Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Západní Krušné hory – běžky

Nejvyšším vrcholem této části i celých Krušných hor je Klínovec, v jehož okolí se nachází větší množství lyžařských tratí, a to i závodních. Na prvním místě je to Boží Dar, kde mimo jiné žije a trénuje medailista z olympiády a mistrovství světa Lukáš Bauer, a dále biatlonový areál Eduard nad Jáchymovem. Z Božího Daru se dá ale na lyžích dojet po Krušnohorské magistrále i do dalších středisek a nástupních míst – směrem k západu o Abertamy, Pernink, Horní Blatná nebo Nové Hamry. Nesmíme zapomínat ani na střediska v sousedním Německu, zejména na s Božím Darem propojený Oberwiesenthal a na západě u Kraslic Klingenthal, ale i další.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Mira K, vloženo 27.4.2017 9:31

Ahoj vsem! Nemate nekdo tuseni, zda pri soucasnem pocasi planuji upravu napr. na Fichtelbergu nebo nekde v okoli? Zvazujeme se tam vypravit a fakt, ze by byla upravena stopa by nam pomohl v rozhodovani :).

Diky moc!

Zodpovědět
Info ze dne 23.4.
Honag, vloženo 24.4.2017 9:15

Byli jsme na bezkach kolem 14:00 po doplednim lyzovani na Klinovci. Parkovali jsme u Skiareny a cela trasa byla diky novym 3-5 cm snehu a teplotam kolem -3C stale velmi dobre sjizdna. Na trave vyborne, na sotoline velmi dobre (na 10% trasy bylo nutne vyhybat se kamenum), na asfaltu dobre, v dolnich usecich jen velmi tenka pokryvka, asfalt slunicko velmi rychle ohriva. Na tuto rocni dobu a popoledni lyzovani unikatni zazitek. Lidi,na rozdil od sjezdovek na Klinovci, minimum.

Info ze dne 21.4.
David Krause, vloženo 22.4.2017 9:38

Na vrchol Fichtelbergu se dá vyjet autem, ale jak je to s parkováním tam, nevím. U skiareny (https://mapy.cz/s/1A09d ) je parkování tuším za euro na dvě hodiny. Včera jsem jel tuto trasu po ránu: https://www.strava.com/activities/951281172/overview
Doporučuji horší lyže. Místy byla vrstva sněhu odfoukaná a po včerejšku bude i odtáto. I když teď tam možná zase něco nasněžilo.

(Odpověď na dotaz uživatele Honag z 21.4.: Klinovec a Fichtelberg vubec neznam. Na bezky bych chtel jit v nedeli po lyzovani na Klinovci. Da se vyjet autem az na Fichtelberg? Diky.)

Info ze dne 21.4.
David Krause, vloženo 21.4.2017 15:00

Včera z Božáku kolem Špičáku - žádná stopa, backcountry, prašan, občas bažina. Tam, kde není podklad kamenitá cesta, tak dobré.
Dnes Skiarena Oberwiesental, vrchol Fichtelbergu a okolí. Stopa vyjetá od lidí. Ráno prašan, sluníčko, výhledy, luxus.

Info ze dne 15.4.
Jan, vloženo 19.4.2017 17:40

Ahoj Davide,
na Fichtelbergu to nejezdí, ale Klínovec od pátku do neděle ano a vypadá to fajně.
Koukni na kamery.
(Odpověď na dotaz uživatele David Krause z 18.4.: Nemáte někdo tušení, jak je to s lyžováním ve skiareně na Fichtelbergu? Tento týden pořád sněží a je pod nulou, a zbylo-li něco z mocné pokrývky, co tam byla v zimě, tak by to mohlo vypadat na parádní lyžování...)

Info ze dne 27.3.
Lukáš Králík, vloženo 27.3.2017 22:21

Nádherné azuro celý víkend i pondělí. Nejlépe zachovaná stopa a sníh na Barboře a směrem k Mrtvému rybníku, až na část rozoranou citlivými lesáky. Každý den ale ubývá.

Info ze dne 18.3.
ondrej, vloženo 18.3.2017 16:02

V noci trochu nasněžilo,přes den prší.Stopa upravená kolem Špičáku. Včera to bylo lepší.

Info ze dne 15.3.
HonzaB, vloženo 15.3.2017 22:41

Běžkařská sezóna už zdá se pomalu končí i okolí Božího daru. Dnes jsem absolvoval cca 20 km trasu z Božího daru kolem Špičáku (kde to je ještě pěkné) přes rozcestí u Mrtvého moře až na kraj lesa v směru k Maringotce, kde stopa končí. Při cestě zpátky jsem jel na Myslivny, kde už to je docela špatné (místa vytáta a hlavně špinavý sníh, tak jsem se raději do Božího daru vracel přes Jachymovskou spojku, kde je znát, že je zas přeci jen výše a zas to je docela slušná jízda, ale před rozcestím Vodárenská v lese zase hodně špinavé a zledovatělé. Pak ještě příjemný sjezd skoro až k Blatenskému příkopu. Odtud jsem jel ještě v protisměru malé Ježíškovské a to fakt už je hodně špatné, v lese špinavé od jehličí, jede se mizerně. Snad jen mezi rozcestími U Kazišuka a Vraky to ještě jde. V tomto počasí je každopádně znát každý metr stoupání, klesání. Při aktuální předpovědi počasí se obávám, že to letos byla na běžkách asi konečná...

Info ze dne 12.3.
Franta, vloženo 12.3.2017 22:50

Přijel jsem v poledne ale bylo ještě umrznuto . Boží dar přes rašelinistě pod Špičák pak doleva k Abertamské silinici a zpět na Magistrálu na rozcestí u Mrtvého rybníka. Po celou dobu pěkná stopa posední úsek úplně nejhezčí i když to začalo měknout. Kus úseku v lese směrem na Mrtvý rybník špinavý a ledovatý přechází opět v bílou stopu. Cesta od Slatin k Maringotce místy vytátá ale vše se dalo objet navíc kouká jen tráva. Silnice u maringotky je třeba přenést - asfalt, odsud ale dostatek sněhu a postupně se lepšící stopa, od Červené jámy k Bludné (Irrgang) stopa prefektní.

Info ze dne 11.3.
Honza, vloženo 11.3.2017 16:53

Bozi Dar pres raseliniste, pod Spicak, Barbora, Abertamska silnice, mrtvy rybnik, genialni podmínky, stopa na klasiku nadherna, cerstva, novy snih, trochu vlhky, ale konecne bily :-) pak ze Spicaku na Myslivny jeziskovkou na bozak, na ni mnohem mene snehu, stopy misty spinave, vyjete skoro na podklad, rozsekane od skateru... mimo jeziskovku dokonale jezdeni, zazehlen zeleny klistr, pres to natazen fialovy..

Dotaz
Pavel, vloženo 10.3.2017 11:00

Ahoj,
máte někdo zkušenosti, jak to vypadá kolem Božího Daru, Horní Blatné a Abertam (případně i vedle v Německu) po posledním sněžení a mírném ochlazení? Je to na jedničkové lyže? Vyplatí se přijet nebo je v dobrém stavu jen pár okruhů kolem Špičáku a zbytek je znouzectnost?
Díky za odpověď.

Zodpovědět
Info ze dne 4.3.
Zdenda, vloženo 4.3.2017 23:05

Dnes velký okruh Božák-okruh Karlova běhu-Mauritius-Bludná a přes Háje-Kaplička a Mílovskou silnicí na Myslivny a přes Špičák zpátky na Božák. Ze začátku optimismus, ale v úsecích pod vysokými stromy téměř nesjízdné. Od bludné přes Háje ke kapličce sjízdné, ale se zatnutými zuby, Mílovská silnice běs a děs. Snaha to udržet je vidět, ale vichřice naházela na trať takové množství bordelu, že to místy nevidíte ani sníh. Vytátá místa. Rozhodně neberte jedničkové lyže. Při současném rázu počasí to je konečná.

Info ze dne 4.3.
Hanka, vloženo 4.3.2017 19:22

Za mne dnes Boží Dar ok, všechny trasy v noci upravené pro klasiku i skating... kromě 2 krátkých úseků v lese (jehličí, šišky) s ohledem na teplé počasí ještě velmi slušné svezení, azuro a sluníčko, já si nestěžuju :)!

Dotaz
Honza, vloženo 4.3.2017 17:02

Boží Dar, jeziskova cesta - par useku hezke svezeni, jinak na prd, uz to za to nestoji, se tam trmacet..

Zodpovědět
Info ze dne 2.3.
Tomáš, vloženo 2.3.2017 17:02

Boží Dar opravdu upravené a skvělé svezení, dostatek sněhu , dnes bohužel kapánek větrno. Na německé straně taky napohodu až na Fichtelberg,Skvěle upravené.

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

První Krušnohorská o.p.s.
Vše o běžeckých trasách v západní části Krušných hor, včetně informací o aktuálním stavu tras.
Krušnohorská lyžařská magistrála - úprava tratí
GIS aplikace Karlovarského kraje ukazuje na mapě čas poslední úpravy tratí v okolí Božího Daru, Perninku a Horní Blatné
Běžecké tratě v okolí Božího Daru
Informace o tratích v okolí Božího Daru včetně jejich aktuálního stavu.

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji