Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - směrem od východu na západ jsou to Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Fojtovice a Telnice. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá v místech jako je např. Cínovec nebo Moldava jednoduše přejet na lyžích.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 13.11.
Eli, vloženo 14.11.2016 11:04

Cínovec - mezi Golfem a Vitiškou je silnice komplet pod sněhem. Je to dost umydlený, ale na skate použitelný. Po stranách je od lidí vyšláplá stopa na klasiku. Pozor ale na auta, která po silnici stále jezdí.

Info ze dne 12.11.
Milan, vloženo 13.11.2016 19:40

Dlouhá louka - směr obora,na staré lyže OK, na konci obory jsem otáčel, ale dolů k Flájím to vypadalo ucházejícně. Okolo Vlčí hory rozježděno od lesáků.

Info ze dne 10.11.
Radek, vloženo 11.11.2016 10:28

Byl jsem si jen zaběhat a na kameňačky už to na kopcích je, a taky už okruh Fláje někdo na nich přijížděl.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 15.3.
Honza, vloženo 16.3.2016 10:14

Včera okruh od Dlouhé Louky na Vrch tří pánů, pak kousek zpátky směrem k přehradě a zas na parkoviště. Škoda, že pod vrstvou nového sněhu jsou koleje od aut.
Běžky určitě kameňačky

Info ze dne 15.3.
Josef, vloženo 15.3.2016 19:35

Bohužel, dnes pouze pro zbytek sněhu, dá se okruh cca 4km, ale stav špatný. Pokud nenapadne bude do víkendu jen na staré běžky s opratrností, Okruh Fláje je u flájí moc nízko to už určitě nelze. Jinak když to šlo bylo na Dlouhé Louce vždy super upraveno.

Info ze dne 13.3.
Jirka, vloženo 13.3.2016 19:49

Dlouhá Louka. Jen pro doplnění, doporučil bych úsek podél obory k Flájím a tou samou cestou zpět. Na to , že dole kvetou krokusy, to jsou poslední luxusní kilometry v širém okolí, i když doufejme, že ještě napadne. Skol.

Info ze dne 12.3.
Japhy, vloženo 13.3.2016 16:04

Dlouhá Louka - Flájský okruh a. Vlčí Hora. Ještě to šlo v pohodě na bruslo, ale už je tam jen pár cm šlupička přemrzlého sněhu. Asi poslední víkend, možná ještě ten příští na kamenačky.

Info ze dne 12.3.
fotbalik, vloženo 12.3.2016 23:22

Okruhy na Novém Městě vcelku špatné, několikeré přenášení nebo obcházení míst s kameny. Docela slušné svezení v okolí Kahlebergu, je tam místy i vyřízlá stopa. Přes Pramenáč naopak nevhodné, hlavně východní svah a cesta ke Štěničárně je úplně o ničem.

Info ze dne 12.3.
Laďa, vloženo 12.3.2016 19:29

Dnes na Dlouhé Louce. Na klasiku.Překvapivě dobré i odpoledne. Celý okruh Fláje v pohodě, bez nošení,přimrzlé,jede to rychle. Všude ještě stopa, v ní "zrcátka". Vysokou Mýť rozjezdili čtyřkolky, takže tam - oraniště. Nebýt toho bylo by to O.K. Zítra to bude určitě ještě pěkné poježdění.

Info ze dne 11.3.
Dzim., vloženo 11.3.2016 21:54

Lesná 18:00-19:20. Pár bruslících koleček na písmenech s odbočkou k plynovodu (ke skále). Přejezd od hotelu hodně nouzový, ale bez zouvání. Na okruzích v lese sněhu nečekaně dost, ve stopě byl rychlý, přimrzlý, i když na bruslení trochu bořivý s krustou. Vytátá místa výjimečně a kontakt s kamenem jen jednou. Škoda že to není nově utažené zase alespoň čtyřkolkou, byla by to paráda.

Info ze dne 11.3.
Jirka, vloženo 11.3.2016 19:52

Právě jsem se vrátil z D. Louky. Ještě po příjezdu na parkoviště jsem ďobal do zbytků špinavého sněhu a rozhodoval se zda lyže nasadit. Vyrazil jsem na Vysokou Mýť a na počáteční louce si to vyčítal. Pak jsem ale vlezl do lesa a okamžitě si gratuloval jak jsem dobře udělal, jak jsem mazaný a tak. Prostě až za Vrch 3.P. paráda. Zpět přes Rad. potok k odpočívadlu a dolů k Flájím. Já nevím jestli tam ten sníh Fišer večer naváží ale je tam. A dost na krásný svezení. A i podél vody. Hore vedle obory taky super.
Stopa je dobrá, docela hezky vydupaná, na bruslení fofr" jako blázen" ale chce to večer moc nečuřit a vyrazit hned ráno než to povolí. Jo a pro skrblíky, na parkovišti jsem slyšel pana správce, že nebude o víkendu vybírat výpalný za parking. Skol.

Info ze dne 11.3.
Jana, vloženo 11.3.2016 18:54

Areál Klíny, modrý okruh je 100 % sjizdný. Stopa je vyježděná běžkaři. Parkovala jsem na parkovišti u vrtulí, to vlevo směrem z Klínů na Mníšek. Jela jsem kolem 17.00. stopa byla lehce přimrzlá.

Info ze dne 10.3.
Lenka S., vloženo 10.3.2016 17:16

Dlouhá Louka dnes na skejt - hodně měkký a pomalý sníh, nějaký dobrý člověk to z Dlouhé směr Tři páni projel autem, ale pořád se to na starých lyží dá, sice žádná hitparáda, ale díky za to! Jela jsem z Dlouhé přes rozcestí asi 2km směr Žebracký Roh, pak už málo sněhu, takže směr Tři Páni, Vysoká Mýt, Dlouhá Louka

Info ze dne 9.3.
Jirka, vloženo 9.3.2016 20:18

Je to k neuvěření ale Dlouhá Louka stále drží. Každý kdo se tam v těchto dnech vypravil, ještě u kostela měl nedůvěřivý pocit, jako by jel na SP biatlonu v Džibuti. Však po pár výškových metrech čeká úplně jiný svět. Dnes namátkou, Vysoká Mýť-Vrch T.P.-louka u vrtulí,zpět přes Radní potok (pořád to jde podél cesty v poho projet) se jelo úplně v klídku. Na skate docela fofr.
Jestli sníh přežije zítřek, tak víkend na D.L. je zajištěný. Modleme se. Skol

Info ze dne 8.3.
fotbalik, vloženo 9.3.2016 21:30

Trasa Dlouhá Louka-větráky a zpět přes Vysokou mýť: sníh přemrzlý s trochou prašanu, stopa dobrá a rychlá, na magistrále ke Třem pánům několik vytátých míst, ale dají se v klidu objet. Z Vysoké mýtě od rozcestníku na Dlouhou Louku nám po asfaltce projel nějaký blb autem, stejně tak ve směru od Loučné - stopa pro klasiku je dost poničená, k Loučné ani nemá cenu se obtěžovat, jak jsou tam vyjeté koleje :( Jinak spokojenost.

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje
Sport areál Klíny
Jedno ze středisek napojených na Krušnohorskou bílou stopu – popis tratí, aktuální počasí v místě

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji