Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně…

Číst celý text

Členění oblasti Krušné hory

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 5 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 24.2.2021 19:37
Dnes Fláje,Vilejšov,Vysoká Mýť a zpět Dlouhá Louka.Trasy super jen parkoviště pekelné bahno.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 10:49
V 8 hodin ráno Osek -1, DL +7. Slunce, teplo, úprava terénu vše na 1*
Okruh Fláje... Vilejšov... DL naprostá paráda. Díky za úpravu 👍🏻
Bohužel nejslabším článkem je nyní v tom teple parkoviště. Ale všichni musí vidět, že to je stále louka, na ktreré se vystřídají desítky aut a proto je to jedno velké oraniště.
Mě osobně nevadí zabahněné auto, ale spíš se potýkám s vnitřními nervy jako špagáty, abych v tom neuvízla. Což už se mi jednou stalo.
Ale krásný pocit z jarního luxusního svezení to nezkazí 😇
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 12:09
Z Vytisky na Cinovec super cesta a super slunecno. Na to teplo podminky skvely, snehu porad dost, jen nejezdit pres Pramenac, cesta bez stopy, hodne rozmlacena a spinava od nejakeho popilku.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 7:46
Ráno po sedmý z Horní Halže k Meluzíně, pak okruh k Na Skalách, Selský Les a pak zptáky na Horní Halže. Stopy upravený a svezení parádní. Snad i na víkend to vydrží, jak je to mezi stromama.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 20:23
Tak jsem to nevydržel a vyjel jsem s celovkou na Sněžník a bylo to super. Sněhu je fakt ve stopě dostatek. Vřele doporučuji, ještě to vydrží pár dní..
19:28
19:37
Východní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 16:38
10:00 - 15:00 Ježíškovka v pohodě, až na sjezd od Ježíškova rozcestí na Kaffenberskou, kde je na jednom místě stopa projetá až na asfalt, což je zárukou rozbité huby (pár zmrazků a potom beton, tak bacha!). Od Špičáku na Boží Dar to po poledni už bylo dost mokré a na tričko.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 16:22
Už bych tam nejezdil, viz jejich facebook, zbytky "sněhu".
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 23.2.: Dobrý den, nevíte někdo jak na Sněžníku?)
Východní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 16:19
Abertamy v půl 9 je +7st, ale stopy krásně vymrzlé tvrdé, parádně upraveno, jedu k Jámě, okruh Karlova běhu, pod Špičákem, tam směr BD je to mizerie, hodně tam pere slunce, takže sněhu nejméně, spiš podkladový led, ale nahoře odpočka na Špičák už zas luxus, stejně tak Ježíškovka, ve sjezdu dát čtyři pětky není problém :-) kolem desáté už sníh povolil, naštěstí je slunce v lehkém oparu, tak se teplota drží pod +15, vedroooo. Čelenka na chytání potu je základ, jinak je to na krátký rukáv a co nejtenší kalhoty a rukavice... točím zpět k rybníku, největší peklo je magistrála k maringotce a jámě, stopy už mokrá kaše, nejede to a je hic... celkově však luxus svezení, nikde sníh nechybí, jen pár míst špinavých od jehličí. Nebojte se a vyražte, ale doporučuju být ve stopě už na sedmou a jet jen když je nově upraveno, jinak to je voser ;-)
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 10:13
V oblasti mezi Novými Hamry a Rolavou krásné stopy, stále dostatek sněhu, výjimečně slabá místa. Ale v těchto teplých dnech, kdy do toho přes den svítí slunce, to nejspíše bude kvapem ubývat...
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 8:37
Vecerni vyjezd, skejt. Od trafa, vrch tri panu, po magosce kolem Flaji nahoru na Louku a Vysoka myt, vrch tri panu a trafo. Uz to bylo zmrzly, takze to byl kalup, ALE
-- na plno mistech byl prakticky cisty led. Z kopce o usta, moc se nedalo pluzit a do kopce furt na hranach a stejne to casto ustrelilo
-- na plno mistech to bylo oraniste - jak to lide rozjezdili za mekka, tak to zmrzlo a bylo to hodne neprijemne, blbe se na tom bruslilo a jeste blbeji pluzilo z kopce
-- louky od trafa az k lesu za vetrniky byl asi nejhorsi usek - hrozny oraniste
-- stopy brutus vymrzle, takze v tom soupaz sla jedna basen
-- snehu zatim dost, ale na loukach asi rychle zmizi
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2021 21:27
Dnes na Lesné se sluníčkem a slušnou stopou. Odpoledne již hodně měkké, ale přesto paráda.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2021 18:30
Adolfov-Telnice.Dopoledne zatím dobrý,ráno fičák na zmrzlém,po jedenácté to lehce odměklo.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.2.2021 20:51
Dnes mlhavo, větrno, slunce se sice občas snažilo vykouknout z mraků, ale nedařilo se. Stopa zmrzlá a rychlá, tak do dvanácti to slušně odsejpalo, pak už to měklo. Z Vrchu Tří pánů už použitelná jen magistrála, paralelní stopa úbočím je úplně špinavá, nemá cenu to tudy zkoušet. Naopak nejlepší úseky byly po Jihobřežní (úprava z dávna stále drží) až pod Jelení hlavu (nádherná stopa) a obecně na Klínech. S dalším oteplením podle mého končí stopa z rozcestí pod Vitíškou nahoru k chatě, už dnes v podstatě jen vrstva ledu, která co nevidět odtaje. Zbylé dnešní části ještě s dostatkem sněhu, tak třeba přežijou do dalšího víkendu.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.2.2021 20:13
Sněžník dnes dopoledne - dlouho neupravované, zmrzlé stopy, trasa místy špinavá (jehličí, listy, větvičky), pofukovalo, mlhavo. Sněhu není málo, ale je to taková přemrzlá krusta, na slunci pak taje. Už to prostě není ten super zážitek na čerstvém sněhu. Skol!
Východní Krušné hory
Vloženo 21.2.2021 17:08
Velká paráda dneska tratích Lesná.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.2.2021 14:26
Adolfov. Ráno. Mlha a pofukovalo. Stopa dostala po včerejším náporu běžkařů a slunce hodně zabrat. Přesto se dalo, stopa spíše zmrzlá, celkem to jelo bez vosku. Sněhu podle mě dost, co s tím ale udělá avizované oteplení, těžko říct
Východní Krušné hory
Vloženo 21.2.2021 14:02
Parking v sedm ráno na Dlouhý louce na pohodu, jen jsem přehlídl že jsem na parkoviští s povolením, stálo mě to 200,- ale stálo to za to :)). Pak směr Fláje, Mlýnskou cestou, zpátky směr k Dlouhý (tenhle okruh parádní, stopa super) a nahoru k Nad Křížkem. Pak k Rovině a na magistrálu. Do tý desátý to bylo super, tvrdý a odsejpalo to. Napojením na magistrálu ke Třem pánům už mraky lidí, ale hlavně stopa na klasiku mokrá a nic moc. Takže brzy ráno, jedině dobře. Jak to přežije to jaro v týdnu, neumím odhadnout, v lese asi ok, ale kde bude svítit, tam to bude špatný.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 21:02
Ráno na Novém Městě od vlaku na Vitíšku a po magistrále na Cínovec, ke Komárce a zpátky. Po ránu přemrzlé a rychlé, po 10. hod už to měklo a zpomalovalo se. O některá místa na silnici Vitíška-Cínovec mám pro příští víkend obavu, než nepřežijou týden vedra. Okruhy 5 a 10 km v pohodě a hlavně poloprázdné. Přejezd na Vrch Tří pánů a dál k Žebráckému rohu. Jel jsem spodní větev po červené značce, protože jsem si říkal, že jsou víc ve stínu než silnice a budou lépe držet, ale jsou tam chvílemi hluboké koleje od nějakého stroje, zřejmě ještě před úpravou, takže to byl nakonec nejslabší úsek dneška. Zbytek na Žebrácký roh a Horní Ves už znovu v pohodě.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 19:31
Magistrála i všechny další trasy mezi Božím Darem, Abertamy a Perninkem, včetně cesty na Mílov a Háje upraveny. Ráno tvrdé a zmrzlé, přes den to trošku povolilo, hlavně na sluníčku, ale v lese to vydrželo většinou přimrzlé a pevné celý den. Trasy na Eduardu nově neupravené, takže ledovaté, ale sjízdné, podobně i cesta na Mariánskou.
