Redakce - profil uživatele

Registrován od 28.10.2009, vložil celkem 211 příspěvků.

Jezdím na běžkách?
Ano
Jezdím na sjezdovkách nebo na prkně?
Ano, na lyžích
Co dělám kromě lyžování?
Redakce je speciální uživatel. Nikde nelyžuje, jen surfuje po webu a když někde najde zajímavou aktualitu o stavu stop, zkopíruje ji sem a pokud možno uvede odkaz na zdroj. Podobně postupuje, když o sněhových podmínkách někde někde něco zaslechne. Doufáme, že tento uživatel zde bude působit jen dočasně, že brzy budeme mít dostatek aktualit od lyžařů :-)
>> Nevím, co sem mám dát za odkaz - tak třeba fotky z Azor

Vložené příspěvky:

Info ze dne 29.4.
vloženo 2.5.2017 08:00 , Rychlebské hory (běžky)

"Od cca 700 m začíná sníh, kterého s rostoucí nadmořskou výškou velmi rychle přibývá. V 900 m v okolí Medvědí boudy leží 30 cm sněhu, v 1000 m na Paprsku je 40 cm sněhu a jsou urolbovány stopy." - to je konstatování pořadatelů závodů v orientačním běhu, které se mají konat na Paprsku za 2 týdny, pokud tedy sníh roztaje. Na webu závodů http://paprsek2017.ssu.cz/ je i pár fotek ze soboty

Info ze dne 25.4.
vloženo 27.4.2017 07:39 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn (běžky)

O stavu cesty z Míseček k Vrbatově boudě a dál k Labské - z mnoha příspěvků na toto téma vytahuji pro přehlednost fakta:

Včera jsem tam byla a cesta je pouze vypluhovaná na Vrbotovu boudu. Od Mohyly k Labské je no­rmálně sníh. (Karolína, vloženo 26.4.2017 9:58)

V sobotu jsem byla na bezkach a bylo to prima. Snehu vsude hromady. (Anonymous, vloženo 23.4.2017 18:23)

Zprávy, které byly ponejvíce diskusního charakteru, přesouvám do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , kde je možno diskutovat dál dle libosti. Zde mezi "běžnými zprávami" by jinak mohly zapadnout jiné zprávy, které se aktuálním podmínkám věnují.

Info ze dne 19.4.
vloženo 20.4.2017 09:22 , Hrubý Jeseník (běžky)

Na trase z Ovčárny na Švýcárnu je úprava plánována před víkendem. Jak to bude s přístupností z Červnenohorského sedla těžko říct, středeční zprávy byly jen o tom, že je kvůli silnému sněžení uzavřena i silnice přes sedlo :-) Zdroj: importovaná data z Pradědu http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded . Každopádně ve středu večer bylo nového sněhu, že zapadla i rolba: https://www.novinky.cz/domaci/435513-snih-odrizl-od-sveta-vysilac-na-pradedu-zapadla-i-rolba.html Informace z www.figura.cz "Cesta na Švýcárnu je prohrnuta a je schůdná pro pěší turisty a sjízdná na horských kolech." platila asi naposled v první půlce velikonočních prázdnin.

Info ze dne 10.3.
vloženo 10.3.2017 19:24 , Bílá (sjezdovky)

Technického sněhu je na Bílé relativně dost, jsou otevřeny všechny sjezdovky, takže i příští týden by mělo jít lyžovat. A to přesto, že z přírodního sněhu mimo sjezdovky už jsou jen zbytky.

(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 3.3.: 13.3-17.3 bude v provozu lyzovani?)

Info ze dne 9.3.
vloženo 9.3.2017 20:23 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

"Přestože na dnešek připadl nový sníh, tak se dá lyžovat pouze ve Vysočina areně u Nového Města na Moravě, kde už se často propadají hůlky pod úroveň terénu." - převzato z předvíkendového reportu na http://bezky.net/clanek/1060-o-vikendu-bude-jeste-sance-si-kvalitne-zalyzovat . Upravuje se jen 2 - 2,5 km tratí, jak se píše na https://lyzovani.nmnm.cz/lyzovani-tydnu-od-6-3/

(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 9.3.: Jak to vypada v teto oblasti se snehem?
Slo by jeste v sobotu?)

Info ze dne 8.3.
vloženo 9.3.2017 08:11 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Poslední úprava proběhla v noci z úterka na středu, posledním úsekem projetým rolbou byla Olivetská hora a cesta na Maliník.

Jinak příspěvky na téma kdo má ve stopě přednost jsou přesunuty do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , protože neobsahují nic o aktuálních podmínkách.

Info ze dne 24.2.
vloženo 24.2.2017 07:50 , Východní Krušné hory (běžky)

Na Dlouhé Louce upravili 40 km tratí již v pátek ráno. Dle očekávání záznam na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod ukazuje, že rolba nejela ani na Žebrácký roh, ani na pláň s větrníky směrem k Novému Městu. Na obou místech se dalo tušit už o minulém víkendu, že tam při dešti sníh brzy zmizí. Více např. o vytátých místech na http://kbstopa.cz/

Info ze dne 19.2.
vloženo 21.2.2017 07:25 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

O víkendu se v okolí Maxova (Horního i Dolního) konaly závody v lyžařském orientačním běhu. Na loukách i v lesích bylo tedy vyjeto výrazně větší množství stop než obvykle. Jejich mapy se dají najít v článku na http://o-news.cz/loby-na-maxov/ Otázkou je, zda už vše nezlikvidoval déšť a obleva, už v neděli se prý kvalita sněhu zhoršovala.

Info ze dne 19.2.
vloženo 19.2.2017 21:28 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Celá trasa Jizerské 50 a něco navíc se v neděli večer dle webu Jizerské OPS upravuje, takže v pondělí již zas bude upraveno i na bruslení.

Info ze dne 15.2.
vloženo 16.2.2017 20:21 , Okolí Prahy (běžky)

V oblasti "okolí Prahy" bych asi s ohledem na teploty posledních dní a deštivou předpověď nehledal. Při o trochu lepší předpovědi bych navrhoval okolí Lomnice nad Popelkou, ta je dosažitelná vlakem, riziko deště i v sobotu je ale větší... kdyžtak zprávy a odkaz na lokální web je na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/podkrkonosi-jilemnice-vrchlabi . Takže bych asi volil Jizerky - z vlaku v Kořenově je to k upraveným stopám tak 1,5 km a Jizerská 50 se jede až v neděli. Ale spíš bych volil polské Jakuszyce http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/jakuszyce o 2 stanice dál po stejné vlakové trati, tam je zastávka přímo u upravených stop.

(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 15.2.: Ahoj,
Neměl byste někdo radu, kam za sněhem teď v sobotu 18.2.? Vyrážíme se skautským oddílem, tedy něco méně náročného (kolem 10km), co nejblíže Prahy (ale samozřejmě by šly i jizerky apod, pokud to spoje dovolí) a aby se tam bylo možné dopravit nejlépe vlakem, popř. busem (ale bude nás tak 15, tak aby nas i s běžkami vzali)
Díky)

Info ze dne 15.2.
vloženo 15.2.2017 22:01 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

V pátek dopoledne z Maliníku vyrazit lze, ten den také parkoviště (bude-li místo) může využít i veřejnost. Tratě, kde se v tu chvíli nezávodí, pro veřejnost otevřeny jsou. Ve 13:00 startuje Bedřichovská 30, kudy je vedena trasa, je vidět na http://www.jiz50.cz/cms.front.maps/ . S jakým předstihem před závodem již nebude povoleno na trať vstupovat by musel napsat někdo jiný, to nevím. Kdykoliv bez problému určitě bude krátký výlet po trase typu Maliník - Pod Přehradou - Závory - popř. ještě kus dál až k trase závodu.

O víkendu pak veřejnost v Bedřichově nezaparkuje, podrobněji na http://www.bedrichov.cz/jizerska-50/ . Přímo na tratě závodu "běžní lyžaři" v tu chvíli nemohou, píší to zde http://www.jiz50.cz/cms.front.page/page/54 . Z několik let staré zkušenosti vím, že ve východní části Jizerek jsme si během J50 hezky zalyžovali po trase Martinské údolí - Mořina - Jizerka - Jizerská silnice - Předěl a cokoliv za ním. Z Mořiny na Jizerku sice trať J50 vede, ale běžný lyžař může jet mimo ni.

(Odpověď na dotaz uživatele KAPA z 14.2.: Ahoj, chtěl bych v pátek dopoledne vyjet z Maliníku někam po magistrále. Poradíte trasu-okruh. Budou tratě otevřeny pro veřejnost? díky)

(Odpověď na dotaz uživatele tomas z 14.2.: ahoj, chci se zeptat zda během víkendu probíhá nějaká regulace/omezení na běžeckých tratích z důvodu závodů?)

Info ze dne 10.2.
vloženo 11.2.2017 17:47 , Hrubý Jeseník (běžky)

Pohodlně to půjde bez lanovky na Dlouhé Stráně těžko. Sice to odhaduji z pořádné dálky, ale tipuji, že minimálně ten nejspodnější úsek bude podobně nepoužitelný jako je ve zprávě z 29.12.2011 zde http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jeseniky/hruby-jesenik?rok=2011_2012 . Nebylo to jediné hodnocení tohoto typu.

(Odpověď na dotaz uživatele z-ross z 11.2.: Kudy se pohodlně dostat na běžecké okruhy kolem Dlouhých Strání bez použití drahé lanovky?)

Info ze dne 11.2.
vloženo 11.2.2017 17:40 , Ladův kraj (běžky)

Dnešní závody Senohrabská 15 se měly konat v Senohrabech na Vávorvě palouku. Třemblaty - Zvánovice byl pouze připravený náhradní prostor a na webu info o změně neměli, takže se podle všeho závodilo v Senohrabech.

(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 11.2.: Tremblaty - Zvanovice jsou zavody?)

Info ze dne 27.1.
vloženo 28.1.2017 17:44 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Vysoký hřeben je trasa vedoucí z Maliníku po hřebeni jihovýchodním směrem, nad sjezdovkami skiareálu Bedřichov, přes vrchol Vysoký hřeben k Hašlerově chatě. Upravena byla v pátek 27.1. Jde o trasu, kde se počítá s používáním jak ze strany lyžařů, tak pěších.

(Odpověď na dotaz uživatele Jbc z 28.1.: Kocour: kde je Vysoký hřeben?)

Info ze dne 20.1.
vloženo 27.1.2017 20:48 , Východní Krušné hory (běžky)

Fláje se dají objet delším okruhem přes Český Jiřetín, trasou třeba jako je na tomto videu http://www.kamzasnehem.cz/video/flaje-holzhau-2013-03 (v Holzhau není třeba objídžět celý areál, trasa vede podél hranice celou dobu). Spojka do Českého Jiřetína by se narozdíl od doby, kdy vzniklo video, již měla upravovat - na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod je vidět, že rolba tam byla před minulým víkendem. Pak se musí kousek pěšky přes Jiřetín a po silnici v Německu, ale je to pár stovek metrů a pak už začínají tratě areálu Holzhau. Určitě pak budeme rádi za zprávu, jaké to tam teď je.

(Odpověď na dotaz uživatele Prochy z 27.1.: Ahoj, chystám se zítra na Fláje. Není možné přehradu na běžkách objet? Nechce se mi vracet... Poraďte. Díky.)

Info ze dne 19.1.
vloženo 19.1.2017 22:27 , Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice (běžky)

V Lomnici nad Popelkou opravili rozbitou rolbu velmi rychle a dnes už je upravená celá Lomnická magistrála. Zdroj: http://www.lsklomnice.cz/magistrala

Info ze dne 15.1.
vloženo 16.1.2017 22:24 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

K úpravě v neděli nad ránem se ještě hodí dodat, že oproti původním plánům z webu JOPS dle GPS záznamů nejspíš neproběhla úprava z Předělu na Písčiny.

Jinak hodnotící komentáře k víkendové úpravě tratí jsem přesunul do obecné diskuse na http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , tam je lepší prostor na argumentaci, zatímco zde spíše odsouvá přínosné zprávy o aktuálním stavu.

Info ze dne 14.1.
vloženo 14.1.2017 15:50 , Rakousko (běžky)

V Seefeldu napadlo přes noc a dnes přes 30 cm sněhu a sněžilo až tak moc, že Kaiser Maximilian Lauf se v televizi sledovat nedal, kromě startu a finiše. Letadlo, které bylo potřeba k přenosu signálu z trati, nemohlo kvůli nulové viditelnosti vzlétnout. I nejlepší závodníci měli stopy hodně zapadané a museli se brodit čerstvým sněhem.

Info ze dne 12.1.
vloženo 13.1.2017 07:47 , Východní Krušné hory (běžky)

Info o úpravě v Novém Městě bude asi nejlepší hledat na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod - naposledy projiížděno ve čtvrtek. A už v sobotu, kdy jsem tam byl (viz zpráva z 7.1.2017 18:51 psaná pod mou druhou identitiou :-) působily některé okruhy v Novém Městě jako projeté rolbou vícekrát. Pro nezávodníky: závody se tam konají v sobotu i v neděli, trasa je vidět na http://www.k30.cz/ .

(Odpověď na dotaz uživatele jivi z 12.1.: Tusi nekdo jak je upraven stadion Nove Mesto, kde najdu nejake info o stavu... upraveno asi bude, o vikendo jsou zavody K15-30.)

Info ze dne 8.1.
vloženo 10.1.2017 08:01 , Itálie (běžky)

Ve Val di Fiemme (cca 900 m n.m.) přírodní sníh není. Při poslední etapě Tour de Ski jeli lyžaři ze stadionu Lago di Tesero pod sjezdovku Alpe Cermis po pásu umělého sněhu a i sjezdovka byla jen nastříkaná, vedle ní v lese žádný sníh nebyl.

Info ze dne 6.1.
vloženo 6.1.2017 21:09 , Východní Krušné hory (běžky)

Dnes byl upraven rolbou pro klasiku i bruslení úsek Vitiška - Cínovec a slibována na dnešek je i úprava z Cínovce na Komáří Vížku. Zdroj: web hotelu Krušnohorský dvůr - http://krusnohorskydvur.cz/ , úsek Vitiška - Cínovec už je vidět i na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod , kde postupně naskakují i další úseky upravené středisky KBS.

Info ze dne 5.1.
vloženo 5.1.2017 20:54 , Jihlavské vrchy (běžky)

Na Jihlavsku je upraven pro oba styly okruh Vysoká, zítra se plánuje úprava okruhu Nový Hojkov - podrobnosti na www.lyzarskejihlavsko.cz popř. na https://www.facebook.com/lyzarskejihlavsko , kde je i pár fotek.

Info ze dne 5.1.
vloženo 5.1.2017 20:19 , Okolí Prahy (běžky)

Dle situace v Praze to vidím i u Kladna spíše bídně (je to ale odhad od stolu), nicméně web dálkových bruslařů http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=541 doporučuje Záplavy/Turyňský rybník mezi Kamennými Žehrovicemi a Srby jako ideální pro dvojboj: brusle i běžky - je tam prý skvěle hladký led pod cca 6cm sněhu.

(Odpověď na dotaz uživatele Pepan z 4.1.: Kladno - nevi nekdo, zda se da nekde kolem Kladna sklouznout? Diky.)

Info ze dne 2.1.
vloženo 4.1.2017 08:24 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Od nočního závodu v Bedřichově uplynulo tolik času a napadlo tolik sněhu, že s aktuálními podmínkami nemají komentáře na toto téma nic společného. Všechny zprávy na toto téma jsem přesunul do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , kde je možno dál diskutovat dle libosti a místo určené pro zprávy o aktuálních podmínkách zůstane dál přehledné... děkuji za pochopení.

Zde nechávám část zprávy od pisatele "lyžař" z 3.1.2017 17:28, která se podmínek týkala:

včera při tot chumelenici a sněhu projeta trasa bedrichov - NL - rozmezí - knajpa - kůrovec- hraniční - promenáda - mořina - vlašák - knížecí - smědava - knajpa - rozmezí - kristiánov - NL - bedřichov.
nový sníh , který nejede, stopa jakž takž jel jsem dopoledne, takže zapadáno jak jsem se vracel stopa lepší, skejt horší. Nahoru ze Smědavy na Pavlinu louku byl od plužení jen rygol takže stopa až po bunkr nebyla, pokud se to neupraví bude se tam hůř vyhýbat. Jinak všude bez problémů. Od Kristiánova už byl uježděný i střed na skejt jak vyjeli lidi. Takže doporučuji vyjet spíše na klasiku, protože tu si užijete náramně

Info ze dne 30.12.
vloženo 31.12.2016 20:14 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Z Jizerky k hranici by dle záznamu z rolby mělo být upraveno z pátku (ovšem ten úsek bývá často problematický), ke stavu tratí v Polsku se váže čerstvá zpráva na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/jakuszyce

(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 30.12.: Ahoj, nevíte někdo jak je to se stopami v Polsku a dál na Harrachov, dá se tam dojet rsp. dobruslit?)

Diskusi na téma "proč je někde jen 1 stopa na klasiku" jsem přehodil do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , zprávy o sněhových podmínkách se pak budou hledat snáze.

Info ze dne 30.12.
vloženo 30.12.2016 08:20 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

(Odpověď na dotaz uživatele cinox z 29.12.: Zdravím všechny. Prosím - nevíte někdo, jak je použitelná trasa "Předěl - Tišina" pro klasiku i skate? Děkuju za odpovědi!)

Záznam na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory ukazuje, že dnes v noci došlo ke změně a je poprvé v této sezóně upraveno až na Tišinu. Dá se očekávat, že bude upraveno pro oba styly.

Jinak bylo upraveno snad vše, co v předchozích dnech + kromě Tišiny poprvé okruh okolo vodní nádrže Bedřichov a Studené údolí.

Info ze dne 24.12.
vloženo 24.12.2016 11:31 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

"V noci upravila rolba problematický úsek Bedřichov - Nová Louka - Hřebínek. Ostatní trasy jsou stále v dobrém stavu." - to je dnešní zpráva z webu Jizerské OPS. Jak to bude vypadat po svátcích těžko odhadovat, předpověď zatím slibuje srážky a docela teplo hlavně na neděli a pondělí, Jizerky mohou být pod i nad hranicí sněžení. Takže zprávy od lyžařů, co vyrazí v neděli a v pondělí, budou zvlášť cenné.

(Odpověď na dotaz uživatele Jaroslav Polák z 24.12.: Prosím jak to ted aktuálně vypadá ve stopě? Myslíte, že sníh vydrží do středy? - to bych si chtěl vzít volno a ject na Jizerky. Diky Jarda)

Jinak jakkoli je užitečná osvěta - když je proříznuta jen jedna stopa a zbytek trati je upraven pro bruslaře, má přednost lyžař jedoucí vpravo, bez ohledu na to, jede-li z kopce nebo do kopce. - tak příspěvky jen na toto téma přesouvám do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze . Tam je možné dál diskutovat, tady bychom tím jen znepřehledňovali aktuální zprávy.

Info ze dne 24.12.
vloženo 24.12.2016 10:02 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Zpráva z Pusteven: "Pro běžkaře strojově upravená trasa na Martiňák a Stand. běž.trať, Radhošť, část okruhu přes V.sjezd." a ta úprava se asi konala buď v pátek, nebo v noci na sobotu. Zdroj - importovaná data ze skiareálu na http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny

Info ze dne 18.12.
vloženo 21.12.2016 17:54 , Francie (běžky)

Ve francouzském La Clusaz nebyl o víkendu vůbec žádný přírodní sníh. Závodníci světového poháru kroužili po cca 2km dlouhém okruhu z umělého sněhu. Okruh je poměrně náročný, při klasickém stylu Sundby ukázal, že volba soupaže nebyla ideální a do kopců dost ztrácel oproti lyžařům s namazanými lyžemi.

Info ze dne 21.12.
vloženo 21.12.2016 17:47 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

Ve Vysočina Areně se ještě ve středu ukončují úklidové práce po Světovém poháru v biatlonu, od čtvrtka do neděle budou novoměstské tratě vyhrazeny v určitých hodinách veřejnosti - viz http://www.vysocina-arena.cz/cz/hodinyproverejnost.html
Můžete si tedy vyzkoušet, na jak náročných tratích biatlonisté závodili :-)

Info ze dne 17.12.
vloženo 17.12.2016 22:15 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Ze stadionu na Orle upraveno před několika dny, z Orle po hraniční p­řechod Jizerka-Orle neupraveno, stopy od pěšáků, vytátá místa. Lépe zvolit pěší trasu z Orle po zel­ené kolem Graniczniku-je prošlapaná (0.9 km). Od mostu přes Jizeru projeto dnes skútrem, ale stopy o­d pěšáků.

- jen sem kopírují část zprávy od Blanky z http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala , protože pro Jakuszyce je tohle hodně přínosná zpráva

Info ze dne 11.12.
vloženo 12.12.2016 22:23 , Slovinsko (běžky)

Ani Slovinské Pokljuce se nevyhla současná sněhová bída v Alpách. Biatlonisté na závodech světového poháru lyžovali na umělém sněhu, přírodního sněhu tam bylo minimum a přes víkend díky vysokým teplotám spíš mizel.

Info ze dne 9.12.
vloženo 10.12.2016 10:02 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Pustevny hlásí dnes ráno o páteční úpravě: "včera byla pro běžkaře strojově upravená trasa na Martiňák a 2 km standardní běžecká trať."

Info ze dne 10.12.
vloženo 10.12.2016 07:55 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Záznam úpravy v noci z pátku na sobotu je vidět na http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory a znamená to tedy, že úsek z Točny přes Krásnou Máří na Žďárek se nepodařilo upravit kvůli nedostatku sněhu, jak ostatně předpovídal Jurik včera.

Zbytek úpravy odpovídá plánu zkopírovanému z webu Jizerské OPS: "Jizerka - Promenádní - Smědava – Kasárenská - Knajpa – Štolpišská - Smědava - Knížecí - Václavíkova studánka – Jizerka.
Bedřichov - Nová Louka – Hřebínek - Bílé Buky – Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Čihadla - Krásná Máří – Hřebínek - Nová Louka - Bedřichov + 5km okruh, Valešovka - Jablonecká chata - Hrabětice. Hrabětická louka dle podmínek.
Dále bylo upraveno z Kořenova - Polubný - Jizerka – Martinské údolí." (tam v rolbě GPS není, takže i na Skimapě chybí, a to je asi úprava už z pátku)

A ještě jedna věc - snad se nebudou zlobit ti pisatelé, jejichž zprávy aktuální informace o podmínkách neobsahovaly - takové zprávy byly v rámci testování nové obecné diskuse přesunuty do ní, na adresu http://www.kamzasnehem.cz/diskuze . Věříme, že díky tomu bude zpravodajství o aktuálních podmínkách přehlednější.

Info ze dne 7.12.
vloženo 8.12.2016 20:45 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Dnešní zpráva z Pusteven o včerejší tedy středeční úpravě: "Pro běžkaře včera strojově upravená
standardní běžecká trať a Martiňák." Zdroj tradiční - import http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny
Na webu k tomu ještě doplňují "Okruh kolem Zmrzlého a trasa Okruh přes Velkou sjezdovku byly upravené pro bruslení v úterý"

Info ze dne 3.12.
vloženo 3.12.2016 10:46 , Itálie (běžky)

V Livignu je sněhu rozhodně méně než v severovýchodní části ČR, přírodní tam není v podstatě žádný. Při dnešním závodě La Sgambeda závodníci krouží na uměle nastříkaném 6km dlouhém okruhu. Sníh na něm vypadá ale kvalitně, v některých místech je trať dost široká a stop vedle sebe opravdu hodně.

Info ze dne 3.12.
vloženo 3.12.2016 09:59 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Pustevny hlásí: "Dnes pro běžkaře strojově upravená
trasa na Radhošť pro bruslení." Zdroj: Importovaná data ze střediska Pustevny, viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny

Info ze dne 3.12.
vloženo 3.12.2016 09:52 , Hrubý Jeseník (běžky)

Upravovatelé z Ovčárny hlásí: "Je rolbou upravená stopa na Švýcárnu a Praděd. Praděd = ideální podmínky pro běžecké lyžování." Zdroj tradiční, import ze středisek.

Jak to vypadá dál a Červenohorské sedlo, to už musí napsat sami lyžaři :-)

Info ze dne 2.12.
vloženo 2.12.2016 15:10 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Plán úpravy v pátek večer převzatý z webu Jizerské OPS:

"Ve večerních hodinách proběhne úprava:
Rolba z Jizerky: Jizerka - Kasárenská - Smědava - Knížecí - Vlašský hřeben - Jizerka
Z Bedřichova je upraven závodní 5km okruh a 4km okruh (trasa loňské J50), dále se počítá s úpravou malého okruhu (Bílé buky) skútrem.
Upozornění – na některých úsecích stále probíhá těžba dřeva, proto je možné se na lesních cestách setkat s lidmi a technikou z Lesů ČR. Stále také trvá lovecká sezóna. Prosíme tedy o ohleduplnost a pochopení. Na některých místech se mohou objevit mokrá místa. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti."

Pro lyžaře, kteří zde teď jen komentují a zprávy o aktuálních podmínkách nedávají:
1) vysvětlení - OPS musí v současné situaci (první sníh bez podkladu) nejprve projednat úpravu s Lesy ČR, otestovat co rolba udělá atd. - proto nešlo vyjet dřív
2) prosba - komentářů pouze hodnotících přístup apod. bez zprávy o akt. podmínkách se zkuste prosím vyvarovat, zpravodajství o akt. podmínkách je pak nepřehledné

Info ze dne 1.12.
vloženo 2.12.2016 12:53 , Rychlebské hory (běžky)

Na Paprsku jsou už upraveny první tratě, z Paprsku do Petříkova - dnešní zpráva o včerejší úpravě: "Včera rolba vyjela na Petříkov a na víkend je v plánu upravit Petříkov Pralinku." Zdroj: http://www.paprsek.cz/

Info ze dne 2.12.
vloženo 2.12.2016 10:01 , Hrubý Jeseník (běžky)

Ranní Info z Pradědu "na víkend upravíme strojově stopu na Švýcárnu. Již pracujeme na úpravě." Téměř jistě je tím myšleno stopu z Ovčárny na Švýcárnu. Zdroj: importovaná data z http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded

Info ze dne 1.12.
vloženo 1.12.2016 20:23 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Dle záznamu na http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory má rolba v Bedřichově za sebou první testovací vyjížďku po 5km závodním okruhu. Závěry z toho zatím žádné nedělejme (nemuselo nutně jít přímo o úpravu, po níž bude trať použitelná pro lyžaře) a vyčkejme na zprávy od Jizerské OPS, ale vypadá to nadějně - na webu JOPS psali "S povolením Lesů ČR, s.p. a Správy CHKO JH se plánuje první letošní úprava z Bedřichova i Jizerky. O tom kdy a v jakém rozsahu úprava proběhne, budeme informovat ..."

Info ze dne 1.12.
vloženo 1.12.2016 13:41 , Hrubý Jeseník (běžky)

"Na starých běžkách je sjízdná trasa Figura - sedýlko a Švýcárna." - to je dnešní novinka, která se k nám dostala automatickým importem informací od z lyžařských středisek, viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded

Info ze dne 27.11.
vloženo 27.11.2016 09:46 , Švýcarsko (běžky)

Potvrzením toho, že i Alpy zasáhlo oteplení předchozích 2 týdnů a sněhu zbylo minimum, je švýcarská Pontresina (cca 1800 m n. m.), kde se dnes jede prolog Ski classics. Závodníci krouží na cca 1,5 km dlouhém okruhu z uměle nastříkaného sněhu a nikdo si prý nebere ty nejlepší lyže, protože na trati jsou i kamínky.

Info ze dne 11.11.
vloženo 12.11.2016 09:53 , Hrubý Jeseník (běžky)

Takhle to dnes vypadalo mezi chatou Švýcarna a rozcestim pod Pradedem. Jezil tam i skutr a utuzoval podklad. Z Ovcarny na vrchol Pradedu to same. Kolem Cervenohorskeho sedla ja uz taky tak patnáct prašanu a mrzne!
- od Aleše, který nám přes FB poslal i fotku, viz https://www.facebook.com/Kamzasnehem/

(Odpověď na dotaz uživatele Aladin z 10.11.: Jak to vypadá na Pradědu, byli jste tam teď někdo? Dá se jezdit mezi ovčárnou a švýcarnou? Díky za jakékoliv info...dle webkamer to vypadá, že by sním mohl stačit:-))

Info ze dne 10.11.
vloženo 10.11.2016 17:36 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Souhrn různě posbíraných zpráv:

Dnes už se jeden nadšenec proháněl na Knejpě, ale ještě to není ani na kamenačky (od Vítka, napsal ním na FB https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ )

V Bedřichově na stadionu je tak 6 cm sněhu a nejspíš celý den sněží (dle https://www.facebook.com/skiservismara/ )

Zuzka Kocumová už stála na lyžích ve středu na Nové Louce, album fotek na FB je nazvané "první symbolické lyže" a z komentářů plyne, že je to na kameňačky a jejich ani ne plnohodnotné použití

Info ze dne 27.3.
vloženo 28.3.2016 18:09 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

Pátráme po majiteli nalezeného foťáku (EDIT: majitel foťáku je již nalezen)

Včera, v neděli 27.3.2016, cca v 11:30, na trase mezi Luční Boudou a Slezským domem (směr na Sněžku), mne zastavila paní s tím, že v daném místě z dvojice upadl pán na běžkách a na místě pádu našli potom fotoaparát. Nasměrovala mne na slečnu v bílé bundě (ukazovala mi ji asi na kilometrovou vzdálenost ). No, cestou na Sněžku jsem jich oslovil 7, ale žádná nebyla ta pravá :). Ze 170 fotografií z uvedeného dne (jiné tam nejsou) jsem vybral jednu a vytáhl postavy, které jsou snad majitelem fotoaparátu - fotka je zveřejněna na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ . Toto nám napsal Petr Vítek.

Info ze dne 25.3.
vloženo 25.3.2016 09:10 , Bílá (sjezdovky)

Dnes tj. v pátek před 9. hodinou lyžování bez fronty na lanovku. Sníh je prý ráno a na začátku dopoledne zmrzlý, ale pak rychle měkne. Bílá velmi pravděpodobně ukončí provoz na konci velikonoc. Na velikonoční pondělí je slibováno lyžování pro děti a ženy zdarma. Vše zapsáno z reportáže v ČT dnes ráno.

Info ze dne 3.3.
vloženo 3.3.2016 20:34 , Východní Krušné hory (běžky)

Na tratích KBS je v průměru něco přes 10 cm sněhu. Nejvíce tratí je upraveno v okolí Dlouhé Louky a Lesné. Sněhu není tolik, aby šlo stopy na klasiku vyříznout všude. Více na http://kbstopa.cz/ - období beze sněhu využili k vylepšení webu a již jsou tam dostupné podrobnější informace o úpravě než v minulosti.

Jinak komentáře bez vztahu ke sněhovým podmínkám s ohledem na pravidla musím mazat, komentáře ke Skimapě je možno směřovat např. na https://www.facebook.com/skimapa/

Info ze dne 29.2.
vloženo 29.2.2016 22:46 , Praha (běžky)

Dle radaru sněžení zasáhlo trochu více jihovýchod Prahy než zbytek. Na zahradě tu máme snad 10 cm vlhkého sněhu a sněžení už pomalu ustává. Myslím, že na kameňačkách to v úterý určitě někdo zkusí, problém bude, že tomu čerstvému sněhu úplně chybí podklad. S novými lyžemi bych to určitě neriskoval, v Chuchli už provoz SkiParku ukončili a to je jediné místo, kde by se jinak dalo uvažovat o úpravě a použití nových lyží za těchto podmínek.

(Odpověď na dotaz uživatele Adam Novak z 29.2.: Jak to vidíte po dnešním sněžení v Praze? Kde byse dalo? Upravené tratě asi nikde že? Jen nechci nic se sterkem či kamením. Mám nové lyže. Díky. Adam)

Info ze dne 26.2.
vloženo 26.2.2016 18:54 , Centrální Šumava - Zadov, Kvilda (běžky)

Severně od Kvildy bych se osobně bál s ohledem na to, že odtamtud byla přesnuta trať Šumavského skimaratonu, který se jede o víkendu jižně od Kvildy (Modrava - Černá hora - Kvilda). Více viz http://stopaprozivot.cz/clanky-stopy-pro-zivot/aktualni-informace/10482-aktuality-pred-sumavakem


(Odpověď na dotaz uživatele Veah z 26.2.: Hodi sem pls nekdo aktualni info z Kvildy? Je to upraveny i na skate. Diky moc)

Info ze dne 24.2.
vloženo 25.2.2016 20:25 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

Tratě ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě jsou po deštích z neděle a pondělka pro veřejnost dočasně uzavřené - sníh tam je, ale je třeba tratě šetřit na víkendové MČR žactva v biatlonu, jak píší na http://lyzovani.nmnm.cz/ .

Kdo by si pak na tratích chtěl zajezdit v neděli odpoledne, může se přihlásit na MČR v lyžařském orientačním běhu, které se tam také pojede. Fotky novoměststkých tratí z pondělka jsou na webu mistrovství - http://osn-cz.eu/LOB/2016/02/23/trate-jsou-sjizdne/

Info ze dne 24.2.
vloženo 25.2.2016 20:19 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Byla zveřejněna upravená trasa Biegu Piastow, který se bude konat příští víkend (5.-6.3. - ale doplňkové závody v Jakuszycích začínají už tento víkend). Trasa a fotky asi ze středy jsou vidět na webu zde http://www.bieg-piastow.pl/index.php/38-bieg-piastow-cross-country-ski-festival/843-main-race-54-km-snow-conditions

Odvodil bych si z toho, že v nejníže položených pasážích (trasa z Jakuszyc na Porebu) bude sněhu méně, když se těm místům závod nakonec vyhýbá.

Info ze dne 19.2.
vloženo 19.2.2016 22:11 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Plán úpravy na noc z pátku na sobotu (dle http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory už probíhající) je zveřejněn viz níže, rozbruslené klasické stopy tedy už nejsou aktuální a prosím tímto pisatele, aby tento web používali pouze pro zprávy o aktuálních podmínkách a ne k obecné diskusi jako ta v posleních hodinách, pak se zde užitečné zprávy o podmínkách ztrácejí. Děkuji

Na víkend bude upraveno:

Bedřichov, stadion - Nová Louka - Kristiánov - Bílé Buky - Krásná Máří - Rozmezí - Knajpa - Josefův Důl, Peklo - Mariánská hora - Smědava - Knížecí - Jizerka - Promenádní - Smědava - Knajpa - Rozmezí - Kristiánov - Nová Louka - Bedřichov, stadion

Bedřichov, Maliník - Vládní - kolem Černé Nisy - Závory - Přítok - Gregorův kříž - Olivetská - Hřebínek - Nová Louka - Studené údolí - Josefodolská přehrada - Kristiánov - Nová Louka - Bedřichov

Jizerka - Jizerská - Smědava - Předěl - Písčiny - Smědava - Kasárenská - Knajpa - Mariánskohorské boudy - Protržená přehrada - Pašerácká - Soušská - Václavíkova studánka - Jizerka

Zdroj: http://www.jizerskaops.cz/

Info ze dne 19.2.
vloženo 19.2.2016 13:36 , Rychlebské hory (běžky)

Na Paprsku se podmínky výrazně zhoršily: "Včerejší silný déšť vzal veškerou naději na uspořádání víkendového JeLyMana. Na velké části trati bohužel přes noc roztál sníh, ve stoupáních a sjezdech tečou doslova potoky vody, a proto musel být závod přeložen na nový termín. Závod se uskuteční o posledním březnovém víkendu." - více + foto na http://www.ski-tour.cz/cs/informace/aktuality/342_jelyman-odlozen-presouva-se-na-konec-brezna

Info ze dne 12.2.
vloženo 12.2.2016 20:10 , Jakuszyce a okolí (běžky)

od žst Harrachov na hranice kousek pěšky, pak po nově upravené cestě do Jakuszyc, pod Cicha Równia, Orle a spodní cestou zas k vlaku. Jelo se dobře. - dnešní zpráva zkopírovaná z Harrachovské části našeho webu.

Včera v Jakuszycích šutry na tratích nad harrachovským nádražím. - zpráva z FB

Info ze dne 12.2.
vloženo 12.2.2016 20:07 , Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice (běžky)

Jeďte co nejvýš, je málo sněhu. Nejlepší podmínky byly dnes na nejvýše položených tratích v Harrachově, Alfrédka - Vosecká - Ručičky. Doporučuji horší lyže, v nižších polohách občas pod 5 cm nového sněhu překvapí šutr, zvlášť tam, kde to přeryla rolba. - doporučení pro zítřejší výlet od důvěryhodného zdroje na FB.

Info ze dne 11.2.
vloženo 11.2.2016 22:07 , Vsetínské vrchy (běžky)

V Beskydech napadlo v posledních dnech hodně sněhu a to znamená, že sobotní Karlovská 50 ve Velkých Karlovicích se bude konat. Viz http://www.karlovska50.cz/cs/informace/aktuality/121_karlovska-50-se-pojede-na-okruzich-padesatka-bude-mit-40-km - pojede se na okruhu dlouhém 11 km

Info ze dne 30.1.
vloženo 30.1.2016 20:48 , Centrální Šumava - Zadov, Kvilda (běžky)

Podminky paradni. Z Jezernu slate na Kvildu dobre, na prameny Vltavy krasne stopy, jen lehce spinave od jehličí, na Cernou horu super, smerem k ptaci nadrzi, v nejprudsim useku stopa rozbita. Na ztraceny a Březník super. Kolem Modravskeho potoka na Modravu krasna stopa. Snehu v techto mistech dost i na lepsi lyze. Z Modravy na Filipku to docela slo. Pres Filipku taky, ale snehu mene. Na Horskou Kvildu uz obcas asfalt. Z Horske Kvildy na Jezerni slat snehu malo, ale dnes to ještě slo, ale pokud se neochladi tak to roztaje a bude se muset po trávě. Celkove super podmínky - zpráva od Ferdinanda, který napsal na náš FB.

Info ze dne 28.1.
vloženo 29.1.2016 07:33 , Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí (běžky)

Ve Vesci už nezbyl ždáný sníh, na Ještědském hřebeni hodně ubyl a stav běžkařských tratí na Ještědu je velmi špatný. Toto je hrubý přepis informací z rozhovoru s provozovatelem areálu na Ještědu v dnešním ranním Studiu 6 České televize.

Info ze dne 29.1.
vloženo 29.1.2016 07:31 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Na Pustevnách byly donedávna upraveny desítky kilometrů tratí, ale teď už to tak není. Pouze 8km z Pusteven na Radhošť a zpět má dostatek sněhu a plánuje se jak na sobotu tak na neděli úprava na klasiku. Na ostatních místech se podmínky zejména dnes v noci výrazněji zhoršily a jsou tam místa bez sněhu. Toto je hrubý přepis informací z rozhovoru s provozovatelem areálu na Pustevnách v dnešním ranním Studiu 6 České televize.

Info ze dne 28.1.
vloženo 28.1.2016 20:51 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Rolby jsou v terénu, předběžný plán úpravy z webu JOPS níže a jak to reálně dopadne bude vidět po úpravě na Skimapě.

Z Bedřichova: Nová Louka - Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Smědava - Čihadla - Krásná Máří (dle možností) - Bílé Buky - Kristiánov - Nová Louka - Bedřichov, stadion

Z Jizerky: Jezdecká - Knížecí - Václavíkova Studánka, - Darrská - Soušská - Hraniční, Promenádní - Jizerská

Skútr dále upraví trasu na klasiku: Mariánská hora - Mariánskohorské boudy - Protržená přehrada
Upravené trasy v Jizerských horách naleznete také na http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory

Info ze dne 28.1.
vloženo 28.1.2016 18:54 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

V noci ze čtvrtka na pátek možná proběhne úprava tratí, Jizerská OPS to ještě upřesní. Ze zprávy na jejich webu se zdá, že zvažují, zda by úprava za těchto podmínek pomohla, nebo naopak uškodila.

Prosíme všechny lyžaře, aby sem psali pouze zprávy informující o aktuálních podmínkách na tratích. Tento web neslouží jako obecné diskusní fórum a není na to stavěn. Příspěvky pouze hodnotící práci někoho apod. jen znepřehledňují orientaci mezi užitečnými zprávami od lyžařů. Proto jsem byl nucen několik dnešních zpráv nesouvisejích s aktuálními podmínkami smazat (resp. jsou zkopírovány do http://www.kamzasnehem.cz/odkladiste ).

Info ze dne 16.1.
vloženo 16.1.2016 20:42 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

V Beskydech je to se sněhem zatím slabota. Upravovat dnes zkoušeli na Bílé a těžko říct, co si z této zprávy přesně odnést: "Dnes jsme projeli rolbou modrý běžecký okruh č.2 a bohužel ještě několik centimetrů sněhu je zapotřebí." Čerpáno z http://www.skibila.cz/cs/zima/aktuality/#aktualita-1 a stav tam zůstává jako "nesjízdné"

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 15.1.: Zdravim, je možno říci jake jsou podmínky pro běžecké lyžování v Beskydech? Děkuji)

Info ze dne 16.1.
vloženo 16.1.2016 20:33 , Brdy a Hřebeny (běžky)

Podle zpráv Horské slubžy Brdy to tam bude použitelné tak nějak částečně. Viz včerejší a dnešní zprávy na http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/

(Odpověď na dotaz uživatele Honza Šotola z 16.1.: Nevíte někdo, jak to vypadá na Brdech reálně se sněhem? Na sněhové mapě CHMU.cz se zdá, že by tam mohlo být přes 30cm. Ale je to použitelný?)

Info ze dne 15.1.
vloženo 15.1.2016 22:37 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Plán úprav na sobotu dle aktuální zprávy na webu Jizerské OPS: Z Bedřichova: Stadion - Nová Louka - Kristiánov - Bílé buky - Hřebínek - Olivetská hora - Vládní - Bedřichov.
Z Bedřichova: Stadion - Nová Louka - Hřebínek - Krásná Máří - Kneipa - Josefův Důl, Peklo - Kneipa - Smědava - Rozmezí - Kristiánov - Nová Louka - Bedřichov, stadion.
Z Jizerky: Mořina - Panský dům - Promenádní - Smědava - Předěl - Písčiny - Smědava - Knížecí - Soušská silnice - Darrská cesta - Václavikova studánka - Jizerka

A proč to sem taky píšu? Abych zároveň požádal lyžaře, kteří nepíšou nic o aktuálních podmínkách, ale jen hodnotí něčí práci, aby se takových komentářů zdrželi. Na takové názorové výměny není tento web dělaný, znepřehledňují ho a odsouvají ty zprávy, které lyžařům zjišťujícím aktuální stav stop a sněhu opravdu pomohou. Děkuji.

Info ze dne 9.1.
vloženo 9.1.2016 18:02 , Brdy a Hřebeny (běžky)

"Hřebenovka Praha - Sv.Ján - Malý Tok je sjízdná v úseku Nepomuk od vodárny, Malá Praha, Praha, sedlo Sv.Ján a na Malý Tok, rovněž i dále k Brdcům. Sněhu je málo, ale je pevný, ..." - to hlásí nadšenci z Horské služby Brdy na http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/snehove-zpravodajstvi-912016.html

(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 9.1.: Byl někdo na Brdech na běžkách? Chtěla bych vyrazit v neděli 10.1.
Díky
Jitka)

Info ze dne 8.1.
vloženo 8.1.2016 20:44 , Východní Krušné hory (běžky)

DLOUHÁ LOUKA 8.1.2016 UPRAVENO SKÚTREM NA BRUSLENÍ OKRUHY LOUKA, OKRUH VLČÍ HORA 4 KM. - to je aktuální info na http://kbstopa.cz/

Info ze dne 8.1.
vloženo 8.1.2016 20:21 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Lyžuje se, ale bez stojové úpravy. Jak říká automatický překladač z polštiny: "A máme sníh na trasách :-) stejně jako 29 listopadu loňského roku :-) ale moje již lze poczłapać lyžování :-)" kopírováno z https://www.facebook.com/biegpiastow/?fref=ts a je tam i pár fotek

Info ze dne 6.1.
vloženo 7.1.2016 07:41 , Praha (běžky)

běžkaři se objevili na Trojmezí, neboli v přírodním parku Hostivař – Záběhlice. Na loukách a po cestě u Botiče je vyjetá stopa. - ze zprávy na http://desitka.cz/text-prvni-bezkari-vyjeli-na-trojmezi/ , stejně jako jinde jsou doporučeny lyže kameňačky

Info ze dne 4.1.
vloženo 6.1.2016 23:21 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

V Golf Resortu Ostravice je zejména díky umělému sněhu upravena trať v délce asi 450 m. Přes den zdarma, večer s umělým osvětlením za poplatek. Více viz http://www.ostravice-golf.cz/novinky/otevirame-bezecky-stadion/

Info ze dne 6.1.
vloženo 6.1.2016 19:42 , Praha (běžky)

Někdo lyžoval na cyklotrase Kbely - Čakovice v Letňansko-Kbelském lesoparku ... možná by to na kameňačkách šlo. - z FB zkopírovaná zpráva od cyklistky, která tamtudy projížděla

Info ze dne 2.1.
vloženo 3.1.2016 16:29 , Hrubý Jeseník (běžky)

"Upravené běžecké stopy Figura - Praděd - Švýcárna. Doporučujeme starší lyže." Tato zpráva pravděpodobně po sobotní úpravě k nám doputovala z Pradědu na "sjezdovkovou" stránku http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded

Info ze dne 30.12.
vloženo 30.12.2015 20:45 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn (běžky)

Na stadionu na Mísečkách se dá velmi dobře bruslit. Nikoliv však na lyžích, ale na bruslích :-) Ze zprávy Honzy Stodoly na webu dálkových bruslařů: "Abychom se pokusili o pohyb aspoň trochu podobný bruslení, vyrazili jsme na horní Mísečky hledat sníh. Ten jsme nenašli. Led ano." Více viz
http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=507 , jinak z článku vyplývá, že lyžovat se tam pořád asi nějak hodně omezeně dá.

Info ze dne 29.12.
vloženo 30.12.2015 09:58 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn (běžky)

Shrnující článek z regionální části Idnesu o "kauze" vypluhovaná silnice na Vrbatovku a Labskou boudu.

http://hradec.idnes.cz/vyhrnuta-cesta-k-labske-boude-nastvala-bezkare-v-krkonosich-pqr-/hra%C2%ADdec-zpravy.aspx?c=A151229_164521_hradec-zpravy_the

(odkaz sem byl vložen se sprostým komentářem, takže původní zpráva byla smazána a vložena znovu a jinak, stejně tak byl dodatečně smazán i další neslušný a nepravdivý komentář - a ještě třetí vysvětlení pro pisatele "Já" a další smazanou zprávu obsahující "Tohle považuješ za slušný příspěvek, když někdo někoho nazve dobytkem?" - daná zpráva ale obsahovala popis aktuálních sněhových podmínek a slovo dobytek mi dává smysl v takovém případě tolerovat, navíc vy jste ve vašem příspěvku zmínil jiné horší slovo, které zde nikdo nepoužil. Prosím, již sem jiné zprávy než 1) o aktuálních podmínkách 2) slušné nepište.)

Info ze dne 29.12.
vloženo 30.12.2015 09:38 , Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice (běžky)

Teď už se asi na běžkách nedá jezdit rozumně nikde. Upravené tratě na Černé hoře už jsou minulostí, budou tam zbývat maximálně desítky metrů sněhu nebo nic, viz zpráva z 25.12. zde http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/pec-pod-snezkou-janske-lazne . O úseku na Mísečkách/Medvědíně v délce 900m je zpráva z 28.12. zde http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/misecky-spindleruv-mlyn .

Na hřebenech budou také jen zbytky sněhu. Z FB zkopírovaná zpráva od Radka Lacigy z 26.12.: "Mísečky jsou mrtvý, na hřebenech vládne strašnej fekál, a navíc jsou už taky mrtvý, tak jsem dnes vyrazil na Rokytnickej ledovec: 200m nastříkaný sjezdovky."

Takže trénující si nějaké zbytky sněhu nebo kousek nastříkané sjezdovky najdou (ty sjezdovky se budou zlepšovat už teď), výletníci mají smůlu :-(

(Odpověď na dotaz uživatele david t. z 29.12.: skol,
Jedeme do Kořenova na týden a už máme běžkařský absťák :) Poradíte prosím kde se dá běžkařit v Krkonoších ? Na bílestopy.cz sleduju, že na černé hoře ale už to tam je týden bez updatu. Za jakékoliv informace předem děkuju :))

Info ze dne 23.12.
vloženo 25.12.2015 19:31 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn (běžky)

Sprostý příspěvek s nulovou přidanou hodnotou byl smazán až teď, ten váš jsem smazal také až teď kvůli přehlednosti. Způsob řazení zpráv je je zvolen takový, aby čerstvé zprávy o sněhových podmínkách byly lépe viditelné, na obecnou diskusi není tento web zrovna dělaný... takže ta zpráva byla zapadlá jen kousek níže...
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 25.12.: to je výborné, na webu pro běžkaře kdosi označní běžkaře za "pár pitomců" a vše je tolerováno, když já mu pak odepíšu, zda náhodou nevysadil prášky, je příspěvek jako nevhodný smazán... opravdu unikum)

Info ze dne 23.12.
vloženo 24.12.2015 12:06 , Hrubý Jeseník (běžky)

Podmínky se výrazněji zhoršily i na Pradědu - aktuální zpráva ze středečního rána je "Na běžkách sjízdná trasa Figura - Praděd, stopa je zledovatělá" - zdrojem jsou importované informace na http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded , v historii zpráv je tam hezky vidět, jak se podmínky vyvíjely

Info ze dne 12.12.
vloženo 12.12.2015 10:21 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

Běžecké tratě na vrcholu Černé hory jsou upraveny dle sněhových možností cca 5km (cesta k vysílači, svážnice za Sokolskou boudou, svážnice pod Černou boudou). Zdroj: web SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC, http://www.skiresort.cz/skiarealy/cerna-hora/

Info ze dne 8.12.
vloženo 9.12.2015 09:54 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn (běžky)

Tratě na Horních Mísečkách jsou po dnešním večeru, díky trenérům z Jilemnice a Jablonce n/N, opět "strojově" upraveny. Slušné podmínky jsou na "svážnicích" a především na cestě na Vrbatovu boudu a na Labské louce ... Jde sice o návrat do minulosti o více jak 30 let, ale taková je bohužel současná realita běhu na lyžích v ČR.- zdroj: https://www.facebook.com/skijilemnice/ , je tam i fotka

Info ze dne 2.12.
vloženo 3.12.2015 20:46 , Hrubý Jeseník (běžky)

Je strojově upravená trasa Figura - Praděd - Švýcárna. Jsou vyřezané stopy na klasiku a dá se i bruslit. Zdroj: přebírané info ze sjezdařské části viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded

Info ze dne 26.11.
vloženo 28.11.2015 13:15 , Lipno (běžky)

Ve Frymburku, v lese okolo Alpské vyhlídky upravili ve čtvrtek večer SK Lyžaři-Běžci Frymburk skútrem úsek v délce 5 km. Zdroj: http://bilastopa.cz/cs/aktualne-z-frymburku/ .

Info ze dne 28.11.
vloženo 28.11.2015 13:11 , Hrubý Jeseník (běžky)

Sjízdná je trasa Figura - Švýcárna. Prozatím strojově neupraveno. - tato informace o možnosti vyrazit na běžky v okolí Pradědu byla uvedená dnes v Panoramě na ČT sport

Info ze dne 23.11.
vloženo 23.11.2015 18:48 , Západní Krušné hory (běžky)

Na stadionu v německém Oberwiesenthalu jsou první upravené tratě. Zdroj + foto - LK Slovan Karlovy Vary, https://www.facebook.com/lkslovankarlovyvary/posts/306063539581050

Info ze dne 22.11.
vloženo 22.11.2015 21:36 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Do Jizerek vyrazili první lyžaři a objevují se první prošlapané stopy. Sněhu není moc, ale dá se. (odvozeno z pohledu na fotky na FB Zuzany Kocumové, místní znalci možná lépe poznají, kde přesně se ta vyjetá stopa nachází :-)

Info ze dne 26.10.
vloženo 31.10.2015 10:34 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Interaktivní kilometrovník je teď mimo provoz, ale v zimě by měl zas fungovat - dle informace od jeho provozovatele, nejde totiž o součást kamzasnehem.cz
(Odpověď na dotaz uživatele Luboš z 26.10.: proč nefunguje mapa)

Info ze dne 4.4.
vloženo 4.4.2015 21:14 , Hrubý Jeseník (běžky)

Dnes luxusní lyžovačka z N.Vsi stopy po Alfrédku a Skřítek projeté ,šlapali jsme akorád od Alfrédky na Jelenku a hřeben taky projetý.Nahoře prašan,dnes bych řekl že lepší podmínky nebyli ani v zimě.Určitě vyrazte stojí to za to. - od Františka, který napsal na náš FB https://www.facebook.com/Kamzasnehem , kde je i fotka.

Info ze dne 3.4.
vloženo 3.4.2015 18:33 , Centrální Šumava - Zadov, Kvilda (běžky)

Dnes byly na Šumavě upraveny některé trasy v oblasti Kvildy, Horské Kvildy a Zadova, dále se plánovala (a dost možná už proběhla) úprava i v okolí Modravy. Přesný rozpis se dá při troše snahy vydolovat na bilastopa.cz. Záznamy z GPS rolby asi nemá cenu hledat, nejspíš jezdí jen skútry, které nikdo nemonitoruje...

Info ze dne 31.3.
vloženo 1.4.2015 18:17 , Západní Krušné hory (běžky)

V areálu Eduard nad Jáchymovem už v pondělí ležela souvislá sněhová pokrývka i v lese, v úterý napadlo dalších cca 10 cm.

Jestli tam někdo bude lyžovat jasné není, ale přípravy mistrovství republiky v orientačním běhu na krátké trati (které se tam uskuteční v červnu - viz http://ob.vse.cz/zavody/mcrkt2015/ ) se odkládají. Soustředění oddílu OB Ekonom Praha, které se tam mělo konat o velikonocích, se přesune do nížin.

Info ze dne 20.3.
vloženo 20.3.2015 20:20 , Jakuszyce a okolí (běžky)

V Jakuszycích se tratě stále ještě upravují a minimálně nahoře na Samolotu budou ve slušném stavu. Odvozeno z informací na FB https://www.facebook.com/biegpiastow?fref=ts (kombinací polského originálu a automatického zoufalého překladu :-) + ze zkušeností z minulé soboty - tolik pro Dáju.

Pro Zůzu - z Jizerky dolů na hranice to bude OK (OPSka tam v noci posílá rolbu), od Jizery na Orle jen tipuji, že to bude v jedné části zoufalé (ta cesta místy vede potokem), cesta k chatě Gorzystow netuším ale čekal bych nějaká vytátá místa. Dejte pak kdyžtak prosím vědět, jak to vypadalo v reálu.

Info ze dne 13.3.
vloženo 14.3.2015 22:25 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

Přírodní sníh na Vysočině už není, ale pořád se dá lyžovat v Novém Městě ve Vysočina aréně na tratích z únorového světového poháru v biatlonu a dalších akcí - lyžuje se na technickém sněhu. Dle http://lyzovani.nmnm.cz/ je Vysočina aréna otevřena pro veřejnost do 20. března, víkend potom tam mají být závody, což je důvod, aby sníh vydržel.

Info ze dne 13.3.
vloženo 14.3.2015 22:20 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Kam nejlíp zařadit Ostravu? Asi do Beskyd... V průmyslovém areálu ve Vítkovicích se v pátek večer konal závod ve sprintu "City Cross Sprint". Trať měřila 700 metrů a měla by být přístupná pro veřejnost až do neděle 22. března - alespoň se to píše na http://www.citysprint.cz/ . Jak to tam vypadá asi půjde najít v archivu České televize, která připravila sestřih ze závodu.

Info ze dne 12.3.
vloženo 13.3.2015 07:38 , Východní Krušné hory (běžky)

V Altenbergu je to se sněhem průměrné - dle webu střediska http://altenberg.de/info/wintersport-erzgebirge/ (v tom PDF dokumentu, co je tam na něj odkaz) jsou nepoužitelné okruhy severně od silnice pod Kahlebergem - to není překvapení, špatné byly už pár týdnů zpátky - zbytek se asi "tak nějak dá". To PDF aktualizují každý den, takže na něj doporučuji kouknout.

Na Dlouhé Louce věřím, že bude sněhu ještě víc, očekávám že na http://www.kbstopa.cz/ dnes ještě upřesní, co půjde upravit a co bude sjízdné.

Info ze dne 2.3.
vloženo 2.3.2015 22:41 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Plán úpravy na noc z pondělka na úterek: Bedřichov, stadion - Nová Louka - Kristiánov - Bílé buky - Hřebínek - Nová Louka - Bedřichov, stadion. Jinak jsou prý tratě dle webu Jizerské OPS ve velmi dobrém stavu a je to na klistr.

Neukázněnost některých pěších výletníků nás asi štve všechny, ale prosím zdržte se komentářů jen na toto téma, pak se mezi nimi těžko hledají přínosné zprávy o sněhových podmínkách. Dává mi smysl toto pravidlo - chci-li komentovat něco mimo téma webu (tj. mimo vlastních zkušeností se sněhovými podmínkami a stavem tratí), můžu to napsat jen jako součást zprávy o podmínkách.

Info ze dne 26.2.
vloženo 26.2.2015 22:43 , Východní Krušné hory (běžky)

Z Nového Města bych určitě jeden den vyrazil na Dlouhou Louku a projel si okruh Fláje, ten je asi nejhezčí. Na Dlouhé Louce upravují tratě dost často, takže budou asi v nejlepším stavu - část byla upravena dle kbstopa.cz v úterý, na víkend se úprava taky dá čekat.

Druhý den třeba na druhou stranu po magistrále na Cínovec, tam přejet do Německa do oblasti Altenbergu a když bude hezky, vyjet na vrchol Kahleberg - něco z toho, co je tady na starším videu http://www.kamzasnehem.cz/video/altenberg-nove-mesto-2013-01 . A nebo ještě okružní varianta možná o něco delší - Nové Město - Moldava - přejít do Německa a po bývalé železnici podél hranice směr Holzhau a odtud zpátky přes Dlouhou Louku - druhá část výletu je tohle video http://www.kamzasnehem.cz/video/flaje-holzhau-2013-03 . Ale otázka je, jak to bude na bývalé železnici se sněhem, je to o trochu níž... Lucko, budeme po víkendu rádi za zprávu, jak to tam se sněhem vypadá.

Info ze dne 20.2.
vloženo 20.2.2015 20:12 , Javorníky (běžky)

O úseku Kohútka - Kasárne píšou naši slovenští kolegové, že by měla být strojově upravena na klasiku, viz https://www.nabezky.sk/javorniky

Info ze dne 4.2.
vloženo 5.2.2015 21:08 , Slezské Beskydy a Jablunkovsko (běžky)

Dle dostupných informací byly trasy u Jablunkova upraveny asi někdy o víkendu, alespoň dle GPS záznamu z rolby, který se dá najít tady http://beskydska-magistrala.msregion.cz/zima/ (odkaz je dostupný i z kamzasnehem.cz, sekce "lyžařské odkazy"). Tipoval bych, že to na víkend upraví znovu. Bellardo, budeme rádi, když se pak podělíte, jaké to tam bylo.

Info ze dne 31.1.
vloženo 1.2.2015 17:15 , Český les (běžky)

Od pátku a soboty jsou strojově upraveny stopy mezi Lipovou a Mýtinou, a v okolí Dyleně. Detaily na webu spolku Život na Dyleň - http://zivotnadylen.cz/aktualni-informace-o-upravenosti-trati/ds-1023/archiv=0&p1=1008

Info ze dne 29.1.
vloženo 30.1.2015 09:08 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

V okolí Bílé je projeto 20 km běžkařských tratí, bohužel zatím bez stopaře, na to je zatím málo sněhu, asi tak 15 cm. - dle informací ze Studia6 na ČT z rozhovoru s provozovatelem ski areálu Bílá.

Info ze dne 28.1.
vloženo 28.1.2015 23:13 , Hranice Jizerských hor a Krkonoš (běžky)

Na tratích ve Vysokém nad Jizerou napadlo na zmrzlý podklad (do 10 cm) v posledních dnech dalších asi 20 cm nového sněhu.

Znamená to, že závody v lyžařském oreintačním běhu, které mají mít centrum na lyžarském bežeckém stadionu Šachty, se o víkendu budou konat. Web: http://zdravotnik-praha.webnode.cz/wre-a-cp-2015/

Info ze dne 7.1.
vloženo 7.1.2015 22:51 , Česká Sibiř - Čertovo břemeno (běžky)

Těžko říct, jestli to bude na Čertově břemenu tento víkend na strojovou úpravu. Info vždy zveřejňovali v pátek před víkendem na www.certovo-bremeno.cz. Do té doby mohou pomoci jen zprávy od lyžařů (díky Pepíku!), odhady dle stavu sněhu mimo sjezdovky na Monínci (pouze 10 cm dle http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/praha/moninec ) a zprávy z nedaleké Polánky, kde se lyžuje, ale spíše omezeně, viz http://www.kamzasnehem.cz/bezky/vysocina/polanka . Osobně spíš nevěřím, že by se daly trasy na víkend upravit, ale nejsem místní...

Info ze dne 7.1.
vloženo 7.1.2015 22:43 , Přírodní park Polánka a okolí (běžky)

Na Polánce se podařilo včera protáhnout pár stop a ty jsou nyní sjízdné, další stopy jsou vyšlapané od běžkařů. Je to určitě na starší lyže. Detaily na www.ospolanka.cz

Info ze dne 4.1.
vloženo 6.1.2015 08:08 , Český les (běžky)

V neděli bylo upraveno prvních 6,5 km běžkařských tras v okolí Dyleně - šlo snad o první strojovou úpravu stop v této lokalitě v historii.

Více na ­webu spolku Život na Dyleň

Info ze dne 5.1.
vloženo 5.1.2015 21:36 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

Na závodní tratě v Novém Městě, doteď upravené v délce 1,5 km, má ode dneška přístup i veřejnost - ale jen ve vyhrazených časech viz http://lyzovani.nmnm.cz/

Nicméně dle informací z Událostí v ČT budou brzy upraveny další kilometry tratí a rolby vyrazí také na úpravu turistických tratí - sněhu napadlo tolik, že ho návštěvníci stadionu měli možná do půli lýtek :-)

Info ze dne 5.1.
vloženo 5.1.2015 21:09 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Jizerská OPS hlásí, že v noci přestane sněžit a pak vyrazí rolby. Upraví snad úplně všechno :-) - detailní rozpis na www.jizerskaops.cz

Jinak prosíme lyžaře, aby považovali diskusi o vyhýbání se na tratích za ukončenou, již se napsalo vše podstatné a poslední příspěvky posouváme hlouběji do historie, aby nahoře byly zprávy o aktuálních podmínkách, tedy to, k čemu je náš web určen... Díky za pochopení.

Info ze dne 31.12.
vloženo 1.1.2015 21:10 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Pár upravených tratí je od Silvestra i na Pustevnách: "Strojově upravené běžkařské trati: Standardní běžecká trasa 5 km, 1 km z trasy na chatu Mír, 1,5 km z trasy Okruh kolem Zmrzlého" - z www.pustevny.cz

Info ze dne 30.12.
vloženo 1.1.2015 10:45 , Králický Sněžník (běžky)

Upravené tratě jsou již i v okolí Dolní Moravy - "I když podmínky nejsou ideální, podařilo se nám upravit Jesenickou magistrálu v úseku U válce - Mokřiny - (Zatáčka smrti) s odbočkou ke Slaměnce. Celkem cca 19 km stopy." - z https://www.facebook.com/bezkyDM

Info ze dne 30.12.
vloženo 30.12.2014 22:51 , Hrubý Jeseník (běžky)

Trochu lyžovat jde už i v okolí Suché Rudné: "V noci napadlo několik centimetrů sněhu a mohli jsme upravit některé části tratí. Skútrem jsou nyní upraveny úseky: Suchá Rudná - Malá Hvězda - Ludvíkov a Malá Hvězda - Hubertka - U Školky - Lázeňská. Bohužel sněhová vrstva je místy nízká a doporučujeme spíše lyže "kameňačky"... :-)" - zdroj: http://www.peras-ski.cz/

Info ze dne 30.12.
vloženo 30.12.2014 22:34 , Rychlebské hory (běžky)

Na Paprsku už se také lyžuje - "Napadlo 11 cm nového, celkem je 21 cm-dnes se projíždí Petříkov-pravé údolí, Pralinka a polská strana Šengenu" - z http://www.paprsek.net/Stopy

Info ze dne 28.12.
vloženo 28.12.2014 21:57 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Prosíme lyžaře, používejte kamzasněhem.cz k tomu, k čemu je web určen, tedy ke zprávám o aktuálních sněhovým podmínkám. Kdyby se zde rozjela diskuse o věcech jako parkovné v Bedřichově, nedalo by se zde vůbec orientovat. S ohledem na to zde nemůžeme tolerovat příspěvky, které nemají nic společného s aktuálními podmínkami, a budeme je muset mazat. Díky za pochopení.

Ty, které se týkaly pouze parkovného, jsou zkopírovány zde a jako samostatné smazány. Česem i tomuto příspěvku upravím datum, aby se zobrazoval až za aktuálními zprávami...

Komentář ke zprávě Romany:

MB, vloženo 29.12.2014 23:15
Ano, OK a souhlas. Není to jen o platbě za parkování. Je to i o spoustě práce kolem, kterou někdo musí zaplatit. Kdo to zná, tak to ví a potvrdí: přijedete do Rakouska (Šachty pod Javorem, kdejaké alpské údolí..), do Francie, do Švýcarska - a platíte za použití běžeckých tras. Tu 2 Eura, tu 5, tu 7. Takže já souhlasím a rád vždy zaplatím, ačkoliv bych samozřejmě přivítal ještě spravedlivější způsob, tj. aby zaplatili všichni, kteří upravené stopy používají...

Romana, vloženo 29.12.2014 22:34
já vím 150.- magické číslo, ale vězte, že to není číslo za flek kde stojíte, je to tak trochu sichr za minulou zimu, všechno se zdražuje a málokdo z nás se zamyslí nad tím,že za jedno je to část vkladu na údržbu tratí - nástupních míst je víc a nějak se nedaří vymyslet slušně a bez ztráty kytičky platbu za to, že se svezem, že někdo v noci nespí a jezdí pro náš požitek stopu atakdálatakdál, no a od dubna do prosince tu neleníme a děláme na dalších věcech, které se týkají dalších zim! tak nás podpořte a radujte se z tak obyčejné věci, kterou sníh je!

Maffersdorf, vloženo 28.12.2014 21:52
120 Kč za 2,5h parkování. To je jasný vzkaz všem Liberečákům, co si po práci jedou dát do těla! Myslím, že i zde bude platit přísloví: Kdo chce moc, nemá nic.

Nestor, vloženo 28.12.2014 21:51
Znovu jen zdůrazňuji - na Bedřichově jsem od léta nebyl a jak tak na to koukám,asi budu preferovat cesty do Jakuszyc.Když někdo nezná míru,nedostane ode mě nic.Je to nepochopitelné.Ti radní asi nikdy nečetli pohádky,zejména tu O rybářovi a zlaté rybce.Tam taky ta jeho chamtivá žena chtěla od rybky víc a víc a ještě víc a nakonec jí zůstala jen ta smradlavá chalupa namísto carského paláce,který jí nestačil.

Tomáš, vloženo 28.12.2014 21:22
Jen pro přesnost to parkovné je opravdu hrozně předražené, ale parkoviště na Bédáku patří obci a ty si odsouhlasili navýšení ceny pro rok 2015-16 a kolik a OPS z toho nemusí vůbec nic mít.

magic, vloženo 28.12.2014 20:39
Souhlasím s Jirkou, hodina parkování za 50 Kč trumfne i centrum Prahy!!! Naopak dvouhodinový tarif (za 80 Kč???) postrádá pro lyžaře smysl a naopak chybí sazba na 3 hodiny. Rád na provoz magistrály přispěju, ale vše má svoje hranice. Jezdím do Bedřichova celý život, ale tohle už je nehoráznost.

Jirka, vloženo 28.12.2014 18:27
Překvapení - za 2 hod 12 min na parkovišti v Bedřichově zaplaceno 120 Kč !! Miluju Jizerky, rád přispívám na stopy, ale tento tarif není dobrý. Nutí lidi hledat "náhradní" varianty. Jednak chybí sazba do 3 hodin a druhak je toto již sazba za hranicí přijatelnosti.

Info ze dne 26.12.
vloženo 26.12.2014 13:01 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

V Jizerských horách napadlo maximálně 10 cm, z Bedřichova vyjely první rolby, aby vytvořily pevný podklad pro další sněžení (lyžovat se na tom asi zatím nedá). Na Jizerce pro změnu upravil část tratí a klasickou stopu protáhl sněžný skútr. - info od lidí pohybujících se v Bedřichově a okolí

Info ze dne 26.12.
vloženo 26.12.2014 11:58 , Jakuszyce a okolí (běžky)

V Jakuszycích připadlo několik centimetrů sněhu, dnes vyjely rolby a začaly upravovat tratě. Zdroj: https://www.facebook.com/biegpiastow

Info ze dne 26.12.
vloženo 26.12.2014 10:42 , Hrubý Jeseník (běžky)

V okolí Pradědu se podmínky od Štědrého dne každým dnem opět zlepšují, dnes napadlo dalších 5 cm sněhu a www.figura.cz hlásí, že "je rolbou upravená stopa Ovčárna - Praděd - Švýcárna . Pěkné podmínky na běžky."

Info ze dne 22.12.
vloženo 22.12.2014 22:03 , Hrubý Jeseník (běžky)

Aby byly zprávy z Pradědu kompletní: "Je upravena stopa Figura - Švycárna. Projeto rolbou na bruslení a je vyřezaná stopa." - tohle jsou zprávy z rána (importované info z http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded ). A část z toho je úsek mezi Figurou a rozcestím pod Pradědem, který projela rolba s GPSkou, zmíněný na tom odkazu, který se mi tu teda moc nelíbí...

Info ze dne 21.12.
vloženo 21.12.2014 17:53 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Na Jizerce se da jezdit, upraveny to neni - jeden usek zkusili skutrem, ale ukazalo se to spise kontraproduktivni. Na asfaltkach ustrelujou hulky. Mistama je to vyfoukany, urcite na horsi lyze. Ale lepsi nez dratem do oka. - volně převzato z FB od důvěryhodného pisatele :-)

Info ze dne 21.12.
vloženo 21.12.2014 16:19 , Úpa a Rýchory (běžky)

Dnes jsme šli na běžkách z Dolní Malé Úpy na Pomezní boudy - stopu jsme prošlapávali a byli jsme zřejmě jediní běžkaři, ani na Pomezkách nikdo. Včera a přes noc napadlo hodně, dnes už skoro nic a na slunečných místech to je vytáté. Sněhu je prostě málo a jakmile je pod sněhem asfalt, je to rozhodně nejen o běžky. - zkopírováno z FB od důvěryhodného zdroje :-)

Info ze dne 21.12.
vloženo 21.12.2014 09:43 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

V sobotu se ještě psalo o běžeckých tratích na vrcholu Černé hory, že jsou nesjízdné, od té doby napadlo 15-30 cm sněhu a v neděli ráno už je to jinak: "Běžecké tratě na vrcholu Černé hory upraveny v délce cca 10km, pozor ale fouká, mohou být zaváté!" - čerpáno z http://www.skiresort.cz/cs/skiresort/zpravy-a-novinky/aktual/214-aktualni-zpravy.html

Info ze dne 13.12.
vloženo 14.12.2014 09:05 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

Na vrcholu Černé hory je upraveno cca 10 km běžkařských tratí - dle oficiálních informací ze skiresortu Černá hora - Pec, viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/cerna-hora-janske-lazne

Info ze dne 13.12.
vloženo 13.12.2014 20:48 , Modravsko a Srní (běžky)

Asi nejdelší upravený úsek v ČR je z Modravy na Březník (údolím i přes Černohorskou nádrž) a od Černohorské nádrže ještě na Filipovu Huť. Stopa byla upravena dnes ráno skútrem. Zdroj: bilastopa.cz

Info ze dne 12.12.
vloženo 12.12.2014 21:01 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn (běžky)

Na webkamerách z Míseček byli dnes spatřeni první lyžaři a hlavně na webu Skiareálu Špindlerův Mlýn je vidět, že první běžecké tratě jsou upraveny - viz http://www.skiareal.cz/bezky

Info ze dne 12.12.
vloženo 12.12.2014 20:56 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Zdá se, že v Jizerkách se podmínky spíš zhoršují: "Aktuálně se v Jizerských horách se teploty pohybují mezi +0,5 a +1,5 stupni. .... Na magistrále jsou místy zbytky mokrého sněhu, podmínky pro lyžaře však nejsou příznivé." - dnešní zpráva z webu Jizerské OPS.

Info ze dne 9.12.
vloženo 10.12.2014 20:23 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Na loukách v Jizerkách první nadšenci vyzkoušeli, že se dá lyžovat... o stopách se asi nedá mluvit, natožpak o úpravě tratí - je to na kameňačky a ne pro každého, ale je to lyžování!

Foto převzaté od Jizerské OPS je na FB - https://www.facebook.com/Kamzasnehem

Info ze dne 28.11.
vloženo 30.11.2014 10:52 , Západní Krušné hory (běžky)

Arnošt Zetl z horské služby na Božím Daru již viděl ve stopě první dva běžkaře. „Byli ale jediní. Občas se takhle nějací nadšenci na začátku zimy objeví,“ uvedl Zetl. Na hřebenech Krušných hor přitom leželo zhruba jen šest centimetrů sněhu. Na Klínovci, kde svítilo celý den sluníčko, ale nebylo po sněhu skoro ani památky. - nalezeno na http://www.novinky.cz/domaci/354882-inverzni-pocasi-prineslo-pred-vikendem-na-vrcholky-krusnych-hor-slunicko.html

Info ze dne 18.4.
vloženo 20.4.2014 08:55 , Hrubý Jeseník (běžky)

Lyžařská sezóna je definitivně ukončena i na Pradědu. Již v pátek hlásili: "Cesta na Švýcárnu je prohrnuta a je schůdná pro pěší a sjízdná pro cyklisty." Ještě ve čtvrtek to vypadalo pro lyžaře o něco lépe: "Bohužel zatím nenapadlo dost sněhu a tak není možné stopu upravit. Na Švýcárnu se dá dojet na běžkách." Zkopírováno z importovaných zpráv zde http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded - odhad provozovatelů, že Velikonoce budou na sněhu, se nepotvrdil

Info ze dne 28.3.
vloženo 28.3.2014 11:48 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Aktuální "oficiální" zpráva z webu Jizerské OPS: "Od noční úpravy z úterka na středu se podmínky na magistrále rychle změnily. Z důvodu oteplení mizí sníh takřka před očima. Velká většina Jizerské magistrály je sjízdná s obtížemi, proto prosíme o opatrnost. Vhodné podmínky jsou zatím ještě na úsecích Kristiánov - Čihadla, Bílé buky, Knížecí, Promenádní." Za každé přínosné doplnění či aktualizaci bude samozřejmě rádi.

Info ze dne 11.3.
vloženo 11.3.2014 13:51 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

K běžkování je jenom Černá hora - od Kolínské boudy nahoru. Zbytek je turistika. Ta Černá hora ještě týden dva bude ok. - ze SMS od lyžaře, jehož základnou je chata někde nad Pecí pod Sněžkou směrem na východ.

Info ze dne 7.3.
vloženo 8.3.2014 15:14 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Lyžařská sezóna je v Jizerkách u konce. "Na Jizerské magistrále se nyní nachází již jen pár míst, kde lze najít souvislé zbytky sněhu (nad Kristiánovem směr Knajpa). Na ostatních cestách se střídají místa se sněhem a bez sněhu. Běžky ukliďte na půdu a vyražte na pěší výlet. V Jizerkách je nyní málo turistů a předpověď na víkend hlásí krásné počasí. Pro cyklisty je bez obtíží dostupný Kristiánov, Hřebínek či Krásná Máří." - z webu Jizerské OPS

Info ze dne 4.3.
vloženo 6.3.2014 23:02 , Praha (běžky)

Kvůli teplému počasí bylo ukončeno i lyžování v Chuchli - viz http://www.skiparkchuchle.cz/aktualne

Info ze dne 1.3.
vloženo 3.3.2014 20:48 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

"Dnes jsem projel trasu Bukovec,Bunkr,Jezdecká,Kasárenská,Knajpa a zpět Promenádní.Přenášení celkem 4x,sjízdnost na některých místech již velmi špatná,podle mě poslední víkend,kdy to mělo cenu." - zkopírováno z příspěvku lyžaře na FB Jizerské OPS

Info ze dne 12.2.
vloženo 13.2.2014 21:51 , Brdy a Hřebeny (běžky)

Brdy budou v tuto dobu beznadějné. Od soboty se podmínky těžko zlepšily a už tehdy nebyla zpráva na Brdské stopě moc optimistická - http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/snehove-zpravodajstvi-822014.html

Info ze dne 7.2.
vloženo 8.2.2014 10:08 , Západní Krušné hory (běžky)

Západní hranice nad Perninkem má cekem ideální lyžařské podmínky i na skate, ale dost se otepluje.... Magistrála je projetá až nad Přebuz, nejlépe ale po německé straně (převzato od důvěryhodného zdroje z FB)

Info ze dne 25.1.
vloženo 25.1.2014 19:34 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

Pro běžkaře je v okolí Černé hory a Pece pod Sněžkou upraveno 30 km tras - dle reportáže z Událostí ČT. Stopa, kterou tam měli v záběru, vypadala velmi slušně (asi to bylo někde na Černé Hoře, protože reportáž byla primárně o tamních sjezdovkách).

Info ze dne 17.1.
vloženo 17.1.2014 22:03 , Chotouň u Prahy (sjezdovky)

V Chotouni se lyžuje na 30-50 cm technického sněhu, jedou oba vleky. To se píše na http://www.vlekychotoun.cz/ To, že se zde zobrazovalo, že areál není v provozu, byla chyba.

Info ze dne 28.12.
vloženo 30.12.2013 20:50 , Západní Krušné hory (běžky)

V Abertamech, kde se první lednový víkend měly konat závody v lyžařském orientačním běhu, je sněhu minimum a rozumně lyžovat se tam nedá. Fotky ze soboty viz http://vodr.rajce.idnes.cz/ABERTAMY/ Závody jsou přesunuty zatím na neurčito, viz web závodů http://vpm.eob.cz/zavody/lob2014/

Info ze dne 30.12.
vloženo 30.12.2013 11:25 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

V nočních hodinách z neděle na pondělí bylo upraveno: Z Jizerky: Panský dům - Promenádní - Smědava - Knajpa - Čihadla - Rozmezí - Odbočka k Chatě věčného mlčení - Rozmezí - Kasárenská - Knížecí - Panský dům (zkopírováno z webu Jizerské OPS)

Info ze dne 26.12.
vloženo 26.12.2013 23:36 , Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice (běžky)

"jsme dneska šli Ručičky, Kládová, Snídaně a pak po Terexu. Kládová a Terex jsou docela bezvadný, dojezd do Harrachova na hraně. Pak jsme dostali nápad jít na Čerťák po tratích a to je katastrofa" ... "Byla tam celou cestu jedna stopa na klasiku a jinak rovné, skoro manžestr" - zkopírováno z důvěryhodné zprávy na FB

Info ze dne 25.12.
vloženo 25.12.2013 20:54 , Hrubý Jeseník (běžky)

V okolí Dolní Moravice bude jistotou asi jen Praděd - dneska v Událostech na ČT bylo slyšet něco jako "Z Červenohorského sedla se dá jen směrem na Praděd... sníh je takový rozměklý" - ale určitě ho tam bude dost.

Na dalších místech (Skřítek, Alfrédka - info viz odkazy tady http://www.kamzasnehem.cz/odkazy/bezky/jeseniky#sub_area_hruby-jesenik ) závisí, co vše už roztálo. Budeme Karle rádi za zprávu, jak to tam skutečně vypadá.

Info ze dne 23.12.
vloženo 24.12.2013 09:10 , Západní Krušné hory (běžky)

V Karlových Varech na třídě T.G.Masaryka se bude konat 25.12. od 19 do 21h večerní lyžování pro veřejnost - na sněhu dovezeném pro závody, které se tam uskuteční dne poté, viz http://carlsbad.ski-sprint.cz/ . Vstup zdarma.

Potvrzením, že se sněhem je to v Krušných horách momentálně bída, je skutečnost, že sníh se musí dovážet až z německého Fichtelbergu - Boží Dar a další místa ho dostatek nemají.

Info ze dne 18.12.
vloženo 19.12.2013 20:55 , Rokytnice nad Jizerou (sjezdovky)

"... na sjezdovce - pusto a prázdno. Nakonec jsem rád, že občas někoho na trati potkám. Přitom podmínky k lyžování nejsou zase tak špatné. Sněhu sice viditelně moc není, ale na sjezdovce nejsou žádná vydřená místa, žádné kamínky a dokonce ani odpoledne se nedělají ledové plotny. Samozřejmě že velký podíl na tom má fakt, že tu za den zase tolik lidí neprojede." - zkopírováno z http://blog.bcbezky.cz/2013/12/konecne-zase-na-lyzich.html

Info ze dne 11.12.
vloženo 11.12.2013 19:49 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

V Beskydech bych tipoval, že jediným upravený místem budou tratě na Pustevnách - tohle nám posílají - "Dnes bude pro běžkaře strojově upravená trasa Mír, Okruh Skalíková louka, Standardní běžecká trať a Okruh kolem Zmrzlého." - viz importované zprávy ze ski areálu Pustevny http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny . Rychlým proklikáním pár odkazů zde http://www.kamzasnehem.cz/odkazy/bezky/beskydy jsem nic jiného nenašel.

Info ze dne 7.12.
vloženo 7.12.2013 18:04 , Slavkovský les (běžky)

Již i v Mariánských Lázních "byl proveden pokus o úpravu cca 1 km dlouhého kolečka na drivingu (cvičná odpalová louka). Sněhu je stále málo, ale bruslení i klasika na starších lyžích jezdit lze." zdroj: http://skinordicml.webnode.cz/ - zároveň nově přidaný odkaz k oblasti Slavkovský les

Info ze dne 29.11.
vloženo 30.11.2013 09:58 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Pokud na Pustevnách nezměnili plány, mělo by se dnes lyžovat už i v Beskydech: "V sobotu 30.11. bude pro běžkaře strojově upravená lyžařská běžecká trať na Radhošť. Z důvodu nedostatku sněhu bude pouze částečně strojově upravená běžecká trať na chatu Mír (1,5km ) a Okruh kolem Zmrzlého (2 km)." Zdroj: http://www.skialpin.cz/

Info ze dne 27.11.
vloženo 28.11.2013 08:08 , Hrubý Jeseník (běžky)

Začalo se lyžovat v okolí Pradědu: "Strojově upravená stopa na Švýcárnu. Jsou vyřezané stopy. Ideální běžecké podmínky. Švýcárna otevřena. Zveme všechny příznívce běžeckého lyžování" - převzato z importovaných dat sjezdovkové části našeho webu http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded

Info ze dne 16.4.
vloženo 16.4.2013 18:04 , Jakuszyce a okolí (běžky)

V Jakuszycích také dnes vyhlásili, že již upravovat tratě nebudou - viz článek na bieg-piastow.pl (který ale už byl smazán, tak byl odkaz smazán i zde). I tak si dle zprávy ze 14.4. myslím, že na některých místech tam ještě lyžování bude slušné.

Jinak co já vím, tak žádný lepší web než bieg-piastow.pl se zprávami o podmínkách v Jakuszycích není. Nezbývá tedy než se navzájem informovat tady na kamzasněhem.cz

Info ze dne 2.4.
vloženo 3.4.2013 22:33 , Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí (běžky)

V Říčkách ještě plánují jednu a zároveň poslední úpravu běžeckých tratí tuto sezónu - a sice v pátek 5.4. (dle zprávy zde http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/orlicke-hory/ricky )

Info ze dne 10.3.
vloženo 10.3.2013 08:52 , Hrubý Jeseník (běžky)

Dnes se po 25 letech jede Jesenická 70 na trase Skřítek - Alfrédka - Ovčárna - Švýcárna - Červenhorské sedlo a zpět. Celá trasa až na cca 1,5km dlouhý úsek je upravena (pro klasickou techniku), což snad znamená, že jsou upravena i některá místa, kde se běžně neupravuje. Závodu se účastní včetně kratšího závodu na 40km okolo 200 závodníků, po jejich projetí by snad stopy mohly vydržet ve slušném stavu. Mapa trasy je na www.jesenicka70.cz

Info ze dne 26.2.
vloženo 28.2.2013 22:05 , Okolí Suchého vrchu a Čenkovic (běžky)

V úterý 26.2. byly upraveny trasy do Štítů a do Výprachtic , na Převáží, okolo a přes Bukovou horu, všechny trasy na Suchý vrch, na Boudu a do Jamného k vodárně. V pátek bychom měli upravit znovu všechny trasy včetně sjezdů Lichkov, Mladkov, Jamné a Těchonín. - čerpáno ze zprávy Tondy Fialy z fóra na webu Čenkovic, viz odkaz po pravé straně.

Info ze dne 17.2.
vloženo 17.2.2013 23:27 , Brdy a Hřebeny (běžky)

Na Brdech leží 5-15 cm sněhu, na některých místech se lyžovat dá, i když raději se staršími lyžemi. Podrobnější zprávy jsou u našich kamarádů z Brdské stopy, viz http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/snehove-zpravodajstvi-15unora-2013.html

Horská služba Brdy vás zároveň zve na 2.seminář Horské služby Brdy, který se bude konat 9.března ve Strašicích, více viz http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/2-seminar-horske-sluzby-brdy.html

Info ze dne 31.1.
vloženo 31.1.2013 21:14 , Žďárské vrchy - Novoměstsko (běžky)

Díky oteplení a dešti roztál téměř veškerý sníh, i v nejvyšších polohách Novoměstska je nesouvislá vrstva sněhu. Souvislá vrstva sněhu je pouze podél lesa na Fryšavě, na tzv. Fryšavském ledovci. - to je dnešní odpolední zpráva z http://lyzovani.nmnm.cz/ . V televizi bylo vidět, že dostatek sněhu leží na závodních tratích v Novém Městě, tam se ale připravuje MS v biatlonu a předpokládám tedy, že lyžování pro veřejnost, pro které bývaly vyhrazeny určité časy, se tam v tomto období nekoná - alespoň jsem o tom nenašel žádné info.

Info ze dne 21.1.
vloženo 22.1.2013 09:20 , Praha (běžky)

"lyžování na Ladronce je perfektní. Lyže rozhodně nezničíte tolik jako na LOBech ve Vrbně. Na trávě je sněhu spousta, široké a tvrdé proježděné dálnice na bruslení i spousty docela rovných a hlubokých stop na klasiku (na extráč). Jediné riziko pro lyže jsou obrubníky u chodníčků, ale na proježděných cestách jsou již přejezdy spolehlivě překryté uježděným sněhem (a nebo obrubník je aspoň vidět). Včera jsem neudělal ani malý škrábanec." - zkopírováno z http://betov.org/ , kde zároveň najdete info o lyžařském orienťáku, který se na Ladronce pojede ve čtvrtek 24.1. večer.

Info ze dne 19.1.
vloženo 19.1.2013 23:19 , Východní Krušné hory (běžky)

S ohledem na zprávy od Karla a Tleskače bych tipoval, že v Altenbergu to nebude žádný zázrak. Naposled se upravovalo před týdnem - http://www.altenberg.de/ftp-tib/Aktuelle%20Meldung.pdf - a když srovnám všechna místa, tak 1.1. (viz starší zpráva) měla asi nejlepší kvalitu magistrála Cínovec - Vitiška, pak L1 a okolí v Altenbergu, pak okruhy v Novém Městě, vše ostatní okolo Altenbergu ještě horší. Myslím, že od té doby došlo spíš ke zhoršení. Takže pokud Altenberg, tak určitě jen tratě v okolí Kahlebergu.

Info ze dne 18.1.
vloženo 18.1.2013 23:26 , Drahanská vrchovina (běžky)

V Kořenci na Boskovicku je upraveno cca 20 km běžeckých tras. Jde o trasy ve vyšších polohách, ty níže položené ještě nemají dostatek sněhu na úpravu - něco v tomto smyslu říkali v dnešní reportáži ve zprávách na ČT.

Info ze dne 16.1.
vloženo 17.1.2013 08:22 , Králický Sněžník (běžky)

Asi včera byla upravena trasa vedoucí ze Stříbrnic, vedoucí někam do svahu nad Dolní Moravou - odhad dle http://bilestopy.cz/jeseniky/kralicak (do odkazů pro Jeseníky Bílé stopy brzy přidám). Jak je to se stopami vycházejícími přímo z Dolní Moravy netuším - jestli upravené nejsou, nebo jen nejsou součástí systému Bílé stopy. Kralický sněžník je zdá se jedním z míst, kvůli kterým jsme kamzasněhem dělali, nic jiného najít neumím ;-)

Info ze dne 15.1.
vloženo 16.1.2013 11:26 , Praha (běžky)

Dle zaslechnutých zpráv se již dá lyžovat i na Ladronce. V Modřanské rokli byl náš průzkumník situaci obhlédnout, ale tam je zatím sněhu málo a rozhodl se lyže radši neničit.

Info ze dne 9.1.
vloženo 9.1.2013 22:20 , Jakuszyce a okolí (běžky)

V Jakuszycích se skutečně od čtvrtka do neděle má konat Husqvarna Tour a prý tam má závodit přes 1000 psů :-( Tomáš odhadl trasu dobře (díky!), na psím webu je nějaká mapka zde http://www.borderrush.com/pl/genesis/trasa_h.php Kdo v tom termínu do Jakuszyc pojedete, prosím napište, jak to tam vypadá (třeba i s kapacitou parkování), lyžařům plánujícím výlet hlavně na neděli to hodně pomůže. Díky.

Info ze dne 27.12.
vloženo 27.12.2012 09:45 , Centrální Šumava - Zadov, Kvilda (běžky)

Přes noc napadlo 5-10 cm sněhu. Tratě zatím nebylo možné upravit, protože podklad je rozbředlý, ale v nejbližších dnech či možná už hodinách upravovat půjde - z dopoledního vstupu z Kvildy do zpravodajství ČT.

Info ze dne 23.12.
vloženo 23.12.2012 22:38 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Na Pustevnách jsou upraveny i trasy k chatě Martiňák, k chatě Mír a i další úseky, dle http://www.skialpin.cz/ - doplnění ke zprávě od Mojži, který upravenými standardními běžeckými tratěmi určitě myslel tratě na Pustevnách, protože dle http://www.beskydska-magistrala.cz/zima/ se nikde jinde v Beskydech v upravených stopách nelyžuje.

Info ze dne 15.12.
vloženo 15.12.2012 22:00 , Brdy a Hřebeny (běžky)

V podbrdském "skiareálu" Těškov je několik strojově upravených tras. Nově ode dneška to je trasa Těškov - Hrad Radeč, kopírující červenou turistickou značku. Čerpáno z http://www.brdskelisty.cz/skiareal-teskov/skiareal-teskov.html , kde najdete i info o dalších upravených trasách.

Info ze dne 8.12.
vloženo 9.12.2012 09:02 , Hrubý Jeseník (běžky)

Zprávy z běžkařských tras v okolí Pradědu: Figura -Švýcárna je ujeta skůtrem, ale stopy ještě nejdou vyřezat. Podmínky pro běžce se zlepšily. Trasa je vhodná na bruslení. Švýcárna-ČHS neupravena,ale sjízdná. (zdroj: http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded )

Info ze dne 8.12.
vloženo 9.12.2012 08:59 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn (běžky)

Na Mísečkách se od poslední zprávy podmínky zlepšily - již jsou upraveny závodní běžecké okruhy, kromě nejdelšího 10km dlouhého. Čerpáno z http://www.skiareal.cz/bezecke-trate.aspx

Info ze dne 28.10.
vloženo 29.10.2012 21:30 , Centrální Šumava - Zadov, Kvilda (běžky)

napadlo 20 cm sněhu, tak jsem vytáhl staré běžky "kameňačky" a úplně bez problémů absolvoval trasu Lipka - Nové Hutě - Přílba a zpět. ... Byly parádní podmínky! (zkopírováno z návštěvní knihy na Bilastopa.cz)

Info ze dne 20.4.
vloženo 20.4.2012 20:27 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn (běžky)

Na Mísečkách je upraveno 15 km tratí na klasiku i na bruslení - to dnes několikrát hlásili v televizi, snad přímo provozovatelé Míseček. Viz také http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/spindleruv-mlyn-medvedin . Sjízdných stop v okolí bude patrně ještě mnohem víc

Info ze dne 14.4.
vloženo 14.4.2012 08:39 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

Na vrcholu Černé hory je upraveno 10 km tratí (malý okruh Černá hora, Černá hora-Kolínská Bouda, Černohorská silnice). Zdroj: Panorama ČT a http://www.cerna-hora.cz

Info ze dne 3.4.
vloženo 5.4.2012 22:17 , Hrubý Jeseník (běžky)

Měla by být upravena trasa z Ovčárny na Švýcárnu v délce 6 km, o úpravě pokračování až na Červenohorské sedlo psali naposledy 19.3. - vše čerpáno odtud http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded - odhad, že by mohlo být aspoň sjízdné bez strojové úpravy, stojí hodně na vodě... Pokud tam Petro vyrazíte, určitě budeme rádi za zprávu.

Info ze dne 1.4.
vloženo 1.4.2012 08:50 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

Díky novému sněhu ze včerejška byla dnes brzy ráno poprvé upravena nová trasa z Portášek na Sněžku. Je upravena rolbou na bruslení, po každé straně jsou 2 stopy na klasiku. Tato trasa se bude od příští zimy upravovat strojově pravidelně a bude ji upravovat Trautenberk.

Info ze dne 25.3.
vloženo 28.3.2012 20:37 , Jakuszyce a okolí (běžky)

O víkendu bylo v Jakuszycích sněhu stále dost, tratě upravené, pěkné lyžování za jarního počasí - z rozhovoru s lyžařem, který by na turistické trasy nevjížděl, zpráva se tedy bude týkat závodních tratí.

Info ze dne 17.3.
vloženo 17.3.2012 22:48 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

V oblasti Pusteven dnes byly strojově upravené všechny lyžařské běžecké tratě . Trasa "Okruh přes Velkou sjezdovku" je v dolní části vlivem oblevy nesjízdná. Zkopírováno z webu Pusteven.

Info ze dne 4.3.
vloženo 8.3.2012 23:40 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Minulý víkend se v Jakuszycích konal Bieg Piastow, na který musela být upravena převážná většina tras. Bieg Piastow je snad jedna z mála akcí, při které se nyní trasa z Jakuszyc na Orle zablokuje pro běžné lyžaře. Jardo007, na zvolené trase bych se žádné akce nebál, retro závod na Orle by trasy uzavřít neměl a 11.3. koná i Salomon Nordic Sunday, ale tento závod by se měl jet v okolí stadionu v Jakuszycích na závodních tratích. Budeme rádi, když sem po víkendu napíšete, jaké jste měli podmínky.

Info ze dne 4.3.
vloženo 5.3.2012 23:59 , Chotouň u Prahy (sjezdovky)

Pěkné lyžování bez front. Na těžkém mokrém sněhu to byla i na mírné sjezdovce v Chotouni překvapivě makačka. Sníh by měl vydržet ještě asi 14 dní. (z povídání s víkendovým návštěvníkem Chotouně)

Info ze dne 1.3.
vloženo 2.3.2012 07:52 , Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí (běžky)

Jde sice jen o odhad, ale do Orlických hor a okolí Říček by určitě byla chyba běžky nebrat. Letošní zimu je v nejvyšších polohách určitě více sněhu než bylo stejnou dobou loni. Něco si můžete odvodit ze stavu sněhu mimo sjezdovky zde http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/orlicke-hory + v Říčkách prý upravovali stopy v úterý. Budeme Lenko rádi, když nám sem po návratu z hor napíšete, jaké to bylo.

Info ze dne 26.2.
vloženo 26.2.2012 14:09 , Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí (běžky)

Ve Vesci se dnes jel druhý závod světového poháru sdruženářů. Na mokrou sněhovou břečku, na níž se závodilo včera, napadlo 1-2 cm sněhu, o němž spolukomentátor televizního přenosu Ladislav Rygl prohlásil, že funguje jako brzda. Závodilo se na 2 km dlouhém okruhu. Po závodech by měl být vesecký areál k dispozici, aktuální informace plánují zveřejňovat zde http://www.skijested.cz/zima/bezecky-areal-vesec/aktualni-informace

Info ze dne 26.2.
vloženo 26.2.2012 10:27 , Ještěd (sjezdovky)

Dnes dopoledne se lyžuje na Ještědu bez front, alespoň dle pohledu na sedačku okolo můstků. Dost sedaček jezdí prázdných. Přes noc napadl nějaký sníh. Trochu padá i teď, viditelnost není nejlepší a docela fouká vítr - nicméně ne nijak extrémně, protože skokanská část závodu v severské kombinaci, při jejímž sledování vznikl tento příspěvek, se nakonec zdárně doskákala, i když s pauzami.

Info ze dne 18.2.
vloženo 18.2.2012 18:28 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Dnes se v Jakuszycích konaly závody světového poháru. Jezdilo se na 5km okruhu klasickou technikou. Počasí bylo mlhavé a prý bylo složité dobře namazat. Trasu okruhu najdete tady http://pucharswiata2012.pl/ . V neděli už se tu závod nejede.

Info ze dne 6.2.
vloženo 9.2.2012 21:28 , Jakuszyce a okolí (běžky)

K dotazu na parkování - letos jsem tam ještě nebyl, ale v minulosti jsem se zaparkováním nikdy neměl problém i při dost pozdních příjezdech. Ale nikdy jsem tam nejezdil v den, kdy se tam konal nějaký větší závod. Při svěťácích 17.-18.2. bude určitě parkování komplikované :-) Jinak popis možností parkování je ve zprávě z 3.1.

Info ze dne 7.2.
vloženo 9.2.2012 19:38 , Praha (běžky)

Od úterka se dá lyžovat na cca 600-700 metrů dlouhém okruhu z umělého sněhu v novém areálu ve Velké Chuchli.

Info ze dne 26.1.
vloženo 27.1.2012 07:54 , Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice (běžky)

Areál závodních tratí ČKS SKI Jilemnice a okolní les (Hraběnka): "Na loukách je sněhu dost, v lese +/- tak akorát, zvažte použití starších lyží." To je informace z pokynů závodů v lyžařském OB, které se tam budou v sobotu a v neděli konat. Více na http://lob2012.ok-jilemnice.cz/ Pro "normální" lyžaře to znamená, že bude najeto nadstandardní množství stop, ale během vlastních závodů asi nebude vhodné se v prostoru závodu pohybovat.

Info ze dne 17.1.
vloženo 17.1.2012 23:30 , Řeka (sjezdovky)

Od dnešního dne je ve ski areálu Řeka opět v provozu modrá sjezdovka, je na ní cca 40 cm sněhu. Červená sjezdovka zatím zůstává mimo provoz, probíhá její zasněžování. Informace pocházejí z webu http://www.ski-reka.cz/

Info ze dne 14.1.
vloženo 16.1.2012 21:03 , Javorový Vrch u Třince (sjezdovky)

Dle vyhledaných informací středisko nejen že neukončilo provoz definitivně, ale dokonce je v provozu teď: "Na modré sjezdovce je zatím zhruba 40 centimetrů přírodního sněhu. „Tento týden jsme rozjeli vlek na malém svahu. ... “ uvedl správce areálu horského střediska Tomáš Valenta. Se spuštěním velkého vleku na červené sjezdovce počítá koncem příštího týdne. Černá, tedy třetí sjezdovka Javorového vrchu zůstává neupravena, sjet si ji mohou pouze vyznavači adrenalinového sportu, a to na vlastní nebezpečí." - čerpáno z http://fm.denik.cz/zpravy_region/20120114beskydy-lyzovani-sjezdovky.html

Info ze dne 12.1.
vloženo 13.1.2012 22:53 , Východní Krušné hory (běžky)

"Včera jsme objeli kontroly v okolí Seiffenu, kde jsme po oblevě očekávali největší sněhové ztráty. Ztráty samozřejmě byly, tam, kde jsem minulou neděli projel na běžkách, jsem je nyní nesl. I na loukách ale leží dostatek sněhu, dokonce i rolba tam už vyrazila. Jenom když krosila přeorané pole, tak to byl slalom mezi kameny." - to jsou poslední zprávy před závodem zkopírované z webu Skirogainingu - http://skirogaining.tojnar.cz/

Info ze dne 3.1.
vloženo 3.1.2012 21:40 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Od čtvrtka 5.1. do neděle se budou v Jakuszycích konat závody psích spřežení, které částečně zablokují východní část tratí. Zdroj: http://www.bieg-piastow.pl/ To abych sem napsal i něco o akt. podmínkách :-)

K parkování: Při příjezdu od Harrachova bývají tyto možnosti - 1) parkoviště vpravo, ještě před příjezdem ke stadionu, asi 100m od něj, ten kousek je třeba dojít po silnici: někdy nebývá odhrnuté, je zde největší pravděpodobnost, že nebudou vybírat parkovné. 2) vlevo podél silnice u stadionu, po celé jeho úrovni. Nejčastěji plné, většinou se vybírá. 3) za stadionem parkoviště vlevo od silnice, podle mého největší, vybíralo se tam snad vždy. Ceny parkovného jsou zmíněny zde http://www.jakuszyce.info.pl/aktualnosci.php a potvrzuji, že vždy akceptovali placení i v českých korunách, i když asi v mírně nevýhodném kurzu.

Info ze dne 25.12.
vloženo 25.12.2011 17:24 , Šacberk - Jihlava (sjezdovky)

Lyžuje se na 35cm technického sněhu. Dle pohledu na webkameru se dnes lyžuje i večer za umělého osvětlení.

Info ze dne 9.12.
vloženo 9.12.2011 08:16 , Západní Krušné hory (běžky)

V areálu Eduard nad Jáchymovem se lyžovat o víkendu začne, ale ze dvou plánovaných závodů se pojede jen ten nedělní: "Závody budou, ale v redukovaném rozsahu. Pojede se pouze nedělní závod a pouze klasicky. Tratě budou pravděpodobně nataženy na kratším okruhu, možná zkráceny." Zdroj: http://skrover.cz/

Info ze dne 8.12.
vloženo 8.12.2011 21:56 , Jakuszyce a okolí (běžky)

Dle různých internetových zdrojů jsou v Jakuszycích tratě upravené jak na klasiku, tak na bruslení. Na webu http://www.bieg-piastow.pl/ uvádějí, že dnes byly upraveny v délce 8km.

Info ze dne 15.4.
vloženo 15.4.2011 18:34 , Hrubý Jeseník (běžky)

Na Praděd se vrátila zima: Je strojově upravena běžecká trasa Figura -Ovčárna- Švýcárna = 6 km. Vzhledem ke sněhovým podmínkám jsou i vyřezané stopy. Jsou ideální běžecké podmínky. (Zdroj: importované informace ze střediska na http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded )

Info ze dne 14.4.
vloženo 15.4.2011 18:29 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Dle informace na webu Jizerské OPS se v Bedřichově se aktuálně nachází 5–10 cm nového, mokrého sněhu. Ve vyšších polohách je sněhu samozřejmě více. Svezení na starších lyžích je možné, počítejte však s tím, že některá, původně vytátá místa nemají tuhý sněhový podklad. Úprava magistrály se neplánuje.

Info ze dne 2.4.
vloženo 2.4.2011 09:16 , Ramzová (sjezdovky)

Dle prověřeného zdroje (Panorama ČT) bude zimní provoz ukončen v neděli 3.dubna. Dle zelených míst viditelných na webkameře to vypadá, že sjezdovka až na Šerák není tou, která by byla v provozu.

Info ze dne 2.4.
vloženo 2.4.2011 09:09 , Moninec (Česká Sibiř) (sjezdovky)

Dle pohledu na webkameru (Panorama ČT) je na sjezdovce sněhu ještě docela hodně - žádná travnatá místa, nicméně zároveň je tamtéž hlášeno, že zimní provoz bude ukončen v neděli 3.dubna.

Info ze dne 6.2.
vloženo 6.2.2011 21:09 , Žďárské vrchy - Žďársko (běžky)

Během víkendu sníh na Žďársku téměř zmizel. Jen poslední zbytky sněhu se drží v lesních úsecích žďárského regionu. (Zdroj: http://zdarsky.denik.cz/zpravy_region/behem-vikendu-snih-na-zdarsku-temer-zmizel20110206.html )

Info ze dne 5.2.
vloženo 5.2.2011 09:34 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Na Pustevnách dnes budou postupně upraveny všechny běžecké stopy. (zdroj: ranní Panorama ČT a http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny )

Info ze dne 28.1.
vloženo 29.1.2011 16:59 , Ladův kraj (běžky)

V Senohrabech a okolí přes týden postupně napadlo 8-9cm vlhkého sněhu. Sníh je "přemrzlý navlhlý prašan"-neprojíždí se.
Na Vávrově palouku a přilehlých polích uspokojivé podmínky. V lese je vrstva sněhu do 3cm.
Značený okruh "Vávrák-Altán" zatím strojově neupravován. Projet pouze na lyžích-dobrý. Pouze nedoporučujeme lesní sjezd k lávkám, ale k návratu na Vávrák opět použít výchozí pole-nebude zvlášt značeno.
Nyní je primárně upravován sprintérský 630m dlouhý okruh na hřišti "V lipách". Ve středu 2.2.se zde konná tradiční Večerní kriterium. (převzato z http://www.senohraby.cz/ )

Info ze dne 29.1.
vloženo 29.1.2011 09:10 , Centrální Šumava - Zadov, Kvilda (běžky)

Čerstvě upraveny trasy Zadov - Zl. Studna - Horská Kvilda. (zdroj: ranní Panorama ČT)

Info ze dne 29.1.
vloženo 29.1.2011 09:08 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Pustevny: Ideální podmínky pro běžky. Dnes byly strojově upravené všechny běž. trasy v oblasti Pusteven (zdroj: ranní Panorama ČT a http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny )

Info ze dne 29.1.
vloženo 29.1.2011 09:03 , Hrubý Jeseník (běžky)

Strojově upravena běžecká stopa Figura - Švýcárna - Červneohorské sedlo, celkem 12 km (zdroj: ranní Panorama ČT a vlastně i http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded )

Info ze dne 29.1.
vloženo 29.1.2011 08:57 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn (běžky)

Ve Vítkovicích jsou prý výborné podmínky pro běžkaře, upraveno je 20 km stop (Zdroj: ranní Panorama ČT)

Info ze dne 15.1.
vloženo 16.1.2011 09:40 , Moravskoslezské Beskydy (běžky)

Pustevny: "Běžecké tratě sjízdné kvůli oblevě pouze částečně" (zdroj: Panorama ČT) a podrobněji "Knížecí cesta je s opatrností kolem Mezáku sjízdná pouze k Velké sjezd." (zdroj: vzkaz ze ski areálu http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny )

Info ze dne 11.1.
vloženo 13.1.2011 22:34 , Lipno (běžky)

Sníh mizí. To platí i pro prostor mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem (okolo vrchu Kaliště). Tam se měl o víkendu konat o víkendu lyžařský závod Lipenská stopa, nicméně musel být přesunut na náhradní termín, protože tratě jsou nesjízdné. (Zdroj: http://www.stopaprozivot.cz/ , jsou tam i fotky)

Info ze dne 16.12.
vloženo 17.12.2010 00:04 , Vsetínské vrchy (běžky)

„Přímo v Karlovicích jsme upravili 20 kilometrů běžeckých tras. Dá se také vyrazit na 50 kilometrů tras na hřebenech Vsetínských vrchů, které udržuje sdružení obcí Valašsko-Horní Vsacko,“ uvedl starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík. (zdroj: nevyžádaná ale přesto užitečná pošta :-)

Info ze dne 3.4.
vloženo 6.4.2010 11:29 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

Z mailu od prověřeného zdroje: "byli jsme jen v sobotu a to kolem Černé hory, tam je to supr, pěkný sníh, upravené stopy..., dost pěšáků, z Černého dolu jsme to vynesli k Chatě Mír, ale dolů se dá jet skoro až k Čerňáku, upravené je to i směr Světlá hora a Liščí, i kolem Lyžařský"

Info ze dne 24.3.
vloženo 25.3.2010 10:18 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Dle informací z webu v Jizerkách zatím jde slušně lyžovat: "Strojová úprava tratí se plánuje minimálně do tohoto víkendu. Sněhové podmínky jsou dobré, až na pár úseků, kde je nutné přenést lyže." "Spolu s jarním počasím se v některých úsecích objevují vytátá místa - například od Hřebínku na Krásnou Máří. Dbejte opatrnosti při sjezdech - v tratích je velké množství vody." Zdroj: http://www.jizerskaops.cz/

Info ze dne 5.1.
vloženo 6.1.2010 12:26 , Praha (běžky)

Informace na webu potrvzují to, co psal včera večer Milan: "Na základě velkého zájmu Pražanů se Magistrát hlavního města Prahy, městská část Praha 6 a organizátoři rozhodli, že sníh zachovají do dalších dnů, dokud to počasí dovolí.
Veřejné lyžování bude možné vždy za světla, tj. přibližně od 8 do 16 hodin mezi Velkým strahovským stadionem a stadionem Evžena Rošického." Zdroj: skisprint.cz

Info ze dne 5.1.
vloženo 5.1.2010 09:10 , Praha (běžky)

Dle reportáže České televize (Studio 6) půjde lyžovat na Strahově na okruhu ze včerejšího závodu Tour de Ski pouze dnes. Již v 8:30 tam kroužily desítky lidí. Všichni bruslili, stopa na klasiku tam asi nebude, když se jel sprint volnou technikou.

Zítra již bude sníh odvezen - skončí v Riegrových sadech, kde se na něm bude sáňkovat, a na nějakém soukromém pozemku, kde roztaje... Lyžovat se na něm, jako to šlo v minulých letech, tedy asi nebude :-(

Info ze dne 28.12.
vloženo 29.12.2009 11:06 , Východní Krušné hory (běžky)

Zpravodajství z webu Honzy Tojnara o pondělním lyžování v okolí Nového Města v Krušných horách: "Přes noc napadlo 3-5 cm sněhu. Německé rolby už několikrát alespoň část běžeckých tratí upravily, ale jejich české kolegyně stále spí zimním spánkem. A setrvají v něm dokud nenasněží 30 cm (zatím chybí 20-25 cm). Zatím vyrazily pouze sněžné skútry. Na novoměstském Dachsteinu tepličtí lyžaři upravili dvoukilometrové kolečko, které je možno skoro celé odbruslit. Pouze na jedné rovince se musí soupažit aby nedošlo ke zničení stop na klasiku. ... Z Dachsteinu jsem se vydal po novoměstské pláni směrem k benzince a dál po louce na magistrálu. U větrníků foukalo, cesta byla zledovatělá a kamenitá. Raději jsem těsně vedle ní slalomoval mezi drny a krtinci. O pár šutříků jsem zavadil jak při stoupání na Vrch tří pánů, tak při sjezdu obchvatem nad Domaslavickými bučinami. Rovinka na Vysokou mýť byla v pohodě, ale z asfaltky na Dlouhou Louku je teď ledovka." Zdroj: http://www.tojnar.cz/

Info ze dne 27.12.
vloženo 29.12.2009 11:03 , Východní Krušné hory (běžky)

Zpravodajství z webu Honzy Tojnara o nedělním lyžování v oblasti Moldavy a Cínovce: "Od hraničního přechodu jsem vybruslil po zledovatělé rozšlapané cestě na vrchol Hemschuhu. Z tohoto kopce jsem sjel po jedné ze dvou sjezdovek na severním svahu. Sněhu tam bylo dost, 10-15 cm. Pokračoval jsem po pláních, kde občas vyčuhovaly drny, lyže jsem ale musel sundat až na asfaltce u Zaunhausu. Zouvání jsem si zopakoval i na cestě po německém břehu Rašelinového potoka. Do kopce se ještě kamenům vyhnout dalo, ve sjezdech ne. Na křižovatce s cestou na Zinnwald už mi stopu alespoň trochu upravila rolba. Uprostřed zůstal led s kamením, po okrajích se sem tam i zavlnil "manšestr". Ale převážnou část trasy pokrýval jeho pravý opak, ledový povrch rozdupaný německými turisty, kterému já přezdívám "dederon" :-). V kopci u biatlonového stadionu už byla totální skleněná hora. Zabrousil jsem i na závodní okruhy, které byly samozřejmě perfektně upravené. Dolů k pašerácké zatáčce jsem opatrně doplužil, běžky jsem sundal až v prudkém sjezdu před Vápenicí." Zdroj: http://www.tojnar.cz/

Info ze dne 26.12.
vloženo 26.12.2009 09:31 , Bedřichov a Jizerská magistrála (běžky)

Dle informací z webu na Jizrece po oblevě lyžovatelný sníh ubyl, ale zůstal: "26.12.2009: Oblačno, -3°C, 10-15 cm sněhu. Obleva 25.12. odpoledne skončila. sněhu ubylo, ale zůstal. Na lyžích sjízdná Promenáda a další cesty." Zdroj: dudovi.cz

Info ze dne 25.12.
vloženo 26.12.2009 09:29 , Hrubý Jeseník (běžky)

Dle informací z webu obleva nad sněhem v Jesníkách vyhrála: "Sníh na cestě z Ovčárny na Švýcárnu odtál.Stopa je na běžkách nesjízdná." Tj. kde jinde by se dalo lyžovat, když to nejde ani tady :-( Zdroj: http://www.figura.cz/

Info ze dne 25.12.
vloženo 26.12.2009 09:22 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

Podle informací z webu způsobila obleva úbytek sněhu i v okolí vrcholu Černé hory: "Běžecké tratě na Černé a Světlé hoře pouze sjízdné dle sněhových možností." Ještě na Štědrý den tam myslím bylo, že je upraveno cca 50 km tras. Zdroj: http://www.cerna-hora.cz/

Info ze dne 20.12.
vloženo 20.12.2009 08:43 , Hrubý Jeseník (běžky)

Dle dostupných inormací je pěkně upravena trasa Ovčárna - Švýcárna v délce 8 km. Zdroje: http://www.figura.cz/ a Panorama ČT

Info ze dne 20.12.
vloženo 20.12.2009 08:36 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

Dle dostupných informací jsou na vrcholu Černé hory upraveny tratě v délce cca 10 km. Zdroj: Panorama ČT a http://www.cerna-hora.cz/

Info ze dne 15.11.
vloženo 15.11.2009 08:26 , Hrubý Jeseník (běžky)

Dnes se již píše o 6km dlouhé trase mezi Ovčárnou a Švýcárnou, že je stopa rozbředlá. Ze snímku je také vidět, že sněhu ubylo. S ohledem na předpověď počasí už asi dlouho lyžovat nepůjde. Zdroj: Panorama ČT dnes ráno

Info ze dne 7.11.
vloženo 8.11.2009 15:54 , Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn (běžky)

Podle informací z webu se dá lyžovat na tratích na Horních Mísečkách. Upravené mají být obě svážnice a okruhy kolem stadionu. Zdroj: http://www.skiareal.cz/bezecke-trate.aspx

Info ze dne 7.11.
vloženo 8.11.2009 15:48 , Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně (běžky)

Podle informací z webu se dá lyžovat kolem Horní stanice lanovky na Černé horě. Zdroj: http://www.cerna-hora.cz/

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.
Běžky v Alpách nově na Kamzasněhem.cz
Rozšiřujeme působnost našeho webu do zahraničí - nově zde můžeme sdílet informace o podmínkách v Rakousku, Itálii a dalších alpských zemích.