O projektu

KamZaSněhem.cz přináší informace o aktuálních sněhových podmínkách v ČR. Podobně jako spousta dalších webů se sněhovým zpravodajstvím. V čem je KamZaSněhem.cz jiné?

  • Běžky nás nejvíc baví a v nich se nám i daří - KamZaSněhem.cz je jedním z nejnavštěvovanějších českých webů zaměřených primárně na běžecké lyžování.
  • Máme i informace ze sjezdovek, naše sněhové zpravodajství je komplexní.
  • KamZaSněhem.cz je primárně založeno na zprávách od lyžařů, ale jsou doplňovány i “oficiálními” informacemi o sněhových podmínkách.
  • Kvůli sdílení zpráv o aktuálních podmínkách KamZaSněhem.cz vzniklo. Snažíme se ale web rozšiřovat i o užitečný obsah s dlouhodobější platností.


(text níže snad taky časem zmizí a nahradí ho něco lepšího)

Kamzasněhem.cz poskytuje nejucelenější souhrn informací o aktuálním stavu běžeckých stop a sjezdových tratí v ČR. Tyto informace vycházejí nejen z oficiálních údajů o množství sněhu a provozu vleků a lanovek v lyžařských střediscích, ale hlavně z autentických zkušeností samotných lyžařů, kteří se právě vrátili ze stopy či ze svahu. Náš web s podtitulem "sněhové zpravodajství od lyžařů pro lyžaře" je založen právě na tomto vzájemném sdílení aktuálních postřehů a dojmů.

Prosíme tedy vás, co jste nedávno byli na běžkách či sjezdovkách, napište na Kamzasněhem.cz krátkou zprávu o tom, kde jste byli a jaké to tam bylo. Pomůžete tím ostatním lyžařům, kteří se do hor teprve chystají. Příště zas třeba pomohou oni vám.

Celou Českou republiku jsme pro přehlednost rozdělili na 12 lyžařských oblastí dále rozdělených na jednotlivé podoblasti (u běžek) a lyžařská střediska (u sjezdovek), ke kterým můžete příslušné příspěvky vkládat. I když to není zcela nezbytné, příspěvkům dodá na důvěryhodnosti, když si vytvoříte uživatelský profil, pod kterým budete komentáře vkládat.

Pro zaručení větší validity informací, poskytuje náš web i oficiální údaje o aktuálních lyžařských podmínkách v dané lokalitě. Pro sjezdové lyžování jsme pro vás připravili přehlednou tabulku s jednotlivými středisky. Sekce s odkazy na lyžařské weby má pak sloužit hlavně běžkařům. Obojí oceníte hlavně v případě, že k oblasti, kam se chystáte vyrazit, dlouho nikdo nic nenapsal.

Po úspěšné první sezóně, kdy byl web zaměřen výhradně na běžecké lyžovaní, se od listopadu 2010 projekt rozšiřuje i na lyžování sjezdové (snowboardisty nevyjímaje). Další novinkou je spuštění e-shopu s lyžařskými vosky.

Za tým Kamzasněhem.cz Vám mnoho zážitků z lyžování přejí Martin Sajal (duchovní otec projektu) a Mirek Kalina (provozovatel webu).

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.
Běžky v Alpách nově na Kamzasněhem.cz
Rozšiřujeme působnost našeho webu do zahraničí - nově zde můžeme sdílet informace o podmínkách v Rakousku, Itálii a dalších alpských zemích.