Brno a jižní Morava – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz přináší zejména zprávy o aktuálních podmínkách - pro oblast Brno a jižní Morava jsou zde.

Na této stránce ale najdete rady, které zůstávají platné dlouhodobě:

Tipy na výlety a další články

Video a mapa stop v okolí Drahan

Stopy v okolí Drahan a Repech v mapách ani v seznamu tras Drahanské vrchoviny nenajdete. Možná proto, že pokaždé vedou jinudy, podle sněhových podmínek. Video a mapka stop ukazují, jak to tam může vypadat.

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 8.1.2019 20:15
Ahoj , kde nejlépe nechat auto a najet na stopu když pojedu z Hluku , díky za info
Bílé Karpaty
Vloženo 9.1.2019 7:29
V Nové Lhotě u vleku je parkoviště.
Dotaz Vloženo 3.3.2018 20:47
Nejel jste prosím někdo z Kubíkova vrchu na jih přes Skiland Myjava a pak nahoru na cestu z Hlaviny a zpět ? Podle map to vypadá na pěkný okruh a mělo by to být snad i upravované pro běžky. Je to tak ? Díky za info.
Bílé Karpaty
Vloženo 4.3.2018 7:16
Okruh vypadá hezky jen na mapě. Jet se to samozřejmě dá, ale raději v opačném směru, tedy z Kubikova vrchu po silnici se strojově udržovanými stopami směr Hlavina. Pak odbočka vpravo a pořád dolů ke Skiland. Tady se už neupravuje, pouze prošlapává. Od Skilandu cca 1 km po silnici, pokud je sníh, tak OK. Pokud není, smůla, lyže do ruky, protože vedle silnice místo, a tedy ani stopa není. Nad přehradou prudce doprava a po žluté nahoru, až na hřeben k rozcestí Růžek. Toto je nejhorší úsek, prudký, po klikaté rozbité lesní cestě, hlubokým úvozem a zbytek mezi stromy. Opačně ani omylem. Dál na Kubikuv vrch prošlápnutá stopa. Celkem je to 16 km turistiky, nic kondičního.
Dotaz Vloženo 16.2.2018 13:06
Ahoj,o víkendu bych chtěl zkusit běžky,asi z Nové Lhoty na Javorinu.Nikdy jsem tam nebyl,tak se chci zeptat, je to i na bruslení, nebo radši zvolit klasiku?
Dik
Bílé Karpaty
Vloženo 16.2.2018 13:57
Pro upřesnění , kdo to nezná , tak z Nové Lhoty se myslí od parkoviště u sjezdovky ! Včera tam byla stopa směr Kubíkův vrch , Stará Myjava na klasiku i bruslení , na Javorinu jsme nešli , ale taky tam byla před dvěma týdny dvojitá stopa strojem .
Dotaz Vloženo 18.1.2017 22:18
je někde v okolí brna upravená trať pro neklasické lyžování - bruslení??
Brno
Vloženo 19.1.2017 10:41
Golfové hřiště v Jinačovicích, 2,2km okruh na hřišti dřevěná, na bruslení i klasiku celý okruh. Sem tam vyčuhuje tráva, ale dá se i na nových běžkách
Dotaz Vloženo 15.1.2017 20:04
Jsou tu někde i vysoustružené stopy, nebo jsou to všechno turistické? Díky.
Brno
Vloženo 16.1.2017 18:12
Jedině v Jinačovicích na golfu - ale dle jejich stránek zatím ještě nenajížděli. Jinak pár let zpět něco najížděli skútrem na polích mezi Slatinou a Líšní.

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Brno a jižní Morava

Další užitečné odkazy najdete v rámci podrobnějšího členění oblasti Brno a jižní Morava