Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Mates, vloženo 1.12.2016 19:23

Nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá na Fichtelbergu na okruzích? Díky.

Zodpovědět > Západní Krušné hory

Info ze dne 13.11.
Eli, vloženo 14.11.2016 11:04

Cínovec - mezi Golfem a Vitiškou je silnice komplet pod sněhem. Je to dost umydlený, ale na skate použitelný. Po stranách je od lidí vyšláplá stopa na klasiku. Pozor ale na auta, která po silnici stále jezdí.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 13.11.
Mára, vloženo 13.11.2016 15:49

Tak to můžu potvrdit. U němců za Božákem je to na závodní lyže. Jen si nabrušte hole. Místy si píchnete až do asfaltu. Mimo závodní tratě je to ale na kameňačky, tak bacha.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 13.11.
Stanley, vloženo 13.11.2016 12:55

Fichtelberg
Na závodních tratich a kolem nich utaženo na skate, velmi dobre. Teplota kolem minus 7 a Němci tam vyrábí umělý sníh dokud to jde

> Západní Krušné hory

Info ze dne 12.11.
Milan, vloženo 13.11.2016 19:40

Dlouhá louka - směr obora,na staré lyže OK, na konci obory jsem otáčel, ale dolů k Flájím to vypadalo ucházejícně. Okolo Vlčí hory rozježděno od lesáků.

> Východní Krušné hory

Dotaz
Mára, vloženo 11.11.2016 15:55

Nebyl někdo na tratích v Oberwiesenthalu? Při takovémhle počasí tam už většinou zasněžují tratě technickým sněhem. Dejte vědět...

Zodpovědět > Západní Krušné hory

Info ze dne 10.11.
Radek, vloženo 11.11.2016 10:28

Byl jsem si jen zaběhat a na kameňačky už to na kopcích je, a taky už okruh Fláje někdo na nich přijížděl.

> Východní Krušné hory

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 26.3.
Hanka, vloženo 26.3.2016 19:43

Dnes okolí Božího Daru a Fichtelbergu, tratě sice měkčí, ale upravené (klasika lepší než skate), ještě všude sníh, počasí ok, odpoledne dokonce sluníčko, užili jsme si to!

> Západní Krušné hory

Info ze dne 26.3.
Stanley, vloženo 26.3.2016 14:18

Boží dar - docela dost tratí upravených, teplota v 9 ráno kolem +2 a mrholilo. Sníh celkem měkký díky oteplení a dešti. Sníh byl všude (žádný přenášení), existují horší místa, ale dá se jim bez problémů vyhnout. Zítra už to bude horší

> Západní Krušné hory

Info ze dne 23.3.
Vicktor, vloženo 23.3.2016 20:54

Parkoviště na areně je zde: 50.4166228N, 12.9361853E, parkovné 1E na hodinu. Nebo když je místo tak lze parkovat nad Sachsenbaude, kde je asi 10 míst bez placení, je to hned u silnice na Fichtelberg vpravo u rozcestí u Philosophenweg :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Valentyna z 23.3.: Ahoj Vicktore, můžu se zeptat, kde je nejlepší zaparkovat, když chci jet na běžky na ten Fichtelberg, prosím? Dal bys mi sem prosím odkaz, abych si to mohla naplánovat na trasu? děkuju moc:))

> Západní Krušné hory

Info ze dne 22.3.
Valentýna, vloženo 23.3.2016 21:17

Dobře, moc děkuji. Stále váhám, jestli jet až na Fichtelberg, nebo to nechat na Božáku, dát si Ježíškovu trasu a pak směrem na Fichtelberg a něco objet tam? Jedu na celý den, takže éčko za hodinu je nic moc pro mě a trochu se bojim, že tam budu bloudit:D navíc dneska tam prý napadnul sníh, tak by to okolo Božáku a pak směrem tam mohla být dobrá varianta, nemá někdo zkušenosti z dnešku?

> Západní Krušné hory

Info ze dne 20.3.
Vicktor, vloženo 20.3.2016 22:45

Dneska opět na Fichtelbergu. Perkektně připravené. Rovné, rychlé. Skate bez chyby. Pomalejší než včera, ale luxusní podmínky. Ani by se nechtělo věřit, že to takto může na konci března být. Kdo je líný si zajet za sněhem, tak jeho problém...

> Západní Krušné hory

Info ze dne 19.3.
Vicktor, vloženo 19.3.2016 21:00

Výborné podmínky na Fichtelbergu okolo arény. Jednak L3 a okruh okolo celé arény (na arény byly závody dětí), jedno z nejlepších svezení letos. Upravené, zmrzlé, tvrdé, rychlé, rovné! Do oteplení to tam vydrží.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 15.3.
Honza, vloženo 16.3.2016 10:14

Včera okruh od Dlouhé Louky na Vrch tří pánů, pak kousek zpátky směrem k přehradě a zas na parkoviště. Škoda, že pod vrstvou nového sněhu jsou koleje od aut.
Běžky určitě kameňačky

> Východní Krušné hory

Info ze dne 15.3.
Josef, vloženo 15.3.2016 19:35

Bohužel, dnes pouze pro zbytek sněhu, dá se okruh cca 4km, ale stav špatný. Pokud nenapadne bude do víkendu jen na staré běžky s opratrností, Okruh Fláje je u flájí moc nízko to už určitě nelze. Jinak když to šlo bylo na Dlouhé Louce vždy super upraveno.

> Východní Krušné hory

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorské běžkařské odkazy
Stránka se spoustou odkazů na běžkařské areály v Krušných horách na webu Honzy Tojnara

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji