Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vloženo 14.10.2020 19:52
Dobrý den. S manželem plánujeme jet letos na hory a plánuji si koupit tyto lyže https://trefasport.cz/sjezdove-lyze/541600-sporten-ahv-06-sl-tyrolia-race-evo-14-17-18-velikost-150.html chci se Vás zeptat, jestli jsou tyto lyže pro začátečníka ideální. Budu ráda za Vaše rady ohledně značek lyží a podobně. Předem děkuji.
Vloženo 24.9.2020 21:38
Vlk: Děkuji za zhodnocení článku https://www.kamzasnehem.cz/clanky/kdy-zacne-a-jaka-bude-zima, přestože není pozitivní. Aspoň vím, že bych měl příští rok udělat něco jinak, i když netuším přesně co. Ale vymýšlet si zaručené zprávy o tom, jak dopadne něco, co se s takovým předstihem nedá vůbec odhadnout, opravdu nebudu :-) Možná kdyby byl mezi lyžaři někdo s meteorologickým vzděláním, mohl bych ho požádat o vyjádření, jaké procento úspěšnosti má předpověď (resp. přesněji asi výhled), co vzniká s takovým předstihem...
Vloženo 20.9.2020 14:53
Takže abych to shrnul, úplně zbytečný článek, který má generovat pouze návštěvnost a nic, ale vůbec nic se z něj nedozvíme.
Vloženo 25.5.2020 22:09
S odstupem doby - panika byla přehnaně velká, ikdyž ji v některých ohledech chápu. Na druhou stranu se někteří lidé chovali, jako by se nedělo vůbec nic, a to i okolo občerstvoven v Jizerkách. Takže zavření parkovišť vyřešilo situaci tak, že místní nadšenci na lyže chodili a hory si odpočinuly od určité sorty lidí, kterou mám rád stejně, jako politiky obecně.
Neodpustím si osobní názor - hejtman Půta je v žebříčku politických dinosaurů bezpečně ve spodní polovině, ač ho nemusím, je to dle mého názoru nejlepší hejtman Libereckého kraje. Jestli je to nízkou kvalitou jeho předchůdců, nebo jeho vysokou kvalitou, to je téma k dlouhé diskuzi.
Vloženo 4.4.2020 14:35
Pánové, já bych se bála Půtových voličů - viz příspěvek o agresivním chování šíleného domorodce v Polubném. Místní se na základě šíření paniky bojí lidí z měst, a říci, že jsem přijela z Prahy, tak mě asi opravdu zabijí a spálí, abych se nenakazili. Tedy alespoň v médiích to podávají, jako na základě stížností místních obyvatel. Naštěstí je už vlastně po sezóně. Tedy já jsem si taky ještě včera užila, parkovat se dá, jen musíte hledat., ale už je to hodně vytáté nebo ledovaté nebo pak vodové, jarní sníh. Nejvíc se mi líbilo potkávání fajn příjemných usměvavých (fakt!) lidí. i když jich je jich teď pomálu. A ty, Půto, pukni, jelikož tyhle diskuze určitě sleduješ! Skol!.
Vloženo 3.4.2020 19:03Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
(Odpověď na dotaz uživatele newli z 3.4.: Co (kdo) je SLK?)
Starostove pro Liberecky kraj, odnoz STAN, pod tim jsou i v Parlamentu. Dalsi drobny skraloupek, moznost do teplaku na 5 let za prijeti uplatku 850 tis. Kc. Kdyby tento clovek mel svedomi, tak je do vyreseni sveho sraloupku davno mimo politiku.To je ta arogance.
Vloženo 3.4.2020 12:31
Na běžky už jsem letos rezignoval, nicméně hejtman Půta snad úplně zešílel. Pomalu se vkrádá s koronavirem policejní stát.
Vloženo 27.3.2020 7:44
Ady: Souhlasím, hlasité vyzývání k používání roušky na téměř liduprázdných místech v přírodě jako jsou teď hory považuji za víc škodlivé, než pohyb bez roušky tamtéž. Přestože to první nařízením zakázáno není a druhé ano.

newli: Díky za fundovaný výklad, jednoznačně s ním souhlasím, z toho nového opatření už je to jasnější.

Pavis: S názorem na uzavření parkovišť plně souhlasím, s ostatním už tolik ne, ale respektuji názor. A děkuji za užitečné zprávy o aktuálních podmínkách.

KocIQ: Oblast mezi Uhříněvsí a Královicemi/Kolovraty/apod. se mi pro útěky do přírody na kole osvědčila. Úplně liduprázdná není, ale procházejících se lidí je tam výrazně míň, než třeba v Hostivařském lesoparku, ze kterého jsem radši rychle ujel. Jestli se pohybuju v katastrálním území Prahy jsem přestal řešit, když mám víc času, tak radši zamířím někam ještě dál do lesa, kde se vyskytuje ještě míň lidí.
Vloženo 25.3.2020 13:12
Josef Novacek: 👏👏👏👏👏👏
Vloženo 25.3.2020 12:18
http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=36174
Vloženo 25.3.2020 10:19
Když jedu na běžky, nechci se potkávat vůbec s nikým. Což se mi v minulých dnech podařilo. Cca 10 běžkařů s kterými se míjíme každý ve své stopě a kdyby na mě někteří nekřičeli "rouška", cítila bych se bezpečněji, než když zbytečně otevírají hubu a prskají. Můžeme na vzduch. Užívejme si toho. V lese se ještě nikdo nenakazil, ani když občas mine jiného člověka.
Vloženo 25.3.2020 9:42
Pro newli: Mockrát děkuji! Od diskuze na tomto webu jsem si sliboval, že obdržím názory jak subjektivní a selského rozumu, tak ty, kteří se v legislativě orientují skěle. A opravdu se to stalo.

Předpokládal jsem, že právní normy je třeba vykládat hlavně podle záměru a ten je zřejmý (zminimalizovat zbytné setkávání lidí). Předpokládal jsem, že platí, co řekl Martin Sajal, a sice že v případě naléhavé situace je nutné rychle vydat normu, která se zpřesní časem. Byl jsem si téměř jistý, že chování mého imaginárního pana A by možná zůstalo nepotrestáno, protože ta norma ten výklad teoreticky umožňovala. Ale i já se obával, že příliš liberální výklad normy a nárust A-čkařů povede ke zpřísnění.

Příklad s pány A a B jsem zvolil proto, abych v okamžiku dotazu nikomu nepodsouval svůj náhled na věc. Já se chovám samozřejmě dle pana B. Brousím nejbližší okolí. A chovám se o dle bod 2 písm. c nové normy - nejsme na to ani dva, kamarády jsem dočasně odehnal a běhám sám co největším zadem.

Ještě jednou díky všem za všechny názory, myslím, že jsme to společnými silami vyložili těm váhajícím, takže to nebylo neužitečné, ne?
Vloženo 25.3.2020 9:11
Zdravím Pecu i Pavise! Děkuji za oba názory, já chtěl říci, že Pavise vnímám pozitivně tak, že sympaticky chce své hory sdílet i s Pražáky, protože si uvědomuje, jak je to pro ně kruté, když velká většina z nich teď do hor nepojede a místní úplně logicky ano. Já si toho opravdu vážím, protože vím, že i za normální situace se najde nemálo názorů typu "proč nám sem ti Pražácijezdí plnit parkoviště, autobusy a stopy, to jako nemají jinou zábavu?" (no, opravdu v Praze hory nemáme, ony se u nás nevyvrásnily, pardon :) Takže Pavise vnímám tak, že se pomocí zpráv ze stopy a této diskuze maximálně snaží ukázat, že to nemáme vzdávat, chce udržet zvyklosti našeho dosvadního způsobu sportování a žití co nejblíže těm krásným bezstarostným časům.

Aktuálně je v Libereckém kraji jen 17 nakažených z 441 tic.obyvatel kraje, v Praze 233, což vypadá hrozivě, ale z 1,2 milionu. Svádělo by to až k tomu říci, že nemocných Pražáků je jen 0,02 % a že pravděpodobně nikoho z Liberecka nenakazíme. Ale já to fakt raději pokoušet nebudu, takovéto ukončení zimy mne sice mrzí, podmínky lákají, čas i sníh je, ale já fakt raději zůstanu doma, fakt bych si vyčítal, že jsem se nedokázal kousnout a třeba někoho omylem nakazil. Připadal bych si jako blbec sám před sebou...

