Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 6 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 17.1.2019 12:14
Bílá - Mezivodí přes Roztrže: teplo, stopa po posledním sněžení projetá jen běžkaři, hodně měkká, mokrá a místy dost špinavá. Z Mezivodí směr Salajka hluboký sníh bez lyžařské stopy.
Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 17.1.2019 8:58
Ahoj běžkaři. Nevíte někdo, jestli je sjízdná trasa na běžkách z Trojáku na Hostýn? Chtěl bych tam o víkendu zajet a zpravodajství na hm52.cz je nějaké strohé, tak nevím. Podle webkamery tam sníh je. ???
Zodpovědět Hostýnské vrchy
Dotaz Vloženo 17.1.2019 8:55
Nevíte někdo jak vypadá příjezdová cesta z BEČVY na Pustevny nebo z Bečvy na chatu MARTINÁK po tom sněhovém návalu. Mam ubytováni 2dny na Tanečnici příští týden od 23.1 a jaký je stav tratí děkuji
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 17.1.2019 8:32
Trasa Pustevny - Martiňák špatně sjízdná, popadané stromy stopa pouze po předchozích běžkařích. Pro hobby hodně špatné. Kdo se chce ale kochat přírodou tak doporučuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 17.1.2019 6:44
Dusna - Vsacky Cab - Ptacnice. Puvodne jsem chtel dojet az na Solan, ale na hrebeni je strasne hodne polamanych smrku. Od Ptacnice uplne zatarasene a zivotunebezpecne. Lesni cesta ubocim smer Mala Bystrice v pohode sjizdna - na useku 5km 1 spadly strom.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 16.1.2019 18:28
Jel jsem z Bílé na Bílý kříž až k hotelu Visalaje přes Konečnou. Stopa super, běžkaři žádní. Docela náročné a kopcovité, ale krásné. Jen z Bílého Kříže k hotelu Vislaje je to o ničem. Stopa žádnáa člověk se brodí ve sněhu nebo jede ve stopě vyšlapané od lidí. Nechápu, proč tam neudělají nějakou stopu. Já to zkusil jet z Bílého Kříže dolů na Morávku a pak v polovině zpět na Visalaje, ale jak píšu, hrůza a děs, stopa žádná.
Zajímalo by mě, zda někdo jel trasu z Visalají na Přelač a pak na Morávku na okruh, zda je to projete, budu rád, když někdo napíše, díky.
Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 15.1.2019 20:21
Jezdíte někdo okolo Ondřejníku? Kde popřípadě na stopu nastupujete? Bývá stopa uprovavaná? Díky
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.1.2019 15:25
Pro ,,VlaKo,, já tam většinou jedu kroužit, takže jdu od velkého parkoviště dole, zajezdím si a pak nazpět tamtéž.
https://mapy.cz/s/3kuit
Naposled jsem ale viděl, že u rozcestí Pod malým Travným byla prošláplá stopa směrem k Přelači, takže tam asi půjde projet na Visalaje.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.1.2019 14:58
Trasa hostyn,tesak - novy snih 5 cm,cca 30 cm.dost Spadenych vetvi i pri sjezdech.u tri kamenu tesak naveje vyroba stop pres kyceru.stopa dobra.
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.1.2019 14:13
Dotaz pro "Vencu" (Morávka - Sviňorky) z 11.1., popř. zkušenosti ostatních ?:
Odkud je nejvhodnější se na tuto stopu napojit ? Na vrchu sjezdovky "Sviňorky" a poté pokračovat směrem na Visalaje přes Plato ? Děkuji za odpověď. (Většinou totiž jezdím na Bílou...).
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.1.2019 9:41
V noci ze čtvrtka na pátek projeta trasa z Albínova náměstí na Zimný. Jel jsme to v sobotu ráno, stopa zapadaná nmovým sněhem cca 5 cm, před Zimným i zafoukaná, od Zimného na Lysou horu stopa prakticky neexistuje - chodí tam hodně pěší + skialpinisti. Dolů jsme jel na Zlatník, po odbočení z asfaltky mám pocit že tam rolba nejela letos ještě vůbec. Jinak trasu doporučuju pro ty co chtějí mít klid od lidí, až na Zimný jsme nikoho nepotkal. Dle hodinek je to necelých 14 km šel jsme to 2 h 45 min.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.1.2019 18:34
Dopoledne od Pepiša údolím k otočce na Babské a zpět. Hned na startu zklamání - neupraveno a od včerejška napadlo 10 cm, navíc nula, veškeré vosky smekaly. Objel jsem závodiště a vrátil se pro lyže s mikrokontaktem. Sice to moc nejelo, ale odraz parádní. Navíc od Machuzek už projeto rolbou. Celou dobu chumelilo, zatímco cestou zpět už v Halenkově pršelo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 13.1.2019 13:48
Promiňte mi ten rozsah, ale tento zápis je hlavně pro ogary z Prahy a okolí, kteří to u vás neznají. V diskuzi mi nikdo neporadil, tož jsem si musel pár věcí vyzkoušet na vlastní kůži a myslím, že začínám tušit, kam pražske ogary poslat a kam ne. Beskydy jsou na rozdíl od Šumavy, Jizerek, Orlických a Krušných hor sakra razovite, navíc nejde udělat hřebenovku po jejich nevyšších horách. Na Radhošti a Lysé hoře stopy jsou, ale (podle mne) na Kněhyni a Smrku už ne, takže musíte vzít zavděk nižšími hřebeny, pod 1000 m.n.m. Já zvolil ten nejvýchodnější, na hranici se Slovenskem.

Z Frýdku-Místku vás fajně vezme bus linky 18 za mrzkých 15 Kč až na Visalaje, ale tam nejezděte. Všichni místní vystupují v Papežově, odkud jdou na Lysou horu. Ne tak já, exot pražský. Já jediný začal na Visalajích. Dle mapy tam měla být lyžařská cesta na Bílý kříž, ale prostě jsem ji nenašel. Z doslechu vím, že prý tam není, a i dva místní, co šli přede mnou, šli na BK po žluté cykloturistické, kterou nebyla nijak upravená. Po kilometru se tato napojí na zelenou (myslím od Morávky), která také nebyla (ten den nebo vůbec?) udržovaná, odtud je to na BK ještě 1,5 km pěkným prďákem, který se jde z velké části bez lyží. Já na BK úpravu neměl, ale asi tam bývá od Ski Bílá najetá stopa - červený okruh. Úsek BK-Bobek je totiž částí červeného okruhu z Bílé, z Bobku na Bumbálku je to zase žlutý okruh. Ski Bílá má pěkné webovky, ale nevím, zda se dá věřit datům průjezdu rolby. Např. dnes (13.1.) web ukazuje, že 12.1. jela rolba jen modrý okruh (pro nás teď nepodstatnou trasu Bílá-Mezivodí-Bílá), avšak já 12.1. potkal jakousi rolbu (čí by byla, když ne Ski Bílá?) v 10:15 na Doroťance.

Mmch, právě od Doroťanky to začíná být výživné. Místní jsou asi zvyklí, ale pro mne byl hlavně úsek Bobek-Masarykova chata maximem mých vrchařských a sjezdařských schopností. Vyšel jsem všechno, něco 90° stromkem, ale už ne všechno jsem sjel, jeden úsek jsem vzdal a fakt šel pěšky. Z BK na Bumbálku je to asi jen 20 km ale fakt interesantních. Jak jsme si ukázali, díky Ski Bílá je celý úsek sledovatelný na webu a rolbovaný, ale je to pro drsňáky. Prakticky neustále se střídají prudké výběhy a sjezdy, díky tymu už pár minut po průjezdu rolby jsou ta místa rozoraná od plužících a naopak stromkujících lyžníků. Kdo se necítí na celou štreku, může si dát její část (zmíněný červený a žlutý okruh do/z Bílé, případně začít od busu na Konečné (tak se jmenuje rozcestí na hranici CZ-SK).

Z tohoto webu a doslechu jsem vydedukoval, že z Bumbálky je to přes Bařiny upravované (nebo minimálně běžně průchozí) až na Pustevny nebo na východ na Soláň. Když jsem koumal spojení na Pustevny a Soláň, zjistil jsem, že na Pustevny je možné jet vlakem do Frenštátu, pak busem do Trojanovic-Ráztoky a poté lanovkou za 180 Kč na Pustevny. Jenže už nevím, jak dolů. Podle mapy to vypadá, že úprava stopy je do Vítkovic nad Rožnovem (a pak to holt sejít pěšky), ale důkaz nemám. A ze Soláně jede bus na Rožnov.

Já z Bumbálky pokračoval na Velké Karlovice. Je to snadnější, než jsem si myslel, ale zadara to není (prý 14,5 km). Na mé starší lyž.mapě je u Makovského průsmyku (křižovatka slov.silnice 18 na Makov a české 487 na V.Karlovice) k hotelu Horal namalována taková jedna horně klikatá lyž.cesta připomínající tvarem kravské vemeno, délka 5 km. Na křižovatce ale začíná nějaká jiná místním značením (velká cedule s výčtem cílů) označená lyž.cesta, která dolů na Horal vede příměji. A rychleji - bacha, asi po 2 km, v místě nejrychlejšího sjezdu křižuje silnici! Za Horalem už to s výjimkou dvou výjezdů a jednoho výšlapu (nejde vyjet, naštěstí je krátký) vede do Karlovic údolím Vsetínské Bečvy po rovině s krásnou úpravou - je tam hned několik stop (minimálně od Karlovic po tzv. otočku U Lenina -kus od Horalu- je ráj pro děti nebo ty, co neradi prudké kopce, stop hodně, protože jde vlastně o obrovský ovál).

Závěr: nezačínat na Visalajích, na úsek Bílý Kříž - Bumbálka počítat raději 5 hodin a několika megajouly energie, naopak tam nepočítat se skateovými lyžemi. Pro ty, co neví, kolik ujedou, bych řekl, že začít v Bílé a uvidí se.
Všem, valašskym ogarum, robkam i blbym Pražakum přeju, ať si to užijí
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.1.2019 10:38
Beato, slušná tedy strojem upravená stopa na Hostynech, no nevím, třeba někdo jiný uvede pozitivní případ. Spíše je to běžkaři sobě.
(Odpověď na dotaz uživatele Beata z 13.1.: Zdravím, kterým směrem se vydat z Tesáku anebo z Trojáku aby to byla slušná stopa a lehčí trasa (ideálně po vrstevnici). Díky moc.)
Hostýnské vrchy
Vloženo 13.1.2019 10:28
Ostravice, večerní lyžování, 100 Kč poplatek v recepci, luxus šatny se sprchami v ceně, parking v tom před recepcí. Okruhy na stadionu dobře osvětlené, na modrém okruhu jen zčásti, čelovka nutná! Modrý okruh jen na skate, náročný, členitý. Stadión skate i klasika, úprava spíše pro skate. Na modrém místy hlína prosvítala. Nevím o jiném podobném areálu, kde jít večer na běžky bez čelovky.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.1.2019 10:22
Velké Karlovice, odpoledne, oblačno -6st., ideální podmínky hlavně na klasiku, 3 / 3 stopy, na skate ale velmi úzké, kromě Galik - Babská a okruh pod Lanternou, kde pruh byl široký. Parkoviště poloprázdné, lidí málo, paráda. Jen pro skate to chce vylepšit.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 12.1.2019 21:09
Dolem si to nedovolili, ale hřebenovku dneska "prošlápli", metrové díry....škoda, dopoledne to bylo ještě boží
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 12.1.2019 20:49
Trasa Řeka-Šindelná-Kalužný-spodem na Javorový a zpět do Řeky. Stopa projetá běžkaři ale problémem je množství sněhu 100cm takže tyčky se boří hodně hluboko. Má to ale jednu výhodu, nejsou tam pěší turisté protože bez lyží to nejde.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 12.1.2019 20:22
Zvolil jsem trať Troják,,směr Lázy-Krčma na Prženských pasekách(mimochodem super posezení a jídlo z grilu nebývalé chuti!!!) a zpět, délka trasy 26km,,, dnes opravdu excelentní běžkařské podmínky,myslím že příští víkend už to takové nebude vzhledem k teplému počasí a dešti,doporučuji využít zítřejší neděli,opravdu to stojí za to,zdravím všechny běžkaře a SKOL!!!
Hostýnské vrchy
Vloženo 12.1.2019 19:07
Sedlo Čarták-Soláň - hospoda Pod kotlovu zavřená, sněhu hodně, měkká dobrá stopa ,bezva sjezdy, na Třestiku hospoda zavřená,fungoval jen bufet, směr Súkenická,tam vše o.k., zpátky na Třeštík směr na Laďův pramen,sjezd špatný, neupravený, hodně lavorů.... směr hotel Gálik- Machůzky - U Pepiša -stopy výborné.Sněhu je všude hodně, bezvadné běžkování.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 12.1.2019 18:52
Trojak Tesak, snehy tuny, nas lidi tuny, stopa klikata, spatna. Cerveny swix, nelepil a jel rychle.
Hostýnské vrchy
Vloženo 12.1.2019 18:45
Tesák (pro Pavlu). Z autobusu s lyžemi v ruce po silnici směr Bystřice, po cca 150m doprava na lesní asfaltovou cestu. Tady už na lyžích a po cca 300 metrech je rozcestník, Čerňava je doleva. Mírný okruh bez plužení či stromečku, pěkných 6km(neměřil jsem, odhaduji). Je to jediný okruh, jinak je to všude tam a zpět.
Hostýnské vrchy
Vloženo 12.1.2019 18:24
Poraďte prosím kratší trasy okolo tesáku. (začátečník). Odjezd i dojezd Tesák. Nebo odjezd a dojezd Troják. děkuji Pavla
Hostýnské vrchy
Vloženo 12.1.2019 18:04
Ahoj vsichni. Jeli jsme Trojak - Hostyn a zpet. Dostatek snehu. Vse bile. Fantasticke svezeni. Stopa uchazejici - jen v jednom miste rozorana od kretena na ctyrkolce.
Hostýnské vrchy
Vloženo 12.1.2019 17:11
Hřebenovka Soláň - Třeštík, pak přes Soukenickou k Tabulím, dolů k Horalu, od Babské údolím a od Podťatého nahoru úboční cestou přes sjezdovku Machúzky a dolů na závodiště. Hřeben projetý včera bez stopovače, takže stopa mělká, ale na turistiku úžasné, aspoň metr sněhu, lidí taky hodně. Od Třeštíku k Tabulím, čerstvý menžestr, taky bez stopy, sjezd k horalu projetý včera, takže dolů paráda, v této části nikde nikdo. Dole v údolí spousta stop i lidí, trochu se to mydlilo, takže to frčí, sněhu v Karlovicích tak 60 cm.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 12.1.2019 16:20
Soláň -Cáb projeto rolbou. Minulou neděli ještě nebylo. Dnes paráda. Sjezdíky boží. Sněhu mraky. A dá se až na Vsetín.😊
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 12.1.2019 15:32
Trasa Razula-hotel Horal:
V polovine je moznost se napojit na okruh, ktery vede lesem. Skvele podminky. Jak prijedete pod hotel Horal tak bud musime zpet stejnou trasou (opet pres les) nebo udolim kolem cesty.
Bohuzel - trasy nejsou uprave na hrebenech, udajne silnicari zapomneli rolbovat a nyni je tam tolik snehu ze by rolbou zapadli. Pokud tady zamyslite vyjet lanovkou z Razuly tak Vas nepusti. Skoda! :(
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.1.2019 9:09
Dobrý den, bude se upravovat trasa č.13 Kohútka - Javorník?
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 12.1.2019 8:26
Dolní Těšice, dnes ráno ideální podmínky pro kondiční i turistické svezení. Více na:
https://motopospa.webgarden.cz/rubriky/vitejte-v-mem-svete/ski-classics-dolni-tesice
Hostýnské vrchy
Vloženo 11.1.2019 19:21
Tesák - Hostýn - Rusava. Magistrála upravena předevčírem, pravděpodobně jen utažena rolbou, stopovač jen na pár metrech. Nevadí, domácí jsou zvyklí a stopu si prošlápli i v hromadách navátého sněhu. Holt hřebenovka. Ale jinak nádhera jako v pohádce. Prachový sníh, pár stupňů pod nulou, polojasno, bezvětří. 20 kilometrů turistiky a kochání se. Vhodný protiklad k ranním kondičním deseti kilometrům v Dolních Těšicích. Posuďte sami:
https://m.youtube.com/watch?v=G2YAPd6G414
Hostýnské vrchy
Dotaz Vloženo 11.1.2019 14:58
Zdravim, zitra chceme vyrazit trojak - tesak. Nevite nekdo jaky je stav?
Zodpovědět Hostýnské vrchy
Vloženo 11.1.2019 14:42
Dolní Těšice, podmínky skvělé, jde do i bez roleb, skútrů a grantů.👍👍👍Obzvlášť okruhy II a III jsou vynikající s dostatkem sněhu, ale raději na dvojkových lyžích. Podél cesty ve směru na Kelč - ideální na trénink soupaže. Při mírném stoupání k vysílači a vodárně se dá pilovat klasika, je zde tupý sníh. Pro zdatnější to jde absolvoval i na holých lyžích.
Hostýnské vrchy
Vloženo 11.1.2019 14:39
Dnes Tesák - Hostýn, sjízdné v pohodě, ke Třem kamenům vyfrézovaná stopa, dále vyplužené na šířku cesty,semtam zafoukané, :-)
Hostýnské vrchy
Vloženo 11.1.2019 14:12
Morávka-Sviňorky dneska parádní svezení! Bylo vidět, že rolba projížděla někdy předevčírem, takže bylo možné rozpoznat zbytky stopy pokryté čerstvým prašanem.
Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 11.1.2019 13:26
Dobrý den,
můžete mi sdělit, proč se neupravuje běžecká stopa z Třeštíku na Soláň a Tanečnici?
Zodpovědět Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 11.1.2019 11:19
1)Martiňák-Třeštík se neupravuje
2) ano nekdy se upravuji (rozhodne ne kazdy den)
3)na skate to neni, znicis stopu (hlavne prosim nejezdi Pustevny Martinak), na hrebenech muzes narazit na zaveje
(Odpověď na dotaz uživatele KocIQ z 9.1.: Zdravím všechny, poprosím o rady, kam se vydat na běžky (ideálně skate) v Beskydech, bohužel to tam v zimě neznám. Vytypoval jsem si trasu Visalaje-Bumbálka-Soláň. Podle https://www.skibila.cz/cs/zima/bezecke-trate/ se zdá, že upraven je celý úsek z Bílého Kříže na Mas.chatu. Když zvolím plán B, tak asi není problémem trasa Pustevny-Martiňák, ale nevím, zda je možné projet až na Třeštík a odtud až na Soláň. Plán C jsou trasy u Bílé, červená a žlutá trasa. Budu vděčný, když mi někdo poradíte 1) zda je upravována trasa Martiňák-Třeštík, 2) zda ty trasy, které mám za upravované, upravované skutečně jsou, 3) která z tras je vhodná na skate a která ne. Mockrát díky, jestli to zvládnu, sdělím výsledky svého průzkumu.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 11.1.2019 8:18
Včera večer strojově projeta trasa Valašskobystřického okruhu tj. ski Bůřov-Cáb-Tanečnice-Díly
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 10.1.2019 11:05
Dolní Těšice, v noci mrzlo, stopy pevné a rychlé. Několikrát jsem projel okruhy 2 a 3 v obou směrech, nečekaných ranních 13 km. Lehce sněží a mrzne, předpokládám, že do soboty to tady vydrží.
Hostýnské vrchy
Vloženo 9.1.2019 9:09
Hostynska v provozu.asi letos mimoradne.8.1.novy snih cca 20 cm celkovych cca 30 cm.na nove lyze.podminky tezke.dekujem vsem kteri budou vyrabet stopy pak vyborne o vikendu.z hostyna na tri kameny budou asi misty naveje.tesak,trojak asi dobre.
Hostýnské vrchy
Vloženo 8.1.2019 20:24
Omlouvám se za špatné vložení, aktuální stav Lysohorské magistrály zde: https://severnimorava.travel/musite-videt/beskydska-magistrala/seznam-upravovanych-tras/lysohorska-bezecka-magistrala
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.1.2019 20:17
(Odpověď na dotaz uživatele bob z 8.1.: Ahoj všem.. nikde nemůžu najít žádné info natož on-line zpravodajství o stavu běžkařské trasy na Lysou horu..:(( zajímala by mne hlavně trať z Albínova náměstí pře Zimný.. děkuji za rady, kontakty, odkazy,..!!)
Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 8.1.2019 19:01
Chci se zeptat, jaký je stav běžeckých tras z Trojanovic (Knížecí).. dá se někde zjistit informace, zda ji zítra nebo ve čtvrtek (10.1.)upraví? Ať nejezdím zbytečně...?
Děkuju moc!
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.1.2019 13:56
Dobrý den,

zajeďte si na Pustevny okolo zmrzlého, jsou tam výborně upravovány okruhy, nebo do Karlovic nebo Bílá.
Na bílé mají z centrálního parkoviště informativní tabuli běžeckých tras podle obtížnosti.
Hřebeny jsou hornaté s častými sjezdy a stoupáním, tak bych nedoporučoval.
Aktuální stav stop je možné monitorovat na www.bilestopy.cz


(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 8.1.: Dobrý den,
s manželkou chceme vyrazit na běžky ale jelikož jsme v běžkách opravdu začatečníci chtěl bych Vás poprosit o radu na běžeckou trasu ideální pro nás :) kilometrově nám je to jedno hlavně bychom chtěli nějakou rovinku kde je málo sjezdu a stoupáku, ideálně případná nějaká dobře upravovaná hřebenovka. Dáte mi nějaké tipy?? Díky moc!!)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.1.2019 22:36
super počasí super sníh stopa projetá jen běžkaři ale prašan a pevné
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.1.2019 20:40
Sviňorky upraveno!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2019 19:17
Dnes Pustevny-Martiňák.... běžkařův sen (modro, prašan všude, lidi nikde :-) ) Čerstvě projeto rolbou, dvě luxusní stopy. Na bruslení asi hodně měkké, je to zatím prašan, ten nezhutní ani rolba. Knížecí v pohodě až k autu, podklad udusaný, bez stopy.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2019 14:23
Javorový vrch - Ostrý, dolní cesta. Úžasné! Měkká stopa vytvořená lyžaři.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2019 13:57
Dolní Těšice, prošlápnuté 3 okruhy, celkem 7 km, všechny vedou po ozimech, takže i když sněhu není jako v Alpách, na dobré svezení to stačí, nikde žádné kameny, bez obav o lyže.
Aktuální video z dnešního rána: https://www.youtube.com/watch?v=ygVah6ZrtmM
Odkaz na aktuální info: https://motopospa.webgarden.cz/rubriky/vitejte-v-mem-svete/ski-classics-dolni-tesice
Hostýnské vrchy
Vloženo 7.1.2019 10:21
Pro Romana : Sviňorky - byl jsem tam včera odpoledne, sněhu dost, ale neupravené - jen 1 stopa vyjeta od běžkařů. Na strojní úpravu včetně bruslení asi můžeme zapomenout, už nejmíň 3 roky :-(
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2019 10:17
(Odpověď na dotaz uživatele Roman z 7.1.: Sviňorky, na mapách ukazují, že je to upravené. Byl tam někdo? Několik sezón se tam neupravovalo, aspoň mám ten pocit. Dík za info.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2019 8:46
Ostravice, GOLF CLUB: pro běžkaře zatím bez úpravy, dle sdělení IC úprava stopy možná v tomto týdnu. Více info na t.: 595 538 538. Chystaný poplatek 50,- Kč/osoba/denní, 100,-Kč/osoba/večerní.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2019 8:40
Bílá - Mezivodí - Bílá (modrý okruh, 20 km): Super, vše upraveno - pro klasiku i skate. Sněhu nadmíru, žádné "přenášení" (jen přes cestu na Mezivodí :-)).
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.1.2019 22:09
Kohutka - Kasarna podle stranek skikohutka trasa upravena jiz dva dny, ale velky omyl nechapu proc uvadeji nesmysly, snehu moc zaveje neprojeto rolbou myslim nikdy priserne.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.1.2019 22:04
Dnes, Javorový - Ostrý, stopa vyjetá běžkaři - pohádková zima (chtělo by to upravit stopy a bude to Paráda!!!).
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 6.1.2019 18:47
Dnes Pustevny - Martiňák a zpět. Stopa dnes neprojetá rolbou. Bylo to měkké a docela náročné. Pozor na Pustevnách chtějí za parkoviště už 150Kč na den. Takže je lepší jet autobusem a nebo si tam dojet na běžkách z jiné strany. Jinak nahoře je pohádková zima.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.1.2019 16:38
Hostynska mag.v provozu.kolem 0 stupnu snezeni.trasa trojak,lazy louky stopa dobra v lese sjezdy malo snehu kameny na horsi lyze kamenacky.lazy hospudka otevrena so,ne vyborne polevky,jidlo,pivko,grog.vyhled na pristi vikend dobry.
Hostýnské vrchy
Vloženo 6.1.2019 8:53
Zděchov - strojově upravená trasa na Pulčín, včetně okruhu na Senické luky. Kolem Pulčína a Radošova však stopa poškozena od bezohledných pěších turistů a jejich věrných pejsků. V úpravě stop budeme pokračovat i dalších dnech, včetně okruhu Zděchov - Tanečnica - Huslenky (Chladná) - svážnice nad Stříbrníkem.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.1.2019 7:06
Pepicentrum - Horal a zpet, spousta snehu i bežkařů, stopa nekvalitní,v novem snehu prakticky jen vyšlapnuta, na podkladu z predesleho dne, vytrvale snezeni.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.1.2019 19:20
Bežkaři ze Zlína a okolí - hezký 2km okruh za Kudlovem směr Pindula. Doporučuji.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.1.2019 17:13
Zděchov - Pulčín projeté rolbou.Stopa dále pokračuje z Radošova po svážnici až na senické lúky.Sněhu dostatek.
Stále sněží.
Javorníky a Vsetínské Beskydy

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Členění oblasti Beskydy