Švýcárna - rozcestník na Praděd: stopu na klasiku prořízli až ve 12:30 hod (sic!) skutrem v obou směrech.
Tzn. na trase Ovčárna - ČHS je stopa komplet.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 21.1.
Aleš M., vloženo 23.1.2017 8:27

Kolem Senové, čili Háje.
P létech i slušné svezení kolem Háje u Šumperka. Klasicky z Prievidzské přes pole na Liščí hájovnu, v lese trošku bordel od těžby, kolem Čajové rokle k Červenému kříži, na Kostelíček stopa sice jen od běžkařů, ale fajn, po loukách na Zlatník, dolů k Vlčáku, horní konec Bludova, Bludoveček a je to.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 21.1.
Michal, vloženo 22.1.2017 22:26

Skřítek - Alfrédka a okruh nad Alfrédkou super upravené stopy na klasiku i skate, sněhu dostatek a k tomu nádherné počasí.

> Hrubý Jeseník

Dotaz
z-ross, vloženo 22.1.2017 20:36

Jaký je stav stopy z Ramzové na Petříkov?

Zodpovědět > Rychlebské hory

Dotaz
Honza, vloženo 22.1.2017 19:49

Souhlas ;-) Domasov-Sv.Kopecek 19km,dnes parada.

Zodpovědět > Nízký Jeseník

Info ze dne 21.1.
kroutvor, vloženo 22.1.2017 16:50

Malá Morávka -Suchá Rudná-Malá Hvězda-Hvězda-po červené zpět do M.M. Sněhu jakž takž, ale kolem Suché Rudné místy hlína a štěrk, některé úseky pluhované. Modrá značka Malá Hvězda-Hvězda vypluhovaná na hlínu, nesjízdná, arogance jesenického lesního průmyslu. Žlutá po hřebeni celkem ok, červená mezi Hvězdou a M.M. upravená. Kapitánská prý dobrá.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 21.1.
Michal, vloženo 22.1.2017 14:30

Skřítek-Pod ztracenými-Afrédka a zpět. Sněhu moc, kolem 0, místy slunce a modro, dvě strojové stopy, skate možný. Dokonalé.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 21.1.
pochuzkar, vloženo 21.1.2017 23:53

Domašov nad Bystřicí - Jívová - Pohořany - Svatý Kopeček. Má někdo čerstvé info?

> Nízký Jeseník

Info ze dne 21.1.
d, vloženo 21.1.2017 23:20

Lázeňská cesta (Hvězda - Malá Hvězda) OK.

(Odpověď na dotaz uživatele Turista z 14.1.: Nezná někdo stav sněhu a stop z Hvězdy přes Malou Hvězdu na Vrbno,popř. Suchou Rudnou? Díky)

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 21.1.
d, vloženo 21.1.2017 23:15

Trasa Švýcárna - rozcestník na Praděd: Zcela beze stopy na klasiku v obou směrech. V poslední době je to stále častější.
Přitom Švýcárna - ČHS super, totéž Kurzák - rozcestník na Praděd. Nechápu.

> Hrubý Jeseník

Info ze dne 21.1.
Honza, vloženo 21.1.2017 20:51

Dnes nejlepší skate letošní zimy na Králickym Sněžníku.Od závory po Jesenický magistrále na Vilemku, Slamník, Sedm cest, okruh Mokřiny, nad zatáčkou, U čtyř rohů, U Johanese, okruh Sněžník a k hotelu Vista a pěšky na dolní parkoviště.Hodně dobře upravené, málo lidí, jelo to výborně, inverzní počasí a nahoře bylo luxusní počasí.Víc takových dnů.Velké Díky za úpravu tratí

> Králický Sněžník

Info ze dne 21.1.
VitaZ, vloženo 21.1.2017 18:17

Dnes jsme si projeli okruh nad Lomnici u Rymarova. Ze zacatku inverzni mlha, bezvetri a -1C. Stopa pekne projeta,za celou dobu jsme potkali cca 4 lidi. Sem tam vykukuje trava, ve spodni casti je ve stope casteji ale celkove pekna jizda. Ke konci bylo uz +3C a vykukovalo slunce, snih hodne mekky.

> Nízký Jeseník

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Videa z výletů na běžkách
ukazující (ne)aktuální podmínky, ale i pohledy do okolí. Zatím z Krušných hor, Jeseníků, Jizerek, Šumavy a okolí Prahy. K tomu i mapky výletů.

Odkazy k oblasti

Navštivte Jeseníky - běžecké lyžování
Seznam upravovaných lyžařských tras v Jeseníkách včetně jejich aktuálního stavu
Jeseniky.net - sekce běžkařské trasy
Velmi podrobné informace o trasách v Jeseníkách, u některých včetně aktuálních podmínek
Infosumperk.cz - sekce zimní sporty
Popis několika lyžařských tras na stránkách Regionálního a městského informačního centra Šumperk

Kulturní akce - Olomoucký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Olomouckém kraji