9:51
10:00
15:35
Západní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 18:28
Z Komáří Vížky do Krásného Lesa (cestou odbočka na Rudný a České kolo - skvělé!) a zpět, pak k Trafu v Novém Městě a zpět (cestou odbočka na desítku). Moc díky za úpravu, ráno by to bez ní bylo trápeni. Bylo to vymrzlé, tvrdé a hodně rychlé. Během dopoledne to logicky hodně měklo a zpomalovalo. Kromě posledního kilometru do Krásného Lesa zatím všude sněhu dost. Bylo to parádní jarní běžkování, typické spíše pro půlku března. Obávám se ale, že souvislá vrstva předpovídaný tropický týden nepřežije. Špatný kilometr do Krásného Lesa začíná překrokem asi metr širokého potoka, před kterým to otočila i rolba, podle toho to snadno poznáte, přijíždíte-li od Adolfova, dál už bych nejezdil, i když po loukách jsem do KL dojel bez úhony i na jedničkových lyžích. Brzy ráno jsem potkal jen lišky (doslova), po desáté davy.
7:18
8:57
9:06
9:15
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 17:30
Klíny + Dlouhá Louka: všude sněhu dost, i jen lehce problematická místa bylo těžké hledat. V obou oblastech na některých místech krásně rovně urolbováno, někde po rolbě dost hrudkovitý sníh... takže asi podmínky, za kterých se rolbuje těžko a možná i to je důvod, proč před dneškem nebyl upraven třeba okruh Fláje, kde je úprava ze středy - ale jako klasik jedoucí proti směru hodinových ručiček jsem okruh hodnotil dobře. A třeba na okruhu Vysoká Mýť (kde jezdí míň lidí a stopy hodně vydrží) byla místy lepší starší stopa, než nová v hrudkovitém sněhu. Naopak u Klínů nové stopy na klasiku vždy lepší starších. Každopádně i tak za úpravu díky!

Jediné aktuálně problematičtější místo na mé trase viz GPS záznam https://www.strava.com/activities/4818461647 bylo křížení s prohrnutou asfaltkou k zámečku Lichtenwald (ale stačí tam ráno nejezdit v plné rychlosti). Stav úpravy v zásadě odpovídá http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod, jenom je upraveno až do Mníšku (tam ale v Po/Út už sníh nebude), pak vedly stopy i k Seiffenu v DDR (tam jsem nejel, musím jít příkladem :-). Čerstvě upravená je i severní varianta okolo Jelení hlavy - tam je pár míst, kde za pár dní budou škodit lyžařům známá křížení s bažinami. Čerstvá úprava směrem k Flájím končí o něco dřív, než na Skimapě - v zatáčce u silnice kousek za křížením té asfaltky k Lichtenwaldu. Dál je úprava týden stará, z pohledu klasika nejprve úplně v pohodě, sjezd ke křížení se silnicí do Českého Jiřetína je sice po ránu horší (jel jsem tempem šneka v pluhu, ale dá se zvládnout, a po rozměknutí sněhu říkali protijedoucí že úplně pohoda :-). Jihobřežní na to, že je úprava týden stará, naprosto parádní - stopa po každé straně a vždy je aspoň jedna z nich luxusní.

Rozhodování, komu dát 100 Kč za parkování, probíhalo asi takto: Doma jsem našel v mincích 10 + 20 + 50 Kč dohromady jen 90 Kč. Takže místo Dlouhé Louky na Klíny. Na parkovišti nahoře na Mračném vrchu se taky vybírá, ráno v 8 téměř prázdné, ve 13h plné. "Hlavní spodní" parkoviště mělo spoustu volných míst i po poledni.
8:15
9:34
9:44
10:00
10:08
11:18
11:40
12:07
12:12
12:41

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 17:23
Sněhu je ještě na 14 dnů minimálně, takže klídek. Krásně upravená stopa na Žebrácký rok. Nutno konstatovat, že ten, kdo to neviděl minulý týden neuvěří. Polovina cesty z Vilejšova, po silnici na Žebrácký roh rozjeta lesní technikou. Dnes k nepoznání srovnáno, upraveno. O tom nikdo nemluví, tam je kus práce rolby a ne připomínky, že tam by to chtělo upravit, ledovatý atd.
Ráno to fakt jelo.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 16:27
Hora sv . Šebestiána,u hříště,okruh asi 4 km,super ,nikdo nikde
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 16:25
Usti nad Labem, směr Petrovice- Krásný Les, Adolfov. Snad pomůže foto z mapy
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 16:19
Cínovec v půl 10, po magistrále na Vitíšku, okruh 5km, nakouknout k trati na Moldavu, okruh 10km a zpět Cínovec. Magistrála tragická stopa na klasiku, hrbolatá, propadliny, na druhé straně téměř žádná, už zde není totiž moc sněhu, stopovač měl asi problém se spodní ledovkou. Okruhy super, tolik tam nesvítí slunce, snih nedostává tolik na prdel. Lidí mraky jen na magistrále, jinak pohoda, stopy ledové, na slunci mokré, skin asi jediná jistota... příští víkend si už neumím představit, že se zde bude lyžovat, dnes cca 10st, v týdnu bude tepleji...
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 20.2.2021 14:31
Dobrý den. Mám dotaz k příspěvku pana Pavla Šebka. Prosím, kde přesně se nachází tyto trasy, viz Vaše foto? Je to úžasně široké pro bruslení. Děkuji za odpověď případně i ostatním, kdo poznává tyto trasy. SKOL
Zodpovědět Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 20.2.2021 13:36
Zdravím všechny běžkaře, co byli dnes (v sobotu) na Dlouhé louce a především na zeleném okruhu Fláje. Nenašel jste někdo po cestě dámské sportovní brýle bílo - růžové zn. R2? Moc děkuji 🙏 krásné prosluněné odpoledne🙋‍♀️ Zuzka
Zodpovědět Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 11:39
Adolfov. Byl jsem hned ráno. Bezvadná stopa skoro všude, široký pruh na bruslení. Stopa krásně tvrdá, ideální bez vosku na soupaž. K 10 hodině už začala měknout. Jinak opravdu nádherný svezení
7:49
8:56
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 22:20
Na svém Facebooku píšou, že upraveno bude vše od Nového Města po Komárku i okruhy 5 a 10 km a závodní tratě na stadionu v Novém Městě, tedy stejně jako posledních několik víkendů. Trať Komárka-Cínovec jsou obě její větve jen pro klasiku. Kvalitu netuším, naposledy jsem byl ještě v zimě (v pondělí).

(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 19.2.: Ahoj, z Cínovce k Trafu to bude asi upraveny v pohodě, že? :) a nejaky okruh na skate směr Moldava? Děkuju!)
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 20:40
Adolfov- Komárka a zpět. Ráno zmrzlé a odpoledne mokré. Ale sluníčko a sněhu stále dost. Kolem Adolfova okruhy stále v dobrém stavu, tak vyražte a užijte si slunečné běžkování na zdravém vzduchu!
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 19:42
večer 17:30 projeto rolbou z Dl. louky , potkal jsem ji, až k trafu, rolbař je nejen šikovný, ale i chytrý, starou stopu zrušil a vyřízl novou na čistém sněhu. A pro ty co pojedou do Německa, vzal bych si teplé prádlo, tamní vazby jsou studené už od doby Švejka. Nehledě na to, že když je to zakázané a jedete tam, tak, no jediné co se dá na to říci, fakt jako Švejci Švejk ......
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 17:41
Petrovice od letadla, směr Rajec, nad Petrovicemi zbytky sněhu, mezery, nutno přejít, od lesa dále souvislá stopa až po Rajec, tam končí čistým asfaltem. Další možnost, malý okruh nad Petrovicemi, kolem dokola, mokrého sněhu dost. Dnes od 11 hod do 16 hod.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 10:59
.. ještě příspěvek na dotaz uživatele Petr.1 z 19.2.
V neděli 14.2. z nádraží Moldava dále po německé straně až na Žebrácký roh, vše bez problémů, bez kontrol, ale české běžkaře jsme nepotkali :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 8:42
Podobnou trasu jsem jel ještě před zavedením trvalých kontrol a byla to paráda. Viděl jsem i dvojici Němců, kteří se vydávali k nám. Nicméně teď už bych tam nejezdil. Trasa vede bezprostředně kolem silničního hraničního přechodu na Moldavě. Přikládám foto z Facebooku (sám jsem to tedy nefotil), kde je vidět policejní auto přímo na silnici. Čili by se mohlo stát, že se celníkovi zachce zkontrolovat běžkaře. A vzhledem k tomu, že tam teď na pár vymezených výjimek nemáme co dělat a že ČR je pro ně vysoce riziková oblast, tak by to mohlo být hodně hodně drahé.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr.1 z 19.2.: Chci se zeptat jak je sjízdná trasa z Cínovce na nádraží v Moldavě a odtud pak po německé straně směrem na Český Jiřetín a v Teichhausu odbočit na Žebrácký roh...
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 9:51
pro Fotbalik19.2.
Komárka-Cínovec bez úpravy, jen vyšláplé 2 stopy,od Komárky silně pošlapané chodci a pejsky ... ale sjízdné a na pohodu OK, sníh dopoledne lehce namrzlý, pak měknul pod sluníčkem
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 19.2.2021 12:10
Mě docela baví, že my se do Saska bojíme, ale (aspoň tedy poslední tři víkendy, kdy jsem byl na Jiřetíně) z německé strany Žebráckého rohu k nám proudí zástupy Sasíků :-)
Zodpovědět Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 8:09
Ahoj, oficiálně k nim určitě nesmíme, byť kousek za čáru. My jsme si to letos neriskli, slyšeli jsme, že dávají tučné pokuty (možná jedna paní povídala...), ale pár známých to občas dali a nikdo je nenačapal. Takže záleží na osobní odvaze :-) Jinak o úpravě na naší straně je psáno na kbstopa.cz. V noci by mělo ještě mrznout, tak by to nemuselo být špatné. Lenka
(Odpověď na dotaz uživatele Petr.1 z 19.2.: Chci se zeptat jak je sjízdná trasa z Cínovce na nádraží v Moldavě a odtud pak po německé straně směrem na Český Jiřetín a v Teichhausu odbočit na Žebrácký roh. Odtud pokračovat na Vilejšov, Vrch tří pánů a pak zpět na Cínovec. Zajímá mě jak se na kvalitě sněhu a úpravě stop podepisuje současná extrémní obleva.
Dále se chci zeptat jestli jsou trasy na německé straně přístupné i pro nás. Je to obzvláště aktuální při současném hysterickém zavíráním hranic pro Čechy ze strany Sasíků. Má s tím někdo nějakou zkušenost?
Děkuji za odpověď.)
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2021 21:30
Na Dlouhé louce dnes nadhera, cely den polojasno, velmi dobré i úseky , které nebyly upraveny dnes , okruh Fláje, Vysoká mýť a Vilejšov na dnešek upraveny ,na klasiku sjízdné vše, krásné jarní lyžování , okénko Na rozcestí otevřeno., parkoviště zaplněno max z10%...
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2021 17:57
Adolfov-Telnice: Po středeční úpravě trati stále v dobrém stavu,ale trochu to sabotovalo Sluníčko.Tam kde se opíralo celý den do sněhu se to začalo trochu bořit.Ve stinných úsecích to zas jelo samo.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2021 22:24
My jeli z Adolfova na Komárku a zpět. Trasa slušně upravená zřejmě už ráno, místy sníh měkší. Stopa na klasiku jedna postraně , někde i dvě stopy . Na skate manšestr , ale měkší. Okruhy v Adolfově byly taky čerstvě upravené , lidí málo .
(Odpověď na dotaz uživatele Miroslav z 17.2.: Zdravím, nevite prosím stav trate Komarka-Adolfov na skate? Dekuji.)
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2021 16:11
Včera večer s čelovkou z Komárky na Vitišku a dál na Moldavu k nádraží a zase zpět. Magistrála Cínovec-Vitiška byla úplně v pohodě, zbytek horší, nejhorší byly cesty mezi Cínovcem a Komárkou, bruslaři to dost poničili - pokud jsou stopy ca. metr od sebe, mělo by to znamenat "no skate", ale to bych asi chtěl moc. Jinak na magistrále mezi Cínovcem a Vitiškou jsem potkal dva běžce a upozorňoval na to, že bez lyží tam nemají co dělat. Nicméně včera byly stopy vymrzlé a jelo to takřka samo.
Dnes jsem vyrazil do oblasti Dlouhé Louky, ráno napadlo trochu mokrého těžkého sněhu, tak to moc nejelo, postupně se podmínky zlepšily tím, jak to lidi projeli. Kolem poledne ale začalo střídavě pršet a sněžit. Nejhorší ovšem byl silný vítr, zejména na otevřených úsecích. Dnes je to jen pro opravdové nadšence.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2021 13:38
Dnes okruh Vysoká mýť. Tratě na skate přes noc zmrzly a i když bylo nad nulou a tratě mokré, tak se lyže nebořily a jelo se hezky. Bohužel nás cestou chytil déšť, takže nevím, jak to bude vypadat odpoledne. Na některých místech byly spadané větve.
12:03
12:20
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2021 7:34
Cinovec - Vityška x krát, svezení pro radost,18:00 - 20:00, takový příjemmný, skoro firn, a čelovek, no i vláček o deseti vagonech byl k vidění ( dobře se to počítá )
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2021 22:26
Z Klínu kolečka s dětmi na mracnem vrchu po 16 hodině ve stopě za rolbou to nemělo chybu, oblé a neobleva na stříbrném klistru to frcelo.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2021 18:03
Odpoledne Adolfov:Tratě po poslední úpravě stále v dobrém stavu.Asi 5cm.nového vatového sněhu tomu moc nepomohlo,ale jinak O.K.Teplota okolo nuly,po 15.hod to začalo lehce přimrzat.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2021 16:55
Dnes DL... Fláje... Vysoká Mýť, příjezd ve 13,30 hodin. Lehce nad nulou, stopy dobře projeté. Při odjezdu +6, mlha a mrholí, ale bylo to super svezení. Díky za úpravu po nočním sněžení.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2021 15:21
Dlouhá Louka, příjezd v 10 hod, je nad nulou, padá mokrý sníh, místy mrholí. Ještě v Litvinově bylo -6, škoda. Upraveno 27km ve 3 ráno, vše jsem objel, bohužel do toho napadl centimetr mokrého a já byl první klasik na Flájském okruhu i na Vlčí hoře. Takže jsem stopu musel prošlápnout, za mnou muselo být supr svezení :-) Až na Vilejšově jsem konečně potkal kolegu protahovače :-) zbytek už supr, jeden člověk to krásně zpevni a umydlí, ideál podminky na skiny, drží jak přilepený :-) od 11hod už neprší, i slunce se lehce ukazuje, obleva je velká, ze stromů to padá, stopy místy mokré, odjezd a je +4st. Asi poslední slušné únorové podmínky :-( uvidime co přinese březen..
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2021 9:39
Včera večer byla upravena po víkendu magistrála až na Rájecké sedlo a některé malé úseky rozbité po víkendu. Má se oteplit, takže doporučujeme využít poslední kvalitní sníh.

HUDY Team
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 16.2.2021 18:26
Dobrý večer, nevíte někdo jak vypadají stopy na Lesné po dnešním sněžení a počínající oblevě?Chystáme se tam zítra na celý den. Díky za info.
Zodpovědět Východní Krušné hory
Vloženo 15.2.2021 18:56
Stopy stále kvalitní, vymrzlé a tvrdé, občas přimrzlé hrudky, co opadalo ze stromů. Ráno z Nové Vsi na Mníšek a dál na Klínskou branku. Z magistrály na Fláje jsem uhnul na českojiřetínský okruh (letos upravený poprvé). Dolní polovina v údolí skvělá, výstup nahoru k vysílači u sjezdovek rozšlapaný a sjezd tudy vůbec nedoporučuji, horní část ucházející. Jihobřežní nádherná a pak po silnici na Žebrácký roh. Stopy do Holzhau za přechodem také mají upravené. Stopa do Horní Vsi je jen po žluté značce, kolečko tentokrát není. Ráno silný mráz, dopoledne ještě slunce, ale s větrem, po obědě už přicházely mraky. Prašánek vydrží ještě zítra, pak podle předpovědi bude ke konci týdne velké oteplení a sníh začne mizet...
Východní Krušné hory
Vloženo 15.2.2021 19:15
O víkendu projeta magistrála Sněžník - Nová Ves v Horách. Vše krásně urolbováno samozřejmě s výjimkou přechodů silnic. Takové podmínky snad ještě nikdy nebyly a asi zase dlouho nebudou...
Východní Krušné hory
Vloženo 15.2.2021 14:16
Z Petrovic od letadla do Adolfova a zpět .Na dvou místech stopy po traktoru ,ale nebrečme myslivci krmí zvěř a ta chce taky žít.Nemysleme sobecky jenom na sebe.Po cestě málo lyžařů až před Adolfovem se to zahustilo manekýny co jezdí jenom po rovině a honí si své ego.Pochvala pro pana Doležala za úpravu tratě.Děkujeme.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.2.2021 11:12
Z Petrovic od letadla do Krásného Lesa a zpět. Parádní stopa, téměř nikde nikdo, modro. Nádhera a luxus.
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 15.2.2021 0:54
Ahoj, nenašel někdo v neděli odpoledne na Klínech na parkovišti na Mracnem vrchu běžky na skate? Syn je tam zapomněl. Budu moc rád za zprávu na Dlacyk@seznam.cz. Díky.
Zodpovědět Východní Krušné hory
Vloženo 14.2.2021 22:17
Sluncem zalité kolínské odpoledne a výjimečně projet stopa jihobrezni umožnila zasejednou výlet na DL - tam po východní straně flajskeho okruhu a zpět po západní... Škoda jen, že u okénka Na rozcestí byla dlouhá fronta, ale bez zelbacky a pivecka by to zpět na Kliny nejelo :-) krásně vymrzle stopy a málo lidí=krásný Valentin, cestou byl vidět i manzestr a snad i stopa na začátku jiretinskeho okruhu.
13:33
13:33
16:36
Východní Krušné hory
Vloženo 14.2.2021 21:18
Okruhy na Lesné a v Zákoutí na kolečko na Mezihořském vrchu, co připravil Ski areál Mezihoří. Jel jsem to poprvé a je to moc hezké, stopa se proplétíá mezi zasněženými stromy, paráda. Zpět na Lesnou a Novou Ves a pak na Mníšek - zde stopa od rolby, což jsem vůbec nečekal. Něco na Klínech a na závěr sjezd ke Staré škole. Celý den pohádkové počasí a přitom naprosté minimum lidí, že jsem si připadal spíš jako o všední den.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.2.2021 19:25
Z Krásného Lesa na Komárku a zpět po poledni.
Z Krásného Lesa krásná cesta, ale kolem Větrova nějaký tydýt přes krásnou stopu jel traktorem, v lese bych to ještě pochopil, ale na louce, když jedním směrem jel vedle a druhým ve stopě, to se fakt pochopit nedá.
Z Adolfova na Komárku hodně pěšáků a skútrů, takže rozryté.
Hrozná škoda, protože se o to někdo stará a pak to takto někdo ničí😩
Východní Krušné hory
Vloženo 14.2.2021 18:51
Souhlas Honzou,ale: mezi Tisou /statkem/ a Petrovicemi tu luxusní stopu rozvorali těžaři a to i na louce,kde se tomu mohli vyhnout.Ono sjíždět mezi místy až půlmetrovými koryty na metrovém pruhu je tak trochu o rozbití úst.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.2.2021 16:27
Petrovice od letadla směr Tisá, ke Sněžníku, Rájec a zpět. Azuro, slunce, teplo. Byl jsem zde poprvé, byl jsem nadšen, že jezdím někde kde to neznám. Na to že trasy jsou v 500-600mnm, tak supr podmínky, krásná krajina, zábavné bezkovani, okruh od Petrovic přes Rájec se upravuje rolbou, až jeden brutál sjezd je to jezdivé, od Sněžníku upravuje skůtr, hlavní magistrála 2 stopy na klasiku, zbytek jednostopé, cesty úzké, točivé, krása! Je to pouze pro klasiku, bruslaři sem prosím nejezděte. Bohužel několik debilnich rodin s čoklama a dětma na saních, pro ty tu fakt není prostor, mezi stopama je málo prostoru, pokud vám saně najedou do stopy, neni moc prostoru se uhnout, zabrzdit.. je to fakt malebné, jak se úzké cesty vlní krajinou, výhledy na Tiské skály. Celkově hodnotím jako supr vylet, zpestření bezkarske sezony, na výlet fakt moc krásná oblast!
