Javorníky a Vsetínské Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Javorníky a Vsetínské Beskydy ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Javorníky a Vsetínské Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 2.3.2019 18:55
Dnes odpoledne cestou z Pusteven jen na skok Machůzky - parkoviště Razula a zpět.Nevím jak to vypadá za Galíkem směrem Horal.Jarní měkký firn,sněhu ubývá,nevím kdy projížděli stopu,ale tím že tam skoro nikdo nebyl tak použitelná stopa i odpoledne.Nejvíce sníh mizí na horní straně pod svahem.U cesty je ho ještě relativně dost.Samozřejmě že přes příjezdové cesty spíše přenášet.Za Pepišem na dostihovce taky někdo.Byl jsem ve čtvrtek večer,ale už je to zůžené.
(Odpověď na dotaz uživatele Josef z 1.3.: Dobrý den, jak vypadá situace v Velkych Karlovicích?)
Vloženo 24.2.2019 22:55
Javorníky, Kasárna - Portáš: Nejvyšší část hřebene (Velký Javorník - Ztracenec) ujeta skútrem, sypký sníh, sice bez stopy, ale v pohodě sjízdné. Od Malého Javorníku přibývala pod stromy zledovatělá místa se spoustou jehličí, popadané stromy odklizeny. Závěr před Portášem už byl dost špatný, převážně pěšky.
Vloženo 23.2.2019 17:35
Dnes jsme zkoušeli trasu Soláň - Třeštík. Z počátku to vypadalo, že to bude v pohodě, ale po cca 1 km jsme to otočili zpět. Je to hodně zmrznuté a sjezdy jsou na rozbití huby. V lese taktéž dost jehličí. Pak jsme prošli pěšky trasu Soláň - Tanečnice a ta vypadala v pohodě o hodně lepší než na druhou stranu a dle mě ještě v pohodě sjízdné, sice zmrzlé ale sjizdné.
Vloženo 23.2.2019 15:36
Dnes sme boli Soláň - Tanečnice, bolo to zamrznuté, plno popadaneho ihličia. Poobede sme šli Soláň smer Trestik, po cca 1.5 km sme sa otočili. Trasa vyzerala rovnako. Je to pre skalných :) Stará stopa je viditeľná, ale poriadne ľadová.
(Odpověď na dotaz uživatele Robert z 22.2.: Zdravím nevíte někdo ,jak vypadá trasa Soláň -Benešov-Třeštík ...? Děkuji za info...)
Vloženo 17.2.2019 15:44
Solaň-Tanečnice -Cáb- Buřov strojově upravena ale v lesích z polomů zeleno z větví a jehličí jinak krásné jarní běžkování.Překvapivě žadni lidi.Potkal jsem jen jednu ženu.
Vloženo 18.2.2019 8:14
horní stanice Razuly - Bařinka - Lemešná -Velký Javorník - Kasárna a zpět

úsek vedoucí po lesní svážnici od rozcestí pod Bařinkou až k Lemešné je vypluhovaný a v sobotu byl na hranici sjízdnosti. vše ostatní sněhu dostatek, zmrzlé úseky se střídaly s změklými. Nejhezčí úsek byl na hřebeni od Hričovce na Velký Javorník - sluníčko a výhledy :-)

Dle info od ostatních běžkařů úsek Kasárna - Melocík upraven v celé trase rolbou, naopak Kasárna - Kohútka pouze projeto skůtry a běžkaři.
Vloženo 16.2.2019 20:53
na doporuceni jsme dnes dojeli autem na Vsacky Cab a jeli jsme na solan. Krasne upravena stopa rolbou. snehu bylo dost nekde trochu namrazy a vetvicek. Spatky to bylo mekci ale krasna tura a super viditelnost. Na to ze dole neni snih super
Vloženo 16.2.2019 17:19
Cáb - Ptáčnice - Lušovka - Tanečnice - a zpět , stopa pěkně strojově upravená, místy zelená od větviček, někde jehličí,
ve stínu stopa rychlá, jinak dobré běžkování,lidí málo.
Vloženo 14.2.2019 12:20
Kohútka - Melocík a zpět. Trasa je sjízdná, pouze 1 spadlý strom na trase, ostatní odstraněno nebo lehce obejítelné. Stopa od běžkařů a na hřebenu převěje. Trošku dřina a spíše chození než běžkování, ale nižší části ok. Od Melocíku až na Kohútku si to projeli dva .... na skútru, takže stopu od běžkařů defacto zničili (odbočili pouze u Kasáren ale za VJ najeli zpět). Jinak to byla paráda a na BC běžky ideál.
Vloženo 13.2.2019 19:26
Velké Karlovice. Na zpáteční cestě ze Slovenska jsem byl v podstatě jenom zvědavý, jestli to bude stejně špatné jako včera. NEBYLO!!! Karlovice opět potěšily. Dvě stopy vedle sebe projety od Pepin centra, celým údolím, k Horalu a nahoru k tabulím, kde bylo vidět, že pokračovala ještě dál směrem k Bumbálce! Dal jsem si 16 km Babská - Miloňov a zpět a to skate na backcountry lyžích! Ten včerejší absťák byl prostě moc silný. Dnes to tady nemělo chybu a hluboká poklona!!
Bonusem pak byly poslední 3 km v "ještě teplé" stopě vytvořené vracející se rolbou. Bohužel teplota stále stoupala, vzduchem létaly drobné dešťové kapky a ani výhled na další dny moc optimistický není. Proto držím palce, ať počasí neohrozí víkendovou Karlovskou 50. Mimochodem, ten název jsem nikdy nepochopil a stále mě lehce irituje. Řekl bych, že správně by bylo "Karlovická 50"!? Ale hádat se nebudu. Valaši mají tvrdé palice!😀
Vloženo 13.2.2019 19:01
Slovenské Javorníky: Melocík - Kasárna. Podle webu Žilinské župy byla stopa upravená 4. resp. 7.2. a kvalita těmto údajům odpovídá. Nejdříve neúspěšný pokus Melocík - Semeteš. Ten skončil u kapličky Velké Rovné, k níž se jede po zasněžené silnici se sněhovým popraškem. Stopa vedla dál metr vysokými návějemi a dva rozladění vracející se běžkaři mě přesvědčili, že dál to nemá smysl. Takže zpět k Melocíku a opačným směrem k moravské hranici. Stopa občas viditelná, prošlápnutá, vymrzlá nebo zafoukaná. Typické Javorníky s velkým převýšením, prudkými stoupáními a stejně prudkými sjezdy. Tolik pluhů a stromečků jsem si letos ještě nikde neužil. Nicméně vše rozhodl sílící vítr a mizerná viditelnost, od nadmořské výšky 900 metrů už to bylo vyloženě o ničem. Tato trasa je jedna z těch, jejichž hlavními trumfy jsou výhledy. Ty se dnes nekonal a proto jsem to pod Čemerkou otočil a rychle zpět. Zvažoval jsem ještě pokus dostat se na Kasárna z jiné strany, z Makovského průsmyku, ale tam bylo počasí ještě horší. I tak poctivých 16 km backcountry 👍
Vloženo 12.2.2019 20:31
k uzivateli Miri usek rozcesti pod ptacnici na Ptacnici se neupravuje rolbou ani neprorezáva protoze vedle je cesta na Cab ktera seupravuje rolbou i kdyz neni turisticky znacena a tudy se jezdi s cabu na Santov.
Vloženo 12.2.2019 19:37
Velké Karlovice. Naprosto jiné pocity z dnešních 25i kilometrů proti neděli. V neděli jsem jen chválil, dnes není co. Nejdřive Miloňov - Babská a zpět volnou technikou. Těšil jsem se, jak si zabruslím na přimrzlém podkladě pokrytém 3-5 cm prašanu, ale ouha. Stopy se tady upravovaly naposledy ze soboty na neděli. Povrch byl díky noční teplotě pod bodem mrazu skutečně pevný, ale zamrzly v něm veškeré nerovnosti, vytvořené během posledních dnů. Pod prašanem pochopitelně nebylo nic vidět a bylo téměř nemožné spolehnout se na skluz lyže po odrazu opačné nohy. Lyže se okamžitě svezly do nejbližší rýhy a veškerou pozornost a energii jsem musel soustředit na udržení rovnováhy. Možná to navenek nebylo až tak patrné, ale častokrát to bylo vysloveně o hubu. Vyměnil jsem lyže i boty a dal si to ještě jednou klasicky. Výsledkem je rychlejší tempo klasicky než při skate, což je samo o sobě zarážející.
Nechápu, proč resort, který má díky své poloze a profilu tratí ideální šanci být jedním z top středisek u nás, nedokáže během jarních prázdnin, tedy vrcholu zimní sezóny, upravit aspoň jednu stopu v každém směru. Je snad 150-200 běžkařů, které jsem odhadem potkal, málo na úpravu alespoň nejfrekventovanější části trati Machůzky-Razula? Nebo se upravuje jen když zaplatíme stovku parkovného? Vím, že úprava stop není levná, ale tímto přístupem těžko přesvědčíte běžkaře, aby vám poslali příspěvek na úpravu tratí, jak je na svých cedulích vyzýváte! Zaplatím rád a dělám to i jinde, ale musím vědět za co. První krok je vždy na provozovateli tratí. Velké Karlovice mám rád a mám to sem jen pár desítek kilometrů. Představa, že přijedu z daleka, zaplatím si ne zrovna levný týden lyžařského pobytu a budu se trápit jako dnes, mě děsí a moc lituji ty, kteří to právě udělali.
Vloženo 11.2.2019 12:45
Jak vypadá celá trasa, nevím. Včera jsem zkoušel vyslapnout kousek od Horalu směr Razula, ale rychle jsem to zabalil. Jen prošlápnutá stopa. Vrstevnice budou dobré, ale stoupání a hlavně klesání nic moc.
(Odpověď na dotaz uživatele kuty z 11.2.: horní stanice Razuly - Bařinka - Lemešná - Kasárna

Ahoj, nevíte někdo jak to aktuálně vypadá na téhle trase? Podle info na netu se neupravuje rolbou, ale jestli je projeto, není to samý polom atd... Dík za info!)
Vloženo 10.2.2019 16:15
Valašská Bystřice Buřov - stopa špinavá, samé jehličí, napadané šišky a větvičky, misty led, kameny,pak uz stopa lepší ,ale jehličnatá,na rozcesti směr Ptáčnice spousta spadlých stromů, sněhu vice,od Ptáčnice stopa dobrá až na Cáb.
Vloženo 8.2.2019 12:38
Parta chlapu ze Zlína,Soláň-Cáb-Vsetín,stopa výborná upraveno polomy prořezány spokojenost.Kyselice výborná,zákusky No1.
Vloženo 7.2.2019 16:27
prave se rolbou upravila a prorezala hrebenovka Solan Vsacky Cab,dale Solan Hazovske dily Val. Bystrice a Cab Santov Cab Burov vsem doporucuji
Vloženo 6.2.2019 14:56
Všem milovníkům bílé stopy musím bohužel oznámit zrušení nedělního závodu Zděchovská 30. Víkendová obleva napáchala velké škody. Stopy však nadále udržujeme a je pořád kde se u nás pěkně sklouznout : -)
Vloženo 2.2.2019 19:57
Dnes Machůzky,Galík,Horal a zpět,,stopa dobrá,nato jak byl mokrý sníh tak to pěkně jelo...
Vloženo 2.2.2019 19:41
Hřebenovka z Kohútky na Kasárna a zpět až do Vranče. Kupodivu dost dobré. Vosk Swix - 3 až +10.Ideal. Stopa ok, větvičky v lesních úsecích, ale bezpečné a 100% prujezdne. Bohužel na zpáteční cestě "bezvadni pěšáci a vystrašení běžkaři" kompletně zničili stopu v délce 4km,ve směru od Portáše na Malý Javorník. Nakopal bych všecky do pr...a dal jim lopaty ať si to opraví. Jak by se tam přehnalo stádo krav. Děs. Škoda. Jinak vršek od Bukoviny po Velký Javorník výborný.
Vloženo 31.1.2019 8:14
Jendo,včera jsem projel celou trasu.Ze Solane upraveno az po Benesky(4,5km) pak az na Trestik hluboky snih ale projeta stopa,sem tam klickovana mezi polomy ale nadhera.Vyjel jsem uz v 8 rano a zadni lide a azuro,nadhera.Pak Trestik po sjezdovce k Sukenicke a opet ve stope ale v hlubokem snehu az dolu k Partizanovy (opatrne ve sjezdech ale pada se do mekkeho)Od Partizana az k Pepicentru krasne upraveno a spousta obcerstvovacich stanic 🍺😬.Na vikend hlasi oblevu a jako vzdy Vaclavak tak opatrne.... M
Vloženo 30.1.2019 18:46
Valašské Meziříčí. Po ranních dvaceti kilometrech v Dolních Těšicích jsem se nechal nalákat rádiem Orion na upravené stopy v Podlesí. Nejdřive jsem se projel po hřebeni z Malé Lhoty přes Velkou Lhotu a dal po modré značce směr Rožnov. U tabulí V Javoří otočka a zase zpět. Hodně sněhu, stopa pouze prošlápnutá, těžká turistika. Počasí na jedničku.
V Podlesí jsem nejdříve projel spodní krátkou trasu (2km) a potom vystoupal podél penzionu na horní cestu Podlesí - Veselá. Stopy upravený skutrem, fold dvě, nahoře jedna, stoupačku už stihl těsně přede mnou zprasit traktor a polovinu horní trasy zase hnědá škodovka s jihočeskou značkou a s povolením vjezdu za sklem! Asi někdo z lesáků, protože si musel otevřít táborů. Tyčka mě svrběla v ruce, když mě ten ko..t míjel a kur...l stopu. Naprostá arogance a bezohlednost. Jinak jako krátké svezení po návratu ze zaměstnání dostačující. Bohužel na severní straně kopce a tedy stále ve stínu...
https://m.youtube.com/watch?v=rHTB21qvW9E
Vloženo 29.1.2019 19:20
Martine díky dám vědět jestli se tam podívám Díky Fanda
Vloženo 28.1.2019 8:05
Z Čartáku směr Cáb (až na Cáb jsme nedojeli, otočili jsme to přibližně na Skálí) sněhu dostatek, stopa projetá od běžkařů, místy rozšlapaná, občas rozježděná. Popadané stromy přes cestu většinou uklizené, pár jich zůstalo, případně jejich zbytky, pod Skálím je úsek, kde je stromů přes cestu víc. V kombinaci s pěkným nedělním počasím pro nenáročného běžkaře-turistu, který nevyžaduje vyloženě závodní stopu, paráda.
Vloženo 29.1.2019 11:49
Zdar. Naprosto skvělé. Kpl. Prorezane pilou. Strojově neupraveno. Ale to byl detail. Na Bumbalce vše zavřené. Vystup na Trestiku nebo pod Sukenickou.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 28.1.: Ahoj bezkari,projel nekdo o vikendu trasu Solan Bumbalka? Nebo mate nekdo info o stavu trasy? Chystam se tam ve stredu.Dik M.)
Vloženo 27.1.2019 7:26
Machuzky - Galik -Horal -Galik -Machuzky stop je hodně a parádní, celý den sněžilo, takže nejsou tak ledové, dobré běžkování.
Vloženo 26.1.2019 20:44
Zděchov - Pulčín. Spousta sněhu, lehké sněžení, tři stupně pod nulou, stopa projeta včera, jen pár běžkařů, projel jsem většinu trasy Zděchovské třicítky až do Pulčína a okolo Šernklavy. Stopa projeta zřejmě i do Valašské Senice a po hřebeni směr Kohútka, jak daleko, netuším... Pěkných, ale prudkých odpoledních 20 km jako naprostý kontrast se čtvrtečními rovnými pláněmi v Rakousku.
https://m.youtube.com/watch?v=uWrDOx_zIbw
Vloženo 26.1.2019 11:55
Oblast Nová Lhota
Dneska jsem projížděl brzy ráno směr Stará Myjava a vše ve velni dobrém stavu. Stopa upravena asi vnoci na dnešek a tudíž úplná pohoda. Sníh spis měkší a teplota cca -2 Odjížděl jsem cca v 10 a již se to začínalo hezky plnit. Parkoviště dole u sjezdovky už bylo zcela plne( když jsem přijel, tak nás tam bylo asi pět ) a auta už staly všude možně. Tak ať se vám daří ve stope😉
Vloženo 27.1.2019 11:45
Velké Karlovice, odpoledne, -6 až -8, modrý Swix, skate a klasika, úsek Babská Milonov 2x, supr sníh, úprava vysoká kvalita, parking pohoda. Úžasný skate mezi Galikem a Babskou. VK si příspěvek na úpravu od běžkařů zaslouží.
Vloženo 25.1.2019 12:23
Usekem Cab-Solan se zrovna prosekavaji lesnici (polomy) a tvori fajn stopu.
Vloženo 26.1.2019 19:45
PRO POUTNIKABABYLONEM:MÁŠ U MNE VELKÉHO RUMA ZA DOPORUČENÍ. JEŠTĚ JEDNOU DÍK ROSTA
Vloženo 26.1.2019 19:38
Děkuji POUTNÍKOVIBABYLON za radu super stopy od pepicentra až nahoru k sjezdovce Kyčerka a pak spodem udolím V.Karlovic až k hotelu Galik a zpět. Máš u mně velkého RUMA.
Vloženo 25.1.2019 20:01
Děkuji Martinovi..:)
Vloženo 25.1.2019 19:40
Pro Pavlínu : jen odkaz neprojeto ,ale včera upraveno .
http://www.zilinskazupa.sk/nas-kraj/krasy-zaujimavosti-kraja/lyziarska-turistika/beskydsko-javornicka-lyziarska-bezecka-magistrala/trasy-beskydsko-javornickej-magistraly.html
Vloženo 23.1.2019 21:13
Jel jsem trasu Hlavatá - Třeštík - Čarták - Ptáčnice - Vsetín. Třeštík - Čarták neupraveno, částečně projeto skůtrem HS a polámané stromy částečně prořezány. Čarták - Vsacká Tanečnice projeto rolbou, dále na Ptáčnici
asi třetina trasy projetá rolbou, až k Lušovce mnoho polámaných stromů, jen stopa projetá lyžaři.Dál už upraveno rolbou až k chatě Cáb a dále pod odbočku k Baťově chatě. Žlutá odbočka na Putýrky jen projeta lyžaři a rozšlapaná pěšáky.Zbytek trasy prohrnut a u Vsetína posypán. Takže úprava na Valašskou 50 se moc nekonala.
Vloženo 20.1.2019 17:31
Čarták-Hážovské díly-Rožnov. Nahoře sněhu hodně a kvalitní. Včera se jela 50 z Bumbalky přes Soláň na Vsetín, a tak je vše prošlápnuto (ne jako ve St). Z Čartáku na Tanečnicu popadané stromy, ale dají se v pohodě objet, stopa vyjetá od běžkařů. Nejvíc popadaných stromů je ve stoupámí na Tanečnicu. Z Tanečnice do Valašské Bystřice přes Hážovské díly je to prořezané a všechny popadané stromy odstraněny. Obec Valašská Bystřice zajistila rolbování v tomto úseku. Velký dík! Ještě jsem to na tomto úseku nikdy nezažil. Krásně vyrolbována stopa a manšestr na bruslení v celém úseku! Hospoda na Dílech klasicky vynikající. Sjezd do RpR až na louky nad Kramolišovem je klasicky hrůza. Ledové koryto nebo rozhrnutá cesta. Raději sjíždět do Bystřic a domů busem. Celkový dojem až na ten závěr je vynikající. Mazal jsem modrý swix.
Vloženo 19.1.2019 20:02
Velké Karlovice. Krásný den, slunečno, teplota - 7 až - 2, bezvětří. Lidí mraky, převážně v úseku Machůzky - Gálik, kde je naštěstí několik stop vedle sebe, takže jsem žádné vypjaté situace nezaznamenal. Do kopců k Horalu nebo nad Machůzky se naprosté většině běžkařů nechtělo a díky tomu jsou tam stopy nejhezčí. Klasika a modrý swix bez problémů. Přezul jsem i lyže na skate, ale vzdal jsem to hned na oválu u Pepiša. Zmrzlý a poměrně nerovný povrch za moc nestál. Podobně to vidím i na většině tras v Karlovicích, kde je skate pruh vtěsnán mezi dvě klasické stopy a je poměrně úzký. Pokud máte klasiky na háku a nevadí vám, že jim občas, vlastně hodně často, nabouráte stopu, bruslete. Já tentokrát doporučuji klasiku!
A tak nějak to tam dnes vypadalo :
https://m.youtube.com/watch?v=gM0tqANYBRM
Vloženo 19.1.2019 15:10
Stopy upravene od patku jeli jsme až nahoru k partyzánovi vse ok az na tu masu lidi dole od galika po machuzky jinak o vikendu jsou všechny
Parkoviště zpoplatněny stokorunou.
Vloženo 19.1.2019 13:34
Velké Karlovice, -2st, odpoledne, zpočátku i slunko, pak sněžení, převážně křupky. Sněhu dost, podklad tvrdý, na tom vrstvička nového. Konečně i širší stopy na skate než minulý týden. Skate za sněžení pomalý, takže spíše klasika, modrý Swix do -4 ok. Standardně Galik - Milonov a zpět vícekrát, málo lidí. Směr Babská jsem kvůli tvrdému podkladů nezkoušel. Stopy jinak jako obvykle strojové, ok.
Vloženo 18.1.2019 21:14
Bílá-Bumbálka-Soláň-Cáb-Vsetín. Strojová úprava až po Masarykovu chatu před Bumbálkou, úsek Čarták-Solán bez problémů, parádní stopa od běžkarů, 4x spadlé stromy hned na úvod, rolbu s motorovou pilou jsem potkal u Benešek, lze tedy předpokládat že to na víkend zprovozní. Úsek Soláň-Cáb docela katastrofa, prvních cca 6-8 km ještě dobrý, opět parádní stopa zpočátku strojová, následně od běžkařů, ale úsek za vrcholem Beskyd k Lukšové je problematický. Stopa většinu spadlých stromů hezky obchází, jen Beskyd-Lukšová je místy prolézačka mezi popadanými smrky. Dojezd do Vsetína a průjezd Vsetínem po bývalé železnici již bez problémů.
Vloženo 17.1.2019 17:17
Hrebenovka Cartak-Ptacnice absolutne silene, masark, vsude popadane stromy, opruz furt sundavat bezky a prelizat kmeny. Stopa zadna, projizdeli jsme to dnes prvni. Sjizdeli jsme do Valasske Bystrice, kde asi 500metru pod Ptacnici zacinala slusna stopa.
Vloženo 17.1.2019 6:44
Dusna - Vsacky Cab - Ptacnice. Puvodne jsem chtel dojet az na Solan, ale na hrebeni je strasne hodne polamanych smrku. Od Ptacnice uplne zatarasene a zivotunebezpecne. Lesni cesta ubocim smer Mala Bystrice v pohode sjizdna - na useku 5km 1 spadly strom.
Vloženo 13.1.2019 18:34
Dopoledne od Pepiša údolím k otočce na Babské a zpět. Hned na startu zklamání - neupraveno a od včerejška napadlo 10 cm, navíc nula, veškeré vosky smekaly. Objel jsem závodiště a vrátil se pro lyže s mikrokontaktem. Sice to moc nejelo, ale odraz parádní. Navíc od Machuzek už projeto rolbou. Celou dobu chumelilo, zatímco cestou zpět už v Halenkově pršelo.
10:16
11:07
Vloženo 12.1.2019 19:07
Sedlo Čarták-Soláň - hospoda Pod kotlovu zavřená, sněhu hodně, měkká dobrá stopa ,bezva sjezdy, na Třestiku hospoda zavřená,fungoval jen bufet, směr Súkenická,tam vše o.k., zpátky na Třeštík směr na Laďův pramen,sjezd špatný, neupravený, hodně lavorů.... směr hotel Gálik- Machůzky - U Pepiša -stopy výborné.Sněhu je všude hodně, bezvadné běžkování.
Vloženo 12.1.2019 17:11
Hřebenovka Soláň - Třeštík, pak přes Soukenickou k Tabulím, dolů k Horalu, od Babské údolím a od Podťatého nahoru úboční cestou přes sjezdovku Machúzky a dolů na závodiště. Hřeben projetý včera bez stopovače, takže stopa mělká, ale na turistiku úžasné, aspoň metr sněhu, lidí taky hodně. Od Třeštíku k Tabulím, čerstvý menžestr, taky bez stopy, sjezd k horalu projetý včera, takže dolů paráda, v této části nikde nikdo. Dole v údolí spousta stop i lidí, trochu se to mydlilo, takže to frčí, sněhu v Karlovicích tak 60 cm.
10:38
11:09
11:10
11:21

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 12.1.2019 16:20
Soláň -Cáb projeto rolbou. Minulou neděli ještě nebylo. Dnes paráda. Sjezdíky boží. Sněhu mraky. A dá se až na Vsetín.😊
Vloženo 13.1.2019 10:22
Velké Karlovice, odpoledne, oblačno -6st., ideální podmínky hlavně na klasiku, 3 / 3 stopy, na skate ale velmi úzké, kromě Galik - Babská a okruh pod Lanternou, kde pruh byl široký. Parkoviště poloprázdné, lidí málo, paráda. Jen pro skate to chce vylepšit.
Vloženo 11.1.2019 8:18
Včera večer strojově projeta trasa Valašskobystřického okruhu tj. ski Bůřov-Cáb-Tanečnice-Díly
Vloženo 7.1.2019 22:36
super počasí super sníh stopa projetá jen běžkaři ale prašan a pevné
Vloženo 6.1.2019 22:09
Kohutka - Kasarna podle stranek skikohutka trasa upravena jiz dva dny, ale velky omyl nechapu proc uvadeji nesmysly, snehu moc zaveje neprojeto rolbou myslim nikdy priserne.
Vloženo 6.1.2019 8:53
Zděchov - strojově upravená trasa na Pulčín, včetně okruhu na Senické luky. Kolem Pulčína a Radošova však stopa poškozena od bezohledných pěších turistů a jejich věrných pejsků. V úpravě stop budeme pokračovat i dalších dnech, včetně okruhu Zděchov - Tanečnica - Huslenky (Chladná) - svážnice nad Stříbrníkem.
Vloženo 6.1.2019 7:06
Pepicentrum - Horal a zpet, spousta snehu i bežkařů, stopa nekvalitní,v novem snehu prakticky jen vyšlapnuta, na podkladu z predesleho dne, vytrvale snezeni.
Vloženo 5.1.2019 19:20
Bežkaři ze Zlína a okolí - hezký 2km okruh za Kudlovem směr Pindula. Doporučuji.
Vloženo 5.1.2019 17:13
Zděchov - Pulčín projeté rolbou.Stopa dále pokračuje z Radošova po svážnici až na senické lúky.Sněhu dostatek.
Stále sněží.
Vloženo 5.1.2019 10:39
Velke Karlovice, odpoledne, Galik - Milonov a zpet vicekrat, pak okruh pod Lanternou s celovkou, klasika i skate, A-lyze. Vytrvale snezeni, na skate mekke, borilo se, k večeru projela rolba. Lyzaru relativne malo, parkoviste Razula poloprazdne, pohoda. Jsou jeste mista, ktere by potrebovaly dosnezit.
Vloženo 4.1.2019 22:06
Dnes sme byly v Karlovicich a už před 9 hod. to projížděla rolba. Velmi slušně upravené až 4 stopy od Pepicentra směr Galik. Bylo to super.
(Odpověď na dotaz uživatele Ladislav z 4.1.: dobrý den
jak to prosím vás vypadá velké karlovice ? díky)
Vloženo 4.1.2019 20:03
Trasa Kohútka-Kasárna,zasypaná totálně místy velké zavěje,které jsme prošlapávali až za Ztracenec potom jsme potkali běžkaře,kteří prošlápli stopu od Kasáren.Cesta zpět o hodně lepší prošlo tady hodně běžkařů.Rolba podle řeči upravuje zatím pouze slovenskou stranu ,směr Kohútka určitě nic nejelo.
12:56
12:56
12:56
13:21

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 3.1.2019 17:10
Dnes v Karlovicích projete rolbou což bylo super, ale rychle to zapadalo sněhem takže se sníh začal bez mázy lepit na běžky. Jinak i lesní úseky byly velmi slušně upraveny. Sněhu tak 30-40cm takže jinak nádhera.
Vloženo 3.1.2019 10:04
10:00h.právě projíždí rolba od dostihového okruhu směr leskové.
Pochvala pro obec Karlovice
Vloženo 2.1.2019 17:08
Psali včera před půlnocí na FB: Javornická magistrála 1.1.2019 strojově upravena. Očekáváme opět sněžení. Na hřebeni hrozí závěje.
Podle mne to bude trochu zapadané dnešním sněžením, zítra a pozítří víc a víc.
(Odpověď na dotaz uživatele Víťa z 2.1.: Jak to po víkendu vypadá na trase Kasárna-Kohútka Dejte někdo zprávu děkuji.)
(Odpověď na dotaz uživatele Víťa z 2.1.: Jak to po víkendu vypadá na trase Kasárna-Kohútka Dejte někdo zprávu děkuji.)
Vloženo 1.1.2019 16:13
Velké Karlovice - z parkoviště u Razuly (téměř prázdného a bez poplatku) kolem Galíku, lesní běžeckou trasou pod Babskou a zpátky. Dále po běžeckých trasách po most pod vlekem Machůzky. Po loukách vyjeté strojové stopy min. 4 pro klasiku a pás tam i zpátky pro skate. Na loukách občas lezou krtince, ale nic dramatického, jsou obalené ledem. V lese pouze projeté rolbou bez stop a bez kamenů. Oba sjezdy jsou čisté. Ve stopách dopoledne namrzal led, takže hodně rychlé.
Vloženo 4.1.2019 17:02
Dobrý den,
já jsem jela na běžkách tuto trasu 19.12.2018 (to bylo před tou oblevou) a musím říct, že trasa byla pouze projetá terénním autem (od Třeštíku) a v kolejích auta byla běžecká stopa anebo uprostřed vozovky. Na Vysokou vedla běžecká stopa vlevo od turistic. značky, já jsem to šla do kopce pěšky. Potom to jelo celkem dobře, ale celkově tam bylo max. 20 cm sněhu, takže málo. Cca 4 km před Solání to bylo špatné - v lese cca 5 - 10 cm sněhu - musela jsem sundat lyže, protože bych poškárabala skluznici. Takže tam bylo méně sněhu než na Visalajích, které leží pod Lysou horou - tam bylo 30 cm sněhu a byla jsem tam 15.12.2018. Takže současnou situaci neznám. Ale volila bych možná raději jinou trasu.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 4.1.: Ahoj všem,
jak to prosím aktuálně vypadá na hřebenovce z Třeštíku na Soláň?
Nevíte někdo, jestli to protahovali rolbou?
Předem moc díky za jakékoliv info.)
Vloženo 31.12.2018 16:59
Na pomery bez strojove naprosto super.. Cartak .... Trestik obcas chodec ci psisko ve stope ale kupodivu vetsinou dodrzen vlastni pesi chodnik. Krasne snehove podminky a dokonce bez sutru..