Každopádně, Pavisi, děkuji za tu dobrou vůli sdílet "své" hory s námi i v této blbé době, vážím si jí. Přeji tobě i všem jen vše dobré, ať to porazíme a příští sezónu na viděnou na lyžích už bez roušek...
Vloženo 25.3.2020 9:09
Martin Sajal & KocIQ: Kdyz uz se tu vede i vecna diskuse o legislative samotne, dovoluji si upozornit, ze usneseni vlady c 215 zverejnene ve sbirce pod c. 85/2020 Sb., bylo k vcerejsimu datu zruseno a nahrazeno mimoradnym opatrenim MZ:

http://www.mzcr.cz/dokumenty/mimoradne-opatreni-volny-pohyb-osob-na-uzemi-cr_18799_4135_1.html

v drtive vetsine se jedna o kopii textu vladniho usneseni. Nicmene jsou tam rozdily, zejmena bych upozornil na bod 2 pism. c ... velmi zajimave! :-)

Jako danovy poradce se vyklady (danovych) zakonu zivim pres 20 let, takze bych to videl jednoznacne na vyklad B. Dle konstatntni judikatury je totiz jazykovy vyklad pravni normy toliko prvotnim priblizenim a je treba zkoumat (mimo jine) i jeji smyslu a ucel. Na druhe strane, pokud nekdo prijme vyklad A, nevidel bych jeho chovani jako spolecensky nebezpecne (v zavislosti na okolnostech) a sankce neuvalil, pripadne jen mirnou. Pokud ale tech A-ckaru bude hodne, samozrejme hrozi vyssi riziko (i vyznamnejsi) sankce a hlavne zavedeni uplneho zakazu vychazeni.

Tak se mejte co nejlepe!
Vloženo 25.3.2020 8:45
Pro Pecu,
bez Boha a pro vsechny, hlavni co plati je svoboda a kazdyho usudek a tolerance. To je u nas porad nedostupne, porad je v nas ta totalita, udavani a nadrazenost. Ja jen chci nabidnout v techto prekrasnych dnech Jizerky vsem vcetne Prazaku. A hlavne neni nic na bezkovani a verejne doprave zakazano. A prosim o toleranci k memu nazoru, ze uzavreni parkovist je zcela zbytecne a uzavreni hospod a hlavne kiosku hodne k diskuzi. To je muj posledni prispevek do obecne diskuze. Pokud vyjedu, podam jen zpravu o stavu stop a pocasi.
Vloženo 25.3.2020 7:14
Bóže, Pavisi, buďto jsi jen troll nebo jsi někde zapomněl mozek, jiné vysvětlení pro tvůj koment nemám.

KocIQ 👍
Vloženo 24.3.2020 21:02
Pro KoclQ
Nevidim problem i pro Prazaky prijet( pokud nebyli v Italii, ale to moc bezkaru nebylo)autem( urcite zaparkuji,kdyz tak kus dojdou), ale i busem, popr.vlakem, primo Tanvald pripoj Korenov( dokonce zdarma) svacina s sebou, nic k jidlu se holt nekoupi.Dnesni Jizerky zadna Stromovka nenahradi. Tak nebrecte, neukladejte bezky a prijedte. Hlavne nedelejte gentlemany a ten paskvil (vladni narizeni) uz cupuji pravnici, je od vzniku neplatne, je uz podano u soudu. Tak se na vas tesime ve stope. Skol.
Vloženo 24.3.2020 8:42
Pro Pavis: děkuji za názor, ale stav, kdy např. pražští běžkaři i přes velmi dobré podmínky panující na horách zamáčknou slzu, ukončí si předčasně sezónu a na rozdíl od lidí zpod hor si lyže už neužijí, protože nechtějí ani teoreticky nakazit místní z hor, bych nazval spíše jejich gentlemanstvím a ohleduplností než "vymýšlením kravin". Tím spíše, že po mém soudu šlo vládní nařízení teoreticky vyložit i tak, že na ty hory mohli. Řekl bych, že většina návštěvníků tohoto webu se v pelechu neválí a na ČT3 nekouká, nýbrž se snaží najít nějakou sportovní aktivitu v místě bydliště, třeba běh bez lyží (a závidí těm, kteří mohou díky blízkosti hor běhat stále ještě na lyžích...)
Vloženo 24.3.2020 6:49
Nevymyslejte kraviny, A a B, vyjedte, porad to jde a to pocasi, to je leceni a ne se valet v pelechu a cumet na socialisticke kraviny na CT 3, to nam to ta televize zaridila.
Vloženo 22.3.2020 21:07
Děkuji za oba názory. Petře: tu maximální ohleduplnost, toleranci a pochopení předpokládám už automaticky, já chodím běhat večer do první nebo druhé nejbližší "přírody", takže večer nepotkávám už skoro nikoho a když ano, tak, se oběhneme v největším možném oblouku, oba s rouškami (a - jak se tu řešilo - bez kapesníku jsem nikdy nesmrkal ani před koronavirem; když jsem kdysi hrál závodně fotbal, měl jsem ho "nesportovně" schovaný pod dresem, díky čemuž jsem byl tehdy za exota)

Martine: jsem rád, že ten rozpor tam nevidím sám a též se mi nechce zbytečně riskovat přenos kvůli nějaké možné nehodě dále od místa bydliště. Takže jsem zamáčkl slzu a lyže také zazimoval s tím, že holt mohu závidět těm pod horami. Zatím jsem jen běhal v okolí, nejbližší přírodou je lesík velký 700 x 300 m (pražský Tyršův vrch-bydlím v Michli), za světla plný lidí, takže tam běhám jen večer. A zvažoval jsem, že opravdu nebude nic proti ničemu (a bude to i ve výsledku ohleduplněnjší), když se na kole (samozřejmě stále s rouškou a zadem) vymotám někam do liduprázdna, třeba mezi Uhříněves a Královice/ Kolovraty/...) , tedy stále ještě v katastru Prahy. Snad je to takto OK a není nic proti ničemu....
Vloženo 22.3.2020 20:06
Necítím se kompetentní pitvat nařízení vlády bod po bodu a myslím, že důležitými vlastnostmi těchto dní by měly být ohleduplnost, tolerance, pochopení.... A když k nim přidám obyčejný selský rozum, můžu si jít vklidu zaběhat tam, kde předpokládám minimální počet lidí (nejlépe žádné) a přitom se nebudu tlačit do zákazů vjezdu ani na uzavřená parkoviště. A s flaškou vody a tatrankou v kapse mě nebude zajímat ani otevírací doba občerstvovacích zařízení. A pokud už nebude sníh, nevadí. Běhat se dá i bez lyží...
Vloženo 22.3.2020 17:12
KocIQ: právník nejsem, ten rozpor v nařízení o zákazu volného pohybu osob https://koronavirus.mzcr.cz/rozhodnuti-vlady-o-zakazu-volneho-pohybu-osob/ cítím také, ale chápu ho - bylo potřeba něco vydat velmi rychle, tak se postupuje agilně: rychle zavést, uvidí se, jak to funguje, a případně zpřesníme.

Sám se chovám taky jako pán B - a vycházím z toho, že v nařízení se objevuje na hromadě míst slovo nezbytné. Samotný pohyb někde daleko od domova na horách by ničím neuškodil, ale při té cestě bych musel určitě někde tankovat (= zbytečné setkávání osob), nedejbože bych někde naboural (= riziko zatížení záchranných složek, které toho teď mají dost). Takže do přírody vyrážím v okolí bydliště, pravda že to mám jednodušší než lidi v centrech měst. Po prvním výletě do nejbližšího parku, kde jsem se na kole cítil kvůli množství lidí trochu nepatřičně, teď už vyhledávám spíš cesty dál od bydliště (myšleno že se nemotám v okruhu pár kilometrů od domova), ale snažím se co nejrychleji opustit zástavbu a vybírat cesty, kde potkám co nejmíň lidí. A jezdím opatrněji než běžně, ať se nikde nevymlátím. Běžky tím pádem jako člověk z nížiny ukládám k letnímu spánku, ale k individuálnímu lyžování lidí z měst těsně pod horami mám pochopení.
Vloženo 22.3.2020 15:08
Zdravím všechny, pokusím se zde vznést dotaz na výklad usnesení vlády 215 z 15.3.2020 (dále jen Usnesení). Vidím, že si ho každý vykládáte rozdílně, třeba se mezi námi najde právník, který ho dokáže vyložit právně správně.

Vláda měla v úmyslu zabránit tomu, aby se virus rozšiřoval mezi lidi zbytečně kvůli takovým setkáním těch lidí, která by byla zbytná. Tomu úplně rozumím, nezpochybňuji to, sám se snažím maximálně naplnit logiku uvedeného Usnesení (o aktuálnějším zatím nevím) i dalších relevantních doporučení. Nemám právnické vzdělání, ale jako laikovi se mi zdá, že je rozpor mezi volnou interpretací písmene h bodu I (výjimka pobytu v přírodě nebo v parcích) a snahou Vlády omezit zbytná setkávání lidí. Velice oceňuji, že zatím ta možnost jít ven do přírody je, ale myslím si, že nemálo lidí si může Usnesení vyložit různým způsobem:
Pan A si řekne: „Usnesení v písm. H bodu I jasně říká, že pobyt v přírodě a parku je vyňat ze zákazu volného pohybu osob na území celé České republiky, nabádání politiků, ať tak činíme co nejblíže místa bydliště nemá právní relevanci, můj nejbližší pražský park je natolik plný lidí, že raději sednu do auta a tak, abych po cestě nikoho nepotkal, odjedu bez pocitu, že něco dělám špatně, do 100 km vzdáleného lesa na Vysočině, kde je hustota obyvatel natolik malá a ten les natolik velký, že tam zcela určitě nikoho nejen nenakazím, protože ho tam ani nepotkám. Na běžky do Jizerek radši ne, tam by lidi být mohli, ale les na Vysočině je snad OK“. Takže pan A, přestože nechce porušovat zákon a mařit vládní úsilí, použije vlastní selský rozum a Usnesení si vyloží dle jeho předpokládaného záměru - bude navštěvovat vzdálené lesy s vidinou toho, že tam potká a bude potkán menším množstvím lidí. Pokud tam nějaké potká, hrozí, že díky setkání se vymění vir mezi Pražákem a horákem z Vysočiny, což je neblahé, ale vzhledem k malému /či nulovému počtu setkání/ pan A tuto možnost vyhodnotil jako racionálnější než když potká lidi sice ze stejného regionu (svého pražského bezprostředního okolí), ale v místě, kde jejich hustota je větší, navíc v Praze, kde je případů nejvíce.

Pan B si řekne: „Nevadí, že v Usnesení u písm. h bodu I není jasně specifikováno, pro jak blízké okolí je výjimka zamýšlena, logika věci (byť sdělená Vládou jen ústně) je jasná, lidé mají být pokud možno doma a když ne, tak co nejblíže domova, takže jdu do nejbližšího parku“. Pan B se tedy vydá do parku s dobrou vírou, že nemá ani teoreticky šanci vyměnit si vir s někým z jiného regionu (např. Vysočiny), ale tedy zároveň se strachem, že vyšší hustota lidí v pražském parku i přes zdvořilé míjení se může vést k vyšší pravděpodobnosti přenosu viru.

Je správná úvaha pana A nebo pana B? Já správná z právního hlediska? A je správná z hlediska toho, jaký byl záměr zákonodárce? Existuje nějaký právní akt nebo kvalifikovaný názor, který Usnesení v této věci zpřesňuje či doplňuje?

Díky za jakoukoli informaci (já chodím s rouškou jen do nejbližšího okolí, ale samozřejmě závidím těm, co si to vyložili jako pan A...). A držte se!
Vloženo 22.3.2020 8:47Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Sám seď doma na prdeli a neřikej nikomu co má dělat, když se tě o to neprosil! (Odpověď na na uživatel petr 20.3.) Jit se proběhnout neni nic spatneho ani zakázaného! Všechno se dá, s dodržením pár hygienyckých pravidel.
Vloženo 21.3.2020 20:01Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Seď doma na prdeli a buď rád,že jsi zdráv!!!
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 21.3.: Takže parkoviště na Smědavě sice vypadá otevřené, ale v Bílém Potoce tedy musím vjet do zákazu vjezdu?
A jak je to s parkovištěm na Nové Louce u Šámalky, otevřené nebo zavřené? Byl dnes (o víkendu 21. - 22. 3.) otevřen bufet na Šámalce, tak jako minulý víkend? A byly v tomto týdnu ještě vůbec někde otevřené kiosky na magistrále nebo vše skončilo minulou neděli?
Kolik se tak dalo potkat lidí ve stopě v průběhu dne minulý týden?
A připadl dnes ve vyšších polohách hor nějaký sníh?
Díky)
Vloženo 20.3.2020 23:17
Souhlas, jen co napadne, taky vyrazím, už mě to ser........!!!
Vloženo 20.3.2020 20:10
Do diskuze: Jizerske hory urcite nejsou venkovni sportovni areal, jedna se o prirodu. Pohyb v prirode neni nijak omezen, je dokonce doporucen Dr.Benesem, prednostou 3. LK KU, odbornikem urcite na urovni Dr.Prymuly. Nejpodstatnejsi je pocasi, minuly vikend byla i predpoved na krasne pocasi o to vetsi byla chyba uzavrit parkoviste a zrusit skidopravu CSAD. To jen vsechny nahnali do mestske dopravy MHD c.18 a zde byla daleko zvysena moznost nakazy. Pokud by bylo mnozstvi rozlozeno do osobnich vozu a i busu CSAD, napr. jen 30 osob, to by bylo reseni. Ve stopach uz se lyzari rozptyli, smysl melo jen uzavrit kiosky, restaurace uz byly uzavreny. V tydnu uz vubec nevidim smysl opatreni, napr. ve stredu jsem jel v busu uplne sam a za cely den jsem potkal do 50 bezkaru. Na vikend neni predpoved nijak prizniva, uvidime kolik napadne, skalni at vyjedou. Lepsi predpoved je na zacatek pristiho tydne, tak urcite vyjedu,doufam,ze na prasanu. Tak ve stope, skol.
Vloženo 20.3.2020 12:02
Ještě s odstupem k minulému víkendu:
- s ukončením úpravy Jizerské magistrály od soboty jsem souhlasil zejména z důvodu, že jednoznačně se tehdejší omezení vyložit nedalo (třeba takový stadion v Bedřichově může být považován za sportoviště) a Jizerská OPS si logicky asi nechtěla způsobit problémy, že by něco porušili
- zavření parkovišť v neděli mi nepřišlo jako dobrý nápad. V řešení kritických a úplně nových situací, a v té se aktuálně ČR a celý svět nacházejí, je ale běžné, že každý dělá nějaké chyby, a nemá cenu mu je zazlívat jako v tomto případě Libereckému kraji. V kontextu všeho ostatního šlo navíc o drobnost. Je to podobné jako u mého sportu, který se v současné situaci stal také úplně bezvýznamným - chyby tam dělají všichni. Vyhrává ten, kdo jich dělá méně, kdo nedělá velké nebo kdo je dokáže napravit...

Tento víkend sice budou podmínky na některých místech slušné, ale s ohledem na aktuální situaci a omezení volného pobytu osob už běžky ukládám k zimnímu spánku. A všechny, pro které taky cesta za sněhem neznamená zastávku při cestě do práce/do obchodu nebo nebydlí kousek od běžkařských tratí, prosím o totéž. Stejně tak považuji za současné situace za krajně nevhodné jezdit na lyže veřejnou dopravou. Info v podobném duchu jsem dohodil i do článku o končící sezóně https://www.kamzasnehem.cz/clanky/sezona-se-blizi-ke-konci, který vznikl před minulým víkendem.
Vloženo 17.3.2020 20:54
I já si myslím, že to zítra bude stát za to i za cenu procházky s běžkama v ruce. Risknu to. Sportu zdar, virům zmar!
Vloženo 17.3.2020 18:24
Ze stadionu k Buku to bude přenášení. Pořádně svezení až od Nové Louky směr Hřebínek. Jinak asi nejlepší nástupní podmínky jsou v Polubém