Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Západní Krušné hory – běžky

Nejvyšším vrcholem této části i celých Krušných hor je Klínovec, v jehož okolí se nachází větší množství lyžařských tratí, a to i závodních. Na prvním místě je to Boží Dar, kde mimo jiné žije a trénuje medailista z olympiády a mistrovství světa Lukáš Bauer, a dále biatlonový areál Eduard nad Jáchymovem. Z Božího Daru se dá ale na lyžích dojet po Krušnohorské magistrále i do dalších středisek a nástupních míst – směrem k západu o Abertamy, Pernink, Horní Blatná nebo Nové Hamry. Nesmíme zapomínat ani na střediska v sousedním Německu, zejména na s Božím Darem propojený Oberwiesenthal a na západě u Kraslic Klingenthal, ale i další.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 8.1.
michal.svatek, vloženo 8.1.2017 23:15

Oberwisental: ne všechny cesty upravené, ale většina ano. Přes noc sněžilo a Helmut se na úpravu tak trochu vysral. Klasika ok, skate ocistec. Stále se to dost boří. chtělo by to víc utáhnout.

Dotaz
Zuzana, vloženo 8.1.2017 23:25

Dotaz: Jsou v Krusnych horach trasy upravene na brusleni/skate, prosim? Pokud ano, ktere konkretne?
Predem moc dekuji!

Zodpovědět
Info ze dne 7.1.
michal.svatek, vloženo 7.1.2017 18:15

Ježíškova cesta včetně cesty přes rašeliniště na bozidarsky špičák upravena na skate i klasiku. skate se trochu boří. chtělo by to ještě
párkrát utáhnout. dokonalé jsou skatove okruhy na vrcholu bozidarskeho Špičáku. snehu dost, ale občas vykoukne tráva.

Info ze dne 6.1.
Jarda, vloženo 7.1.2017 22:01

Petře,z mého pohledu doporučuji Jizerské hory.Není to moc kopcovité,spíš placka a tratě strojově upravované. Já osobně jezdím na Mořinu nebo nad Polubným je na louce vyhrabané parkoviště za 40 Kč/den.Hodně úspěchů. Skol
(Odpověď na dotaz uživatele Petr Š. z 7.1.: Zdravím. Jaké trasy byste mi doporučili pro začátečníka, nejlépe dostupné z Prahy? Přemýšlím o krušných horách, případně Liberecko...)

Info ze dne 2.1.
ganbumahesh, vloženo 2.1.2017 11:49

Trasa Pernink-Jelení, Mezi Jeleny. Vyrolbovana stopa, super. Ted zrovna snezi o 106

Info ze dne 1.1.
Vojta, vloženo 2.1.2017 0:21

Dnes jsem jel okruh z Abertam (parkoviste v arealu technickych sluzeb zdarma). Snehu dostatek, i kdyz mene nez na Bozim Daru. Vyjimecne kaminky ve stope (prorizle na podklad), skate bez problemu. Trasy strojive upravene. Viz: http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/

Info ze dne 30.12.
Michal, vloženo 30.12.2016 19:58

Boží dar...velká paráda...okruhy Ježíškova cesta i okruh severně přes německou stranu zpět na Božák ve výborném stavu a počasí na jedničku..zítra vyrážíme zase.

Info ze dne 29.12.
Milan Venhoda, vloženo 29.12.2016 21:41

Stačí si přečíst poslední dvě zprávy, které dobře popisují situaci okolo Božího Daru. Detailnější popis úpravy rolbou je na odkazu www.krusnehoryaktivne.cz, tyto trasy jsou upravené na bruslení se stopou po kraji. Dneska po těchto stopách bylo perfektní svezení, sněhu dost, i když už se to odpoledne dost mydlilo. Kromě toho jsou na ostatních běžných trasách (směrem na Hřebečnou, Abertamskou silnici, ...), vyšlapány stopy od velkého množství lyžařů.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 29.12.: Ahoj lyžaři, je možné se někde okolo Božího daru/Klínovce v těchto dnech sklouznout? Máte někdo zprávy?)

Info ze dne 28.12.
PKops, vloženo 28.12.2016 22:31

Na čtvrteční ráno 29.12. je plánovaná strojová úprava Ježíškovy cesty u Božího Daru, a to jak malého tak i velkého okruhu.
Viz také http://krusnehoryaktivne.cz/ a http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/ .

Info ze dne 28.12.
Milan Venhoda, vloženo 28.12.2016 22:21

Na Fichtelbergu připadlo asi 10 cm nového sněhu a podmínky se radikálně zlepšily. Ráno projeli skútrem se stopovačem i některé turistické trasy v okolí Skiarény, další prošlápli lyžaři. K tomu samozřejmě upravené závodní okruhy ze Skiarény. Celkově perfektní lyžování (jak klasika, tak skate). Přes den pořád sněžilo a sněhu ještě přibylo, takže některé stopy se lehce zafoukaly.

Info ze dne 26.12.
Milan Venhoda, vloženo 26.12.2016 21:36

V Skiaréně Oberwiesenthal jsou závodní okruhy velmi dobré. 3 km okruh perfektní na skate i klasiku, vrstva umělého sněhu je více než dostatečná a tvrdě urolbovaná. Na delších okruzích už je to o něco horší, ale pořád dobře sjízdné (jen skate beze stopy) i když místy je jen tenká slupka sněhu. Na turistických trasách jsem byl jen kousek a zdály se mi sjízdné, ale po dešti hodně rozměklé.

Info ze dne 13.12.
Fíša, vloženo 13.12.2016 20:06

Fichtelberg SkiAréna: (po víkendu, kdy už byl jen technický sníh na 3 km trati) v Po a v noci na Út napadlo přes 10 cm, takže se dá i větší okruh od silnice kolem kopce - stopa jen od lidí. Na závodním 3 km okruhu jako vždy dokonale upraveno rolbou na bruslení s klasickou stopou vpravo - vrstva cca.30-40 cm. Ve všední den parádní svezení, o víkendu Václavák vzhledem k nemožnosti jezdit jinde.

Dotaz
Mates, vloženo 1.12.2016 19:23

Nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá na Fichtelbergu na okruzích? Díky.

Zodpovědět
Info ze dne 13.11.
Mára, vloženo 13.11.2016 15:49

Tak to můžu potvrdit. U němců za Božákem je to na závodní lyže. Jen si nabrušte hole. Místy si píchnete až do asfaltu. Mimo závodní tratě je to ale na kameňačky, tak bacha.

Info ze dne 13.11.
Stanley, vloženo 13.11.2016 12:55

Fichtelberg
Na závodních tratich a kolem nich utaženo na skate, velmi dobre. Teplota kolem minus 7 a Němci tam vyrábí umělý sníh dokud to jde

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

První Krušnohorská o.p.s.
Vše o běžeckých trasách v západní části Krušných hor, včetně informací o aktuálním stavu tras.
Krušnohorská lyžařská magistrála - úprava tratí
GIS aplikace Karlovarského kraje ukazuje na mapě čas poslední úpravy tratí v okolí Božího Daru, Perninku a Horní Blatné
Běžecké tratě v okolí Božího Daru
Informace o tratích v okolí Božího Daru včetně jejich aktuálního stavu.

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji