Brno a jižní Morava – rady a tipy pro běžkaře

Aby KamZaSněhem.cz v oblasti Brno a jižní Morava pomáhalo lyžařům i jinak než zprávami o aktuálních podmínkách, chceme sem časem umístit co nejvíce informací užitečných pro plánování výletů na běžkách.

Zatím tu najdete odkazy na další užitečné weby, které obsahují údaje o stavu stop od jejich upravovatelů, mapy a popisy běžkařských tras nebo další zajímavosti.

Tipy na výlety a další články

Video a mapa stop v okolí Drahan

Stopy v okolí Drahan a Repech v mapách ani v seznamu tras Drahanské vrchoviny nenajdete. Možná proto, že pokaždé vedou jinudy, podle sněhových podmínek. Video a mapka stop ukazují, jak to tam může vypadat.

Lyžaři radí lyžařům

Dotaz Vloženo 8.1.2019 20:15
Ahoj , kde nejlépe nechat auto a najet na stopu když pojedu z Hluku , díky za info
Bílé Karpaty
Vloženo 9.1.2019 7:29
V Nové Lhotě u vleku je parkoviště.
Dotaz Vloženo 3.3.2018 20:47
Nejel jste prosím někdo z Kubíkova vrchu na jih přes Skiland Myjava a pak nahoru na cestu z Hlaviny a zpět ? Podle map to vypadá na pěkný okruh a mělo by to být snad i upravované pro běžky. Je to tak ? Díky za info.
Bílé Karpaty
Vloženo 4.3.2018 7:16
Okruh vypadá hezky jen na mapě. Jet se to samozřejmě dá, ale raději v opačném směru, tedy z Kubikova vrchu po silnici se strojově udržovanými stopami směr Hlavina. Pak odbočka vpravo a pořád dolů ke Skiland. Tady se už neupravuje, pouze prošlapává. Od Skilandu cca 1 km po silnici, pokud je sníh, tak OK. Pokud není, smůla, lyže do ruky, protože vedle silnice místo, a tedy ani stopa není. Nad přehradou prudce doprava a po žluté nahoru, až na hřeben k rozcestí Růžek. Toto je nejhorší úsek, prudký, po klikaté rozbité lesní cestě, hlubokým úvozem a zbytek mezi stromy. Opačně ani omylem. Dál na Kubikuv vrch prošlápnutá stopa. Celkem je to 16 km turistiky, nic kondičního.
Dotaz Vloženo 16.2.2018 13:06
Ahoj,o víkendu bych chtěl zkusit běžky,asi z Nové Lhoty na Javorinu.Nikdy jsem tam nebyl,tak se chci zeptat, je to i na bruslení, nebo radši zvolit klasiku?
Dik
Bílé Karpaty
Vloženo 16.2.2018 13:57
Pro upřesnění , kdo to nezná , tak z Nové Lhoty se myslí od parkoviště u sjezdovky ! Včera tam byla stopa směr Kubíkův vrch , Stará Myjava na klasiku i bruslení , na Javorinu jsme nešli , ale taky tam byla před dvěma týdny dvojitá stopa strojem .
Dotaz Vloženo 18.1.2017 22:18
je někde v okolí brna upravená trať pro neklasické lyžování - bruslení??
Brno
Vloženo 19.1.2017 10:41
Golfové hřiště v Jinačovicích, 2,2km okruh na hřišti dřevěná, na bruslení i klasiku celý okruh. Sem tam vyčuhuje tráva, ale dá se i na nových běžkách
Dotaz Vloženo 15.1.2017 20:04
Jsou tu někde i vysoustružené stopy, nebo jsou to všechno turistické? Díky.
Brno
Vloženo 16.1.2017 18:12
Jedině v Jinačovicích na golfu - ale dle jejich stránek zatím ještě nenajížděli. Jinak pár let zpět něco najížděli skútrem na polích mezi Slatinou a Líšní.

Odkazy pro oblast Brno a jižní Morava

Na úrovni této hlavní oblasti žádné užitečné odkazy nemáme.

Další užitečné odkazy najdete v rámci podrobnějšího členění oblasti Brno a jižní Morava