Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.1.
Lenka, vloženo 18.1.2017 17:45

Dnes Dlouhá nádherně upravená. Díky!

> Východní Krušné hory

Dotaz
Luboš, vloženo 18.1.2017 9:33

Zdravím, nevíte někdo jak to po víkendu vypadá na trase Komáří vížka - Cínovec ? Magistrála, případně spodní cesta po horské silnici.

Zodpovědět > Východní Krušné hory

Info ze dne 17.1.
fotbalik, vloženo 17.1.2017 20:31

Byl jsem tam v sobotu a přestože opravdu hodně foukalo, jelo to slušně. Jestli to neprojela rolba, počítejte s několika centimetry nového sněhu na podkladu.

(Odpověď na dotaz uživatele Káča z 17.1.: Zdravím. Přidávam se s dotazem na skate...tentokrát na trase Cínovec-Vitiška. Nevíte někdo, jak to tam vypadá? V posledních dnech - jak foukalo, tak prý špatné. Teď už by to mohlo být dobré, ale na druhou stranu - rolaba to dle skimapy neprojela. Díky)

> Východní Krušné hory

Info ze dne 17.1.
MAT, vloženo 17.1.2017 19:36

Dnes v okolí Klínů směr Německo. Sněhu dostatek, ale neupraveno, takže občas se bořící klasikou. Trasa cesty zde: http://www.wandermap.net/cs/route/3504621-bezky-v-okoli-klinu-s-nakouknutim-do-nemecka/

> Východní Krušné hory

Info ze dne 17.1.
Radek, vloženo 17.1.2017 17:54

Dlouhá Louka dnes neupravenou.Skate v 5-20 cm prasanu nic moc. Snad proběhne uprava a zítra bude líp. Zase jsem se přesvědčil, že jejich stránkám je lepší nevěřit.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 17.1.: Ahoj, nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá na Dlouhé louce na skate? Případně na Klínech? Díky za info, Michal)

> Východní Krušné hory

Info ze dne 15.1.
Boris Zahradníček, vloženo 16.1.2017 12:29

Lesná - vítr foukal, takže stopy byli hned zapadané, ale bylo vidět, že se neustále snaží upravovat, takže za to patří velké díky. Tento týden, pokud nebude foukat, se dá očekávat kvalitní svezení.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 15.1.
Jana, vloženo 15.1.2017 19:44

Dnes Dlouhá louka super stopy díky, známku za 100 jsem ráda zaplatila v restauraci i s kamarádkou. Rolba jezdila v průběhu dopoledne je vidět že se zde o úpravu starají. Díky rolbařům

> Východní Krušné hory

Info ze dne 14.1.
Vlado, vloženo 15.1.2017 10:17

Zdravém, včera Petrovice Snežník a zpět.
Super lyžování (na klasiku). Tratě upravené v otevřeném prostoru samozřejmě okamžitě zaváté.
Příjezd od dálnice obchvatem kolem Petrovic prakticky neprůjezdné, lepší přes vesnici. V Petrovicích parkovaní u Letadla nebo někde, kde vás vietnamec nevyžene. Najít začátek stop dost těžke když jste tam poprvé, počasí drsné a není se koho zeptat - od letadla smerem dolů nebo nahoru cca 200 m a pak proste na kopec. pak uvidíte tyče. Barevné značení okruhů v terénu dobré jenom chybí popisky.
Vosk na čerstvý sníh - no pokus a omyl. Co se dopoledne lepilo, odpoledne nedrželo.
Návrat autem přes Tisou. Sice taky téměř neprůjezné,ale možná lepší varianta. Možná nejlepší by byl návrat přes Německo a pak po dálnici.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 14.1.
fotbalik, vloženo 14.1.2017 18:50

Okruhy Zinnwald-Altenberg byly ráno opět upraveny. I přes neustálé sněžení a silný vichr to jelo dobře, navíc tam bylo i dost lidu, takže stopy pořád někdo projížděl. Kvůli závodům na Novém Městě byly upraveny i zdješí okruhy, vzhledem k podmínkám slušné.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 14.1.
Hank, vloženo 14.1.2017 18:37

Trasa na kliny diky dvojnasobnemu prujezdu rolby byla nesrovnatelne tvrdsi a docela to na skate jelo. Ale i zde vitr nafoukaval prasan do trasy. Nejlepsi trasa na brusleni byla cervena spojka podel brehu flaji. Zpet po druhé strane flajskeho okruhu zase mekke a borive. Chtelo by to projizdet rolbou casteji, ale na to nejsou v KBS asi dostatecny finance. Snad to protahnou na zitrek.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 14.1.
Hank, vloženo 14.1.2017 18:35

Dlouha louka skate start v 10:30 v nechutny siberii. Vitr, snezeni, hnus. Proste podminky pro nadsence :-) Autem nahoru to bez retezu bylo hodne na hrane, ale dalo se. Vyrazel jsem k flajim po zpola zavate trati. Dle informaci KBS mela uprava zacit kolem 4 hod, takze bylo celkem prekvapko, ze jsem u obory dojel rolbu. Driv to upravovat ale asi nemelo smysl, i takhle trat mizela po par minutach pod novymi privaly snehu. Rolbu jsem predjel a cestou dolu jsem se brodil hlubocakem místy uz pokolena. Vtipny to prestalo byt, když to prestalo jet z kopce

druha rolba se obracela u flaji, tak jsem ji dal naskok vyjetim kopce od flaji po cerstve upravenem mansestru zpet k obore. Borilo se to nehorazne misty i po kotniky, hole sly decimetry pod mansestr. Proste sebetryzneni, nebo bezkarska posilovna dle uhlu pohledu

> Východní Krušné hory

Info ze dne 14.1.
Čtyři-pět, vloženo 14.1.2017 16:18

I když se KBS snaží, dnes to na Nové louce s lyžováním nemělo moc společného. Přes noc napadlo minimálně 15cm nového, do toho fouká silný vítr, který jakoukoliv údržbu za pár desítek minut pohřbí. Na skate úplně nepoužitelné, klasika cross country s výhradami jo, kdyby se hole nebořily 20 hluboko

> Východní Krušné hory

Info ze dne 14.1.
Soňa, vloženo 14.1.2017 10:45

Trať z Komárky na Cínovec v mlze, zavátá, hrozný vítr. Dělala jsem si stopu, ale brzy to vzdala.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 14.1.
fotbalik, vloženo 14.1.2017 9:12

Běžně je tam pro oba styly, přímo nahoru na Lesnou je cesta trochu užší, ale dá se bruslit, na Sluneční cestě jsou leckdy i dvě stopy na krajích a mezi nimi dostatek prostoru na bruslení. Jak je to s parkováním ale nevím, ale asi někde u sjezdovky.

(Odpověď na dotaz uživatele Hank z 13.1.: Nemate nekdo tipy a rady jak to chodi na Pyšné? Kde se parkuje, jestli je modra trasa na Lesnou protažená jen na klasiku, nebo i na skate a tak. Dik!)

> Východní Krušné hory

Info ze dne 13.1.
Hank, vloženo 13.1.2017 15:10

Dlouha louka dnes neupraveno, jak pisou na kbstopa, trate jsou zavate. Dopoledne to ještě asi mělo smysl na klasu v turistickych stopach od lidi. (podle jednoho typka, se kterym sem hodil rec) ale odpoledne zacalo snezit a foukat a zmizly i tapoty od turistu. Chvíli jsem se brodil v hlubocaku s pak jsem to vzdal. Dneska je to tam marny. I hospoda byla zavrena. Asi se chystaji na vikend. Snad se počasí umoudri a rolba tam zaridi nejake trate

> Východní Krušné hory

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorské běžkařské odkazy
Stránka se spoustou odkazů na běžkařské areály v Krušných horách na webu Honzy Tojnara

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji