Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 26.3.
Hanka, vloženo 26.3.2016 19:43

Dnes okolí Božího Daru a Fichtelbergu, tratě sice měkčí, ale upravené (klasika lepší než skate), ještě všude sníh, počasí ok, odpoledne dokonce sluníčko, užili jsme si to!

> Západní Krušné hory

Info ze dne 26.3.
Stanley, vloženo 26.3.2016 14:18

Boží dar - docela dost tratí upravených, teplota v 9 ráno kolem +2 a mrholilo. Sníh celkem měkký díky oteplení a dešti. Sníh byl všude (žádný přenášení), existují horší místa, ale dá se jim bez problémů vyhnout. Zítra už to bude horší

> Západní Krušné hory

Info ze dne 23.3.
Vicktor, vloženo 23.3.2016 20:54

Parkoviště na areně je zde: 50.4166228N, 12.9361853E, parkovné 1E na hodinu. Nebo když je místo tak lze parkovat nad Sachsenbaude, kde je asi 10 míst bez placení, je to hned u silnice na Fichtelberg vpravo u rozcestí u Philosophenweg :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Valentyna z 23.3.: Ahoj Vicktore, můžu se zeptat, kde je nejlepší zaparkovat, když chci jet na běžky na ten Fichtelberg, prosím? Dal bys mi sem prosím odkaz, abych si to mohla naplánovat na trasu? děkuju moc:))

> Západní Krušné hory

Dotaz
Valentýna, vloženo 23.3.2016 21:17

Dobře, moc děkuji. Stále váhám, jestli jet až na Fichtelberg, nebo to nechat na Božáku, dát si Ježíškovu trasu a pak směrem na Fichtelberg a něco objet tam? Jedu na celý den, takže éčko za hodinu je nic moc pro mě a trochu se bojim, že tam budu bloudit:D navíc dneska tam prý napadnul sníh, tak by to okolo Božáku a pak směrem tam mohla být dobrá varianta, nemá někdo zkušenosti z dnešku?

Zodpovědět > Západní Krušné hory

Info ze dne 20.3.
Vicktor, vloženo 20.3.2016 22:45

Dneska opět na Fichtelbergu. Perkektně připravené. Rovné, rychlé. Skate bez chyby. Pomalejší než včera, ale luxusní podmínky. Ani by se nechtělo věřit, že to takto může na konci března být. Kdo je líný si zajet za sněhem, tak jeho problém...

> Západní Krušné hory

Info ze dne 19.3.
Vicktor, vloženo 19.3.2016 21:00

Výborné podmínky na Fichtelbergu okolo arény. Jednak L3 a okruh okolo celé arény (na arény byly závody dětí), jedno z nejlepších svezení letos. Upravené, zmrzlé, tvrdé, rychlé, rovné! Do oteplení to tam vydrží.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 15.3.
Honza, vloženo 16.3.2016 10:14

Včera okruh od Dlouhé Louky na Vrch tří pánů, pak kousek zpátky směrem k přehradě a zas na parkoviště. Škoda, že pod vrstvou nového sněhu jsou koleje od aut.
Běžky určitě kameňačky

> Východní Krušné hory

Info ze dne 15.3.
Josef, vloženo 15.3.2016 19:35

Bohužel, dnes pouze pro zbytek sněhu, dá se okruh cca 4km, ale stav špatný. Pokud nenapadne bude do víkendu jen na staré běžky s opratrností, Okruh Fláje je u flájí moc nízko to už určitě nelze. Jinak když to šlo bylo na Dlouhé Louce vždy super upraveno.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 13.3.
Houba, vloženo 14.3.2016 7:26

Trasa Pernink-Jelení fantastiko, jak klasika, tak brusle, sněhu dost až na silnici do Jelení. Horní Blatná - na stopu Magistrály se dá, ale je to slalom mezi krtky. Trasa H.Blatná Abertany, k bufetu včetně kolečka okolo H.Blatné super. Od bufáče přes Hřebečnou až k lesu dá se - naprd. Okolo Mrtvého rybníka k Ježíškově trase jaksi-takš, pak chvíli super. Nejlepší jsou odbočky k Penzionu H a odbočka k silnici směr Švýcárna. Ježíškova trasa vypadala po závodu jako bobová dráha :0( - vynechali jsme ji. Po ránu bude pěkně tvrdý, namrzlý povrch. Škol, Houba.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 13.3.
Jirka, vloženo 13.3.2016 19:49

Dlouhá Louka. Jen pro doplnění, doporučil bych úsek podél obory k Flájím a tou samou cestou zpět. Na to , že dole kvetou krokusy, to jsou poslední luxusní kilometry v širém okolí, i když doufejme, že ještě napadne. Skol.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 12.3.
Japhy, vloženo 13.3.2016 16:04

Dlouhá Louka - Flájský okruh a. Vlčí Hora. Ještě to šlo v pohodě na bruslo, ale už je tam jen pár cm šlupička přemrzlého sněhu. Asi poslední víkend, možná ještě ten příští na kamenačky.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 12.3.
fotbalik, vloženo 12.3.2016 23:22

Okruhy na Novém Městě vcelku špatné, několikeré přenášení nebo obcházení míst s kameny. Docela slušné svezení v okolí Kahlebergu, je tam místy i vyřízlá stopa. Přes Pramenáč naopak nevhodné, hlavně východní svah a cesta ke Štěničárně je úplně o ničem.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 12.3.
iva, vloženo 12.3.2016 22:09

Pernink - Jelení (přechod hranic) sněhu dostatek, je zde lehce pod nulou celý den, sníh se drží i na stromech. Stopa krásně upravená. V Německu podél hranic po Kamlmoipe také dost sněhu, stopa upravená. Místy ale rolbou vyhrabané kamínky na povrch. Bezva běžkování.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 12.3.
Laďa, vloženo 12.3.2016 19:29

Dnes na Dlouhé Louce. Na klasiku.Překvapivě dobré i odpoledne. Celý okruh Fláje v pohodě, bez nošení,přimrzlé,jede to rychle. Všude ještě stopa, v ní "zrcátka". Vysokou Mýť rozjezdili čtyřkolky, takže tam - oraniště. Nebýt toho bylo by to O.K. Zítra to bude určitě ještě pěkné poježdění.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 11.3.
Dzim., vloženo 11.3.2016 21:54

Lesná 18:00-19:20. Pár bruslících koleček na písmenech s odbočkou k plynovodu (ke skále). Přejezd od hotelu hodně nouzový, ale bez zouvání. Na okruzích v lese sněhu nečekaně dost, ve stopě byl rychlý, přimrzlý, i když na bruslení trochu bořivý s krustou. Vytátá místa výjimečně a kontakt s kamenem jen jednou. Škoda že to není nově utažené zase alespoň čtyřkolkou, byla by to paráda.

> Východní Krušné hory

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorské běžkařské odkazy
Stránka se spoustou odkazů na běžkařské areály v Krušných horách na webu Honzy Tojnara

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji