Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Nízký Jeseník – běžky

Nízký Jeseník se rozkládá jihovýchodně od Hrubého Jeseníku, přičemž za jakési hraniční města budeme považovat Rýmařov, Bruntál a Vrbno pod Pradědem. Dosahuje výšky pouze do 800 m nad mořem a proto přitahuje výrazně nižší pozornost, než vyšší Hrubý Jeseník. Součástí Nízkého Jeseníku jsou i Oderské vrchy.

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 7.12.
Jirka, vloženo 7.12.2017 20:39

Z nove vsi jsem razil stopu v cerstvem snehu na Maravencovku. Dale uz strojova stopa z Mravencovky na Alfredku po cervene, super podminky, skoda ze nejaky neandrtalec sel pesky z Mravencovky az skoro k posedu a zpet primo ve stope. Ale jinak dnes luxus

Info ze dne 4.12.
Zbyněk, vloženo 4.12.2017 16:03

Dnes po včerejší trase.

Ráno chvíli chumelilo a napadl asi 1 cm prašanu. Skluz ale překvapivě dobrý. Při návratu to trochu lepilo, ale celkově lepší (a rychlejší), jak včera. Teplota těsně pod nulou, lehce větrno, mlha. Mazal jsem stejně jako včera červené Toko (0 -10°C).

Info ze dne 3.12.
Zbyněk, vloženo 3.12.2017 18:24

Lipina - Oldřichovský kopec - Slunečná a zpět

Prašan, stopa hodně měkká a trochu rozglajdaná, ale mnohem rychlejší, než v pátek. Krátký úsek u vrtulí zafoukaný. Vzhledem k datu ale hodně dobré.

Info ze dne 2.12.
Vybčos, vloženo 3.12.2017 10:22

Včera jsem jel trasu od Domašova n. Bystřicí přes Jívovou a na Pohořany. Na to, že jsem čekal že to nebude nic moc, úplný opak. Předemnou asi 10běžkařů, či-li stopa již krásně projetá, cca 15 - 20cm prašanu. Pod ním již zmrzlý podklad, či-li super. A z Jívové doporučuji jet spodní cestou, protože vrchní cestu lesem rozbili klasicky lesáci.Spodní cesta má sněhu dost.. Kdo bych chtěl pokračovat až na Kopeček tak nedoporučuji.. Je tam málo sněhu a žádny podklad, možná na nákých práskačkách.
(Odpověď na dotaz uživatele Peta Lenny z 2.12.: Nebyl nekdo Domasov-Jivova-Pohorany? Neda se nekde kolem Olomouce na bezky?)

Info ze dne 1.12.
Zbyněk, vloženo 1.12.2017 23:08

Dnes první testovačka letošní zimy. Nad Lipinou cca 15 cm prašanu bez podkladu. Sem tam leze hrouda, ale na loukách celkově OK. Trochu problém je, že podmáčená zem není zmrzlá a místy zespodu do stopy prosakuje voda. Zítra by to mělo po nočním mrazu být lepší. V lese zatím sněhu málo.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 15.2.
Zbyněk, vloženo 15.2.2017 11:36

Neuvěřil jsem předpovědi počasí, ještě to jednou zkusil a udělal jsem dobře. Ráno -6°C, krusta parádně zmrzlá, slunečno s perfektní viditelností a bezvětří - prostě idylka. Dole na Hané smog. Jel jsem z Lipiny kolem Slunečné ke Kyselce, zpět k vrtulím na Loděnici a krajem lesa do Nové zatáčky. Pak cca 300 metrů pěšky a následně přes louky kolem Břízek a Prabábu. Nejlepší podmínky jsou na louce nad Kyselkou, kolem Loděnického rybníka a některé partie u vrtulí a kolem Slunečné taky slušné. Sněhu ale ubývá. Na exponovaných místech už občas leze tráva. Krusta začala měknout až na Prabábě. Po dojezdu v 11 hodin na teploměru + 1°C.

Info ze dne 13.2.
Zbyněk, vloženo 13.2.2017 13:50

Ondřejov - Šternberk, bruslení po pláních

Vyrážel jsem v 7:30 za teploty cca -8°C. Ondřejov - Stránské - dostatek sněhu, firn, rovné, paráda. Kolem Stránského málo sněhu (leze podklad, ale dá se přejet/objet), hrbaté, kousek se musí přes strniště. Na vrcholové plošině ale dobré. Kolem Vajglova zase méně sněhu, ale na pláních nahoře směr vojenský prostor k Arnoltické hřebenovce paráda. Hřebenovka víc hrbolatá, ale sjezd k silnici OK. Následně jsem střídavě poponášel nebo jel po louce kolem Huzovské myslivny, za mostem nasadil běžky a pokračéval k 10ti bratrům a do Dálova (modrá TZ). Tady podmínky dobré akorát poslední úsek na louce nespočet kolejí od strojů všeho druhu. Z Dálova jsem jel kolem Jezírka na Loděnici, vrtule a objel Oldřichovský kopec zprava. Kromě kousku, kde lezla oranice taky celkem dobré. Na závěr jsem zkusil novou variantu přes Těšíkov směr Domašov u Štbk. Kolem Těšíkova však hrozně hrbolaté a sněhu málo. Krajem kolem lesa Hena o něco lepší, sjezd k silnici už pěkný, sněhu dost. Prokličkoval jsem mezi hroudami hlíny přes Tankodrom, probil se až ke Spálené chatě a zkusil sjet lesem, co nejdál to půjde. Dojel jsem skoro až k chatám, ale nebylo to nic moc. Dole ve Šternberku teplota v poledne stále těsně pod nulou, na slunci určitě víc, ale krusta držela do samého závěru. Celkově to hodnotím jako parádní a možná poslední letošní lyžovačku v našich končinách, i když... kdo ví.

Info ze dne 11.2.
Vlastislav, vloženo 11.2.2017 21:10

Pole mezi Chomoutovem , Horkou a Poděbrady stále sjízdné. Od chomoutovského můstku najeta dobrá firnová stopa, velmi dobrý skluz,
cca +1 st asi poslední lyžování sezóny.

Info ze dne 10.2.
Zbyněk, vloženo 10.2.2017 16:21

Dnes jsem jel z Lipiny na Těšíkov, vrtule, kolem Kukaččího lesa k Pomezí a zpět přes Jezírko a Břízky. Podmínky pořád slušné, sněhu relativně dost, ale k poledni v dolních partiích už to měklo - dojel jsem tak akorát včas. V lese na Prabábě skoro samý led, je problém v lyžákách vůbec sejít.

Info ze dne 9.2.
Zbyněk, vloženo 9.2.2017 20:06

V našem okolí vše ledovaté, na klasiku to není. Zkusil jsem dnes tedy bruslit po pláních. Jel jsem do Dvorců, což byla nakonec chyba neb pláně zde téměř bez sněhu, k tomu oranice, takže jsem musel nejhorších asi 300 metrů ke kapličce přenášet. Sníh spíš led než firn. Za silnicí kolem Stráže k vrtulím o něco lepší, hlavně proto, že pole tu není zorané. Od guntramovických vrtulí jsem přešel silnici a pokračoval po loukách k letišti a dál na Novou Vésku. Zde byly podmínky solidní. Sněhu dost, i kvalita lepší, méně ledaté... projel jsem kolem Panenského lesa do Domašova n. B, pěšky vyšlápl ke hřbitovu a odtud na lyžích pokračoval na H. Petrovice, H. Loděnici, projel kolem vrtulí a přes Lipinu a Prabábu domů. I zde všude sněhu dostatek, jen krusta kolem Petrovic a větrníků poněkud hrbolatá a všude plno zmrzlých kolejí od aut a traktorů... Sjezdy nebyly nic moc, ale s opatrností jsem zvládl bez pádu i dojezd do Domašova. Jinak to odsýpalo vcelku dobře. Kromě prvního úseku bez sněhu byl největší problém hrbolatý povrch v druhé polovině trasy. Vzhledem k podmínkám ale spokojenost.

Info ze dne 5.2.
JirkaS, vloženo 6.2.2017 12:55

Domašov - Jívová - Pohořany - Sv.Kopeček - projet to ještě šlo, mezi Pohořany a Kopečkem už dost špatné stopy, lezla hlína, počasí mizerné, ale dali jsem to..

Info ze dne 4.2.
Michal, vloženo 6.2.2017 17:08

Oderske vrchy;Mrsklesy-cesta Jezevci nory-sjezdovka Hlubocky-mokry snih,mlha,ale slo to,vosk Swix -1 az +1

Info ze dne 4.2.
hil, vloženo 4.2.2017 14:51

Moravský Beroun-Hraničné Petrovice-Jívová-Pohořany-nad Radíkovem-sv.Kopeček ZOO(sundání běžek),celkem 22km.Celá trasa sjízdná bez problémů,mlha,+2stupně,bohužel obleva dorazila,což je zřetelné na Jívové a na Kopečku,ale zítra(neděle)bude celá trasa určitě sjízdná,další dny se nechme překvapit.

Info ze dne 2.2.
lacola, vloženo 2.2.2017 21:27

Konečně se dá běžkovat kolem Olomouce!
Dnes Svatý Kopeček - Pohořany a zpět, projetá stopa, žádné šutry či hlína, cca 20 cm nového sněhu. Sníh ve stopě ale již začíná namrzat. Počasí super, teplota kolem -1°C, trochu to lepilo. Na víkend se má ještě víc oteplit, raději vyjeďte co nejdříve.

Info ze dne 29.1.
Pip, vloženo 31.1.2017 15:56

Vyjel jsem si do Dálova autobusem.Z Dálova od jezírka nafoukané a zmrzlé závěje,v lese zmrzlá stopa středem,kolem Modré studánky ke Kukačce fajn sjezd,sice občas větve,ale dobry.Od Kukačky po vrstevnici shrnuté radlicí se dalo bruslit až skoro ke krmelci,pak začal hodně koukat asfalt,takže opatrnost.Pak u skály /sv.Hubert/ ostrý sjezd a pak další až nad hájenku v Dolním Žlebě.Po dnešním /31.1./sněžení bude tahle trasa bez chyby,jen aby to vydrželo přes hlášenou oblevu!

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Čelenky + šátky s designem JESENÍKY
Originální čelenky a šátky s designem JESENÍKY vám přináší www.milujemehory.eu