Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 3.4.2022 11:43
Ahoj, včera odpoledne (2.4.) jsem si vyjel z Raztoky na Pustevny po knížecí na běžkách pro skate. Ve spodních partiích sněhu méně, ale každou hodinu sněhu přibývalo a dolů už jsem se zvezl až k parkovišti. Na Pustevnách závodní okruh ani jiné trasy rolbou upravené nejsou. Směr na Radhošť se zdál rolbou upraven, ale trasa byla silně rozdupaná od pěšáku. Sněhové podmínky super, rolbam a běžkařum Zdar!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.3.2022 18:12
Karlovice. Kolečko kolem Razuly. Úsek cca 400 m jedním směrem je ještě slušný, ale chce to morál, jezdit to tam a zpět přes dvě hodiny.
Včera Pustevny. Sice dle webu upraveno, čemuž věřím. Ale na Martiňák nesjízdné, kolem Zmrzlého též ne (jehličí). Na chatu Mír na hraně. Na závodním okruhu byly závody, tam to půjde. Takže slušné svezení jen Pohádka (okruh Velkou sjezdovkou, v délce cca 3,5 km jedním směrem).

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 18.3.2022 18:11
Jeli jsme 17.3. Kasárna-Portáš a zpět.Po Malý Javorník sněhu dostatek.Dál už sníh víc tál. V lese bylo někde místy jehličí.Dala se ještě jet celá trasa.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 12.3.2022 16:54
Papežov - Zimný - Ivančena: Trasa stále sjízdná po celé délce už od parkoviště v Papežově, protažená rolbou počátkem týdne, stopa na klasiku začíná až mezi Huserkou a Zimným. Jelo se dobře, sněhu zatím dostatek, ale už odtává a mimo stín dost měkne, místy je to i namrzlé. Citelně kvalitnější byl úsek mezi Zimným a Ivančenou, tam se mi jelo nejlépe.
V úseku mezi Papežovem a Zimným se to hemží skialpinisty, běžkaři spíše výjimkou, potkal jsem jich jen několik. Na neděli tu trasu můžu ještě bezpečně doporučit, jak to bude dál vzhledem k chystanému výraznému oteplení, to už si netroufnu zhodnotit.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 10.3.2022 20:08
Trasa, Pustevny-Chata Mir-Skalikova louka, podminky luxusni, stopa po cele delce cerstve upravena, doporucuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.3.2022 20:02
Objevila se nám informace na bílých stopách, že protáhli trasy na Lysou (snad teprve podruhé v sezóně), tak jsem se jel kouknout a přináším Vám info:

Papežov - Lysá hora.

Sněhu je dost. Na běžkách možno již od samého začátku, tedy od parkoviště, od Pasičky je už sněhu velmi hodně. Trasa je skutečně protažená už od první zatáčky. Dokonce byl pokus o založení traceru na levé straně pro klasiku. Bohužel mu to jiná rolba (asi ta zásobovací) rozje´ch´ala (+ muž na sněžném skútru - jezdil tam a zpět a vozil dolů vždy 1 velký černý pytel, celkem jsem ho potkal 6x). Takže se stopa objevuje až cca 1km před Zimným. Od Zimného směrem k Ivančeně už je krásná klasická a ničím ani nikým nezničená stopa pro klasiku :-D
Sníh je nyní krásný, bílý, čistý. Určitě pořád na áčkové lyže
Cestou jsem potkával pěšáky a skialpinisty. Jako běžkař jsem zde byl rarita. Určitě doporučuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.3.2022 19:51
(Odpověď na dotaz uživatele Zuzka z 9.3.: Prosím, víte někdo jak aktuálně vypadá stopa na Pustevnách? Děkuji)
Zuzko, koukni na bilestopy.cz Všechno upraveno. Dokonce protáhli dolů i Knížecí cestu. :-D
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.3.2022 20:51
Čadca - Čadečka
Běžecké stopy u Krčmy Múzeum
Sněhu pořád hodně. Dole tvrdý základ, na tom čerstvý sníh / upraveno naposledy včera ráno/ + prašan cca 3 cm.
Projet základní okruh + odbočka na Bukov nad osadu Drahošanka.
Perfektní svezení, jede se prakticky po vrstevnici, pouze mírně nahoru a dolů. Žádná divočina jako na Kubalonce :-D
Parkoviště pro auta jsou celkem 3 - u krčmy múzeum, pak oproti baráku č.705 a na samém začátku trasy.
Úpravy trasy jsou zveřejňovány zde: https://nabezky.sk/en/node/151731
Info o trasách zde: https://fb.watch/bC6K_kS7Cj/
Kysucké Beskydy
Vloženo 7.3.2022 16:24
Kubalonka Istebnia- skvělé upravené tratě na oba druhy jízdy. Sněhu dost a sněžilo. Dle obsluhy plánují udržet areál v provozu do 25.3. Parkoviště cena 10zl
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 6.3.2022 12:17
Dnes paradne protazene stopy chata mir pustevny 👍
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.3.2022 12:51
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 4.3.: Zdravim, nevite prosim, zda se da z Makova kolem Vysoke az nad Solan? Mapy.cz ukazuji den starou strojovou stopu, tak jestli se opravdu da? Pripadne jde to i ze Solane?
Diky a pekny den)
>>>> tak z prechodu Makov projeto skutrem, ale beze stopy....snehu ale dost, tak to slo vyjit v klidu. Pekna stopa az od Trestiku smerem na Vysokou
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.3.2022 0:58
Jeli jsme Kasarna Kohutka a zpet. Krasny prasan, krasne pocasi i stopa.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.3.2022 21:57
Trojanovice/Ráztoka - Knížecí cesta - Pustevny
Nový sníh, cca 10 cm. Cesta je sjízdná v celé délce, není upravovaná, projetá běžkaři a skialpinisty (samozřejmě také pošlapaná částečně pěšáky). Nahoře pohádka, jako v prosinci, dále již kdekoli podle bílých stop. Paráda.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.3.2022 20:29
V noci v Karlovicích připadl nový sníh. Dopoledne se dalo, i když sněhu do stopy nebylo moc a hodně lepil. Přes den to roztálo :-(
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.3.2022 21:15
Dnes okruh Velke Karlovice Horal. Celkem sjizdnych cca 8,5 km. Stopa zmrzla misty jehlici, obcas se prenasi ale da se.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.3.2022 20:53
Dnes trasa Bílá - Gruň - Smrkovina - Ježánky - Pasička - Lysá hora - Zimný - Ivančena - Albínovo náměstí - Ostravice. Až po Gruň na trase dlouhé vytáté úseky, dál už to na loukách po zmrzlém sněhu s popraškem nového šlo. Úseky v lese většinou zmrzlé a ledovaté s jehličím, za Muroňkou i vyhrnuté. Od Pasičky upravené, projížděné skůtry a mnoha skialpinisty. Od Zimného až po Ivančenu stará prošláplá stopa od lyžařů, rozšlapaná pěšáky.Ale dalo se jet vedle, jen pár centimetrů nového sněhu - nejlepší úsek trasy. Dál už sněhu rapidně ubylo, střídaly se zmrzlé rozšlapané úseky se sněhovými, občas vyčnívající kameny. Poslední asi kilometr před Albínovým náměstím vyhrnutý a prakticky beze sněhu. Ale i tak fajn výlet.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.3.2022 22:08
Start od chaty Mír, cca 1 km pěšky, dále krásná jeden den stará stopa. Na kraj okruhu Skalíkova louka, pak zpět a Pustevny. Část okruhu Velká jezdovka. Dále k Tanečnici. Poté nazpět až k chatě Mír. Něktěrá místa jeta víckrát. Potkáno na běžkách tak deset lidí :). Využity mohérové lyže, nechěl bych mazat (morký sníh, prachový, přemrzlý, vyklouzaný :). Azuro, nádhera.
13:19
13:37
13:37
14:29

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.2.2022 21:35
Kubalonka/ PL
Sněhu pořád hodně, něco málo čerstvého přisněžilo. Upraven celý areál na oba styly. Trasy velmi tvrdé a rychlé. Zimní prázdniny v PL se skončily, takže liduprázdno.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 27.2.2022 15:17
Dneska, při té celkové bídě, parádní svezení po okruhu z osady Kráľovci (nad Čadečkou). Rád jsem přispěl údržbářům stopy, která byla ráno čerstvě projeta :-)
Kysucké Beskydy
Vloženo 27.2.2022 9:05
Zdar, trasa z Hlavate směr Bečva super. Sněhu dost, misty zledovatělé a az na blbce co tam vcera zapadl z Ford Ranger bez RZ černé barvy(dneska to po něm upravila rolba) super 10km. Az ke ski areálu Solisko to nešlo, vytata místa.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.2.2022 20:15
Ahoj,
jeli jsme dnes z Kasaren asi 1 km za Stratenec. V lese na začátku trochu jehličí, dál už pohoda. Sem tam chodci. Stopa drží, je měkčí. Když jsme tak docela hustě sněžilo.
(Odpověď na dotaz uživatele Radek z 26.2.: Nemáte někdo informace k trase Kohůtka - Kasarne ? Děkuji)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.2.2022 19:39
Pustevny - Martiňák, okruh Zmrzlý vrch, okruh Skalíkova louka: vše dobře sjízdné, velmi proměnlivá stopa, chvíli zmrzlá, chvíli vrstvička nového lepivého sněhu. Někde je stopa hodně špinavá, jehličí, šišky, hlavně na Zmrzlém. Pěkná rychlá stopa do sedla Tanečnice, dál jsem ten okruh nejel. Nic moc počasí, ale sportovní zážitek super.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 26.2.: Ahoj , nevíte někdo jak vypadáji stopy na trase Martinák - Pustevny a trasy na pustevnách?

Děkuji)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.2.2022 9:56
Pustevny - Radhošť. Protažená stopa z Pusteven, celkem tvrdá, a pěkný sníh. Pod 950m ale už měkká. Dalo by se dostat až k chatě Mír. My jsme vyšli po zelené na hřeben. Po hreběni projeto rolbami a auty k chatě na Radhošti, tam ledy. Foukalo, pěkné rozhledy. Parkoviště z třetiny zaplněné, silnice bez problémů.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.2.2022 22:19
Dnes trasa biatlonový stadion-Machúzky-Razula-Galík-Horal. Obstojné, místy trochu trávy, ale žádná hrůza. Na teplé dny, vítr, žádné připadnutí sněhu, velice fajn. Se zapadajícím sluncem si to sedá a tvrdne a zrychluje. Stopa obnovována běžkaři. Potkáno tak 70 lidí.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.2.2022 16:42
Dnes Stratenec pro změnu z Kasárni. Z Velkého Javorníku na Geržovském sedlo stopa lidová, sem tam pěšími rozbitá, ale stále použitelná. Pořád hromada sněhu. Dál na Stratenec a zpět na Kasárna taky dobré. Trošku natáté, ve stopě trochu ledu, ale pořád příjemné svezení. Azurové výhledy na Tatry a Fatry snad ani netřeba zmiňovat. Krása.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.2.2022 14:48
(Odpověď na dotaz uživatele hadrák z 19.2.: Bukovec,okruh pod Komorovským Grúněm je taky asi pasé.V týdnu,jak se trochu ochladí(krom úterka,to jedině až po poledni)bych zajel do PL-Kubalonka-je to výš.Nepřidal by se někdo,nebo k někomu?(Soběšky-sedm28tři4903pět).Honza)
Tak na Kubalonce před polednem skoro plné parkoviště,stopa poměrně čistá,na bruslení už dost vyšustaná a ztvrdlá(skoro na ocelové hrany).No lidí ve stopě moc nebylo.Nedá se tam moc odpočívat,furt nahoru/dolů.Prostě sportovní areál.Určitě lepší dojezd od Jablůnkova,bo zpět jsem jel na Wislu/Skočov brutální zácpy v opačném směru.
10:44
11:53
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 23.2.2022 17:20
Kohútka Stratenec a zpět. Asi tak dvě čísla nového lehce lepivého sněhu. V tom stopa od nemnoha dnešních běžkařů. Dalo sa!
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 20.2.2022 20:00
Dnes v Karlovicích cca 5 cm nového sněhu, zima ❄⛄se znovu vrátila. Manžel razil stopu já se vezla... Vzhledem k situaci, kdy celý týden střídavě pršelo nádherný zimní vylet. Lidí minimum, kavárna pod Šiškou otevrena, příjemná obsluha, výborně kafíčko i meruňkovice na zahřátí. Prostě Karlovice opět nezklamaly....
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 20.2.2022 19:46
Ve Velkých Karlovicích v noci dost sněžilo, od Pepiša až k Horalu se zase dalo. Sníh je těžký, mokrý. Stopy nebyly upravené, místy dost rozježděné.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 19.2.2022 22:17
Z Makova nad sjezdovkou po modré do sedla pod Hričovcem .Sněhu ještě dost, trasa upravená ,ale polovina trasy v lese zasypaná větvičkami takže to někde vůbec nejelo a musel jsem pěšky .Nebo se to na přemrzlém sněhu z kopce tak rozjelo a jedinou brzdou byl pád. Krásný den ,ale chtělo by to nový sníh.
Javorníky a Vsetínské Beskydy

O oblasti

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy