Javorníky a Vsetínské Beskydy – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz dosud lyžařům pomáhalo zejména zprávami o aktuálních podmínkách - pro oblast Javorníky a Vsetínské Beskydy jsou zde.

Hledáte-li rady, které zastarávají výrazně pomaleji, jste tu také správně. Najdete zde:

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 8.2.2019 9:22
Dobrý den, poradil by prosím někdo, kde je nejbližší trasa vhodná pro skate v okolí Kohútky?
Vloženo 8.2.2019 16:38
Beskydy ani Javorníky se až na pár výjimek pro skate neupravují. Tyto hory mají jiný, podstatně náročnější profil než třeba Jizerky nebo Šumava, proto je zde klasický styl vhodnější. Nejbližší skate od Kohútky je ve Velkých Karlovicích.
Dotaz Vloženo 29.1.2019 17:04
Ahoj prosím informaci, jak je možně na běžky z vlaku Halenkov někam na Kasarne popřípadě jen na Kohutka a druhá strana Slovenska s možností ubytování. Je na druhé straně Slovenska nějaká stropa.
Fanda
Vloženo 29.1.2019 18:46
Ahoj.Z vlaku je to lepší v Huslenkach a pak údolím Černé.U autobus.zastavky u Kučeru doleva po cestě Nad Šculky a přes Černanskou Kyceru na magistralu směr Kohutka. Z Kohutky nejbližší ubytování na Slovensku je na Čertove. Případně z Halenkova zastavky zpet po chodniku do Huslenek a udolim Černe nahoru. S pozdravem Martin
Dotaz Vloženo 21.1.2019 12:56
Potřebuji poradit. Jedu ve středu 23.1. do Karolinky na 3dny kam v nejbližší oblasti na běžky. Mužete nějakou trasu doporučit, budu rád za rychlou odpověd. Děkuji
Vloženo 22.1.2019 7:50
Ahoj Rosto, zkus okruhy v udoli sousednich Velkych Karlovic, hrebenovku Trestik - Solan a pak jsou 4 okruhy 10 az 30 km v Bile.
Vloženo 26.1.2019 20:25
Ahoj. Dotaz pro ROSŤU OV.... Prosím tě k sjezdovce Kyčerka jsi jel podle SKIMAPY? Jsem z žákama na soustředění? Dáme to? :-) ... Dík za info Petr
Vloženo 27.1.2019 20:10
Pro Petra. Začal jsem od pepicentra v Karlovicich kolem tratě až pod sjezdovku tam přes koleje mírně vlevo do kopečka až na rozcestí JIZERSKA STEZKA.Potom doprava po stopě opět do mírného kopce až na konec stopy potom už je to asi 2OOm přírodně vyšlapaná stopa. končí tam menší vlek, pak jsem se vrátil do stop kolem potoka přes cestu a k hotelu Gálik a zpět cca 14km.
Vloženo 27.1.2019 20:21
PETŘE. Začni s žákama se vstupem do stopy od základní školy a potom krasně ve stopě až k hotelu Galik a dál. Bude to pro ně jednodušší. Z Kyčerky jsou v místech prudké sjezdy.
Dotaz Vloženo 24.1.2019 16:54
Může mi někdo poradit pěknou trasu na běžky z Machůzek a zpět?Kolem 20km...
Vloženo 25.1.2019 8:03
Ahoj, směr hotel Galik + Hotel Horal a zpátky (dej si dvě kola) a máš to...
Dotaz Vloženo 8.1.2019 11:43
Dobrý den,
s manželkou chceme vyrazit na běžky ale jelikož jsme v běžkách opravdu začatečníci chtěl bych Vás poprosit o radu na běžeckou trasu ideální pro nás :) kilometrově nám je to jedno hlavně bychom chtěli nějakou rovinku kde je málo sjezdu a stoupáku, ideálně případná nějaká dobře upravovaná hřebenovka. Dáte mi nějaké tipy?? Díky moc!!
Vloženo 8.1.2019 13:56
Dobrý den,

zajeďte si na Pustevny okolo zmrzlého, jsou tam výborně upravovány okruhy, nebo do Karlovic nebo Bílá.
Na bílé mají z centrálního parkoviště informativní tabuli běžeckých tras podle obtížnosti.
Hřebeny jsou hornaté s častými sjezdy a stoupáním, tak bych nedoporučoval.
Aktuální stav stop je možné monitorovat na www.bilestopy.cz
Dotaz Vloženo 3.2.2015 20:55
Chtěl bych se zeptat, které trasy v okolí Velkých Karlovic jsou vhodné na skate? Bohužel nikde na webu se způsob úpravy nerozlišuje a pro neznalé je to pak loterie. Díky.
Vloženo 4.2.2015 8:47
pro Piškota:
Od Machúzek po Razulu (tak 4 km) jedním směrem, tak to jsou široké louky, kde je uprostřed pás i pro bruslení a je to super.. ostatní místa jsou pak spíš v lesích a je to užší-většinou bývájí na kracích dvě stopy a uprostřed to taky nějak odbruslíš..
Takže doporučení Valacha-zaparkuj na Machúzkách, a jeď (mírně do kopce; opačným směrem než je Vsetín) a kam až to půjde :)

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Javorníky a Vsetínské Beskydy

Další užitečné odkazy najdete i na úrovni nadřazené oblasti: