Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 27.3.
Lukáš Králík, vloženo 27.3.2017 22:21

Nádherné azuro celý víkend i pondělí. Nejlépe zachovaná stopa a sníh na Barboře a směrem k Mrtvému rybníku, až na část rozoranou citlivými lesáky. Každý den ale ubývá.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 18.3.
ondrej, vloženo 18.3.2017 16:02

V noci trochu nasněžilo,přes den prší.Stopa upravená kolem Špičáku. Včera to bylo lepší.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 15.3.
HonzaB, vloženo 15.3.2017 22:41

Běžkařská sezóna už zdá se pomalu končí i okolí Božího daru. Dnes jsem absolvoval cca 20 km trasu z Božího daru kolem Špičáku (kde to je ještě pěkné) přes rozcestí u Mrtvého moře až na kraj lesa v směru k Maringotce, kde stopa končí. Při cestě zpátky jsem jel na Myslivny, kde už to je docela špatné (místa vytáta a hlavně špinavý sníh, tak jsem se raději do Božího daru vracel přes Jachymovskou spojku, kde je znát, že je zas přeci jen výše a zas to je docela slušná jízda, ale před rozcestím Vodárenská v lese zase hodně špinavé a zledovatělé. Pak ještě příjemný sjezd skoro až k Blatenskému příkopu. Odtud jsem jel ještě v protisměru malé Ježíškovské a to fakt už je hodně špatné, v lese špinavé od jehličí, jede se mizerně. Snad jen mezi rozcestími U Kazišuka a Vraky to ještě jde. V tomto počasí je každopádně znát každý metr stoupání, klesání. Při aktuální předpovědi počasí se obávám, že to letos byla na běžkách asi konečná...

> Západní Krušné hory

Info ze dne 15.3.
Alessio, vloženo 15.3.2017 21:52

Tak to nakonec nebylo špatné jarní běžkování, některé kritické úseky na velkém okruhu L1 mimo les jsem sice musel přenášet, ale vykukující sluníčko a namrzlý sníh, díky kterému to frčelo, to vynahradily. Horší bylo, že boudy na trase včetně Kahlebergu jsou zavřené, takže jsem si musel odpustit pivo. Jet se dalo v pohodě z centrálního parkoviště na bývalé celnici. S běžkama tam ale každopádně tento týden bude konec.


(Odpověď na dotaz uživatele Alessio z 14.3.: Jak to prosím vypadá v okolí Kahlebergu a Cínovce? Dalo by se ve středu bruslit? Nebo spíš jen klasika? Díky, chystám se tam poprvé.)

> Východní Krušné hory

Info ze dne 12.3.
Pavel Šebek, vloženo 13.3.2017 15:53

Včera dopoledne kolem Kahlebergu.K aréně to šlo,ale začíná to vytávat.Od arény a v okolí super,dokonce byla zase vidět úprava rolbou.Ráno umrznuto,k poledni to místy trochu povolilo.Super a pěkný počasí.Moc prima svezení. Jen ti pěšáci

> Východní Krušné hory

Info ze dne 12.3.
Franta, vloženo 12.3.2017 22:50

Přijel jsem v poledne ale bylo ještě umrznuto . Boží dar přes rašelinistě pod Špičák pak doleva k Abertamské silinici a zpět na Magistrálu na rozcestí u Mrtvého rybníka. Po celou dobu pěkná stopa posední úsek úplně nejhezčí i když to začalo měknout. Kus úseku v lese směrem na Mrtvý rybník špinavý a ledovatý přechází opět v bílou stopu. Cesta od Slatin k Maringotce místy vytátá ale vše se dalo objet navíc kouká jen tráva. Silnice u maringotky je třeba přenést - asfalt, odsud ale dostatek sněhu a postupně se lepšící stopa, od Červené jámy k Bludné (Irrgang) stopa prefektní.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 12.3.
GEP, vloženo 12.3.2017 20:51

Mikulov - Nové Město ...krásně umrznuto a dostatek sněhu to by se jezdilo jenom kdyby pan lesník schválně nezničil autem kompletně trasy což nechápu :-( ...tak odjezd směr Vitiška a tam na louce na novém sněhu super skate i když pořád kolem dokola nahoru dolů jako v kleci :-)

> Východní Krušné hory

Info ze dne 11.3.
Dzim., vloženo 11.3.2017 19:45

Dlouhá Louka - Díky za parádní přípravu stop! Dneska odpoledne krásné 30 km svezení na trasách mezi loukou s vrtulemi u Nového Města a Vrcholem Loučné. Kromě přecházení silnice na DL se nikde nemuselo sundávat, všechna vytátá místa šla s citem objet. K večeru to začínalo tuhnout, takže ráno to bude rychlé. Moc hezká byla trasa z Dlouhé Louky po modré turistické směrem na Vilejšov, i když ta už byla pohodlně sjízdná jen ke křížení s Radním potokem, dál nevím. Celkově veliká krása.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 11.3.
Honza, vloženo 11.3.2017 16:53

Bozi Dar pres raseliniste, pod Spicak, Barbora, Abertamska silnice, mrtvy rybnik, genialni podmínky, stopa na klasiku nadherna, cerstva, novy snih, trochu vlhky, ale konecne bily :-) pak ze Spicaku na Myslivny jeziskovkou na bozak, na ni mnohem mene snehu, stopy misty spinave, vyjete skoro na podklad, rozsekane od skateru... mimo jeziskovku dokonale jezdeni, zazehlen zeleny klistr, pres to natazen fialovy..

> Západní Krušné hory

Info ze dne 11.3.
Pavel Šebek, vloženo 11.3.2017 16:15

Dopoledne.Z Cínovce směr Kahleberg dobré podmínky, dokonce projeto i rolbou,místy stopa.K poledni sníh měknul.Bohužel více a více pěšáků, na jedné z cest projeli i koně se saněmi. Zítra asi poslední možnost se svést. Nevíte,jak to vypadá směr Vytiška?

> Východní Krušné hory

Info ze dne 11.3.
Roman Fišer KBS, vloženo 11.3.2017 7:41

V NOCI NA SOBOTU UPRAVENO ROLBOU 35 KM TRATÍ OKRUH LOUČNÁ, VLČÍ HORA, VYSOKÁ MÝŤ, VRCH TŘÍ PÁNŮ A FLÁJE. STOPY NA SKATE A KLASIKU. OKRUHY NAD 800 M.N.M. V DOBRÉM STAVU, NA OKRUHU FLÁJE V ČÁSTECH POD 800 M.N.M MÉNĚ SNĚHU MÍSTY NESJÍZDNÉ POUZE MIMO STOPU. V NÁJEZDU NA TRATĚ Z PARKOVISTĚ JE NA LOUKÁCH MÍSTY MÉNĚ SNĚHU. UPRAVENO JE MAXIMUM MOŽNÉHO. JEDNALO SE ZŘEJMĚ O POSLEDNÍ ÚPRAVU. VJEZD DO AREÁLU SE JIŽ NEPLATÍ, PODPOŘIT ÚPRAVU TRATÍ MŮŽETE ZAKOUPENÍM ZNÁMEK KBS V RESTARACI ROZCESTÍ.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 10.3.
míra, vloženo 10.3.2017 21:02

Dnes ráno kolem Kahlebergu upraveno rolbou všech pět okruhů a deset čísel nového sněhu. Jak to vypadalo na konec sezonu tak mohu konstatovat, že zima je zpět a možno znovu vyndat minimálně na víkend áčkové běžky.

> Východní Krušné hory

Dotaz
Pavel, vloženo 10.3.2017 11:00

Ahoj,
máte někdo zkušenosti, jak to vypadá kolem Božího Daru, Horní Blatné a Abertam (případně i vedle v Německu) po posledním sněžení a mírném ochlazení? Je to na jedničkové lyže? Vyplatí se přijet nebo je v dobrém stavu jen pár okruhů kolem Špičáku a zbytek je znouzectnost?
Díky za odpověď.

Zodpovědět > Západní Krušné hory

Info ze dne 5.3.
Honza Tojnar, vloženo 5.3.2017 21:11

Dnes jsem začal stejně jako včera, od Osecké přes Klínovčík na Cínovec. Včerejší fotky zůstávají v platnosti, jen si z nich ve photoshopu vymažte sníh v příkopech a o pár metrů rozšiřte vytáté asfaltové plochy na Cínovecké magistrále. Vrátil jsem se na Štěničárnu, sjel k Vápenici a vybruslil po desítce kopec na Matčin díl. Občas mne vytáté prostředky cesty donutily do kopce soupažit. Včera jsem to sjel v pohodě, dnes už by to úplně bez problémů nebylo. Ani mírnější sjezd k Pašerácké zatáčce nebyl úplně jednoduchý, bylo třeba včas zpomalit před vytátými místy.
Sněhové pauzy se vyskytují i dál při sjezdu podél hraničního potoka, ale vzhledem k teplému počasí je okruh 10km překvapivě vysněžený, samozřejmě s výjimkou lesa. Pěšky jsem si odskočil i za potok do Němec, cesta na druhé straně potoka je už nepoužitelná. Stopu na Promenádní rozmršil nějaký debil autem. Vyrazil od Moldavy a zapadl. Já už ho nepotkal. V horní zalesněné části se jet nedá. Vyfotil jsem si zřícený přístřešek na křižovatce pod Moldavou a pokračoval směrem k novoměstskému stadionu.
Fotky najdete na: https://goo.gl/photos/ezHuQsa6dgAJpQFeA
Záznam trasy najdete na: https://mapy.cz/s/1rZHG

> Východní Krušné hory

Info ze dne 5.3.
Pavel Šebek, vloženo 5.3.2017 16:53

Dnes kolem poledne.Kupodivu docela dobre podmínky z Cínovce (Krušnohorský dvůr) směr Vytiška,i když je nutné par vytátých míst přenést,někteří to berou škarpou i po trávě, jiní cupkají po asfaltu. Ale dalo se a sněhu relativně dost,byť je místy špinavý s jehličím. Velmi pěkné Dle svezení. Dle mě lepší,než na Kahleberg,tam je to horší zejména v části k aréně.
Jestli to vydrží do příštího týdne, je otázka.

> Východní Krušné hory

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorské běžkařské odkazy
Stránka se spoustou odkazů na běžkařské areály v Krušných horách na webu Honzy Tojnara

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji