Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.1.
Karlos, vloženo 22.1.2018 8:42

Krásný les -Komáři Vizka....oceňuji snahu všech co se starají o stopy . Krásný les nahoru malo sněhu ale upraveno . Bohužel co nedokážu pochopit davy pesaku ve stope a navíc tolik volně pobíhajících psů to jsem ještě neviděl !!! Tak nevím zda jejich páníčci jsou normální :-((

> Východní Krušné hory

Info ze dne 21.1.
Petr Horník, vloženo 21.1.2018 21:50

Dnešní odpolední/večerní ježdění okolo Dlouhé Louky.

Náš dnešní výlet začal cestou z DLOUHÉ LOUKY na LOUČNOU. Magistrála upravena parádně, jen je to na skate malinko měkké. Určitě stojí za to si vyšlápnout na Loučnou. Z Loučné na FLÁJE tak čerstvě upraveno, bohužel sníh z magistrály vítr odfouká do příkopů, tudíž někde vykukuje asfalt, dá se ale bezpečně vyhnout. Z Flájí na DLOUHOU LOUKU paráda. Z Dlouhé Louky na VRCH TŘÍ PÁNŮ a ZPĚT přes Vysokou mýť parádní podmínky. Ještě pozor z Vlčí Hory po magistále směrem na Loučnou dost kamenů.

Krásné běžkování, díky za úpravu!

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859769910861263/?notif_id=1516567722202652¬if_t=page_group_post

> Východní Krušné hory

Info ze dne 21.1.
Ondra, vloženo 21.1.2018 21:29

Dneska vecerni vyjizdka z Moldavy do Altenbergu pres Cinovec. V pohode na klasiku i brusleni, Altenberg huste snezeni, Cinovec uz trochu min. Pokud Altenberg z rana protahnou, tak to budou paradni podminky.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 21.1.
Tom, vloženo 21.1.2018 20:33

Projeto Klínovec - Horní Halže. Na klasiku stopa výborná, pro bruslení to bylo slabší (tak 5 cm nového sněhu), takže někteří bruslaři trochu kleli. I když aut na místních parkovištích bylo hodně, tak zaparkovat se dalo.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 21.1.
ROMAN FIŠER, vloženo 21.1.2018 6:49

DLOUHÁ LOUKA 21.1. V NOCI UPRAVENO A ROZŠÍŘENO 20 KM, OKRUHY FLÁJE, VYSOKÁ MÝŤ, LOUKY A ČERVENÁ CESTA.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 20.1.
fotbalik, vloženo 20.1.2018 22:11

Čerstvý prašan, do oběda i nádherně slunečno. Nejdříve okruhy Zinnwald a Altenberg, pak na české straně na Novém Městě. Neupravený byl jen sjezd od moldavského nádraží do Rehefeld, ale rychlá stopa od lidí. Jinde úprava všude a paráda. Pár obvyklých slabších míst se dalo v pohodě vyhnout. Okruhy na Novém Městě upraveny všechny (na Skimapě zobeazena jen část) včetně nejdelšího nad stadionem. Tady skoro nikdo nejezdí.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 20.1.
Honza, vloženo 20.1.2018 21:41

Dnes výlet Cínovec-Flájská přehrada-Klínská brána a zpět přes Flájskou přehradu a Dlouhou Louku, celkem 54 km, osobák :-), na filalový SWIX krásné a neustřelující stoupání, velké díky všem, kdo upravili cesty i parkoviště na louce na Cínovci!

> Východní Krušné hory

Info ze dne 20.1.
Redakce - Martin Sajal, vloženo 20.1.2018 20:13

Dnes klasicky Krušné hory: z B. Daru na Fichtelberg, dolů na Oberwiesenthal, okruhy pod stadionem a zpet pres Tellerhauser a na Bozi Dar. Cerstvy prasan, pomalejsi snih, ale dobra strojova uprava po cele trase. Vyborne drzely tuhe vosky (VG35 Base Binder Green + vrstvy blue, blue extra a posledni tenoucka fialka)

Od Martina z přidružené FB skupiny, kde jsou i fotky - https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/858963277608593/

> Západní Krušné hory

Info ze dne 20.1.
Lukys, vloženo 20.1.2018 19:45

Dnešní okruhy z Cínovce okolo Kahlebergu moc pěkné svezení, stopa po ránu upravená rolbou, sněhu je tak 15-20cm, dalo se projet všude.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 20.1.
Pavel, vloženo 20.1.2018 16:39

Velmi solidní podminky cestou z Komárky na Cinovec.Trochu slabší je to u Sedmihůrske vyhlídky. S horšími lyžemi se to nechá přejet. Ale těch pěšáků, kteří ničí i svými miláčky dílo někoho jiného, je fakt moc. Soudnost nemají a zakáz vstupu lze těžko vynutitelný

> Východní Krušné hory

Info ze dne 20.1.
Patrick, vloženo 20.1.2018 12:04

Dnes v sobotu v dopoledních hodinách proběhla úprava okruhů v Adolfově a magistrály: Komáří Vížka - Adolfov - Krásný les - Petrovice.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 20.1.
ROMAN FIŠER, vloženo 20.1.2018 7:29

20.1.2018 V NOCI DLOUHÁ LOUKA UPRAVENO VŠECH 60 KM OKRUHŮ A MAGISTRÁLA. NAPOJENO NA TRATĚ KLÍNY, NOVÉ MĚSTO A HOLZHAU. VELMI DOBRÉ PODMÍNKY.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 19.1.
Anninka, vloženo 19.1.2018 22:41

Komáří vížka-Cínovec Upravená stopa,na klasiku úplně bezva,na skate od Komárky cca 4km málo místa,stopy jsou blízko u sebe,pak už fajn. Sněhu je slušně a stále sněžilo. Vše kazili jen pejskaři a pěšáci. CHTĚLO BY TO DÁVAT OHROMNÉ CEDULE K ZÁVORÁM!!! Nechápu to...dole není sníh,všude můžou dojít v pohodě..mě teda na horách nikdy nenapadlo chodit ve stopách :-(

> Východní Krušné hory

Info ze dne 19.1.
lada.bagrak, vloženo 19.1.2018 21:31

Dnes Horní Halže -Klínovec zavátá stopa cc 10 cm prašanu projeté pro klasiku,úprava snad v sobotu.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 19.1.
Jirka Stránský, vloženo 19.1.2018 20:20

Dnes odpoledne Cínovec - Vítiška na klasiku OK, skate kazila vrstva nového sněhu, podklad všude dobrý, jen u golfu občas prosvitne tráva. Vítiška - transfomátor neupraveno, jen projetá stopa na klasiku lyžaři. Večer snad nová úprava. Zítra to bude zřejmě na jedničkové lyže.

> Východní Krušné hory

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Krušnohorské běžkařské odkazy
Stránka se spoustou odkazů na běžkařské areály v Krušných horách na webu Honzy Tojnara