11:44
12:19
12:55
13:19
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 22:50
Z Moldavy ke Komárce, zpět na Cínovec a po magistrále na Dlouhou Louku. Pak okruh Fláje a dolů do Litvínova. Až na zlomenou hůlku a rozbité vázání to nemělo chybu.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 20:03
Klíny dnes na dlouhou louku,vydělávám rolbařům poklonu vše super a hlavně jihobrezni 👍
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 15:53
Vážení pejskaři, zvažte, zda je nutné brát Vaše "miláčky" do stop. Kolem poledne mě jeden takový napadl asi 300m od Dlouhé Louky v lehkém sjezdu. Byl z toho pád a roztžená nohavice. Bohužel pejskaři na tento web stejně asi nechodí, ale alespoň varování pro ostatní běžkaře. Možná, až v podobném případě dostane pes nebo rovnou majitel hůlkou po zádech, tak teprve pochopí.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 15:51
Dneska jsem projel spoustu tras jak z oblasti Cínovce tak Dlouhé Louky. Je to paráda, jen se to trochu boří na tratích, které byly projety po dlouhé době, ale žádná tragédie.
Rád bych znovu apeloval na bruslaře, nevyjíždějte do stopy na klasiku, ničíte ji! A pak bych chtěl poprosit všechny - pokud se někde zastavíte, je třeba se přemístit na kraj cesty nebo ještě lépe mimo. Auto také neodstavíte uprostřed křižovatky. Díky moc.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 14:25
Lesná, v půl 10 poloprázdná parkoviště, zataženo, lehce sněží, upraveno vše v noci, krom Brandova, napadl do toho slabý poprašek. Téměř žádní lidé, na sobotu překvapivé. Okruh kolem Medvědí skály, Leseňská pláň a kolečko u hospody. Perfektní svezení v pěkných stopách bez lidí. Konečně klidný víkend, oproti Cínovci a Dlouhé Louce...
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 13:17
Dopoledne Krásný Les,Petrovice a zpět, Adolfov a zpět. Z Krásného Lesa super stopa a téměř žádný lidi. Dost dlouhou dobu jsem zde jezdil sám. Cestou zpět k dálnici, stoupání přede mnou projel i traktor. Stopu nezničil, pruh na bruslení ano. Asi lesáci nebo myslivci, je tam Kamenec. Mezi Petrovicemi a dálnicí fakt pěkné okruhy. O téhle části okruhů asi moc lidi neví, proto je jich tu málo,. Pozor v podjezdu dálnice, je zde logicky málo sněhu. Stopa na Adolfov taky dobrá, ale bylo zřejmé, že už zde nějací běžkaři byli. Celkově k doporučení
8:46
9:56
10:19
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 8:04
DLOUHÁ LOUKA UPRAVENO A ROZŠÍŘENO VŠE CO ŠLO ROZŠÍŘIT, VŠUDE DOSTATEK PROSTORU PRO SKATE I KLASIKU VĚTŠINOU DVĚ STOPY. NAPOJENO NA ÚSEKY KLÍNY-JIHOBŘEŽNÍ, NOVÉ MĚSTO-TRAFO A HOLZHAU-ŽEBRÁCKÝ ROH PŘESNĚ JAK PSALA LARA :-) UŽÍVEJTE VE STOPÁCH SKOL ROMAN FIŠER
Východní Krušné hory

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem. Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Členění oblasti Krušné hory