Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Západní Krušné hory – běžky

Nejvyšším vrcholem této části i celých Krušných hor je Klínovec, v jehož okolí se nachází větší množství lyžařských tratí, a to i závodních. Na prvním místě je to Boží Dar, kde mimo jiné žije a trénuje medailista z olympiády a mistrovství světa Lukáš Bauer, a dále biatlonový areál Eduard nad Jáchymovem. Z Božího Daru se dá ale na lyžích dojet po Krušnohorské magistrále i do dalších středisek a nástupních míst – směrem k západu o Abertamy, Pernink, Horní Blatná nebo Nové Hamry. Nesmíme zapomínat ani na střediska v sousedním Německu, zejména na s Božím Darem propojený Oberwiesenthal a na západě u Kraslic Klingenthal, ale i další.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Mates, vloženo 1.12.2016 19:23

Nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá na Fichtelbergu na okruzích? Díky.

Zodpovědět
Info ze dne 13.11.
Mára, vloženo 13.11.2016 15:49

Tak to můžu potvrdit. U němců za Božákem je to na závodní lyže. Jen si nabrušte hole. Místy si píchnete až do asfaltu. Mimo závodní tratě je to ale na kameňačky, tak bacha.

Info ze dne 13.11.
Stanley, vloženo 13.11.2016 12:55

Fichtelberg
Na závodních tratich a kolem nich utaženo na skate, velmi dobre. Teplota kolem minus 7 a Němci tam vyrábí umělý sníh dokud to jde

Dotaz
Mára, vloženo 11.11.2016 15:55

Nebyl někdo na tratích v Oberwiesenthalu? Při takovémhle počasí tam už většinou zasněžují tratě technickým sněhem. Dejte vědět...

Zodpovědět

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 26.3.
Hanka, vloženo 26.3.2016 19:43

Dnes okolí Božího Daru a Fichtelbergu, tratě sice měkčí, ale upravené (klasika lepší než skate), ještě všude sníh, počasí ok, odpoledne dokonce sluníčko, užili jsme si to!

Info ze dne 26.3.
Stanley, vloženo 26.3.2016 14:18

Boží dar - docela dost tratí upravených, teplota v 9 ráno kolem +2 a mrholilo. Sníh celkem měkký díky oteplení a dešti. Sníh byl všude (žádný přenášení), existují horší místa, ale dá se jim bez problémů vyhnout. Zítra už to bude horší

Info ze dne 23.3.
Vicktor, vloženo 23.3.2016 20:54

Parkoviště na areně je zde: 50.4166228N, 12.9361853E, parkovné 1E na hodinu. Nebo když je místo tak lze parkovat nad Sachsenbaude, kde je asi 10 míst bez placení, je to hned u silnice na Fichtelberg vpravo u rozcestí u Philosophenweg :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Valentyna z 23.3.: Ahoj Vicktore, můžu se zeptat, kde je nejlepší zaparkovat, když chci jet na běžky na ten Fichtelberg, prosím? Dal bys mi sem prosím odkaz, abych si to mohla naplánovat na trasu? děkuju moc:))

Info ze dne 22.3.
Valentýna, vloženo 23.3.2016 21:17

Dobře, moc děkuji. Stále váhám, jestli jet až na Fichtelberg, nebo to nechat na Božáku, dát si Ježíškovu trasu a pak směrem na Fichtelberg a něco objet tam? Jedu na celý den, takže éčko za hodinu je nic moc pro mě a trochu se bojim, že tam budu bloudit:D navíc dneska tam prý napadnul sníh, tak by to okolo Božáku a pak směrem tam mohla být dobrá varianta, nemá někdo zkušenosti z dnešku?

Info ze dne 22.3.
Valentyna, vloženo 23.3.2016 19:48

Ahoj Vicktore, můžu se zeptat, kde je nejlepší zaparkovat, když chci jet na běžky na ten Fichtelberg, prosím? Dal bys mi sem prosím odkaz, abych si to mohla naplánovat na trasu? děkuju moc:)

Info ze dne 20.3.
Vicktor, vloženo 20.3.2016 22:45

Dneska opět na Fichtelbergu. Perkektně připravené. Rovné, rychlé. Skate bez chyby. Pomalejší než včera, ale luxusní podmínky. Ani by se nechtělo věřit, že to takto může na konci března být. Kdo je líný si zajet za sněhem, tak jeho problém...

Info ze dne 19.3.
Vicktor, vloženo 19.3.2016 21:00

Výborné podmínky na Fichtelbergu okolo arény. Jednak L3 a okruh okolo celé arény (na arény byly závody dětí), jedno z nejlepších svezení letos. Upravené, zmrzlé, tvrdé, rychlé, rovné! Do oteplení to tam vydrží.

Info ze dne 13.3.
Houba, vloženo 14.3.2016 7:26

Trasa Pernink-Jelení fantastiko, jak klasika, tak brusle, sněhu dost až na silnici do Jelení. Horní Blatná - na stopu Magistrály se dá, ale je to slalom mezi krtky. Trasa H.Blatná Abertany, k bufetu včetně kolečka okolo H.Blatné super. Od bufáče přes Hřebečnou až k lesu dá se - naprd. Okolo Mrtvého rybníka k Ježíškově trase jaksi-takš, pak chvíli super. Nejlepší jsou odbočky k Penzionu H a odbočka k silnici směr Švýcárna. Ježíškova trasa vypadala po závodu jako bobová dráha :0( - vynechali jsme ji. Po ránu bude pěkně tvrdý, namrzlý povrch. Škol, Houba.

Info ze dne 12.3.
iva, vloženo 12.3.2016 22:09

Pernink - Jelení (přechod hranic) sněhu dostatek, je zde lehce pod nulou celý den, sníh se drží i na stromech. Stopa krásně upravená. V Německu podél hranic po Kamlmoipe také dost sněhu, stopa upravená. Místy ale rolbou vyhrabané kamínky na povrch. Bezva běžkování.

Info ze dne 9.3.
had, vloženo 10.3.2016 11:46

Byli jsme od neděle v Horní Blatné a podmínky na běžky nečekaně výborné. Asi nejlepší mezi Perninkem a Jelením a dál v Německu (Kammloipe). V lese na cestách přes 30 cm sněhu s pevným základem, to by mělo ještě aspoň týden vydržet. Směrem na Boží Dar o něco horší, hlavně na otevřených místech občas leze tráva a sníh je nekvalitní. V lese a okolo Fichtelbergu podmínky výrazně lepší.

Info ze dne 6.3.
HonzaB, vloženo 8.3.2016 9:58

Byl jsem na Božím daru celý minulý týden a sněhové podmínky byly den ode dne lepší (10 cm nasněžilo ze soboty na neděli). Vzhledem k předpovědi na tento týden bych řekl, že by sněhu na běžky mělo být zatím dost.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 7.3.: nevíte někdo jak to vypadá kolem Božáku a zda je reálné, že se tam bude moci jet o víkendu Karlův Běh?)

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

První Krušnohorská o.p.s.
Vše o běžeckých trasách v západní části Krušných hor, včetně informací o aktuálním stavu tras.
Krušnohorská lyžařská magistrála - úprava tratí
GIS aplikace Karlovarského kraje ukazuje na mapě čas poslední úpravy tratí v okolí Božího Daru, Perninku a Horní Blatné
Běžecké tratě v okolí Božího Daru
Informace o tratích v okolí Božího Daru včetně jejich aktuálního stavu.

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji