Javorníky a Vsetínské Beskydy – běžky

Dvě donedávna samostatné oblasti Vsetínské Beskydy a Javorníky jsme spojili do jedné. Velké Karlovice jako hlavní lyžařské centrum této oblasti totiž leží v údolí Vsetínské Bečvy přesně mezi těmito dvěma pohořími. Část lyžařů zůstává v tomto údolí a další si mohou vybrat, jestli odtud vystoupají ke hřebeni Javorníků nebo…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází jeden nezodpovězený dotaz
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 17.1.2019 6:44
Dusna - Vsacky Cab - Ptacnice. Puvodne jsem chtel dojet az na Solan, ale na hrebeni je strasne hodne polamanych smrku. Od Ptacnice uplne zatarasene a zivotunebezpecne. Lesni cesta ubocim smer Mala Bystrice v pohode sjizdna - na useku 5km 1 spadly strom.
Vloženo 13.1.2019 18:34
Dopoledne od Pepiša údolím k otočce na Babské a zpět. Hned na startu zklamání - neupraveno a od včerejška napadlo 10 cm, navíc nula, veškeré vosky smekaly. Objel jsem závodiště a vrátil se pro lyže s mikrokontaktem. Sice to moc nejelo, ale odraz parádní. Navíc od Machuzek už projeto rolbou. Celou dobu chumelilo, zatímco cestou zpět už v Halenkově pršelo.
Vloženo 12.1.2019 19:07
Sedlo Čarták-Soláň - hospoda Pod kotlovu zavřená, sněhu hodně, měkká dobrá stopa ,bezva sjezdy, na Třestiku hospoda zavřená,fungoval jen bufet, směr Súkenická,tam vše o.k., zpátky na Třeštík směr na Laďův pramen,sjezd špatný, neupravený, hodně lavorů.... směr hotel Gálik- Machůzky - U Pepiša -stopy výborné.Sněhu je všude hodně, bezvadné běžkování.
Vloženo 12.1.2019 17:11
Hřebenovka Soláň - Třeštík, pak přes Soukenickou k Tabulím, dolů k Horalu, od Babské údolím a od Podťatého nahoru úboční cestou přes sjezdovku Machúzky a dolů na závodiště. Hřeben projetý včera bez stopovače, takže stopa mělká, ale na turistiku úžasné, aspoň metr sněhu, lidí taky hodně. Od Třeštíku k Tabulím, čerstvý menžestr, taky bez stopy, sjezd k horalu projetý včera, takže dolů paráda, v této části nikde nikdo. Dole v údolí spousta stop i lidí, trochu se to mydlilo, takže to frčí, sněhu v Karlovicích tak 60 cm.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 12.1.2019 16:20
Soláň -Cáb projeto rolbou. Minulou neděli ještě nebylo. Dnes paráda. Sjezdíky boží. Sněhu mraky. A dá se až na Vsetín.😊
Vloženo 12.1.2019 9:09
Dobrý den, bude se upravovat trasa č.13 Kohútka - Javorník?
Vloženo 13.1.2019 10:22
Velké Karlovice, odpoledne, oblačno -6st., ideální podmínky hlavně na klasiku, 3 / 3 stopy, na skate ale velmi úzké, kromě Galik - Babská a okruh pod Lanternou, kde pruh byl široký. Parkoviště poloprázdné, lidí málo, paráda. Jen pro skate to chce vylepšit.
Dotaz Vloženo 11.1.2019 13:26
Dobrý den,
můžete mi sdělit, proč se neupravuje běžecká stopa z Třeštíku na Soláň a Tanečnici?
Zodpovědět
Vloženo 11.1.2019 8:18
Včera večer strojově projeta trasa Valašskobystřického okruhu tj. ski Bůřov-Cáb-Tanečnice-Díly
Vloženo 8.1.2019 13:56
Dobrý den,

zajeďte si na Pustevny okolo zmrzlého, jsou tam výborně upravovány okruhy, nebo do Karlovic nebo Bílá.
Na bílé mají z centrálního parkoviště informativní tabuli běžeckých tras podle obtížnosti.
Hřebeny jsou hornaté s častými sjezdy a stoupáním, tak bych nedoporučoval.
Aktuální stav stop je možné monitorovat na www.bilestopy.cz


(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 8.1.: Dobrý den,
s manželkou chceme vyrazit na běžky ale jelikož jsme v běžkách opravdu začatečníci chtěl bych Vás poprosit o radu na běžeckou trasu ideální pro nás :) kilometrově nám je to jedno hlavně bychom chtěli nějakou rovinku kde je málo sjezdu a stoupáku, ideálně případná nějaká dobře upravovaná hřebenovka. Dáte mi nějaké tipy?? Díky moc!!)
Vloženo 7.1.2019 22:36
super počasí super sníh stopa projetá jen běžkaři ale prašan a pevné
Vloženo 6.1.2019 22:09
Kohutka - Kasarna podle stranek skikohutka trasa upravena jiz dva dny, ale velky omyl nechapu proc uvadeji nesmysly, snehu moc zaveje neprojeto rolbou myslim nikdy priserne.
Vloženo 6.1.2019 8:53
Zděchov - strojově upravená trasa na Pulčín, včetně okruhu na Senické luky. Kolem Pulčína a Radošova však stopa poškozena od bezohledných pěších turistů a jejich věrných pejsků. V úpravě stop budeme pokračovat i dalších dnech, včetně okruhu Zděchov - Tanečnica - Huslenky (Chladná) - svážnice nad Stříbrníkem.
Vloženo 6.1.2019 7:06
Pepicentrum - Horal a zpet, spousta snehu i bežkařů, stopa nekvalitní,v novem snehu prakticky jen vyšlapnuta, na podkladu z predesleho dne, vytrvale snezeni.
Vloženo 5.1.2019 19:20
Bežkaři ze Zlína a okolí - hezký 2km okruh za Kudlovem směr Pindula. Doporučuji.
Vloženo 5.1.2019 17:13
Zděchov - Pulčín projeté rolbou.Stopa dále pokračuje z Radošova po svážnici až na senické lúky.Sněhu dostatek.
Stále sněží.
Vloženo 5.1.2019 10:39
Velke Karlovice, odpoledne, Galik - Milonov a zpet vicekrat, pak okruh pod Lanternou s celovkou, klasika i skate, A-lyze. Vytrvale snezeni, na skate mekke, borilo se, k večeru projela rolba. Lyzaru relativne malo, parkoviste Razula poloprazdne, pohoda. Jsou jeste mista, ktere by potrebovaly dosnezit.
Vloženo 4.1.2019 22:06
Dnes sme byly v Karlovicich a už před 9 hod. to projížděla rolba. Velmi slušně upravené až 4 stopy od Pepicentra směr Galik. Bylo to super.
(Odpověď na dotaz uživatele Ladislav z 4.1.: dobrý den
jak to prosím vás vypadá velké karlovice ? díky)
Vloženo 4.1.2019 20:03
Trasa Kohútka-Kasárna,zasypaná totálně místy velké zavěje,které jsme prošlapávali až za Ztracenec potom jsme potkali běžkaře,kteří prošlápli stopu od Kasáren.Cesta zpět o hodně lepší prošlo tady hodně běžkařů.Rolba podle řeči upravuje zatím pouze slovenskou stranu ,směr Kohútka určitě nic nejelo.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 3.1.2019 17:10
Dnes v Karlovicích projete rolbou což bylo super, ale rychle to zapadalo sněhem takže se sníh začal bez mázy lepit na běžky. Jinak i lesní úseky byly velmi slušně upraveny. Sněhu tak 30-40cm takže jinak nádhera.
Vloženo 3.1.2019 10:04
10:00h.právě projíždí rolba od dostihového okruhu směr leskové.
Pochvala pro obec Karlovice
Vloženo 2.1.2019 17:08
Psali včera před půlnocí na FB: Javornická magistrála 1.1.2019 strojově upravena. Očekáváme opět sněžení. Na hřebeni hrozí závěje.
Podle mne to bude trochu zapadané dnešním sněžením, zítra a pozítří víc a víc.
(Odpověď na dotaz uživatele Víťa z 2.1.: Jak to po víkendu vypadá na trase Kasárna-Kohútka Dejte někdo zprávu děkuji.)
(Odpověď na dotaz uživatele Víťa z 2.1.: Jak to po víkendu vypadá na trase Kasárna-Kohútka Dejte někdo zprávu děkuji.)
Vloženo 1.1.2019 16:13
Velké Karlovice - z parkoviště u Razuly (téměř prázdného a bez poplatku) kolem Galíku, lesní běžeckou trasou pod Babskou a zpátky. Dále po běžeckých trasách po most pod vlekem Machůzky. Po loukách vyjeté strojové stopy min. 4 pro klasiku a pás tam i zpátky pro skate. Na loukách občas lezou krtince, ale nic dramatického, jsou obalené ledem. V lese pouze projeté rolbou bez stop a bez kamenů. Oba sjezdy jsou čisté. Ve stopách dopoledne namrzal led, takže hodně rychlé.
Vloženo 4.1.2019 17:02
Dobrý den,
já jsem jela na běžkách tuto trasu 19.12.2018 (to bylo před tou oblevou) a musím říct, že trasa byla pouze projetá terénním autem (od Třeštíku) a v kolejích auta byla běžecká stopa anebo uprostřed vozovky. Na Vysokou vedla běžecká stopa vlevo od turistic. značky, já jsem to šla do kopce pěšky. Potom to jelo celkem dobře, ale celkově tam bylo max. 20 cm sněhu, takže málo. Cca 4 km před Solání to bylo špatné - v lese cca 5 - 10 cm sněhu - musela jsem sundat lyže, protože bych poškárabala skluznici. Takže tam bylo méně sněhu než na Visalajích, které leží pod Lysou horou - tam bylo 30 cm sněhu a byla jsem tam 15.12.2018. Takže současnou situaci neznám. Ale volila bych možná raději jinou trasu.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 4.1.: Ahoj všem,
jak to prosím aktuálně vypadá na hřebenovce z Třeštíku na Soláň?
Nevíte někdo, jestli to protahovali rolbou?
Předem moc díky za jakékoliv info.)
Vloženo 31.12.2018 16:59
Na pomery bez strojove naprosto super.. Cartak .... Trestik obcas chodec ci psisko ve stope ale kupodivu vetsinou dodrzen vlastni pesi chodnik. Krasne snehove podminky a dokonce bez sutru..
Vloženo 30.12.2018 18:31
Velké Karlovice (Benešky): Hřebenovka Čarták - Třeštík docela překvapila, nový skoroprašan na pevném podkladu, kolem Vysoké až 40 cm. Tradičně horší úseky za Čartákem, dvakrát jsem sundával, od sedla pod Kotlovou už obstojně po jednoduché prošlápnuté stopě - zřejmě ji však dočasně zrušila podroušená partička, kterou jsem míjel u Polany. Mlhavo, ale tahle malebná hřebenovka (sic převážně užívaná pěšáky) se prostě neomrzí. Sjezd Hanzlovou do Léskového trochu kostrbatě v kolejích po vozidle, dole už na minimální vrstvě. Údolní trasa ve VK o něco lepší než včera. Popisovaný stav ovšem jistě změnilo odpolední intenzivní sněžení.
Vloženo 29.12.2018 17:40
Velké Karlovice (Léskové): Žádná hitparáda, ale dalo se. Údolní trasa (mezi rozcestím Podťaté a Babskou, vč. odbočky nad Galikem) je neupravená, ale dostatečně projetá, stopa často mokrá, níž vylézá tráva, ale hratelné. Horní lesní cesta Léskové-Dynčák-Hanzlůvka rozchozená pěšáky, jinak sjízdná, nad 700 mnm je už celkem dost sněhu. Cesta v Hanzlůvce (Capúrách) samozřejmě nepoužitelná, takže zbytek k pivovárku by walking...
Vloženo 26.12.2018 19:19
Velké Karlovice - v údolí stopa projeta pouze skútrem, sníh mokrý, semtam ve stopě hlína. Na starší běžky, lepší skate než klasika.
Vloženo 26.12.2018 19:08
Velké Karlovice (Léskové): 20 cm nového sněhu bez pevnějšího podkladu, jen občas je nasáklý nebo prosvítá tráva. Údolní magistrála udržovaná četnými běžkaři, obstojná stopa, bruslení na okruhu pod Lanternou. Výš od Galika k Babské už jenom skromná prošlápnutá trasa. Kromě pěkné zimní krajiny a prvního lyžování mě Martine potěšil i nový vzhled oblíbeného webu.
Vloženo 26.12.2018 17:20
Karlovice, tu info o uprave danych tras/useku:
http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy
Vloženo 26.12.2018 17:17
ad Karlovice, byl jsem pouze na chate na odbocce na Podtate. Ve stope dnes par bezkaru, za vcera +20cm snehu, vcera stopa bez stroje dnes nevim, ale krasna zima. Nevahal bych a jel dokud tam ten snih je.
Vloženo 26.12.2018 16:31
Dnes Portas - Kasarna stopa proslapnuta od bezkaru, na par mistech znicena od pesich. Jinak vcelku pekne bezkovani.
Vloženo 17.12.2018 12:39
Trestik - Benesky - Palenice parada! Jedna bezecka stopa uprosted. Sjezdy dobre, ani jednou jsem nesundaval. Na Trestiku uz jezdil vlek. Skol:))
Vloženo 16.12.2018 16:10
Běžecká stopa z Machůzek až na Gálik,stopa dobrá, upravená strojově, sněhu je dost,lidí málo .... paráda.
Vloženo 16.12.2018 20:27
Kohutka»Kasárna sjízdné, v sobotu nebylo prohrnuté, sněhu 30cm, svezení parádní, stopa od běžkařů, akorát od Portáše směr kasárna první větší sjezd dolů pozor na pár kamenů.
Vloženo 16.12.2018 9:05
Ahoj, trasa Machůzky - Razula projeta skútrem, místy tráva, hlína dá se na starší běžky. Okruh u Razuly super tam je to v pohodě. D.

(Odpověď na dotaz uživatele Ladin z 15.12.: Poslete někdo zprávu, jestli se dá na běžky Velke Karlovice, hotel Gálik, hotel Horal?? Díky za info L.)
Vloženo 15.12.2018 9:47
Běžecké tratě Velké Karlovice dole v obci protažené, hezké. Nevíte, jak je to hřebenovka Soláň směr na Vyoskou?
Vloženo 15.12.2018 4:04
Sjízdné to je, jestli to ale upravili aspon skutrem teko rict...spise jeste ne http://www.kohutka.ski/lyzovani-bezecke-stopy
(Odpověď na dotaz uživatele Simona z 14.12.: Má někdo info k hřebenovkám Kohútka-Kasárna nebo Soláň-Třeštík.Díky)

O oblasti

Dvě donedávna samostatné oblasti Vsetínské Beskydy a Javorníky jsme spojili do jedné. Velké Karlovice jako hlavní lyžařské centrum této oblasti totiž leží v údolí Vsetínské Bečvy přesně mezi těmito dvěma pohořími. Část lyžařů zůstává v tomto údolí a další si mohou vybrat, jestli odtud vystoupají ke hřebeni Javorníků nebo Vsetínských Beskyd (které byly dříve nazývány i jako Vsetínské vrchy). Teď už nikdo nebude muset řešit dilema, do které z oblastí zprávu odtud vkládat.

Běžecké lyžování ve Vsetínských Beskydech, to je zejména jedna dlouhá hřebenovka. Hlavní hřeben vede od sedla Bumbálka směrem ke Vsetínu a jeho východní část od Bumbálky přes Soláň na Vsacký Cáb bývá i strojově upravovaná. Na hlavní hřeben se napojují i tratě, jejichž nástupním místem jsou Velké Karlovice.

Javorníky leží z poloviny na Slovensku, v některých místech vede hranice se Slovenskem přímo po hřebeni. Pro lyžařskou turistiku v Javorníkách je charakteristické, že se turisté na běžkách soustřeďují zejména na přejezd hlavního hřebene. Na ten se dá dostat třeba na východě z lyžařských tratí, jejichž nástupním místem jsou Velké Karlovice, uprostřed hřebene se pak na hřeben dá vystoupat u střediska Kohútka. Západní část hřebene Javorníků z Kohútky směrem na Lidečko je lyžaři méně využívána, stopa nebývá většinou projeta.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Beskydy