Vloženo 30.12.2018 18:31
Velké Karlovice (Benešky): Hřebenovka Čarták - Třeštík docela překvapila, nový skoroprašan na pevném podkladu, kolem Vysoké až 40 cm. Tradičně horší úseky za Čartákem, dvakrát jsem sundával, od sedla pod Kotlovou už obstojně po jednoduché prošlápnuté stopě - zřejmě ji však dočasně zrušila podroušená partička, kterou jsem míjel u Polany. Mlhavo, ale tahle malebná hřebenovka (sic převážně užívaná pěšáky) se prostě neomrzí. Sjezd Hanzlovou do Léskového trochu kostrbatě v kolejích po vozidle, dole už na minimální vrstvě. Údolní trasa ve VK o něco lepší než včera. Popisovaný stav ovšem jistě změnilo odpolední intenzivní sněžení.
Vloženo 29.12.2018 17:40
Velké Karlovice (Léskové): Žádná hitparáda, ale dalo se. Údolní trasa (mezi rozcestím Podťaté a Babskou, vč. odbočky nad Galikem) je neupravená, ale dostatečně projetá, stopa často mokrá, níž vylézá tráva, ale hratelné. Horní lesní cesta Léskové-Dynčák-Hanzlůvka rozchozená pěšáky, jinak sjízdná, nad 700 mnm je už celkem dost sněhu. Cesta v Hanzlůvce (Capúrách) samozřejmě nepoužitelná, takže zbytek k pivovárku by walking...
Vloženo 26.12.2018 19:19
Velké Karlovice - v údolí stopa projeta pouze skútrem, sníh mokrý, semtam ve stopě hlína. Na starší běžky, lepší skate než klasika.
Vloženo 26.12.2018 19:08
Velké Karlovice (Léskové): 20 cm nového sněhu bez pevnějšího podkladu, jen občas je nasáklý nebo prosvítá tráva. Údolní magistrála udržovaná četnými běžkaři, obstojná stopa, bruslení na okruhu pod Lanternou. Výš od Galika k Babské už jenom skromná prošlápnutá trasa. Kromě pěkné zimní krajiny a prvního lyžování mě Martine potěšil i nový vzhled oblíbeného webu.
Vloženo 26.12.2018 17:20
Karlovice, tu info o uprave danych tras/useku:
http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy
Vloženo 26.12.2018 17:17
ad Karlovice, byl jsem pouze na chate na odbocce na Podtate. Ve stope dnes par bezkaru, za vcera +20cm snehu, vcera stopa bez stroje dnes nevim, ale krasna zima. Nevahal bych a jel dokud tam ten snih je.
Vloženo 26.12.2018 16:31
Dnes Portas - Kasarna stopa proslapnuta od bezkaru, na par mistech znicena od pesich. Jinak vcelku pekne bezkovani.
Vloženo 17.12.2018 12:39
Trestik - Benesky - Palenice parada! Jedna bezecka stopa uprosted. Sjezdy dobre, ani jednou jsem nesundaval. Na Trestiku uz jezdil vlek. Skol:))
Vloženo 16.12.2018 16:10
Běžecká stopa z Machůzek až na Gálik,stopa dobrá, upravená strojově, sněhu je dost,lidí málo .... paráda.
Vloženo 16.12.2018 20:27
Kohutka»Kasárna sjízdné, v sobotu nebylo prohrnuté, sněhu 30cm, svezení parádní, stopa od běžkařů, akorát od Portáše směr kasárna první větší sjezd dolů pozor na pár kamenů.
Vloženo 16.12.2018 9:05
Ahoj, trasa Machůzky - Razula projeta skútrem, místy tráva, hlína dá se na starší běžky. Okruh u Razuly super tam je to v pohodě. D.

(Odpověď na dotaz uživatele Ladin z 15.12.: Poslete někdo zprávu, jestli se dá na běžky Velke Karlovice, hotel Gálik, hotel Horal?? Díky za info L.)
Vloženo 15.12.2018 9:47
Běžecké tratě Velké Karlovice dole v obci protažené, hezké. Nevíte, jak je to hřebenovka Soláň směr na Vyoskou?
Vloženo 15.12.2018 4:04
Sjízdné to je, jestli to ale upravili aspon skutrem teko rict...spise jeste ne http://www.kohutka.ski/lyzovani-bezecke-stopy
(Odpověď na dotaz uživatele Simona z 14.12.: Má někdo info k hřebenovkám Kohútka-Kasárna nebo Soláň-Třeštík.Díky)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Javorníky a Vsetínské Beskydy